ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

هشتمین صندلی داغ(معماری و دکوراسیون) باحضور خانم مهتاب
زمان کنونی: 04-27-2024, 08:59 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مــجــیــנ
آخرین ارسال: مــجــیــנ
پاسخ: 18
بازدید: 5070

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-22-2012, 09:43 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-29-2012 08:08 AM، توسط مــجــیــנ.)
ارسال: #1
نام: سركار خانم مهتاب علی بخشی (مهتاب)

مشاغل و مهارت در زمینه:کارشناس معماری - دکوراتور - ترجمه و تالیف مقالات معماری و همچنین تدریس در همین زمینه-مدیرعامل شرکت ساختمانی

قوانین بخش صندلی داغ

[تصویر: 468-60.jpg]

من هم انسانم و از آنجایی که ممکن است خطا و اشتباه بکنم، درستی هیچ گفته و نوشته ی نقل قول شده یا به هر نحو ارائه شده از جانب و توسط خودم را تأييد نمی کنم.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , M3HDI , amiryazdani138 , MohamadMJ , m_grate29 , c4t3r , jahanagahi , tondar12 , ahmad rezaee , مهتاب , Delta.H , madar , ناصر صادقی , دکتر شکراله پور , رز سفید
09-22-2012, 01:15 PM
ارسال: #2
RE: هشتمین صندلی داغ(معماری و دکوراسیون) باحضور خانم مهتاب
مهتاب خانوم از اولین کسایی بودن که من توی انجمن باهاشون آشنا شدم و از با اخلاق ترینهای انجمن هستن.

اول سلام میکنم خدمت مهتاب خانوم
اگر امکانش هست یه معرفی و بیوگرافی کوتاه از خودتون و همچنین بیوگرافی کاریتون بزارید تا بهتر بتونیم با خودتون و کارتون آشنا بشیم. ( سوالات تا جایی که به ما ربط داره جواب بدین. اگر دلیلی برای جواب ندادن داشتین جواب ندین. )

این صندلی داغ رو من خیلی دوست دارم چون دکوراسیون داخلی رو واقعا بهش علاقه دارم. پس منتظر رگبار سوالات من باشید. Big Grin
موفق باشید

10_004 ...::: یک دقیقه با قرآن :::... 10_004

حتی اگر در مسير درست باشی، اگر آنجا بنشینی از رویت رد می شوند!

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود …
 تشکر شده توسط: goldmen , مــجــیــנ , c4t3r , jahanagahi , M3HDI , ahmad rezaee , مهتاب , amiryazdani138 , Delta.H , درناز , Mind
09-22-2012, 01:48 PM
ارسال: #3
منم به دکوراسیون داخلی خیلی علاقه دارم ، امیدوارم بتونیم شمارو رو صندلی بسوزونیم
 تشکر شده توسط: jahanagahi , M3HDI , ahmad rezaee , مهتاب , amiryazdani138 , Delta.H , درناز
09-22-2012, 08:27 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-22-2012 08:31 PM، توسط مهتاب.)
ارسال: #4
سلام
دوستان من خودم رو متخصص نمی دونم اما بنا بر درخواست دوستان نشستم رو صندلی تا بسوزمممممممممممممممممممممممممممم.
بیوگرافی تو پروفایلم بود اما چشم بازم اینجا میزارم:
دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری
کارشناس معماری - دکوراتور -
فعالیت ها: طراح،مشاور و مجری پروژه های عمرانی - مدیریت داخلی و مشاوره جهت راه اندازی دوره های تخصصی به آموزشگاهها - ترجمه و تالیف

سمت ها: مدیر عامل شرکت طراحی مهندسی فضاسازان شهرآسا
مدیریت دپارتمان معماری تعاونی خدمات آموزشی هنر و معماری هورنو
عضو هیات مدیره و مهندس ناظر شرکت پاریز دالان ( شرکت گرید 3 پیمانکاری)
مدرس دوره های دکور و معماری
مترجم و مولف مقالات معماری برای نشریات تخصصی

خوب هر سوالی هست در خدمتم.

مدیر آموزش و ناظم این انجمن هم هستم(حواستون رو جمع کنید Wink )

از امروز فیلمنامه زندگیم را تغییر میدهم.
کائنات در حال سرازیر کردن عشق و ثروت به زندگی من است.
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , tondar12 , m_grate29 , P@RSA , کامیار کاظمی , amiryazdani138 , MohamadMJ , حامد , Delta.H , M3HDI , ahmad rezaee , madar , jahanagahi , Mind , رز سفید
09-22-2012, 08:47 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-22-2012 08:51 PM، توسط 3ObHaN.)
ارسال: #5
خب مهتاب خانوم عزیز ، از دوستان قدیمی انجمن که بنده ارادت خیلی ویژه ( VVIP ) خدمتشون دارم Heart

3-4 تا سوال کلی دارم از محضرتون :

1. از دانشگاه بگید . ( شرایط ورود به رشته ، دانشگاه ها ، درس ها ، سختی ها ، خوبی ها و هرچی به نظرتون میرسه )
2. بازار این حرفه رو توضیح بدید ( میزان سود به شکل درصد ، چجور کار بگیریم ، چطور خودمون اشتغالزا یا کار افرین بشیم ، هزینه های اولیه و .... )
3. رابطه ی این رشته رو با بقیه رشته ها من جمله مدیریت ، تجارت ، بازار یابی و .... توضیح بدید ؟ به هم ربط دارن ؟ به هم نیاز دارن ؟ یا ؟
4. به نظر شما چه اشخاصی با چه ویژگی های روحی و ذاتی به درد این رشته میخوره ؟ همه میتونند یا فقط برخی افراد میتونند شروع کنند و به پایان برسونند ؟

و در نهایت مهمترین سوال :
5. چطور شد ناظم شدید ؟ برحسب علاقه بود ؟ ایا حاضرید در زندگی بیرون از انجمن هم کارهای خشن مثل نظامات رو بپذیرید ؟ Wink

همین ها فعلا به ذهن من رسید ، سوال بود بازم میپرسم ، ممنونم .

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: مهتاب , amiryazdani138 , حامد , Delta.H , jahanagahi , درناز , Mind
09-22-2012, 08:49 PM
ارسال: #6
من هم به دکوراسیون خیلی علاقه دارم . هم به لحاظ علاقه شخصی و هم به لحاظ اینکه مبحث نسبتا جدیدی مخصوصا در شهرهای یه کم کوچکتره و جای پیشرفت داره.
می خاستم بدونم اگه کسی رشته اش معماری نباشه می تونه توی این کار موفق بشه؟
من به دلیل اینکه سر کارم نمی تونم تهران توی کلاسها شرکت کنم ایا دروه های غیر حضوری می تونه بهم کمک کنه؟
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , مهتاب , حامد , jahanagahi , درناز
09-22-2012, 09:17 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-22-2012 09:26 PM، توسط مهتاب.)
ارسال: #7
سلام آقا سبحان گل
سبحان جان سوالات شما هرکدوم یک روز جواب داره که عزیز من!

از دانشگاه بگید . ( شرایط ورود به رشته ، دانشگاه ها ، درس ها ، سختی ها ، خوبی ها و هرچی به نظرتون میرسه )
تا سال قبل ار ورودی ما معماری پیوسته تا فوق لیسانس بود و بعد شد لیسانس. تو ایران ما 2 گروه دانشجوی معماری داریم گروه اول بچه های هنرستان معماری هستند و گروه دوم بچه های ریاضی هستند. (هنرستانی ها تو دروس فنی قوی هستند ولی در دروس محاسباتی ضعیف هستند بچه های ریاضی هم در دروس طراحی ضعیف ترن) درس ها تو رشته معماری چند دسته هستند تعدادی از درسها نظری ،تعدادی درس ها عملی طراحی هستند و تعدادی دروس محاسباتی.
اما در خارج از ایرات معماری یک رشته هنری محسوب می شه و شما برای قبولی در آزمون ورودی دانشگاه باید امتحان طراحی بدید. اینا به نظرم رسید اگر سوال دیگه ای بود بپرس.
. بازار این حرفه رو توضیح بدید ( میزان سود به شکل درصد ، چجور کار بگیریم ، چطور خودمون اشتغالزا یا کار افرین بشیم ، هزینه های اولیه و .... )
ما تو این رشته دو نوع تقسیم بندی اصلی کار داریم شرکت ها یا مشاور هستند یا پیمانکار حالا شما یا کارمند این شرکت ها هستید یا خوذتون یک شرکت دارید یا بدون شرکت به صورت شخصی کار می کنید در نهایت نوع کار یا پیمانکاری(اجرا) است یا مشاوره(طراحی)
اگر کارمند باشید حقوقتون از 700 تومن به بالاست (البته الان شرکت ها 400 تومن هم میدن اما خوب این سواستفاده است دیگه) اگرم که کار مال خودتون باشه خوب قطعا درآمدتون بیشتره.
علاوه بر این بعد از دانشگاه یک امتحان نظام مهندسی میدیم که اگر تو اون قبول شیم به عنوان ناظر هم تو پروژه ها میشه کسب درآمد کرد. دیگه؟
3. رابطه ی این رشته رو با بقیه رشته ها من جمله مدیریت ، تجارت ، بازار یابی و .... توضیح بدید ؟ به هم ربط دارن ؟ به هم نیاز دارن ؟ یا ؟

به هر حال در عصر حاظر تمام رشته ها مستقیما با هم در ارتباط هستند برای یک دکوراتور خوب بودن باید نرم افزار بلد باشیم و اگر پیمانکاریم حتما باید مدیریت بدونیم و خوب بازاریابی هم که تو هر کاری مهمه.
در ضمن فاز متفاوتی از کار برای معماران مهندسی فروشه که می تونن در شرکتهای سازنده یا وارد کننده مصالح کار کنند.
4. به نظر شما چه اشخاصی با چه ویژگی های روحی و ذاتی به درد این رشته میخوره ؟ همه میتونند یا فقط برخی افراد میتونند شروع کنند و به پایان برسونند ؟
این رشته یک رشته هنریه پس اگر انسان خلاقی باشیم کارمون راحتتره ولی من می گم همه چیز با تمرین بدست می یاد. اما برای این کار باید به شدت پشتکار داشته باشید و سخت کوش باشید..
. چطور شد ناظم شدید ؟ برحسب علاقه بود ؟ ایا حاضرید در زندگی بیرون از انجمن هم کارهای خشن مثل نظامات رو بپذیرید ؟
اینا رو که شما می دونید برای دوستان جدید میگم. اوایل ورودم به انجمن هیچ کدوم از بچه های انجمن رو نمی شناختم و بر خلاف تصور خیلی ها که می گفتند تیم مدیریت انجمن با هم دوستند من بعدا با بچه ها آشنا شدم بدلیل فعالیت زیادم نا خواسته دوستان سوالاتشون رو از من می پرسیدن و گاهی در برابر تفاقات بد ناراخت میشدم. به من پیشنهاد شد برای کمک به تیم مدیریت این دسترسی رو پیدا کنم تا بتونم کمی در سر و سامون دادن مشکلات که کم هم نبودن به کامیار کمک کنم. متاسفانه تو این چند ماه بدلیل ترم فشرده دانشگاه کمتر تو انجمن بودم سعی می کنم جبران بشه . Wink
آخه من کجا خشنم بچه Wink کار خسن نه اما کارهای مدیریتی رو کلا انجام میدم و می پسندم البته گاهی لازمه جدی هم برخورد کرد دیگههههههههههههههههههههههههه

تشکر شده توسط: m_grate29 , amiryazdani138 , 3ObHaN , کامیار کاظمی , kiarash64 , Delta.H , حامد , M3HDI , ahmad rezaee , jahanagahi , درناز , Mind
09-22-2012, 09:33 PM
ارسال: #8
(09-22-2012 08:49 PM)arshiaaziz2000 نوشته شده توسط:  من هم به دکوراسیون خیلی علاقه دارم . هم به لحاظ علاقه شخصی و هم به لحاظ اینکه مبحث نسبتا جدیدی مخصوصا در شهرهای یه کم کوچکتره و جای پیشرفت داره.
می خاستم بدونم اگه کسی رشته اش معماری نباشه می تونه توی این کار موفق بشه؟
من به دلیل اینکه سر کارم نمی تونم تهران توی کلاسها شرکت کنم ایا دروه های غیر حضوری می تونه بهم کمک کنه؟
سلام دوست عریر
دکور قسمت بسیار کوچکی از کار یک معمار محسوب میشه. حق با شماست کار دکور الان بازار خوبی در شهرهای کوچک داره و شما می تونید تو این رشته کار کنید لازم نیست مدرک دانشگاهی داشته باشید اما لازمه که کار رو یاد بگیرید و در مورد آموزش غیر حضوری متاسفاته اطلاعی ندارم اگر جای خاصی مد نطرتونه بفرمایید تا تحقیق کنم بهتون اطلاع بدم کیفیت اش در چه حدیه.

تشکر شده توسط: arshiaaziz2000 , Delta.H , حامد , jahanagahi , درناز , Mind
09-22-2012, 09:58 PM
ارسال: #9
(09-22-2012 09:17 PM)مهتاب نوشته شده توسط:  سلام آقا سبحان گل
سبحان جان سوالات شما هرکدوم یک روز جواب داره که عزیز من!

از دانشگاه بگید . ( شرایط ورود به رشته ، دانشگاه ها ، درس ها ، سختی ها ، خوبی ها و هرچی به نظرتون میرسه )
تا سال قبل ار ورودی ما معماری پیوسته تا فوق لیسانس بود و بعد شد لیسانس. تو ایران ما 2 گروه دانشجوی معماری داریم گروه اول بچه های هنرستان معماری هستند و گروه دوم بچه های ریاضی هستند. (هنرستانی ها تو دروس فنی قوی هستند ولی در دروس محاسباتی ضعیف هستند بچه های ریاضی هم در دروس طراحی ضعیف ترن) درس ها تو رشته معماری چند دسته هستند تعدادی از درسها نظری ،تعدادی درس ها عملی طراحی هستند و تعدادی دروس محاسباتی.
اما در خارج از ایرات معماری یک رشته هنری محسوب می شه و شما برای قبولی در آزمون ورودی دانشگاه باید امتحان طراحی بدید. اینا به نظرم رسید اگر سوال دیگه ای بود بپرس.
. بازار این حرفه رو توضیح بدید ( میزان سود به شکل درصد ، چجور کار بگیریم ، چطور خودمون اشتغالزا یا کار افرین بشیم ، هزینه های اولیه و .... )
ما تو این رشته دو نوع تقسیم بندی اصلی کار داریم شرکت ها یا مشاور هستند یا پیمانکار حالا شما یا کارمند این شرکت ها هستید یا خوذتون یک شرکت دارید یا بدون شرکت به صورت شخصی کار می کنید در نهایت نوع کار یا پیمانکاری(اجرا) است یا مشاوره(طراحی)
اگر کارمند باشید حقوقتون از 700 تومن به بالاست (البته الان شرکت ها 400 تومن هم میدن اما خوب این سواستفاده است دیگه) اگرم که کار مال خودتون باشه خوب قطعا درآمدتون بیشتره.
علاوه بر این بعد از دانشگاه یک امتحان نظام مهندسی میدیم که اگر تو اون قبول شیم به عنوان ناظر هم تو پروژه ها میشه کسب درآمد کرد. دیگه؟

به هر حال در عصر حاظر تمام رشته ها مستقیما با هم در ارتباط هستند برای یک دکوراتور خوب بودن باید نرم افزار بلد باشیم و اگر پیمانکاریم حتما باید مدیریت بدونیم و خوب بازاریابی هم که تو هر کاری مهمه.
در ضمن فاز متفاوتی از کار برای معماران مهندسی فروشه که می تونن در شرکتهای سازنده یا وارد کننده مصالح کار کنند.
این رشته یک رشته هنریه پس اگر انسان خلاقی باشیم کارمون راحتتره ولی من می گم همه چیز با تمرین بدست می یاد. اما برای این کار باید به شدت پشتکار داشته باشید و سخت کوش باشید..
. چطور شد ناظم شدید ؟ برحسب علاقه بود ؟ ایا حاضرید در زندگی بیرون از انجمن هم کارهای خشن مثل نظامات رو بپذیرید ؟
اینا رو که شما می دونید برای دوستان جدید میگم. اوایل ورودم به انجمن هیچ کدوم از بچه های انجمن رو نمی شناختم و بر خلاف تصور خیلی ها که می گفتند تیم مدیریت انجمن با هم دوستند من بعدا با بچه ها آشنا شدم بدلیل فعالیت زیادم نا خواسته دوستان سوالاتشون رو از من می پرسیدن و گاهی در برابر تفاقات بد ناراخت میشدم. به من پیشنهاد شد برای کمک به تیم مدیریت این دسترسی رو پیدا کنم تا بتونم کمی در سر و سامون دادن مشکلات که کم هم نبودن به کامیار کمک کنم. متاسفانه تو این چند ماه بدلیل ترم فشرده دانشگاه کمتر تو انجمن بودم سعی می کنم جبران بشه . Wink
آخه من کجا خشنم بچه Wink کار خسن نه اما کارهای مدیریتی رو کلا انجام میدم و می پسندم البته گاهی لازمه جدی هم برخورد کرد دیگههههههههههههههههههههههههه

مممممنون ، مثل همیشه عالی بود Wink

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: M3HDI , jahanagahi , درناز
09-23-2012, 12:31 AM
ارسال: #10
اون قسمت اخر كه گفتين هواستون باشه ناظم هم هستم منو ياد ناظم دوران هنرستانم انداخت يادش بخير........ اخر كاري داشت مي رفت تيمارستان كه درسمون تمام شد ولي من توبه كردم وآدم شدم

1- وضعيت معماري درايران چطور هست؟
2- چيزي كه چند وقت هست در ايران رواج پيدا كرده معماري شهري هست..... چقدر تا الان موفق بودن؟ اصلا نياز هست؟ چه راه كارهاي براي بهود؟ نقطه ضعف ها؟
3- معماري ايراني اسلامي يكي از غني ترين معماري هاست....... ولي در شهر نشيني جديد كمترين نقش وتاثير رود ارد....... بدليل اين هست كه معماري ايراني اسلامي سنتي هست؟ يا معماران نتونستند تبديل كنندبه عصر معاصر؟
4- كار معامري اين هست كه در خصوص ظاهر يك بنا چه از بيرون بنا وچه داخل بنا اظهار نظر كند؟ يا فراتر؟
5- بين معماري شهري..... دكوراسيون داخلي...... و طراحي بيروني بنا ها كدوم رو بيشتر دوست دارين؟
6- طرحي دادين براي جاي كه خوشتون آمده باشه حسابي؟ عكسش رو ميشه بزارين؟
7- تو يكي از كتاب هاي معماري كه استادان معماري ايراني رو با سابقه كاري ويكي از طرح هاي زيباشون چاپ شده بود اكثر طرح ها مال خارج ايران بود داخل چرا كار نميشه زياد؟
8- چرا اكثرا دخترها ميرن معماري؟
9- راه هاي پيشرفت يك كسي كه مثل شما كار معماري ميكنه؟

بازم ميام

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , ahmad rezaee , مــجــیــנ , مهتاب , jahanagahi , درناز , Mind
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیست و سومین صندلی داغ(پیمانکاری سرویس مدارس، مدیریت انبار و...) با حضور شهرزاد صدفی Delta.H 56 17,925 08-31-2013 05:53 PM
آخرین ارسال: صدفی
  بیست و دومین صندلی داغ(بازاریابی و پخش - چاپ و تبلیغات و...) با حضور مهدی گل محمدی Delta.H 41 13,113 08-21-2013 03:09 PM
آخرین ارسال: Delta.H
  بیست و یکمین صندلی داغ(فروش لباس، حسابداری، مهندسی عمران)با حضور محمد جواد دهقانی Delta.H 49 11,967 08-07-2013 08:18 AM
آخرین ارسال: Delta.H
  "آغاز سومین دوره صندلی داغ میلیاردرها" 3ObHaN 9 2,337 07-27-2013 09:51 PM
آخرین ارسال: Elixir
  بیستمین صندلی داغ(شرکت کامپیوتری، امنیت اطلاعات و... ) باحضور یوسف عزیزی yu3f 55 13,244 01-19-2013 07:48 AM
  هجدهمین صندلی داغ(لوازم یدکی اتومبیل - پخش مواد غذایی) باحضور فرهاد قربانی مــجــیــנ 24 6,286 12-15-2012 09:19 AM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
  هفدهمین صندلی داغ(تولید و پرورش گل و گیاه زینتی و...) باحضور بهداد مــجــیــנ 59 12,969 12-01-2012 11:01 AM
  شانزدهمین صندلی داغ(خدمات فنی-تبلیغات-مشاور املاک و...) باحضور alimardaniyan مــجــیــנ 20 4,341 11-24-2012 11:15 AM
  پانزدهمین صندلی داغ(نقلیه ریلی) باحضور سعید محمدی مــجــیــנ 18 4,611 11-17-2012 10:00 AM
  چهاردهمین صندلی داغ(تبلیغات و مشاوره تبلیغاتی-برق ساختمان) باحضور mteam مــجــیــנ 17 4,837 11-10-2012 10:31 AM
  سیزدهمین صندلی داغ(بازاریابی-،پخش مواد غذایی و ...) باحضور mohajer.my مــجــیــנ 49 13,985 11-04-2012 07:03 AM
  سومین صندلی داغ شغل - فوت و فن نویسندگی و تولید نرم افزار کامیار کاظمی 4 3,320 11-02-2012 01:15 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  دوازدهمین صندلی داغ(تجارت خشکبار و مواد غذایی) باحضور mir abas کامیار کاظمی 26 7,707 10-27-2012 10:40 AM
  یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi مــجــیــנ 12 4,222 10-20-2012 10:01 AM
  دهمین صندلی داغ(آشنايي با آسانسور و مشاغل پيرامون آن) باحضور parsajoon مــجــیــנ 17 4,833 10-13-2012 07:41 AM
  مهمانان صندلی داغ آبان ماه مــجــیــנ 0 907 10-10-2012 08:10 PM
  نهمین صندلی داغ(نمایندگی بیمه) باحضور goldmen مــجــیــנ 27 7,154 10-06-2012 08:24 AM
  هفتمین صندلی داغ(طراحی وب-کار در اینترنت-سئو،بهینه سازی وبسایت) باحضور MohamadMJ مــجــیــנ 39 9,420 09-22-2012 09:33 AM
  ششمین صندلی داغ-( تجارت،صادرات واردات،ترخیص کاری،نمایندگی های داخلی و خارجی)m_grate29 مــجــیــנ 41 10,360 09-16-2012 05:40 PM
  مهمانان صندلی داغ مهر ماه مــجــیــנ 2 1,088 09-12-2012 07:48 PM
آخرین ارسال: mosafere55

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS