ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نظرسنجی: موارد مطرح شده در این تاپیک برای شما چقدر مفید بوده است؟ (لطفا در پایان در نظرسنجی شرکت کنید)
این نظرسنجی بسته شده است.
خیلی زیاد 38.46% 5 38.46%
زیاد 38.46% 5 38.46%
متوسط 15.38% 2 15.38%
کم 0% 0 0%
مفید نبوده است 7.69% 1 7.69%
در کل 13 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

بیستمین صندلی داغ(شرکت کامپیوتری، امنیت اطلاعات و... ) باحضور یوسف عزیزی
زمان کنونی: 05-08-2024, 06:22 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: yu3f
آخرین ارسال: مــجــیــנ
پاسخ: 56
بازدید: 13492

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امیتازات : 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیستمین صندلی داغ(شرکت کامپیوتری، امنیت اطلاعات و... ) باحضور یوسف عزیزی
01-06-2013, 06:19 PM
ارسال: #21
RE: بیستمین صندلی داغ(شرکت کامپیوتری، امنیت اطلاعات و... ) باحضور یوسف عزیزی
(01-06-2013 05:02 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  سلام.
-یعنی تازه بعد از اینکه خوره ی سیستم عامل و شبکه شدیم باید روی یکی از فیلدهای بالا شروع به یادگیری کنیم؟
بلی. درواقع شما می تونید بدون این موارد هم شروع کنید اما من شدیدا نهی می کنم! مخصوصا بعد ها در کار گیر می کنید! همینطور شما می تونید با یادگرفتن ۴ تا نرم افزار مربوط ب این حوزه ادعا کنید یک متخصص هستید اما وقتی گیر یک آدم گیر! مثل من بیافتید خدا آخرعاقبتتان با بخیر کند! من در دوره کارآموزی استفاده از همه ابزار ها رو آزاد میزارم اما در ارزیابی نهایی پایان کارآموزی استفاده از ابزار ممنوع است! Yosef.gif

-برای اینکه خوره ی سیستم عامل و شبکه بشیم باید چکار کنیم؟
کتاب های مربوط به این موارد رو بخونید. کتاب های فارسی متاسفانه یکم گیج کننده هستند. بعضی اوقات بخاطر ترجمه بد بعضی مواقع هم بخاطر ترجمه اصطلاحات! کتاب های مرجع و اینترنت خوب است! در کنار این با سیستم کار کنید! من زمانی ک اولین کامپیوترم را گرفتم ب مدت ۱ هفته هر روز کیس را می بردم تعمیرگاه ویندوز باید عوض میشد! Yosef.gif دل و روده ویندوز ۹۵ یا ۹۸ (یادم نیست) را ریخته بودم بیرون بنده خدا Yosef.gif

-برای اینکه یه اکسپلویت بشیم باید بعد از اینکه خوره ی سیستم عامل و شبکه شدیم از کجا شروع کنیم؟
اکسپلویت نمیشوید. اکسپلویت نویس می شوید. اکسپلویت مجموعه کد ها و تکنیک هایی هست که امکان استفاده از آسیب پذیری های موجود در برنامه ها رو برای نفوذگران فراهم می کنه (سعی کردم خیلی مختصر و روان تعریف کنم!)
باید با اسمبلی آشنا باشید و کدهای اسمبلی را بفهمید. همینطور یک زبان برنامه نویسی مانند پایتون یا سی پلاس پلای یا ... را بلد باشید تا نهایتا برنامه ها را بنویسید. غیر از این ها تکنیک های اکسپلویت نویسی و روش های دور زدن سد های امنیتی رو هم باید یاد بگیرید که در طی فرآیند آموزش این هارو یاد خواهید گرفت. قبل از همه این ها هم باید هدفتون رو مشخص کنید. چون اکسپلویت نویسی برای ویندوز و لینوکس کمی متفاوت است‌ Yosef.gif

-شما پروژه هایی که می گیرید از طرف شرکتی که در اون کار می کنید بهتون معرفی میشه یا خودتون می گیرید؟
هم از طرف شرکت هم از طرف دیگران. به واسطه کیفیت کارهایی ک انجام می دهید کم کم معروف می شوید. دهن ب دهن اسم شما منتقل می شود. در حال حاظر شرکت هایی هستند که کار امنیت نمی کنند فقط بر اساس روابطشان پروژه را میگیرند و پس از کسر سود خودشون پروژه را ب من منتقل می کنند . بسته ب حجم کار تنها یا با کمک همکاران انجام می دهیم.

-اگه خودتون پروژه می گیرید چطوری بازاریابی می کنید؟
همانطور ک عرض کردم به صورت کلامی اسم شما منتقل می شود. وقتی در مسابقات باشید در کنفرانس ها و در سخنرانی ها کم کم شمارا میشناسند. مهمترین چیز کیفیت کار است!

-میانگین حقوق مدیر بخش امنیت اطلاعات یک شرکت امنیتی چقدره؟
یعنی بگم چقدر حقوق می گیرم؟ Yosef.gif جدا از شرایط ویژه کاری و پاداش و مزایای دیگر، حقوق ثابت بالای ۲ میلیون تومان است. البته به ازای هر پروژه هم مبلغی به حساب مدیر بخش واریز می شود.

جواب هارو در متن خودتون دادم چون سوال ها چندتا بود. اگر موردی بود بفرمایید.

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: سعید محمدی , M3HDI , amiryazdani138 , jahanagahi , mir abbas , mg4 , حامد , alicpu , dara , successman
01-06-2013, 09:25 PM
ارسال: #22
در کل تقریبا چه مدت طول میکشه که یه شخص تازه می خواد از خوره ی شبکه و سیستم عامل شدن شروع کنه و اکسپلویت نویس بشه؟
به عنوان شغل دوم و نیمه وقت نمیشه به این کار نگاه کرد؟اگه میشه چطوری؟
 تشکر شده توسط: jahanagahi , mir abbas , yu3f , alicpu
01-07-2013, 01:22 AM
ارسال: #23
با سلام خدمت آقا یوسف عزیز
راستش من هم چند تا سوال داشتم و هم یه راهنمایی از شما میخواستم!
من 21 سالمه و دیپلم برق دارم ولی بعد از گرفتن دیپلم بخاطر علاقه زیاد به کامپیوتر مشغول به کار در این زمینه شدم,الان تقریبا 2.5 بعنوان تکنسین کامپیوتر دارم کار میکنم ولی یه مدتیه دارم احساس یکنواختی و زدگی میکنم.(احساس میکنم زیاد مفید نیستم و چیزی به تخصصم اضافه نمیشه)
خودم به شبکه علاقه دارم ولی نمی دونم چقدر این علاقه میتونه کمکم کنه و میتونم از پسش بربیام یا نه!
من الان تو این شرکتی که هستم نقش آچار فرانسه رو دارم,باتری لپ تاپ رئیس شرکت هم من باید شارژ کنمYosef.gif(در این حد یعنیDodgy)
بعد موقع حقوق که میشه با روزی 10 11 ساعت کار ماهیانه 400 به ما میدن.
بخاطر همین میخوام این راه رو ادامه بدم و پیشرفت کنم.

اما سوالات:
1_شما کار کامپیوتر رو از اسمبلی و نصب ویندوز شروع کردین؟
2_آیا از جایگاهی الان هستید راضی هستید؟
3_چقدر از اینی که الان هستید رو مدیون تحصیل و چقدرشو مدیون تجربه هستید؟
4_به نظرتون کار شبکه بخصوص امنیت,کاری خسته کننده و استرس زا نیست؟(به طور کلی عرض کردم)
5_اگه خدا بخواد بعد از گذروندن دوره مقدماتی شبکه میخوام دوره های شبکه مایکروسافت رو بگذرونم,به نظرتون گزینه خوبیه؟شما چه پیشنهادی میکنید؟
6_روزانه چند ساعت وقت خالی برای خودتون دارید؟
7_اوقات فراغت خودتون رو چگونه میگذرونید؟
8_مجرد هستید یا متاهل؟
9(مهم)_و در آخر میخوام با توجه به توضیحاتی که در بالا دادم منو راهنمایی کنید و اینکه به نظرتون اگه بخوام مستقل کار کنم موقعیت بهتری بدست نمیارم؟(مثلا آگهی بدم تعمیر و عیب یابی کامپیوتر و لپ تاپ درب منزل یا محل کار شما بنظرتون استقبال میشه؟)

ببخشید اگه زیاد شد
بینهایت سپاس گزارم
 تشکر شده توسط: jahanagahi , amiryazdani138 , yu3f , mir abbas , alicpu
01-07-2013, 01:23 PM
ارسال: #24
(01-06-2013 09:25 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  -در کل تقریبا چه مدت طول میکشه که یه شخص تازه می خواد از خوره ی شبکه و سیستم عامل شدن شروع کنه و اکسپلویت نویس بشه؟
بستگی به فرد داره. تو فاز اول اکسپلویت نویسی شما بعد از تسلط ب شبکه و سیستم عامل (سیستم عامل ک ضروری ضروری است!) باید این موارد رو حتما یاد بگیرید:
  • آشنایی با زبان برنامه نویسی اسمبلی (حداقل درک و تحلیل کد)
  • تسلط به زبان برنامه نویسی ++C یا پایتون (ترجیحا یکی از این دوتا)
موارد بعدی بعد از این ها قرار میگیره. این ۲ تا مورد حتما باید باشه! خب برای یادگیری همین ۲ مورد کسی داشتیم ک ۱ سال طول کشیده اسمبلی رو یاد بگیره یکی هم داشتیم ۱ ماه و نیمه جمع کرده. بسته ب توان و استعداد فرد داره. نمیشه صرفا گفت انقد روز.

-به عنوان شغل دوم و نیمه وقت نمیشه به این کار نگاه کرد؟اگه میشه چطوری؟
اتفاقا یکی از مرسوم ترین روش ها اینه اکسپلویت نویس ها، اکسپلویت هایی ک می نویسند رو در ساعت غیرکاری می نویسن و به صورت یک پکیج یا دونه ای می فروشند. یعنی شما کارمند جایی نیستی. هرموقع اکسپلویتی نوشتی ارتباط برقرار می کنی و اونا ارزیابی می کنن و بر اساس ی قیمت می فروشی!
به عنوان مثال قبلا هم گفتم اکسپلویت های گوگل کروم رو خود گوگل ۶۰ هزار دلار می خره! با دلار ۳ هزارتومنی میشه ۱۸۰ میلیون! خدا بده برکت (البته ب همین راحتی هم نیس ک ۴ تا کلیک کنید در بیادا، تخصص می خواد) البته در بازار سیاه این ارقام دوبرابره. مثلا اگر باگی رو گوگل می خره ۵ هزار دلار همون رو تو بازار سیاه میشه ب چند نفر تا ۲۰ هزار دلار هم فروخت. تو بازار قانونی بالاترین رقم همین ۶۰ هزار گوگل هست اما در بازار سیاه ارقام بالای ۲۰۰ هزار دلار هم داریم! در ایران هم بسته به نوع اکسپلویت و برنامه ای ک براش اکسپلویت نوشته شده این ارقام از ۲-۳ تومن شروع میشه میره تا... Yosef.gif
در یک کلام میشه‌ Yosef.gif
زیر هر سوال پاسخ دادم Wink

(01-07-2013 01:22 AM)mg4 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت آقا یوسف عزیز
علیک سلام دوست عزیز (کاش نامتان را در پروفایل قید می کردید ک ما هم شمارا خطاب می کردیم Yosef.gif)

راستش من هم چند تا سوال داشتم و هم یه راهنمایی از شما میخواستم!
من 21 سالمه و دیپلم برق دارم ولی بعد از گرفتن دیپلم بخاطر علاقه زیاد به کامپیوتر مشغول به کار در این زمینه شدم,الان تقریبا 2.5 بعنوان تکنسین کامپیوتر دارم کار میکنم ولی یه مدتیه دارم احساس یکنواختی و زدگی میکنم.(احساس میکنم زیاد مفید نیستم و چیزی به تخصصم اضافه نمیشه)
خودم به شبکه علاقه دارم ولی نمی دونم چقدر این علاقه میتونه کمکم کنه و میتونم از پسش بربیام یا نه!
من الان تو این شرکتی که هستم نقش آچار فرانسه رو دارم,باتری لپ تاپ رئیس شرکت هم من باید شارژ کنمYosef.gif(در این حد یعنیDodgy)
بعد موقع حقوق که میشه با روزی 10 11 ساعت کار ماهیانه 400 به ما میدن.
بخاطر همین میخوام این راه رو ادامه بدم و پیشرفت کنم.

اما سوالات:
1_شما کار کامپیوتر رو از اسمبلی و نصب ویندوز شروع کردین؟
فکر کنم منظورتون اسمبل کردن سخت افزاری هست. واقعیتش نه. من هیچوقت کار سخت افزاری نکردم و تقریبا تا سال گذشته هیچ چیزی از سخت افزار نمی دونستم! (یعنی فاجعه! Yosef.gif) امسال یکم در این زمینه دانش کسب کردم Yosef.gif
همونطور ک قبلا هم گفتم من چون زمانی ک کامپیوتر رو خریدم ب مدت ۲ هفته هر روز گارانتی بودم ک ویندوز عوض کنم. بعد ۲ هفته طرف خسته شد و گفت بیا اینجا بشین یاد بگیر. بهم نصب ویندوز یاد داد یک نسخه هم رایت کرد بهم داد (فکر کنم ویندوز ۹۵ بود شایدم ۹۸) و از اون ب بعد خودم نصب می کردم برای خودم و کل فامیل و دوستان. البته نه به عنوان شغل!

2_آیا از جایگاهی الان هستید راضی هستید؟
واقعیتش رو بگم، نه! شاید دوستان بگن چقدر جاه طلب! اما واقعیت اینه ک دوس دارم در بعد کلان (امنیت ملی) هم بیشتر دخیل باشم. در حال حاظر نهایت کاری ک از من می خوان یک سری کار های فنی در سطح ملی هست و یک سری مشاوره. اما دوست دارم در تصمیم سازی دخیل باشم (چون خیلی دلم میسوزه!)
در همین شرکت هم واقعیتش اینه دوس دارم واحدم رو خیلی گسترش بدم در حدی ک یک ساختمون فقط برای واحد ما باشه.
البته شاید زمانی ک کار رسمی رو شروع کردم آمال من رسیدن ب جایگاه فعلی بود. اما از نظر من درست ترین کار اینه ک آدم هر چندوقت آمال و آرزو و اهدافشو به روز کنه و جایگاه های بالاتر رو بخواد (تو پست های قبلی هم اینو گفتم. مثال ماشین رو هم زدم‌ Yosef.gif)

3_چقدر از اینی که الان هستید رو مدیون تحصیل و چقدرشو مدیون تجربه هستید؟
واقعیتش اینه ک هیچیش رو مدیون تحصیل نیستم. به جرات می تونم بگم تحصیل فقط ب کارم لطمه زده. باعث کندی سرعت پیشرفتم شده! من در دانشگاه کمک استاد هستم! در درس های تخصصی از استاد ایراد می گرفتم و استاد ب مشکل بر میخورد از من سوال می کرد! اما مدیون دانشگاه نیستم. حداکثر فایده ای ک تحصیلات برای من داشت اینه ک یکم در زمینه تولید نرم افزار و چرخه اون دیدگاه سیستماتیک تری پیدا کردم.
هرچی دارم مدیون تجربه هستم. من از ۳ راهنمایی کار می کردم. در ۳ دبیرستان امتحان های نهایی من فقط از صبح تا ۱۰-۱۱ ک امتحان بود درس می خوندم ! بقیه تایمم رو ب یادگیری و تمرین و ... کارم میگذروندم! بخاطر همینم یک درس ریاضی رو (فکر کنم حسابان بود) افتادم و تک ماده زدم!
براساس تجربه ای ک داشتم (قبلا تیم هک داشتم خودم!) اینجا ک استخدام شدم از تقریبا ۹۸٪ افراد حقوقم بیشتر بود بدون هیچ مدرک دانشگاهی و تخصصی و پایان خدمت! من ب عنوان ی دانشجو ۱۸ -۱۹ ساله پاره وقت در آمد بیشتری از بقیه داشتم ک بخاطر تخصصم بود ک از تجربه حاصل شده بود.

4_به نظرتون کار شبکه بخصوص امنیت,کاری خسته کننده و استرس زا نیست؟(به طور کلی عرض کردم)
اشتباه بزرگی ک در ایران جا افتاده امنیت رو امنیت شبکه می دونند. کار شبکه کاملا جداست. امنیت شبکه یکی از فیلد های امنیت اطلاعات و ارتباطات هست ک جزو درجه های خیلی پایین (و کار راحتتر) محسوب میشه. کار های پشتیبانی، اجرای شبکه و ... گاهی خیلی خسته کننده میشه. اما کار امنیت (بخصوص فیلد های اکسپلویت نویسی، تست نفوذ، فارنسیکس و ...) خیلی استرس زا و تنش زا هست. کل این کار ها بر اساس سعی و تلاش هست و جذابیت کار بخاطر challenge ای (معادل فارسی پیدا نکردم! Yosef.gif) بودن هست! چندین بار پروژه هایی داشتیم ک شرکت های دیگر نتوانسته بودند انجام دهند. حتی سازمان های دولتی و گروه های هکری. برای اعتبار کاریمان مجبوریم همیشه ب نتیجه برسیم. در اون پروژه ها خیلی استرس وجود دارد و تلاش زیاد می خواهد. اولین پروژه رسمی خودم رو ک تو این شرکت انجام دادم (مربوط ب یک بانک بود) برای اثبات خودم خیلی تلاش کردم و ب خودم فشار آوردم ک نتیجش این بود رفتم زیر سرم! Yosef.gif (البته فقط همون یبار! جوان بودیم و خام!)
پس لپ مساله خسته کننده نیست اما تنش زا، استرس زا است که نیاز ب یک ذهن فعال و ایده پرداز دارد!

5_اگه خدا بخواد بعد از گذروندن دوره مقدماتی شبکه میخوام دوره های شبکه مایکروسافت رو بگذرونم,به نظرتون گزینه خوبیه؟شما چه پیشنهادی میکنید؟
تخصص در طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی ۲ مورد خوب است. شبکه های مایکروسافتی و دیوایس های سیسکو. از لحاظ کلاس کاری و درآمدی من پیشنهادم تسلط بر سیسکو هست. برای درآمد بیشتر باید تخصص داشته باشید. دونستن یک چیز به صورت ۱۰۰٪ از لحاظ در آمدی بهتر از دونستن ۱۰۰ چیز ۲۰٪ عه!
به دوره ها هم اکتفا نکنید. مقالات روز رو بخونید و اصطلاحا بابای گوگل را بیاورید جلوی چشمش! این راه پیشرفت است!

6_روزانه چند ساعت وقت خالی برای خودتون دارید؟
ساعت کاری من از ۸ تا ۴ و نیم هست گاهی زمان از دستم در می رود وقتی ب خودم می آیم ساعت ۸ شب است! اما از ساعت ۵ به بعد وقت خالی خودم هست.۲ روز در هفته هم ک تعطیل می باشیم (مغزی نه ها!‌ شرکتی Yosef.gif)

7_اوقات فراغت خودتون رو چگونه میگذرونید؟
کار های مختلفی می کنم. از اونجایی که شرکت بسته بندی و مشاوره امون نوپا هست گاهی کار های اونو میرسم. گاهی بازی های رایانه ای می کنم. گاهی به سیستم ها و نرم افزار ها نفوذ می کنم (از جهت وقت گذرانی و کسب تجربه و یادآوری و... و گاهی هم فروش باگ هایی ک پیدا می کنم). به کلاس زبان میروم و بعضی موقع ها هم باشگاه. یک روز در هفته هم ک از طرف شرکت فوتسال داریم Yosef.gif آخر هفته ها هم گاهی شمال. فیلم دیدن هم از علاقه مندی های معتادوار من است Yosef.gif (مخصوصا شب های ۵ شنبه و جمعه! از ۸-۹ شب شروع می شود تا ۴-۵ صبح یکسره فیلم و سریال می بینم) تلویزیون البته اصلا نمیبینم. تو این رنج کار ها Yosef.gif

8_مجرد هستید یا متاهل؟
با این اوضاع اقتصادی کسی می تونه متاهل بشه؟ Yosef.gif

9(مهم)_و در آخر میخوام با توجه به توضیحاتی که در بالا دادم منو راهنمایی کنید و اینکه به نظرتون اگه بخوام مستقل کار کنم موقعیت بهتری بدست نمیارم؟(مثلا آگهی بدم تعمیر و عیب یابی کامپیوتر و لپ تاپ درب منزل یا محل کار شما بنظرتون استقبال میشه؟)
برای کار های پشتیبانی بدترین راه استخدام شدن هست. دوستی دارم ک از راه پشتیبانی شبکه چند سازمان ماهانه معادل درآمد من را دارد! فروشگاه رایانه اش در فاطمی بماند!
کاری ک میکرد پیمانکار می شد. همانطور ک قطعا می دونید ۹۰٪ مشکلات رو میشه از راه دور انجام داد. ی دونه وایمکس میگیرید. تیم ویور رو یبار نصب می کنید و ۹۰٪ مشکلات رو از هرجای ایران باشید حل می کنید.
چرا مطمئنا بدست می آرید. اما باید ریسک کنید. نترسید. من هفته گذشته با همه شرایط خوبی ک اینجا داشتم استعفا دادم! بز درونتون رو باید بکشید (مطلب بز درون در داخل انجمن هست!) و اهل ریسک باشید. آدم هایی ک بز درون کشتند (و کباب کردن خوردند نوش جونشون Yosef.gif) و اهل ریسک هستند (ریسک منطقی براساس حقایق) همیشه برنده اند!
اون مورد رو اینطور بگید فکر می کنم بهتر باشه:
تعمیر و عیب یابی کامپیوتر و لپ تاپ از راه دور (از طریق اینترنت و تلفن) و حضوری (درب منزل یا محل کار شما)
بعد توش نصب ویندوز، برنامه های کاربردی (مثل آفیس و آنتی ویروس و ...) ، نصب برنامه های تخصصی (اتوکد و ...) اینا هم تو آگهی بزنی.
در امور پشتیبانی و امداد نباید یکجا استخدام باشی! باید چندین جا را داشته باشی و مدیریت کنی و تاجایی کی می توانی از راه دور کار کنی! والسلام!

ببخشید اگه زیاد شد
بینهایت سپاس گزارم
زیر هر سوال پاسخ دادم. اگر مورد دیگری بود بفرمایید در خدمتم.

تشکر شده توسط: jahanagahi , mir abbas , amiryazdani138 , حامد , dara , alicpu , mg4
01-08-2013, 02:08 AM
ارسال: #25
(01-07-2013 01:22 AM)mg4 نوشته شده توسط:  
علیک سلام دوست عزیز (کاش نامتان را در پروفایل قید می کردید ک ما هم شمارا خطاب می کردیم Yosef.gif)
کوچیک شما مهدی هستم.
ببخشید چون تازه فعالیتم رو تو انجمن شروع کردم,الان سعی کردم کمی اطلاعاتم رو تکمیل کنم.
خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی و پاسخ هاتون.

موفق باشید
 تشکر شده توسط: yu3f , alicpu , mir abbas , jahanagahi
01-08-2013, 12:28 PM
ارسال: #26
(01-08-2013 02:08 AM)mg4 نوشته شده توسط:  
(01-07-2013 01:22 AM)mg4 نوشته شده توسط:  
کوچیک شما مهدی هستم.
ببخشید چون تازه فعالیتم رو تو انجمن شروع کردم,الان سعی کردم کمی اطلاعاتم رو تکمیل کنم.
خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی و پاسخ هاتون.

موفق باشید

خواهش می کنم آقا مهدی گل.

-----------------------------------------------------------

خب دوست داشتم سوال های زیر رو هم دوستان بپرسند. گویا کسی تمایل به این سوالا نداشت:
  • چی شد ک ب این فیلد کاری علاقه مند شدی(امنیت و هک)؟ اولین هک ای ک انجام دادی چطوری و کجا بود؟
  • چی شد ک وارد بازار بسته بندی و مواد غذایی شدی؟ اولین قراردادتون در شرکت مشاوره و بسته بندی چی بود؟ چ بازار هدفی رو برای خودتون ترسیم کردین؟
  • بازار برنامه نویسی چطور هست؟ چ زبان های برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟
    چطور می تونیم ارزیابی کنیم یک محصول نرم افزاری مورد نیاز هست یا نه ک بخوایم تولید کنیم یا نکنیم؟
  • مدیریت پروژه چیه؟ چ کاری تو مدیریت پروژه انجام میشه؟ آیا مدیریت پروژه مثلا در تولید نرم افزار با مدیریت پروژه خدماتی مثل امنیت با مدیریت پروژه تو شرکت بسته بندی و مشاوره ای فرق می کنه؟ چ فایده ای داره؟ اصلا تو ایران نیاز هست؟
  • سرمایه گذاری تو کدوم مورد بهتره؟ کلاس آموزشی یا سمینار و سخنرانی یا کارگاه های عملی؟
  • برای برند سازی با سرمایه خیلی کم چکار باید بکنیم؟ چطور می تونیم با یک سرمایه کم یک محصول با نام و نشان تجاری خودمان ب بازار وارد کنیم؟ چطور بازار هدف مناسبی پیدا کنیم؟

و ده ها سوال دیگه ک خب کسی نپرسید.

شاید این چیز ها واضح هست و نیاز ب سوال نداره. خلاصه اینکه آقا جان ما در خدمتیم. نفت این صندلی داغ داره تمام میشه گویا آخه شعلش کم شده سرد شده Yosef.gif

تشکر شده توسط: amiryazdani138 , alicpu , jahanagahi , mg4 , successman
01-08-2013, 12:54 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-08-2013 01:12 PM، توسط amiryazdani138.)
ارسال: #27
سلام.
بعد از انجام این دو مرحله:
آشنایی با زبان برنامه نویسی اسمبلی (حداقل درک و تحلیل کد)
تسلط به زبان برنامه نویسی ++C یا پایتون (ترجیحا یکی از این دوتا)
مرحله ی بعدی برای اکسپلویت نویس شدن چیه؟
شما چند ساله از خوره ی سیستم عامل و شبکه شدن شروع کرده اید تا شدید اکسپلویت نویس؟
چطور شد به این کار یعنی امنیت علاقه مند شدید؟
قبل از اینکه وارد این بازار بشید اصلا روی درآمد این کار و بازار کارش فکر کرده بودید یا صرفا از روی علاقه وارد این کار شدید؟
فرمودید میشه با اکسپلویت نویسی بدون کارمندی و فروش اون ها درآمد کسب کنیم.
خوب مثلا شخصی که تازه وارد این کار شده و یه اکسپلویت نوشته و رابطه ای هم توی این بازار با کسی نداره این باید چطوری و به چه کسانی محصولش رو به فروش برسونه؟
چقدر با تحصیلات (توی هر رشته ای) توی ایران موافقید؟
خودتون به چه دلیلی دارید تحصیل می کنید؟
چه دانشگاهی تحصیل می کنید؟
کلاس ها رو شرکت می کنید؟
 تشکر شده توسط: yu3f , alicpu , jahanagahi , mg4
01-08-2013, 02:23 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-08-2013 02:25 PM، توسط yu3f.)
ارسال: #28
(01-08-2013 12:54 PM)amiryazdani138 نوشته شده توسط:  سلام.
سلام امیرجان

بعد از انجام این دو مرحله:
آشنایی با زبان برنامه نویسی اسمبلی (حداقل درک و تحلیل کد)
تسلط به زبان برنامه نویسی ++C یا پایتون (ترجیحا یکی از این دوتا)

-مرحله ی بعدی برای اکسپلویت نویس شدن چیه؟
به این نکته توجه دارید ک این دو مورد بعد از آشنا شدن با سیستم عامل و شبکه است!
خب وقتی این موارد رو انجام دادید در فاز بعد مهندسی معکوس (reverse engineering) را باید یاد بگیرید. بعد از آن هم فازینگ (Fuzzing) و یک سری مفاهیم راجع به انواع آسیب پذیری یاد میگیرد و خب تقریبا کار تمام است! دیگر شما تنها کار لازمه ای ک باید انجام دهید این است که تکنیک های جدید اکسپلویت نویسی و دور زدن مکانیزم های جدید امنیتی که در سیستم عامل های جدیدتر اضافه می شوند را یاد بگیرید.

-شما چند ساله از خوره ی سیستم عامل و شبکه شدن شروع کرده اید تا شدید اکسپلویت نویس؟
زیاد طول کشید. فکر می کنم حدود ۴ یا ۵ سال. بخاطر اینکه دانش در این زمینه خیلی کم بود! در کل ایران یک گروه هکری بود ک اکسپلویت می نوشتند! منابع فارسی ک ارزش خوندن داشته باشند نبود و کسی چیزی نمی دانست! زبان انگلیسی من هم انقد خوب نبود ک منابع خارجی بخونم. گه گاه یک سری از آموزش هارو میدادم بیرون برام ترجمه کنند ک چون تخصصی بود خیلی ترجمه خوبی در نمیومد!. اما اگر قرار باشد الآن شروع کنم (با فرض اینکه نقطه صفرم ۹ سال پیش نبود، سال ۹۱ است) کمتر از ۱ سال. الآن هم منابع فارسی هست هم زبانم بهتر شده هم کلا اشتراک گزاری علمش بیشتر شده. قبلا هیچکی هیچی نمیدونست جز یک سری مفاهیم مسخره!

-چطور شد به این کار یعنی امنیت علاقه مند شدید؟
۲ دلیل داشت. دلیل اولش چندان مهم نیست. دلیل دومش فیلم ماتریکس بود! آمال و آرزوهایم شخصیت نئو بود. دوس داشتم مثل نئو ب کلیه سیستم هایی ک دوس دارم نفوذ کنم و اطلاعاتی را بدست بیاورم ک هرکسی نمی داند. همیشه دوس داشتم از جهالت عمومی دور باشم! Yosef.gif

-قبل از اینکه وارد این بازار بشید اصلا روی درآمد این کار و بازار کارش فکر کرده بودید یا صرفا از روی علاقه وارد این کار شدید؟
موقعی ک این فعالیت رو شروع کردم روی بازار و درآمد فکر نکردم. اما دوست داشتم شغل آیندم باشه (زمانی ک ۳ راهنمایی بودم) اما بعد ها زمانی ک می خواستم وارد بازار کار رسمی بشم چرا فکر کردم. همون موقع ورود پیشنهاد کار با حقوق ۲ برابر از حقوقی ک شرکت بهم میداد داشتم اما در یک زمینه دیگه. اما خب من این زمینه رو انتخاب کردم چون بازار آینده این کار رو خیلی خوب می دیدم ک جای کار هم داره. ک درست هم فکر می کردم.

-فرمودید میشه با اکسپلویت نویسی بدون کارمندی و فروش اون ها درآمد کسب کنیم.
بلی. حتی اگر کارمند هم باشید می تونید اکسپلویت ها رو تو زمان شخصیتون بدست بیارید و ب ازای فروش اون ها پول جداگانه ای بگیرید.

-خوب مثلا شخصی که تازه وارد این کار شده و یه اکسپلویت نوشته و رابطه ای هم توی این بازار با کسی نداره این باید چطوری و به چه کسانی محصولش رو به فروش برسونه؟

راه اول جست و جو در اینترنت هست. الاماشاالله هستند سایت هایی ک کار خرید و فروش انجام می دند.
راه دوم تماس با یک شرکت فعال در این حوزه هست و اعلام تمایل برای فروش.
راه سوم تماس با نهاد های دولتی و اعلام تمایل برای همکاری.

-چقدر با تحصیلات (توی هر رشته ای) توی ایران موافقید؟
تحصیلات بد نیست اما اگر صرفا شخصی وقتشو بزاره برای تحصیلات یعنی حروم کردن وقت! (در باره رشته های کامپیوتر میگم چون بقیه رو اطلاع ندارم)

-خودتون به چه دلیلی دارید تحصیل می کنید؟
داشتن مدرک لیسانس جزو ملزومات زندگیه. مثل بلوز و شلوارو کفش و آب و غذا!

-چه دانشگاهی تحصیل می کنید؟
خواجه نصیر

-کلاس ها رو شرکت می کنید؟
خیر

تشکر شده توسط: jahanagahi , mg4 , successman
01-08-2013, 02:31 PM
ارسال: #29
داستان همیشگی:
1- ....Yosef.gif  .....Yosef.gif.... Yosef.gif..
2-فکر کنم کیبوردشم ه نداره  
جدای از شوخی واقعا تموم پستاش مفیده و سوال وجواباش بدرد همه میخوره. سرشار از رفاقتهInlove2Inlove2
1- بهترین رشته برای درس خوندن در ایران در حال حاضرچه رشته ای ست؟ از لحاظ بازار کار ؟یه سری رشته ها مثله تاریخ و .. اصلا بازار کار نداره. یا رشته های فنی چون بدون داشتن مهارت در بازار کار ناتوانند.روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، فراگیر و … شاید ده‌ها مورد از انواع و اقسام دانشگاه‌ها به وجود آمده‌اند که فرهنگ دانشگاه و دانش‌آموختگی را گسترش دهند؟ نه بر عکس تیشه به ریشه فرهنگ دانشجویی این مملکت بزنند.پدرانی که فرش زیر پایشان را فروخته اند تا جگرگوشه‌اش مهندس شود و مایه افتخار او در فامیل. حالا اما او نه آنچه از مهندسی لازم است بلد است و نه حتی چگونه یادگرفتن را می‌داند. ناچار باید از شرمندگی پدر درآید.قصد غر زدن ندارم، اما شرایط بدی به وجود آمده. با توجه به شرایط هر ایرانی یک لیسانس٫ زمینه جذب پارتی‌دارها، زبان‌بازها و پرده‌بازها و حتی خرخوان‌های بی‌سواد به خیلی جاها باز شده...
تولید انبوه مدارک تحصیلی.چند روز پیش هم شنیدم که دختر خانمی با مدرک فنی، کار پرستاری بچه انجام می‌دهند.مانند این است که دوبنده کشتی را به تن گارسون‌های یک رستوران کرده‌ایم و انتظار داریم که این افراد به عنوان اعضای تیم ملی، کشتی بگیرند! شاید چند سال دیگر فوق دکترا هم مطرح شود تو ایران ما.چون مي‌خواهند ورود به كار و ورود به توليد را عقب بيندازند.ما دیگر کارشناس تربیت نمی کنیم، تولید و تکثیر می کنیم! البته ایراد گرفتن سادست.... چه باید کرد؟
2- اولین کارتون چی بود؟ و چطور وارد این کار شدین؟ آشنای قطور داشتن چقدر مهمه؟...
یه سوال تخصصی برا اینکه شما و برادران زحمتکش سایت از دست ما دلخور نشن:: دی Yosef.gif Yosef.gif
3- دلایل عقب ماندگی صنعت نرم افزار در ایران؟؟ راه‌کاری پیشنهاد دهید که صنعت نرم‌ افزار کشور، از رکود خارج شود!!!

"عمیقا دوست دارم ماهی باشم حافظش 8ثانیه است، ولی یک عمر بدون خاطره"
 تشکر شده توسط: yu3f , amiryazdani138 , jahanagahi , mg4 , successman
01-08-2013, 05:41 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-08-2013 08:45 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #30
1) فرق #C و ++C چیه؟
2) کدوم رو ترجیح میدی واسه توصیه به یادگیری؟
3) با توجه به فرمایشات جنابعالی واسه اینکه یه اکسپلویت نویس حرفه ای بشیم باید موارد زیر را آموزش ببینیم:
الف) سیستم عامل (در حد خوره)
ب) شبکه (در حد تسلط)
ج) زبان برنامه نویسی ++C یا پایتون (در حد بلد بودن)
د) زبان برنامه نویسی اسمبلی (در حد فهمیدن کدها)
ه) مهندسی معکوس (Reverse Engineering)
و) فازینگ (Fuzzing) و یکسری مفاهیم راجع به انواع آسیب پذیری
ز) تکنیک های جدید اکسپلویت نویسی و دور زدن مکانیزم های جدید امنیتی
هر جاش اشتباهه لطفا تکیل بفرمایید
4) برای یادگیری هر یک از هفت مرحله فوق شرکت در چه دوره ای رو پیشنهاد میکنید؟ تحت نظر کدام آموزشگاه
میدونم پیشنهادتون Self Lerning هست ولی خودآموزی بعضا خیلی کند میشه. میشه دوره ها رو رفت و لب مطلب رو گرفت و سپس اطلاعات رو با کمک اینترنت تکمیل کرد. اگه لطف کنید واسه هر آموزش دوره پیشهاد کنید ممنون میشم.
5) یادگیری پایگاه داده هم ضروریه؟ مثل SQL یا اوراکل؟
•چی شد ک ب این فیلد کاری علاقه مند شدی(امنیت و هک)؟ اولین هک ای ک انجام دادی چطوری و کجا بود؟
•چی شد ک وارد بازار بسته بندی و مواد غذایی شدی؟ اولین قراردادتون در شرکت مشاوره و بسته بندی چی بود؟ چ بازار هدفی رو برای خودتون ترسیم کردین؟
•بازار برنامه نویسی چطور هست؟ چ زبان های برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟
چطور می تونیم ارزیابی کنیم یک محصول نرم افزاری مورد نیاز هست یا نه ک بخوایم تولید کنیم یا نکنیم؟
•مدیریت پروژه چیه؟ چ کاری تو مدیریت پروژه انجام میشه؟ آیا مدیریت پروژه مثلا در تولید نرم افزار با مدیریت پروژه خدماتی مثل امنیت با مدیریت پروژه تو شرکت بسته بندی و مشاوره ای فرق می کنه؟ چ فایده ای داره؟ اصلا تو ایران نیاز هست؟
•سرمایه گذاری تو کدوم مورد بهتره؟ کلاس آموزشی یا سمینار و سخنرانی یا کارگاه های عملی؟
•برای برند سازی با سرمایه خیلی کم چکار باید بکنیم؟ چطور می تونیم با یک سرمایه کم یک محصول با نام و نشان تجاری خودمان ب بازار وارد کنیم؟ چطور بازار هدف مناسبی پیدا کنیم؟

اگه این سوالا که خودتون زحمت مطرح کردنشون رو کشیدید هم پاسخ بدید ممنون میشیم
 تشکر شده توسط: yu3f , amiryazdani138 , alicpu , jahanagahi , mg4 , successman
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیست و سومین صندلی داغ(پیمانکاری سرویس مدارس، مدیریت انبار و...) با حضور شهرزاد صدفی Delta.H 56 18,058 08-31-2013 05:53 PM
آخرین ارسال: صدفی
  بیست و دومین صندلی داغ(بازاریابی و پخش - چاپ و تبلیغات و...) با حضور مهدی گل محمدی Delta.H 41 13,177 08-21-2013 03:09 PM
آخرین ارسال: Delta.H
  بیست و یکمین صندلی داغ(فروش لباس، حسابداری، مهندسی عمران)با حضور محمد جواد دهقانی Delta.H 49 12,035 08-07-2013 08:18 AM
آخرین ارسال: Delta.H
  "آغاز سومین دوره صندلی داغ میلیاردرها" 3ObHaN 9 2,374 07-27-2013 09:51 PM
آخرین ارسال: Elixir
  هجدهمین صندلی داغ(لوازم یدکی اتومبیل - پخش مواد غذایی) باحضور فرهاد قربانی مــجــیــנ 24 6,341 12-15-2012 09:19 AM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
  هفدهمین صندلی داغ(تولید و پرورش گل و گیاه زینتی و...) باحضور بهداد مــجــیــנ 59 13,023 12-01-2012 11:01 AM
  شانزدهمین صندلی داغ(خدمات فنی-تبلیغات-مشاور املاک و...) باحضور alimardaniyan مــجــیــנ 20 4,397 11-24-2012 11:15 AM
  پانزدهمین صندلی داغ(نقلیه ریلی) باحضور سعید محمدی مــجــیــנ 18 4,658 11-17-2012 10:00 AM
  چهاردهمین صندلی داغ(تبلیغات و مشاوره تبلیغاتی-برق ساختمان) باحضور mteam مــجــیــנ 17 4,933 11-10-2012 10:31 AM
  سیزدهمین صندلی داغ(بازاریابی-،پخش مواد غذایی و ...) باحضور mohajer.my مــجــیــנ 49 14,194 11-04-2012 07:03 AM
  سومین صندلی داغ شغل - فوت و فن نویسندگی و تولید نرم افزار کامیار کاظمی 4 3,339 11-02-2012 01:15 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  دوازدهمین صندلی داغ(تجارت خشکبار و مواد غذایی) باحضور mir abas کامیار کاظمی 26 7,765 10-27-2012 10:40 AM
  یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi مــجــیــנ 12 4,264 10-20-2012 10:01 AM
  دهمین صندلی داغ(آشنايي با آسانسور و مشاغل پيرامون آن) باحضور parsajoon مــجــیــנ 17 4,927 10-13-2012 07:41 AM
  مهمانان صندلی داغ آبان ماه مــجــیــנ 0 920 10-10-2012 08:10 PM
  نهمین صندلی داغ(نمایندگی بیمه) باحضور goldmen مــجــیــנ 27 7,204 10-06-2012 08:24 AM
  هشتمین صندلی داغ(معماری و دکوراسیون) باحضور خانم مهتاب مــجــیــנ 17 5,107 09-26-2012 06:56 PM
  هفتمین صندلی داغ(طراحی وب-کار در اینترنت-سئو،بهینه سازی وبسایت) باحضور MohamadMJ مــجــیــנ 39 9,480 09-22-2012 09:33 AM
  ششمین صندلی داغ-( تجارت،صادرات واردات،ترخیص کاری،نمایندگی های داخلی و خارجی)m_grate29 مــجــیــנ 41 10,408 09-16-2012 05:40 PM
  مهمانان صندلی داغ مهر ماه مــجــیــנ 2 1,103 09-12-2012 07:48 PM
آخرین ارسال: mosafere55

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS