ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

چرا ارسطو درخواست دوستی مرا در ف/ی/س/ب/و/ک نمی پذیرد؟
زمان کنونی: 05-04-2024, 05:01 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: mallarme
پاسخ: 1
بازدید: 612

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-07-2012, 07:47 PM
ارسال: #1
امشب میخواهم ترجمه نوشته آلن رول رو که توسط آقای امیرحسین آقا نوری انجام شده را بگذارم.....

آلن رول بعد از بیان نوشته خود به تقسیم بندی دوستان از نگر ارسطو میپردازد تا به بهترین دوست برسد....

آیا دوستان ارسطو در ف/ی/س/ب/و/ک می توانستند به واقع دوستان او باشند؟

من تا امروز در صفحه ف/ی/س/ب/و/ک خودم 128 ارتباط (contact) دارم، که هریک به طریقی – کما بیش – با من در ارتباط هستند.

با گروهی از آنها رابطه قلبی عمیق دارم و با برخی شاید تنها کمتر از 2 ساعت در میهمانی که ماه ها از آن می گذرد گپ و گفتی داشته ام و حتی با عده ای 10 سالی می شود که صحبت نکرده ام.

از نظر ف/ی/س/ب/و/ک همه آنها دوستان من به حساب می آیند.
(منتظر روزی هستم که بالاخره یک سایت برای من درخواست دشمنی یا سزای دشمنی بفرستد.)

ولی در نگاه دقیق تر، متوجه شدم عنوان دوست دچار نوعی ابهام و کژفهمی شده است. چگونه می توان تمامی این افراد را دوست خود دانست.

من حتی زمان آن را ندارم که با افراد زیادی در تماس باشم. از این گذشته همه به برای برقراری رابطه دوستی باایشان روی خوش نشان نمی دهند. بازهم اگر جزئی تر نگاه کنیم علاوه بر پیام های پیش پا افتاده و بی مایه ای که افراد به عنوان " در چه فکری هستی " می گذارند – که می تواند نکاتی شخصی درباره خودشان باشند (فارغ از جنسیتشان) بازی های مجازی مختلف، هواداران گروه های متفاوت از هرآنچه شما دوست داشته باشیدیا انواع مختلف آزمون ها و پرسش ها و... هم در ف/ی/س/ب/و/ک یافت می شود.

اما با وجود آنکه می توان از این طریق ارتباط خود را با بسیاری حفظ کرد، فکر نمی کنم عنوان دوست انتخاب مناسبی باشد.

اگر جانب احتیاط را نداشته باشیم این سیستم ها می توانند روابط را به سطحی ترین شکل تنزل دهند. در آن صورت روابط می توانند نه برای خود دوستی که برای لذت و منفعت.

هیچیک از این دوستان مجازی در بحران ها و تنش های عاطفی با من همراه نبوده اند و هرگز کمکی نکرده اند.

ارسطو در دفتر هشتم از اخلاق نیکوماخوسی (350 قبل از میلاد) سه شکل مختلف دوستی را از یکدیگر تشخیص می دهد:

1- دوستی های مصلحتی: شما با شخص تا زمانی رابطه دارید که به کارتان می آید و هرگاه شخص از رساندن خدمات سرباز زند شما دلیلی برای حفظ رابطه با او ندارید.

من به آرایشگر خود هرگاه احتیاج به اصلاح دارم سر می زنم. هیچ وقت او را به صرف چای سبز، کافه یا گفتگو درباره آخرین فیلم تارانتینو دعوت نمی کنم. هرچنداگرهمان شخص بتوانددرموردتارانتینو، فلسفه ویا هریک ازدلبستگی های من صحبت کند، من هم سراپاگوش خواهم بود.
2-

2-دوستی برای تفریح و خوش گذرانی
: شما با شخص تا زمانی رابطه دارید که نقاط مشترک دارید، در واقع از مصاحبت یکدیگر لذت می برید.

بنابراین شما - علاوه بر مصلحت اندیشی -چون یکدیگر را سرگرم می کنید مایلید با هم دوست باشید و اگر شیرینی این دوستی به ترشی گراید از هم فاصله خواهید گرفت. بطور قطع من هیچ علاقه ای به معاشرت با کسی که می خواهد پیرامون جراحی زگیل و یا هموروئید صحبت کند ندارم.

3- دوستی برای دوستی: از نظر ارسطو این شکل از دوستی عالی ترین گونه آن است. شما دیگر به دنبال منفعت و خوش گذرانی نیستید، بلکه تنها فرد را به خاطر خودش می پذیرید – به این مفهوم که تمام وجوه آن شخص را قبول می کنید - مهم نیست چه هستند. به هر حال شما می خواهید این دوستی را حفظ کنید چون نظر خوبی نسبت به فرد دارید.

ارسطو سومین نوع دوستی را پیچیده ترین نوع برقراری رابطه می داند هرچند از نظر او با دوام ترین نوع آن هم هست. دو نوع اول رایج تر هستند اما خیلی سریع تر نیز به سردی می گرایند، چون نیازها و تمایلات [پیوسته] تغییر می کنند.

دوستی های ف/ی/س/ب/و/کی تأکید زیادی بر تفریح و منفعت دارند.

روشن است که بازی ها و سرگرمی های افراد بر پایه تفریح است و وقتی که شما انبوهی از ارتباطها را حفظ می کنید (حتی با آنهایی که چشم دیدنشان را ندارید)، آنها شکل مصلحتی به خود می گیرند. چون به عنوان مثال شما دوست دارید چهره محبوب به خود داشته باشید یا ممکن است از طریق آنها با افراد دیگری در تماس باشید و یا هنر یا قلم توانای خود را به آنها نشان دهید.

بلصمیمی ترین دوستان من آنهایی نیستند که در مسابقه فیلم پاسخ های مشابه یا نزدیک به من ارائه کرده اند یا برای عضویت در فلان گروه هواداران برای من درخواست فرستاده اند، بلکه آنهایی هستند که هرگاه نیازمند یاری هستم می توانم به ایشان اعتماد و تکیه کنم و آنها نیز در مقابل به همین گونه به من اطمینان دارند.

شما با دوست واقعی خود پیشینه دارید.

نه تنها دیدگاه هایتان مشترک است، بلکه خصوصیات شخصی یکدیگر را به چالش می کشید و از دل آن توانایی های بالقوه خود را بیرون می کشید.

شما به وجود یکدیگر وابسته هستید، و برای هم از حوزه های شخصی ای پرده بر می دارید که نمی توانید با سایرین در میان بگذارید. شما زندگی خود را برمبنای گوش بودن، توجه کردن، مشارکت کردن و بخشیدن سرمایه گذاری می کنید.

برای من ست قلم موهای خوشنویسی چینی که دوستم از سفر چین سوغات آورده ارزش و الفتی بیشتر از هر هدیه مجازی دارد که از افراد مختلف بی هدف وبه صورت گذرابه دست من یا هزاران مثل من رسیده است.

ممکن است که در این عالی ترین نوع دوستی تفریح و مصلحت هم باشد ولی همان هم از حفظ این رابطه سرچشمه می گیرد.

بنابراین من با استفاده از حکمت/خرد ارسطو ف/ی/س/ب/و/ک را نه به عنوان جایگزینی برای دوستی بلکه تنها به منزله ابزاری برای دوستی در نظر می گیرم.

منبع:
http://www.philosophynow.org/issues/82

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: بهداد , goldmen , 3ObHaN , ahmad rezaee , P@RSA , Delta.H , کیمیاگر , Haavin
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قدرت کلمات در موفقیت (حتما بخوانید) سید محسن سبزواری 2 667 01-10-2018 10:27 AM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  روحیه تفاهم در افراد موفق/ مقاله ای کوتاه و جذاب !! سید محسن سبزواری 0 468 12-11-2016 01:33 PM
آخرین ارسال: سید محسن سبزواری
  چرا میلیاردرهای اینده اخر شب وارد سایت میشن؟ محسن قنبری 10 1,472 12-14-2015 02:58 AM
آخرین ارسال: محسن قنبری
  قوانینی که در حین دادن انرژی باید رعایت کنید barbie 18 3,911 04-19-2014 12:21 PM
آخرین ارسال: saba01
  خودشناسي در 10 دقيقه:اين آزمون شخصيت شما را مشخص مي‌كند صدفی 14 2,459 02-16-2014 11:31 AM
آخرین ارسال: dvdghe
  به من در زندگی آینده ام کمک کنید pooria026 13 2,338 08-29-2013 07:35 PM
آخرین ارسال: goldmen
  نقش حمایت زنان در موفقیت مردان iranboy 0 869 08-06-2013 01:00 PM
آخرین ارسال: iranboy
  چرا نوشتن اهداف اینقدر اهمیت دارد؟ bitumen 0 541 07-14-2013 04:38 PM
آخرین ارسال: bitumen
  مثبت اندیشی در بارداری و زایمان بيلا بالا 0 481 07-08-2013 02:30 PM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  چگونه میتوان رویای خود را در زمان مشخص شده تبدیل به واقعیت کرد babaei 4 1,298 05-16-2013 03:23 PM
آخرین ارسال: soshiant
  چرا بدشانسی ؟ GreatNavid 2 777 04-07-2013 01:36 PM
  عادت های غلط افراد موفق در محیط کار mallarme 3 947 04-02-2013 08:46 PM
  چرا انسان‌های موفق، در همه‌چیز موفق هستند؟! صدفی 0 723 02-15-2013 02:47 PM
آخرین ارسال: صدفی
  مشکل در کجاست....؟!! mallarme 6 1,166 01-16-2013 11:30 PM
  در عرض 7 دقیقه نظر دیگران را نسبت به خود تغییر دهید ... m-jalalvand 0 647 01-15-2013 10:25 AM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  چطور در ذهن همکاران و مشتریانمان بمانیم بيلا بالا 5 876 01-07-2013 12:47 AM
آخرین ارسال: amirE5Ey
  در شاد بودن به خود نمره چند می دهید؟! صدفی 11 1,522 12-22-2012 08:17 PM
آخرین ارسال: صدفی
  چرا فقط مردها دست به کشتارهای مرگ‌بار می‎زنند؟ mallarme 0 436 12-20-2012 12:09 PM
  10راه ساده برای ایجاد تغییر در برنامه‌ زندگی صدفی 7 2,661 12-01-2012 08:07 PM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  در ۵ دقیقه از هیچ‌کس به همه‌کس تبدیل شوید mallarme 3 1,109 11-13-2012 02:02 AM
آخرین ارسال: بهداد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS