ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

درسهایی برای کسب موفقیت روز افزون
زمان کنونی: 04-27-2024, 02:02 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hadi-rahbord
آخرین ارسال: hadi-rahbord
پاسخ: 18
بازدید: 1329

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 1.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
07-29-2017, 08:58 AM
ارسال: #1
با سلام.
اینجا قرار است مقالات مهم و پایه ای از نظر روانشناسی راجع به موفقیت و راههای رسیدن به ان بررسی و پیشنهاد شود.
امید است این مطالب برای شما روشنی راه و مفید باشد.

مولتی من -- توسعه مهارت های فردی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
07-29-2017, 09:01 AM
ارسال: #2
RE: درسهایی برای کسب موفقیت روز افزون
[تصویر: nepoleon-hill-about-life.jpg]

درباره زندگی
به قلم : ناپلئون هیل

ای زندگی ، تو نمی توانی مرا مطیع خودت کنی ، چون نظم تو را خیلی جدی نگرفته ام. زمانی که سعی بر آزار من داری ، من لبخند میزنم ؛ و شخص خندان ، دردی احساس نمی کند. خوشی های تو را هر کجا که بیابم ، ارج می نهم و غم های تو را هر کجا بیابم ، نه مرا می ترسانند و نه از شجاعتم می کاهند. زیرا یک مرد خندان درون من است.

شکست موقت ، مرا غمگین نمی کند. به سادگی با حروف شکست ترانه ای می سرایم و آن را به قطعه ای زیبا بدل می کنم. تو ای زندگی ، اشک هایت برای من نیست ، زیرا فرد خندان درونم را بهتر و بیشتر دوست دارم. من از خنده به جای غم و اندوه و درد و ناامیدی ، استفاده می کنم.

تو ای زندگی ، یک ... ( فرد نادرست ) بی ثبات هستی، انکارش نکن. تو عشق را مانند خاری در قلب من فرو می کنی تا روحم را تحریک کنی ، اما من آموخته ام که با لب خندان ، از دام های تو دوری کنم. تو سعی بر آن داشتی تا مرا با اشتیاق طلا ، فریب دهی ، اما من با ادامه راهی که به دانش ختم می شد ، تو را فریب دادم. تو مرا به ایجاد دوستی های زیبا تحریک کردی و بعد دوستانم را به دشمنانی تبدیل کردی و سعی بر آن داشتی تا قلبم را سنگ کنی. اما من با خندیدن به اراده تو از این روش تو طفره رفته و دوستانم را به شیوه خودم انتخاب کردم.

تو ای زندگی ، سعی بر آن داشتی که مردمانی در تجارت به من خیانت کنند تا من بدگمان شوم. اما من باز هم پیروز میدان بودم ، زیرا یک دارایی داشتم که هیچ کس نمی تواند آن را برباید ، و آن ، قدرت تفکر به روش خودم و خود واقعی ماندن است. تو مرا با چیزی به نام مرگ تهدید می کنی ، اما به عقیده من ، مرگ چیزی نیست جز بدتر از یک خواب عمیق و طولانی ، و خواب شیرینترین تجربه بشر است ، اما نه برای یک مرد خندان. تو در قلب من آتشی از امید شعله ور ساختی و بعد بر روی شعله ها آب ریختی. اما من توانستم بهتر و بیشتر آن را دوباره بر افروزم.

تو چیزی نداری که بتواند مرا از مرد خندان درونم دور سازد ، و هیچ قدرتی نداری تا به قدری مرا بترسانی که مطیعت باشم. پس قدحم را به شادمانی و سلامتی مرد خندان درونم بلند می کنم.

منبع:سایت وزین multiman

07-30-2017, 09:30 AM
ارسال: #3
[تصویر: resistance.jpg]
مبارزه و غلبه بر مقاومت

افسوس ،‌ مبارزه می کنی و میمیری. فرار که می کنی زنده می مانی ،‌حداقل برای مدتی ،‌ و سال های زیادی بعد از این در بستر خواب میمیری ،‌ اما آیا می توانی سال های سال با این حال و احوال آزار ببینی ،‌ فقط برای یک شانس ،‌فقط یک شانس ،‌که بازگردی و به دشمنانت بگویی : “ممکن است جان مرا بگیرید اما هرگز آزادی ام را نخواهید گرفت.
– از سخنان ویلیام والاس در فیلم شجاع دل

زندگی یک مبارزه اس
ت. هرچند نخواهید به آن اعتراف کنید.
هر چقدر هم موانع خارجی داشته باشید که به مانند اژدها سر راهتان باشد و باید آنها را شکست بدهید بخصوص زمانی که تجارتی را اداره می کنید ، اما هنوز به درندگی اژدها و شیاطین درونی که باید با آنها مبارزه کنید ، نیستند.

شیاطینی مانند :‌ “من نمی توانم ،‌ استعدادش را ندارم ،‌ تحصیل کرده نیستم ،‌ به اندازه کافی جوان نیستم ،‌ به اندازه کافی بزرگ نشده ام ،‌ پول کافی ندارم ،‌…” و لیست ادامه دارد…

این گزینه ها که گلچینی از شیاطین و اهریمن های درونی هستند ،‌ همیشه مقاومت می کنند و مقاومت یک حریف قدرتمند است.

مقاومت فقط یک وظیفه دارد : تا شما را زندانی برنامه ریزی ها و محدودیت های گذشته کند.
شما هم فقط یک وظیفه دارید : مبارزه و غلبه بر مقاومت

افرادی هستند که میخواهند به شما بگویند “شرایط رشد در زندگی باید به آرامی و به راحتی و یا در جریان عمر ، آشکار شوند” . اما در اشتباه هستند. در زندگی روزمره خود به این جریان دست پیدا کرده ام که باید در میان کشمکش ها و سختی ها زندگی را درک کنیم.
در کشکمش های زندگی است که عظمت بالقوه آن نمایان می شود. بزرگترین مبارزه برای شما ، مبارزه برای بی همتا بودن است. سپاهی که در تمام دنیا با تمام قوا مقابل شما می ایستد تا شما را همان فرد دیروز نگه دارد. و این مبارزه پایانی ندارد.

این مسئله هم بصورت طبیعی و هم علمی ثابت شده است.
در طبیعت ، یک جوجه باید تقلا کند تا از دیواره تخم به بیرون راه پیدا کند. اگر برای بیرون آمدن از تخم به جوجه کمک شود تاثیر مضری بر آن خواهد گذاشت.
پروانه باید در زندانی از پیله بماند تا بتواند به کمال برسد.
مار باید به سختی خودش را تکان داده و حرکت دهد تا برای رسیدن به زندگی جدیدش از داخل پوست قبلی خارج شود.
و حتی انسان نیز در رحم مادر در تلاش است تا به آغاز زندگی برسد.

“تغییرات زندگی انفجاری هستند ، نه به آرامی و ادامه دار. ” _مکس پلنک ، پدر فیزیک کوانتوم

زندگی جدید باید با یک انقطاع شروع شود. و اگر منقطع نباشد ، پس فقط یک بسته بندی جدید از چیزی خواهد بود که قبلا بوده است.

حال با علوم محاسبه کنیم :

قانون اهم
تفاوت بازده یک لامپ ۶۰ وات در مقابل یک لامپ ۱۰۰ وات مساوی است با مقدار مقاومت درون لامپ
مقدار مقاومتی که در مقابل آن قرار میگیرید ، میزان بازدهی ایجاد شده توسط شما را تعیین می کند.
اگر در مقابل مقاومت به درستی مبارزه نکنید ، نمی توانید نتیجه عظیمی بگیرید.

وقتی درون یک لامپ را نگاه می کنید متوجه یک رشته نازک در وسط آن می شوید. این رشته ، مقاومت نام دارد.
حال کمی فکر کنید :
مقدار الکتریسیته در جهان نامحدود است.فاکتوری که تقابل میان لامپ پر بازده با لامپ کم بازده را تعیین می کند ، مقدار قدرت موجود نیست. (این مقدار نامحدود است). مقدار قدرت نامحدود قابل نمایش در لامپ فقط و فقط با مقاومتی که انرژی نامحدود الکتریسیته با آن تقابل دارد مشخص می شود.
مقاومت بیشتر برابر است با خروجی بزرگتر (C=VR)
مقاومت کمتر ، خروجی کمتر

مزه زندگی فقط به دهان کسانی می نشیند که مبارزه می کنند. زندگی آسوده و راحت مزه ای ندارد.

مقاومت در درون شماست
آیا مبارزه خواهید کرد؟
آیا بر دیو “نمی توانم” غلبه خواهید کرد؟
آیا اژدهای “محدودیت ها” و “کمبودها” را شکست خواهید داد؟
قدرت نامحدود ، منتظر در دسترس ترین و مشتاق ترین رگ ها است برای همراهی.
آیا شما آن مشتاق در درسترس خواهید بود؟

07-31-2017, 09:54 AM
ارسال: #4
[تصویر: %D8%B4%D8%BA%D9%84-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D...%D8%AF.jpg]
کار ، خودش پاداش است

کار شما باید بارزه محبت آمیز شما در جهان باشد

زندگی کار کردن است ،
زندگی واقعی .
رشد ، کارکردن است.
تغییر ، کار کردن است.
هرچیزی که انجام آن یا داشتن آن ارزش داشته باشد ، نیاز به کار کردن دارد.
کار کردن بسیار زیاد.
ایجاد کسب و کاری جدید ، کار کمی می برد ، که تا این مرحله بی معنی است.
اگر تمایل به کار کردن ندارید ، و بعد در توهمات غرق می شوید ، در اصل برای عدم موفقیت و عدم دستیابی به خواسته های خود ، برنامه ریزی کرده اید. لذت و تکامل از عمل بر می آید. و بدون آن اصلا وجود نخواهد داشت.

لذتی بدون عمل وجود ندارد
عملی بی پروا ، بزرگ ، سریع ، پایدار
استوار و مداوم

موفق شدن سخت است. پس چیزی پیدا کنید که دوست دارید.
اگر دوستش ندارید ، کنار بکشید ، مانند هر انسان سالم
~ استیو جابز

بارها به تحقیقات جورج گالوپ و موسسه او اشاره شده است که مشخص کرده ۷۱% از افراد حاضر در نظرسنجی ناراضی هستند و فقط برنامه ریزی های ناموفقی در کار خود انجام می دهند.
چرا؟
استراتژی “انجام دادن برای دریافت” در مقابل “انجام دادن فقط برای انجام دادن” :

توده مردم کاری را انجام می دهند تا به چیزی برسند
برای همین حد وسط و درمانده می مانند.
اساتید فقط برای انجام دادن کارشان ، کار می کنند؛
و برای همین است که زندگی آنها با معنی و رضایت بخش است.

توجه داشته باشید که این یک اصل بنیادین جهانی برای افرادی است که موفقیت بیشتری کسب می کنند :
زمان بیشتر
انرژی بیشتر

ارزش بیشتر

این یک حقیقت شناخته شده است که
نمی توان انرژی را به مجرایی منتقل کرد
که آن را خارج نخواهد کرد.
~اصل باطنی

کار همه چیزی است که باید انجام دهید.
دریافت شما رابطه مستقیم با مقدار پرداخت شما دارد.

انرژی ، ارزش ، رشد ، پول ، و هرچیزی که دریافت می کنید
رابطه مستقیم با مقدار پرداخت شما دارد.

چه اتفاقی باید برای شما بیافتد ، تا هر لحظه از تک تک روزهای خود را برای کار سپری کنید و نه چیز بیشتری؟
در کار ، شما رستگاری و تکامل خود را پیدا می کنید.
در کار ، شما هدف خود را در این دنیا ، پیدا می کنید.

در کار ، شما هدف و معنی خود را پیدا می کنید.
در کار ، شما پاداش واقعی خود را پیدا می کنید.

کار خود را پیدا کنید و آن را انجام دهید.
بدون هیچ ضمیمه ای بر روی خروجی آن ،
کار خود را تبدیل به مقدار کامل پاداش خود کنید.

08-01-2017, 08:37 AM
ارسال: #5
[تصویر: 7-strategies-of-titans.jpg]
کاری که انجام می دهید تعیین کننده موفقیت ،‌ثروت و تکامل شما نیست.

اینکه چطور انجام می دهید آنها را تعیین می کند.​

موفقیت یک معماست ،‌ بسیاری از افراد فکر می کنند موفقیت سطح مشخصی از پول و دستیابی هاست. به راحتی می توانید با افراد زیادی که هر روز درآمد بسیار زیادی دارند صحبت کنید و می شنوید که می گویند هنوز احساس رضایت و تکاملندارند.
در حقیقت شما در لحظه ای که اولین قدم را در مسیر انتخاب های خودتان می گذارید ،‌موفق هستید. یک زندگی موفق و مرفه واقعی قطعا یک زندگی کامل و رضایت بخش است و مابقی فقط اتلاف وقت است.
اینجا در مورد معنای یک زندگی کامل و رضایت بخش و مهمتر از آن ،‌ استراتژی های مورد نیاز برای آن بحث می کنیم :

ممکن است فقط یک شانس داشته باشید و زندگی انسان آنقدر ها هم که فکر می کنید طولانی نیست. پس بهتر است از تک تک روزهای خود بهترین استفاده را ببرید.

موفقیت بدون تکامل ،‌ اصلا موفقیت نیست.

۷ استراتژی اثبات شده وجود دارد که می تواند “تمرکز” ،‌ “جاری بودن” و “تکامل” را به دنبال

داشته باشد.
تحقیقاتی که این ۷ استراتژی را اثبات کرده توسط پروفسور میهالی زیکسنت میهالی ،‌ استاد برجسته روانشناسی و مدیر دانشگاه کلیرمونت اجرا شده است.این مطالعه بر روی بیش از ۱۵۰٫۰۰۰ نفر از ۱۵۰ کشور انجام شده است.
تحقیقات او ،‌ به اندازه تحقیق گالوپ در ۱۵۰ کشور ،‌ معتبر می باشد و ثابت می کند که “مهم نیست در چه کشوری از جهان زندگی می کنید ،‌ محرک های انسانی و مجاری حرکتی در همه جای دنیا مشابه است.

در این بخش به معرفی ۷ استراتژی علمی برای موفقیت که بر پایه تحقیقات زیکسنت میهالی اثبات شده است ،‌ می پردازیم. این موارد استراتژیهای خدایان موفقیت برای تک تک قدم های زندگی است.

در مباحث آینده به تک تک این موارد جداگانه رسیدگی خواهیم کرد و به چگونگی استفاده صحیح از آنها خواهیم پرداخت ،‌ و اینکه چطور از این گزینه ها برای مقاصد جهانی بهره برداری کنیم.

اگر برای داشتن یک زندگی رضایت بخش و رسیدن به تکامل متعهد باشید ،‌ تک تک ۷ مطلب استراتژیها را دنبال خواهید کرد.
اگر می خواهید یک زندگی خارق العاده داشته باشید ،‌باید به روش های خارق العاده فکر کرده و عمل کنید.

استراتژیخدایان موفقیت به شرح زیر است :

۱- تعیین هدف ،‌ گرفتن تصمیم یا تعیین وظیفه ای که مهارت های مورد نیاز برای انجام آن را داشته باشید.
۲- تمرکز/غرق شدن کامل در وظیفه ای که بر عهده دارید
۳- اهدافتان باید کاملا واضح و قابل اندازه گیری باشد
۴- بازخورد سریع در رابطه با عملکرد
۵- دوری از هر نوع عامل وقفه و حواس پرتی
۶- باید احساس کنید که درجه ای از کنترل بر روی اعمالتان دارید.
۷- باید درگیر فعالیت هایی با نتایج بالا شوید.

در مطلب بعدی بطور عمیق وارد استراتژی اول خواهیم شد که البته ممکن است کمی پیچیده تر از آن دیده شود که در ابتدا تصور کرده اید.

تا آن زمان کمی در مورد موارد زیر فکر کنید :‌
اگر بخواهید این ۷ استراتژی را تعریف کنید ،‌ به چه تعریفی می رسید؟
آیا این موارد را در حال حاضر با یک درجه بالا در زندگی خود دارید؟
حقیقتا در حال حاضر چقدر احساس موفقیت و تکامل دارید؟
چه اتفاقاتی باید برای شما بیافتد تا بیشتر احساس تکامل کنید؟

بیشتر از این ها برای شما در راه است.
و همیشه بیشتر از این خواهد بود.

تشکر شده توسط: hamedmoez
08-02-2017, 10:13 AM
ارسال: #6
[تصویر: competition-or-creation0.jpg]
تنها رقابتی که می توانید داشته باشید

رقابت میان ذهن منظم و نامنظم خودتان است.

در بسیاری از موارد مشاهده می شود که بازاریاب ها ، ناشران و هر کس دیگری که رقابت برایش مهم است ، این سوال برای آنها پیش می آید که : “رقیب شما چه کسی است؟”

اصلا نباید به این نوع سوال فکر کنید.

البته این مسئله را درک می کنیم که برایشان مهم است بدانند ، اما سوال بهتر این است که : “بازار هدف شما چه کسانی است؟”

اگر به وضوح اگاه نباشید که بازار هدف شما چیست

شانس به خال زدن ، صفر خواهد بود.

توجه کنید که خودِ بی نظیر شما ، کارها را به روش خودش انجام بدهد. در واقع شما هیچ رقیبی ندارید.

برندگان و رهبران واقعی

رقابت نمی کنند ، خلق می کنند!

تفاوت بزرگی میان این دو است.

شاید افراد زیادی در زمینه کاری ما کار کنند. اما هیچ کس کارها را به نحوی که ما انجام می دهیم انجام نمی دهند. اگر به اندازه کافی برنامه های ما را دنبال کنید ، متوجه این قضیه خواهید شد.

این کار ما را بهترین نمی کند. اما قطعا بی نظیر می کند.

هیچ کدام از ما از دیگری “بهتر” نیستیم.

خداوند به همه ما موهبت های منحصر بفرد داده است.

فقط برخی افراد بهتر از دیگران از آن استفاده می کنند.

زمانی که خود بی همتا ی خود شوید ، قطعا تنها رقیب شما ، خودتان خواهید بود. تنها معیار سنجش خود فعلی ، بهترین نسخه قبلی از خودتان خواهد بود.

وقتی با کسی یا چیز دیگری گل آویز شوید ، دنیایتان پر از رقیب و رقابت خواهد بود.

در دنیا فقط یک نسخه از شما وجود دارد

“خود قبلی تان” را به پایین بکشید و بر آن تسلط داشته باشید.

دوباره به یاد بیاورید ، اگر این مسئله را درست درک کنید ، تنها رقابتی که خواهید داشت ، رقابت میان ذهن منظم و نامنظم شما خواهد بود.

نظمی که باعث می شود کاری را که “نیاز” است انجام دهید ، حتی اگر “دوست ندارید” انجام دهید. حتی زمانی که به خود یا توانایی های خود شک دارید ، انجام خواهید داد.

نظم همیشه مقدم بر تسلط است.

نظمی برای خودآگاهی (اولین و مهمترین)

نظمی برای گذر از مقاومت در مقابل خودتان

نظمی برای ایمان داشتن

نظمی برای تکمیل کردن در مقابل کناره گیری

نظمی برای حضور در عرصه در تک تک روزها و نمایش تمام توانایی های خود

نظمی برای برخاستن و گذر از سختی ها

نظمی برای مبارزه در رقابت با خودتان در هر روز

نظمی برای برخاستن و مقابله با احتمالات بزرگتر

نظمی برای داشتن چشم انداز ، حتی زمانی که تمام امید خود را از دست بدهید

نظمی برای گذر از ضعف و زندگی راحت برای زندگی جنگجویانه

و این نظم ادامه دارد…

“نظمی” را که همیشه مقدم بر “تسلط” است ، به یاد بسپارید.

و زمان شما آغاز شد.

شما هم می توانید زندگی منظم و ماهرانه ای داشته باشید

یا یک زندگی نامنظم و حد وسط.

هوشمندانه انتخاب کنید.

تشکر شده توسط: hamedmoez
08-03-2017, 10:14 AM
ارسال: #7
[تصویر: settingright-goals.jpg]
تعیین اهداف ، اولین قدم برای تبدیل غیرقابل دید به قابل دید است - آنتونی رابینز - تعیین اهداف صحیح - مولتی من - چند برابر شوید - موفقیت و ثروت آفرینی

امروز بسیاری از مردم در جهان ، نمی دانند که واقعا برای انجام چه کاری یا مشارکت در چه هدفی به دنیا آمده اند. نتیجتاً زندگی ارزشمند خود را برای پیگیری اهدافی

اتلاف می کنند که توسط دیگران تعیین شده است.

اصل اول بسیار حیاتی است :
در یک عبارت تعریف می شود : خودآگاهی
از میان افرادی که تا کنون ملاقات کرده ایم ، تعداد بسیار کمی ، خودآگاهی را به مقدار زیادی در خود دارند.
هر هفته با افرادی صحبت می کنیم که می گویند چه چیزی می خواهند در حالی که از اینکه چه کسی هستند ، هیچ اطلاعاتی ندارند.
چگونه می توانید بدانید که دقیقا چه می خواهید زمانی که نمی دانید دقیقا چه کسی هستید؟

عدم خودآگاهی ، فجیع ترین علت عدم خشنودی و عدم تکامل است.

تعدادی از مثال های موجود :
– میخواهم یک بازاریاب شبکه ای بشوم
– میخواهم یک نویسنده و سخنران بشوم
– میخواهم یک کارآفرین بشوم
– میخواهم املاک بفروشم

چرا؟؟

چون :

– خیلی ها پول زیادی از آن به دست آورده اند
– خیلی مجلل و هیجان انگیز به نظر می رسد
و یا چون :
– دوست دارم به قدری راحت باشم که در خانه کار کنم و در اصل مجبور نباشم کار کنم.
– من را بسیار خوشحال و سرمست می کند

خب ، غلط است. اینطور نمی شود. وقتی شفافیتی از هدف واقعی در کار نباشد ذهن و تمام اهداف آن به پایین ترین خروجی معمول یعنی پول و شهرت ، تنزل پیدا می کند.

واقعیت تلخ در این باره این است که این افراد فکر می کنند این موارد را می خواهند چون از نظر ارزش های اجتماعی برنامه ریزی شده اند. اما در واقع این افراد فکر نمی کنند. در اصل یک برنامه اجتماعی را که مرتباً در موقعیت و باور آن قرار گرفته اند ، اجرا می کنند.

اندیشه صحیح ، اصیل و فوری است

موقعیت شما یکی از انگیزه های اولیه است ، اگر دلیل اولیه ناامیدی ، شکست نباشد.

بسیاری از افراد به دنبال رویاهایی هستند که توسط افراد دیگر برای آنها تعیین شده است ، نه رویاهایی که استعداد آن را دارند یا خود به دست آورده اند.
در دنیایی که جامعه بزرگی از مربیان توسعه فردی و معنوی می گویند : “تو می توانی هر چیزی که می خواهی داشته باشی” ، این حقیقت که “نمی توانید به دست بیاورید” کمی تلخ خواهد بود.
باور کنید چیزی به بیچارگی این نیست که اقدام به کاری بکنید که برای انجام آن به دنیا نیامده باشید. کاری که در واقع نه استعداد آن و نه توانایی آن در شما وجود دارد.
زمانی که در نظر می گیرید به سراغ اندیشه ای بروید که هدف واقعی شما نیست ، قطعا برای شما به شدت دردناک خواهد بود.

توجه داشته باشید :
مهم نیست که چقدر تمرین کنم ، هیچ وقت به اندازه مایکل جوردن پرش نخواهم داشت.
مهم نیست چقدر مطالعه کنم ، هیچ وقت مانند استاد فرشچیان نقاشی نخواهم کرد.
حتی بیشتر از ده هزار ساعت تمرین من را تبدیل به موتزارت نخواهد کرد.

متوجه هستید؟
جوردن ، فرشچیان ، موتزارت ، داوینچی ، علی دائی ، پروفسور سمیعی و تمام اسطوره های دیگر نبوغ خودشان را تشخیص داده اند. و فقط با استفاده از نبوغ بی همتای خودشان ، قصد خود را برای رسیدن به درجه استادی مشخص کرده اند.
انتخاب کنید که بی همتا باشید
اسطوره درونی خود را پیدا کنید
و آن را برای رسیدن به سطح استادی پرورش دهید.

جوردن هیچ وقت قرار نبود قانون نسبیت را کشف کند.
انیشتین هیچ وقت قرار نبود مانند “یویو ما” بنوازد.
بزرگترین چالش خودآگاهی ، تا زمانی که اهداف و مقاصد صحیح برای خود داشته باشید :
بعد از سالهای سال برنامه ریزی اجتماعی ، اغلب افراد ،با اندیشه اصلی به مشکل بر می خورند. این مورد بسیار سخت تر از چیزی که به نظر می رسد ، خواهد بود. بسیاری افراد خیال می کنند که “فکر” می کنند ، اما در اصل کاری که می کنند فقط گوش دادن به سخنگوی ماشینی داخل ذهنشان است.

و به همین ترتیب ، اگر هم به اندیشه اصیل دست پیدا کنند باز هم کنار گذاشتن اندیشه واهی درباره اهداف ، بطور دردناکی سخت خواهد بود.
نداشتن توانایی برای دست یافتن به اهدافی مشخص ، و نداشتن تصویر کلی از کاری که برای تکمیل آنها نیاز است ، باعث می شود بسیاری از این افراد زمانی به خود بیایند که متوجه شوند به دنبال رویایی هستند که هیچ وقت قرار نیست کامل شود.

زمانی که اهداف اشتباهی را برای خود پیگیر هستید

نا امید می شوید و تسلیم خواهید شد.

اما زمانی که استعداد ، نبوغ و هدف خود را

پیدا می کنید، هیچ وقت تسلیم نخواهید شد.

در آخر هر روز ، حتی اگر میلیون ها ریال از کاری که قرار نبوده انجام دهید درآمد داشته باشید ، نهایتاً احساس ناخوشایندی خواهید داشت که “من راضی نیستم”. و این دلیل عدم شادی و رضایت افرادی است که به نظر مرفه می آیند و همه به این فکر می کنند که چرا این شخص آرامش ندارد!
باور های محدود کننده ، شما را از عظمتتان دور نگه می دارد. نتیجتاً بسیاری از افراد راه های راحت بی نوری را انتخاب می کنند تا به اهدافی برسند که نه تنها شعله ای ، بلکه جرقه ای هم در خود ندارند.

روحیه انسان برای حد وسط بودن صرف نخواهد شد.
وظیفه شما این است که از آسایش و راحتی به دور باشید
و همیشه خود را پر هیجان نگه دارید.

08-06-2017, 10:30 PM
ارسال: #8
[تصویر: unleashing-creative-intelligence1.jpg]
بگذارید همین ابتدا سرراست برویم سر اصل مطلب : خلاقیت نامحدود است. هرچه بیشتر از آن استفاده کنید ، جستجویش کنید و بروز دهید ، بیشتر تولید و تصرفش می کنید.

پس اگر فکر می کنید که خلاقیت شما محدود است یا از دست رفته است و … ، باید این افکار را دور بریزید.

چگونه می توانیم طرز تفکر خود را تغییر دهیم؟
چند دقیقه ای به این سوال فکر کنید.

شاید تا این مرحله از زندگی چیز مهمی برای شما وجود نداشته است. در نقطه ای که تصمیم می گیرید در مورد خودِ فکر کنید ، اگر بتوانید طرز فکر خود را تغییر دهید ، می توانید همه چیز را تغییر دهید.

اولین گزینه برای اینکار ، تغییر محیط اطراف است. که این کار برای همه ما معیاری برای ارزیابی افرادی است که در زندگی ما قرار دارند. بیشتر از همه افرادی که اجازه می دهیم بر ما تاثیر گذار باشند.

هر کسی در زندگی ما حرف می زند
هر کسی در زندگی ما حرف می زند ، اما کلید ، داشتن بینش کافی است برای اینکه به کدام یک از آنها گوش کنیم.

شما به یک “حلقه مقدس” نیاز دارید. اینها افرادی هستند که به قصد و آگاهانه وارد زندگی خود کرده و به خود نزدیک می کنید. جیم ران می گفت : “درآمد شما میانگین پنج نفری خواهد بود که بیشترین وقت خود را با آنها سپری می کنید.”

در این نقطه این مسئله را فراتر می بریم ، روابط ، سلامتی ، ازدواج و خوشبختی کلی شما ، میانگین همین موارد در پنج نفری خواهد بود که بیشترین وقت را با آنها سپری می کنید.

بیشتر ما توسط افرادی احاطه شده ایم که به ما اجازه می دهند همینطور که هستیم ، بمانیم. در حقیقت ، برخی اوقات این افراد این مسئله را از ما درخواست می کنند.

بعد از همه اینها ، به شکلی که هستید دوستتان خواهند داشت. این تنها قسمت خوب ماجرا است.

نیمه تاریک ماجرا زمانی است که این افراد با رشد شما تهدید می شوند. چون از این می ترسند که پشت سر گذاشته شوند. و اگر اینگونه باشد ، ناخوداگاه تلاش می کنند تا تمام دستیابی های شما به موفقیت که تا کنون برای آنها تلاش کرده اید را نابود کنند. (حتی بدون اینکه حواسشان باشد که چنین کاری می کنند)

احتمالا افراد منفی در زندگی خود دارید. ممکن است با یکی از آنها ازدواج کرده باشید. خب کاری است که شده ، مجبور نیستید آنها را رها کنید (البته در برخی موارد ممکن است بهتر باشد که اینکار را بکنید). اما ممکن است مجبور باشید زمانی را که با آنها سپری می کنید ، تنظیم کنید.

انرژی روابطتان را بر اساس ترتیب آشنایی با اطرافیان خود ، تقسیم نکنید. حواستان به اینکه با چه کسانی وقت میگذرانید ، باشد.

اگر افرادی در اطراف شما وجود دارند که می گویند :

ما همیشه به این روش اینکار را انجام داده ایم
سری که درد نمی کند ، دستمال نبند
داخل چهارچوب حرکت کن.
به اندازه دهان خودت لقمه بردار.
نمی توانی بیشتر از این به درد بخور باشی؟
از قوانین پیروی کن.
نمی توانیم اشتباه کنیم.
قوانین فقط به نفع خودت است.
آیا کمی جاه طلبانه/خودنمایی/پر زرق و برق نیست؟
شدنی نیست.
هیچ کسی تا به حال اینکار را انجام نداده است.
آب که سر بگذرد ، چه یک وجب ، چه صد وجب.
با یک گل بهار نمی شود.
خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو.
و لیست ادامه دارد…

این یک علامت هشدار است که توسط افرادی احاطه شده باشید که شما را عقب نگه دارند. (یا دقیقتر بگوییم : خودتان اجازه می دهید که شما را عقب نگه دارند). حواستان باشد وقتی در مورد آزاد سازی خلاقیت شما صحبت می کنیم ، در واقع در مورد ایده ها و قدرت ذاتی آنها حرف می زنیم.

ایده ها در زمان به وجود آمدن هنوز شکننده هستند
ایده ها قطعا با بی اعتنایی ، تعلل در اجرا یا عدم دقت در بررسی ، کاملا از دست می روند. شما به کسی نیاز دارید تا ایده هایتان را پرورش دهد.

ایده ها از همدیگر تغذیه می شوند. هر ایده ای بر پایه ایده های دیگر بنا می شود تا ایده های قوی تر شکل بگیرد. دستیابی به موفقیت ها معمولا چیز جدیدی نیستند ، بلکه نتیجه دو عنصر موجود هستند که طرحی جدید پدید می آورند.

به عنوان نمونه ، شما ایده ای خوب به من ارائه بدهید تا من ایده ای عالی از آن به شما بدهم.

از ایده های جدید نترسید ، از ایده های قدیمی بترسید که عملی نکرده اید. بسیاری از موفقیت ها زمانی حاصل می شود که فرضیه ای را مطرح می کنید و سوالی ایجاد می شود. حتی فردی با هوش متوسط هم می تواند متوجه “پاسخ غلط” شود. اما هوشتان باید به قدری باشد که بتوانید “سوال غلط” را تشخیص دهید.

دومین پیشنهاد این است که در سال دو بار در کنفرانس ها و همایش هایی که خارج از رشته فعالیت و تحصیلی شما است ، شرکت کنید تا بتوانید برای فکر کردن و تشخیص اطلاعات در عرصه های متفاوت بسیاری ، تقلا کنید. هر سال در دو کنفرانس که خارج از حیطه کاری من است شرکت می کنم تا در موقعیتی قرار بگیرم که نادان ترین فرد آن محیط باشم.

اگر خرده فروش هستید ، به کنفرانسی در زمینه بازاریابی اینترنتی بروید. اگر بازاریاب اینترنتی هستید به کنفرانسی در زمینه تولید بروید. اگر یک مدیر هستید ، به کنفرانسی در زمینه ریاضیات بروید.

برای اینکه یک متفکر منتقد شوید ، برای اینکه یک متفکر خلاق شوید ، باید به چالش کشیده شوید. شما به چالش هایی نیاز دارید که باعث شود خلاقانه ، منتقدانه ، منطقی و جانبی فکر کنید.

08-07-2017, 08:57 AM
ارسال: #9
[تصویر: focus.jpg]

ما در دوره ای از حواس پرتی های ویران کننده زندگی می کنیم

ویدئو های خنده دار از گربه ها و تصاویر دلفریب دیگران

اقدام ، بهره وری و هدف هایمان را می دزدند.

تحقیقات اخیر نشان داده اند که افراد متوسط ۵۰% از زندگی روزانه خود را در حواس پرتی و وقفه سپری می کنند.

با این حساب ، آیا دست نیافتن به رویاهایمان تعجب آور است؟

در مطلب قبلی از سری مطالب خدایان موفقیت ، به مسئله تعیین اهداف یا مقاصد صحیح به روش صحیح ، پرداختیم. وقتی این گام را گذراندید ، نوبت به استراتژی دوم می رسد. غوطه وری کامل در وظیفه ای که به عهده خود گذاشته اید.

ما در جامعه ای با فرهنگ غالب حواس پرتی ها زندگی می کنیم.

بی خردی جای تمرکز را گرفته است.

این روند در حال بدتر شدن است. در ادامه تحقیقات قبلی که اشاره شد ، مشخص شده است که هر بار که حواسمان پرت می شود ، بطور میانگین ۲۰ دقیقه طول می کشد تا به تمرکز مورد نیازی که قبلا در آن بودیم برگردیم. ۲۰ دقیقه…!؟

شما می توانید یک لامپ ۱۰۰ باشید یا یک پرتو لیزر.

لامپ ، نور خود را پخش می کند و فقط یک ناحیه را روشن می کند.

اما پرتو لیزر متمرکز شده حتی فولاد را هم برش می دهد.

آمار دیگری از همین تحقیقات نشان می دهد که افراد معمولی بطور متوسط ۷۵ بار در روز گوشی همراه خود را بر می دارند و با آن بطور متوسط ۵ ساعت در روز امور غیر کاری انجام می دهند.

حتی تصور اینکه اینطور رفتار کنیم ، نگران کننده است. با این حساب تعجبی ندارد که اکثر مردم زمانی که زندگی خود را به پایان می رسانند ، همان وضعیتی را دارند که ۴۰ سال پیش داشته اند.

تمرکز محصول جانبی اراده است؛ و قدرت اراده مانند ماهیچه می تواند توسعه پیدا کند و باید توسعه پیدا کند. فقط با تمرکز لیزری می توانید در اهداف و تکالیف خود غوطه ور شوید.

افزایش قدرت اراده
در این قسمت روشی ساده برای افزایش قدرت اراده و تمرکز به شما یاد می دهیم.

ابتدا ، باید به خودتان تعهد دهید که تمام حواس پرتی های موجود در محل کارتان را حذف کنید. اینکار به معنای خاموش کردن تمام نرم افزارها ، خاموش کردن موبایلتان ، بستن در ، و داشتن ساعات کاری منظم و متمرکز ، می باشد.

مورد آخر ضروری ترین گزینه است. مخصوصا اگر در خانه کار می کنید.

تحقیقات نشان داده است که یک تمرکز اساسی فقط ۹۰ دقیقه در هر بار دوام می آورد. در نتیجه باید برنامه خود را در بخشهای ۹۰ دقیقه ای تنظیم کنید. و بعد از هر مورد ۹۰ دقیقه ای ، کمی حرکات کششی انجام دهید ، یک لیوان آب بخورید ، کمی قدم بزنید یا هر عملی که نیاز چندانی به تفکر و تمرکز نداشته باشد. این حرف را نباید به عنوان مجوزی برای غرق شدن در بازی یا کلیپ های خنده دار تلقی کنید.

معنی حقیقی قدرت اراده

توانایی دستور دادن به خودتان و پیروی از آن می باشد.

حال به تمرینی عالی برای قدرت اراده می پردازیم که تمرین با ساعت است. البته در ابتدای کار ممکن است اعصابتان را به هم بریزد. اگر ساعت نمی بندید ، از تایمر روی گوشی یا هر چیزی که زمان را محاسبه می کند ، استفاده کنید.

روز اول ، به مدت یک دقیقه به دستی که ساعت نبسته اید نگاه کنید و فقط و فقط بر روی آن دست تمرکز کنید و به هیچ چیز فکر نکنید. اگر حواستان پرت شد ، فقط به دستتان نگاه کنید و روی آن متمرکز شوید. زمانی که تمرکزتان از دست رفت نگران نباشید و عصبانی نشوید. این اتفاق حتما می افتد. فقط متوجه باشید که تمرکزتان کمی منحرف شده و حواستان را دوباره جمع کنید.

زمانی که توانستید فقط بر روی دست دیگرتان تمرکز کنید و به چیزی فکر نکنید ، به مرحله دوم می روید. مرحله دوم انجام همان مرحله قبلی به مدت ۲ دقیقه است . و بعد ۳ دقیقه ، تا اینکه به ۵ دقیقه برسید.

توجه داشته باشید که دروغ گفتن به خودتان هیچ ارزشی ندارد. اگر بخواهید میانبر بزنید ، این خودتان هستید که شکست می خورید.

این تمرین را تا زمانی که به ۱ ساعت برسید ادامه دهید. شاید راحت به نظر نرسد ، اما قطعا روشی قدرتمند است. زمانی که قدرت اراده خود را توسعه دهید ، دیگران از مقدار کاری که در زمان کمتر توانایی انجام آن را دارید ، شگفت زده خواهند شد.

اینها همه از تجارب شخصی اساتید بزرگ موفقیت هستند و قطعا برای شما مفید واقع می شوند.

ذهن بسیاری از مردم در حد یک پرنده دست آموز

منظم و تمرین داده شده است.

این وضعیت در کودکی شاید بانمک به نظر برسد.

اما در بزرگسالی هیچ بهره وری و جذابیتی ندارد.

یک هدف انتخاب کنید که توانایی رسیدن به آن را دارید ، گسترشش دهید و بعد کاملا متعهدانه غرق در انجام آن شوید.

بیشتر از این ها برای شما در راه است.

و همیشه بیشتر از این خواهد بود.

08-08-2017, 09:22 AM
ارسال: #10
[تصویر: relentless.jpg]

اگر با شدتی که نیاز به اکسیژن دارید ، خواسته خود را دنبال کنید ، بدست خواهید آورد

افراد زیادی این روز ها به دنبال پاسخ هستند. و همچنان به دنبال منبعی بیرونی هستند تا پاسخی برای آنها فراهم کند.

چنین منبعی وجود ندارد.

البته اشتباه برداشت نکنید. داشتن یک مربی یا استاد ، هوشمندانه است. در واقع تمام اساتید بزرگ طول تاریخ ، خود نیز مربی ، استاد یا مدرسی داشته اند.

اگر نخواهید برای داشتن یک مربی یا استاد (نه کسی که فقط مدرک دارد؛ بلکه کسی که تجربه دارد)

سرمایه گذاری کنید ، راهتان را تاریک و پر پیچ و خم خواهید یافت. ممکن است به نتیجه برسید

اما حداقل سه برابر بیشتر طول خواهد کشید.

حال اگر این مطالب بیشتر تبلیغ اساتید و مربیان به نظر برسد ، به شما اطمینان می دهم که اینطور نیست.

یک بررسی مختصر می تواند این قضیه را تصدیق کند :

مجید سمیعی ، کورت شورمن را داشت.

البرت انیشتین ، مکس تالمی را داشت.

محمود فرشچیان ، عیسی بهادری را داشت.

داوینچی ، آندرئا دل وروکو را داشت.

استیو جابز ، بیل کمپبل را داشت.

مایکل جوردن ، دین اسمیت را داشت.

و لیست ادامه دارد…

هدف اصلی از این بحث ، مشخص شدن کاری است که باید برای پیدا کردن مربی یا استاد خود انجام دهید.

داوینچی فقط ۲ ساعت در شب می خوابید

او می گفت : “کارهای زیادی باید انجام شود”

و اطلاعات زیادی از این گفته داوینچی می توان دریافت کرد.

در حقیقت بسیاری از افراد موفق و خلاق خیلی کمتر از دیگران می خوابند.

البته این روش برای همه کارساز نیست.

مسئله مهم این است نباید اجازه دهید بگویند تمام زندگی خود را به خواب سپری کرده اید.

در واقع آنهایی که دنیا را تغییر می دهند ، خیلی کمتر از عموم مردم می خوابند.

آنها وظایف و کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.

لازمه رسیدن به اهداف و ایجاد تغییر در جهان ، سرسختی و خستگی ناپذیر بودن است.

از خواب ، نداشتن تعطیلات ، ندیدن فینال جام جهانی یا از دست دادن هرچیز وقت تلف کنی باشد که باعث نشود حداقل یک قدم به هدف خود نزدیکتر شوید.

اگر لیست تفریحات و مهمانی های شما بیشتر از

لیست ایده ها و اهدافتان باشد ،

در اصل پتانسیل و روح خود را فروخته اید.

زمانی که میکل آنژ مجسمه داود را کنده کاری می کرد ، در سالنی پر از گرد و غبار ، با یک تخت کوچک و یک سنگ مرمر ۴ متری زندگی می کرد.

فقط خودش بود و سنگی که باید داود می شد.

میکل آنژ جوان ، بیشتر از ۲ سال به ندرت از کارگاه تاریک و پر گرد و غبار خود خارج شده بود. حتی به ندرت برای غذا خوردن کارش را متوقف کرده بود.

هر شب فقط ۲ تا ۳ ساعت می خوابید و کفش و لباس کارش تنش بود تا بلافاصله بعد از بیدار شدن به کارش ادامه دهد.

او بهترین مجسمه تاریخ را کنده و داود را در میان میراث خود جا گذاشت.

اگر بدانید چه سخت کار کرده ام تا به درجه استادی برسم

اصلا شگفت انگیز به نظر نخواهد رسید.

~ میکل آنژ

دوست ندارید در سطح فعلی خود به بازی زندگی ادامه دهید؟ خب اشکالی ندارد.

خیلی از افراد مانند شما هستند.

اما هدف از این بحث این نیست که به شما بگویم چه کاری “باید” انجام دهید. فقط این حقیقت را به شما می گویم که “برای انجام چه کاری باید مشتاق باشید” تا به عظمت دست یابید.

رسیدن به درجه استادی و عظمت حضور در آن آسان نیست.

قرار هم نیست آسان شود.

اگر آسان بود ، همه به آن می رسیدند و دیگر هیچ استادی ، بزرگ نبود.

مانند مجسمه داود ، ارزشمندترین چیز ها در زندگی آنهایی است که کمیاب و نادر هستند.

به خاطر بسپارید که الماس ، فقط توده ای از ذغال سنگ است که فشار و گرمای بسیار زیادی را تحمل کرده است. که البته خیلی از آنها دوام نمی آورند و متلاشی می شوند.

اجازه ندهید سختی ها شما را متلاشی کنند.

خستگی ناپذیر باشید.

نبوغ و هدف خود را پیدا کنید ؛ هرچیزی که دارید را ببخشید.

هر لحظه را ، هر دم و هر بازدم را ، هر ذره از انرژی را ، از همین امروز تا آخر

نگذارید بگویند “تو همانی هستی که در کل زندگی فقط می خوابید و تلویزیون تماشا می کرد و به گشت و گذار می رفت.”

تاکید می کنم : نگذارید بگویند

“تو همانی هستی که در کل زندگی فقط می خوابید

و تلویزیون تماشا می کرد و به گشت و گذار می رفت.”

تاثیر و میراث خود را در جهان به جا بگذارید .

دنیا همین حالا به شما نیاز دارد.

ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انتخابی عاقلانه از بین فرصت ها برای موفقیت در کسب و کار rezadehghan 0 523 04-03-2018 04:44 PM
آخرین ارسال: rezadehghan
  نکات کوچک برای تبدیل شدن به‌کسب‌وکاری بزرگ samiar afshari 1 786 10-03-2017 04:55 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
Star 7 گام طلایی برای موفقیت در کسب و کار r2013.samadi 1 613 10-03-2017 04:44 PM
  4 نکته برای داشتن شغلی موفق صدفی 1 942 10-03-2017 04:43 PM
  ۱۰۱ ایده کسب و کار کوچک که آینده‌تان را می‌سازد r2013.samadi 0 268 08-03-2017 05:42 PM
  شروع کسب و کار بدون سرمایه r2013.samadi 0 246 08-02-2017 03:26 PM
  این 8 قانون را برای سرمایه گذاری آویزه گوشتان کنید ... hadi-rahbord 0 251 08-02-2017 11:35 AM
Star شروع کسب و کار بدون سرمایه r2013.samadi 0 218 08-01-2017 03:08 PM
Lightbulb اصول بسیار مهم برای برنامه ریزی کسب و کار hadi-rahbord 0 792 07-31-2017 10:02 AM
  راه‌های موفقیت در کسب و کار خانوادگی minoo 0 643 07-13-2013 11:36 PM
آخرین ارسال: minoo
  7 نکته برای اینکه به اهداف شغلی خود برسید successman 0 853 03-22-2013 06:51 PM
آخرین ارسال: successman
  موفقیت با امید به خدا Delta.H 14 2,662 03-02-2013 04:47 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  با سرمایه کم کسب و کار کنیم! بيلا بالا 2 1,706 11-23-2012 12:35 PM
آخرین ارسال: mir abbas
  چند گام کوچک تا موفقیت های بزرگ toofan245 0 856 11-19-2012 04:53 PM
آخرین ارسال: toofan245
  توصیه برای کنترل فشار عصبی در محل کار صدفی 2 1,219 10-31-2012 09:17 PM
آخرین ارسال: صدفی
  برای یکبار هم شده بخوانید: پنج راهکار برای مفید کار کردن ahmad rezaee 1 1,054 06-14-2012 07:29 PM
آخرین ارسال: majidamin
  هشت درس از اصغر فرهادی ، موفقیت در کسب و کار کامیار کاظمی 3 1,219 02-05-2012 10:37 AM
آخرین ارسال: goldmen
  10 قانون برای موفقیت در کار و تجارت دلشاد حسین پور 0 1,411 09-22-2011 01:00 AM
آخرین ارسال: دلشاد حسین پور
  35 نکته در آغاز و تعيين نام يک کسب و کار جديد jahanagahi 0 729 05-23-2011 02:40 PM
  آشنايي با چند روش آسان برای آغاز کسب و کار jahanagahi 0 994 05-23-2011 02:37 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS