ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

تولیدی در زمینه الکترونیک و کامپیوتر با 50 میلیون؟!!
زمان کنونی: 05-06-2024, 03:34 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: rezaeee
آخرین ارسال: Shahramnon
پاسخ: 7
بازدید: 1608

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 2.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
02-09-2015, 05:36 PM
ارسال: #1
سلام
من خیلی تاپیک توی موضوعات مختلف ایجاد کردم و یا تو تاپیک های زیادی سوال پرسیدم. و همه اینها به خاطر ایجاد یک کسب و کار خانوادگی بود که باید کاری میبود که همه افرادی که قرار بود توش کار کنند رو راضی کنه و خیلی تخصصی نباشه (مثل صنایع غذایی و دامداری و پخش و .....)

ولی اینبار میخوام از کاری که رشته تحصیلیم هست و واقعا بهش علاقه مندم سوال کنم! یعنی کاری در زمینه الکترونیک و کامپیوتر. راستش قبلا توی این زمینه تحقیقاتی کردم و دیدم متاسفانه کارخونه های فعال توی این زمینه که برای فروش گذاشته بودن خییییییییلی گرون بود(در حد 4 میلیارد و اینا!). و از اونجایی که اینکار ، کار شخصی من حساب میشه و نهایت سرمایه 50 میلیونی بتونم براش بذارم، بنظرتون چکار میشه کرد که تولیدی باشه و دست هم توش خییییییلی نباشه(مثل چاپ PCB و ....).

خلاصه کار مهندسی باشه و توش فسفر مغز سوزانده بشه و کار هرکسی نباشه(همون دانش بنیان و اینا که میگن!). البته صرفا تئوریک هم نباشه و بشه فروخت و ازش پول درآورد!

مثلا من این برنامه پایش رو نگاه میکنم، وقتی رییس DIMO و glx و .... رو میارن که طرف سیکل داره یا لیسانس حسابداری و .... است و حالا داره تبلت و گوشی هوشمند میفروشه و من فوق لیسانس شریف فقط آرزوی همچین اتفاقی رو دارم در زندگیم، دوست دارم با سر شیرجه برم تو دیوار!
من میتونم بردهایی که اینا میرن از چین وارد میکنن رو خودم طراحی کنم. حتی میتونم ظاهر گوشی رو هم با سالیدورک بصورت کاملا مهندسی طراحی و مونتاژ کنم. ولی خب چه فایده!
نمیدونم چطور باید منم یک تولیدی صنعتی داشته باشم Huh

حالا من نمیخوام همین اول تبلت و گوشی بزنم(چون فکر کنم هزینه بالایی بطلبه و همچنین بازارش هم شدیدا رقابتیه و عملا ورود ناپیر(حداقل برای شرکتی تازه تاسیس و ساده!)).

ولی خب بالاخره حتما قطعات الکترونیکی هم پیدا میشن که کم هزینه تولید بشن و بازار فروش خوبی هم بشه براشون پیدا کرد؟!!!!! ( مثلا آیفون تصویری؟!)

آیا ایده ای در این زمینه دارید؟ حداقل سرمایه که برای شروع میخوام چقدره؟ اصلا چطور شروع کنم به نظرتون؟ روی چه محصولاتی میشه کار کرد؟

هر حرف و ایده ای در این زمینه دارید دریغ نکنید10_004
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , mahdi6940
02-09-2015, 05:51 PM
ارسال: #2
RE: تولیدی در زمینه الکترونیک و کامپیوتر با 50 میلیون؟!!
ولی خب بالاخره حتما قطعات الکترونیکی هم پیدا میشن که کم هزینه تولید بشن و بازار فروش خوبی هم بشه براشون پیدا کرد؟!!!!! ( مثلا آیفون تصویری؟!)
--------------------------------------------------------------------------------
منظورم لوازم الکترونیکی بود (اشتباه نوشتم قطعات)
02-09-2015, 07:05 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-09-2015 07:06 PM، توسط moele.)
ارسال: #3
سلام
عزیز شما 50میلیون که هیچی 50میلیارد هم داشته باشید تا وقتی تخصصی که به درد بازار بخوره نداشته باشید مثل اینه که خیچ پولی ندارید به غیر از اینکه پولتون را بزنید به دلالی بساز بفروشی و.....که به نظر من همون هم تخصص لازم داره در هر صورت تولیدی حتی اگر تولید فلافل باشه نیاز به تخصص داره

حالا کار هرچی بزرگتر بشه نیاز به تیم تخصصی داره .شما به همه چیز خیلی سطحی نگاه می کنید یا اینکه نابغه هستید اگر طراحی برد یک موبایل به همین راحتیه برای شما بروید آنتنهای مخابراتی و نظامی طراحی کنید

افرادی مثل مهندس نایبی ها که امروز شرکتهای تولید آنتنهای سطح بالا و تحریمی مخابراتی دارند اینها از روز اول خودشون نرفتند و تو خیالات یک چیزی را طراحی کنند بلکه سالها این طرف اون طرف برای دیگران کار کردند به تخصص لازم رسیدند امروز میاند قرار داد میلیاردی با مخابرات و صنایع دفاع می بندند

دوست من از خواب خیال بیا بیرون و برو تخصص کسب کن در هر زمینه که علاقه داره

این فایلها را با دقت و حوصله چند بار گوش بده
http://trustzone.ir/?p=277
البته مطالب زیادی تو نت در این باب هست اما اینها یک مقدار مختصر و مفید تره

نکته بعدی برای شکل گیری هر کسب کاری زمان نیازه
برای اینکه پخته تر بشی یا برو یک جایی مشغول به کار بشو (مثلا شرکت استادهای دانشگاهتون)یا اینکه این طرف اون طرف آگهی بده و پروژه براشون انجام بده از پروژه های دانشجویی گرفته تا پروژه های صنعتی و نیمه صنعتی بعد کم کم که وارد دنیای رشته ات شدی می تونی راهتو برای تولید پیدا کنی
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی
02-09-2015, 07:27 PM
ارسال: #4
سلام
ممنون از نصایح شما ولی باور کن طراحی برد موبایل راحتتر از چیزیه که فکر میکنی (ما قرار نیست اپل و سونی و سامسونگ باشیم) قراره روی اینترنت از کلی طرح آماده مدارها مختلف کپی برداری و سرهم بندی کنیم و به محصول نهایی برسیم (ضمن اینکه اینقدر معماری آماده و روتین برای طراحی هست که نیاز به کپی هم نیست حتی!). برا همین میگم اینکار فایده نداره و فقط به درد محصولاتی در حد glx و دیمو میخوره که شاید بشه بازار KID رو واسش درنظر گرفت! که توی همونم اینقدر جنس چینی ریخته که ارزش نداره (چون منم باید قطعات مورد نیاز مدارم رو از همین چین بخرم و تازه پول کارمند و مونتاژ کارش رو هم بدم!)
اون کسایی هم که فعالن به نظرم روی حساب وامهای 4% و حمایت های آشکار و پنهانه که موندن وگرمه همون صاایرانشم جمع کرد با اون همه دم و تشکیلات و سرمایه و امکانات

اتفاقا پیشنهاد از صنایع دفاع دارم ، ولی من نمیخوام واسه کسی کار کنم ....اونم دفاعی!
مخابرات هم تخصص من نیست و علاقه ای هم بهش ندارم.

شما جوری مینویسی که انگار من فکر میکنم بیل گیتس و رفیقش دو نفری مایکروسافتو اداره میکنن، یا مثلا استیو جابز و اون رفیقش دو تایی نشستن گوشی های اپل میسازن(البته جابز که مرحوم شد خدا بیامرز!).

نه برادر من. برنامه ای که من واسه دوربین پلیس برای تشخیص پلاک خودرو درحال حرکت نوشتم الان دارن رو ماشین هاشون نصب میکنن و کلی کار دیگه هم واسشون میکنه که اینجا نمیتونم بگم!!
ولی من خوشم نمیاد با دولت کار کنم(هر دولتی تو هر کشوری).

دنبال بیزنس مستقلم که مشتری عمومی داشته باشه. برای همین تاپیک مبزنم و میپرسم به نظرتون(چون من نه تو کار فروش الکترونیک بودم و نه کسیو میشناسم که بپرسم) چی جواب میده که آدم تو ایران تولید کنه!

بدبختی مملکت ما اینه که یا باید واسه دولت کار کنی ، یا با تخصص الکترونیک بری مواد عذایی باز کنی (چون چینی ها قبضه کردن بازارت رو!)
02-09-2015, 07:41 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-09-2015 07:41 PM، توسط moele.)
ارسال: #5
طراحی با سر هم بندی فرق داره شما نوشته بودید طراحی می کنید اما حالا می گویید الگو آماده بر می دارید سر هم می کنید

حالا بگذریم ما اصلا هدفمون این بحثها نیست

و اگر هم حرفی زدم هدف راهنمایی بود اگر ناراحت شدید و بدتون اومد معذرت می خواهم

موفق باشید
02-09-2015, 07:55 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-09-2015 07:56 PM، توسط rezaeee.)
ارسال: #6
خب مشحصه که نمیشه یکنفره نشست و از صفر یک گوشی موبایل طراحی کرد! حتی همین سامسونگ تازه چند سال اخیر هستش که هسته ARM میخره و پروسسورش رو خودش طراحی میکنه وگرنه خودش هم قبلا میکروی آماده میخرید!
من وقتی glx و DIMO مثال میزنم شما باید بگیرید مطلبو!

نه حق دارید. شاید چون من یه پیش فرضایی توی ذهنم هست و فکر میکنم همه میدونن(و یا همه منو میشناسن) و مسایل رو توضیح نمیدم بقیه فکر میکنن همینطوری سطحی یه چیزی میگم و میرم!
(شایدم واقعا سطحی دارم میگم به قول شما)

حالا به هرحال این بحث ها بیفایدست.... لطفا اگر دوستان فکر میکنن وسیله الکترونیکی هست که تولیدش در ایران سود ده باشه( یا حداقل ضرر ده نباشه) و سرمایه های کلون و عجیب و غریب نخواد دریغ نکنن.

مثلا من خودم یه دستگاهی در زمینه محصولات فرهنگی توی ذهنم بود که طراحی کنم و بسازم و مطمئن بودم همون سال اول بالای 1 میلیارد سود خالصش هست. ولی با بهترین حساب و کتابی که کردم ساخت هر دونه اش حداقل 500 هزارتومن برای من درمیاد، و برای گسترش و بازاریابی (همچنین جلوگیری از کپی برداری رقبا) مجبورم امانی بدم به مشتری و این یعنی اگر 1000 تاشو بدم 500 میلیون سرمایه میخواد!

پس باید برم سمت سرمایه گذار. ولی از طرف دیگه اگر اینترنت گسترش پیدا کنه(که مطمئنا تا 5 سال دیگه به اون حدی که من مدنظرمه نمیرسه) این دستگاه دیگه منسوخ میشه!

از یه طرف دیگه میدونم این دستگاه بیشتر از 100 تا فروخته بشه سر و کله نیرو انتظامی و وزارت ارشاد و سازمان ا/ط/.... و ... پیدا میشه (حالا هیییییچ ذره ای خلاف هم توش نیستا! ولی خب ایرانه دیگه!!! میدونم سلیقه خیلی ها نمیکشه!!!)

و البته ممکنه مشابه دستگاه ساخته شه توسط افراد نا اهل و به سمت راه های ناثواب! بره

خلاصه شدیدا دو دلم (هرچند تقریبا قیدشو زدم). حالا دنبال ایده جایگزینش میگردم چون ایده های خودم زیادی روشنفکرانه است! و اجراش تو ایران فقط دردسر سازه
برای همین دنبال یه وسیله ساده و ارزون و بی دردسر برقی میکردم که تولیدش بصرفه و شروع کنم
11-21-2015, 05:11 PM
ارسال: #7
سلام دوست من - کسانی که در راه تولید قدم میذارن باید بدونن که قدم در راه دشواری گذاشتن راهی که ممکنه هم سرمایه و هم عمرشونو بذارن و به نتیجه نرسن البته اگه با قاعده پیش بری به نتیجه مطلوبی میرسی اما چند نکته مهم رو در نظر بگیر :
- تولید کردن کار بسیار دشواریه اما فروش محصول از اون مشکل تره
- برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید خودتو آماده کنی که حداقل 5 سال وقت بذاری تا به نتایجی نسبتا امیدوارکننده برسی
- هر محصولی میخوای تولید کنی برو در بازار فروش و بخش خدمات پس از فروش اون محصول یه مدت حداقل یک سال کار کن ( شده با حقوق کم کار کن)
من در زمینه تولید تجربه هایی دارم اگه دوست داری با داستان کار من آشنا بشی یه سری به این مطلب بزن
http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=14480
موفق باشی

به کمک خدایی که دوست داشتنی ترین دوست بوده و هست هر غیر ممکنی ممکن خواهد شد
وبگاه اطلاع رسانی شرکت زانوگه با عنوان "آنتن-مرکزی" (com.)
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما در مورد نانوایی لواش؟ tiktaks 2 634 04-04-2018 07:56 PM
آخرین ارسال: avahid75
  سوال در مورد تولید قطعات پلاستیکی moslem.b 4 1,922 03-10-2017 10:47 PM
آخرین ارسال: simplify94
  بهترین طرح صنعتی یا تولیدی mahdi1989 10 9,957 02-13-2017 12:25 PM
آخرین ارسال: mehdi.system58
  برق و الکترونیک hamidb 0 354 12-22-2016 07:15 AM
آخرین ارسال: hamidb
  آموزش تجربی بازیافت پلاستیک - صنعتی در ایران که بیشتر در دست افغان saadati 12 10,066 12-15-2016 02:23 AM
آخرین ارسال: saadati
  راه اندازي كارگاه تعميرات ترانسفورماتور با سود واقعا بالا reza.direct 30 5,482 08-14-2016 03:42 PM
آخرین ارسال: hrt1371
  راهنمایی درمورد تولیدی تا 16 میلیون pooya.r 2 1,848 06-09-2016 05:06 PM
آخرین ارسال: irandac
  می توان محصولا را بدون برند در بازار توضیع کرد? kastrol 5 964 05-19-2016 07:24 AM
آخرین ارسال: aligoli
  راهمای تولیدی فیلر هوا یا پیچ و مهره adibkurd 1 1,354 05-09-2016 01:27 PM
آخرین ارسال: soheyl_ir89
  تجارت 120,000 میلیارد تومانی در سال را باید جدی گرفت mehdi098 18 4,853 01-30-2016 06:00 PM
آخرین ارسال: business_nuts
  راهنمایی تولیدی لباس mohsen_ 5 2,263 11-21-2015 04:52 PM
آخرین ارسال: RMA
Heart تولیدی مواد غذایی mehran121 17 5,485 08-09-2015 12:24 AM
آخرین ارسال: mehran121
  راهنمایی در مورد تولید میلگرد از ضایعات اهن ghadirteam 0 2,401 06-28-2015 03:39 AM
آخرین ارسال: ghadirteam
  دادوستد با کشور پاکستان bagheria 1 462 06-20-2015 11:24 AM
آخرین ارسال: sadeghy
  ایجاد یک کارخانه در افغانستان farza4 2 1,064 06-20-2015 10:51 AM
آخرین ارسال: sadeghy
Bug صنعت کفش-ایده با 5 میلیون! hesam12345 12 8,952 06-05-2015 09:49 PM
آخرین ارسال: sorin
  قیمت انواع لاستیک نو در مناطق ازاد چقده؟ abnilboy 1 1,401 05-13-2015 12:55 PM
آخرین ارسال: abnilboy
  بهترین راه برای پیدا کردن سوله اجاره ای در شهرک های صنعتی؟ theboy 6 2,501 02-09-2015 02:39 PM
آخرین ارسال: rezaeee
  توضیح در خصوص راه اندازی خط تولید ظروف یکبار مصرف محسن نبیئی 1 5,573 01-02-2015 07:00 PM
آخرین ارسال: ali eghbal
  ریخته گری در اصفهان saadati 2 990 12-10-2014 03:07 PM
آخرین ارسال: saadati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS