سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: اخبار بورس + آموزش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
کسی میتونه سهام وتجارت رو تحلیل کنه؟ این چه وضعشه
کسایی هم که میخوان بخرن وبیمه رو حتما مد نظر داشته باشن
سلام دوستان. امروز بازار با 14 واحد مثبت بسته شد. مذاکرات ایران با 5+1 شروع شده و در این مرحله به پیش نویس متن نهایی توافق نامه پرداخته می شود. برخی معتقد اند که خبر خاصی در این دور مذاکرات نخواهد بود و فقط فضا مثبت خواهد ماند.
یکی از سهم های پر پتانسیل امسال به نظرم سرمایه گذاری خوارزمی ( وخوارزم) خواهد بود. این شرکت نیروگاه قایم را با شرایط خوبی از بانک صادرات خرید ، و گفته قصد دارد این نیروگاه را تا قبل مجمع مهرماه به یک شرکت تبدیل کند تا از حالت دارایی خارج شود. این یعنی رشد شرکت اصلی . همچنین یکی از شرکت های زیر مجموعه وخارزم توانسته است سود سال 92 خود را تقریبا 200% افزایش دهد. شاید این سهم در سال مالی منتهی به خرداد 94 قیمتی بیش از 400 تومان را به خود ببیند !!! یعنی تقریبا 100% بازدهی. شخصا طولانی مدت بر روی این سهم سرمایه گذاری خواهم کرد و قیمت های زیر 180 جذاب خواهد بود . فکر میکنم این سهم در زمان مجمع 230 توامن را ببیند.

اخبار اوکراین حاکی از درگیری بین ارتش و جدایی طلبان منجر به کشته شدن شش سرباز ارتش شده است. سه شنبه شب جدایی طلبان دونتسک جشن خود مختاری گرفتند. دولت مرکزی اوکراین همه پرسی انجام گرفته در روز یکشنبه را نامعتبر می داند. اما استقلال طلبان پس از همه پرسی خواهان پیوستن مناطق دونتسک و لوهانسک به روسیه شده اند. همزمان تصاویر م/ا/ه/و/ا/ر/ه های ناتو خبر از باقی ماندن نیروهای روسیه در نفاط مرزی اوکراین دارد. روز دوشنبه وزرای امورخارجه اروپا با تشدید تحریم ها علیه روسیه موافقت کردند.
متاسفانه این موضوع به مسئله مهمی تبدیل شده و مدتیه قیمت اونس حهانی را در محدوده 1280 تا 1300 دلار نگه داشته است.
(05-14-2014 09:25 AM)ashena_73 نوشته شده توسط: [ -> ]کسی میتونه سهام وتجارت رو تحلیل کنه؟ این چه وضعشه
کسایی هم که میخوان بخرن وبیمه رو حتما مد نظر داشته باشن

سلام. اطلاع زیادی راجع به بنیادی سهم ندارم ، اما از نظر تکنیکال یک نگاهی که انداختم کف 114 تومان نسبت به یک سال گذشته سهم حمایت نسبتا محکمی شناخته میشه و سهم تقریبا به کف اصلاحی رسیده ، ولی اگر قصد خرید دارید بهتره صبر کنین ، تا ببینین قیمت نسبت به محدوده 124 تومان چه واکنشی نشون میده . اگر دقت کنین سهم با میانگین 20 روزه خودش درگیره و براش مقاومت حساب میشه. در حال حاضر محدوده 114 تا 124 تومان نه برای فروشنده ها خوبه و نه برای خریدارها. کسی که 6 ماهه تو ضرره این سهم گیر کرده بهتره الان هم صبر کنه و وکنش چنر روز آینده سهم رو ببینه. کسی هم که تصمیم به خرید داره ، باید سیگنال های قوی ای مبنی بر شروع روند صعودی دریافت کنه.اگر به بانکی ها علاقه دارید میتونم بهتون پاسارگاد و انصار را پیشنهاد کنم.
من وتجارت رو همون محدوده ای که گفتین چند روزه خریدم
به نظرم نگه داشتن یکی دو ماهش سود خوبی داره
یکم پر ریسک هست ولی ارزش سود رو داره...خودتون هم گفتین..قیمت تو کفه...وضع موجود هم نشون میده قصد سود کردن داره و بعید میدونم از این پایین تر بیاد!
سلام من حدود 10 میلیون سرمایه دارم نمیدونم چکار کنم
میدونم کمه اما بدرد بورس میخوره !؟؟
من هیچ کاری با بورس نداشتم تا حالا واسه همین هیچی سر در نمیارم ازش
اما هوشم خوبه
چند سوال ذهنمو درگیر کرده
خرید بورس و کارای مربوط بهش اینترنتی انجام میشه >؟؟
حداقل پول واسه شروع کار که با بورس آشنا بشم چقدره ؟؟؟ ( میخام اول با حداقل پول شرکت کنم ))
حداکثر سود و حداکثر شکست چطوره ؟؟
سود بدست امده فوری به دست فرد میرسه ؟؟
ممکنه کل پول رو از دست بدیم ؟؟؟
و در آخر پیشنهاد میدید من چیکار کنم ک وارد بشم به بورس
ممنون داداشم و برادرم
سلام آقا مرتضی
بله با کمترین از اینا هم میشه وارد بورس شد
خوب خرید و فروش تو بورس اطلاعات بورسی خیلی بالایی میخواد، باید بلد باشی چیکار کنی...کدوم سهم رو کی بخری...کی بفروشی...چقد صبر کنی..کدوم سهم زیاد سود میده...کدوم سهم ریسکش بالاس...
خوب هوش که از بدیهیاته...ولی باید خوب راجع بهش تحقیق کنی و اطلاعات جمع کنی..با چند نفر که تو اینکارن صحبت کنی..
به دو صورت اینترنتی و حضوری...(البته معاملات آنلاین معمولا مال کساییه که از بورس تجربه ی بالایی دارن)
بستگی داره با کدوم کارگزاری بخوای کار کنی...کارگزاری ها یه حداقل سرمایه میخوان برای اینکه بتونی شروع کنی...بعضی ها 500 هزار ...بعضی ها یک میلیون...فرق میکنه دیگه...
سود و ضرر رو هیشکی نمیتونه بگه..اما بعضی سینگال های هستن که باهاشون میتونی به طور "نسبی" پیشبینی کنی..
وقتی سهامت رو میفروشی همون موقع پول میاد تو حسابت...منتها تا 3 روز کاری نمیتونی برداشت کنی
اگه بی تجربه باشی و ناشیانه عمل کنی اره!...بورس درس بدی به آماتور ها میده!
وارد شدن به بورس کار خاصی نداره...مدارک لازم رو میبری پیش یه کارگزاری تو بورس شهرتون...بعد از انجام کارای ثبت نام هم میتونی سهام خرید و فروش کنی...مهم وارد شدن به بورس نیست...مهم موندن و موفق شدن تو بورسه
قابلی نداشت!
(05-16-2014 06:53 PM)ashena_73 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام آقا مرتضی
بله با کمترین از اینا هم میشه وارد بورس شد
خوب خرید و فروش تو بورس اطلاعات بورسی خیلی بالایی میخواد، باید بلد باشی چیکار کنی...کدوم سهم رو کی بخری...کی بفروشی...چقد صبر کنی..کدوم سهم زیاد سود میده...کدوم سهم ریسکش بالاس...
خوب هوش که از بدیهیاته...ولی باید خوب راجع بهش تحقیق کنی و اطلاعات جمع کنی..با چند نفر که تو اینکارن صحبت کنی..
به دو صورت اینترنتی و حضوری...(البته معاملات آنلاین معمولا مال کساییه که از بورس تجربه ی بالایی دارن)
بستگی داره با کدوم کارگزاری بخوای کار کنی...کارگزاری ها یه حداقل سرمایه میخوان برای اینکه بتونی شروع کنی...بعضی ها 500 هزار ...بعضی ها یک میلیون...فرق میکنه دیگه...
سود و ضرر رو هیشکی نمیتونه بگه..اما بعضی سینگال های هستن که باهاشون میتونی به طور "نسبی" پیشبینی کنی..
وقتی سهامت رو میفروشی همون موقع پول میاد تو حسابت...منتها تا 3 روز کاری نمیتونی برداشت کنی
اگه بی تجربه باشی و ناشیانه عمل کنی اره!...بورس درس بدی به آماتور ها میده!
وارد شدن به بورس کار خاصی نداره...مدارک لازم رو میبری پیش یه کارگزاری تو بورس شهرتون...بعد از انجام کارای ثبت نام هم میتونی سهام خرید و فروش کنی...مهم وارد شدن به بورس نیست...مهم موندن و موفق شدن تو بورسه
قابلی نداشت!
خیلی ممنون کامل جواب دادی
حالا من بخام با یک میلیون شروع کنم
یه حالت خوش بینانه یه حالت معمولی ( نسبت خوب ) و یه حالت بد واسم مثال بزن بگو تو فلان ماه دیگه مثلا پولت میشه فلان تومن !!

من دانشجو هستم و پولی دارم میخواستم مغازه بزنم
به نظر شما مغازه رو بزنم یا برم دنبال بورس >؟؟؟
[/quote]
خیلی ممنون کامل جواب دادی
حالا من بخام با یک میلیون شروع کنم
یه حالت خوش بینانه یه حالت معمولی ( نسبت خوب ) و یه حالت بد واسم مثال بزن بگو تو فلان ماه دیگه مثلا پولت میشه فلان تومن !!

من دانشجو هستم و پولی دارم میخواستم مغازه بزنم
به نظر شما مغازه رو بزنم یا برم دنبال بورس >؟؟؟
[/quote]

سلام ، توضیحات کامل رو که دوستمون گفتند ، فقط میخواستم بگم این دیدگاه شما که برم مغازه بزنم یا بیام تو بورس کاملا دیدگاه اشتباهیه. بورس سرکایه گذاریه نه شغل ! البته ممکنه تعداد خیلی کمی از افراد حرفه ای اونقدری ازین راه پول در بیارن که مث یک شغل ثابت براشون باشه ، ولی این آدمها خیلی کم هستند.
شما همون مغازه تون رو دایر کنید ، روزها از 9 تا 12 هم بشینید پای بورس که مشتری ندارید . وقتی تونستین در 6 ماه با مثلا 200 هزار تومن خرید و فروش کردن و سناخت بازار رو یاد بگیرید اونوقت به تدریج سرمایه تون رو زیاد کنید.
سلام دوستان .
امروز هم با بازار یکپارچه منفی ولی جذابی روبرو هستیم . به خاطر عدم نتیجه ملموس در این دور از مذاکرات ایران با گروه 5+1 ، بازار منفی شده ، ولی این منفی احساسی هستش و برای خریداران جذاب. امیدوارم با ورود خریداران حقوقی و بزرگان بازار زهر فروشنده ها گرفته بشه و بازار در قیمت های منفی حجم معاملات خوبی داشته باشه.
البته این هفته زمان تسویه حساب اعتباری ها هم هست و این خودش دلیلی بر منفی بودن بازاره. سهم های جذاب و ارزشمند مثل مخابرات ،وخارزم ، فولاد و ... که قبلا معرفی کردم همچنان ارزش خرید های پله ای و با حجم کم را دارند تا میانگین خرید متناسب با افت بازار پایین بیاد . از دید من هر دفعه خرید پله ای یعنی در حدود 1% از سرمایه کل که البته با توجه به شرایط و استراتژی شخصی قابل تغییر هستش.
سهم ارزشمند وخارزم صف فروش شده. امیدوارم فردا و پس فردا به 160 تومن هم برسه که برای هرید خیلی جذاب میشه . هرچی پایین تر بهتر Smile

به معاملات اخابر یک نگاهی بندازین . منفی4% و بیش از 50% خرید حقوقی، بدون حتی یک برگه سهام فروشنده حقوقی!!!! این یعنی حقیقی هایی که حول هستند دارند سهامشون رو به قیمت مفت به حقوقی ها اهدا میکنند !!!!
لینک مرجع