سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: تاپیک موفقیت . اگر بمن اعتماد داری 5
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
ديوار ذهني رو اولا بايد شناخت. اگر بشناسيم مي تونيم براي شكستنش از جملات تاكيدي استفاده كنيم.
عزیزان علت اینکه دیر به دیر می نویسم اینست که نوشتن پشت سر هم مشکلی را حل نمیکند. مهم عمل کردن به این مطالب است. لطفا پیگیری فرمائید.
*من فکر میکنم منظور از دیوار ذهنی تمام عقاید و تابو هاییه که ما بدون دلیل واقعیی برای خودمون درست کردیم..

*برای از بین بردن این دیوارها من فکر میکنم غیر از خملات تاکیدی که 100درصد میتونه این دیوار هارو از بین ببره، سعی کردن برای فراموشی این افکار هم شاید موثر باشه..
درباره دیوار ذهنی من یه مطلب از " نیچه " توی تایپیک زیر نوشتم

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=9463
خـــــــــــــدا قوت
(09-01-2013 10:18 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]عزیزان علت اینکه دیر به دیر می نویسم اینست که نوشتن پشت سر هم مشکلی را حل نمیکند. مهم عمل کردن به این مطالب است. لطفا پیگیری فرمائید.

قبل از هر چیز لازمه از استاد به خاطر این جمله تشکر کنم واقعا عجله در این کار و داشتن نگاه سطحی به این موضوع باعث پیشرفت نمیشه.
واما دیوار ذهنی....
هر کدوم از ما در محیطی گوناگون با تربیتی خاص و عقاید و اداب و رسوم و خلاصه تحت تاثیر انواع دیدگاهها بودیم تا به اینجا رسیدیم.
بذارید با یه مثال ملموس پیش بریم. فرض کنید دیدگاه پدر یا مادرو حتی جامعه ما در مورد پول اینه که :بچه جون پول که علف خرس نیست و یا اونی که پولداره مطمئن باش از راه درست به دست نیاورده و هزاران جمله ی شبیه اون که از کودکی شنیدیم ملات این دیوار رو تشکیل میده حالا بعد از گذشت سی و اندی سال این دیوار با یک بتن عظیم شکل گرفته که نیاز به تلاشی هموزن همین دیوار داره بعضی از ما با خوندن یک کتاب میخواهیم این دیوار بتنی رو یک روزه خراب کنیم البته غیر ممکن نیست چون با رسیدن به این اعتقاد که غیر ممکن فقط غیر ممکنه میشه یک روزه خرابش کرد اما برای عموم ما نیاز به زمان تمرین و تمرکز بر موضوع هست......
فکر کردن به یه موضوع قبل از شنیدن حقیقت ماجرا از زبون استاد بهمون کمک میکنه عمیق تر مطلب رو بگیریم و اشکالات افکارمون رو پیدا کنیم..

سعی کنیم بیشتر توی بحث ها شرکت کنیم و صرفا به لایک کردن و مطالعه بسنده نکنیم.همتونو دوس دارم..

قبل از همه و بیشتر از همه با خودم بودم..
اعتماد بنفس کمی دارید؟ حتما نواقصی (جسمی و روحی )را در خود می بینید.

کاغذ و قلمی را بردارید و این نقاط ضعف ها را بنویسید.

تا شما می نویسید من هم بروم فکر کنم که عرض کنم , برای برطرف کردن آن چکار باید کرد؟Smile
از خودتان خجالت نکشید. بنویسید و سعی کنید با نوشتن نقاط ضعفی که فکر میکنید اعتماد بنفس شما را پائین نگه داشته را پیدا کنید.
اگر مایل بودید در پیام خصوصی من را در جریان قرار دهید.
این مسئله بسیار مهم است.
روزی برای پیدا کردن مشکل عدم اعتماد بنفسم کاغذ و قلمی را برداشتم و چند مورد را که فکر میکردم مانعی برای داشتن اعتماد بنفسم بود را پیدا کرده و نوشتم .

مثبت آن مورد را در ذهنم بارها و بارها مجسم کردم و بقول معروف رتوش زده و تصویری ایده ال از آن مورد را به ذهنم امانتSmile سپردم.
ذهنم در خود تصویر را جا داد و شروع کرد به پذیرفتن آنچه که من به وی سپرده بودم.

جمله همیشگی من :
شد.

بله شد. اکنون من اعتماد بنفس بسیار بالائی دارم.
عزیزانی که من را دیده اید: اعتماد بنفس من زیاد نیست؟
شخصی که جهان آگهی را می شناخت از دور داد زد:

جهان آگهی درست می گوید.
==================
آن شخص خودم بودم.25r30wi25r30wi25r30wi25r30wi25r30wi
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
لینک مرجع