ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

اخبار بورس + آموزش
زمان کنونی: 05-21-2024, 02:40 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: azim
آخرین ارسال: ehsan_info
پاسخ: 1197
بازدید: 196163

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 62 رأی - میانگین امیتازات : 3.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار بورس + آموزش
12-16-2013, 09:45 AM
ارسال: #161
RE: اخبار بورس + آموزش
مطلب طولاتی است ولی ارزش خواندن را دارد.

P/E مناسب را چطور انتخاب کنیم؟
شروين شهرياري*
*پرسش از آقاي نوراني از طريق پست‌الكترونيك: در حال حاضر مشاهده مي‌شود كه P/E بازار نسبت به گذشته در حال افزايش است. همچنين در صنايع مختلف نيز سهام شركت‌ها از P/E بسيار متفاوتي نسبت به يكديگر برخوردارند. به نظر شما چگونه مي‌توان به يك معيار درست براي تحليل دلايل تغييرات و تفاوت اين نسبت دست يافت؟
پاسخ: از يك قرن پيش، همگام با شكوفايي و توسعه روز افزون علم سرمايه‌گذاري، مدل‌ها و ابزارهاي متعددي براي ارزش‌گذاري دارايي‌ها ايجاد شده كه به مجموعه آنها تحليل فاندامنتال يا بنيادي گفته مي‌شود. برخي كارشناسان رشته مالي معتقدند كه در بلندمدت، قيمت كليه دارايي‌ها (از جمله سهام) از قواعد اين علم پيروي مي‌كند و فارغ از نوسانات روزمره، مطمئن‌ترين روش براي تصميم‌گيري صحيح در بازارهاي مالي استفاده از همين مدل‌هاي تحليلي است. اين ديدگاه به طور خلاصه بر اين باور است كه نوسان قيمت سهام در نتيجه تغيير در ارزش ذاتي شركت‌ها روي مي‌دهد. ارزش ذاتي به خودي خود توسط منافع آتي سهام يا همان عايدات شركت‌ها (سود يا جريان نقدي) تعيين مي‌شود. در نتيجه، قيمت سهام در نهايت به سمتي حركت مي‌كند كه جريانات نقدي آتي سهام (يعني آنچه عايد سرمايه‌گذار خواهد شد) رقم مي‌زند. بنابراین، تعیین ارزش ذاتی سهام مستلزم مشخص کردن عایدات آینده شرکت است. از سوی دیگر، با توجه به این نکته مهم که پول دارای «ارزش زمانی» است، منافع آینده نگهداری سهام باید با در نظر‌گرفتن افت ارزش پول، به روز شود. بر اساس این مفهوم، به منظور کشف ارزش ذاتی فعلی، باید ارزش عایدات آتی سهام (که شامل سودهای سالانه سهام و قیمت فروش سهام در آینده است) با نرخ افت ارزش پول «تنزیل» شود. هر چند اين تئوري، از توضيح نحوه ايجاد حباب‌ها و سقوط‌هاي نامتعارف بازار سهام در اثر رفتارهاي غير‌منطقي سرمايه‌گذاران عاجز است، ولي در نوع خود مي‌تواند مدلي قابل اتكا و مستحكم جهت سرمايه‌گذاري غير‌مخاطره‌آميز در بازار سهام را پيشنهاد كند.مفهوم نسبت قيمت بر درآمد يا P/E از جمله مهم‌ترين ابزارهاي تحليل بنيادي است. درك اين نسبت و تحليل صحيح آن نيازمند تجربه و تعمق زيادي است؛ هر‌چند در ظاهر ممكن است درك آن آسان به نظر برسد. اين نسبت از تقسيم قيمت بر سود هر سهم شركت به دست مي‌آيد. بنابراين، اگر P/E يک سهم 10 باشد، به اين معني است که سرمايه‌گذاران حاضرند 10 ريال براي هر يك ريال از سود شرکت سرمايه‌گذاري كنند و اين عدد، نرخ بازگشت سرمايه 10 درصدي سالانه را در مورد سهام شرکت (با فرض تقسيم كامل سود) نشان مي‌دهد. اما P/E مناسب براي سهام هر شركت چگونه توسط تحليلگر بنيادي تعيين مي‌شود؟ متداول‌ترين مدلي که به اين منظور استفاده مي‌شود، «مدل تنزيل» نام دارد که در آن، با لحاظ کردن بازدهي مورد انتظار سرمايه‌گذاران و تغييرات سودآوري آينده شركت، P/E منصفانه سهام محاسبه مي‌شود. اين مدل در حقيقت بيان مي‌كند كه P/E معقول يك سهم با توجه به تغييرات بازدهي آن در سال‌هاي آتي و نيز ميزان انتظارات سرمايه‌گذار از كسب بازدهي، چقدر است. در ايران به علت تقسيم سود بالا و اهميت اين عامل نزد سرمايه‌گذاران، تحليل گران بيشتر از مدل «تنزيل سود خالص» براي تعيين P/E استفاده مي‌كنند، حال آنكه امروزه در دنيا اين روش چندان پراقبال نيست و بيشتر بر تنزيل جريانات نقدي (Cash flow) تمركز مي‌كنند. در اينجا، به توضيح همان مدل مرسوم در ايران يعني تنزيل عايدات آتي (Dividend Discount Model) مي‌پردازيم. ساده‌ترين حالت اين مدل، مربوط به سناريويي است كه در آن رشد سودآوري شركت براي يك دوره بي‌نهايت، ثابت فرض مي‌شود. اين مدل «گوردون» نام دارد كه با تقسيم بازده نقدي يك سهم در دوره مالي آتي بر تفاضل بازده مورد انتظار (k) و نرخ ثابت رشد سودآوري بلندمدت (g) ، ارزش ذاتي دارايي را تعيين مي‌كند. رابطه گوردون براي محاسبه P/E سهام را مي‌توان به شكل زير هم ارايه كرد:

در رابطه فوق، اگر کسب عایدات آتی بدون تحمل هر گونه ریسک باشد، آنگاه بازده انتظاری (k) با بازده بدون ریسک برابر خواهد بود. در این حالت با فرض امنیت سپرده‌هاي بانكي، بازده بدون ریسک می‌تواند معادل سود سپرده‌هاي بانکی در نظر‌گرفته شود. البته در بازار سهام با توجه به پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری، نرخ تنزیل بیش از بهره بانکی خواهد بود كه مطابق با مطالعات گسترده تاريخي در بازارهاي بين المللي، اين «صرف ريسك» فارغ از تنوع كشورها و بازارها 6درصد در نظر گرفته مي‌شود. يعني در بازارهاي مختلف، بازده مورد انتظار در بازار سهام را 6درصد بيشتر از نرخ بازده بدون ريسك برآورد مي‌كنند. در ايران، اين نسبت (بازده مورد انتظار يا همانk) با توجه به نرخ متوسط 15 درصدي سود سپرده‌هاي يك ساله در 20 سال اخير، مي‌تواند 21 درصد منظور شود.
رقم g يا همان رشد سودآوري براي صنايع و شركت‌هاي مختلف طبيعتا متفاوت است. يك راه مرسوم براي كشف نرخ رشد، استناد به عملكرد تاريخي است، يعني مثلا در يك بازده حداقل 5 ساله، نرخ رشد سالانه سود يك صنعت يا شركت را محاسبه كرده و آن را به آينده تعميم دهيم. روش ديگر براي خبره تر‌ها اين است كه به طور مستقل، آهنگ رشد سودآوري صنعت يا شركت در افق بلند‌مدت را تخمين بزنند كه ممكن است متفاوت از روند تاريخي باشد. حال اجازه دهيد دو مثال براي درك بهتر مطلب را مطرح كنيم.
فرض کنيد بازده مورد انتظار سرمايه‌گذاري در بورس تهران مطابق توضيحات پيش گفته معادل 21 درصد باشد. حال شركتي را در نظر بگيريد كه سياست تقسيم سود 80 درصدي را دنبال مي‌كند. بر‌اساس مدل گوردون؛ اگر رشد سودآوري براي اين شركت در سنوات آتي متصور نباشيم (يعني عايدي (EPS) آن در سال‌هاي آينده ثابت بماند) P/E منصفانه آن بر اساس رابطه گوردون معادل 8/3 واحد خواهد بود:

بنابراين، در صورتي که اين سهم با P/E بالاتري معامله شود، از نظر تحليلگر بنيادي که اين محاسبه را انجام داده، قيمت سهم‌ گران است؛ يعني فراتراز ارزش ذاتي معامله مي‌شود و خريد آن بازده مورد انتظار سرمايه‌گذاري (21 درصد) را در طولاني مدت تامين نمي‌كند. حال در همين مثال اگر بر فرض، انتظار داشته باشيم هر سال 5 درصد بر EPS شرکت افزوده شود، سهام شركت باP/E=5 ارزش‌گذاري مي‌شود:

در حالت ديگر، اگر پيش‌بيني افت 5 درصدي سودآوري شركت را در سال‌هاي آينده داشته باشيم، آنگاه مدل مزبور P/E=3/1 را تعيين خواهد كرد.اجازه دهيد اين مثال را براي كل بازار سهام ايران بررسي كنيم. ميانگين تقسيم سود بلند مدت شركت‌هاي بورس تهران سالانه 75 درصد است. نرخ بازده مورد انتظار، مطابق توضيحات قبلي در ايران مي‌تواند 21 درصد فرض شود. همچنين، نرخ رشد سودآوري بازارهاي سهام در بلند‌مدت تابع افق رشد اقتصادي كل كشور است؛ چرا كه اگر نرخ رشد بلند‌مدت سود شركت‌ها از رشد GDP بزرگتر باشد در بي نهايت به اين معناست كه اندازه سود شركت‌ها از كل اقتصاد كشور سبقت بگيرد كه فرض نادرستي است. در ايران، هدف رشد اقتصادي در برنامه20 ساله 8 درصد تعيين شده است كه مي‌تواند به عنوان حداكثر نرخ رشد سودآوري شركت‌ها در افق بسيار بلند مدت در نظر گرفته شود. به اين ترتيب خواهيم داشت:

نتيجه معادله فوق، رقم 8/5 را به عنوان P/E منصفانه كل بازار پيشنهاد مي‌دهد كه از قضا تطابق قابل ملاحظه‌اي با واقعيت تاريخي بازار سهام دارد (P/E متوسط 16 سال اخير در محدوده 6 واحد و P/E متوسط 8 سال اخير 5.8 واحد بوده است). به اين ترتيب، مي‌توان گفت تا زمان حفظ مفروضات جاري براي بلند‌مدت (تقسيم سود 75 درصدي، نرخ سود سپرده 15 درصدي، رشد اقتصادي 8 درصد و صرف ريسك 6 درصد) از منظر تحليلگر بنيادي كه مدل گوردون را براي ارزش گذاري به كار مي‌گيرد، نسبت قيمت بردرآمد منصفانه در بورس تهران 8/5 خواهد بود. در این شرایط، اگر نرخ سود سپرده توسط بانک‌ها افزایش یابد، کفه به سمت كاهش P/E سنگين مي‌شود و قيمت كمتري براي سودهاي آتي سهام پرداخت خواهد شد. در نقطه مقابل، اگر نرخ سود سپرده‌ها در مسیر کاهشي قرار گیرد، مخرج كسر فوق كاهش مي‌يابد که این امر نهایتا به معنای تحقق P/E بیشتر در بازار اوراق بهادار است. با پيروس از همين منطق مي‌توان گفت، هر گاه چشم انداز رشد اقتصادي و به تبع آن رشد سودآوري شركت‌ها افزايش يابد اين مساله خريد سهام با قيمت بيشتر و در نتيجه P/E بالاتر را از ديدگاه فاندامنتال توجيه‌پذير مي‌كند و در شرايط ركود و كاهش چشم‌انداز رشد سودآوري نيز تعديل P/E و در نتيجه سقوط قيمت سهام از منظر بنيادي اجتناب‌ناپذير خواهد بود.
*Shervin.shahriari@turquoisepartners.com
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: azim , alma , safari-cht , jahanagahi , goldmen , alireza091111
12-16-2013, 01:07 PM
ارسال: #162
امروز دوشنبه 25.9.92 :

صندوق ETF اطلس که متعلق به کارگزاری مفید هستش پذیره نویسی خودش رو آغاز کرد.
صندوق های ETF گزینه خوبی برای افرادی هستند که هنوز تجربه بازار سهام رو ندارند و میخوان با حداقل ریسک سرمایه گذاری کنند.آسام ، کاریس ، آساس و اطلس صندوق های قابل معامله هستند.
به نظرم سهم های فلزی کم کم دارند به فاز استراحت نزدیک می شوند و باید منتظر اصلاح فیمت باشیم. تا این لحظه چند بار خواستند صف فولاد رو هم از هم بپاشن ولی همچنان خریدار داره و نمیذارن!
سیمانی ها هم وارد فاز اصلاحی شدند. شخصا رو بعضی سهم ها مثل سیمان فارس و خوزستان(سفارس) و سغرب نظر دارم. با اینکه امروز از منفی شدند ، ولی فروشنده نیستم ، و در دوران اصلاح به سبذم اضافه می کنم.
بانک پاسارگاد صف خرید سنگینی داشت ولی از بین رفت ، نمیدونم آیا بازار دوباره میخواد به بانکی ها توجه کنه؟؟؟؟!!!!!!
امروز امید وار بودم وانصار رو در 301 بدن ، که خدارو شکر با کمی معطلی دادند.این بانک انصار هم گزینه خوبیه. همونطور که قبلا گفتم در بازار منفی به بانک پاسارگاد و انصار توجه دارم.

توانایی فروش از شما ، انواع حمایت مالی از ما 10_003
 تشکر شده توسط: سعید محمدی , alma , sir-mahyar , amirE5Ey , jahanagahi , alireza091111
12-16-2013, 01:15 PM
ارسال: #163
امروز به علت تصفیه حساب اعتباریها عرضه ها زیاد بود به احتمال زیاد از فردا دوباره صفهای خرید تشکیل می شود.
 تشکر شده توسط: alma , azim , amirE5Ey , jahanagahi , alireza091111
12-16-2013, 03:00 PM
ارسال: #164
با توجه به اینکه خیلی وقت بود روی خودرو و خزامیا کمین کرده بودم دیروز خودرو با رسیدن به حمایتش شکار شد و روی 315 وارد این سهم شدم. فردا میخوام فاراک خالی کنم و یه مقداری هم از 800 کمنگنز دارم که انگار می خواد شیطنت کنه اونم فردا ردش می کنم بره.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: alma , azim , jahanagahi , alireza091111
12-16-2013, 03:27 PM
ارسال: #165
اینروزا سعی میکنم از رو دست بزرگان تقلب کنم و سهمایی رو که ابتدای روند هستند وارد بشم البته اگه استراتژی فرد مورد نظر رو ندونی ممکنه مثل شلعاب بنده از آب در بیاد هر چند به شخصی که سیگنال داده ایمان دارم اما ظاهرا تو کارش خیلی صبور و محتاطه خب من هم منتظر میشم.

فعلا کمی غپینو اضافه کردم و فباهنر حجم کم کردم .امروز میخواستم ستران و وپترو رو بدم اما مقاومت کردم نمیدونم شاید بهتر بود میدادم و میرفتم طرف گروه روی ظاهرا تو کروی خبرهایی هست.

امروز بهترینهای سبدم شپارس ،غپینو،غبشهر و خساپا و وسپه بودن .
ظاهرا موج جدید بانکی ها شروع شده.

تمام اظهارات بالا تقلب +توهمات شخصیه شما جدی نگیرید.
 تشکر شده توسط: azim , amirE5Ey , jahanagahi , alireza091111
12-16-2013, 03:47 PM
ارسال: #166
(خرید و فروشها مربوط به 23 (پریروز)هست و امروز فقط به نصیحت جناب خسروی عمل کردم و نظاره گر بودم البته آقایون که تو بورس فعالند معمولا در این مواقع چایی میخورند بنده ظرف می شستم و غذا می پختم10_004)
 تشکر شده توسط: azim , amirE5Ey , iranboy , alireza091111
12-16-2013, 04:45 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-16-2013 04:49 PM، توسط azim.)
ارسال: #167
(12-16-2013 03:27 PM)alma نوشته شده توسط:  اینروزا سعی میکنم از رو دست بزرگان تقلب کنم و سهمایی رو که ابتدای روند هستند وارد بشم البته اگه استراتژی فرد مورد نظر رو ندونی ممکنه مثل شلعاب بنده از آب در بیاد هر چند به شخصی که سیگنال داده ایمان دارم اما ظاهرا تو کارش خیلی صبور و محتاطه خب من هم منتظر میشم.

فعلا کمی غپینو اضافه کردم و فباهنر حجم کم کردم .امروز میخواستم ستران و وپترو رو بدم اما مقاومت کردم نمیدونم شاید بهتر بود میدادم و میرفتم طرف گروه روی ظاهرا تو کروی خبرهایی هست.

امروز بهترینهای سبدم شپارس ،غپینو،غبشهر و خساپا و وسپه بودن .
ظاهرا موج جدید بانکی ها شروع شده.

تمام اظهارات بالا تقلب +توهمات شخصیه شما جدی نگیرید.
خوب به ما هم یکم تقلب برسونین Smile
واقعا به نکته خوبی اشاره کردین ، اصلا نمیشه چون یک نفر یک سهمی رو معرفی کرد ، وارد بشیم.
حود منم از رو دست آدمای مث خودم تقلب می کنم =))
چرا شنران رو میخوای رد کنی؟ تازه من میخوام بررسی کنم ، شاید وارد بشم. شنیدم همچین بدک نیست! هدف اول واسه 112000!! شایعه اس یا درسته؟

توانایی فروش از شما ، انواع حمایت مالی از ما 10_003
 تشکر شده توسط: amirE5Ey , alma , alireza091111
12-16-2013, 09:04 PM
ارسال: #168
اول از همه بحث شیرین تقلب ،پاسا رو تو واچینگ لیستتون داشته باشید.

ستران رو 60%تو سودم هر چند سیمانیها واقعا زنجیر پاره کردن ولی سیو سود هم از واجباته فعلا که جرات نکردم ردش کنم.بعضی ها معتقد بودن سهم امروز توسط حقوقی کنترل میشد.اما مطمئن نیستم البته اصلاح هم برای ادامه ی روند یک سهم لازمه بالاخره باید نفس تازه کنه.

ضمنا تمام این صحبتهای بی پشتوانه بهانه ای هست تا چراغ تاپیک روشن بمونه و اساتید با حضورشون به اینجا رونق بدن.

جناب ربیع زاده برای شما هم آرزوی موفقیت دارم .
 تشکر شده توسط: azim , alireza091111
12-17-2013, 01:11 AM
ارسال: #169
(هر چند حیفم میومد رو پست یک تجربه ی مهدی1 عزیز بورس رو بیارم بالا اما .....)
یک نقل قول:
با سلام خدمت دوستان

اجازه بدید تیتر وار یه نگاهی به شاخص گروهها بندازیم شاید بتونه به دوستانی که کمتر وقت آزاد دارن کمک کنه..برای ورق نخوردن زیاد تاپیک نمودار نمیگذارم ولی بعضی از اونها رو تو تاپیک شاخص گروهها پیدا میکنید

شاخص فلزات: قبلا هم با نمودار خدمتتون نشون دادیم که این شاخص به کف کانال برخورد کرد و کمی هم به زیر اون نفوذ کرد ولی خوشبختانه برگشت..تو کوتاه مدت روی 45500 تا 45600 یه مقاومت سنگین داریم که فردا بهش برخورد دمیکنه و احتمال عرضه ها رو افزایش میده ولی هدف شاخص فعلا روی 47800 یعنی سقف کانال خواهد بود پس معاملات فردای این گروه مهمه...

شاخص سیمان:الان شاخی اینگروه روی 1076 واحده که بعد از برخورد به1090 واحد که مقاومت 161.8 درصد فیبو هم هست برگشت کرده ...شاید تو این محدوده نفسی چاق کنه ولی به نظر من این پایان کار نیست و شاخص این گروه در مرحله اول تا 1200 واحد جای رشد داره و این فقط اصلاح میتونه باشه..

شاخص قند و شکر : قدیما زمانی که تحصیل میکردیم توی بحث موتورها اصطلاحی داشتیم به نام stallingیعنی اینکه موتور زیر بار میمونه و با وجود اینکه میچرخه ولی توانی تولید نمیکنه ..این حالت رو توی شاخص قندیها هم میبینیم..روند نزولی رو مدتیه که شکستن ولی قدرت صعود ندارن..شاید منتظر یه خبر بنیادی باشن ..شایدم منتظر یه شاهزاده پولدار سوار یه شاسی بلند سفید تا بیاد این بارو برداره و همه خاطرات این گروه رو زنده کنه....الاایحال مقدار کنونی شاخص 5572 ..حمایت 5450 و مقاومت از همنجا تا 5900 ...یعنی تا از سد 5900 رد نشه انتظار رشد انچنانی نداریم ولی در صورت شکست اهداف خوبی خواهد داشت...هر چند سهامدار این گروه هستم ولی واقعیت بی مهری بازار به این گروهه..

شاخص ذغال سنگ :که با نماد کطبس و کشرق تو بورس حضور دارن الان روی 1116 واحده و روی نوار 1000 تا 1065 انبوهی از مقاومتها رو شکسته و فعلا مقاومتی پیش رو نداره و هدف اون تو مرحله اول 1230 خواهد بود...کلا تکادو و زیر مجموعه هاش با دید بلند مدت گین خیلی خوبی خواهند داد..خودم یه گوشه از سبد رو با نماد کشرق بهش اختصاص دادم و مثل تاپیک جناب باربد قفلش کردم تا دیگه نتونم بفروشمش..

شاخص کانه های فلزی:شاخص اینگروه یه اصلاح اجباری به خاطر مسائل بودجه داشت که روی 22600 با حمایت مواجه شد و برگشت..الان شاخص این گروه روی 23625 و تا به 25000 برسه انبوهی از مقاومتها رو در پیش داره ولی با گذشت از 25000 و تثبیت بالای اون میتونن عنوان لیدر بازار رو دوباره پس بگیرن..

شاخص غذایی:با گذر از 3180 واحد کار بزرگی انجام داده و در صورت تثبیت بالای اون که به نظر محتمل هست تا مدت زیادی این گروه سبز خواهند بود..یه پولبک هم شاید کرد ولی مقاومت میان مدتی خودش رو شکسته و هدف این شاخص بالای 5000 واحد در میان مدت میدونم...این گروه به لیدری غبشهر فکر میکنم تا مدتی رشد کنن..

شاخص بیمه:الان 4439 واحده و مقاومت خاصی فعلا تا 5000 واحد که برابر با 161.8 فیبو هست نداره...سهامداری تو این گروه فعلا توصیه میشه..

شاخص ساختمان :راجب این گروه نمیتونم چیزی بگم چون 50 متر هم جلوتر از خط مقدمه
 تشکر شده توسط: azim
12-17-2013, 04:13 PM
ارسال: #170
سلام دوستان
امروز داشتم بین خبر های فارس نیوز پرسه می زدیم که یه لحضه چشمم به یه خبر مهم در مورد بورس افتاد. آدرسشو پایین گذاشتم. با دیدن این خبر یاد روز های نزولی و اصلاح های دی ماه سال گذشته افتادم. بنظرتون باز هم چنین نقشه ی شومی تو ذهنشون دارن؟ بازم می خوان شاخص بکشن پایین؟ من که امروز تا 70% نقد کردم. فردا هم شاید بقیه رو بفروشم برم سوار یه قندی خوب شم. چون در این ایام قندی ها بهترین انتخاب هستن. شما نظرتون چیه؟
http://farsnews.com/newstext.php?nn=13920926000542
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: azim , alma , jahanagahi , alireza091111
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش قرار دادن لوگو بر روی تیشرت mohammadshamosi 1 1,690 06-18-2022 03:31 PM
آخرین ارسال: hasandavood
  آموزش زبان انگلیسی 118file 1 493 02-09-2022 01:06 PM
آخرین ارسال: Publishers
  آموزش کسب درآمد از بازی لم lem-game 18 18,690 01-11-2021 04:28 PM
آخرین ارسال: Mehdi_danesh2
  :: آموزش تولید علوفه هیدروپونیک با سرمایه کم :: حتی در خانه shirazi021 81 27,811 05-15-2018 01:06 PM
آخرین ارسال: اميررضا محمدى
  دانلود رایگان آموزش مت پینتینگ در فتوشاپ (Matte Painting) – ایجاد تصاویر خلاقانه saeed74 0 893 01-11-2017 10:18 PM
آخرین ارسال: saeed74
  آموزش دکوراسیون اتاق های کوچک ahmad77 0 765 09-08-2016 10:18 PM
آخرین ارسال: ahmad77
  آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس (آموزش ووکامرس) saeed74 2 903 09-08-2016 10:13 PM
آخرین ارسال: ahmad77
  آموزش سئو وردپرس saeed74 0 797 09-08-2016 01:24 PM
آخرین ارسال: saeed74
  سیگنال بورس arsho 132 17,269 08-20-2016 09:21 AM
آخرین ارسال: arsho
  دانلود کتاب های آموزش کسب و کار اینترنتی fekreabi 6 1,939 11-29-2015 09:03 PM
آخرین ارسال: fekreabi
  آموزش کسب درامد ارزی در منزل با روش Mining مهدی 1 145 50,773 07-04-2015 07:00 AM
آخرین ارسال: mosafer bedar
  به هرچی که فکر کنید به آن می رسید.؟؟؟؟آموزش jahanagahi 83 16,375 11-12-2014 02:58 PM
آخرین ارسال: sara azad
  کلاس آموزش کسب و کار ویژه ( تخصصی ) ahmad rezaee 29 9,918 06-09-2014 12:05 AM
آخرین ارسال: MARYAR
  اشتباهات رایج سرمایه گذاران مبتدی در بورس 0M1D 2 1,681 06-08-2014 08:41 AM
آخرین ارسال: ashena_73
  آموزش تجارت در سه گام ahmad rezaee 13 4,910 05-09-2014 12:52 AM
آخرین ارسال: arna
  آموزش نت خوانی موسیقی (سلفژ) m-jalalvand 2 2,459 01-22-2014 08:37 PM
آخرین ارسال: alma
  آموزش خط نستعلیق تحریری برای بچه های خوب انجمن m-jalalvand 15 4,754 12-05-2013 02:36 PM
آخرین ارسال: محسن قلي زاده
  سوالات من راجع به کلاس آموزش کسب و کار ahmad rezaee 54 9,655 10-20-2013 10:19 PM
آخرین ارسال: bashla
  آموزش طراحی قالب بلاگ بیان pesar368 3 2,571 08-19-2013 05:15 PM
آخرین ارسال: pesar368
  آموزش طراحی و دکوراسیون داخلی SAMIRA 18 6,111 08-17-2013 06:54 PM
آخرین ارسال: shahi.vahid

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS