سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: ما هم شروع کردیم...تولید و پخش میوه خشک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
شکر خدا چند روزی است که کارگاه تولید میوه خشک را راه اندازی کردیم....دوستانی که نیازمند اطلاعاتی در این موردند در خدمتم.12_002
10_004
محسن جان به شما تبریک می گویم
امیدوارم با قدرت و تلاش این کار را به ثمر برسانید
و دیگر دوستان نیز از تلاش شما انگیزه لازم را بگیرند.
سرمایه لازم؟؟
مجوزهای لازم؟؟
سلام
منم به نوبه خودم تبریک میگم
لطفا بگین در کدوم شهر؟چه میوه هایی؟
و همچنین سوالات آقای (...)
یه پیشنهاد دوستانه

از یکی دو سال پیش که میوه های خشک مد شد . توی خونه هر کدوم از اقوام که می رفتیم یک بشقاب میوه خشک هم می آوردن و با آب و تاب که اینها را خودم درست کردم و بخورید ببینید چه خوشمزه هست . من هم برمی داشتم و با یک موجود سفت نازک مثل چیپس که همش می چسبه به دندون و طعم به خصوصی هم نداره روبرو می شدم . تشابه همه این میوه ها هم این بود که همه به صورت ورقه ای و شکل خود میوه بودن . این قضیه گذشت و من به کلی زده شدم و الحمدلله همه زده شدن و دیگه خبری ازین میوه های خشک نبود . تا 2 3 ماه پیش ...

2 3 ماه پیش با چند تا از دوستان رفته بودیم هایپرمارکت برای هم خرید و هم تحقیق اوضاع بازار ! یکی از دوستان که اتفاقا مسن هم هستند حدود 60 65 سال یک بسته شکلات بدون مارک و علامت و ... برداشتند و درش را باز کردن و تعارف کردن شکلات ها مکعب مستطیل هایی در اندازه های تقریبی 2.5 * 1 * 1.5 سانتیمتر بودند روش هم یک پودر سفید رنگ شبیه آرد داشت آقا ما برداشتیم به خیال اینکه سفته و ازین شکلات هایی هست که افغانی ها با چایی می خورنه ! خلاصه دیدیم نرمه و یه طعم خیلی خوشمزه و عجیب و جدید می ده . جالب این بود که برای همه این طعم جالب بود و متقاضی براش زیاد شد و کیسه ربع یا نیم کیلویی توسط 5 نفر خیلی سریع تموم شد ، تا همون لحظه آخر هیچ کدوم نفهمیدیم که این چیه و بحثمون شده بود این شکلات ها !! طعم چی می ده و طعمش خیلی آشناست ! تا اینکه رسیدیم به همون جایی که محل فروش همون ها بود و دیدیم زده میوه خشک !

خلاصه کاری نداریم نفری یکی دو بسته دیگه برداشتیم و قضیه تموم شد
اما هنر تولید کننده چی بود
نمی دونم چطور تولید شده بود ولی من حدسم این بود که ابتدا میوه ها چرخ شده و بعد توی یک سینی چیزی پهن و برش زده شده بودن
ولی بافتش بسیار نرم و خوشایند بود و رنگ های زیبایی هم داشت . شاید هم میوه ها را اینطوری برش زده بودند و خشک کرده بودند ولی روی میوه با مغز میوه رطوبتش در یک حد بود . در کل تجربه خوبی بود
با سلام.محسن جان تبریک میگم.امیدوارم موفق باشید.یک سال گذشته یکی به من هم پیشنهاد پخش میوه های خشک رو داده بود ولی اونا میگفتند محصولاتشون از تایلند میاد.و به صورت فله ای بود.که میتونستیم با برند خودمون تو بازار پخش کنیم.یه مقدار تا جا بیفته مشکله.بعدش که جا افتاد تو بازار خوب میشه فروخت.مرسی
(08-04-2012 01:08 PM)مجید (...) نوشته شده توسط: [ -> ]تبریک میگم
خب بگید .ایده اش ازکجا شروع شد؟؟سرمایه لازم؟؟
مجوزهای لازم؟؟

با سپاس از لطف شما.
ما در یکی از مناطق ییلاقی اطراف کرج (طالقان) چند باغ با میوه های مختلف نظیر سیب، گلابی، گردو و ... داریم که با توجه به سردسیر بودن این منطقه و این که میوه های ما دیرتر از مناطق دیگه می رسه که فصل نوبر آن میوه تمام شده، مجبوریم میوه ها را با قیمت های بسیار کم بفروشیم. چند ماه پیش این ایده به ذهنمون رسید که می تونیم این میوه ها را به صورت خشک با قیمت های بالاتر برای مصرف در داخل و خارج از کشور آماده کنیم. قیمت دستگاه تقریبا 6 میلیون تموم شد و قسمتی از زیرزمین به کارگاه تبدیل شد. بعد از مشورت با فعالان این حوزه تصمیم گرفتیم فعلا به دنبال کسب مجوز نباشیم و تولیداتمان را به صورت عمده بفروشیم.
(08-04-2012 01:27 PM)mortezajafari نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
منم به نوبه خودم تبریک میگم
لطفا بگین در کدوم شهر؟چه میوه هایی؟
و همچنین سوالات آقای (...)

(08-04-2012 02:03 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط: [ -> ]یه پیشنهاد دوستانه

از یکی دو سال پیش که میوه های خشک مد شد . توی خونه هر کدوم از اقوام که می رفتیم یک بشقاب میوه خشک هم می آوردن و با آب و تاب که اینها را خودم درست کردم و بخورید ببینید چه خوشمزه هست . من هم برمی داشتم و با یک موجود سفت نازک مثل چیپس که همش می چسبه به دندون و طعم به خصوصی هم نداره روبرو می شدم . تشابه همه این میوه ها هم این بود که همه به صورت ورقه ای و شکل خود میوه بودن . این قضیه گذشت و من به کلی زده شدم و الحمدلله همه زده شدن و دیگه خبری ازین میوه های خشک نبود . تا 2 3 ماه پیش ...

2 3 ماه پیش با چند تا از دوستان رفته بودیم هایپرمارکت برای هم خرید و هم تحقیق اوضاع بازار ! یکی از دوستان که اتفاقا مسن هم هستند حدود 60 65 سال یک بسته شکلات بدون مارک و علامت و ... برداشتند و درش را باز کردن و تعارف کردن شکلات ها مکعب مستطیل هایی در اندازه های تقریبی 2.5 * 1 * 1.5 سانتیمتر بودند روش هم یک پودر سفید رنگ شبیه آرد داشت آقا ما برداشتیم به خیال اینکه سفته و ازین شکلات هایی هست که افغانی ها با چایی می خورنه ! خلاصه دیدیم نرمه و یه طعم خیلی خوشمزه و عجیب و جدید می ده . جالب این بود که برای همه این طعم جالب بود و متقاضی براش زیاد شد و کیسه ربع یا نیم کیلویی توسط 5 نفر خیلی سریع تموم شد ، تا همون لحظه آخر هیچ کدوم نفهمیدیم که این چیه و بحثمون شده بود این شکلات ها !! طعم چی می ده و طعمش خیلی آشناست ! تا اینکه رسیدیم به همون جایی که محل فروش همون ها بود و دیدیم زده میوه خشک !

خلاصه کاری نداریم نفری یکی دو بسته دیگه برداشتیم و قضیه تموم شد
اما هنر تولید کننده چی بود
نمی دونم چطور تولید شده بود ولی من حدسم این بود که ابتدا میوه ها چرخ شده و بعد توی یک سینی چیزی پهن و برش زده شده بودن
ولی بافتش بسیار نرم و خوشایند بود و رنگ های زیبایی هم داشت . شاید هم میوه ها را اینطوری برش زده بودند و خشک کرده بودند ولی روی میوه با مغز میوه رطوبتش در یک حد بود . در کل تجربه خوبی بود

(08-04-2012 02:19 PM)فرهاد قربانی نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام.محسن جان تبریک میگم.امیدوارم موفق باشید.یک سال گذشته یکی به من هم پیشنهاد پخش میوه های خشک رو داده بود ولی اونا میگفتند محصولاتشون از تایلند میاد.و به صورت فله ای بود.که میتونستیم با برند خودمون تو بازار پخش کنیم.یه مقدار تا جا بیفته مشکله.بعدش که جا افتاد تو بازار خوب میشه فروخت.مرسی

در پاسخ به دوستان باید بگم که تقریبا تمام میوه ها و سبزی ها رو میشه با این دستگاه خشک کرد. ولی تمرکز ما بیشتر روی میوه های موجود در ایران به خصوص سیب، گوجه، گلابی، هلو، موز و زردآلو است.
در ضمن تا چند وقت دیگه شروع به بازاریابی برای این محصولات خواهم کرد.
با سپاس از تمام دوستان برای اظهار لطف
چه فکر خوبی !حیف از این همه محصولات کشاورزی که از بین می روند امیدوارم تو کارتون موفق باشین.
محسن اقا رو من برای بازاریابی و فروش تو اردبیل و شهرهاش حساب ویژه باز کن .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
لینک مرجع