ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بحث و تبادل نظر در مورد تجسم خلاق
زمان کنونی: 06-16-2024, 09:58 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: 3ObHaN
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 7
بازدید: 1415

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-02-2013, 01:16 AM
ارسال: #1
دوستان سام علیکم
میدنم که حال تک تکتون عالی عالی عالیه

دوستان بعد از سفر شیراز و شنیدن داستان موفقیت اقای شهیدی ، به این نتیجه رسیدم که تجسم خلاق یکی از کلید های مهم رسیدن به خواسته هر فرده .
قبلا در مقالات مختلف در مورد قدر تجسم و حتی بینش مدیریت و توانایی تجسم اینده ی کسب و کار در سیستم و غیره رو خونده بودم . اما هیچوقت نتونستم بودم تجسم انجام بدم و از اونجایی که مرز بین رویا و تجسم خیلی نزدیکه ، اکثر وقت ها که داشتم تجسم میکردم صرفا رویا پردازی بود .

بعد از سفر شیراز ، خیلی سعی کردم تجسم صحیح انجام بدم که نشد . تصاویر پراکنده و ذهن منحرف ، فقط صدای ذهنی خودم رو میشنیدم که خواسته رو تکرار میکرد اما خیلی حوصله بر بود و هیچ چیزی رو نمی دیدیم .

بعد همینطوری یه روز داشتم دفتر اهدافم رو نیگا نیگا میکردم که یه فکر به ذهنم رسید . یه سری کاغذ باطله ، یه خط کش و چند خودکار اوردم ، صفحه ی اول دفتر اهداف رو باز کردم و شروع کردم به نوشتن تمام جزئیات خانه مورد علاقم .
از نوع نور پردازی و اندازه دیوار های بیرونی ، تا ساز و اندازه پارکینگ ، از عرض جاده که درب رو به ساختمان اصلی متصل میکرد تا شکل مجسمه رو بروی درب . از تعداد درخت های مجتمع تا وضعیت پد هلیکوپتر ، از رنگ دیوار هرکدوم از اطاق ها تا سایز زمین تنیس و والیبال .
کلا هرچیزی که فکر بکنید .
هنوزم دارم جزئیات اضافه میکنم و اضافه میکنم و اضافه میکنم .

بعدش الان تا چشمم رو میبینم ، اون جزئیات میاد توی ذهنم ، اصن اون محیط رو به کل کامل میتونم تجسم کنم .
تو سه چهار شب گذشته ، خودم رو توی داستان های مختلف توی این خونه تجسم میکنم و از دیشب هم جملات تاکیدی به تجسم خلاقم اضافه کردم .
یه بار خودم رو در حال شنا کردن تو استخر میبینم یه بار در حال رانندگی از درب ورودی تا پارکینگ . با دوستان و مستخدمین حرف میزنم و واقعا همه چیز رو حس میکنم .

الان میخوام در مورد ماشین هم همینکار رو بکنم . هدفم برای ماشین یه S350 مدل 2010 با راننده هست . با اینکه اطلاعات کاملی دارم ولی اصلا نمی تونم تجسم کنم . ولی قصد دارم الان جزئیات رو بیارم روی کاغذ و بعد مطمئنم که کامل میتونم تجسم کنم .

این روش ، بدین شکل کار میکنه که اطلاعات پراکنده در مورد هدف رو دسته بندی میکنه و این خیلی خوبه . شما میتونید در یک چهارچوب معین تفکر کنید .

[تصویر: start.gif]

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: kafi , کتایون کاظمی , شهبال , sir-mahyar , bitumen , MohamadMJ , سیدمهدی هاشمی , tondar12 , حسین فتحی , minoo , محسن قلي زاده , Elixir , jahanagahi , مهدی گل محمدی , مرتضی الهی , مرضیه عباسی
12-02-2013, 09:08 AM
ارسال: #2
RE: بحث و تبادل نظر در مورد تجسم خلاق
دوستای گلم چند تا از مهمترین نکات تجسم خلاق اینه که(طبق تجربه امSleepy) :
1. زمان ومکانی که به انجام تجسم خلاق می دی خیلی مهمه، بهترین زمان وقتیه که شب قبل از خواب و نه در حال خستگی زیاد که بلافاصله وسطش خوابتون ببره! ، تو یه اتاق ساکت و ترجیحا تاریک ،طاق باز دراز بکشی و.... (حالت مراقبه به خودت بگیری که مطمئنا کل دوستان انجمن این نوع مراقبه را کاملا فول هستند ودیگه تکرار نمی کنمBlush) و همچنین صبح ها قبل آنکه از رختخواب بیای بیرون، است ...
2. پس از گرفتن حس وحال مراقبه ، اون خواسته ات را تو ذهنت تجسم می کنی و سعی می کنی خودتو تو تمام ابعاد اون فضا تجسم کنی،مثلا من برای گرفتن گواهینامه ام (توضیح:آزمون گیرنده من، که قبلا دیده بودمش ،یه سرهنگ بسیار سخت گیر بود که همش ازش می ترسیدم و 95 درصد بچه ها را رد می کردConfused....) تصور می کردم که پشت فرمون می نشینم درو می بندم کمربندو می بندم آینه را تنظیم می کنم دنده را تنظیم می کنم دستی را می کشم وووووو .... حتی مدل دستهام هم همراه با تجسم ذهنیم ،تو واقعیت و با چشمای بسته ام حرکت می دادم و چون زمستان بود سعی می کردم،سرمای هوا هم رو پوستم حس کنم و .... و بعد شروع می کردم تک تک آزمونها رو تو ذهنم بشکل دقیق، تصور وبا حرکات بدنم اجرا می کردم وحتی صدای تپش قلبم هم می شنیدم... و در آخر هم صدای سرهنگو که میگه :"قبولی ،بعدی بیاد!" را هم تصور و بعد حس خوشحالی که بعدش خواهم داشت را تو وجودم تلقین می کردم و ...
زیرنویس 1: نتیجه آزمون اینه که همون بار اول (با وجود ترسی که مربیم و شاگردای قبلی ،در مورد سخت گیری این سرهنگه داده بودن ) قبول شدم و واقعا به تجسم خلاق ایمان آوردم. 12_002
زیرنویس 2: سبحان جان ،باید با حس آزادی ومالکیت واقعی تو زیروبم خونه ی موردنظرت بگردی و تا جائیکه قیافه خدمتکارات 10_003 و ... هم تو ذهنت تصور کنی و در این مورد خیلی وسواس به خرج نده وبذار ذهنت پرواز کنه و از آینده خبر بده ، تو اینجور جاها خودش کمکت می کنه 4yajuyo و مدام هم تصورتو تغییر نده وذهنتو گیج نکن.
3 . وقتی بی حوصله ای یا خسته یا حتی شک کردی به تحقق خواسته ات ،سریع تجسم را فراموش و به کار دیگری مشغول شو و با بی حسی و اتومات سعی نکن برای باز کردن از سر خودت سر یه زمان خاصی به تجسم بپردازی چون این حس تردید یا بی تفاوتی و یا خدای نکرده ناامیدی ،به ذهنت وارد و در تحقق آرزوت تاخیر ایجاد می کنه وپاک شدنش سخت میشه پس باید وقتی تجسم را انجام بدی که در اوج علاقه و شوق باشه و ازش لذت ببری و اون حس غرور پس از بدست آوردن خواسته ات رو تو وجودت حس کنی 10_004

Angelدنیا گرد است.....درست زمانی که فکر می کنی به آخر دنیا رسیده ای شاید در ابتدای راه تازه ای باشی...Angel

نام کاربری گذشته: melina
 تشکر شده توسط: شهبال , 3ObHaN , sir-mahyar , bitumen , MohamadMJ , سیدمهدی هاشمی , حسین فتحی , minoo , محسن قلي زاده , Elixir , jahanagahi , مهدی گل محمدی , مرتضی الهی
12-02-2013, 02:31 PM
ارسال: #3
سلام دوستان خوبم
نکته ای در مورد تجسم خلاق و زودتر به نتیجه و هدف رسیدن این است که تا جایی که میتونیم هدفی که تصویرسازی میکنیم رو به واقعیت نزدیک کنیم.
موقع تصویرسازی و تجسم سعی کنید نکات مهم رو برجسته کنید...ببینید تصویری که تجسم میکنیم در چه فاصله ای از ما قرار داره اونو نزدیک تر کنیم. صداها و حتی ها بوها رو حس کنیم...تصویر رنگی باشه و شفاف بهتر و زودتر نتیجه میده.
جزییات رو هم حتما حتما در نظر بگیرید...بهتره چیزی رو که قراره تجسم کنیم روی یک برگه یاداشت کنیم و چند بار با صدای بلند بخونیم و بعد طبق همون یاداشت تجسم کنیم که جزییات فراموش نشوند.
و مهمتر از همه لحظه تجسم است، هر چه ارامتر باشیم و امواج مغزی ما کمتر باشد و به اصلاح وارد الفا بشیم زودتر نتیجه میگیریم.
برای اینکار قبل از تجسم حتما حداقل 5 بار بصورت شکمی دم و باز کنیم.
انشالله همه موفق و موفق تر باشیم.
 تشکر شده توسط: MohamadMJ , سیدمهدی هاشمی , کتایون کاظمی , 3ObHaN , حسین فتحی , minoo , Elixir , jahanagahi , مهدی گل محمدی , مرتضی الهی
12-10-2013, 10:01 AM
ارسال: #4
سلام.ممنون از نکات آموزنده دوستان.واقعا عالی و محشر بود.من تونستم تا حدودی تجسمم رو بهتر کنم.یادمه چند مدت پیش یه دوستی که اتفاقی باهاشون آشنا شدم در زمینه تجسم خیلی فعال بودن.وقتی باهاشون صحبت کردم گفتن که قبل از تجسم اول ذهنتون رو آروم کنید مثلا خودشون قبل از تجسم سعی میکردن که ذهنشون رو ببرین به یه فضای آروم مثلا جنگل یا دریا.بعد به یه آرامش ذهنی که میرسیدن شروع میکردن به تجسم اهدافی که داشتن.من یکبار این روش رو امتحان کردم.خیلی راحت تر تونستم تجسم هدفم رو انجام بدم...

یادِمان باشد که ما تقدیر سازِ لحظه ها هستیم
ماجرایِ دیگری از قصه ای پُر ماجرا هستیم
یادِمان باشد!

یادِمان باشد که ما آغاز خود-پایانِ خود باشیم
تابش خورشیدِ خود در بارشِ بارانِ خود باشیم
یادِمان باشد!

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کتایون کاظمی , محسن قلي زاده , 3ObHaN , Elixir , jahanagahi , مهدی گل محمدی , حسین فتحی , مرتضی الهی
12-10-2013, 01:58 PM
ارسال: #5
سبحان جان و خانم کاظمی عزیز بخوبی نحوه تجسم را توضیح دادند.با چند بار مطالعه این دو مطلب به راحتی می شود تجسم را انجام داد و نتیجه گرفت.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , minoo , مهدی گل محمدی , کتایون کاظمی , sir-mahyar , Elixir , حسین فتحی
12-10-2013, 02:12 PM
ارسال: #6
اقای قربانیان یه روشی میخواستین بگین وقت نشد تو سفر ، اینجا بگید پیلیزززززززززز Yosef.gif

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: minoo , jahanagahi , مهدی گل محمدی , sir-mahyar , Elixir , حسین فتحی
12-10-2013, 02:29 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-10-2013 02:29 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #7
پیری (پیرمرد خودتی Smile)و فراموشی سبحان جان.
موفقیت فراز و نشیب های زیادی دارد.عین بورس است. منفی و مثبت.
خیلیها در منفی جا می زنندو خیلی از اساتید از منفی به مثبت واقعی می رسند.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , sir-mahyar , minoo , soshiant , Elixir , حسین فتحی , مرتضی الهی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تمرين اصلي تجسم خلاق: jahanagahi 2 2,614 04-09-2016 12:29 PM
آخرین ارسال: باران خانم
  تجسم خلاق jahanagahi 15 3,828 07-26-2014 09:23 AM
آخرین ارسال: iranboy
  پنج ویژگی کلیدی افراد فوق العاده در محل کار iranbano 0 707 02-01-2014 07:35 PM
آخرین ارسال: iranbano
  فرق تجسم با رویا jahanagahi 19 3,849 01-24-2014 02:02 AM
آخرین ارسال: ehsan322
  خلاقیت در عمل saraa.h1982 15 3,593 01-08-2014 12:02 AM
آخرین ارسال: saraa.h1982
  موانع ذهنی تفکر خلاق صدفی 0 994 01-01-2013 08:33 PM
آخرین ارسال: صدفی
  چگونه تجسم کنم؟ bashla 2 2,090 07-11-2012 12:25 PM
آخرین ارسال: bashla
  راهکارهایی برای دستیابی به افكار خلاق و زيبا صدفی 0 1,128 05-17-2012 09:07 PM
آخرین ارسال: صدفی
  تجسم خلاق چیست صدفی 1 2,151 04-14-2012 12:29 AM
آخرین ارسال: mteam
  دفاع شخصی در برابر نابودکننده های خلاقیت totia 1 1,139 12-29-2011 03:49 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  ویژگی های افراد خلاق مهدی گل محمدی 0 947 10-14-2011 09:40 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
  مهارت تفكر خلاق MARYAR 0 1,308 10-08-2011 11:21 PM
  تجسم خلاق اولین راز موفقیت من کامیار کاظمی 3 3,496 09-14-2011 07:35 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS