ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پرورش زالو
زمان کنونی: 05-20-2024, 07:20 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: afshin955
آخرین ارسال: hojjat.a
پاسخ: 45
بازدید: 24132

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 48 رأی - میانگین امیتازات : 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرورش زالو
10-06-2013, 03:59 PM
ارسال: #31
RE: پرورش زالو
(10-06-2013 02:36 PM)ttr1986 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
راستش من اطلاعاتی در مورد پرورش زالو دارم اما مکان و سرمایه برای تولید رو ندارم
در مورد پرورش زالو همین که دوره بازدهی سرمایه گذاری در این زمینه حدود 3 سال است
واینکه کسانی که در این زمینه کار میکنند اطلاعات در خصوص پرورش این آبزی نمیدهند و امن هم فقط به صورت تئوریک تونستم که به سختی اطلاعاتی در مورد پرورش بدست بیارم. ضمنا کسی رو میشناسم که در این زمینه کار کرده و برای دادن یک آموزش سه چهار ساعته کامل حدود دومیلیون میگیره
اگر کسی هست که علاقه داشته باشه در این کار سرمایه گذاری کنه و با هم شراکت کنیم خیلی خوشحال میشم
اینم شماره منه
09124645315 سید علیرضا طباطبائی از کرج

سلام بنده پرورش دهنده ی زالو هستم و دارای مدرک رسمی پرورش
اگر از دوستان کسی سوالی داره در خدمت هستم
البته 3 سال برای کسی هستش که اطلاعات در حد مبتدی داشته باشه بنده این زمان زمان رو از 3 سال به 3 4 ماه کاهش دادم

پیش به سوی هدف ها . . .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , minea
10-06-2013, 04:25 PM
ارسال: #32
سلام راستش من علاقه ای جهت ورود به این حرفه ندارم حداقل فعلا ولی برام خیلی جالب هست
میخواستم بدونم غیر از کسانی که جهت کصرف پزشکی زالو رو خریداری میکنند دیگه کیا این موجود رو نیاز دارند و مشتریش هستند ؟

آیا به درد خوراک ماهی و مرغ و ... میخوره ؟ درصد پروتئینش رو اطلاع دارین چقدره ؟
 تشکر شده توسط: minea
10-06-2013, 06:50 PM
ارسال: #33
راستش بعید میدونم کسی زالو رو با این قیمت بالایی که داره برای خوراک مورغ و ماهی استفاده کنه ! ولی شرکت هایی که تو کار ساخت کرِم حجم دهنده هستند یا کرِم های ضد چروک یا حتی برخی دارو های جنسی زالو در اونها استفاده میشه که در حال حاظر ما با این شرکت ها کار میکنیم و فروش ما به پزشکان طب سنتی بسیار کم هست

پیش به سوی هدف ها . . .
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , jahanagahi , minea , mirza01
10-06-2013, 10:47 PM
ارسال: #34
آقا سعید اگر زحمتی نیست یک توضیح مختصر از 0 تا 100 تولید زالو بده

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Saeed.MD , minea
10-07-2013, 03:07 PM
ارسال: #35
(10-06-2013 03:59 PM)Saeed.MD نوشته شده توسط:  سلام بنده پرورش دهنده ی زالو هستم و دارای مدرک رسمی پرورش
البته 3 سال برای کسی هستش که اطلاعات در حد مبتدی داشته باشه بنده این زمان زمان رو از 3 سال به 3 4 ماه کاهش دادم

من یه دستورالعمل اجرایی مراکز پرورش و تکثیر دارم که مربوط به دامپزشکی هست ... این دستورالعمل برای راه اندازی و تاسیس کافی هست و یا جزئیات دیگه ای لازمه ؟
ممنون.

از لحاظ تئوریک به دلیل رشته تحصیلی اشراف کامل دارم ، حتی موارد تخصصی ، ولی بعدی میدونم ایران جایی باشه برای راه اندازی یه مرکز پرورش تخصصی و سودآور ، مگر مناطق خاصی.
 تشکر شده توسط: Saeed.MD , minea
10-09-2013, 01:39 AM
ارسال: #36
(10-06-2013 03:59 PM)Saeed.MD نوشته شده توسط:  
واینکه کسانی که در این زمینه کار میکنند اطلاعات در خصوص پرورش این آبزی نمیدهند و امن هم فقط به صورت تئوریک تونستم که به سختی اطلاعاتی در مورد پرورش بدست بیارم. ضمنا کسی رو میشناسم که در این زمینه کار کرده و برای دادن یک آموزش سه چهار ساعته کامل حدود دومیلیون میگیره
اگر کسی هست که علاقه داشته باشه در این کار سرمایه گذاری کنه و با هم شراکت کنیم خیلی خوشحال میشم
اینم شماره منه

آقا میشه یخورده بیشتر توضیح بدید؟
شما کدوم شهر فعالیت میکنید؟ امکان اینکه من هم بتونم این کارو شروع کنم وجود داره؟
چه مقدار سرمایه اولیه لازم داره؟
خدا خیرت بده من فوتُ فنِ این کارو فعلا نمیخوام،شما یه توضیح مختصر بده ببینم میتونم برم سراغش یا نه؟!

تا شکست بعدی ... یا علی
 تشکر شده توسط: minea
10-15-2013, 01:46 PM
ارسال: #37
(04-24-2013 05:13 PM)zoofanoon نوشته شده توسط:  پرورش زالو توجیه اقتصادی خوبی دارد

به گزارش توران به نقل ازخبرگزاری فارس از تبریز، مسعود محمدیان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از عملی بودن پرورش زالو با کاربرد پزشکی و درمانی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: پرورش زالو از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار می باشد و در حال حاضر هر قطعه زالو درکشور سه تا 3 هزار و 500 ریال به فروش میرسد که قیمت این آبزی در اروپا چهار تا شش دلار است.

وی با بیان اینکه در گذشته زالو در طبیعت صید و در پزشکی استفاده می شد افزود: امروزه ضرورت پرورش این نرمتن برای استفاده درمانی دو چندان شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه پرورش این آبزی در کشورهای آسیای جنوب شرقی گسترش چشمگیری پیدا کرده است، افزود: تکثیر و پرورش زالو در برخی از استان‌های کشورمان با موفقیت انجام پذیرفته است به‌طوریکه در حال حاضر زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد.

وی با تاکید به اینکه با عنایت به گرایش مردم به طب سنتی و شرایط اقلیمی مناسب استان برای پرورش اینگونه افزود: امید است با توسعه پرورش زالو شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای جوانان بیکار و افزایش در آمد اقتصادی روستائیان در آذربایجان شرقی باشیم.

محمدیان با بیان اینکه پرورش زالو می‌تواند همچون پرورش تمساح در محیط‌های بسته و محافظت شده صورت پذیرد، گفت: امیدوارم سرمایه‌گذاران مختلف بتوانند با توجه به اقتصادی بودن و ارزآوری زالو نسبت به پرورش آن اهتمام ورزیده و تلاش نمایند و در این زمینه مدیریت شیلات و آبزیان سازمان آماده است تحقیقات کارشناسی شده را در اختیار آنان قرار دهد.
 تشکر شده توسط: ainstein
11-20-2013, 01:42 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-20-2013 01:44 PM، توسط حسین آقامعلی زاده.)
ارسال: #38
دوستان مدت زمان بزرگ شدن زالوها چقدره؟میزان تکثیرشون چجوریه؟هر یک کیلو زالو چقد زمان میبره بشه 2 کیلو؟زمان فروششون تو چند ماهگیه؟وزنشون چقد باید باشه موقع فروش؟جفت گیری و تولید مثلشون چجوریه؟
دوستان مدت زمان بزرگ شدن زالوها چقدره؟میزان تکثیرشون چجوریه؟هر یک کیلو زالو چقد زمان میبره بشه 2 کیلو؟زمان فروششون تو چند ماهگیه؟وزنشون چقد باید باشه موقع فروش؟جفت گیری و تولید مثلشون چجوریه؟
 تشکر شده توسط: minea , ainstein
11-20-2013, 04:01 PM
ارسال: #39
متاسفانه مصرف سالانه میلیونها زالو جهت مصارف پزشکی باعث کاهش جمعیت جهانی این انگل شده است .
در قرن اخیر , زهکشی تالاب ها و دریاچه ها , همچنین شخم زدن زمین های کشاورزی با تراکتور به جای اسب (که از میزبان های مورد علاقه زالوها به هنگام خوردن آب در رودخانه ها و .........می باشند ) و کشتار ظالمانه زالوهای طبی توسط نمک در مراکز درمانی و از سوی مردم , این روند را فزونی بخشیده و نام آنها را در گونه های در معرض خطر قرار داده است .

محل نگهداری زالوها :
زالوها از آنجایی که هم در آب و هم در خشکی قادر به زندگی هستند و به راحتی به اطراف حرکت می کنند , وجود در برای ظرف نگهداری انها ضروری است . از محکم بودن در تانک مطمئن باشید چون زالوها می توانند به راحتی خود را حتی از سوراخ های بسیار ریز از ظرف خارج کنند .
برای مطمئن شدن از عدم فرار زالوها آکواریوم یا تانک و یا استخر را بیشتر از 75% ظرفیت آن پر نکنید . این درب باید سوراخ سوراخ باشد (جهت تبادلات گازی ) اما این سوراخ ها باید بسیار ریز باشند . زیرا بدن عضلانی زالوها قابلیت ارتجاع فراوانی دارد و قادر به عبور از منافذ ریز می باشد .
در هر محفظه با ظرفیت 2 گالن (5/7 لیتر ) بیش از 50 زالو نگهداری نکنید . برای طبیعی شدن محیط زندگی آنها می توان مقداری شن , سنگهای کوچک , صدف و گیاه زنده به محیط آب آنها اضافه کرد . گیاهان را به مدت یک ساعت در یک گالن آب که حاوی 2 قاشق سوپخوری نمک است , بخیسانید و چنانچه برای طبیعی کردن محیط از سنگ و ... استفاده می شود آنها را بجوشانید تا استریل شوند .
محیط لازم برای نگهداری زالو :
برای تهیه 4 لیتر محیط به مواد زیر نیاز است :
NaCl : 1.12 gr
KCl : 0.36 gr
1.84 gr : MgC12 + 6 H2O
CaCl2: 3.55 gr
Maleic Acid : 4 ml / 1 M
به مواد بالا 4 لیتر آب اضافه کنید (آب مقطر دیونیزه شده ) و با پتاسیم هیدروکسید یک نرمال تا رسیدن به پی اچ 6.6 تیتر نمائید . زالو می تواند ماهها در یک محیط غذایی خونی , زندگی کند بدون اینکه به چیزی احتیاج داشته باشد .
دو موضوع مهم که باید در پرورش زالو از آن پرهیز کرد , آب کلر دار و گرماست .
بهترین آب برای زندگی زالو آب چشمه یا آب بدون کلر می باشد و آب مقطر خالص هم برای آنها مفید نیست . و برای تعادل متابولیکی زالو ها خطرناک است .
آب باید سرد و تمییز باشد و به محض کثیف شدن آن را دوباره عوض کنید . هر دفعه آب را به طور کامل تعویض نکنید بلکه ابتدا 25 تا 50 درصد آب را تعویض کنید چون تغییر ناگهانی درجه حرارت و پی اچ و دی اچ آب برای حیوان می تواند خطرناک باشد . همچنین نور مستقیم و یا روشنایی زیاد برای آنها مفید نیست . استفاده از آب تمییز در محل نگهداری زالوها ضروری است . هرگز از آب شیر برای نگهداری زالوها استفاده نکنید و آب آنها را یک روز در میان عوض کنید . زالوها نباید در یخچال (هوای خیلی سرد ) یا در معرض نور مستقیم قرار داده شود .
زالوها به گرما حساسند و آنها را باید در مکان های خنک نگهداری کرد و از دمای بالاتر از 20 درجه دور نگه داشت درجه حرارت مناسب برای نگهداری زالوها 5 تا 10 درجه سانتگراد می باشد . نکته مهم آنکه از تغییر ناگهانی دما به هنگام تعویض ظرف نگهداری انها خودداری کنید .
تغذیه زالوهای مختلف متفاوت است زالوها اغلب به مدت طولانی چیزی نمی خورند چون می توانند با یکبار تغذیه , زندگی و رشد کنند . چند حلزون کوچک آبزی در یک هفته غذای زیادی برای یک زالوست . بعضی از زالوها , کیسه خونی خود را از غذایی که از لاک پشت و یا قورباغه می گیرند برای یک یا دو ماه نگهداری می کنند و برخی زالوها هم در کیسه های خونی خود از کرمها , تخم قورباغه , لارو حشرات و یا حتی گوشت کرمها به مدت 6 ماه ذخیره و نگهداری می کنند .
زالوها شبیه کرم خاکی , هرمافرودیت ( دو جنسی ) بوده و هر دو اندام جنسی نر و ماده را تواما دارد ولی مانند اغلب سستودها و ترماتودها قادر به خودباروری نیستند و برای باروری نیاز به اتصال به یکدیگر دارند ( لقاح متقابل ) زالو طی یک فصل جفت گیری یک بار تولید مثل می کند .
جفت گیری روی زمین انجام می شود جایی که آنها بوسیله یک ترشح موکوسی بخش بطنی (شکمی ) خود را به یکدیگر متصل می کنند .
از روند ارتباط زالوها با یکیگر برای جفت گیری اطلاع چندانی در دست نیست .
کلیتلوم ناحیه ضخیم در بدن انگل است که فقط در دوران تولید مثل مشاهده می شود .جفت گیری با به هم تابیدن 2 زالو و وارد کردن اسپرم هر یک به ناحیه کلیتلوم دیگری انجام می شود . اسپرم ها پس از ورود به رحم منجر به لقاح و باروری تخم ها می گردد .
کلیتلوم یک مجموعه 15 الی 50 عددی از تخم ها ( به طور متوسط 30 عدد ) را که با یک ماده ژلاتینی سخت مانند پیله کرم ابریشم پوشانیده شده و حاوی مواد غذایی است به وجود می اورد .
هر زالو می تواند در عرض 8روز تا 8پیله بگذارد .زالو برای دفع تخم ها شروع به انقباض بدن عضلانی خود کرده و پیله اسفنج مانند را از قسمت سر خارج می کند . در دوره خروج باکتری های هم زیست والد , در مایعی مغذی تخم ها را در داخل پیله احاطه می کند وقتی که زالوهای جوان از تخم خارج می شوند برای مدتی در داخل پیله باقی می مانند و از این مایع مغذی تغذیه می کنند .
تخم ها پائین تر از سطح جریان آب و زیر خاک مدفون یا به تخته سنگ ها یا اجسام شناور در آب مانند برگ یا کنده درخت چسبانده شده و به شکل یک پوسته کف مانند خشک می شوند . بعد از 3 الی 5 هفته و در برخی از انواع چند ماه , زالوهای جوان که مانند مینیاتور بالغین هستند بیرون می آیند و هنگامی که زالوهای جوان از پیله خارج شدند کاملا رنگی و فعال هستند . این زالوها در ابتدا قادر به خون خواری از پستانداران نیستند و از خون جانوران کوچک آبزی مانن دوزیستان ( قورباغه و وزغ ) یا ماهی به عنوان اولین قربانی تغذیه می کنند و طب 2 فصل به انگل بالغ مبدل می شود . مطالعات نشان داده که پیله ها در دستگاه گوارش اردک مقاومت می کنند .

راه اندازی استخر پرورش زالو :
ابتدا باید استخری تهیه شود که ارتفاع آن نیم متر باشد کافی است و در کف استخر روی سیمان ها را با خاک رس بپوشانند و در آب استخر کمی خزه یا گیاهان آبی پرورش دهند و در کف استخر خوب است چند قطعه آجرهای سفالی قرار داده شود . و حدودا تا ارتفاع 30 سانتی متر استخر را از آب پر کنید . و در آن مقداری ماهی کپی یا آزاد رودخانه ای نیز پرورش دهند برای تغذیه نیز می توان از انواع حلزون , کرم توبیفکس , آرتمیا , قورباغه و ... استفاده نمایند.یا زالوها را از استخر خارج کرده و با خون گاو تغذیه کنید ( که عملی نیست )
و استخر ها را در مکان هایی که بیشتر اوقات سایه است احداث کنید یا خودتان برایش سایبان ایجاد کنید. پرورش زالو بهتر است در مناطق شمال ایران و نواحی خنک راه اندازی شود .
و در کل باید دانست که خاصیت زالوهای طبیعی بیشتر از زالوهای پرورشی است و در کشور ایران بیشتر کلینیک ها تمایل به استفاده از زالوهای طبیعی دارند و از طرف دیگر ایران منبع بهترین نوع زالوهای طبی در جهان می باشد که به خاطر دو دلیل فوق گرایش های چندانی به سمت تکثیر زالوهای طبی در ایران وجود ندارد و به طور تخصصی یک مرکز در ایران فعالیت می کند که بیشتر تولیدات خود را صادر می کند .
 تشکر شده توسط: mahdi77 , yousefi66 , mirza01 , ainstein
01-05-2014, 04:13 PM
ارسال: #40
(10-09-2013 01:39 AM)amirctrl نوشته شده توسط:  
(10-06-2013 03:59 PM)Saeed.MD نوشته شده توسط:  
اینم شماره منه

آقا میشه یخورده بیشتر توضیح بدید؟
شما کدوم شهر فعالیت میکنید؟ امکان اینکه من هم بتونم این کارو شروع کنم وجود داره؟
چه مقدار سرمایه اولیه لازم داره؟
خدا خیرت بده من فوتُ فنِ این کارو فعلا نمیخوام،شما یه توضیح مختصر بده ببینم میتونم برم سراغش یا نه؟!
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پرورش گوسفند سود داره؟ programmer1 2 1,052 11-18-2016 06:14 PM
آخرین ارسال: tiktaks
  پرورش گیاهان دارویی hamid3333 6 1,689 03-01-2016 06:18 PM
آخرین ارسال: business_nuts
  پرورش پرنده-----پرنده فروشی مرتضی-تهران 11 3,253 01-18-2014 01:47 AM
آخرین ارسال: hesaab
  پرورش قورباغه zohor 9 10,612 10-12-2013 11:10 AM
آخرین ارسال: ghaasedak
  کسی تو کار پرورش ماهی زینتی هست? yunespc 2 2,797 09-02-2013 10:15 PM
آخرین ارسال: fish_taghavi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS