سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: اخبار بورس + آموزش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(02-01-2014 02:16 PM)alma نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان ضمنا یه چیز جالب ساراب بعد از کلی اصلاح سهمو بسته بود برای افزایش سرمایه اما امروز دوباره با سبزی بازار سر و کله اش پیدا شد ظاهرا مجمع افزایش سرمایه به 21 بهمن موکول شده و فعلا تا اخر هفته قابل خرید و فروشه!!!!

ساراب دو روز مثیت می بندد. حجم را پر کرده و به قیمت مجاز رسیده است. گروه سیمانیها با رفع این تحریمها کار صادرات خود را شروع کرده و در میان مدت حرکت شارپی خود را سروع میکنند. اصولا الان سرمایه گذاری باید فقط و فقط با دید میان مدت و بلند مدت باشد.
خزامیا بنظر می رسه نمودار هفتگی خوبی داره و تقریبا از فیبوی 61.3 برگشته. احتمالا فردا صف خزامیا بشکنه ولی بنظرم جای نگرانی نیست و بهتره تو همین بازه قیمتی یعنی 173-188 حجم معاملات بالا بره تا یه کف سازی خوبی داشته باشه بنظر من خزامیا یه سر و شانه کف درست کنه و اگه در این محدوده حجم معاملاتی بیشتر شه تقریبا می شه گفت احتمال سر و شانه کف سازی بیشتر می شه. در ابتدا خزامیا تا 230 صعود خواهد داشت و سپس تا قیمت های 190-200 تومان آمده و سپس تا هدف میان مدت 280 تومان خواهد رفت. البته خزامیا از نظر بنیادی هم سهم خوبیه با وجود تحریم ها و زیان ده بودن بسیاری از خودرویی ها خزامیا با وجود کم بودن ولی سود پیشبینی کرده و در صورت افزایش تولید در سال آینده و ثبات یا کاهس نامحسوس قیمت ها سود خزامیا برای سال آینده قابل توجه خواهد بود. از نظر توسعه ای نیز در حال راه اندازی خط تولید وانت پادراست که برای سال آینده تولید 5000 دستگاه از این خودرو در برنامه خزامیاست.

از طرفی خزامیا با تولید وانت دیزلی 431 میلیارد تومان به وزارت نفت کمک کرده است که قرار است 30 میلیارد تومان از طرف وزارت نفت به خزامیا پرداخت شود.

همچنین خزامیا تولید 40000 دستگاه وانت نیسان آبی برای سال 93 در برنامه دارد که این رقم در مقایسه با 23633 دستگاه تولیدی امسال تقریبا 2 برابر شده است. از طرفی با احتساب 5000 دستگاه پادرا ی تولید در سال آینده می توان نتیجه گرفت که خزامیا سال آینده سود سازی مناسبی خواهد داشت و یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت است. من با اهداف بالای 350 تومان از 173 خرید هامو انجام دادم و نصف خریدم در این سهم تکمیل شده.
دوستان محترم لطفا به این سوال با ذکر دلیل و تحلیل شخصی پاسخ بدین تا علت مطرح کردن اونو خدمت شما عرض کنم.(البته بدون پاسخ هم دلیلشو تقدیم میکنم.)

اگه قرار بود یکی از شرکتهای نسبتا کوچک ولی عالی رو برای خرید در بورس پیشنهاد میدادن کدوم شرکت رو انتخاب میکردید ؟؟؟چرا؟؟؟؟

با تشکر از استاد قربانیان .مبنای سوال فوق رو تقدیم میکنم.

سلام
در خصوص برنامه ریزی
مهمترین ضعف سهامداران جز عدم برنامه ریزی و هدف گذاری است
این خاصیت بازار بورس است با برنامه ریزی دقیق و منظم با سرمایه کم می توانید در بازار بورس به اهداف بزرگ دست یابید
واگر میلیاردها تومان سرمایه هم داشته باشید بدون برنامه ریزی و هدف گذاری همه را از دست خواهید داد
اگر بخواهید کتابهای برنامه ریزی و... را بخوانید وقت و زمان زیادی می برد
ولی من به طور خلاصه وساده توضیح دادم
در این تعطیلات یک جدول زمانی تهیه کنید
پیشنهاد من برای ثروتمند شدن مهم نیست ممکن است شخص دیگری کسب سود و امرار معاش از طریق بورس باشد و یا شخص دیگری لذت بردن از معاملات باشد
در این هیچگونه شکی نکنید اگر ما نتوانیم با 5میلیون تومان 3میلیون تومان در بورس سود داشته باشیم مطمئن باشید با 500میلیون تومان هم نخواهیم توانست 300میلیون تومان دربیاریم
طی این دو روز تعطیلی خیلی راحت می توانید برای خود برنامه ریزی کنید
یک جدول زمانبدی تهیه کنید
من میگم 20ساله شما 5ساله در نظر بگیرید مهم تهیه جدول است
من میگم یک شرکت برای تصاحب انتخاب کنید شما مقدار سودی را که در یکسال میخواهید از بورس سود ببرید بنویسید
مهم این است برای رسیدن و دستیابی به اهداف خود برنامه داشته باشید بالاخره هرکسی شرایط خاص خودشو داره و اهداف خودشو داره
در بررسی که طی این مدت در بورس داشته ام به این نتیجه رسیدم که اکثریت سهامداران جز برنامه و هدف مشخصی ندارند
مثلا از شما بپرسند هدفت از سرمایه گذاری در بورس چیست ؟ مطمئنا خواهید گفت کسب سود و یا ثروتمند شدن
این کسب سود و ثروتمند شدن برنامه میخواد که اکثریت ما نداریم
ممکنه از کسی دیگر بپرسند هدفت از سرمایه گذاری در بورس چیست ؟ بگوید لذت بردن از هیجان بورس
من اینجور آدما رو دیدم بسیار پولدارن و شغل آنها بورس نیست
همینها هم برنامه دارن مثلا میگن یک میلیارد وارد بورس میکنم و با خرید و فروش مداوم از معامله لذت می برم و سود و زیان آن برایم مهم نیست
یعنی به عنوان یک سرگرمی وارد بورس میشوند
من و شما نمی توانیم مثل ایشان باشیم
وباید برنامه ریزی دقیق و منظم داشته باشیم.(محمد باقر)

و اما.....

مهمترین مطلب محمد باقر
برنامه ریزی برای ثروتمند شدن
اول از همه اینو بگم نگید من سرمایه کمی دارم نگید من فقط 5میلیون تومان دارم نگید من فقط 20میلیون تومان دارم خود من اگر چندین سال پیش که با 500هزار تومان وارد بورس شدم برنامه ریزی می کردم حالا یکی از شرکتهای بورسی را با همان 500هزار تومان به دست آورده بودم
امسال برنامه ریزی کردم و هم اکنون از برنامه خیلی جلو هستم از شما حرکت از خدا برکت
ثابت کنید با سرمایه کم و از راه درست و صحیح میتوان ثروتمند شد
گام اول :
انتخاب شرکت
براساس علاقه یکی از شرکتهای بورسی را انتخاب کنید مثلا یکی علاقه به حوزه آی تی داره همراه اول را انتخاب میکنه یکی علاقه به آی تی داره ولی سرمایه کمتری داره رانقور و یا مفاخر و رکیش انتخاب میکنه
یکی علاقه به پالایشگاه داره و سرمایه زیادی داره شبندر و شپنا را انتخاب میکنه و یکی سرمایه کمتری داره شاوان و شراز را انتخاب میکنه
گروه پتروشیمی و غیره نیز به همین ترتیب
هر شرکتی که دوست دارید و علاقه دارید مال شما باشد انتخاب کنید
گام دوم
یک جدول زمانبندی براساس تعداد کل سهامی که شرکت دارد تهیه کنید
بر اساس ماه سال و 4برنامه 5ساله که 20سال میشود
مثلا فرض کنید شرکتی انتخاب کرده اید یک میلیارد سهم دارد 10درصد آن می شود 100میلیون سهم می شود شما هم بر اساس تعداد و هم براساس درصد (چون ممکنه افزایش سرمایه بده ) طوری برنامه ریزی کنید که در پایان 20سال 10درصد سهام شرکت را در اختیار داشته باشید
این دیگه بستگی به زرنگی خودتون داره یک شخص ممکنه در پایان 5سال به هدف برسه و یک شخص هم ممکنه در پایان 20سال به هدفش برسه
در پایان 5 سال هم یک هدف تعیین کنید و در پایان یکسال هم تعیین کنید طوری باید هدف گذاری در جدول زمانبدی کنید که عملی باشد
مثلا فرض کنید اگر به 4قسمت مساوی تقسیم کنیم میشود 25میلیون سهم برای 5سال میشود خوب شما با توجه به سرمایه ای که دارید می بینید عملی نیست برای 5سال اول 12میلیون سهم هدفگذاری کنید و بقیه را به 5سال های بعدی منتقل کنید
بعد 12میلیون سهم را بین 5 سال تقسیم کنید می شود سالی 200هزار سهم در اینجا هم اگر سرمایه کمی دارید باز باید تعداد کمتری برای یک انتخاب کنید و بقیه را به سالهای بعد منتقل کنید که من به صورت عملی توضیح بیشتر میدم
گام سوم
اختصاص سرمایه
هرچه سرمایه شما کمتر باشه باید شرکتی از یک گروه انتخاب کنید که تعداد سهام کمتر و قیمت کمتری داشته باشد
من با سرمایه کم مثلا 10میلیون تومان مثال میزنم من باید 200هزار سهم شرکت مورد نظر را در طول یکسال تصاحب کنم در ابتدا 3میلیون تومان سهم مورد نظر را می خرم فرض کنید قیمت سهم مورد نظر 500تومان است 6000هزار سهم با 3میلیون تومان خرید میکنم
و با 7میلیون دیگر سرمایه ام سبدی تشکیل میدم و فرض کنید 7سهم دیگر میخرم
خوب این 6هزار سهم فاصله زیادی با 200هزار سهم دارد واین سئوال را باید از خودم بپرسم آیا در طول یکسال میتونم 194هزار سهم دیگر بخرم ؟
مطمئنا اگر پول دیگری از جای دیگری نداشته باشم عملی نیست و با واقعیت فاصله دارد چیکار باید کرد
باید تعداد سهامی را که در سال اول به دست بیارم کمتر کنم
فرض کنید من با حساب کتابی که کردم در سال اول 30هزار سهم میتونم تصاحب کنم بنابراین این باقیمانده را به 200هزار سهم سالهای بعد اضافه می کنم
گام چهارم
برنامه کوتاه مدت و ماهانه
خوب ما تا اینجا معلوم شد که در یکسال اول 30هزار سهم شرکت مورد نظر را باید تصاحب کنیم 6هزار که اول خریدیم الباقی 24هزار سهم در یکسال باید بخریم باید دنبال شکار فرصت ها باشیم میتونیم به صورت ماهانه هم تقسیم بندی کنیم که ماهی 2000هزار سهم میشود
گام پنجم
اجرا
خوب ما تا حالا 10میلیون تومان داشتیم 3میلیون تومان شرکت هدف را خریدیم و 7میلیون تومان هم 7سهم دیگر خریدیم
دیگه باید دنبال شکار فرصتها باشیم به محض اینکه شرکت هدف منفی بود از سود بقیه سهمها بفروشیم و سهم شرکت هدف را بخریم
مثلا در این دو هفته ای که بازار منفی بود من چندین شرکت را قربانی سهم مورد نظر کردم یعنی هرچقدر سهم مورد نظر ما منفی باشد به سود ما است و ما تعداد بیشتری میتوانیم بخریم و از برنامه جلو می افتیم
شرکت مورد نظر به عنوان یک راز واصرار کاری شما باید باشد این جز اصرار کار است و اگر بتوانید با کدهای فرزندان و یا همسر و پدر مادر خود هم به صورت جدا اضافه کنید بهتر است
نمونه ای از چند شرکت خوب را برای تصاحب خدمت شما عرض میکنم
بهترین شرکتها شرکتهای استراتزیک هستند
اخابر همراه اول مپنا شبندر شپنا شبریز شراز شاوان شتران
این دیگه بستگی به سرمایه خودتان دارد سرمایه میلیاردی دارید اخابر یا شبندر را انتخاب کنید سرمایه کمتری دارید همراه اول را انتخاب کنید و باز سرمایه بسیار کمتری دارید شراز و شاوان را انتخاب کنید
فملی کچاد کگل فاسمین کروی رانفور رتاپ وکار وپست برای تصاحب خوب هستند
مثلا علاقه به حوزه آی تی دارید سرمایه کمی دارید زورتان به آنها نمی رسد مفاخر را انتخاب کنید
علاقه به بانکداری دارید زورتان به بانکها نمی رسد وپست را انتخاب کنید
علاقه به پتروشیمی دارید سرمایه کمی دارید و زورتان به فارس و تاپیکو و پارسان نمی رسد شخارک را انتخاب کنید و یا جم و شپدیس و کرماشا را انتخاب کنید
باور کنید دوستان از راه درست و با برنامه ریزی می توان با سرمایه خیلی کمی به هرجایی که دوست دارید برسید
با تلاش و پشتکار میتوان به همه جا رسید این ضرب المثل رادور بریزید که هرکه افزون گشت سیم و زرش =یا خودش دزد بود یا پدرش
اینها عامل عقب ماندگی و ناامیدی شما می شوند
اگر این برنامه را به کار بردید و به جایی رسیدید ما را هم دعا کنید
موفق و پیروز باشید.

دوستان لطفا نظرات خودتونو بیان کنید من رو این شخص خیلی شناخت ندارم اما مطلبش به دلم نشست .تقریبا یه شرکت با شناور پایین پیدا کردم که مدیران صاحب نفوذی هم داره تحقیقاتم کامل شد خدمتتون عرض میکنم.12_002
(02-01-2014 08:09 PM)alma نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان محترم لطفا به این سوال با ذکر دلیل و تحلیل شخصی پاسخ بدین تا علت مطرح کردن اونو خدمت شما عرض کنم.(البته بدون پاسخ هم دلیلشو تقدیم میکنم.)

اگه قرار بود یکی از شرکتهای نسبتا کوچک ولی عالی رو برای خرید در بورس پیشنهاد میدادن کدوم شرکت رو انتخاب میکردید ؟؟؟چرا؟؟؟؟

با تشکر از استاد قربانیان .مبنای سوال فوق رو تقدیم میکنم.

سلام
در خصوص برنامه ریزی
مهمترین ضعف سهامداران جز عدم برنامه ریزی و هدف گذاری است
این خاصیت بازار بورس است با برنامه ریزی دقیق و منظم با سرمایه کم می توانید در بازار بورس به اهداف بزرگ دست یابید

دوستان لطفا نظرات خودتونو بیان کنید من رو این شخص خیلی شناخت ندارم اما مطلبش به دلم نشست .تقریبا یه شرکت با شناور پایین پیدا کردم که مدیران صاحب نفوذی هم داره تحقیقاتم کامل شد خدمتتون عرض میکنم.12_002
درمورد اینکه با داشتن استراتژی و برنامه ریزی می توان از طریق بورس ثروتمند شد شکی نیست. اما اینکه مقداری از سرمایه مونو به یه شرکت اختصاص بدیم و در زمان های مختلف اقدام به خرید اون سهم کنیم و سرمایه مونو توش افزایش بدیم. بنظرم درست نیست. بنظر من در معاملات بورسی باید یک محدوده ی زمانی یا حد ضرر مشخص کرد که اگر در آن مدت به هدفت رسید چه بهتر در غیر اینصورت از سهم خارج شد.
در این حالت ممکنه یه سهمی مثل خصدرا ببنده و دیگه معلوم نباشه کی باز میشه. اصلا ممکنه کارخونه منفجر بشه و هر چی داشته از بین بره. یا جنگ بشه و ...
اون موقع شما اگه تعداد سهامتون زیاد باشه مثلا با فرض بالای 5 میلیون سهم. اگر معامله ای در اون شرکت انجام نشه اون فرد سهامدار عملا ورشکستست و تنها چیزی که براش می مونه چند تا کاغذ پاره است که نشان دهنده ی سهامدار بودن فرد در اون سهمه که هیچ ارزشی نداره.
(02-01-2014 07:04 PM)alma نوشته شده توسط: [ -> ]
(02-01-2014 02:32 PM)arsho نوشته شده توسط: [ -> ]
(02-01-2014 02:16 PM)alma نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان ضمنا یه چیز جالب ساراب بعد از کلی اصلاح سهمو بسته بود برای افزایش سرمایه اما امروز دوباره با سبزی بازار سر و کله اش پیدا شد ظاهرا مجمع افزایش سرمایه به 21 بهمن موکول شده و فعلا تا اخر هفته قابل خرید و فروشه!!!!

اساتید عزیز ، اگر امکان دارد تحلیل و نظر خود را درباره خرید و یا عدم خرید ساراب همچنین پیرامون افزایش سرمایه آن بیان نمایید.
نمودار قیمت ساراب (روزانه) + نمودار RSI
[تصویر: d1-mofid-securities-co-temp-file-screens...81-png.png]

نمودار قیمت ساراب (ساعتی) + نمودار RSI
[تصویر: h1-mofid-securities-co-temp-file-screens...67-png.png]

کلا سیمانیها از سهام بنیادی محسوب میشن و مدتهاست تحلیلگران مختلف در اهمیت این سهم تو فرومهای بورسی قلمفرسایی کردن گرچه با این نزول تکنیکال خیلی از سهمها خراب شده ونمیشه نظر قطعی داد.از طرفی شمشیر افزایش نرخ حاملهای انرژی اینارو تهدید میکنه ولی بعیده پایین انچنانی داشته باشن.ضمنا باید حوصله و صبر و تحمل برای گرفتن سهام جایزه رو داشته باشید.
ولی در مجموع موقعیت خوبیه.اما تصمیم نهایی با خودتون
بنظرم بهترین وقت برای خرید سیمانی ها اسفند ماهه. چون بعد عید ساخت و ساز شروع می شه و تقاضا برای سیمان بالا می ره و اگر به نمودار سیمانی ها دقت کرده باشین متوجه میشین که معمولا از اواخر اسفند و یا بعد عید شروعه می کنن به صعود. که معمولا بین 30 تا 70 درصد تا تیر ماه میرن بالا. البته امسال استثنا بود.
با توجه به اینکه تحریم های بانکی برطرف شده و سیمانی ها هم اجازه صادرات پیدا کردن و از طرفی با توجه به احتمال افزایش قیمت سیمان آینده ی خوبی را می توان برای سهم های سیمانی متصور بود. اما باز معتقدم اوخر اسفند ماه بهترین زمان برای ورود به سیمانی هاست. خودم اواخر اسفند ماه حتما از سیمانی ها در سبدم خواهم داشت و البته یکی از حتما های دیگه سهام های قندی است که 100% اواخر اسفند ماه می خرم. چون تا تیر ماه حداقل 50% سود خواهند داد.
ممنون از اظهار نظر ارزشمندتون .10_004

اما اگه همه همین فکرو بکنن دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.ضمنا من شرکت زمگسا رو انتخاب کردم .اگه به سهامدارانش نگاه کنید متوجه میشیدچرا!!!چون هر سه سرشاخه های یک تنه هستند .البته حقیقی رو حدس قریب به یقین میدونم خودیه.یه جورایی میشه گفت سهم همه جوره بیمه است .

خوشحال میشم و باعث افتخاره شما میلیاردرها هم سهامدار شرکت من باشید.امشب یه وارن بافت دیگه متولد شد12_002 12_002 12_002 12_002 12_002

دوستان و اساتید بازم منتظر نظرات و نقد ارزشمند شما هستم.
دوستان اساتید نظری درباره سبهان دارند ، لطفا پیرامون سهام کمی توضیح دهید.
(02-01-2014 09:18 PM)arsho نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان اساتید نظری درباره سبهان دارند ، لطفا پیرامون سهام کمی توضیح دهید.
ارزندگی سبهان (سیمان بهبهان )
1- آغاز عملیات ساخت پروژه آسیاب سیمان توسط سیمان بهبهان با مشارکت سیمان فارس و خوزستان در عراق و امکان جهش صادراتی در سال 93 . این طرح در مرحله تدوین گزارش توجیهی به سر می برد و پس از تأیید آن توسط سهامدار عمده یعنی سفارس به اجرا در خواهد آمد.
2- با سود دهی واقعی خوب و P/e پایین .4/89
3- یک سهم بنیادی است.
4- صندوق های سرمایه گذاری هم دقت کنید.اکثرا روی سیمانی ها خصوصا سبهان سرمایه گذاری کرده ا ند.
در میان مدت و بلند مدت بازدهی بسیار خوبی دارد.

اکنون صف خرید است.
(02-01-2014 09:18 PM)arsho نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان اساتید نظری درباره سبهان دارند ، لطفا پیرامون سهام کمی توضیح دهید.

دوست گرامی اگه نگاهی به بیشتر سهمها بندازید اکثر اونا مقاومتهای مهمی سر راه دارن پس اگه نمیخواهید ریسک کنید اجازه بدید شاخص بالای 86هزار تثبیت بشه بعد با خیال راحت اما کمی بالاتر خرید کنید.
سبهان و ساراب و چند لیدر دیگه رو که نگاه کردم در عین اصلاح خوبی که داشتن به دلیل خراب شدن نموداراشون نزدیک مقاومتهایی هستن.
دوستان پیشنهاد می کنم خزامیا ، ولساپا و کچاد را برای میان مدت بررسی کنن.
نمودار هر سه دارن باهام حرف می زنن. میگن امیر بگیر امیررررررررررررررررر.
برای خزامیا و ولساپا مطمئنم که حداقل 100% سود می دن
لینک مرجع