سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری....
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
دوستان عزیز قاعده ای که همیشه برای عبارات تاکیدی تعریف میشود این است که جمله بار منفی نداشته باشد و تاکید آن بر انجام خواسته آن هم در زمان حال(زمان ادای جمله) باشد و...
عزیزان بیایید کمی هم خودمان تأمل کنیم و درباره چنین چیزهایی فکر کنیم و بطور ساده علل و اسباب چنین قواعدی را از ذهن خود جویا شویم!
-چرا جمله باید مثبت باشد؟
چون ضمیر ناخودآگاه به کلیت جمله نگاه نمیکند بلکه کلمات را در نظر میگیرد بدین معنی که تاثیر کلمه بر آن بیشتر از جمله است و اگر تاکید جمله بر نخواستن، نداشتن و از این قبیل باشد ضمیر ناخودآگاه بر فعل جمله متمرکز میشود.
همچنین اگر در عبارات تاکیدی از کلماتی مانند فقر، نفرت، خشم، اعتیاد، بیماری، تنبلی و غیره استفاده کنیم به دلیل بار احساسی و روانی این کلمات، ذهن روی آنها متمرکز شده و بقیه جمله را کم رنگتر خواهد دید.
-چرا جمله را به زمان حال بازگو کنیم؟
چون فعل یکی از قسمتهای مهم جمله است و ضمیر ناخودآگاه در زمان برخورد با جمله ای که فعل آن به زمان آینده است به دلیل عجزش از درک زمان(ضمیر ناخودآگاه ساعت و تقویم ندارد) برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته را مرتباً به آینده موکول میکند. اما جمله ای که با فعل حال صرف میشود ضمیر ناخودآگاه به دلیل ضعف در درک زمان "خواسته" را "داشته" فرض میکند و همه چیز را برای داشتن آن مهیا میکند به همین دلیل است که افراد موفق اکثراً چیزهایی و فرصتهایی سر راهشان قرار میگیرد که به طرز شگفت انگیزی همچون قسمتهای یک پازل داراییهای مادی و معنوی آنها را روز به روز متکاملتر میکند.
- چرا از کلماتی مانند لطف و کرم خدا، راههای شگفت خدا و امثال آن در عبارات تاکیدی خود استفاده میکنیم؟
وقتی کسی میگوید من یک ویلا دارم ضمیر ناخودآگاه بدون هیچ ردخوری این عبارت را میپذیرد اما ضمیر آگاه همزمان میگوید کو؟ ندارم!(دیوار ذهنی که استاد قربانیان همیشه به آن اشاره میکنند) بنابراین این عبارت نیاز به یک مکمل دارد که از آن حمایت کند، هم برای مقابله با دیوار ذهنی و هم برای القای حالت سپاسگذاری و قوام بیشتر. یعنی چون ما به قدرت خدا واقف هستیم این قدرت و امکان خلق را در جمله خود به کار میبریم تا ذهن آگاه، ممکن بودن خواسته را بهتر بپذیرد. حالا اگر کسی در عبارات تاکیدی خود راههای شگفت خدا نامی نبرد هیچ اشکالی ندارد زیرا وی به این مسأله قانع شده که قدرت ذهن همان قدرت خداوند است.

در آخر به همه عزیزان توصیه میکنم از کلماتی استفاده کنند که پذیرش آنها از لحاظ ذهنی برایشان راحت تر است و با تکرار آنها احساس رضایت و شور و وجد کنند و به اصطلاح موتور ذهنشان را گرم کند.
به دو سوال جناب سلمان پور را دقت کنید :

چرا جمله باید مثبت باشد؟ و چرا جمله را به زمان حال بازگو کنیم؟

شاید از نظر دنبال کنندگان قانون جذب یک جواب داشته باشه (((( درگیر کردن احساسات با خواسته ))))
اگر جمله ای را مثبت مینویسیم و مثبت ادا میکنیم در واقع احساس بعد از تفکر آن جمله برای ما اهمیت دارد وگرنه جمله اگر منفی بیان شود خوب احساس منفی گسترش می یابد . اگر جمله به زمان آینده بگوییم در اصل کمبود و نداشتن ان خواسته را در ذهن در زمان حال حس میکنیم و قطعا کمبود مشابه ای را در آینده تجربه خواهیم کرد و به خواسته مان نمی رسیم . دقت کنید وقتی تجسم خلاق را راه می اندازید و خودتان را در قالب آن آرزو که هم اکنون تحقق یافته است می بینید چه حالی به شما دست می دهد ؟ آیا به وجد نمی آیید ؟ احساسات شما درگیر نمیشود ؟
خوب یکی از پاسخ های این دو سوال همین است که با رعایت این دو مورد ( مثبت بودن جمله + زمان حال بیان کرد ) عبارت تاکیدی قطعا آروزیتان را درگیر فرمی از احساسات جدیدی می کنید . ما افرادی را داشتیم که جملاتشان مثبت و به زمان حال تکرار شده اما نتیجه ی مطلوبی نگرفته اند علت را جستجو کردیم و متوجه ی موضوعی شدیم .
لازمه نتیجه دادن در روند خلق دو چیز خیلی اساسی است : 1 - باور قوی 2 - احساس قوی
اگر این دو مورد را در خود نمیبینید نتیجه ای نگرفتید تعجب نکنید . من معتقدم تمام موارد تمارینات را باید با تمام احساس به گونه ای مثبت انجام دهیم . نبض وقوع نتیجه به احساس شما بستگی دارد نه صرفا تنها تمرینات را بیخود تکرار کردن.
با سپاس از توجه ی شما
ایمان و باور
ممنون استاد بهداد عزیز.
افرادی می توانند موفق شوند که برای رسیدن به اهدافشان ایمان قوی و باور کامل داشته باشند.
البته اوائل کار هر عزیزی برایش سخت است که باور کند می تواند ذهن را گول بزند ولی در نهایت با تکرار جملات تاکیدی و تجسم , این باور و ایمان در وی قوی و قوی تر خواهد شد
دوستان یک نکته ای در باره اثرات تلقین هست که نباید از آن غافل ماند و این صرفاً مختص تلقین است و نه فرایند تجسم خلاق.
تلقین در واقع گفتن چیزی به خودمان یا دیگران و تکرار آن تا زمان رسیدن به باور و تغییر نگرش؛ حال آنکه آن چیزی که تلقین میشود حتی میتواند دروغ هم باشد!
طرفداران و کارشناسان نظریه تلقین بر این اعتقادند که صرف تکرار یک مطلب میتواند باعث ایجاد باور در شخص مخاطب شود(چه خودتلقینی و چه تلقین به دیگران)
بنابراین من با اجازه اساتید محترم به همه کسانی که نمیتوانند جملات تاکیدی را با احساس و باور تکرار کنند هم اکیداً توصیه میکنم شروع به تکرار هرچه بیشتر آنها کنند و خواهند دید که بطور ناخودآگاه، تدریجاً تحت تأثیر این جملات قرار میگیرند و بر باورهایشان اثر میگذارد و بعد از آن فرایند جذب آغاز میشود زیرا:
قانون جذب در برابر كلماتي كه به كار مي بريد يا افكاري كه به ذهن مي آوريد واكنش نشان نميدهد. قانون جذب صرفاً در برابر آنچه در مورد گفته ها يا افكارتان احساس مي كنيد واكنش نشان مي دهد.بنابراين همواره سعي كنید كلمات و افكاري رابه كار ببريد كه در شما احساس مثبت ايجاد ميكنند.
پس
در ابتدا تکرار و تکرار و تکرار
بعد تکرار و احساس و تکرار
سپس تکرار و باور و تکرار
و در نهایت تکرار و دریافت و تکرار

البته اینها مراحل استفاده از قدرت تلقین در تجسم خلاق و جذب خواسته ها است و توضیحات مفصل تر درباره این موضوعات را استاد بهداد و استاد قربانیان و مابقی عزیزان فرموده اند.
تکرار جملات تاکیدی تلقینی است برای ایجاد باور.
لطفا پیگیر تایپیک اگر بمن اعتماد دارید.... باشید.
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=4903&page=1

پیشنهادات و انتقادقات خود را در رابطه با تایپیک فوق در همین تایپیک مطرح فرمائید.
سلام و عرض ادب خدمت جناب قربانیان .
استاد میخواستم بپرسم که شما ده سال طول کشید تا به هدف خودتون رسیدید ؟؟؟
یعنی در واقع ما که حدود بیست و دو سالی داریم انشالله سی و دو سالگی میرسیم به خواسته هامون ؟
البته مثلا" میدونم که رسیدن به یک خانه خوب و یک ماشین خوب خیلی زود صورت نمیگیره .
مثلا" یکی که هدفش اینه خانه 500 متری در یک نقطه خوب و یا ماشین مثلا" مرسدس بنز کلاس سی هست .
نباید انتظار داشته باشه یکساله و یا شاید دوساله به این هدفاش برسه که مادی هستند البته این اهداف .
حالا هدف های معنوی چی ؟
مثلا اعتماد به نفس ، ذهنیت ثروتمند و.... چقدره حاصل میشود ؟؟؟
با سپاس از شما
(11-12-2012 06:46 PM)GreatNavid نوشته شده توسط: [ -> ]سلام و عرض ادب خدمت جناب قربانیان .
استاد میخواستم بپرسم که شما ده سال طول کشید تا به هدف خودتون رسیدید ؟؟؟
یعنی در واقع ما که حدود بیست و دو سالی داریم انشالله سی و دو سالگی میرسیم به خواسته هامون ؟
البته مثلا" میدونم که رسیدن به یک خانه خوب و یک ماشین خوب خیلی زود صورت نمیگیره .
مثلا" یکی که هدفش اینه خانه 500 متری در یک نقطه خوب و یا ماشین مثلا" مرسدس بنز کلاس سی هست .
نباید انتظار داشته باشه یکساله و یا شاید دوساله به این هدفاش برسه که مادی هستند البته این اهداف .
حالا هدف های معنوی چی ؟
مثلا اعتماد به نفس ، ذهنیت ثروتمند و.... چقدره حاصل میشود ؟؟؟

با سپاس از شما

با مطالعه تایپیک اگر بمن اعتماد.......در مدت 1 الی سه ماه.بشرطیکه با نیت تغییر نگرش از منفی به مثبت با ایمان و باور زیاد آنرا مطالعه و تمریناتش را انجام دهید.
آنزمان من شاید یکی دوسال طول کشید زیرا یک منبع همچون این تایپیک نداشتم و مجبور بودم کتابهای مختلف را با روشهای متفاوت مطالعه و تجزیه و تحلیل کنم.
ممنون از پاسختون ، واقعا" از این دل پاکتون من لذت میبرم ، در خیلی از انجمن ها و ... گرچه فرد حضور داره اما همون موقع جواب نمیده و به قول معروف یه مقدار کلاس میزاره و سوال ها رو دیر جواب میده تا خودشو مثلا" ببره بالا . از اینکه انقدر زود جواب سوالم دادید خیلی ممنون . شما نمونه اید !
جناب قربانیان راه درمان تنبلی چیه ؟؟
مثلا" من خیلی کارها رو میدونم اگر انجام بدهم خیلی خیلی موفق میشم . ولی هرچی تلاش میکنم که در اون جهت قدم بردارم نمیتونم .
به طور مثال من اگر طراحی وبسایت رو یاد بگیرم ، مهارت زبان انگلیسی رو بیشتر کنم یا خیلی تمرینات دیگه خیلی خوب و عالی زندگیم پیش میره ولی تنبلی یا هر چیزی که اسمش هست نمیگذاره من اینکارا رو بکنم . راه حلش چیه ؟؟
مرسی
(11-12-2012 07:05 PM)GreatNavid نوشته شده توسط: [ -> ]ممنون از پاسختون ، واقعا" از این دل پاکتون من لذت میبرم ، در خیلی از انجمن ها و ... گرچه فرد حضور داره اما همون موقع جواب نمیده و به قول معروف یه مقدار کلاس میزاره و سوال ها رو دیر جواب میده تا خودشو مثلا" ببره بالا . از اینکه انقدر زود جواب سوالم دادید خیلی ممنون . شما نمونه اید !
جناب قربانیان راه درمان تنبلی چیه ؟؟
مثلا" من خیلی کارها رو میدونم اگر انجام بدهم خیلی خیلی موفق میشم . ولی هرچی تلاش میکنم که در اون جهت قدم بردارم نمیتونم .
به طور مثال من اگر طراحی وبسایت رو یاد بگیرم ، مهارت زبان انگلیسی رو بیشتر کنم یا خیلی تمرینات دیگه خیلی خوب و عالی زندگیم پیش میره ولی تنبلی یا هر چیزی که اسمش هست نمیگذاره من اینکارا رو بکنم . راه حلش چیه ؟؟
مرسی

کلاس . آن هم برای عزیزانم.Wink
باور کنید اگر کمی هم معطلی دارد بیشتر بخاطر اینست که من سعی میکنم به همه تایپیکها سر بزنم تا اگر از من سئوالی داشتند و یا سئوالی بود که در تخصص من باشد جواب دهم.
اما موضوع رنگ دوم.مطالعه بی چون و چرای تایپیک اگر بمن اعتماد .....است.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
لینک مرجع