ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

توانایی های دیگران چه اندازه در موفقیت شما مؤثر است؟
زمان کنونی: 04-19-2024, 08:31 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: صدفی
پاسخ: 7
بازدید: 1264

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-22-2012, 03:31 PM
ارسال: #1
سلام

دوستان من، انسان موجود اندیشمندی است.
یعنی باید جرآت اندیشیدن را به خود بدهد تا بتواند موفقیت و آزادی فکر را تجربه کند. تا خودش شود الگو و نه اینکه دنبال الگوها باشد.

گاهی ما با مسائلی مواجه میشویم که بلافاصله تأیید و یا رد میکنیم بی آنکه به خود مهلت بدهیم راجعش بیشتر بدانیم.
یا مقلد میشویم یا خود و اعتمادمان به خود را فراموش میکنیم.

افلا طون می نویسد:

شما با بیان دانسته ها و اکتشافاتتان ، ذهن دیگران را به سمت فراموشی سوق می دهید. زیرا آنها به جای استفاده از حافظه شخصی شان به گفتارهای نوشته شده بیرونی اعتماد خواهند کرد و در نهایت خودشان را فراموش می کنند.

تاکنون از خود پرسیده اید که تا چه اندازه دانسته ها و توانایی های دیگران باعث توانمندی های شما و به موازات آن موفقیتتان شده است؟

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , m_grate29 , بهداد , Haavin , amiryazdani138 , jahanagahi , mir abbas , mohammadshamosi , حامد , مــجــیــנ
11-22-2012, 05:32 PM
ارسال: #2
RE: توانایی های دیگران چه اندازه در موفقیت شما مؤثر است؟
(11-22-2012 03:31 PM)mallarme نوشته شده توسط:  سلام
دوستان من، انسان موجود اندیشمندی است.
یعنی باید جرآت اندیشیدن را به خود بدهد تا بتواند موفقیت و آزادی فکر را تجربه کند. تا خودش شود الگو و نه اینکه دنبال الگوها باشد.
گاهی ما با مسائلی مواجه میشویم که بلافاصله تأیید و یا رد میکنیم بی آنکه به خود مهلت بدهیم راجعش بیشتر بدانیم.
یا مقلد میشویم یا خود و اعتمادمان به خود را فراموش میکنیم.
افلا طون می نویسد:

شما با بیان دانسته ها و اکتشافاتتان ، ذهن دیگران را به سمت فراموشی سوق می دهید. زیرا آنها به جای استفاده از حافظه شخصی شان به گفتارهای نوشته شده بیرونی اعتماد خواهند کرد و در نهایت خودشان را فراموش می کنند.

تاکنون از خود پرسیده اید که تا چه اندازه دانسته ها و توانایی های دیگران باعث توانمندی های شما و به موازات آن موفقیتتان شده است؟

دوست عزیز کاش در تائید مسائل مطرح شده منبع را هم ذکر میکردید.
رنگ اول:
اگر هر چیزی را که می شنویم و یا میخوانیم دربست فبول کنیم این جمله کاملا صدق میکند:یا مقلد میشویم یا خود و اعتمادمان به خود را فراموش میکنیم.
اما در مورد رنگ دوم. شاید قبل وبعد جمله را در نظر نگرفته اید.اگر چنین مسئله ای صحت داشته باشد همین گفته ایشان هم باعث فراموشی ذهن من می شود که نمی گذارد من خودم فکر کنم

اما در مورد اصل سئوال :

اگر دانسته ها و توانائی افراد دیگری نبود ما باید برای انجام و یا فهمیدن هر موضوعی از اول باید شروع کنیم به مطالعه و اکتشاف .در اینجا این سئوال پیش می آید که از دانسته ها و تجربیات چه کسی استفاده کنم چون باز نظر افلاطون پیش می آید.
اکنون شما دارید نظر افلاطون را بیان میکنید پس شما تحت تاثیر نظر ایشان قرار گرفته اید.
افلاطون از چه کسی آموخته؟

اما جواب : من هر چه آموخته ام از تجربیات دیگران بوده است.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: حامد , M3HDI , مــجــیــנ , mallarme , کامیار کاظمی
11-22-2012, 05:44 PM
ارسال: #3
به نظر من مطالعه سرگذشت افراد موفق میتونه روی موفقیت هر نفر تاثیر زیادی داشته باشه .
من خودم وقتی زندگی افراد موفق و راه رسیدن انها به اوج رو مطالعه میکنم بسیار نیرو میگیرم و احساس میکنم من چیزی از اونا کم ندارم و انرژی مضاعف میگیرم برای کارهام.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: M3HDI , حامد , مــجــیــנ , mallarme , rad86
11-22-2012, 06:18 PM
ارسال: #4
منم به شخصه از زمانی که انسانهای موفق را الگوی خود قرار داده ام روند زندگیم تعغییر کرده.
به این نوع برداشت نمیشه گفت تقلید الگوها.چون تقلید یعنی بدون کوچکترین تعغیری رفتار و نوع زندگی کسی را دنبال کنیم.ان هم از هر لحاظ.خوردن، پوشیدن،نوع کاری که میکند و حتی خوابیدن و کلا" بشویم همان شخصی که الگوی ما شده است.
ولی اینگونه نیست چون قرار دادن یک فرد موفق به عنوان یک الگو برای ما در هر زمینه ای باعث میشود که ما تجربه های تلخی که وی انجام داده است را انجام ندهیم.و بلعکس از راههایی که وی برای موفقیت استفاده کرده است بهره ببریم.و در این راه هم با اندیشیدن و فکر به ایده های جدید روند موفقیت خود را سریع تر طی میکنیم.و ممکن است ما بشویم الگوی کسی.و این روند همچنان که از قبل بوده ادامه هم خواهد داشت.

همیشه قدرت را در حرف زدن راه رفتن و نگاهتان داشته باشید.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , mir abbas , مــجــیــנ , mallarme
11-22-2012, 09:57 PM
ارسال: #5
[undefined=undefined]
(11-22-2012 05:32 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  
(11-22-2012 03:31 PM)mallarme نوشته شده توسط:  

دوست عزیز کاش در تائید مسائل مطرح شده منبع را هم ذکر میکردید.
رنگ اول:
اگر هر چیزی را که می شنویم و یا میخوانیم دربست فبول کنیم این جمله کاملا صدق میکند:یا مقلد میشویم یا خود و اعتمادمان به خود را فراموش میکنیم.
اما در مورد رنگ دوم. شاید قبل وبعد جمله را در نظر نگرفته اید.اگر چنین مسئله ای صحت داشته باشد همین گفته ایشان هم باعث فراموشی ذهن من می شود که نمی گذارد من خودم فکر کنم

اما در مورد اصل سئوال :

اگر دانسته ها و توانائی افراد دیگری نبود ما باید برای انجام و یا فهمیدن هر موضوعی از اول باید شروع کنیم به مطالعه و اکتشاف .در اینجا این سئوال پیش می آید که از دانسته ها و تجربیات چه کسی استفاده کنم چون باز نظر افلاطون پیش می آید.
اکنون شما دارید نظر افلاطون را بیان میکنید پس شما تحت تاثیر نظر ایشان قرار گرفته اید.
افلاطون از چه کسی آموخته؟

اما جواب : من هر چه آموخته ام از تجربیات دیگران بوده است.

سلام
گرامی همیشه انسان به خاطر حرفهایش نباید به منابع استناد کند در این صورت الان همه دوستان این فروم که از تجریبات و مطالعاتشان هرچیزی که اموخته اند در اینجا به اشتراک میگذارند، باید از منبع بگویند؟!

یا ظاهرا باید اینقدر خاص و موفق یا مشهور باشم که هر حرفم مستند باشد بی مراجعه به استناد؟

اگر اینگونه به انسانها نگاه کنید اعتماد به نفس و عزتشان را از انها میگیرید و فکر میکنن باید حتما به هرقیمتی به جایگاهی برسند تا بتوانند حرف بزنند!!

مورد بعدی

اتفاقا مدنظر قرار داده ام چون مدتهاست در وادی فلسفه مطالعاتی داشته ام. پس ناچارا توضیح میدم که تصور نکنید یک جمله رو روی هوا شکار کردم و آورده ام:

ری کورزیول معتقد است (چون حرفم برایتان فاقد اعتبار است به دیگران که شهیر هستند مراجعه میکنم10_004 اما دلیلی نمیشود عزتم را از دست بدهم) ،این روزها تحولات رادیکالی در عرصه رفتار های فرهنگی انسانها دیده می شود.

شبکه های اجتماعی در متحول کردن شیوه های رفتاری انسان بسیار موثر ظاهر شده اند.
هر چند که ارتباطات اینترنتی به اندازه روابط رو در رو قدرتمند نیستند، اما باید بپذیریم که گاهی پیش می آید ما خیلی از افراد را از نزدیک نمیبینیم اما لحظه به لحظه با وی در ارتباطیم حال از طریق هر کدام از روشهای اینترنتی.
حتی نحوه شنیدن و دیدن ما نیز تغییر کرده است
گفته ی افراد اهل مطالعه باعث فراموشی ذهن نمیشود که کلیدی است برای بهتر دیدن. آنچه که ذهن را به وادی فراموشی سوق میدهد روابط مجهولیست که در آنها فرصت مداقه را میگیرد.

بله تجربیات دیگران برای انسان صرفه جویی در زمان است اما تا کجا؟!
ببینید هرکس یک توانایی منحصر به خودش را دارد
استعداد منحصر به خودش را دارد
کسی میتواند بهتر از انیشتین شود اما عین او هرگز!
میتواند دانشی که انیشتین به بشریت عرضه کرد را مطالعه و براساس آن یادبگیرد ...دو راه دارد یا همان علم را عینا میاموزد و میاموزاند یا سعی میکند تحولی در آن علم ایجاد کند.
این توضیحی بر خطوط اول سخنم.

افلاطون نظریه خودش را بیان کرده است
خودش نه استادش.

خیر من تحت تاثیر افلاطون نیستم اما جمله اش را مدنظر مواقعی قرار میدهم که یاداوری باشد که من باید خودم باشم و به خودم ایمان بیاورم و در لوای استعداد خودم زندگی را بررسی کنم
اما چرا جمله وی را مدنظر قرار دادم:
چون میشناسمش
میدانم کیست.

...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

تشکر شده توسط: حامد , کامیار کاظمی
11-22-2012, 10:10 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-22-2012 10:11 PM، توسط mallarme.)
ارسال: #6
(11-22-2012 05:44 PM)mir abas نوشته شده توسط:  به نظر من مطالعه سرگذشت افراد موفق میتونه روی موفقیت هر نفر تاثیر زیادی داشته باشه .
من خودم وقتی زندگی افراد موفق و راه رسیدن انها به اوج رو مطالعه میکنم بسیار نیرو میگیرم و احساس میکنم من چیزی از اونا کم ندارم و انرژی مضاعف میگیرم برای کارهام.

سلام وسپاس
این خوبه
موفق باشید
(11-22-2012 06:18 PM)حامد نوشته شده توسط:  ولی اینگونه نیست چون قرار دادن یک فرد موفق به عنوان یک الگو برای ما در هر زمینه ای باعث میشود که ما تجربه های تلخی که وی انجام داده است را انجام ندهیم.و بلعکس از راههایی که وی برای موفقیت استفاده کرده است بهره ببریم.و در این راه هم با اندیشیدن و فکر به ایده های جدید روند موفقیت خود را سریع تر طی میکنیم.و ممکن است ما بشویم الگوی کسی.و این روند همچنان که از قبل بوده ادامه هم خواهد داشت.

سلام و سپاس
دوست من تجربه های هیچکس یکسان نخواهد بود چون زندگی هیچکس یکسان نیست چون اندیشه هیچکس یکسان نیست چون سلول سلول مغز انسان یکسان نیست
تجربه های تلخ دیگران فقط یک پیام دارد:

شما هم میتونی مقاوم باشی.

جملات آخرتان عالی بود.
ممنونم

من از همه دوستان میاموزم

...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

تشکر شده توسط: حامد , mir abbas
11-22-2012, 10:15 PM
ارسال: #7
به نظر من آدم با خوندن سرگذشت افراد موفق میتونه درس بگیره ولی اینکه مستقیم تاثیری داشته باشه موافق نیستم

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mallarme
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow تجربیات کارآفرین ها برای موفقیت در کسب و کار aliashraf94 7 1,580 03-14-2018 09:46 PM
آخرین ارسال: mttm
  بنظر شما چه باید بکنیم؟(حتما مطالعه کنید.) کامیار کاظمی 4 1,949 12-11-2017 01:17 PM
آخرین ارسال: 214
  طراحی سایت در سال 2018 را چگونه تصور می­کنید؟ r2013.samadi 0 304 07-29-2017 04:35 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  قیمت عادلانه ی زعفران چقدر است؟ ؟؟؟ 1 739 10-31-2015 07:28 PM
آخرین ارسال: sorin
  #کارافرینی به سبک ایرانی#برای بچه های انجمن ebrahim.ev 1 645 09-10-2015 11:03 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  قدرت ابزارهای رایگان در کسب ثروت ahmad rezaee 3 786 07-28-2015 10:56 AM
آخرین ارسال: Elixir
  پول درآوردن راحته ولی به چه قیمتی ؟ جبرئیل 4 903 04-30-2015 02:25 PM
آخرین ارسال: جبرئیل
  مردم چه طوری پولدار میشن! yunespc 14 3,329 11-07-2014 01:14 AM
آخرین ارسال: mehdi098
  نظریه های یک جادوگر ( کنترل قانون جذب ) حمید سیدی زاده 68 14,067 09-16-2014 06:23 PM
آخرین ارسال: rezafery
Bug چالش سطل یخ و فرصت های کارآفرینی و بازاریابی bayani 0 713 08-24-2014 12:42 PM
آخرین ارسال: bayani
  شکست‌های میلیون دلاری karafarin 0 562 08-11-2014 05:54 PM
آخرین ارسال: karafarin
  سوال و جواب های تاپیک سیستم سازی 3ObHaN 50 7,196 06-11-2014 03:48 PM
آخرین ارسال: ahmad rezaee
  فروش پیراهن‌های یک میلیون و 500هزار تومانی در تهران! karafarin 0 584 01-27-2014 11:41 PM
آخرین ارسال: karafarin
  نرخ تبلیغات در تلویزیون+ جدول m-jalalvand 5 1,526 11-19-2013 11:08 PM
آخرین ارسال: mohajer88
  این خرید یک سرمایه است یا هزینه؟ کامیار کاظمی 15 3,078 10-28-2013 09:18 PM
آخرین ارسال: soshiant
  تجمیع سرمایه بین میلیاردر های آینده ایران ninos 6 1,489 05-28-2013 10:27 PM
آخرین ارسال: ebrahim.ev
  مغایرت های زمان ما secret62 0 411 04-08-2013 11:49 PM
آخرین ارسال: secret62
  برای شما دوست عزیزی که به تازگی عضو شده اید ... m-jalalvand 2 922 03-05-2013 12:34 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  آیا نحوه استفاده از قانون جذب برای هر کس متفاوت است؟ صابری 12 3,104 02-12-2013 01:48 AM
آخرین ارسال: حمید سیدی زاده
  نظر شما در مورد کارهای تولیدی چیست؟ مــجــیــנ 23 9,385 02-03-2013 11:41 PM
آخرین ارسال: farzin54

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS