ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

تاکتیک های شخصی من برای موفقیت
زمان کنونی: 04-20-2024, 12:27 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mehdi62
آخرین ارسال: مرتضی الهی
پاسخ: 7
بازدید: 2309

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات : 2.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-05-2012, 12:49 PM
ارسال: #1
سلام؛
من بنا به تجربه به یک سری تاکتیک برای رسیدن به موفقیت دست یافتم که برای من بیشتر کاربردی بوده، اینجا می خوام این تاکتیک ها رو که حتما خودتون هم از اونها اطلاع دارید رو بیان کنم:
- برنامه ریزی هر روز در شب قبل در هر شرایطی: خودم رو مقید کردم که حتی اگر در بدترین حالت ناامیدی و یاس هم قرار داشتم به یک چیز متعهد بمونم و اون برنامه ریزی هر روز در شب قبله. حتی اگر برنامم استراحت و کمی بی خیالیه ولی باز برا خودم بنویسم که فردا قراره چه کار کنم. این تاکتیک برا من خیلی مفید بوده. قبلا بارها شده بود که وسط راه بی خیال می شدم و تا چند روز بدون برنامه و اقدام عملی در مسیر هدف زندگی می کردم. ولی این تاکتیک خیلی بهم کمک کرد. طوری که اگر خیلی هم ناامید شده بودم ولی همین که شب برا فردا برنامه ریزی می کردم باز بهم انگیزه می داد که بی خیال نشم و دوباره شروع به پیدا کردن راه حل و اقدام عملی کنم.
- Do it now faster: این هم شعار این زمان منه. کار فردا رو همین امروز انجام بده. طی یک بررسی که کرده بودم یکی از علت های اصلی شکست های من امروز فردا کردن بود. پس همین لحظه انجامش بده نه فردا یا حتی 1 ساعت دیگه بلکه دقیقا همین حالا.
- مطالعه مقالات و مطالب مثبت: تو برنامه هر روزم مطالعه حداقل 2 مقاله در ارتباط با موفقیت در زندگی و کسب و کار رو قرار دادم که ازش نکته برداری هم می کنم. خوندن مقالات این چنینی خیلی به من انگیزه کار می ده و همیشه خوندن مقالات موفقیت یکی از راه های اصلی من برای کسب انگیزه و علاقه برای حرکت بوده.
- مراجعه هر روزه به همین انجمن و انرژی گرفتن از انسان های مثبتی که به دنبال میلیاردر شدن هستند: در اینکه این انجمن جدیدا چه قدر در حرکت اصولی من برای رسیدن به هدف هایم موثر بوده شاید نتونم خوب بیانش کنم و تعارف به نظر بیاد. ولی گشتن تو این انجمن و خواندن مطالب مثبت اون و شرکت در بحث ها روی من خیلی موثر بوده. از مدیران این انجمن برای این انجمن بسیار مفیدشون تشکر ویژه می کنم و می خوام بگم که من خیلی این انجمن رو دوست دارم و ازش استفاده می کنم.
- Do Do Do Do it.You can: بعضی مواقع از انجام یک کار می ترسم. احساس می کنم خیلی سخته و از پسش بر نمیام. اینجاست که این جمله رو به خودم می گم. و البته نگاهی هم به کارهایی که قبلا تمومشون کردم می ندازم و می گم مگه نتونستی اون کار رو انجام بدی پس می تونی این رو هم انجام بدی.
- You can get it in your hand and body: این هم یک جمله انگیزشی برا منه. البته فکر نکنید خیلی انگلیسی بلدم که انگلیسی برا خودم جمله می سازم. نه چیز زیادی بلد نیستم ولی بعضی وقت ها جملات انگلیسی بیشتر برام قبول کردنی و تاثیرگذارتره.
- زندگی در لحظه حال و لذت از حال: این یکی از تاکتیک های جدی منه. از گذشته درس می گیرم ولی خودم رو با مرور خاطرات که معمولا حس غم به آدم می ده مشغول نمی کنم. برای آینده برنامه ریزی می کنم ولی خودم رو نگران اتفاقات که ممکنه بعدا بیافته نمی کنم. در عوض از لحظه حالم و امروزم لذت می برم. مثلا از خوردن یک لیوان دوغ یا دیدن یک منظره دوست داشتنی یا ....
- حفظ کردن شعر: من ذهن و تمرکزم با حفظ کردن قوی تر می شه. برا همین سعی می کنم هر روز 4 5 تا مصرع شعر حفظ کنم خیلی موثره. حالا می شه به جای شعر لغت حفظ کرد.
- تجسم خلاق و دعا: هر روز جزء برنامه هام قرار دادم. مثلا قبل از خواب هرچی می خوام رو درخواست می کنم. یا وقتی غروب از پارک بغل خونمون رد می شم رو چمن هاش دراز می کشم و بازهم اون چیزهایی رو که می خوام رو درخواست می کنم.
- بررسی + ها و - ها در پایان هر روز و ارائه راهکار عملی برا تقویت و حذف اون ها: هر شب می شینم قبل از برنامه ریزی روز بعد نقاط + و - اون روز رو می نویسم و سپس میام برای اونها راهکار عملی پیدا می کنم. چه جوری + ها رو تقویت کنم و چه راه حلی برای مقابله با - ها وجود دارد و سپس این راهکارها رو در برنامه فردا پیاده می کنم.
- فکر کردن: باید زمان هایی رو تمرکز کرد و به مسایلی که محتاج راه حل هستند فکر کرد. بدون تفکر راه حلی هم پیدا نمی شود. پس لازمه زمان هایی رو بشینیم و فکر کنیم. مثلا برای پیدا کردن راه حلی برای افزایش درآمد ماهانه فعلی مثلا از 1.5 ملیون به 2 ملیون. یا پیدا کردن راه حل برای افزایش فروش. یا راه حلی برای مسیر اصلی زندگی.
- کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من: هیچ کی به داد من نمی رسه فقط و فقط خودمم تک و تنها. یا خودم به هدفم می رسم یا هیچ کی تره هم برام خورد نمی کنه. خیلی وقت ها انتظار شده کار ما. یکی بیاد یا یک چیزی اتفاق بیافته تا من به آرزوهام برسم. به قول اشتباه یکی باید صبر کرد تا خدا چی پیش بیاره. شاید 10 سال طول کشید و اتفاقی نیافتاد. خودم باید اتفاقات رو به وجود بیارم. خودم باید فرصت ها رو ایجاد کنم. خودم باید بگردم و پیداش کنم. من خودم چندین سال دنبال چیزی بودم بعد سال ها اتفاقی اومد دستم. در حالی که اگه خودم رفته بودم دنبالش شاید به جای چند سال چند ماه بعد تو دستم بود.
- استراحت و تفریح: اولا دنبال کاری باید رفت که تفریح من باشه و ازش لذت ببرم. در ثانی انسان به یک تفریح و استراحت بعد کار هم نیاز داره. مثلا تماشای یک فیلم توپ. یا خوردن یک فست فود توپ بعد یه روز کار.
- بهینه سازی مدام: هر روز باید بهتر از روز قبل باشم. باید همیشه فکر کنم چه جوری هر کاری رو بهتر از قبل انجام بدم. مثلا چه جوری اگه تا حالا روزی 40 تومن در میاوردم بکنمش 60 تومن. یا چه طوری اوقات تلف شدم رو کمتر کنم. یا چه طوری ذهنم رو تقویت کنم با صرف وقت کمتر (مثلا تو مسیر شعر حفظ کنم) یا چه طوری اوقات مردم رو کمتر کنم یا از اونها استفاده کنم. یا چه طور کارم رو لذت بخش تر و با حال تر کنم تا ازش لذت ببرم و خسته نشم.
- استفاده از + ها برای پر کردن - ها و ایجاد تعادل: مثلا شاید در طول روز و کار کردن خسته می شی ولی شب می ری پیش زن خوبی که باهاش ازدواج کردی و از بودن با اون لذت می بری. این طور نقاط - با نقاط + پر شده و تعادل ایجاد می شه.
- تغغیر باورهای ذهنی: با عملی کردن قدم به قدم برنامه ها و عملی شدن بعضی از اهداف این باور ذهنی که نمی تونم انجام بدم رو می شکونی و باور انجام دادنش خیلی راحته رو جاش می ذاری.
- حسابداری: در پایان روز و موقع بررسی + ها و - ها و برنامه ریزی فردا حسابداری هم می کنی. امروز چه خرج هایی انجام دادم یا چه میزان پول درآوردم. سپس مدیریت می کنی.
- همه این برنامه ها و تئوری ها بدون نتیجه در خور فاقد یه ریال ارزشه: من همیشه به خودم می گم هرچی برنامه ریزی کنم تا زمانی که نتیجه ملموس و قابل توجه نده فاقد ارزشه. فکر نکن داری برنامه ریزی می کنی و تو فکرت می گی فلان فلان ارزش داره و کار شاق و بزرگی کردی. نه هروقت عملی شد اون موقع تو مردی. تا بت نگن تو همش حرف می زنی ولی کو نتیجه؟

ولی اگه بخوام موثر ترین تاکتیک هام رو بگم، به ترتیب:
1- هر شب برنامه ریزی برای روز بعد در بدترین شرایط حتی اگه کار فردام الافی و پرسه زدنه.
2- گشتن تو همین انجمن و خوندن مطالب مثبت و راهبردی اون و خلاصه برداری و شرکت در بحث های اون.

دیدار با شما در قله های میلیاردری خیلی زود
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , SHAYAN.IRANI , motafaker77 , sokoot , مــجــیــנ , پرواز , ahmad rezaee , GreatNavid , habib tousi , jahanagahi , mir abbas , kave , maxsoulfly , فیروزه , s_a , marjan.1 , bitumen , مرتضی الهی , محسن قلي زاده , iran , hirun
09-05-2012, 08:17 PM
ارسال: #2
RE: تاکتیک های شخصی من برای موفقیت
بابت اینکه تجربیاتتون رو در اختیار بچه های انجمن قرار دادین ازتون تشکر میکنم. واقعا برنامتون عالیست و شما عالی تر
میشه من چندتا سوال از این برنامه ی موفقیتی شخصیتون بپرسم؟
1- امکان داره یه نمونه از برنامه ریزی روز بعدتون رو برا ما بنویسین؟ منظورم دقیقا عین جملات هست. البته اگر خصوصی نیست. کجا اینا رو می نویسین؟ دفترچه ی خاصی اختصاص دادین یا تو گوشیتون یادداشت می کنید؟
2- من بارها سعی کردم برای بحث برنامه ریزی برای روز بعد و یا امتیاز دهی به روز جاری وقت بذارم و اقدام کنم. منتها هر بار خیلی زود بی خیالش شدم. در واقع انگار وقتم خیلی کمه! البته وقتم کم نیستا. وقت تلف کردنم زیاده. ولی کلا همیشه وقتی به رختخواب میرم که دارم از خواب بی هوش میشم. میدونید چی میخوام بگم؟ منظورم اینه که فرصتی برای تنهایی آرامش گرفتن و عمل به این برنامه که اتفاقا خیلی از کارشناسان حیطه ی موفقیت هم توصیه اش می کنن ندارم.
3- میشه بگید نوع کار شما چیه؟
ممنونم و عذر میخوام اینهمه سوال میپرسم!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , mehdi62 , Haavin , jahanagahi , mir abbas , maxsoulfly , habib tousi , مرتضی الهی
09-05-2012, 11:44 PM
ارسال: #3
شرمنده می کنین منم مثل خیلی از بچه های این انجمن در جستجوی افسانه شخصی خود هستم. افسانه شخصی که 5 سال پیش با خوندن کتاب کیمیاگر رفتم دنبالش ولی بارها تا قسمت های مهمی از راه رفتم ولی شکست خوردم و دراین راه تجارب اندکی کسب کردم که در مقابل تجارب خیلی های دیگه چیزی نیست.
من برنامه ریزی هر روز رو تو یک کاغذ A4 انجام می دم. یک طرف اون همه کارهایی که از صبح تا شب باید انجام بدم رو لیست می کنم از جمله تجسم خلاق، دعا، خواندن مقالات و خلاصه برداری، شرکت در مباحث همین انجمن و خواندن ارسال های جدید، برنامه های کاریم، کلاس هایی که می رم، تفکر، برنامه ریزی روز بعد و .....
طرف دیگر کاغذ رو می ذارم برای پایان اون روز که نقاط + و - اون روز رو لیست می کنم و راهکارهایی برای تقویت یا حذفشون در نظر می گیرم.
مثلا:
+ ها:
* امروز شب وقتی داشتم برمیگشتم خونه راه رفتن توی مسیر خیلی حال داد. تو لحظه حال بودم و ازش لذت می بردم.
راهکار: ادامه همین روند و لذت از لحظه حال.
* چند مدته برنامه ریزی خوبی دارم و اون رو قطع نکردم.
راهکار: ادامه این روند و برنامه ریزی هر روز در شب قبل در هر شرایطی و البته بهینه سازی اون و افزایش بازدهی برنامه ها.
* بالاخره تو آزمون شهر قبول شدم و فقط باید منتظر گواهی نامم باشم که برام پست شه.
راهکار: تونستم یک کار دیگه رو تموم کنم. پس هر کاری که بقیه می کنن من هم می تونم انجام بدم مثل کسب درآمد زیاد
و ....
- ها:
* امروز خیلی حصرت چیزهایی که می خوام و روبرومن ولی مال من نیستن رو خوردم.
راهکار: باید سخت تلاش کنم تا طی یک برنامه ریزی در یک بازه زمانی خودم رو به اون درجه از توانمندی برسونم که به چنگش بیارم. البته نه یک شبه بلکه طی یک پروسه زمانی. همراه با اون تجسم خلاق و دعا
* امیدم کم شد. امروز احساس کردم نمی تونم.
راهکار: ادامه روند هر شب برنامه ریزی و پیاده کردن اون. ادامه خوندن مقالات مثبت. ادامه کار و در کنارش تفریح. عملی کردن قدم به قدم برنامه ها و تغییر دیوار ذهنی.
* اتلاف وقت زیاد
راهکار: تفکر و برنامه ریزی برای کاهش تدریجی اوقات تلف شده و استفاده بهینه از آن. ولی تدریجی که کم نیارم.

- یک قسمت هم می ذارم برا حسابداری و خرج های اون روز رو می نویسم تا ببینم آیا خرج نا متعارفی کردم و کلا یک مدیریتی برا خرج هام داشته باشم.

برنامه هر روز رو می ذارم کنارم یا تو جیبم و در پایان روز می ذارم توی آرشیو برنامه های روزهای قبل.

- منم همین مشکل رو داشتم. شما باید خودتون رو مقید به حداقل یک کار بکنید و اون برنامه ریزی هر روز در شب قبلشه. حتی اگه فردا برنامه خاصی نداشته باشید مثلا فقط می خواید بگردید. همون رو بنویسید. این کار باعث می شه از ریل خارج نشیم یا زیاد باهاش فاصله نگیریم. شاید چند روز برنامه خاصی نداشته باشید ولی بعد مدتی به فکرتون می رسه برنامتون رو بهتر کنید.

کار فعلی من فروشه که بدبختی خونواده گیر داده و بی خیالش شدم. قرار بود با فامیلمون مغازه فست فود بزنیم ولی دیدم تنهایی بزنم بهتره. تازه تو آزمون شهر قبول شدم قرار 1 ماه دیگه گواهی نامم بیاد. می خوام سواری یا وانت بگیرم باهاش کار کنم پس انداز کنم تا پایان سال یه 10 ملیون تقریبا شد 10 ملیون هم از خونوادم بگیرم بشه 20 ملیون خودم انفرادی بدون شریک فست فود بزنم شاید هم سوپر مارکت. تو برنامم قرار دادم طی مدت 2 تا 4 ماه پس از زدن مغازه سودش برسه به ماهی 5 ملیون تومن. حالا تا چی پیش بیاد. بعدش هم می خوام سال بعدش 5 ملیون رو برسونم به ماهی 50 ملیون و سال بعدش 50 ملیون به 500 ملیون و الی آخر. فقط نخندین دیگه.

منم ممنون از اینکه به حرف های من توجه کردین. خوشحال شدم.
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , Haavin , من میلیاردرم , jahanagahi , mir abbas , maxsoulfly , habib tousi , iranboy , مرتضی الهی , iran , hirun
09-06-2012, 12:00 AM
ارسال: #4
واقعا آفرین به اینهمه برنامه ریزی. به اینهمه امید و برنامه ریزی های حساب شده.
ممنونم که وقت گذاشتین و تجربیاتتون رو ریز کردین. از حرفاتون الگو گرفتم. یه سری مطالعه هم در مورد یادداشت برنامه و اینا از قبل داشتم. از همین امشب منم شروع میکنم به نوشتن. برنامه ریزی. ارزیابی. اهداف. آرزوها. البته قبلا بارها اهدافم رو نوشتم. اما با برنامه ریزی اگه یکجا نوشته بشه بهتره. یه دفتر خوشگل برداشتم و از امشب بسم الله.
بازم ازتون تشکر میکنم.
 تشکر شده توسط: mehdi62 , مــجــیــנ , habib tousi , Haavin , jahanagahi , mir abbas , maxsoulfly , مرتضی الهی
01-26-2013, 05:30 PM
ارسال: #5
بسیار زیباست.بخصوص برنامه ریزی و اینکه روی کاغذ بیاری واقعا معجزه میکنه

http://superyas.hamvar.ir/

09396945864
 تشکر شده توسط: Haavin , من میلیاردرم , jahanagahi , mir abbas , maxsoulfly , iranboy , مرتضی الهی
08-12-2013, 06:40 PM
ارسال: #6
مرسی که انقدر صادقانه تاکتیک های موفقیتتون را با انجمن در میون گذاشتید . Smile اتفاقا من هم برنامه ریزی میکنم ولی عمل نمیکنم ....یعنی راستش صبح دیگه خودم رو موظف نمیدونم که به برنامم عمل کنم ..هر کاری که دوست دارم انجام میدم که همین باعث میشه کارهام برای مدت طولانی عقب بیفته .البته سعی کردم با راهکارهایی که تو سایتها و مقاله ها در این رابطه هست این روند رو تغییر بدم اما تا الان که موفق نشدم . شما نظری دارید ؟
 تشکر شده توسط: iranboy , sokoot , مرتضی الهی , iran
08-15-2013, 02:44 PM
ارسال: #7
باسلام به همه دوستان
من فعلا تاکتیک مشخصی برای موفقیت ندارم.
تا حالا مطالعات زیادی داشتم و همینطور تجربه های زیادی. ولی فعلا فقط داخل تاپیک های انجمن میچرخم و اطلاعات جمع میکنم. ومنتظر ایده وشاید هم یک معجزه توزندگیم هستم. تا از کارمندی به کارفرمایی جهش کنم.

الان که به گذشته نگاه می کنم میبینم ،بدترین تصمیمات زندگیم رو موقعی گرفتم که حال روحیم"بد" بوده یعنی تحت فشار مالی ، فشار عصبی ،و..... بودم.
وقتی اتفاقی میوفته کنترل اون از دست ما خارجه ! ولی حداقل اینه که ما میتونیم با کنترل احساسات و هیجانات درونیمون بهترین تصمیم رو بگیریم و بهترین عکس العمل و کار ممکن رو انجام بدیم!
واین کار یکشبه اتفاق نمیوفته! ونیازمند مطالعه وتمرین مداومه، تا کنترل ذهن وفکرمون رو تو بدترین شرایط هم از دست ندیم!
امید وارم همیشه و هر روز حال روحتون "خوب" باشه!12_00212_00212_002

از راه شگفت خدا پول مثل سیل بطرف من سرازیر شده
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فرصتی برای خود شناسی یک همراه سبز 1 895 10-14-2022 01:13 AM
آخرین ارسال: soni70
  راه های درمان افسردگی nedayedarun 0 112 09-04-2022 12:41 PM
آخرین ارسال: nedayedarun
  قدرت کلمات در موفقیت (حتما بخوانید) سید محسن سبزواری 2 639 01-10-2018 10:27 AM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  خواندن این مطلب = موفقیت::توجه این یک تایپیک معمولی نیست rohande90 5 1,905 08-31-2014 01:34 AM
آخرین ارسال: abdolhossein
  به من در زندگی آینده ام کمک کنید pooria026 13 2,321 08-29-2013 07:35 PM
آخرین ارسال: goldmen
  ادامه "تکنیک های موفقیت استادشاهین فرهنگ" مرتضی الهی 14 3,109 08-15-2013 04:16 PM
آخرین ارسال: مرتضی الهی
  نقش حمایت زنان در موفقیت مردان iranboy 0 861 08-06-2013 01:00 PM
آخرین ارسال: iranboy
  چه عشقی برای چه آدم هایی خوب است؟ بيلا بالا 2 954 07-22-2013 10:06 AM
آخرین ارسال: karafarin
  تکنیک های موفقیت از دیدگاه استاد شاهین فرهنگ بيلا بالا 28 5,819 07-21-2013 11:07 PM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  تفاوت های بین آدم موفق و شکست خورده.... mallarme 0 589 05-18-2013 06:01 PM
آخرین ارسال: mallarme
  55 روش برای کشف استعدادهای پنهان یک همراه سبز 2 1,014 04-20-2013 12:58 PM
آخرین ارسال: یک همراه سبز
  عادت های غلط افراد موفق در محیط کار mallarme 3 936 04-02-2013 08:46 PM
  راهی برای برطرف کردن استرس madar 3 1,839 03-24-2013 08:19 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  ۷ درس ارزشمند برای زندگی خوب از استفان کاوی.......... mallarme 1 776 02-21-2013 12:56 PM
  چرا انسان‌های موفق، در همه‌چیز موفق هستند؟! صدفی 0 706 02-15-2013 02:47 PM
آخرین ارسال: صدفی
  اگر از شخصی متنفر هستید بخوانید صدفی 1 786 02-14-2013 03:22 AM
آخرین ارسال: Mrs.Seyedi
  20 راه برای جلوگیری از شلختگی صدفی 0 774 01-17-2013 11:17 PM
  آدم های خلاق چگونه فکر می کنند؟ صدفی 0 792 01-11-2013 10:53 PM
  تمریناتی برای تمرکز حواس صدفی 0 717 01-01-2013 08:10 PM
  10راه ساده برای ایجاد تغییر در برنامه‌ زندگی صدفی 7 2,655 12-01-2012 08:07 PM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS