سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
من مي خوام پزشك بشم! - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: من مي خوام پزشك بشم! (/showthread.php?tid=997)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7

من مي خوام پزشك بشم! - toranj63 - 10-06-2011 01:38 AM

سلام دوستان ملياردر عزيز!
بشدت نيازمند همفكري در مورد اين مساله ي شخصيمم!
من تصميم دارم بشينم واس پزشكي بخونم.من علاقه ي زيادي به اين رشته و شغل دارم .به نظر شما منطقيه كه من با 26.8 سال سن بشينم واس كنكور تجربي درس بخونم؟
شرايطم رو كه تا حدود زيادي ميدونين دوستان!
پيشنهاد/راه كار/نقد همرو با جان و دل خريداريم...

RE: من مي خوام پزشك بشم! - مهتاب - 10-06-2011 01:48 AM

من که فکر نمی کنم هیچ وقت برای رسیدن به کاری که علاقه زیادی بهش داریم دیر باشه.در ضمن تجربه ثابت کرده افرادی که در سنین بالاتر رشته جدیدی رو می خونن موفق ترند چون انگیزه بیشتری دارند.تازه شما که خیلی جونید.
یک مثال حقیقی بزنم روحیه بگیرید:در دوران دبستان که بودم مادر یکی از دوستانم شروع کرد به درس خواندن .یک پسر سیزده ساله داشت و یک دختر دبستانی پس قطعا از شما جوون تر نبود . در ضمن کاملا بیسواد بود رفت نهضت سواد آموزی و خیلی با انگیزه درس می خوند.دبیرستانی که بودم شنیدم رفته دانشگاه.فوق دیپلمم رو تموم کرده بودم یک روز بعد از سالها دوستم رو پیدا کردم رفتم خونشون باورش برای خودم هم سخت بود مادرش دکتری حقوق بین الملل گرفته بود.
مهم خواستنه البته باید ببینید چقدر انگیزتون حقیقی و قویه چون راه سختیه.

یک چیزی بگم بین خودمو بموه من هیچ وقت حاضر نیستم پزشک بشمBig Grin آخه خون میبینم قش می کنم.Big Grin

RE: من مي خوام پزشك بشم! - toranj63 - 10-06-2011 02:00 AM

(10-06-2011 01:48 AM)arshad نوشته شده توسط:  من که فکر نمی کنم هیچ وقت برای رسیدن به کاری که علاقه زیادی بهش داریم دیر باشه.در ضمن تجربه ثابت کرده افرادی که در سنین بالاتر رشته جدیدی رو می خونن موفق ترند چون انگیزه بیشتری دارند.تازه شما که خیلی جونید.
یک مثال حقیقی بزنم روحیه بگیرید:در دوران دبستان که بودم مادر یکی از دوستانم شروع کرد به درس خواندن .یک پسر سیزده ساله داشت و یک دختر دبستانی پس قطعا از شما جوون تر نبود . در ضمن کاملا بیسواد بود رفت نهضت سواد آموزی و خیلی با انگیزه درس می خوند.دبیرستانی که بودم شنیدم رفته دانشگاه.فوق دیپلمم رو تموم کرده بودم یک روز بعد از سالها دوستم رو پیدا کردم رفتم خونشون باورش برای خودم هم سخت بود مادرش دکتری حقوق بین الملل گرفته بود.
مهم خواستنه البته باید ببینید چقدر انگیزتون حقیقی و قویه چون راه سختیه.

یک چیزی بگم بین خودمو بموه من هیچ وقت حاضر نیستم پزشک بشمBig Grin آخه خون میبینم قش می کنم.Big Grin

مرسي مهتاب خانوم !
انگيزم بسيار زياده!
از لحاظ علمي هم امروز تست هاي سال 90 تجربي رو دانلود كردم تست زدم اميدوار شدم!(البته غير دروس تخصصي)
ولي يه واقعيتي هست كه نمي دونم چقدر انگيزم حقيقيه؟HuhConfusedSadHuh
اينو چطور بفهمم؟؟

RE: من مي خوام پزشك بشم! - مهتاب - 10-06-2011 02:07 AM

به نظر من یک لیست بنهویسید از دلایلتون:برای چی می خواید پزشکی بخونید.
بعد ببینید کدوم این دلایل واقعا شما رو خوشحال می کنه خودتون رو در اون حالت تجسم کنید و بعد ببینید چه احساسی دارید.(به هر حال برای این کار باید انرژی زیادی گذاشت پس اول مطمئن بشید که این راه شماست بعد با اطمینان و ثابت قدم واردش بشید)

RE: من مي خوام پزشك بشم! - toranj63 - 10-06-2011 02:28 AM

پزشكي مي خونم چون آرزوي مامانم هميشه همين بوده...
پزشكي مي خونم تا قدمي به ميلياردر شدن نزديكتر بشم...
شرايط زندگيم رو تغيير داده باشم...
(يه دليل ديگه هم داره كه خصوصي بيد...)
راستي مي خوام اونايي رو هم كه ميرن" كما"!! كمكشون كنم برگردن!!!

RE: من مي خوام پزشك بشم! - مهتاب - 10-06-2011 09:20 AM

پزشكي مي خونم چون آرزوي مامانم هميشه همين بوده...
منم می خوام استاد دانشگاه بشم تا یکی از بزرگترین رویاهای پدرم رو برآورده کنم اما هیچ وقت نفهمیدم این چقدر آرزوی حقیقیه منه.
پزشكي مي خونم تا قدمي به ميلياردر شدن نزديكتر بشم...
Big Grinراههای زیاد دیگه ای هم برای میلیاردر شدن وجود داره
شرايط زندگيم رو تغيير داده باشم...
این یکی رو کاملا قبول دارم آقای دکتر
(يه دليل ديگه هم داره كه خصوصي بيد...)
این یکی هم که قطعا خیلی مهمهBig Grin
راستي مي خوام اونايي رو هم كه ميرن" كما"!! كمكشون كنم برگردن!!!
Big Grin
البته همه این چیزایی که گفتم فقط نظر شخصی منه و در نهایت خود شما باید تصمیم بگیرید.
ولی از همه اینا گذشته داشتن یک دوست پزشک خیلی خوبه.Tongue

RE: من مي خوام پزشك بشم! - toranj63 - 10-06-2011 12:12 PM

ممنون مهتاب خانوم.
امروز رفتم انتشارات گ/ا/ج واس شنبه وقت مشاوره گذاشتن،يه ليست آزمون و كتاب بلند بالا هم به من دادن...
تبليغاتي بود يا هر چي خيلي تشويقم كردن تا شروع كنم..
آره اين انجمن پزشك هم مي خواد ديگه نميشه كه همش مهندس باشه!!!
به اون دلايلي كه نوشتم تك به تك فكر كردم همشون واقعا داراي ارزش خاصي واسه منن اميدوارم سال ديگه اين موقع از تو دانشگاه علوم پزشكي تهران پست بزنم...
از همين الان مي خوام شروع كنم...

RE: من مي خوام پزشك بشم! - مهتاب - 10-06-2011 12:53 PM

خوب حالا که مطمئن شدید عالیه.از الان به بعد دیگه شک نکنید.
رتبه 1 کنکور سراسری تجربی مال شماست.

دکتر شدید ما رو هم تحویل بگیرید بعدا به منشی تون نگید باید وقت قبلی بگیرن تا ببینمشون مهتاب به خاطر نمی یارم نمی شناسمشون.Big Grin

موفق و موفقتر باشید .

RE: من مي خوام پزشك بشم! - Suma - 10-06-2011 01:49 PM

تبریک میگم دوست عزیزم

مطمنم موفق میشید

و اینم بگم که امسال رتبه 1750 (البته پسر) پزشکی روزانه ارومیه قبول شد پس برا شما کار سختی نیستش و 100 درصد به هدفت میرسی

منم از بچگی عشق معماری بودم - پدرم رشتشون عمران بود و من همیشه سوال پیچش میکردم در مورد معماری ( بماند ه عمرانیها با معماریها میونه خوبی ندارن )

دبیرستان به عشق معماری رفتم رشته ریاضی

اما بنا به دلایلی ورق برگشت و رفتم سراغ رشته دوم مورد علاقم یعنی کامپیوتر

اما الان میبینیم خدا منو برا مدیریت افریده

اما مدیریت رشته IT خوب رشته مورد علاقم برا ارشد مدیریت IT هستش و چون ایران خیلی قوی نیست و منبع این رشته سوییس - امریکا - انگلیس و استرالیاست

قصد دارم 3 سال دیگه برم استرالیا دانشگاه ملبورن

بعد از 7-8 سال برم استنفورد MBA بخونم

برا این برنامه کلی تحقیق کردم و یکی از اهدافمه

کسی ار علاقه مند به مدیریت هست بگه تا نتیجه 4 سال تحقیقات شبانه روزیمو بدم بهش Yosef.gif

البته بماند که اشپزی رو هم دوست دارم اما دیدم chef بودن شغل مورد علاقه اصلیم نیستش پس حدف شد این داستان برا حقوق هم اتفاق افتاد

بزودی هم پرونده استرالیا رو تشکیل میدم

اقای ترنج شما هدفتو انتخاب کردی

پس یا علی بگو تحقیق کن و شروع کن

من جزو fan های برنامه بفرمایید شام نیستم (خونه باشم میبینم اما ندیدم هم مهم نیست عاشق مستندهاش هستم بیشتر ) اما همین اخیرا اقایی بود توی 50 سالگی رفته بود پرستاری خونده بود و موفق هم بود

اگر واقعا علاقتون این رشتست به سن فکر نکنید یا اینکه تخصص سخته و قلان و بهمان نهایت تخصص میرید اسپانیا (رایگان هست و مدرکشم معتبر ) یا هر کشور دیگر

پس هدفتو بنویس و شروع کن

ما هم اینجا برا کمک هستیم

راستی من مشاوره کنکور خوب میدما

در خدمتیم Yosef.gif

RE: من مي خوام پزشك بشم! - toranj63 - 10-06-2011 02:04 PM

مرسي دوستان عزيزم
وجود چنين دوستان مهربان و مشوقي به من روحيه ي مضاعف مي ده و باعث ميشه گام ها رو محكمتر بردارم
ان شاء اگه به آزمون هاي آزمايشي گ/ا/ج رسيدم بعد هر اعلام نتيجه كارنامم رو توي همين پست قرار ميدم تا ان شا.. از نظرات كارشناسي دوستان گلم هم بهره مند بشم!!
مهتاب خانوم مگه مي شه دوست خوبي مثل شما رو به جا نياورد در صورتي كه در همين انجمن و با كمك شماها قراره پزشك بشم؟
من همينجا قول ميدم اگه پزشك شدم اولين درآمدم رو بدم به صندوق انجمن تا كمك كوچكي به پيشرفت ساير جووناي عزيزمون بشه...
محمد عزيز ممنونم از عنايت شما. من مطمئنم با تلاشي كه شما داري زودتر از پيش بيني خودت به همه ي اهدافت مي رسي! منم واسم ورق برگشته ديگه ارشد نرم افزار شركت نمي كنم و فقط رو همين هدفم متمركز مي شم.