سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: اخبار بورس + آموزش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
خب اینم از عرضه ی تیپیکو که یه دونه اش هم به بنده نرسید !!!اما عوضش دل به دریا زدم و اخابر برداشتم و تاپیکو حجم اضافه کردم .شاخص هم که کله کرده و حمایتها رو داره یکی یکی درو میکنه ببینیم با اومدن جناب راعی اوضاع بهتر میشه یا نه؟؟؟

خدمت دوست گرامی جناب علیرضا و سایر علاقمندان عرض کنم که همه اوایل همین احساس رو دارن .در بدو ورود با کلی اصطلاحات جدید و نامانوس برخورد میکنیم بعد کم کم با مطالعه و گشت و گذار در همین سایتها که شرط لازمه اما کافی نیست و در صورت تلاش شبانه روزی و علاقمندی به این کار و نظم و پیگیری به سرعت میتوان این معما رو حل کرد .و اگه یکی مثل اینجانب تفریحی اینکارو انجام بده (که بهتره انجام نده)بعد از 1 سال هنوز اندر خم یک کوچه است و شانس بیاره تو این آشفته بازار ضرر نکنه.البته یه استراتژی بدون دردسر هم اینه که با تحقیق و کمک از اساتید چند سهم بنیادی رو بگیره و با دید بلند مدت چند سال بعد بیاد و از سودش لذت ببره.

در ادامه یکی دیگه از توصیه های آقای ولید هلالات که از تحلیلگران به نام هست رو تقدیم میکنم.

زنده ماندن در بورس یا ھر بازار دیگری، نياز به آن دارد که آگاھی تقریبا کافی از نتيجه تصميماتمان داشته باشيم به این ترتيب ریسک را با دانش بيشتر پایين می آوریم. کسی که بيشتر ميداند بھتر تصميم می گيرد و این راھکار خوبی برای پایين آوردن ریسک سرمایه گذاری است. من ھميشه به این جمله که علم بھتر است یا ثروت؟ ميخندیدم... و عقيده داشتم که شخصی که ثروتمند است می تواند علم دیگران را با ثروتش بخرد. می تواند ھمه دانشمندان یا متخصصان ھر رشته ای را که بخواھد جمع کند و نياز علمی خود را بدون زحمت و با کيفيت بسيار بالا برطرف سازد. اما امروز می بينم که اینطور نيست. وابستگی به دانش دیگران نقص بزرگی است که سرانجام زیان بزرگی به سرمایه ما می زند. تنھا راه تغيير شرایط زندگی تغيير در شيوه فکر کردن ماست.
علم تنھا سرمایه ای است که تحت ریسک نيست، اما ثروت ھر چقدر ھم که باشد ممکن است به باد رود
مسئله اینجاست که جای علم در" سر " امن تر از ثروت در جيب است. با تکيه بر علم و دانش، ھميشه می توان دوباره از اول شروع کرد و سرمایه ای برای غلتاندن و بزرگتر کردن فراھم کرد. تقریبا ھيچ انسان ثروتمندی نيست که در طی مسير موفقيت ھای اقتصادی اش چند باری ورشکسته نشده باشد. حتما شما ھم در زندگی خود، تصميمات اشتباھی گرفته اید که سرانجام باعث از بين رفتن بخش قابل توجه ای از سرمایه تان یا حتی ھمه ثروتتان شده باشد. تحصيل علم برای این است که درست تصميم بگيریم. در کار ما، این تصميمات ما ھستند که به ثروت ما می افزایند یا از آن می کاھند. بيشتر بدانيم تا بھتر کار کنيم
ما انسانھا در طول شبانه روز، کارھای زیادی انجام می دھيم و تصميمات زیادی اتخاذ می کنيم که ھمه و ھمه، تنھا یک ھدف را جستجو می کنند. بالا بردن بھره وری... ھمه کارھای ما برای بھتر کردن آن چيزھایی است که فکر می کنيم نياز به بھتر شدن دارند. اما ببينيم این مشخصه بارز، در فعاليتھای اقتصادی ما چه اثری برجای می گذارد؟
اولين بار که پا به عرصه بورس گذاشتم، بسيار اميدوار و پرانرژی بودم، کامپيوترم را روشن کردم و نگاھی به قيمتھای سھام در سایت سازمان بورس انداختم. از بالا شروع شده بود ٢% مثبت، ١.٩٨ % مثبت و ... با خوم حساب کردم که ٢% یک ميليون تومان می شود ٢٠ ھزار تومان و برای ٢٠ روز کاری می شود ٤٠٠ ھزار تومان این درحالی بود که با خودم می گفتم، تصاعد را ھم حساب نکرده ام. بله، شتر در خواب بيند پنبه دانه......

ادامه دارد.....
(01-20-2014 03:39 PM)alma نوشته شده توسط: [ -> ]خب اینم از عرضه ی تیپیکو که یه دونه اش هم به بنده نرسید !!!اما عوضش دل به دریا زدم و اخابر برداشتم و تاپیکو حجم اضافه کردم .شاخص هم که کله کرده و حمایتها رو داره یکی یکی درو میکنه ببینیم با اومدن جناب راعی اوضاع بهتر میشه یا نه؟؟؟

"اخابر" دوره 9 ماهه را با زیان به پایان رساند
شرکت مخابرات ایران با سرمایه ای نزدیک به 4 هزار و 584 میلیارد تومان اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای9 ماهه منتهی به 30 آذر 92 را منتشر کرده است.

"اخابر" در دوره 9 ماهه مذکور به ازای هر سهم مبلغ 58 ریال زیان خالص محقق نموده و این در حالیست که دوره مشابه سال مالی قبل با سود 5 ریالی به پایان رسیده بود.

این شرکت که در گزارش قبلی برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 456 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده بود در اطلاعیه اخیر در دوره 9 ماهه به ازای هر سهم تلفیقی مبلغ 330 ریال سود خالص محقق کرده که بیش از 260 ریال از این مبلغ عملیاتی بوده است.

شایان ذکر است "اخابر" در دوره مورد بررسی در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل از کاهش 58 درصدی سود حاصل از سرمایه گذاری، 85 درصدی جمع درآمدها و بیش از 285 میلیارد تومانی سود خالص پس از کسر مالیات برخوردار بوده است.
ممنون از دوست گرامی برای اطلاعات دقیقشون .

دلایل بنده برای خرید از صف فروش 5میلیونی.....(البته با تقلب از رو دست دوستان تحلیلگر)

اصلاح 62 درصدی سهم و قرارداشتن در حمایت
نسبت ریسک به ریوارد عالی
اگه به 295 برسه من فروشنده هستم یعنی نهایتا 5 درصد ضرر
ولی اگه سهم برگرده تا 495 راحت میتونه بره البته با فراز و نشیب هایی
پس اینجا را من بهش میگم نقطه کم ریسک خرید
اگه بالای 340 رفت بازهم اضافه میکنم.
ای خـــــــــــدا Sad
امروز یک اتفاقی افتاد که مونده بودم بخندم یا گریه کنم !
چون ایام امتحاناست ، منم یک سری سهمایی رو که به دید 1ماه به بالا خریده بودم انداختم کنار و فعلا همینجوور دارن منفی میخورن ، واسه همین این روزا خیلی به بازار کاری ندارم ، و بخشی رو هم که قبلا گفته بودم نقد کردم و نگه داشتم برا روز مبادا و تمام عزمم رو جزم کرده بودم تا برای عرضه اولیه تیپیکو آماده باشم.
خلاصه چشمتون روز بد نبینه ما دیشب تا دیر وقت بیدار بودیم و مشغول درس خوندن ، صبحم از 8:30 آماده بودیم که هر خبری از تیپیکو شد در جریان باشیم...
گذشت و گذشت تا ساعت شد 11:15 و ما ناگهان پای سیستم خوایمون برد و دقیقا 12:30 یهو از خواب پریدم =)))
اینم از شانس ما . . . !
دلم برای تاپیک و اساتید بزرگوار خسروی ، قربانیان ، alma ، امیر و ... تنگ شده و انشاالله از هفته دیگه دوباره میام در کنار شما دوستان.
(01-20-2014 03:39 PM)alma نوشته شده توسط: [ -> ]خب اینم از عرضه ی تیپیکو که یه دونه اش هم به بنده نرسید !!!اما عوضش دل به دریا زدم و اخابر برداشتم و تاپیکو حجم اضافه کردم .شاخص هم که کله کرده و حمایتها رو داره یکی یکی درو میکنه ببینیم با اومدن جناب راعی اوضاع بهتر میشه یا نه؟؟؟

خدمت دوست گرامی جناب علیرضا و سایر علاقمندان عرض کنم که همه اوایل همین احساس رو دارن .در بدو ورود با کلی اصطلاحات جدید و نامانوس برخورد میکنیم بعد کم کم با مطالعه و گشت و گذار در همین سایتها که شرط لازمه اما کافی نیست و در صورت تلاش شبانه روزی و علاقمندی به این کار و نظم و پیگیری به سرعت میتوان این معما رو حل کرد .و اگه یکی مثل اینجانب تفریحی اینکارو انجام بده (که بهتره انجام نده)بعد از 1 سال هنوز اندر خم یک کوچه است و شانس بیاره تو این آشفته بازار ضرر نکنه.البته یه استراتژی بدون دردسر هم اینه که با تحقیق و کمک از اساتید چند سهم بنیادی رو بگیره و با دید بلند مدت چند سال بعد بیاد و از سودش لذت ببره.

در ادامه یکی دیگه از توصیه های آقای ولید هلالات که از تحلیلگران به نام هست رو تقدیم میکنم.

زنده ماندن در بورس یا ھر بازار دیگری، نياز به آن دارد که آگاھی تقریبا کافی از نتيجه تصميماتمان داشته باشيم به این ترتيب ریسک را با دانش بيشتر پایين می آوریم. کسی که بيشتر ميداند بھتر تصميم می گيرد و این راھکار خوبی برای پایين آوردن ریسک سرمایه گذاری است. من ھميشه به این جمله که علم بھتر است یا ثروت؟ ميخندیدم... و عقيده داشتم که شخصی که ثروتمند است می تواند علم دیگران را با ثروتش بخرد. می تواند ھمه دانشمندان یا متخصصان ھر رشته ای را که بخواھد جمع کند و نياز علمی خود را بدون زحمت و با کيفيت بسيار بالا برطرف سازد. اما امروز می بينم که اینطور نيست. وابستگی به دانش دیگران نقص بزرگی است که سرانجام زیان بزرگی به سرمایه ما می زند. تنھا راه تغيير شرایط زندگی تغيير در شيوه فکر کردن ماست.
علم تنھا سرمایه ای است که تحت ریسک نيست، اما ثروت ھر چقدر ھم که باشد ممکن است به باد رود
مسئله اینجاست که جای علم در" سر " امن تر از ثروت در جيب است. با تکيه بر علم و دانش، ھميشه می توان دوباره از اول شروع کرد و سرمایه ای برای غلتاندن و بزرگتر کردن فراھم کرد. تقریبا ھيچ انسان ثروتمندی نيست که در طی مسير موفقيت ھای اقتصادی اش چند باری ورشکسته نشده باشد. حتما شما ھم در زندگی خود، تصميمات اشتباھی گرفته اید که سرانجام باعث از بين رفتن بخش قابل توجه ای از سرمایه تان یا حتی ھمه ثروتتان شده باشد. تحصيل علم برای این است که درست تصميم بگيریم. در کار ما، این تصميمات ما ھستند که به ثروت ما می افزایند یا از آن می کاھند. بيشتر بدانيم تا بھتر کار کنيم
ما انسانھا در طول شبانه روز، کارھای زیادی انجام می دھيم و تصميمات زیادی اتخاذ می کنيم که ھمه و ھمه، تنھا یک ھدف را جستجو می کنند. بالا بردن بھره وری... ھمه کارھای ما برای بھتر کردن آن چيزھایی است که فکر می کنيم نياز به بھتر شدن دارند. اما ببينيم این مشخصه بارز، در فعاليتھای اقتصادی ما چه اثری برجای می گذارد؟
اولين بار که پا به عرصه بورس گذاشتم، بسيار اميدوار و پرانرژی بودم، کامپيوترم را روشن کردم و نگاھی به قيمتھای سھام در سایت سازمان بورس انداختم. از بالا شروع شده بود ٢% مثبت، ١.٩٨ % مثبت و ... با خوم حساب کردم که ٢% یک ميليون تومان می شود ٢٠ ھزار تومان و برای ٢٠ روز کاری می شود ٤٠٠ ھزار تومان این درحالی بود که با خودم می گفتم، تصاعد را ھم حساب نکرده ام. بله، شتر در خواب بيند پنبه دانه......

ادامه دارد.....

عزیزانی که میخواهند وارد بورس شوند این مطلب و ادامه آنرا یه دقت مطالعه فرمایند.
پیشنهاد:

اگر میان مدتی هستید لطفاً پله ای خرید کنید.(چند روز پشت سرهم در بازار منفی)
اگر کوتاه مدتی هستید لطفاً منتظر صعودی شدن بازار بمانید و عجله ای نداشته باشید. جا نمی مانید.
عرضه هاي اوليه جديد بورسی در راه است

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار با بیان اینکه عرضه های اولیه جدید در راه است، گفت: امروز دوشنبه با عرضه اولیه 10 درصد سهام سرمایه گذاری دارویی تامین، 1750 میلیارد تومان به ارزش بازار سهام افزوده شد.
به گزارش خبرگزاری مهر حسن قالیباف اصل گفت: امروز دوشنبه 10 درصد از سهام شرکت 290 میلیارد تومانی دارویی تامین در نماد تیپیکو در بورس اوراق بهادار تهران عرضه و هر سهم این شرکت 600 تومان فروخته شد.

قالیباف اصل با اشاره به ینکه یکی از بحث های تامین مالی، عرضه اولیه است، خاطرنشان کرد: شرکت ها می توانند برای تامین مالی، بخشی از سهام خود را در بورس اوراق بهادار عرضه کنند، البته شرکت ها برای حضور در بازار دوم باید 10 درصد، در بازار فرعی 15 درصد و در بازار اصلی 20 درصد سهام خود را وارد بازار سهام کنند.

وی افزود: عرضه های اولیه همیشه برای سرمایه گذاران جذاب است و امروز نیز 10 درصد سهام تیپیکو به سرعت در بورس خریداری شد، زیرا عرضه های اولیه بازده بالاتری نسبت به دیگر فرصت های سرمایه گذاری به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت بورس با اشاره به اینکه امسال قرار بود 10 شرکت در بورس اوراق بهادار عرضه شود، تصریح کرد: تاکنون سه شرکت از طریق عرضه اولیه و دو شرکت از طریق انتقال از فرابورس وارد بورس شده است.

وی ادامه داد : شرکت هایی مانند نفت سپاهان، هلدینگ صدر تامین و هلدینگ سیمان توسعه ملی نیز در حال انجام اقدامات لازم برای ورود به بورس است.

مدیرعامل شرکت بورس با بیان اینکه عرضه های اولیه نقدینگی را جذب می کند، گفت: ارزش و حجم معاملات نیز افزایش می یابد و فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری به شمار می رود، چون به گردش و اندازه بازار کمک می کند.

منبع
مطالعات بورسی من شبانه روز به 15 ساعت رسید.تئوری و عملی.
صرفا می نویسم تا عزیزانی که میخواهند شروع کنند بدانند که باید برای بدست آوردن موفقیت در هر کاری زحمت کشید.
این هم اطلاعیه فاذر (آذراب) که سهمش را قبلا عرض کردم داشتم:

[تصویر: 96826620304977741080.png]
(01-21-2014 01:50 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]مطالعات بورسی من شبانه روز به 15 ساعت رسید.تئوری و عملی.
صرفا می نویسم تا عزیزانی که میخواهند شروع کنند بدانند که باید برای بدست آوردن موفقیت در هر کاری زحمت کشید.

سلام استاد. خدا قوت.
استاد ما هم راهنمایی میفرمایید چه چیزی و کجا مطالعه کنیم.
اگه سایت خاصی مد نظرتون هم هست بفرمایید.
از نظر عملی هم توضیحاتی بفرمایید تا استفاده کنیم ممنون.
لینک مرجع