ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

عظیم ترین راز کسب ثروت در تاریخ
زمان کنونی: 05-19-2024, 04:01 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: abdolhossein
آخرین ارسال: shahcar
پاسخ:
بازدید: 2859

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عظیم ترین راز کسب ثروت در تاریخ
09-12-2015, 01:06 PM
ارسال: #4
RE: عظیم ترین راز کسب ثروت در تاریخ
مقدمه ای از جان هریچاران
چند سال پیش تابستان واقعا گرمی بود و من برای خرید چند قلم جنس در مسیر خواربار فروشی در حال حرکت بودم. من در آن ایام به دفعات به سوپر مارکت سر می زدم . زیرا به نظر نمی رسید پول کافی برای خرید مایحتاج یک هفته داشته باشم.
همسرم پس از مبارزه ای دردناک با سرطان چند ماه قبل در گذشته بود . بیمه ای هم وجود نداشت. فقط هزینه های فراوان و کوهی از صورت حساب ها مانده بود. من یک کار نیمه وقت داشتم که به سختی پول کافی برای تغذیه دو فرزند کوچکم تامین می کرد. امورات بد بود. واقعا بد بود.
آن روز هم به همین صورت بود. با دلی گرفته و چهار دلار در جیب برای خرید یک گالن شیر و یک قرص نان رهسپار سوپر مارکت بودم . بچه ها گرسنه بودند و من باید چیزی برای خوردن برایشان می بردم . زمانی که به چراغ قرمز رسیدم سمت راستم آن طرف خیابان روی چمن ها، یک مرد و زن جوان و یک کودک را دیدم. آفتاب سوزان نیم روز بی رحمانه آنان را زجر می داد.
مرد مقوایی در دست گرفته بود که رویش نوشته شده بود: «تقاضای کار برای غذا» زن در کنارش ایستاده بود و فقط به ماشین هایی که پشت چراغ قرمز توقف کرده بودند زل زده بود. کودک، احتمالا دو ساله، در حالی که عروسکی یک دست را نگه داشته داشته بود، روی چمن ها نشسته بود . من همه این مطالب را در عرض سی ثانیه ای که منتظر سبز شدن چراغ راهنما بودم متوجه شدم.
من با فداکاری و از خودگذشتگی قصد داشتم چند دلار به آن ها بدهم . اما اگر چنین می کردم برای خودم به مقدار کافی نمی ماند تا شیر و نان بخرم. حداکثر پولی که داشتم چهار دلار بود . وقتی چراغ تغییر رنگ داد برای آخرین بار به هر سه شان نگاه مشفقانه ای انداختم و حرکت کردم . در حالی که دو احساس داشتم یکی گناه ، به دلیل کمک نکردن به آنها، و دیگری غم ، به دلیل این که پول کافی نداشتم تا با آنان قسمت کنم.
در حالی که به رانندگی ادامه می دادم ، نمی توانستم تصویر آن سه نفر را از ذهنم خارج کنم. چشمان غمگین مرد جوان و خانواده اش تقریبا یک مایل با من بود . دیگر نتوانستم تحمل کنم . رنج آن ها را احساس می کردم و باید برای آن کاری می کردم. دور زدم و به محلی که آخرین بار آن ها را دیده بودم برگشتم.
به آن ها نزدیک شدم و دو دلار از چهار دلارم را در دست مرد گذاشتم. چشمانش پر از اشک شد و از من تشکر کرد. لبخند زدم و به طرف سوپر مارکت راندم. ممکن بود بتوانم شیر و نان را با هم بخرم. و اگر فقط یکی از آن دو را می توانستم بخرم چه می شد؟ خب، باید می خریدم!
وارد محوطه پارکینگ شدم و هنوز داشتم در خصوص اتفاقی که اتفاده بود فکر می کردم . با این حال راجع به آن چه انجام داده بودم حس خوبی داشتم. در حالی که خارج از ماشین راه می رفتم روی پیاده رو پایم بر روی چیزی لغزید. زیر پایم یک اسکناس بیست دلاری وجود داشت. اصلا نمی توانستم آن را باور کنم . به اطرافم کاملا نگاه کردم ، با ترس آن را برداشتم ، به فروشگاه رفتم و نه فقط شیر و نان بلکه چیزهای دیگری را که غالبا لازم داشتم خریدم.
من هیچ گاه آن واقعه را فراموش نمی کنم . آن واقعه به من خاطر نشان کرد که جهان عجیب و مرموز است. آن قضیه مرا در اعتقادم راسخ نمود که .... من دو دلار دادم و در عوض بیست دلار گرفتم. در راه بازگشت از سوپر مارکت به سمت خانواده گرسنه راندم و پنج دلار اضافه را با آنان سهیم شدم .
این واقعه فقط یکی از وقایع بسیاری است که در زندگی من رخ داده اند . به نظر می رسد هر چه بیشتر می دهیم بیشتر دریافت می کنیم. این، شاید، یکی از آن قوانین جهانی باشد که می گوید: «اگر بخواهید دریافت کنید اول باید بدهید»
شعر کوتاهی وجود دارد که شبیه این را می گوید:
«مردی بود که او را دیوانه می نامیدند ،
هرچه بیشتر می داد بیشتر داشت.»
غالب اوقات می پنداریم چیزی برای دادن نداریم . با این حال اگر بیشتر و دقیق تر بنگریم ، خواهیم دید که حتی همان اندکی را که داریم می توانیم با دیگران سهیم شویم. بیایید منتظر نمانیم که وقتی فکر کردیم زیاد داریم ببخشیم. از طریق بخشیدن و سهیم شدن همان مقدار کمی هم که داریم ، انباز و مخزن جهان را باز می کنیم و اجازه می دهیم رودخانه های خیر وارد مسیر مان شوند.
به کلمات من اکتفا نکنید. صرفا صادقانه تلاش کنید ببخشید و آن گاه از نتایج شگفت زده خواهید شد. به صورت کلی ، نتایج از کسانی که به آنان داده ایم منتج نخواهند شد . نتایج از منابعی که به ندرت و به سختی می توانیم تصور کنیم می آیند . بنابراین در مسیر ثروت حرکت کنید.
به این اصل جهانی فرصتی بدهید. به خودتان هم فرصتی بدهید . اصول جهانی همیشه عمل می کنند.
گاهی اوقات، چنانچه در داستان واقعی بالا آمد، نتیجه بخشش خیلی سریع اتفاق می افتد . سایر اوقات ، بیشتر طول می کشد . اما از این مطمئن باشید : می دهید و دریافت خواهید کرد. و شما بارها بیشتر از آن چه می دهید دریافت خواهید کرد.
وقتی می دهید ، با دلی ترسان نباشد. بلکه با قلبی سپاسگذار ببخشید. از چگونگی کارکرد آن شگفت زده خواهید شد. دروازه های وفور را با بخشیدن بخشی از آن چه دارید به کسانی که به آن نیازمندند در زندگی تان بگشایید . به عنوان یک معلم بزرگ اعلام می کنم: «بدهید و به شما داده خواهد شد. »
امتحانش کنید. دوستش خواهید داشت.
جان هریچاران به دلیل تالیف کتاب «وقتی روی آب سیر می کنید قایق به همراه داشته باشید» ("When You Can Walk on Water, Take the Boat) برنده جایزه شده است. جهت دانلود رایگان نمونه کتاب به آدرس http://www.waterbook.com/ مراجعه کنید. همچنین از سایت http://www.insight2000.com و همچنین http://www.powerpause.com/ بازدید نمایید.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: رها7 , iran , حسن قجر , hamidmh , mehrdad20 , nira , mysi
ارسال پاسخ 

پیام های داخل این موضوع
RE: عظیم ترین راز کسب ثروت در تاریخ - abdolhossein - 09-12-2015 01:06 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star چه چیزهایی در دانشگاه ها تدریس و یادگرفته شوند؟ r2013.samadi 0 685 08-09-2017 03:39 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  راهنمایی در خصوص ترجمه کتاب abdolhossein 4 1,517 12-09-2016 10:49 AM
آخرین ارسال: jahanagahi
  مرتکب کدام یک از اشتباهات زیر در شبکه‌های اجتماعی می‌شوید؟ Amiraliamirali 0 601 09-18-2015 05:39 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  در جوانی ثروتمند بازنشسته شوید ahmad rezaee 36 11,764 07-09-2015 03:27 PM
آخرین ارسال: ahmad rezaee
  جک کنفیلد در همایش تهران چه گفت؟ iranboy 0 1,628 02-16-2015 12:32 PM
آخرین ارسال: iranboy
  کتاب آموزش کسب درامد به روش CN3 mr.seo 4 2,210 01-08-2015 04:32 PM
آخرین ارسال: مهدی میرزائی
Photo Pdf کتاب سرگذشت مشهور ترین میلیاردر های جهان omid.movafaghiat 0 3,197 11-29-2014 11:04 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  چه کسی کتاب حکایت دولت و فرزانگی رو خونده؟نظرش در مورد این کتاب چیه؟ ملیاردرسی ساله 5 2,103 05-04-2014 05:31 PM
آخرین ارسال: amir137580
  تادم مرگ به در دانشگاهها دخیل بسته ای نرگس فیاض 1 689 06-04-2013 10:51 PM
آخرین ارسال: ahmad rezaee
  خلاصه ای از کتاب راز موفقیت در کسب و کار..... mallarme 3 3,174 04-16-2013 06:38 PM
آخرین ارسال: habib1400
  این ۳کلمه جادویی را در روز زیاد تکرار کنید/راز اعداد و نمادها را یاد بگیریم mallarme 1 1,134 12-09-2012 01:10 AM
  25 توصيه در فروشندگي بيلا بالا 0 564 11-11-2012 10:10 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  شماره 6 مجله کارخانه تبدیل فکر به ثروت - شهریور91 pesar368 0 867 11-04-2012 12:17 AM
آخرین ارسال: pesar368
Rainbow دانلود کتاب های عالی فقط در این بخش دلشاد حسین پور 19 5,276 11-03-2012 11:49 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  شماره 5 مجله کارخانه تبدیل فکر به ثروت - مرداد 91 pesar368 1 1,072 09-04-2012 11:44 PM
آخرین ارسال: ناصر صادقی
  ثروتمند شدن با کسب و کار اینترنتی shahrasebi 5 2,155 04-19-2012 05:38 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
  مجله کارخانه تبدیل فکر به ثروت شماره اسفند 90 pesar368 4 1,459 03-17-2012 12:20 PM
آخرین ارسال: pesar368
  سومین شماره مجله کارخانه تبدیل فکر به ثروت (بهمن ماه 90) pesar368 5 1,498 01-30-2012 12:49 AM
آخرین ارسال: shahram......32
  دانلود شماره دی ماه مجله کارخانه تبدیل فکر به ثروت pesar368 3 2,113 12-30-2011 12:19 AM
آخرین ارسال: shahram......32
  کتاب خلاقیت و نوآوری در همه حال mehrdad062 4 2,359 12-26-2011 11:47 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS