ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

RE:کلاس شروع کسب و کار کوچک ( تخصصی )
زمان کنونی: 05-15-2024, 10:06 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ahmad rezaee
آخرین ارسال: mardin-b
پاسخ: 21
بازدید: 5356

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
08-27-2013, 08:01 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-10-2013 10:49 PM، توسط ahmad rezaee.)
ارسال: #1
سلام به همه دوستان عزیز :

در قسمت آموزش کسب و کار که چند ماه پیش ارائه شد در باره انواع فعالیت ها بر طبق نظریات رابرت کیوساکی بحث کردیم ، دوستان می توانند در این تاپیک آنرا دنبال کنند .

در این قسمت می خواهیم به اتفاق همدیگر در باره چگونگی شروع فعالیت و کار بصورت مشاغل ( خانه دوم ) بحث جذابی را شروع کنیم و احتیاجات لازم برای شروع و چگونگی شروع و بسط و گسترش آنرا مشخص کنیم تا تمامی دوستان در شروع کسب وکارشان به این نکات توجه داشته باشند و موفقیت بیشتری کسب کنند .

معمولاً این نکات بصورت پراکنده عنوان می شود که نمی توان استفاده دقیقی از آنها نمود ، قصد ما اینست تا در ابتدا به نیازهای لازم برای شروع یک شغل آینده دار را مشخص کنیم .

البته در تاپیکهای دیگر جناب قربانیان به نکات روانشناسی شروع کسب و کار پرداخته اند و ما بیشتر به اصول راه انداز کسب و کار می پردازیم .

تا حد امکان از نظریه های استادان بنام کسب و کار ( برایان تریسی- سام کارپنتر - مایکل گربر و ..... ) استفاده خواهد شد .

نظرات همگی دوستان می تواند در پیشبرد این تاپیک ما را کمک نماید .ممنون از استقبال شما دوستان انجمن

هر روز فرصت های بیشتری برای ثروتمند شدن ایجاد می شود
برای تماس و مشاوره با من می توانید پیام دهید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , Elixir , goldmen , مهدی میرزائی , sir-mahyar , yu3f , s_a , tondar12 , سیدمهدی هاشمی , mardin-b , جوادي , mahdi5e , مهرنوس , 3ObHaN , jahanagahi , alireza091111 , REZA HAJISALIMI , mir abbas , Delta.H , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی , Mrs.Seyedi , alma , iranboy , minoo , zahra_r , نرگس فیاض , blacknight19 , Fela.Want , hamid.h , successfulman , mrs.abbasi , mostafa ghobadi , yousefi66 , koruosh , Tnia , Ali 59 , 0625 , alan , shahid-a , mahdi6940 , Nuruzzaad
08-27-2013, 09:58 PM
ارسال: #2
RE: نحوه شروع شغل ( بحث - آموزش )عالی و کامل
سلام جناب رضایی عزیز
برای شروع خیلی خلاصه عرض میکنم
به عقیده بنده در زمینه تولیدی احداث واحدهای بسته بندی ارزان تر و اسونتر و با کلاس تره
و در زمینه دلالی صادرات می تواند گزینه مناسبی باشه
(البته خیلی کلی گفتم تا با برداشت های متفاوت دوستان و نظر دهی آن ها بحث رو تکمیل کنیم)
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , ahmad rezaee , mahdi5e , Elixir , jahanagahi , alireza091111 , mir abbas , ناصر صادقی , Mrs.Seyedi , alma , iranboy , zahra_r , نرگس فیاض , successfulman , mrs.abbasi , koruosh , 0625 , ملکه , رنسانس فکر
08-28-2013, 02:09 PM
ارسال: #3
سلام دوباره خدمت دوستان عزیز

با بررسی مطالب کلاس قبلی فعالیت های جهان اقتصادی را مشخص کردیم ، د راین تاپیک قصد داریم در باره چگونگی شروع خانه مشاغل به تفصیل صحبت کنیم ، امیدوارم نکات ارائه شده بتواند دوستانی را که قصد شروع فعالیت بصورت شغل آزاد را دارند کمک نماید.

بطور خلاصه از کلاس قبل دانستیم که کلیه فعالیت ها به 4 نوع زیر تعریف می شوند که هر خانه خصوصیات و قابلیت هایی دارد و افراد با توجه به خصوصیات رفتاری می توانند در یکی از این خانه ها و یا تمامی آنها حضور موفقی داشته باشند.

1- خانه اول : ( کا) خانه کارمندی و استخدامی است
2- خانه دوم : خانه ( ش) خانه مشاغل است که مطالب این تاپیک اختصاص بدان دارد .
3- خانه سوم : (ب) کسب وکار بزرگ و کار آفرینی است .
4- خانه چهارم ( س) خانه سرمایه گذاری است .

تقریباً بیشتر جوانان در بدو ورود به فعالیت دوست دارند در این خانه مشغول فعالیت شوند و شغلی برای امرار معاش خود انتخاب کنند .
در تمامی جوامع نیز روال کار بدین شیوه است و اغلب فعالیت ها در این خانه جای می گیرند ، البته همانطور که گفتیم معایب و فواید این خانه طوری است که تقریباً اغلب مشاغل طعم تلخ شکست را می چشند .

شما اگر کارمند باشید ، شکست شما در حرفه تان نزدیک به صفر است مگر اخراج و یا تعطیلی مکان استخدام و یا استعفای شما باعث شکست شما شود.

اما دلایل شکست در مشاغل بالاست و دلایل موفقیت هم همینطور .

ما قصد داریم در این تاپیک تمامی اصول و نیازهای شروع و گسترش فعالیت و رموز موفقیت در آن را باهم موشکافی کنیم .

سر فصلهایی که در این تاپیک دنبال خواهد شد به روال زیر خواهد بود :

1- واقعیت من چیست و کجا قرا دارم ؟

2- به کجا می خواهم برسم ؟

3- چگونه شروع کنم ؟

4- نیازهای یک شغل چیست؟

5- دلایل موفقیت چیست ؟

6- دلایل شکست مشاغل چیست ؟

7- اصول فعالیت یک شغل آزاد در بازار ایران چیست ؟

8- چگونه و چه زمان شغلمان را گسترش دهیم ؟

نظرات شما دوستان می تواند کلاس آموزشی بسیار عالی برای استفاده ایجاد کند ، پس در خدمت همگی دوستان هستیم .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , جوادي , mahdi5e , مهرنوس , Elixir , 3ObHaN , jahanagahi , alireza091111 , mardin-b , mir abbas , Delta.H , mehrdad062 , kiarash64 , ناصر صادقی , iranboy , yu3f , Mrs.Seyedi , alma , نرگس فیاض , hamid.h , mrs.abbasi , sir-mahyar , saeed.abdollahi , yousefi66 , Tnia , 0625 , رنسانس فکر , mamad_ft
09-03-2013, 08:21 PM
ارسال: #4
سلام سلام سلام دوستان انجمنی عزیز

شب اول آموزش ورود به خانه مشاغل :
1- واقعیت من چیست و کجا قرا دارم ؟

امشب خودم زیاد انرژی ندارم ، کمی سرما خورده ام ، با اینحال عشق بچه های انجمن منو وادار می کنه کمی از راه های رفته بنویسم .از روش های شروع آگاهانه فعالیت و اینکه چطور کاری را شروع کنیم و ادامه دهیم که جزو اون 90 درصد بازنده و شکست خورده نباشیم .
واقعاً آمار درست و تاسف باری است . من خودم در کارهام طعم شکست رو بارها چشیده ام ، اما امروز می فهمم که شکست آگاهانه در حقیقت پلی است به پیروزی .

مثلاً شما شکست در سهام و سرمایه گذاری را بارها از نزدیکانتان شنیده اید . اصول حرفه ای ها همان شکست 90 درصدی است . بعضی ها طوری با درصدی از سرمایه شان وارد بورس می شوند که بتوانند تا 20 بار شکست را تحمل کنند .

اما در کسب وکار کمی اوضاع فرق می کند ، تقریباً شکست در سال اول 50 درصد و در 4 سال بعدی 80 درصد الباقی شکست را تجربه می کنند . البته اصولی که در ادامه برای دوستان خواهیم گفت باعث خواهد شد که شما شکست را به حداقل رسانده و در فرصت مناسب به مکان بهتر نقل مکان کنید .شکست در خانه مشاغل تقریباً یکسال زمان و انرژی فراوانی را از بین می برد و شروع دوباره بسیار طاقت فرسا و همراه با افت بسیار زیاد انگیزه و انرژی و سرمایه است . پس بهتر است کمی در این آغاز جدی به مسائل و مطالب مطرح شده دقیق شویم .

خب دوستان سرفصل امشب اینست که کجا قرار دارم و واقعیت من چیست ؟
تشخیص و قبول واقعیت در ابتدای کار باعث می شود که شما بتوانید آگاهانه شغل مناسبتان را انتخاب کنید .گاهی شغل ها با واقعیت فیزیکی - تجربه ای - مالی و دیگر توانایی های شما جور در نمی آید و احتمالاً اگر از سر کله شقی و یا ساده انگاری بخواهید کاری را شروع کنید ، به جرگه آدمهای 90 درصدی شکست خورده می رسید .

پس بهتر است کاغذ و قلمی بردارید و تمامی جوانب وجودی خودتان حتی مرد و زن بودنتان و تواناییهای وجودی - علایق - میزان توانایی مالی - اعتبار - خانواده - دوستان - فامیل و ....
را روی آن بنویسید .حالا شغل های مورد علاقه تان را بیابید ، ایده های کاریتان را بنویسید و عشق های کودکیتان رابازبینی کنید ، باید این برگه کاغذ از این تواناییها و شغل ها پر شود .

حالا شغلی که بیشترین علاقه و سنخیت را با شرایط شما دارد انتخاب کنید ، در انتخاب انها قابلیت توسعه و رشد را حتماً در نظر بگیرید ، شما در آینده نزدیک باید بتوانید افراد بیشماری را به استخدام خود درآورید و به کار آفرین تبدیل شوید .

عزیزان میلیاردر ، دوستان شجاع و نترس !!
واقعیت طبیعی را نوشتید ، حالا می خواهم یک راز بزرگ را با شما در میان بگذارم و آن اینکه اگر بتوانید واقعیت فکری و ظرفیت درونی خود را نیز معلوم کنید و آنرا در ابتدا توسعه دهید ،شروع بزرگ و تولد کسب وکارتان به شکلی شگرف عظیم خواهد بود .اندیشه های بزرگ را در خود پرورش دهید و خود را آماده انقلابی عظیم کنید ، بزودی اتفاقاتی در راستای حرکت شما آغاز خواهد شد که باور نکردنی خواهد بود .

شما باید خود را در کارخانجات بزرگ ، مهندسین قابل ، کسب وکار اینترنتی بزرگ ، کارمندان تحت نظارت شما، فروشگاه های زنجیره ای و برند های معروف تصور کنید .شما نباید کوچک فکر کنید ، گرچه در ابتدا کوچک شروع خواهید کرد .

آدمهای بزرگ در ابتدا کارهای بزرگ نکردند بلکه افکار بزرگ داشتند ، حالا به هر کسب و کاری که فکر می کنید و هر ایده درآمد زایی که دارید ، باید فکرتان جهش در آینده نزدیک به خانه های کار آفرینی و کسب وکارهای بزرگ باشد .

خاصیت شغل اینست که شما را درگیر روزمره خود خواهد کرد ، باید فکرتان در یک محدوده بسته گیر نکند ، بلکه همواره باید بفکر کارهای خارق العاده باشید و باید بتوانید ، دیگران را در کسب وکارتان به خدمت بگیرید .

خب شب اول آموزش مشاغل بپایان رسید و شما امیدوارم بتوانید واقعیت های خود را بوضوح مشخص کنید و آینده واقعی کسب و کارتان را بسیار مشخص در ذهنتان نمایان کنید .در شب های بعد به دیگر سر فصل های شروع شغل خواهیم رسید .

دوستان عزیز هر توضیحی در این قسمت داشتید ، خوشحال می شوم با هم به اشتراک بگذارید .

تشکر شده توسط: Elixir , 3ObHaN , REZA HAJISALIMI , jahanagahi , alireza091111 , mardin-b , mir abbas , goldmen , Delta.H , yu3f , iranboy , Mrs.Seyedi , alma , mahdi5e , مهرنوس , hamid.h , mrs.abbasi , sir-mahyar , koruosh , zhosseini81 , ملکه , رنسانس فکر , sepehri
09-03-2013, 10:33 PM
ارسال: #5
سلام و درود فراوان بر آقای رضایی عزیز
شاید جای این سئوال اینجا نباشد اما تایپیکهای مربوطه غیر فعال است پس با اجازه
یک سئوال:
من میخواهم از خانه مشاعل به خانه های بعدی حرکت کنم مثلا" فروشگاهی را راه اندازی کرده ام
میخواهم آن را به حسابدارو فروشنده و ... واگذار کنم.
1- اولا" استخدام این افراد به چه شکل باشد. و از بین چه افرادی انتخاب شوند
2چگونه میتوانم اطمینان پیدا کنم که فروشگاه را بدست این افراد واگذار و خودم فقط نظارت کنم.
3- آیا برای شروع میتوانید نمونه های موفقی را مثال بزنید و نحوه کارشان چگونه بوده است؟
4- تفاوت فروشگهای مواد غذایی و پوشاک و ... در این زمینه چیست؟

وقتی این همه اشتباهات جدید وجود دارد که میتوان مرتکب شد چرا باید همان قدیمی ها را تکرار کرد.
http://www.seftah.ir
http://www.seftah.com
 تشکر شده توسط: jahanagahi , سیدمهدی هاشمی , mir abbas , 3ObHaN , iranboy , Delta.H , Mrs.Seyedi , alma , hamid.h , Elixir , koruosh , ahmad rezaee , رنسانس فکر
09-04-2013, 10:48 AM
ارسال: #6
(09-03-2013 10:33 PM)mardin-b نوشته شده توسط:  
سلام و درود فراوان بر آقای رضایی عزیز
شاید جای این سئوال اینجا نباشد اما تایپیکهای مربوطه غیر فعال است پس با اجازه
یک سئوال:
من میخواهم از خانه مشاعل به خانه های بعدی حرکت کنم مثلا" فروشگاهی را راه اندازی کرده ام
میخواهم آن را به حسابدارو فروشنده و ... واگذار کنم.
1- اولا" استخدام این افراد به چه شکل باشد. و از بین چه افرادی انتخاب شوند
2چگونه میتوانم اطمینان پیدا کنم که فروشگاه را بدست این افراد واگذار و خودم فقط نظارت کنم.
3- آیا برای شروع میتوانید نمونه های موفقی را مثال بزنید و نحوه کارشان چگونه بوده است؟
4- تفاوت فروشگهای مواد غذایی و پوشاک و ... در این زمینه چیست؟

سلام آقای mardin-b :

البته در این قسمت درباره مشاغل و نوع برپایی شخصی آن گفتگو می کنیم ، با اینحال سوالی که شما دارید در قسمت های آینده هنگام جهش و سیستم سازی بررسی دقیق خواهد شد .

هر سیستم کسب و کار شاید در قسمت های اصلی مشترک ولی در بعضی قسمت ها متفاوت هستند .بفرض کسب وکاری که بر مبنای فروش و بازاریابی است ، با کسب وکار خدماتی تفاوتهای اساسی دارد ، اما اساس حاکم کلی در باره سیستم سازی و واگذاری امور بصورتی است که باید شما تعریفی از اجزای حاکم بر کسب وکارتان داشته باشید که بتوانید همچون فروشگاه های زنجیره ای آنرا توسعه دهید .
فرض کنید شما بخواهید 100 فروشگاه در نقاط مختلف ایران راه اندازی کنید ، چه نوع تعریف و جزئ بندی باید در کارتان ایجاد کنید .

در ابتدا باید شغلتان وکسب وکارتان را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید و برنامه ای برای بهبود هر قسمت و موارد مورد نیاز برای آنها را جایگزین کنید .
یک فروشگاه پوشاک بنا به تعریف و قسمت بندی که شما بوجود می آورید می تواند شامل :
1- حسابداری و سیستم دریافت
2- فروشنده
3- انبارداری
4-مسئول فعالیت اینترنتی
5- در صورت گسترش ، مدیر بازاریابی و.....

بعد از تعریف و جزء بندی شما باید به دنبال افراد مناسب کارتان باشید ، شما در این قسمت سیستم انسانی نیز باید تعریفی از هر کدام از افراد لایق داشته باشید ، سیمای یک فروشنده ، تبحر کاری ، قابلیت و اشتیاق به کار و امانتداری نکات مهم در انتخاب است .
استفاده از دوربین های مدار بسته و سیستم نظارتی و ضمانت و قراردادهای فیمابین می تواند تا حدودی خیال شما را از کنترل بهتر راحت کند .البته انتخاب افراد از میان افراد معتمد و آشنا درجه اطمینان بالاتری دارد مخصوصاً در هسته مرکزی فعالیتهایتان .

فروشگاه های پوشاک هاکوپیان و فروشگاه های مواد غذایی دریانی در تهران نمونه ای از کسب وکارهای موفق هستند.

تشکر شده توسط: 3ObHaN , seraj , Delta.H , mardin-b , jahanagahi , mir abbas , yu3f , iranboy , alma , hamid.h , sir-mahyar , Elixir , koruosh , رنسانس فکر
09-05-2013, 12:12 PM
ارسال: #7
2- به کجا می خواهم برسم ؟

در قسمت قبلی واقعیت ها را مشخص کردیم ، ایده های عالی منطبق با شرایطمان را پیدا کردیم و قابل انجام بودن آنها را به عینه دیدیم ( یعنی اینکه من می توانم این ایده ها را ظرف مدتی که مشخص کرده ام به انجام برسانم ، من این توانایی را دارم )حالا می خواهیم دست به کار بزنیم و از یک جایی شروع کنیم .

قبل از نحوه شروع باید به یک نکته بسیار تاثیر گذار دقت کنیم و آن اینکه با انجام این فعالیت و اجرای این ایده به کجا خواهیم رسید ؟وآیا این ایده می تواند ما را به جایی که می خواهیم برساند ؟

اگر ندانید به کجا می خواهید برسید به هیچ کجا نخواهید رسید و یا به جایی خواهید رسید که اتفاقات برایتان رقم خواهد زد .
بــــله دارم از تعیین هدف کسب و کار و استراتژی آن صحبت می کنم . باید انتخاب شغل و فعالیت فعلی شما در راستای رسیدن به هدف بزرگتر باشد .

مثلاً : شما طی 5 سال باید به یک کار آفرین حوزه IT تبدیل شوید و بزرگترین سایت فروشگاهی را با 100 نفر فروشنده و پرسنل از طریق اینترنت هدایت کنید ، خب در راستای این هدف باید بتوانید نوع فعالیت و شرایط اجرای آن و زمانبندی را برای خودتان کاملاً قابل اندازه گیری بنویسید ، و در طی زمانهای مشخص آنها را رصد کنید .

شما طی N سال می خواهید از طریق شغل فروشندگی پوشاک و تولید آن در آینده به یکی از بزرگترین برندهای کشور تبدیل شوید ، حالا از چه مسیری و چگونه باید وارد شوید .چه توانایی هایی و ملزوماتی را باید در طی این سالیان آماده کنید ، حسابهای بانکی دقیق تر و پر کارتر ، اعتبارات افراد دخیل در کار ، آشنایی با فروشندگان بزرگ حیطه فعالیت ، آشنایی با تولید کنندگان ، یافتن مسیرهای موفق و ....
می بینید ، وقتی ایده آل مشخص می شود ، مسیر هموارتر و روشنتر می شود .
پس در این نقطه بهتر است روی کاغذی جداگانه ایده آل خود را مشخص کنیم و استراتژی رسیدن به آن را مشخص کنیم .

دوست من این جمله آخری را دقیقاً دارم به شما می گویم ، به نوشته ها زل نزن !! برخیز و کاغذی آماده کن و 10 دقیقه به مطالبی که خوانده ای فکر کن ، می توانی شب در سکوت و خلوت به آن فکر کنی که به کجا باید برسی ، چکاره خواهی شد ، چگونه باید این مسیر را با موفقیت طی کنی ، افراد موفق ایده ات چه کسانی هستند که این مسیر را طی کرده اند

دوست دارم دوستان عزیز اهداف و استراتژی های رسیدن به آن را در ادامه بنویسند ، هیچ خجالتی در کار نیست ، باید از جایی شروع کنیم و چه بهتر با همراهی دوستان انجمن میلیاردرها باشد که مشتاق همفکری و کمک به همدیگر هستند .

اگر مطلب نیاز به بحث بیشتر دارد و یا مطالب تکمیلی دیگری برای ارائه دارید، می توانید با دوستان به اشتراک بگذارید .

وقت همگی دوستان میلیاردرم بخیر و خوشی

تشکر شده توسط: goldmen , 3ObHaN , mardin-b , jahanagahi , alireza091111 , mir abbas , yu3f , Delta.H , سیدمهدی هاشمی , mehrdad062 , iranboy , seraj , مهرنوس , alma , hamid.h , محسن قلي زاده , Elixir , *sinuhe* , koruosh , ملکه , رنسانس فکر
09-05-2013, 09:31 PM
ارسال: #8
با تشکر از جناب رضائی عزیز و دوست داشتنی.
شما طی N سال می خواهید از طریق شغل فروشندگی پوشاک و تولید آن در آینده به یکی از بزرگترین برندهای کشور تبدیل شوید ،
حالا از چه مسیری و چگونه باید وارد شوید ؟
چه توانایی هایی و ملزوماتی را باید در طی این سالیان آماده کنید ‍؟
حسابهای بانکی دقیق تر و پر کارتر .
اعتبارات افراد دخیل در کار .
آشنایی با فروشندگان بزرگ حیطه فعالیت ،
آشنایی با تولید کنندگان .
یافتن مسیرهای موفق و ....
پس در این نقطه بهتر است روی کاغذی جداگانه ایده آل خود را مشخص کنیم و استراتژی رسیدن به آن را مشخص کنیم .

لطفا مطلب فوق را یکبار دیگر مطالعه فرمائید و بر روی تک تک آن فکر کرده و برنامه ریزی شود.
همه با هم :
موفق هستیم , موفقتر باشیم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: yu3f , Delta.H , سیدمهدی هاشمی , kia336 , ahmad rezaee , mir abbas , 3ObHaN , mardin-b , iranboy , seraj , Mrs.Seyedi , alma , hamid.h , gholam23 , رنسانس فکر
09-07-2013, 10:31 AM
ارسال: #9
(09-05-2013 09:31 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  با تشکر از جناب رضائی عزیز و دوست داشتنی.
شما طی N سال می خواهید از طریق شغل فروشندگی پوشاک و تولید آن در آینده به یکی از بزرگترین برندهای کشور تبدیل شوید ،
حالا از چه مسیری و چگونه باید وارد شوید ؟
چه توانایی هایی و ملزوماتی را باید در طی این سالیان آماده کنید ‍؟
حسابهای بانکی دقیق تر و پر کارتر .
اعتبارات افراد دخیل در کار .
آشنایی با فروشندگان بزرگ حیطه فعالیت ،
آشنایی با تولید کنندگان .
یافتن مسیرهای موفق و ....

لطفا مطلب فوق را یکبار دیگر مطالعه فرمائید و بر روی تک تک آن فکر کرده و برنامه ریزی شود.
همه با هم :
موفق هستیم , موفقتر باشیم.

بسیار ممنون از استاد قربانیان برای بازنگری مطالب ارئه شده .

از دوستان عزیز تقاضا می کنم برای چگونگی و راه و روش تعیین هدف به تاپیک زیر مراجعه فرمایند. [url= http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=4413&page=1]راه و روش و راز تعیین هدف ( استاد قربانیان )[/url]

تشکر شده توسط: jahanagahi , 3ObHaN , mardin-b , iranboy , Mrs.Seyedi , alma , hamid.h , gholam23 , رنسانس فکر
09-10-2013, 10:47 PM
ارسال: #10
شب سوم : از کجا و چگونه شروع کنم ؟

شب همه دوستان انجمنی عزیزم بخیر و ذهنتان از رویاها و اهداف عالی شیرین باشد .

چند شبی است که در این مختصر زمان ، وقت شما را می گیرم و امیدوارم مطالبی که ارائه می شود ، ارزش وقت با ارزش شما را داشته باشد و اندک روزنه ای به دنیای جدید کسب وکار باز کند .
در دوره های کلاس های کسب وکار کوچک که توسط بسیاری از موسسات برگزار می شود ، تمامی این نکات را به قیمت بالای 2 میلیون تومان ارائه می کنم و من بسیار خوشحال می شوم که دوستان به این مطالب به چشم نکات ارزشمند نگاه کنند و از آن استفاده ببرند .

در کلاس قبلی کسب وکار که به مرور فعالیتهای موجود در جهان پرداختیم ، توانستیم جایگاه خود را مشخص کنیم .( خانه استخدامی - خانه مشاغل - خانه کارآفرینی - خانه سرمایه گذاری ). شما در کدام خانه مشغول فعالیت هستید ؟

البته شاید دوستانی در هیچ کدام از این خانه ها فعالیت نداشته باشند و تازه در قصد شروع فعالیتی هستند ، توصیه من شروع از خانه های سمت راست مالی یعنی کارآفرینی و سرمایه گذاری است ، اما اگر فعلاً ملزومات و تخصص های آنرا ندارید با قصد ورود به این خانه ها ، از خانه مشاغل و کسب وکار کوچک شروع به فعالیت کنید تا با آماده شدن مقدمات که در قسمت های قبلی گفته ایم ، بتوانید به این خانه ها وارد شوید .

اگر قصد شروع از خانه مشاغل را دارید باید به خصوصیات افراد این خانه دقیق شوید .

سوال :آیا می دانید مهمترین خصیصه و ارزش افراد این خانه ( مشاغل )در چیست ؟

جواب : مهمترین ارزش افراد این خانه بهترین بودن در حرفه و تخصص ایشان است .
شما برای اینکه به درآمد بالاتری در این خانه برسید باید در حیطه فعالیت خود جزو بهترین ها باشید ، پس باید خدماتی که ارائه میکنید ، بالاترین کیفیت را داشته باشد .
بهترین فروشنده ، بهترین تعمیرکار ، بهترین وبلاگ نویس ، بهترین طراح سایت ، بهترین آرایشگر ، بهترین دکتر ، بهترین مهندس و حتی بهترین کشاورز .

برایان تریسی می گوید : می توانید براحتی بفهمید که در کاری که انجام می دهید تا چه حد خوب هستید ، اگر خوب باشید ، دیگران می خواهند پیوسته به شما مراجعه کرده و یا شما را استخدام کنند .در شغلتان میزان سفارشات شما بحدی می رسد که از عهده انجام آنها بر نمی آیید و مشتریان شما را به دیگران معرفی خواهند کرد .

من 12 نکته کلیدی را در شروع کسب و کار کوچک در تحقیقات مفصلی که انجام داده ام یافته ام که به مرور ارائه خواهم داد . اصولی که بزرگترین کسب و کارهای موفق آنها را انجام داده اند و به موفقیت رسیده اند.

دومین مسئله ای که در ابتدا باید آنرا مورد دقت قرار دهید " چرایی انجام کسب وکار و فعالیت است ." این همان سوالی است که در هدف گذاری کسب وکار باید رعایت کنید .

waren buft می گوید :
"باید بتوانید توضیح دهید که چرا کار می کنید ؟چرا سرمایه گذاری می کنید ؟هر چه است باید روی کاغذ بیاورید و در صورت عدم ارائه پاسخ درست و هوشمندانه نباید شغلی را انتخاب کرده و یا سرمایه گذاری کنید "

واقعاً جواب شما به این پرسش بسیار مهم و ساده چیست ؟
من به این سوال فکر کردم و جوابش را یافتم :
من برای این کار می کنم تا کسب ثروت کنم و آنرا برای رفاه خودم ، خانواده ام و کشورم هزینه کنم .

گرچه ماحصل فعالیت باید خروجی ملموسی بنام پول داشته باشد ، اما شما می توانید ارزش های دیگری چون خشنودی مردم و همچنین پروردگار را نیز از انجام کارها در نظر بگیرید ، با این هدف دیگر کار برایتان فقط رسیدن به پول و ارضای تمایلات شخصی نخواهد بود و شما در حیطه کارتان به فردی با اعتقاد تبدیل خواهید شد .
نظر شما چیست ؟

از شب بعد به اصول اصلی ایجاد کسب وکار کوچک خواهیم پرداخت و امیدوارم تمامی عزیزان این اصول موفقیت را در کسب وکارهای خود بکار ببرند .

تشکر شده توسط: mardin-b , tondar12 , 3ObHaN , Delta.H , seraj , سیدمهدی هاشمی , jahanagahi , yu3f , Mrs.Seyedi , alma , iranboy , mahdi5e , alireza091111 , مهرنوس , hamid.h , محسن قلي زاده , *sinuhe* , koruosh , gholam23 , رنسانس فکر , mahdi6940
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کسب درآمد از طریق وردپرس saeed74 0 214 05-24-2022 10:38 AM
آخرین ارسال: saeed74
  آموزش کسب درآمد از بازی لم lem-game 18 18,673 01-11-2021 04:28 PM
آخرین ارسال: Mehdi_danesh2
  ماهان تیموری (مقالات کسب و کار) mahanteymouri 179 9,576 07-16-2019 09:06 PM
آخرین ارسال: کامران طاها
  دانلود رایگان کتاب های الکترونیکی کسب و کار hidi 25 8,425 10-10-2018 02:26 PM
آخرین ارسال: sasannikoo
  اهمیت ساخت سایت شرکتی در کسب و کار شما amir2244 1 487 07-27-2017 11:27 AM
آخرین ارسال: hamedmoez
  تکنیک های ساده برای پس انداز و کسب امنیت مالی mrghafoory 1 1,228 10-28-2016 11:31 PM
آخرین ارسال: حسین پورمتین
  سئو سایت و کسب و کار اینترنتی aliadd 0 603 09-14-2016 01:03 PM
آخرین ارسال: aliadd
  آموزش دکوراسیون اتاق های کوچک ahmad77 0 764 09-08-2016 10:18 PM
آخرین ارسال: ahmad77
Exclamation دانلود کتاب راه اندازی کسب و کار موفق از صفر تا صد(با لینک مستقیم ) saeid3030 0 1,326 06-08-2016 10:44 AM
آخرین ارسال: saeid3030
  اموزش ساخت صابون های طرح دار | کار در خانه mrghafoory 7 12,490 04-07-2016 11:31 AM
آخرین ارسال: avicenna
  شش دلیل کم بودن میزان فروش کسب و کار اینترنتی fekreabi 2 1,069 12-02-2015 02:36 PM
آخرین ارسال: fekreabi
  دانلود کتاب های آموزش کسب و کار اینترنتی fekreabi 6 1,938 11-29-2015 09:03 PM
آخرین ارسال: fekreabi
  در زمینه کسب درامد از طریق وبلاگ یا وب سایت کمک کنید farham92 10 1,871 09-11-2015 01:09 PM
آخرین ارسال: reza.rs2
  آموزش کسب درامد ارزی در منزل با روش Mining مهدی 1 145 50,655 07-04-2015 07:00 AM
آخرین ارسال: mosafer bedar
  چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید؟ karafarin 0 787 08-26-2014 06:43 PM
آخرین ارسال: karafarin
  دانلود رایگان کتاب کسب و کار موفق hidi 2 1,094 08-22-2014 01:21 PM
آخرین ارسال: hidi
  کلاس آموزش کسب و کار ویژه ( تخصصی ) ahmad rezaee 29 9,906 06-09-2014 12:05 AM
آخرین ارسال: MARYAR
  سوالات من راجع به کلاس آموزش کسب و کار ahmad rezaee 54 9,629 10-20-2013 10:19 PM
آخرین ارسال: bashla
  7 روش کاهش فشار عصبی در محیط کار mrghafoory 0 485 07-02-2013 11:26 PM
آخرین ارسال: mrghafoory
  شراکت در کسب و کار mir abbas 19 4,202 05-06-2013 10:19 AM
آخرین ارسال: mir abbas

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS