ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نظرسنجی: موارد مطرح شده در این تاپیک برای شما چقدر مفید بوده است؟ (لطفا در پایان در نظرسنجی شرکت کنید)
این نظرسنجی بسته شده است.
خیلی زیاد 38.46% 5 38.46%
زیاد 38.46% 5 38.46%
متوسط 15.38% 2 15.38%
کم 0% 0 0%
مفید نبوده است 7.69% 1 7.69%
در کل 13 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

بیستمین صندلی داغ(شرکت کامپیوتری، امنیت اطلاعات و... ) باحضور یوسف عزیزی
زمان کنونی: 04-27-2024, 07:18 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: yu3f
آخرین ارسال: مــجــیــנ
پاسخ: 56
بازدید: 13244

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امیتازات : 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01-05-2013, 11:30 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-05-2013 11:40 AM، توسط yu3f.)
ارسال: #1
نام: (یوسف عزیزی)

شغل و مهارت:شرکت کامپیوتری (برنامه نویسی، تولید محصولات نرم افزاری، مدیریت پروژه، مشاوره، آموزش، سخنرانی سمینار و کارگاه های عملی، امنیت اطلاعات و خدمات امن سازی و تست امنیتی) - بازاریابی محصولات نرم افزاری - طراحی سایت و پورتال - بسته بندی و پخش

قوانین بخش صندلی داغ

پ.ن۱: فقط لطفا پخش رو سوال نفرمایید چون هنوز انقد دراین کار تخصص و تجربه ندارم ک بخوام پاسخگو باشم Yosef.gif

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: m_grate29 , M3HDI , vahid61 , مــجــیــנ , mallarme , mohammadshamosi , jahanagahi , mir abbas , Delta.H , amiryazdani138 , حامد , mg4 , HadiMahmoodi , nami , successman , مهدی 1 , farid2012 , مرتضی الهی , alan
01-05-2013, 11:38 AM
ارسال: #2
RE: بیستمین صندلی داغ(شرکت کامپیوتری، امنیت اطلاعات و... ) باحضور یوسف عزیزی
با سلام و سپاس

ممنون از زحمات شما
1.معرفی کامل از خودتون؟در حال حاضر در کجا ساکن هستید ؟
2.در کار بسته بندی از چه نوع دستگاه های استفاده میکنید؟و چه نوع محصولاتی را بسته بندی میکنید؟
3.درباره مارکتینگ محصولات نرم افزاری توضیح دهید
4.تا چه حدی به آمال هایتان رسیدید؟
5.یوسف عزیز خودش را در آینده در کجا خواهد دید؟

موفق و کامیاب خوش بدرخشید
 تشکر شده توسط: yu3f , مــجــیــנ , mallarme , mohammadshamosi , jahanagahi , mir abbas , soso , Delta.H , mg4 , HadiMahmoodi , nami , successman , مرتضی الهی , alan
01-05-2013, 11:58 AM
ارسال: #3
یوسف جان سوال نظرسنجی چیه؟Smile

[تصویر: 468-60.jpg]

من هم انسانم و از آنجایی که ممکن است خطا و اشتباه بکنم، درستی هیچ گفته و نوشته ی نقل قول شده یا به هر نحو ارائه شده از جانب و توسط خودم را تأييد نمی کنم.

تشکر شده توسط: mallarme , yu3f , jahanagahi , m_grate29 , mir abbas , soso , mg4 , nami , مرتضی الهی , alan
01-05-2013, 12:45 PM
ارسال: #4
سلام
آقا یوسف این ترم با این همه مشغله چند واحد پاس میکنید؟؟
نظرتون راجع اساتیدتون چیه؟!

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
 تشکر شده توسط: yu3f , jahanagahi , m_grate29 , mir abbas , soso , mg4 , مرتضی الهی , alan
01-05-2013, 12:53 PM
ارسال: #5
از کجا و با کدوم یکی از این مشاغل شروع کردین؟
بیشترین درآمدتون از کدومشه؟
آیا از نظر درآمدی راضی هستین؟

گر در طلب لقمه نانی، نانی ----------- گر در طلب گوهر کانی، کانی
این نکته رمز اگر بدانی،دانی ----------- هر چیز که اندر پی آنی، آنی
"مولانا"
 تشکر شده توسط: yu3f , jahanagahi , m_grate29 , mir abbas , soso , mg4 , nami , مرتضی الهی
01-05-2013, 01:26 PM
ارسال: #6
(01-05-2013 11:38 AM)m_grate29 نوشته شده توسط:  با سلام و سپاس

ممنون از زحمات شما
1.معرفی کامل از خودتون؟در حال حاضر در کجا ساکن هستید ؟
2.در کار بسته بندی از چه نوع دستگاه های استفاده میکنید؟و چه نوع محصولاتی را بسته بندی میکنید؟
3.درباره مارکتینگ محصولات نرم افزاری توضیح دهید
4.تا چه حدی به آمال هایتان رسیدید؟
5.یوسف عزیز خودش را در آینده در کجا خواهد دید؟

موفق و کامیاب خوش بدرخشید

۱- یوسف عزیزی هستم. ۲۳ سالمه و در تهران ساکن هستم. مهندسی کامپیوتر - نرم افزار خوندم (الآن ترم آخر هستم). از سال اول دانشگاه همزمان در یک شرکت خصوصی کامپیوتری مشغول به کار شدم (البته قبل از دانشگاه هم کار می کردم اما نه به صورتی ک بیمه رد بشه و رسمی باشه و ...) و علت طولانی شدن تحصیلم مربوط میشه به کار کردن همزمان در شرکت.
مدیر بخش امنیت اطلاعات یک شرکت نرم افزاری - امنیتی هستم. شرکت امنیتی هم خودم راه انداختم که بخاطر شریک بد و دردسرایی ک برامون ایجاد کرد بیخیالش شدم و گذاشتم بعد ایام امتحانات کارای رسمی انحلال (حذف شرکت) تمام کنم. در حال حاضر یک شرکت بسته بندی، مشاوره و ... هم زدیم ک استارتش خوب بوده و داریم کار جلو میبریم.

۲- والا اسم دستگاه ها و ظرفیت هاشون رو همه رو یکبار گرفتم. من حافظه خیلی بدی دارم. برای همین خیلی فراموشکارم. دستگاه های بسته بندی از اول کار تا انتها (ورود مواد خام تا تحویل بسته نایلونی) هست. البته برای بسته های خیلی کوچک منتظر یک قرارداد بودیم ک اگر بشود بخریم. بسته بندی در زمینه ادویه جات، حبوبات، شکر، آرد هست. خشکبار و سبزیجات خشک و زعفران را هم به زودی اضافه خواهیم کرد (انشاالله در سال جدید). برنامه سال آینده طراحی یک برند جدید برای بسته بندی ها هست که خب کارهاش انجام شده و بزرگترین موفقیتش در متفاوت بودن نوع خدمات و بسته بندی خواهد بود. بخشی از محصولات کارخانه هم با برند یک فرد دیگر و ب سفارش او زده می شود ک محصولات به ایتالیا صادر می شود. (استفاده از ظرفیت خالی خط تولید)

۳− مارکتینگ محصولات نرم افزاری ۳ وجه دارد. اول پارتی! دوم تخصص در زمینه نرم افزار و بازاریابی و سوم بازار های جدید
برای انجام این کار مرحله به مرحله جلو میریم. اول از همه بازار رو تجزیه و تحلیل می کنیم و بعد شروع به تولید محصول می کنیم. به عنوان مثال در بحث امنیت اطلاعات قانونی تصویب شده است که اگر هر محصولی مشابه داخلی داشته باشد و تاییدیه بگیرد سازمان ها و نهاد های دولتی موظف به خرید محصول داخلی هستند و نبایستی از مشابه خارجی استفاده کنند. این یعنی یک بازار بکر! چون نرم افزار امنیتی داخلی هم نداریم! برای همین هم شروع کردیم به تولید محصول آنتی ویروس (از صفر تا صد) الآن حدود ۴ سالی هست که داره روش کار میشه و آخرین خروجی ک هفته پیش دیدم خیلی عالی بود. تاییدیه های لازمه رو هم کسب کرده و رو پرفورمنس و باقی مسائل داره کار میشه. این یعنی یک بازار اولیه به اندازه یک کشور! اگر یک سری شرایط باشه به بازار های بعدی هم میشه فکرکرد. پس اولین مورد مهم در تولید محصول ارزیابی نیاز هاس هست. البته گاهی هم یک محصول هست مجبور هستید این محصول ک وجود دارد رو بفروشید. عملا یا این فاز قبلا انجام شده یا مجبورید هرجوری ک هست محصول فعلی رو بفروشید ک این کار رو سخت می کنه. اگر نرم افزاری بود که قابلیت توسعه داشته باشه باز میشه یک کارایی کرد. میشه در مقابل مشتری منعطف بود و ... Yosef.gif
در مرحله بعد لیست جاهایی ک پارتی داریم رو مشخص می کنیم. (پارتی با معنی منفی فقط نه!) به عنوان مثال قبلا پروژه ای را برای شخصی یا سازمانی انجام داده ایم و راضی بوده اند! لذا بر اساس رضایت قبلی برای ما یک امتیاز مثبت قائل می شوند که این هم پارتی حساب می شود.
در مرحله آخر هم دیگر جلسه است و زبون بازی و ... . یک سری نکات مهم در جلسات هست. اول اینکه نباید بگید ما اولین هستیم ما بهترین هستیم ما قویترین هستیم و ... . این حرف هایی هست ک همه می زنند! شما باید ب جای حرف عمل داشته باشید! این یعنی تفاوت شما با سایر رقبا. همینطور در صورت امکان کار هایتان را مبتنی بر استاندارد ها جلو ببرید که مشتری به این نتیجه برسد که شما استانداردسازی انجام داده اید. اجرای پایلوت و دادن شرایط ویژه و سرویس های پشتیبانی آنلاین و ... هم دیگر مواردی هست ک تاثیر خیلی زیادی در قرارداد شدند دارند. مشتری باید ببیند و لمس کند! اونوقته ک شما محصولتون رو فروختین. مثال اینکه مثلا اینکه بگید ما ۲ هزار نفر در واحد پشتیبانی داریم و اینا بی فایدس! اما اگر شما بیاید سایت پشتیبانی مشتریان رو باز کنید همونجا تماس بگیرید با واحد پشتیبانی و ... و ببینند تاثیر بسزایی دارد!
مهمترین نکته در جلسات صداقت هست! صادق باشید و بیش از حد صادق باشید! به حدی صادق باشید که گاهی طرف حس کند شما با این صداقت ممکن است ضرر مالی کنید اما منفعت مشتری را ارجح می دانید! اگر ماژولی را ندارید بگویید ندارید! اما اگر بخواهید می توانید قرار دهید. علت های واقعی و مستند برای وجود نداشتن ارایه کنید تا بداند توجیه نداشته این قابلیت به نرم افزار اضافه شود!
لازم هست بیشتر توضیح بدم؟ Yosef.gif

۴− از لحاظ شغلی به هرچه می خواستم رسیدم. از لحاظ شخصیتی و اهدافم هم به غیر از موارد مالی تقریبا رسیدم. به حداکثر چیزی ک می خواستم رسیدم. در حال حاظر اهداف جدید برای خودم ترسیم کردم.
از لحاظ مالی هم خب اگر بگم رسیدم دروغ گفتم. چون آمال معنی ندارد. تا زمانی ک ماشین نداشتم دوست داشتم ۲۰۶ داشته باشم. بعد ک ۲۰۶ داشتم دوست داشتم بی ام و داشته باشم! و الاآخر. یا وقتی در شهرستان های مختلف بودیم (ب واسطه شغل پدر) دوس داشتم در تهران سکونت داشته باشم. بعد ها دوس داشتم منزلی داشته باشم. بعد تر ها دوست داشتم منزلم بالاتر از میدان ونک باشد و در محدوده بین جنت آباد تا مدرس (از لحاظ غرب و شرقی گفتم!) و بعد ترها هم.... خب این آمال ها هر بار به روز می شوند. اما آمال هایی که تا سال قبل برای خودم ترسیم کرده بودم به آن ها دست یافتم. اما آمال های یک سال گذشته ام هنوز خیلی مانده. منزل بالای میدان ونک (خرید)‌ماشین بی ام و ...
از گفتن موارد معنوی هم صرف نظر می کنم چون دوست ندارم ریا بشه. شما خودتون دیگه می دونید Yosef.gif

۵− در کنار دوستان انجمن Yosef.gif واقعیت این هست که از لحاظ کاری در زمینه امنیت به حد اعلای ممکن (از نظر خودم) در ایران رسیدم. با جاهایی ک شاید خیلی ها آرزو کنند کار کردم در سمت های مختلف و پروژه های مختلف. برای همین برنامه سال آینده ای ک برای واحد ترسیم کردم تولید محصول هست. یک عرصه جدید برای فتح. قبلا سعی کردم مستقلا کارآفرین باشم (در زمینه کامپیوتر و ...) اما حالا در این بستر آماده شده (شرکت فعلی) کار آفرینی می کنیم! خودم رو مدیر بخش امنیت یک شرکت بین المللی می بینم Yosef.gif

(01-05-2013 11:58 AM)مجید (...) نوشته شده توسط:  یوسف جان سوال نظرسنجی چیه؟Smile

نوشتم دیگه مجید جان
" موارد مطرح شده در این تاپیک برای شما چقدر مفید بوده است؟ (لطفا در پایان در نظرسنجی شرکت کنید) "

یعنی بعد اینکه سوال جوابا تمام شد دوستان در نظرسنجی شرکت کنند.

(01-05-2013 12:45 PM)mallarme نوشته شده توسط:  سلام
آقا یوسف این ترم با این همه مشغله چند واحد پاس میکنید؟؟
نظرتون راجع اساتیدتون چیه؟!

همونطور ک قبلا هم گفتم ترم آخرم. با پروژه و این موارد ۲۰ واحد دارم ک ۹ واحد علوم پایه هست! (ریاضی مهندسی، فیزیک ۲ و معادلات!) Yosef.gif باید همه رو پاس کنم.

من یکدونه از اساتید علوم پایه رو هم ندیدم که خوب باشند. در دانشگاه خیلی هم همه دانشجو ها رو اذیت می کنند! درس های تخصصی رشته رو ۱۹-۲۰ می شوند بچه ها اما فیزیک ۱ رو ۳ بار می افتند!
معمولا اساتید مدعو بهتر بودند. به عنوان مثال یکی از اساتیدمان مدعو بود از دانشگاه علم و صنعت. خیلی استاد خوبی بودند به قدری که راغب شدم با تمام مشغله هایم به عنوان کمک استاد با ایشان کار کنم! (در دروس مهندسی نرم افزار ۱ و ۲) در کل اساتیدی که تئوری محض کار می کنند زیادند و متاسفانه فقط ضرر هستند.

خاطره (با اجازه از استاد خاطره ایران، استاد شموسی عزیز Yosef.gif)
درس پایگاه داده ها رو با استاد مشخص شده ک معروف هم بود داشتیم. من و یکی از دوستام با هم بودیم. من خب کارم امنیت هست و یکی از وجه های کارم امنیت با پایگاه داده هست (طبعا کار با دیتابیس را باید بلد باشم تا امنیتش را بتوانم کار کنم!) و دوستم برنامه نویس و طراح دیتابیس در شرکت. نمره ها ک اومد من شدم ۱۰ و نیم و دوستم شد ۱۱! دخترهای دانشگاه شده بودند ۱۷-۱۸
رفتیم پیش استاد! استاد برگه رو کشید بیرون یه نگاهی بهش انداخت و گفت:
" شما شرکتی نوشتید! خب معلومه نمره نمیگیرید! باید دانشجویی می نوشتید! دانشجویی یعنی مثل جزوه من! " شما خودتان حدیث مجمل و مفصل و ... بخوانید الخ... =)))

تشکر شده توسط: jahanagahi , mallarme , goldmen , m_grate29 , mahdi77 , mir abbas , soso , vahid61 , فرهاد قربانی , حامد , dara , mg4 , من میلیاردرم , nami , successman , farid2012 , Mrs.Seyedi , reza.sepehri , mercedes62 , هما , مرتضی الهی , alan
01-05-2013, 02:15 PM
ارسال: #7
دوست عزيز خيلي خوشحال كه امديد و نشستيد روي صندلي داغ
در صندلي داغ هم تا ان جايي بتوانم سوال ها ي خوبي مي پرسم كه هم شما جواب هاي خوبي بدي و من و ديگران فيض ببريم و هم اطلاعتمان بيشتر بشود .
گفتيد امنيت كار مي كنيد : نظرتان در مورد امنيت اينترنت چيه
امنيت گوگل . و امنيت سايت هاي ايراني .
بهترين گروه شخصي و مستقل هك و امنيت ايران و خارج از نظر شما چه گروه هاي هستند و چرا
در امنيت ايا شده تا الان سايتي را هك بكنيد . به معناي كلا سياه يا نه اگرم هك و نفوذ كرديد به معناي كلاه سفيد بوده است
گفتيد دانشجوي نرم افزار هستيد . اين رشته چه طور رشته اي هست . ايا اينده خوبي در ايران دارد يا نه
در زمينه سايت هم هستيد اره اگر اره . چه سايتي در ايران توانسته است تا الان نظر شما را جلب بكند . و براي چي
نظرتان در مورد سايت هاي زرد ايران چيست
اگر امنيت كار نبوديد دوست داشتيد چه شغلي را انتخاب بكنيد .
بهترين درامدي كه توانسته ايد در يك ماه به دست بياوريد چه قدر بوده و با چند ساعت در روز .
ايا همه مدارك امنيت را داريد . و مداراك ماكرو سافت و سيسكو را نيز گرفتيد .
ايا به اين جمله اعتقاد داريد . نت معدن طلايي قرن 21 است .
طرفدار كدام تيم هستيد . در ايران و خارج
ايا نسبت به چيزي تعصب داريد يا نه
چه رنگي را دوست داريد و چرا اين رنگ را بيشتر از همه دوست داريد
زده بوديد ماشين بي ام و مي خواهيد ايا فقط از اين ماشين خوشتان مي ايد يا نه ماشين ديگري نيز دوست داريد
ايا علاقه به نوشتن داريد اگر اره ايا چيزي تا الان چاپ كرده ايد يا در نت گذاشته ايد .
به موسيقي علاقه داريد اگر اره از چه نوع موزيكي خوشتان مي ايد و بيشتر اهنگ هاي چه كسي را گوش مي كنيد
ديده ايد مي گويند كساني كه مي شينند پشت كامپيوتر چاق مي شوند . ايا شما نيز چاق شده ايد يا نه ورزش نيز مي كنيد
در طول اين 23 سال كه عمر كرده ايد چه ورزش هاي را انجام داده ايد و ايا هنوز ورزشي را ادامه مي دهيد .
دوست داريد در امنيت به طور كلي به كجاي دنيا برسيد
نرم افزار هم توليد مي كنيد . اگر اره توليد نرم افزار در اين شرايط نت ايران ايا به صرفه است
منظورم همون قانون كپي رايت هست .
فعلا همين ها را جواب بدهيد تا بريم يخ بياوريم تا صندلي يك كمي خنك بشود .
 تشکر شده توسط: yu3f , mir abbas , soso , mg4 , nami , مرتضی الهی
01-05-2013, 04:02 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-05-2013 04:53 PM، توسط yu3f.)
ارسال: #8
(01-05-2013 12:53 PM)پرواز نوشته شده توسط:  از کجا و با کدوم یکی از این مشاغل شروع کردین؟
بیشترین درآمدتون از کدومشه؟
آیا از نظر درآمدی راضی هستین؟

- در واقع شغلی ک من باهاش شروع کردم هیچ کدوم از اینا نبوده Yosef.gif اگر به صورت رسمی بین این کار ها ک اینجا نوشتم میگید خب اولین کارم تست امنیتی بود. (هرچند بازم میگم اولین کار رسمی ام این بود Yosef.gif)

- والا نمیشه گفت بیشترین درآمد از کدومشونه. در آمد مدیربخش امنیت بودن چون یک ماهس خوبه و بیشتر از بقیه اس. چون بقیه کار ها پروژه ای و کوتاه مدت هست. اما خب کارهای پروژه ای درآمدش بیشتر هست. به عنوان مثال یک پروژه مشاوره انجام میده آدم در مدت ۲ هفته نهایتا با گزارش و جلسات و این جینگولک بازیا ۱ ماه مبلغی حدود ۸-۱۰ تومن میرسه از این پروژه. یا سخنرانی ها به ازای ۱ ساعت ک صحبت می کنید (یا آموزش) رقم قابل توجهی هست. به عنوان مثال برای ۳ ساعت سخنرانی (۳ تا ۱ ساعت) در طول یک روز رقم ۱ میلیون تومن فکر می کنم رقم خوبیه. اما خب بدی این مساله اینه ک همیشگی نیست. یعنی بستگی دارد پروژه مشاوره ای باشد یا نه، سخنرانی باشد یا نه، آموزش باشد یا نه. Yosef.gif امیدوارم پاسخ رو داده باشم.

- راضی ک خدارو شکر. سعی کردم بز درونم (در رابطه با داستان زن بیوه و بز اش) رو از بین ببرم. قناعت داریم اما خب درآمد بیشتر هم استقبال میشه. با در آمد فعلی هم می تونم راحت زندگی کنم ببخشم شاد باشم مسافرت برم و ... . اما خب اگر اهدافی که تایین کردم (مخصوصا اهدافی ک امسال مشخص کردم) بخوام بهشون دست پیدا کنم با این درآمد نمیشه! یکم اهدافم رو خیلی بزرگ در نظر گرفتم Yosef.gif والا خداروشکر خوبه. Yosef.gif

(01-05-2013 02:15 PM)alicpu نوشته شده توسط:  دوست عزيز خيلي خوشحال كه امديد و نشستيد روي صندلي داغ
در صندلي داغ هم تا ان جايي بتوانم سوال ها ي خوبي مي پرسم كه هم شما جواب هاي خوبي بدي و من و ديگران فيض ببريم و هم اطلاعتمان بيشتر بشود .
- گفتيد امنيت كار مي كنيد : نظرتان در مورد امنيت اينترنت چيه
امنیت اینترنت خب خیلی معنای کلی داره. اما اگر بخوایم ی مقایسه کوچیک بکنیم همینقدر می تونم بگم در مقایسه جامعه حقیقی و جامعه مجازی، جامعه حقیقی ب مراتب امن تر هست از فضای سایبر!
از لحاظ امنیت رایانه ای هم وضعیت خیلی خوبی نیست. امنیت اینترنت به کلی معنی نداره. باید شکوندش. امنیت سرور های سرویس دهنده، امنیت آی اس پی ها، امنیت کاربرا و ... و حتی خیلی ریز تر از این. به صورت کلیشو عرض کردم

-امنيت گوگل . و امنيت سايت هاي ايراني .
خب گوگل از امنیت بالایی برخورداره. تیم های امنیتی بسیار قوی داره و افراد خبره زیادی رو استخدام کرده. یکی از کارای جالبش هم اختصاص ۱ میلیون دلار برای ضعف های امنیتیشه! یعنی یک بودجه ۱ میلیون دلاری گذاشته برای خرید نقاط ضعف سیستم هاش ک تا الآن بالای ۲۰۰-۳۰۰ هزار دلارشو (شایدم بیشتر رقم دقیقشو بعد مسابقات امسال ندارم) پرداخت کرده! گوگل برای ضعف امنیتی در گوگل کروم تا ۶۰ هزار دلار پول میده! این یعنی ب امنیتش رسیدگی می کنه.
در مورد سایت های ایرانی ب قول یکی از دوستان لینک بده یوزر پسورد بگیر =)) چندان اوضاع خوب نیست. البته نسبت به قبل کمی بهتر شده اما همچنان خیلی اوضاع بد هست. می توان گفت وضعیت در حالت نارنجی است ! (با اغماض)

-بهترين گروه شخصي و مستقل هك و امنيت ايران و خارج از نظر شما چه گروه هاي هستند و چرا
والا در عرصه سیستم های رایانه ای برخلاف ماهیت اصلی ک ۰ و ۱ هست! چیزی مطلق نیس. یعنی بهترین معنا ندارد. بهتر معنا دارد. مثلا گروه قدیمی IHS کارشان خوب بود. بخاطر تکنیک هایی ک استفاده می کردند. یا گروه Hat-Squad هم خوب بودند. بخاطر اینکه ۸۲ ک کسی نمیدونست هک درسته یا حک اونا باگ های خیلی خوبی می دادند! در حال حاضر بهترین گروه از نظرم معنا ندارد. در داخل ک نداریم. در خارج از کشور هم زیاد هستند. از بس بحث تخصصی شده است، دیگر همه تیم ها در همه فعالیت ها کار نمی کنند. تخصصی تر کار می کنند.

-در امنيت ايا شده تا الان سايتي را هك بكنيد . به معناي كلا سياه يا نه اگرم هك و نفوذ كرديد به معناي كلاه سفيد بوده است

نگاه کنید. وقتی میگیم امنیت اطلاعات دقیقا معنی امنیت نمی دهد. یکی از شغل های خیلی نون و آب دار این کار تست نفوذ (Penetration Test) است. کسانی ک تست نفوذ می کنند شرایط نفوذ هکر را به صورت قانونی و بدون خرابکاری شبیه سازی می کنند. یعنی عملا به صورت قانونی سیستم را هک می کنند.
اکثر هکرهای ایران یک دوره ای کلاه سیاه بوده اند. ما هم بودیم و تیم داشتیم. در اون زمان جاهای مختلفی رو هک کرده بودم. از دانشگاه ها و سیستم های دولتی داخلی گرفته تا همین موارد در امریکا و اروپا و آسیا و ... . بعد از زمانی ک کلاه سیاه بودن رو کنار گذاشتم تقریبا هک ها کلاه سفید بوده. بانک های طرف قراردادمون یا وزارتخونه ها یا .... بودند که خب ب دلیل شرایط کاری امکان بردن نام نیست.

-گفتيد دانشجوي نرم افزار هستيد . اين رشته چه طور رشته اي هست . ايا اينده خوبي در ايران دارد يا نه
رشته مهندسی است. رشته IT آینده بهتری دارد. البته اگر به همین صورت بماند خیر. اما میتوانم به شما اطمینان بدهم ک در دانشگاه چیز خاصی به شما یاد نمی دهند! من این حرف را می زنم در حالی ک در یکی از ۱۰ دانشگاه اول ایران درس خواندم! چ برسد ب دانشگاه های دیگر!
اگر شخص خودش به این کار علاقه داشته باشد و پیگیر باشد می تواند از دروس این رشته برای جرقه هایی برای پیشرفتش استفاده کند. یک دوره مد شده بود همه میرفتن مهندسی کامپیوتر می گرفتند!
هنوز هم فلسفه وجود فیزیک ۱ و ۲ و امثالهم رو در رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار متوجه نشدم! =)) Yosef.gif

-در زمينه سايت هم هستيد اره اگر اره . چه سايتي در ايران توانسته است تا الان نظر شما را جلب بكند . و براي چي
بلی نوشتم. والا منظورتان را متوجه نشدم. ار لحاظ دیزاین یا عنوان شغلی؟ اگر نوع فعالیت منظورتون هست خب سایت های دیجی کالا و چاره و نت برگ و ... (اگه تبلیغ میشه سانسور کنم Yosef.gif) خیلی خوب بودند. سایت های ایده محوری بودند ک موفق هم شدند. اگر از لحاظ دیزاین می فرمایید خب یک فرم ثابت ندارد. من قائل به یک فرم زیبا برای همه سایت ها نیستم. مثلا سایت یک بانک باید در عین زیبایی و کاربرپسندی و ... سایت بانک باشد! باید مشخص باشد ک بانک است. به عنوان مثال سایت بانک ملی به نظرم خوب بود. یک استانداردی شد برای سایر بانک ها. الآن سایت بانک ملت و سامان و ... هم ببینید در این چارچوبن. غالب بانک ها در این چارچوبند. البته خودم یکی از سایت های دوستان رو خیلی می پسندم. سایت بر بستر Ajax هست و خیلی کار با اون لذت بخشه! به صورت کلی در محدوده فعالیت می توان راجع به دیزاین سایت ها نظر داد.

-نظرتان در مورد سايت هاي زرد ايران چيست
حیف نظر است ک حروم سایت های زرد بکنیم خب! Yosef.gif

-اگر امنيت كار نبوديد دوست داشتيد چه شغلي را انتخاب بكنيد .
من از بچگی ۲ شغل را دوس داشتم. وکالت و روانشناسی! در حال حاظر کتاب های روانشناسی مطالعه می کنم. اگر امنیت کار نبودم شاید یکی از این دو کار را داشتم. البته الآن به این نتیجه رسیدم مشاور یک فرد بودن و ایده پرداز بودن هم شغل خوبیست. اگر الآن امنیت را کنار بگذارم میروم سراغ مشاور بودن Yosef.gif

-بهترين درامدي كه توانسته ايد در يك ماه به دست بياوريد چه قدر بوده و با چند ساعت در روز .
بهترین در آمدم از کار (نه تجارت)‌ حدود ۱۵ میلیون تومان بوده. در آن ماه هم پروژه داشتم هم حقوق ثابت را هم سخنرانی و آموزش! Yosef.gif خب چند ساعت در روز نمیشه گفت. شاید در یک هفته روزی ۴ ساعت کار اما در یک هفته دیگر از همان ماه روزی ۱۲ تا ۱۸ ساعت کار!

-ايا همه مدارك امنيت را داريد . و مداراك ماكرو سافت و سيسكو را نيز گرفتيد .
خیر. بنده مدارک امنیت را تدریس می کنم اما هیچکدام از مدارک مربوطه را ندارم. به علت اینکه تا بحال نیاز نداشتم از صرف هزینه خودداری کردم. در حوزه فعالیت امنیت بیشتر مدارک مایکروسافت و سیسکو در وهله دوم قرار دارند. مدارکی نظیر CEH یا CHFI یا ... از اولویت بالاتری برخوردارند که مربوط به این شغل اند نه یک محصول خاص. (اون هارو هم تدریس میکنم اما ندارم Yosef.gif)

-ايا به اين جمله اعتقاد داريد . نت معدن طلايي قرن 21 است .
نگاه کنید. قدیم هم ک معدن طلا بود یکی از راه های ثروت مند شدن بود. ب نظر من نت معدن طلا نیست. نت نقشه گنج هست. معدن طلا در مقابل پتانسیل بالای نت توهین حساب میشود!

- طرفدار كدام تيم هستيد . در ايران و خارج
طرفدار ب معنی واقعی کلمه هیچ تیمی! اما اگر صرفا قرار باشد بین دو تیم یکی را انتخاب کنم در ایران پرسپولیس و در خارج از کشور بارسلونا و چلسی.

- ايا نسبت به چيزي تعصب داريد يا نه
فکر نمیکنم. تعصب ذهن آدم را می بندد و فکر را تباه می کند! Yosef.gif

- چه رنگي را دوست داريد و چرا اين رنگ را بيشتر از همه دوست داريد
رنگ قرمز و سبز (ملایم) و مشکی Yosef.gif
قرمز بخاطر حرارت بخش بودنش. سبز بخاطر آرامش بخش بودنش (البته میگن رنگ سبز میکروب رو جذب نمی کنه Yosef.gif) و مشکی بخاطر کمالش. کمال رو در مشکی می بینم Yosef.gif

- زده بوديد ماشين بي ام و مي خواهيد ايا فقط از اين ماشين خوشتان مي ايد يا نه ماشين ديگري نيز دوست داريد
خب پورشه هم خوب است. مرسدس هم خوب است. بی ام و هم خوب است. درحال حاظر یک ب ام و کروک و یا X6 را ترجیح میدهم. البته اگر پورشه پانامرا اگر باشد برای تصمیم گیری بین این ها باید فکر کنم Yosef.gif

- ايا علاقه به نوشتن داريد اگر اره ايا چيزي تا الان چاپ كرده ايد يا در نت گذاشته ايد .
در نت ک مقاله داده ام. در حال نوشتن کتاب هم هستم. برای کنفرانس DefCon هم برنامه دارم یک مقاله بدهم. همه اینا مستلزم داشتن وقت هست. اگر وقت خالی داشته باشم سریعتر کتابم را چاپ خواهم کرد!

- به موسيقي علاقه داريد اگر اره از چه نوع موزيكي خوشتان مي ايد و بيشتر اهنگ هاي چه كسي را گوش مي كنيد
سبک مورد علاقه ام راک ومتال است. بند های مختلفی هستند. داخلی و خارجی. اسم بردن شاید درست نباشد Wink
البته موسیقی بیکلام فیلم هارو هم خیلی دوس دارم. به عنوان مثال موسیقی فیلم آمیلی یا remember me و ... Yosef.gif

- ديده ايد مي گويند كساني كه مي شينند پشت كامپيوتر چاق مي شوند . ايا شما نيز چاق شده ايد يا نه ورزش نيز مي كنيد
بله. علت چاقی عدم تحرک است. چاق ک نه! تپل شده ام! Yosef.gif البته کمی هم ارثی هست. ورزش هم می کنم. چند ماهی بود ک نظم ورزش کردن به هم ریخته بود ک الآن خداروشکر بهتر شده Yosef.gif

- در طول اين 23 سال كه عمر كرده ايد چه ورزش هاي را انجام داده ايد و ايا هنوز ورزشي را ادامه مي دهيد .
والیبال، پینگ پنگ، شنا، فوتبال (فوتسال)، بدمینتون، ورزش های رزمی، فیفا و PES Yosef.gif
در بعضی هاشم برای تیم های شهرستان و استان انتخاب شدم Yosef.gif

دوست داريد در امنيت به طور كلي به كجاي دنيا برسيد
به جاهای خوب. دوست دارم یکبار هم ک شده در DefCon آن هم در نسخه امریکایی اش مقاله بدهم و بروم و پرزنت کنم. دوس دارم محصولاتی ک برایش دورخیز کردیم را وارد بازار کنم و در تصمیم گیری های کلان امنیت رایانه ای نقش موثر تری داشته باشم. خسته شدم از بس نظر مارا سوال کردند ولی بدان عمل نکردند و چوبش را خوردند!

- نرم افزار هم توليد مي كنيد . اگر اره توليد نرم افزار در اين شرايط نت ايران ايا به صرفه است
منظورم همون قانون كپي رايت هست .

بله. شما باید تحلیل کنید بازار رو. مثلا برای ورود به بازار آنتی ویروس هرچقدر شما محصولتان خوب باشد باز هم مشتری نمی خرد! مشتری برای محصول کسپر یا آویرا ک سال هاست دارد فعالیت می کند و پیشتاز است سالانه ۴۰ هزار تومان نمی دهد! آن وقت بیاید برنامه شمارا استفاده کند!؟ خب پس بازار هدف رو منتقل می کنید به جاهای دیگر! مثلا سازمان ها و ادارات! اونها ک لایسنس رو می خرند و مجبورند مشابه داخلی باشه خارجی نخرند! خب تمام. بازار هدف جور شد.
واقعیت امر این است که همه بر اساس محصولشان پول می گیرند. شاید فکر کنید مایکروسافت ویندوزش کرک می شود ولی باز هم به آی پی های ایران آپدیت می دهد! خب شما کرک می کنید و پول مستقیم نمی دهید! خود مایکروسافت هر ساله بر اساس شکایتی ک می کند از سرمایه بلوکه شده ایران بر می دارد. خیلی از شرکت ها هستند که از این سرمایه بلوکه شده حق خسارت می گیرند!
تحلیل بازار و نیاز بازار مهمترین گام برای تولید محصول هست.

--------------------------------------
فعلا همين ها را جواب بدهيد تا بريم يخ بياوريم تا صندلي يك كمي خنك بشود .

جواب سوال های شمارو در داخل متن دادم. شاید بعضی دوستان بگند ک گفتن این همه اطلاعات از لحاظ امنیتی کار درستی نیست! بله حق با شماست! اما خب قرار هست داغ شویم بر روی این صندلی دیگر! Yosef.gif

تشکر شده توسط: jahanagahi , mir abbas , soso , Delta.H , alicpu , فرهاد قربانی , پرواز , حامد , mg4 , nami , successman , kave , مرتضی الهی , alan
01-05-2013, 04:39 PM
ارسال: #9
سلام اقا یوسف عزیز
میخواستم بدونم در شرکت بسته بندی که اشاره فرمودید چه پستی دارید؟
ایا از کار مواد غذایی راضی تر هستید یا کار با شبکه و اینترنت و شرکت کامپیوتری (به لحاظ سود )؟
به نظرتون کار بسته بندی مواد غذایی رو تخصصی شروع کنیم بهتره یا نه ؟مثلا تخصصی روی زعفران کار کنیم بهتره یا حبوبات با زعفران بزنیم بهتره ،البته منظور من جهت رشد شرکت و قضیه برند سازی و بزرگ شدن هست؟
امیدوارم موفق تر باشید.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: yu3f , M3HDI , alicpu , فرهاد قربانی , mg4 , jahanagahi , nami , مرتضی الهی
01-05-2013, 05:19 PM
ارسال: #10
(01-05-2013 04:39 PM)mir abas نوشته شده توسط:  سلام اقا یوسف عزیز
میخواستم بدونم در شرکت بسته بندی که اشاره فرمودید چه پستی دارید؟
ایا از کار مواد غذایی راضی تر هستید یا کار با شبکه و اینترنت و شرکت کامپیوتری (به لحاظ سود )؟
به نظرتون کار بسته بندی مواد غذایی رو تخصصی شروع کنیم بهتره یا نه ؟مثلا تخصصی روی زعفران کار کنیم بهتره یا حبوبات با زعفران بزنیم بهتره ،البته منظور من جهت رشد شرکت و قضیه برند سازی و بزرگ شدن هست؟
امیدوارم موفق تر باشید.

علیک سلام جناب میرعباس گرامی
- والا در این شرکت ۴ نفر شریک شده ایم. من پدر اخوی و یکی از دوستان. دوستم را به سمت مدیرعاملی گماشتیم. و کارهای اجرایی با اون هست (به هزار و یک دلیل)
کاری ک ما انجام می دهیم ایجاد ارتباطات برای گرفتن پروژه و تامین مواد اولیه مورد نیاز و سرمایه و مشاوره و ... هست. به عنوان مثال در زمینه بسته بندی (ک یکی از فعالیت های مورد نظرمان در شرکت است) نقش بنده اولا پیدا کردن تامین کننده مواد اولیه با کیفیت عالی و قیمت مناسب هست. در زمینه طراحی و اجرای نوع بسته بندی هم نقش مشاور را دارم. البته همین کار را اخوی هم انجام می دهد. به عنوان مثال تصمیم می گیریم زعفران بسته بندی کنیم. من از ۳ نفر از دوستان قیمت و نمونه میگیرم و اخوی و ابوی و مدیرعامل عزیزمان هم همینطور. میدهیم آزمایشگاه تست می کنند و بر اساس کیفیت و قیمت انتخاب می کنیم از کدام یک خریداری شود.
از لحاظ فنی (نظارت بر دستگاه ها و خط تولید و این موارد) بنده سررشته ای ندارم. در این حد می دانم ک یک سری دستگاه هست ک مواد اولیه را می دهیم تنظیم می شود و بسته بندی شده تحویل می دهد و بعد از آن یک سری کارگر در خط تولید هستند که بسته های کارتنی و ... را سرهم بندی می کنند و به سوله انتقال می دهند.
در یک کلام فعالیت خانوادگی ما، بیشتر فعالیت های بالادستی است. تا حدودی هم درگیر اجراییات می شویم.

- والا هرکدام مزایای خودشون رو دارند. کار کامپیوتری خیلی نیاز به پارتی بازی دارد. اگر اهل رشوه و درصد و ... نباشی (مثل ما) خب خیلی سخت هست! طرف پروژه می دهد به شرط اینکه فلان قدر از مبلغ را ب او بدهی! نمیشود خب
اما کار مواد غذایی مصرف روزانه است. مداوم هست. سودش خوب است. تداومش خیلی خوب است.
برای همین در عرصه فعالیت شرکت کامپیوتری تصمیم گرفتم با تجربه شرکت غذایی یک ایده ای اجرایی کنم که روزانه باشد تداوم داشته باشد. بدون حضور من خودش کار کند و پول بدهد. ۴ طرح داشتم ک ۳تایش مورد پسند واقع شد! شاید اجرایی هم شدند.
البته خوبی کار های رایانه ای قلمبه بودن است. پروژه ک میگیرید یکدفعه مبلغی میگیرید به ازای زمان کمتر کار!
اما خودم ب شخصه مواد غذایی را ترجیح می دهم. در این حد ک اگر در شمال بودم یا در تهران مشکل مغازه نداشتم یک فست فود می زدم! کاری از این پرسود تر هست!؟

- برای بزرگ شدن و برند شدن شما نمیتونید رو یک محصول کار کنید به این بهانه ک تخصصی عه! شما می تونید رو یک خانواده از محصولات کار کنید! هرچند من خودم توصیه نمی کنم این کارو (همونطور هم ک گفتم ما این کار رو نمیکنیم)
یک سری از مواد استفاده روزانه دارند مثل ادویه جات. یک سری هم استفاده همیشگی دارند مثل حبوبات. یک سری هم سود آوری خوبی دارند مثل زعفران و ...
تنها حالتی ک من شروع این کار رو به صورت تخصصی (طبق گفته ای بالا) پیشنهاد می کنم زمانی هست ک فقط بحث صادرات باشه. و الا هرچقدر مشتری ب شما وفادار تر بشه بهتره. مثالش اپل.
تلفن: iPhone
موسیقی: iPod
تبلت: iPad
در خانواده محصولات دیجیتال تخصصی کار کرد اما نه یک عنوان رو! کاری کرد ک کسی ک iPhone می خره iPod هم بخره و الخ.
برای تو چشم بودن باید کالایی رو زد که خیلی تو چشم باشه. البته اگر مثلا شما یک برند باشید (مثلا صاحب نام در بازار) می تونید با همون نام مغازه برند بزنید و اون موقع می تونید تخصصی کار کنید. ک بر اساس سوال شما فکر کنم این حالت مدنظر نبوده است.

اگر توضیحات کم بود بفرمایید بیشتر توضیح بدم میرعباس عزیز :-)

تشکر شده توسط: alicpu , M3HDI , mir abbas , m_grate29 , فرهاد قربانی , حامد , dara , mg4 , jahanagahi , nami , kave , مرتضی الهی , alan
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیست و سومین صندلی داغ(پیمانکاری سرویس مدارس، مدیریت انبار و...) با حضور شهرزاد صدفی Delta.H 56 17,925 08-31-2013 05:53 PM
آخرین ارسال: صدفی
  بیست و دومین صندلی داغ(بازاریابی و پخش - چاپ و تبلیغات و...) با حضور مهدی گل محمدی Delta.H 41 13,112 08-21-2013 03:09 PM
آخرین ارسال: Delta.H
  بیست و یکمین صندلی داغ(فروش لباس، حسابداری، مهندسی عمران)با حضور محمد جواد دهقانی Delta.H 49 11,967 08-07-2013 08:18 AM
آخرین ارسال: Delta.H
  "آغاز سومین دوره صندلی داغ میلیاردرها" 3ObHaN 9 2,336 07-27-2013 09:51 PM
آخرین ارسال: Elixir
  هجدهمین صندلی داغ(لوازم یدکی اتومبیل - پخش مواد غذایی) باحضور فرهاد قربانی مــجــیــנ 24 6,286 12-15-2012 09:19 AM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
  هفدهمین صندلی داغ(تولید و پرورش گل و گیاه زینتی و...) باحضور بهداد مــجــیــנ 59 12,969 12-01-2012 11:01 AM
  شانزدهمین صندلی داغ(خدمات فنی-تبلیغات-مشاور املاک و...) باحضور alimardaniyan مــجــیــנ 20 4,340 11-24-2012 11:15 AM
  پانزدهمین صندلی داغ(نقلیه ریلی) باحضور سعید محمدی مــجــیــנ 18 4,610 11-17-2012 10:00 AM
  چهاردهمین صندلی داغ(تبلیغات و مشاوره تبلیغاتی-برق ساختمان) باحضور mteam مــجــیــנ 17 4,836 11-10-2012 10:31 AM
  سیزدهمین صندلی داغ(بازاریابی-،پخش مواد غذایی و ...) باحضور mohajer.my مــجــیــנ 49 13,985 11-04-2012 07:03 AM
  سومین صندلی داغ شغل - فوت و فن نویسندگی و تولید نرم افزار کامیار کاظمی 4 3,320 11-02-2012 01:15 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  دوازدهمین صندلی داغ(تجارت خشکبار و مواد غذایی) باحضور mir abas کامیار کاظمی 26 7,707 10-27-2012 10:40 AM
  یازدهمین صندلی داغ(طراحی و گرافیک) باحضور mohammadshamosi مــجــیــנ 12 4,222 10-20-2012 10:01 AM
  دهمین صندلی داغ(آشنايي با آسانسور و مشاغل پيرامون آن) باحضور parsajoon مــجــیــנ 17 4,833 10-13-2012 07:41 AM
  مهمانان صندلی داغ آبان ماه مــجــیــנ 0 907 10-10-2012 08:10 PM
  نهمین صندلی داغ(نمایندگی بیمه) باحضور goldmen مــجــیــנ 27 7,154 10-06-2012 08:24 AM
  هشتمین صندلی داغ(معماری و دکوراسیون) باحضور خانم مهتاب مــجــیــנ 17 5,069 09-26-2012 06:56 PM
  هفتمین صندلی داغ(طراحی وب-کار در اینترنت-سئو،بهینه سازی وبسایت) باحضور MohamadMJ مــجــیــנ 39 9,420 09-22-2012 09:33 AM
  ششمین صندلی داغ-( تجارت،صادرات واردات،ترخیص کاری،نمایندگی های داخلی و خارجی)m_grate29 مــجــیــנ 41 10,360 09-16-2012 05:40 PM
  مهمانان صندلی داغ مهر ماه مــجــیــנ 2 1,088 09-12-2012 07:48 PM
آخرین ارسال: mosafere55

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS