ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

من مي خوام پزشك بشم!
زمان کنونی: 07-10-2024, 11:18 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان
نویسنده: toranj63
آخرین ارسال: صدفی
پاسخ:
بازدید: 11538

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
من مي خوام پزشك بشم!
10-06-2011, 07:50 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-06-2011 08:05 PM، توسط Suma.)
ارسال: #15
RE: من مي خوام پزشك بشم!
(10-06-2011 02:08 PM)maryam_sh نوشته شده توسط:  آقاي محمد كي گفته ايران براي مديريت فناوري اطلاعات قوي نيست.
مديريت فناوري اطلاعات دانشگاه تربيت مدرس جز بهترين دانشگاه هاي دنياست. و همه جاي دنيا تحقيقات، مقالات و تخصص دانشجويان اين رشته از اين دانشگاه را با سر مي پذيره در ضمن شما در اين رشته در اين دانشگاه با اساتيد و دروس دانشگاه لولئا هم مي تونيد استفاده كنيد.

فزمایش شما کاملا متین ودرست

اما مریم خانوم

یکی از شرایط اصلی رشته مدیریت

تدریس اون به زبان انگلیسی هستش که در کشور ما کلا فراموش شدست

این قانونانجمن جهانی مدیریت هستش و حتی کشورهای المان - فرانسه و روسیه این رشته رو + مدیریت بازرگانی ( BBA-MBA-DBA ) رو به زبان انگلیسی تدریس میکنند

من میخواستم در پیام نور مهندسی مدیریت اجرایی بخونم که متاسفانه دروسش رو که دیدم پشیمون شدم

البته من منظورمو بد رسوندم

من عاشق رشته مدیریت بازرگانی کارشناسی ارشد گرایش IT هستم (همون MBA-IT)
اما با تحقیقاتی که کردم در کشورهای پیشرفته متقاضیان این رشته مدیران ارشد سازمانها هستن که سنهای بالا و رزومه های قوی دارن

مثلا اگر به سایت دانشکده مدیریت هاروارد - استنفورد و MIT برید میبینید که یکی از شرایطشون سابقه کار بالاست

از اونجا که یکی از اقوام در UCLA و دیگری در MIT درس میخونند و علاقه شدید منو دیدند

بهم گفتن که شما اول رشته مدیریت گرایش فناوری اطلاعات Management in IT رو باید بخونی و با این مدرک کارتو شروع کنی تا تجربه و رزومت قوی بشه بعد برای دانشگاه های برتر دنیا اقدام کنی

توی امریکا اکثر رشته ها هم قیمت هستن با بورس بالا

مثلا ارشد مهندسی نرم افزار در همه ایالتها و دانشگاه ها نزدیک به 90 هزار دلار هستش

و همه دانشگاه ها شرایط عالی برا بورس - T/A یا R/A برا خارجیها دارن

اما اگر به سایتهای دانشگاه های بالا برید میبینید که استنفورد که فعلا در رشته بیزنس اول هستش شهریه اون 160 هزارتاست و 160 هزارتا هم برا هزینه زندگی میخواد

و ماکس half fund داره یعنی 160 هزارتا مینیموم باید پرداخت بشه و شرایط fund بسیار داغونی برا خارجیها داره

اما مثلا دانشگاه مدیریت ویرجینیا که اونم غولی هستش شهریش 50 هزارتاست

یعنی 110 هزار دلار اختلاف

و اینکه من منکر دانشگاه های کشور نیستم من خودم دانشگاه شیراز درس خوندم و همیشه هم مخالف این بودم که یک سری میگن مثلا سرفصل های رشته کامپیوتر قدیمیه یا فلان و فلان . اتفاقا همیشه با این افراد من بحث دارم

چون خودتون میدونید الان سرفصلهای دانشگاه های حداقل برتر ما در رشته کامپیوتر مطابق با ACM هستش در مقطع لیسانس و نقصی نداره

اما ما فقط تولید علم داریم و رشد علمی نداریم

متاسفانه اخبار همیشه برعکسو میگن یعنی میگن تولید علم اینقدر برابر شده اما نمیگن این تولید علمی چقدر رشد علمی داشته (بماند این ماجرا مفصله )

ما مقاله خوب میدیم اما کسی حمایت نمیکنه از طرحمون و اون طرح رو محقق فقط مینویسه که باهاش RA بگیره و بره دانشگاه های برتر دنیا

و عملا اون دانشگاه ها و کشورها همون طرح رو اجرا میکنن و اون محقق هم اونجا ماندگار میشه (خیلی مثال برا این داستان دارم اما از حوصلتون خارج میشه و اقا ترنج هم بخاطر بحث انحرافی از من دلگیر میشن . مایل بودین بحث میکنیم باهم مریم خانوم در این مورد )

بحث بعدی هم قبولی در دانشگاه تربیت مدرسه که مسیرش سختتر از مسیر انتخابی منه

من مسیرم رو یکم راحتتر برا خودم چیدم

در کل بسیار از شما ممنونم بابت اطلاعات مفیدتان من در جریان همکاری دانشگاه اسپانیا با تربیت مدرس نبودم و این رو مدیون شما هستم

پ . ن : اینم لیستی از بهترین Bussiness school های امریکا
http://grad-schools.usnews.rankingsandre...a-rankings
منبعشم که خیلی معتبره
البته دنیارو هم داشتم اما الان هرچی گشتم نبود

توی اون لیست نامی از ایران حتی در 1000 تای اول هم نیست

در حالی که میدونید مثلا توی رشته های فنی شریف جزو 500 تای اوله

(10-06-2011 03:01 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  اوف اوف اوف !!! اقا محمد شما از من که بدتری Big Grin انشالله چشم باز می کنی میبینی نشستی پیش ادوار مولر و داری باهاش در مورد مدیریت بحث میکنی ...
ولی از من میشنوی ایران نمون و زود برو ...استرالیا هم زیاد جالب نیست ! مخصوصا واسه کسایی که عشق اشپزی دارند . استرالیا مهد کشاورزیه نه صنعت . فقط دانشگاه موناش رو من میپسندم که رنینک 78 داره ...
اگه ارشتکست و معماری میخوای بخونی ، فقط مسکو . 6 ماه کلاس زبان میری ok میشه . اکادمی ملی ارشیتکست روسیه ، جاییه که وقتی ازش بیرون بیای ، دنیا رو جور دیگه میبینی ...

اما ترنج جان ...10 سال درست از من بزرگتری . نمیشه نصیحتت کنم ولو مث برادر کوچیکت چند تا نکته رو میگم اول تکلیفت رو با این نکات روشن کن بعد برو پزشکی ( به قول بلدالملک عجب دوری گرفتیم Smile Undecided )
پزشکی خوبه . به شرط اینکه هیچوقت به علم و دانشت قانع نباشی .
از دوستان ما پزشکی هست که هنوز تو وام خونش مونده و پزشک دیگه ای هست که روزی کم کم 5 میلیون تومن در امدشه و برای گرفتن نوبت باید 1 ماه منتظر بمونی .
بعدش باید دلت از سنگ باشه ، نه اینکه از قیافه بیمار خوشت نیاد بزنی بکشیش ها Big Grin حداقل تو مواقع حیاتی نباید دستت بلرزه و از ریسک بترسی و مثل من و مهتاب خانوم و شهریار خون ببینی غش کنی و در غیره اینصورت از فکرش بیای بیرون سنگین تری .
پزشکی یعنی تا اخر عمرت باید محصل باشی . تا یه زمانی باید سرکلاس بشینی ، تا اخر عمرت باید هر روز بخونی تا به روز باشی و بعد یه مدتی ، صبح ها بری دانشگاه و درس بدی . یعنی تا اخر عمرت باید علاقت حفظ بشه و پزشکی از این رشته ها نیست که به امید اینکه یه روز تموم میشه بخونیش .
زبانت هم یکی میگفت باید تا ترم دوم حداکثر عالی باشه . یعنی امتحان بدی 9.5 رو بیاری دیگه . اینجوری تا اخرش راحتی .

با اینکه میدونم اقا هوشنگ این جمله رو قبول نداره ولی باز میگم : نابرده رنج گنج میسر نمیشه و این کنجی هم که تو دنبالشی اگه میسر شه ، میتونی به پایه خود پاستور هم برسی ...

چطوری تو پسر خوب

1 : تو چرا بنی ؟؟؟

2 : اگر بنی چرا پست میزنی گل پسر ؟؟؟

من مخلصم

والا استرالیا دارم از طریق اقامت میرم با توجه به مدارک جانبی که دارم و از الان 3 سالشو بشمر سبحان جان

اما چرا استرالیا

1 : ملبورن بهترین شهر دنیا برا زندگی شد

2 : همون موناش هم توی ملبورنه عزیزم ( منم دقیقا انتخابم یکی از این دو تاست )

3 : برا تخصص فعلی من سوای مدرکم (سیسکو و امنیت شبکه ) کار هست اونم زیاد

میانگین حقوق یک CCIE اونجا 10 هزار دلاره اما اینجا باید بریم درس بدیم برا ساعتی 10 -15 تومن Big Grin
بعد از یک مدت جا میوفتم و میرم دانشگاه و با توجه به اقامت دایم و حقوق کاری میتونم دانشگاه رو تموم کنم (همینجوری بخوام برم باید 90 هزار دلار استرالیا جیرینگی بدم کاری هم که با ویزا دانشجویی میدن در حد کارای سادست اما با ویزا PR داستان فرق داره )

تا اینجا فوق رو گرفتیم به سلامتی با یکم رزومه 5 سال تموم میشه و دیگه پاسپورت استرالیایی بهم سلام میکنه

حالا باید تلاش کرد تا رزومه بالا و بالا بره تا بشه رفت Stanford برا MBA -IT

اما تو این سه سال

1 : میخوام تا میتونم کار کنم و سرمایه جور کنم

2 : زبان فرانسه رو تموم کنم ( الان اوایلشم ) + المانی

3 : حتما میخوام برم موسسه ماهان (اولین Bussiness school ایران ) که تیم تدریسشو هم شدید میشناسم
و اونجا دوره یکساله MBA رو بخونم نه برا مدرکش برا اشنایی با مباحثش و اینکه کلا دوره شون قوی هست

دوستم رفت و میگفت کاملا کاربردیه و توی دوره از افراد بنام مثل سومبات هاکوپیان و .... استفاده میکنن

البته اوشون MBA گرایش کارافرینی رو دوست داشت

من Marketing و IT (یکیو باید انتخاب کنم )

این دوره رو میرم که کوله بارم پر باشه

چون اعتقاد من اینه یا کاریو نکن یا میخوای شروع کنی قوی استارت بزن Shy و تا تهش برو

سبحان جان دیگه معماری رو بیخیال شدم بنا به دلایلی

الان فقط لذت میبرم از کارهای دانشجوهاش

حقوق و اشپزی هم وقتی خیلی ریز شدم دیدم رشته های 100 درصد ایده الم نیستن

در مورد مشاوره کنکور من یک مدت بعد از کنکور به دوست اشنا و فامیل مشاوره میدادم ( پولی نبودا Big Grin رفاقتی Cool )

بیا سبحان با مهتاب خانوم بزنیم تو کارش

و ممنون از کمکت عزیز جان

اما اقا ترنج گل

عزیز جان شما موفق میشی اصلا شک نکن

فقط و فقط و فقط بشین و فکر کن که ایا این همون رشته ارزوهات هست یا اینکه نه که بهد پشیمان نشی داداش من

تقریبا هم سن هم هستیم Cool

من 27 سالمه البته Big Grin

من برا هر کمکی حاضرم عزیز جان

شما کارنامه بزار ما مشاوره میدیم

اما بگم ؟؟؟ نظر خودته اما گزینه 2 ازموناش بهتره تا گاج

من داداشم هم کنکوریه امسال اما ریاضی

سوالی بود درخدمتم

پ . ن : من هرچی اسمایل زدم مجبور شدم پاک کنم سایت نمیزاره اسمایل بیش از 10 تا توی یک پست باشه

اشکی که هنگام شکست میریزیم عرقیست که هنگام تلاش نریختیم !!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: toranj63 , مهتاب , MARYAR , 3ObHaN
ارسال پاسخ 

پیام های داخل این موضوع
RE: من مي خوام پزشك بشم! - Suma - 10-06-2011 07:50 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  من حدود 2 میلیون تومان سرمایه دارم میتونم باش چه کسب و کاری راه بندازم m0hammad 4 1,582 01-28-2018 04:44 AM
آخرین ارسال: selflove
  مشکل بسسیار مهم من و کمک شما دوستان 100 3 768 06-11-2016 10:37 AM
آخرین ارسال: 100
  آب در کوزه و من! ashena_73 6 1,502 09-23-2014 10:36 AM
آخرین ارسال: ashena_73
  بیوگرافی من دستفروش ... m-jalalvand 15 3,201 12-31-2013 04:39 AM
آخرین ارسال: theboy
  دو راهی بزرگ زندگی من (خوشحال میشم عزیزان همه نظر بدن ) Suma 9 2,514 12-02-2013 11:34 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  7 دلیل برای اینکه من عاشق خودمم ... m-jalalvand 0 2,559 11-05-2013 12:31 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  من دیوانه کی از قفس می پرم ؟؟؟ m-jalalvand 3 680 11-05-2013 11:33 AM
آخرین ارسال: m-jalalvand
Rainbow با يک ميليون تومان سرمايه چه کار مي شود کرد؟ اقاي ايـــده 51 7,727 08-21-2013 03:39 PM
آخرین ارسال: محسن قلي زاده
  آغاز خدمت رسانی من شروع شد ... m-jalalvand 8 1,543 06-15-2013 09:33 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  این آرزو و خواست من هست ............. mallarme 60 6,154 05-07-2013 11:24 AM
آخرین ارسال: mallarme
  عزیز من! بیا متفاوت باشیم..... mallarme 3 1,095 05-05-2013 10:05 PM
آخرین ارسال: mallarme
  آري اين بود اشتباه من P@RSA 35 6,677 04-15-2013 12:55 AM
آخرین ارسال: mehdi62
  سخن امروز من: وقتی کسی را دوست دارید................ mallarme 5 1,383 04-09-2013 11:52 PM
آخرین ارسال: safire mehrabani
  یک اتفاق خوب زندگی من ebrahim.ev 0 792 02-23-2013 05:06 PM
آخرین ارسال: ebrahim.ev
  پایان ماجرای خانه خریدن من! پرواز 34 3,765 02-09-2013 04:25 PM
آخرین ارسال: پرواز
  هدف من تا آخر سال 1391 arsho 13 2,301 01-29-2013 11:29 PM
آخرین ارسال: goldmen
  لطفا راهنمایی کنید- همسر من... njavan 15 3,967 01-19-2013 12:04 AM
آخرین ارسال: nami
  من برای رشد انجمن چه کاری می توانم انجام دهم؟ dara 12 2,783 01-13-2013 03:11 PM
آخرین ارسال: بهداد
Tongue بهترین خاطره انجمنی من arsho 19 2,492 01-07-2013 02:05 PM
آخرین ارسال: M3HDI
  «من از تو عکس دارم» dara 2 761 01-06-2013 03:01 PM
آخرین ارسال: dara

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS