سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری....
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
(11-18-2012 02:51 PM)بهداد نوشته شده توسط: [ -> ] GreatNavid

2 - جناب یزدانی عزیز : ابتدا باید اهداف خودتان را مکتوب کنید و نمیدونم آیا دفترچه ی آرزوها را هر روز دنبال میکنید یا نه ؟ اما اولین و آخرین تمرین در روز و شب شما مطالعه ی همین اهداف است . اهداف باید از چیزهایی که دوست ندارید ساخته شوند ( جدول تضاد ) که ماندگار تر و تغییر دهنده تر باشد نه صرفا هر چیز که دوست دارید را هدف بدانید . اهداف میتواند برای خودتان در حیطه های متفاوت ( حرفه / سلامتی / ثروت و پول / تفریحات و ... ) باشند یا اینکه اهداف دگرخواه ( کمک به دیگران / دادن عشریه از درامد به دیگران و ... ) که دومی دستاوردهای خارق العاده دارد .

3 - استارت تمارین با مرحله ی اول جذب ( خواسته ات را مشخص کن ) آغاز می شود یعنی نوشتن اهداف و پیشروی در مسیر روند خلق .

با سپاس از عزیزان
چرا اهداف باید از چیزهایی که دوست نداریم ساخته شوند؟دقیقا متوجه منظورتون نشدم.
مگر تعریف هدف این نیست؟:
(هدف یعنی نوشتن برنامه هائی برای رسیدن به آنچه ایده آل ماست .هدف یعنی تغییر وضعیت موجود.کجا هستیم و به کجا می خواهیم برسیم.)
منظورتون از مسیر روند خلق همون تغییر نگرش با ساخت جملات تاکیدی و تکرار آن ها هست؟
با توجه به اینکه شما می فرمایید برای هر هدفی باید یک یا چند جمله ی تاکیدی جداگانه بنویسیم پس یعنی هر جمله ی تاکیدی مربوط به یک هدف مکتوب می شود؟
برای هدف خرید خودرو و خانه و امثالهم باید همون جمله ی تاکیدی پول مثل سیل ... رو به کار ببریم دیگه؟
(11-19-2012 01:35 AM)amiryazdani138 نوشته شده توسط: [ -> ]با توجه به اینکه شما می فرمایید برای هر هدفی باید یک یا چند جمله ی تاکیدی جداگانه بنویسیم پس یعنی هر جمله ی تاکیدی مربوط به یک هدف مکتوب می شود؟
برای هدف خرید خودرو و خانه و امثالهم باید همون جمله ی تاکیدی پول مثل سیل ... رو به کار ببریم دیگه؟

بله کاملا درست می فرمائید. آقای امیر یزدانی عزیز من از این همه موشکافی شما لذت می برم. آرزو دارم موفقیت شما عزیز را بزودی ببینم. ایمان دارم که موفق خواهی شد.به امید آنروز.
خواهش می کنم استاد.
یعنی در واقع ما با نوشتن اهداف خود با انواع دیوارهای ذهنی برخورد می کنیم که برای مقابله با این دیوارهای ذهنی باید برای هرکدام یک جمله ی تاکیدی بسازیم و تکرار کنیم.
حالا مثلا برای رسیدن به یک هدف بزرگ ممکن است ما با چندین دیوار ذهنی برخورد کنیم که مجبور باشیم چندین جمله ی تاکیدی برای اون هدف بزرگ بسازیم یعنی در واقع یک هدف بزرگ به چندین هدف کوچک می تونه تقسیم بشه.
مثال : من هدف دارم در تاریخ 29 اسفند 92 فلان خودرو رو خریداری کنم ، وقتی این هدف رو با تمام جزئیات مکتوب می کنم دیوارهای ذهنی شروع میشه : تو که سرمایه نداری ، تو که بیکار هستی ، تو که کارمند هستی ، تو که پول نداری ، تو که اعتماد بنفس نداری . پس اینجا این هدف من به چندین هدف تقسیم شد : 1 - جمع آوری سرمایه . 2 - راه اندازی کار . 3 - بالا بردن اعتماد بنفس .4 - پول دار شدن و در آخر خرید خودرو.(به ترتیب اولویت ضرورت اهداف رو خودمون انتخاب می کنیم و می نویسیم.)
که باید برای هر کدام از این اهداف یک جمله ی تاکیدی بسازم .پس بنابراین یک هدف بزرگ می تونه چندین هدف کوچک تر و چندین جمله ی تاکیدی رو در بر بگیره .پس نتیجه می گیریم که باید اهداف بزرگ داشته باشیم. این طور نیست؟
شکستن دیوار ذهنی یک حرکت عمومی است که با بالا رفتن اعتماد بنفس و تکرار جملات تاکیدی باید از بین برود. خرید ماشین جزو اهداف است که باید با جزئیات کامل بنویسی و زمان منطقی برای آن در نظر بگیری.
در مثال شما به جز تبدیل نشده بلکه هر کدام از موارد اشاره شما یعنی جمع آوری سرمایه و راه اندازی کار و .... همگی اهداف شما هستند. لطفا تایپیک را به دقت مطالعه فرمائید.
(11-19-2012 02:16 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]شکستن دیوار ذهنی یک حرکت عمومی است که با بالا رفتن اعتماد بنفس و تکرار جملات تاکیدی باید از بین برود. خرید ماشین جزو اهداف است که باید با جزئیات کامل بنویسی و زمان منطقی برای آن در نظر بگیری.
در مثال شما به جز تبدیل نشده بلکه هر کدام از موارد اشاره شما یعنی جمع آوری سرمایه و راه اندازی کار و .... همگی اهداف شما هستند. لطفا تایپیک را به دقت مطالعه فرمائید.
یعنی جمع آوری سرمایه ، راه اندازی کار ، بالا بردن اعتماد بنفس ، جمع آوری پول که برای رسیدن به هدف خرید خودرو نیاز هستند رو نباید مکتوب کنیم و جزو اهداف به حساب بیاریم؟
چرا موارد اشاره شده اهداف هستند و باید مکتوب شوند. لطف کنید تایپیک را به دقت مطالعه فرمائید.
(11-19-2012 02:16 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]شکستن دیوار ذهنی یک حرکت عمومی است که با بالا رفتن اعتماد بنفس و تکرار جملات تاکیدی باید از بین برود. خرید ماشین جزو اهداف است که باید با جزئیات کامل بنویسی و زمان منطقی برای آن در نظر بگیری.
فکر کنم منظورتون از اینکه اهداف رو به جزء تبدیل کنیم مثلا برای خودرو مدل ، رنگ و ... باشه.؟

1 - چرا اهداف باید از چیزهایی که دوست نداریم ساخته شوند؟دقیقا متوجه منظورتون نشدم.
2 - مگر تعریف هدف این نیست؟:
(هدف یعنی نوشتن برنامه هائی برای رسیدن به آنچه ایده آل ماست .هدف یعنی تغییر وضعیت موجود.کجا هستیم و به کجا می خواهیم برسیم.)
3 - منظورتون از مسیر روند خلق همون تغییر نگرش با ساخت جملات تاکیدی و تکرار آن ها هست؟

درود مجدد
1 - شما قرار است ناخودآگاه خود را از باورهای محدود قدیمی پاک کنید و به جای آن باورهای جدید پر کنید . برای این جایگزینی اول شما باید باورهای قدیمی را پاک کنید و لوح مغزتان را سفید کرده و دوباره از نو عملیات رایت را آغاز کنید . مثال : وقتی من از خیانت عشقی یا بی پولی رنج میبرم پس پروراندن یک خانه ی ویلایی زیاد برای من تاثیر گذار نیست چون ذهنم هنوز از درد و رنجهای قدیمی پر هست . پس شما باید ابتدا از تضاد ( چیزهایی که دوست ندارید ) را پاک کنید و این مستلزم جملات تاکیدی مثبت در مقابل همان درد و رنج است . موضوع 22 تاپیک اختصاصی جذب را دنبال کنید :
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=3630&page=5

2 - این تعریف کلی هدف است و من با تئوری کاری ندارم و برایم 10 % بیشتر مهم نیست انچه اهمیت دارد کاربرد یک حرف است . رسیدن از تضاد خواسته به شفافیت کامل خواسته ی مطلوب خود اولین قدم در راه موفقیت است .

3 - ما در مورد روند خلق اهداف که یک سلسله تمارین و برنامه های روزمره برای سرعت بخشیدن به اهداف است در تاپیک مسائل کاربردی قانون جذب صحبت کرده ایم . گویا شما از وجود این تاپیک بی اطلاع هستید . اگر این تاپیک را مطالعه کردید و باز هم به جوابتان نرسیدید من در خدمتم .

http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=3630&page=5

با سپاس

(11-19-2012 11:15 AM)amiryazdani138 نوشته شده توسط: [ -> ]
فکر کنم منظورتون از اینکه اهداف رو به جزء تبدیل کنیم مثلا برای خودرو مدل ، رنگ و ... باشه.؟
ممنونم. بله دقیقا.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
لینک مرجع