ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بررسی کتاب معجزه ( راندابرن )
زمان کنونی: 04-26-2024, 09:18 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: بهداد
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ: 36
بازدید: 25595

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-15-2012, 03:58 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-12-2013 12:14 PM، توسط بهداد.)
ارسال: #1
با درود خدمت بزرگواران و عزیزان انجمن
در این تاپیک به معرفی کتاب معجزه از راندابرن خواهیم پرداخت .
این کتاب در سال جدید با حجمه ی مشتریانی برای خرید روبرو شد زیرا جزو کتابهای سیستمی برای قانون جذب محسوب می شود و از بحث تئوری به دور است و کاملا کاربردی است . این کتاب جزو کتابهایی است که در هفته باید مرورش کنم . موضوع تمرکزی این کتاب شکرگذاری به گونه ای خارق العاده است . تفاوت این تاپیک با سایر تاپیکها در این است که در بحث نوشتن خلاصه ای از فصلها برای مطالعه ی عزیزان با کمک 7 نفر از افرادی که مستقیما می شناسم این امر انجام می پذیرد . این حرکت ، یک کار تحقیقاتی اجباری برای این عزیزان است که با انها هماهنگ شده است .

( کیمیاگر - مالارمه - درناز - mosafer bedar - mohajer.my - Delta.H - manali )

اگر سایر عزیزان هم تمایل به نوشتن درباره ی این کتاب دارند امادگی خود را اعلام کنند .
در مورد این کتاب باید بگویم که بسیار کاربردی است و اگر تمارینش را هر روز انجام دهید باید بعد از گذشت 15 روز وجود خدا ، حس شکرگذاری و کائنات رو زیر پوستتان حس کنید . این عزیزان نام برده شده از این کتاب در روزمره بهره می برند و به موفقیت هر روز نزدیکتر می شوند .

[تصویر: magic.jpg]

نام کتاب : معجزه
نويسنده: راندا برن
مترجم: نفيسه معتكف
ناشر: ليوسا
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 256
اندازه كتاب: رقعی
سال انتشار: 1391

چگونه برای رسیدن به اهداف و آرزوهایمان معجزه کنیم

خدایا شکرت

خدایا شکرت

خدایا شکرت

به خاطرآنچه دارید سپاسگزار باشید .وقتی به آنچه در زندگی دارید و از داشتن انها سپاسگزارید فکر میکنید،به چیزهای بیشتری دست پیدامیکنید تا از انها هم سپاسگزار باشید . باید شروع کنید تا قانون جذب سپاسگزاری شمارابگیرد و بیشتر به شما بدهد
دوران کودکی‌ات را به یاد می‌آوری که خیال می‌کردی زندگی معجزه و افسون است؟ به هر حال معجزه زندگی، واقعی، خیره‌کننده، با ابهت و مهیج‌تر از آن است که در ایام کودکی تصورش را می‌کردی .
تو می‌توانی به تمام آرزو‌هایت برسی. در این سیر و سفر بیست و هشت روزه همراه من بیا تا زندگی باشکوه و جلال الهی را کشف کنی. ماجرای ما از دو هزار سال پیش شروع شده است، زمانی که دانش متحول کننده‌ کتاب مقدس پنهان شده بود و این آگاهی پر راز و رمز به مدت بیست قرن برای بسیاری از مردم غیر قابل فهم بود و ..........

بزودی تمام فصلهای کتاب اینجا بحث می شود - با سپاس 10_004
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: soltan_sal , sokoot , jahanagahi , dara , mallarme , مهتاب , mosafer bedar , درناز , Delta.H , حامد , venus2 , maxsoulfly , Haavin , mohajer.my , ahmad rezaee , صابری , madar , تینوش , amiryazdani138 , mir abbas , sir-mahyar , کامیار کاظمی , دلشاد حسین پور , successman , afra49 , kimyya , mahdi5e , bage_aseman , توانا , Andisheh , zhazha , maha.h , koruosh , hamidmh
12-15-2012, 09:39 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-07-2013 11:05 PM، توسط بهداد.)
ارسال: #2
RE: بررسی کتاب معجزه ( راندابرن )
برنامه ریزی نوشتاری افراد با نوشتن تجربه شان :

مقدمه ................ ( بهداد )
روز 1 – نعمتهای الهی ات را در نظر بیاور ( کیمیاگر )
روز 2 – یادداشت شکرگذاری ( mosafer bedar )
روز 3 – روابط خارق العاده ( مالارمه )
روز 4 – تندرستی خارق العاده ( درناز )

...........................................................................................................................
روز 5 – پول خارق العاده ( mohajer.my )
روز 6 – مثل معجزه عمل می کند ( کیمیاگر )
روز 7 – روش اعجاز آفرین ( mosafer bedar )
روز 8 – مواد معجزه آسا ( مالارمه )
روز 9 – جذب کننده پول ( درناز )
.............................................................................................................................
روز 10 – گرد معجزه آسای سپاسگذاری ( mohajer.my )

روز 11 – صبح خارق العاده ( کیمیاگر )
روز 12 – افراد خارق العاده که باعث دگرگونی شدند ( Delta.H )
روز 13 – به همه ی رویاهایت تحقق ببخش ( مالارمه )

روز 14 – روزی خارق العاده داشته باش ( manali)
.............................................................................................................................
روز 15 – به گونه ای شگفت انگیز روابطتت را التیام بده ( Delta.H )
روز 16 – شگفتی و اعجاز در تندرستی (mohajer.my)
روز 17 – چک خارق العاده ( manali )

روز 18 – فهرست اعجاز آمیز کارهای انجام دادنی ( مالارمه )
روز 19 – گامهای شگفت انگیز ( درناز )

..................................................................................................................................
روز 20 – اعجاز شگفت انگیز ( mohajer.my )
روز 21 – نتایج عالی ( کیمیاگر )
روز 22 – درست مقابل چشمانت ( mosafer bedar )

روز 23 – هوای اعجاز آوری که تنفس میکنی ( manali)
روز 24 – عصای خارق العاده ( Delta.H)

...................................................................................................................................
روز 25 – سرنخ معجزه ( کیمیاگر )
روز 26 – به گونه ای معجزه آسا اشتباهات را به مواهب الهی تبدیل کن ( mosafer bedar )
روز 27 – آیینه ی شگفتی آفرین ( مالارمه )
روز 28 – اعجاز را به یاد بیاور ( درناز )

نتیجه گیری ............... ( بهداد )

هر عزیزی که میخواهد با ما همراه باشد حتما اعلام کند تا در برنامه ریزی گنجانده شود

با سپاس
 تشکر شده توسط: کیمیاگر , mosafer bedar , درناز , Delta.H , حامد , soltan_sal , venus2 , تینوش , m_grate29 , maxsoulfly , mohajer.my , 3ObHaN , ahmad rezaee , صابری , jahanagahi , mir abbas , omid6020 , کامیار کاظمی , successman , afra49 , mahdi5e , توانا , zhazha , خانم میلیاردر , makok , koruosh
12-30-2012, 02:48 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-30-2012 02:50 PM، توسط بهداد.)
ارسال: #3

به نام خدای عشق

مقدمه

شکرگذاری به درگاه الهی یکی از مهمترین وظایف انسان است . قدرت شکرگذاری تمام موارد منفی زندگی را از بین می برد . زمانیکه حواس خود را متوجه شکرگذاری می کنید ، آن را بر زبان می اورید یا احساسش می کنید در واقع فرکانس انرژی خودتان را به یکی از قویترین و بالاترین فرکانس های موجود تبدیل می کنید . طبق قانون جذب هر چیزی مشابه به خود را جذب می کند و شکرگذاری در برابر نعمات خدا نیز انرژی مشابه خود را جذب می کند . فردشاکر درباره ی برکات هستی و سرچشمه ی فیض و نعمات الهی فکر میکند و به چنان باور و ایمانی می رسد که رشته ی وجودش به پروردگار متصل می شود . بنابراین هرگز لحظه ای از عمر خود را برای موارد منفی هدر نمی دهد و در جهت کسب کمالات و متعالی شدن تلاش میکند . از آنجا که شکرگذاری کلامی و زبانی ، دشوار نیست و هر کسی می تواند آنرا انجام دهد پس منظور شکر عملی است که جایگاهی ویژه دارد .
+ مراحل شکرگذاری و سپاس :
1 – شکرگذاری قلبی : یعنی تفکر درباره ی نعمت و خشنودی از آن
2 – شکرگذاری زبانی : که ثناگویی از نعمت دهنده ی اصلی و تشکر از واسطه ی فیض است
3 – شکرگذاری اعضاء و جوارح : یعنی قدردانی در برابر نعمت ( شکرگذاری عملی ) که جایگاهی ویژه ای دارد
* آیا به معجزه اعتقاد داری ؟
<< کسانی که به معجزه اعتقاد ندارند هرگز به آن نمی رسند >> . رولددال ( نویسنده )
دوران کودکی ات را به خاطر بیاور که به زندگی با بهت و حیرت نگاه می کردی . بسیاری از ما در ایام کودکی این احساس خوشایند را داشتیم که همه چیز خوب است و هر روز وعده هایی هیجان انگیز به ما می دهند . اما همگی مان در طول رشد به نحوی سرخورده شدیم و آن شگفتی هایی که در ایام کودکی آن را باور داشتیم ، کم رنگ و محو شدند . به همین دلیل است که ما به عنوان بزرگسال دوست داریم دور و بر بچه ها بپلکیم تا بتوانیم ان حال و هوایی را که آن ایام داشتیم ، هر چند برای زمانی کوتاه احساس کنیم . شما هرگز سر در نمی آورید که چگونه دقیقا همه چیز دست به دست هم می دهد تا رویاهایت به حقیقت بپیوندد زیرا معجزه در حوزه ی نامرئی عملی می شود و این شورانگیزترین بخش قضیه است .
* آیا حاضرید دوباره با معجزه مواجه شوید ؟
ماجرای ما از دویست سال پیش شروع شد زمانیکه آگاهی و دانش متحول کننده ی زندگی در متنی مقدس پنهان شده بود و .... . اگر برای شکرگذاری وقت صرف نکنید هرگز نعمت بیشتری نخواهید داشت و نعماتی را هم که دارید از دست خواهید داد .
<< اگر شاکر باشید ، نعمت بیشتری به شما داده می شود و به وفور نعمت می رسید >>
طبق قانون جذب که بر تمام انرژی های کائنات ما مسلط است از تشکیل اتم تا حرکت سیارات ، هر چیزی مشابه خود را جذب می کند . در زندگی تان قانون جذب در افکار و احساساتتان تاثیر می گذارد چون آنها هم انرژی هستند بنابراین هر فکر یا احساسی کنید همان را به سوی خودتان جذب می کنید . هر عمل شکرگذاری ، جریان دریافت را تعیین میکند و هر قدر احساس شاکر بودنتان خالص تر و عمیق تر باشد ، بیشتر دریافت می کنید .
مهم نیست کیستید ، کجایید یا در چه شرایطی به سر می برید . در هر حال اعجاز شکرگذاری کل زندگی تان را دگرگون می کند . به محض بکارگیری شکرگذاری متوجه می شوید که چرا موارد بخصوص در زندگی تان با مشکل روبرو شده اند و چرا جای چیزهای بخصوص در زندگی تان خالی است . ناشکری یعنی وقتی خدا را شکر نکنیم قدر آنچه را می گیریم را نمی دانیم و وقتی ما قدر ندانیم یعنی ناخواسته خودمان را محروم می کنیم .
<< آگاهی یک گنج است و تمرین ، کلید آن >>
در داستانهای کهن بیان می شود که هر کسی برای وقوع معجزه اول باید کلمه ای را بگوید . برای زیستن در حال و هوای شکرگذاری برای وقوع اعجاز در زندگی تان ( متشکرم ) باید عبارتی بشود که آگاهانه آن را ادا می کنید .لازم است این کلمه هویت شما باشد و متشکرم پلی است بین جایی که هم اکنون هستید تا مکان زندگی رویایی تان .
+ دستور العمل معجزه آسا :
1 – عمدا عبارت معجزه آسای ( متشکرم ) را به ذهن بیاورید و آن را ادا کنید
2 – هر قدر عمدا در مورد عبارت ( متشکرم ) فکر کنید و آنرا بر زبان بیاورید ، بیشتر شکرگذاری را احساس می کنید
3 – هر چه بیشتر به عمد درباره ی شکرگذاری فکر کنید و آنرا به زبان بیاورید ، وفور نعمت بیشتری دریافت می کنید

شکرگذاری در واقع احساس است . در نتیجه هدف نهایی در کاربرد شکرگذاری یعنی احساس آگاهانه تا جایی که می توانید و از آنجا که احساس تو قدرت و نفوذ دارد ، اعجاز را در زندگی ات تشدید می کند . قانون نیوتن دو جانبه است : ( هر چه بدهید به هامن اندازه دریافت می کنید ) . وقتی پی بردید که شکرگذاری چه اندازه به تمرین کمی نیاز دارد و وارد کردن آن به زندگی تان چقدر راحت است و وقتی نتایج معجزه آساس آن را با چشمانتان ببینید، هرگز دلتان نمی خواهد به زندگی قبلی تان باز گردید .
در این کتاب 28 تمرین فوق العاده وجود دارد و این تمارین طوری تنظیم شده اند که در مدت 28 روز متوالی تکمیل می شوند .این کار زمینه را فراهم میکند تا به شکرگذاری و شیوه ی جدید زندگی تان عادت کنید . تمرین شکرگذاری با تلاشی متمرکز در روزهای متوالی ، ضمانت می کند که شما شاهد رخداد سریع معجزه در زندگی تان باشید .
12 تمرین اول >>>>>> از قدرت شگفت شکرگذاری بابت هر چه که اکنون دارید ، هر چه که گذشته دریافت کرده اید و هر چه که در آینده خواهید داشت سخن می گوید .
10 تمرین بعدی >>>>> از قدرت اعجاز آفرین شکرگذاری برای خواسته ها ، رویاها و هر چه که می خواهیداستفاده می کند که شما قادرید به رویاهایتان تحقق ببخشید و به چشم ببینید که شرایط زندگی تان به گونه ای معجزه آسا دگرگون می شود .
6 تمرین آخر >>>>> شما را به مرحله ای جدید وارد میکند که در آن تک تک سلولهای جسم و ذهنتان را سرشار از شکرگذاری میکند.
انجام تمارین بصورت منظم امری است حساس . اگر هر روزی را از دست بدهید 3 روز به عقب باز گردید و دوباره تمرین را از آنجا تکرار کنید .
نکات ظریف تر از مو :
الف – ادامه تمرینها در سه روز از هفته ، موجب حفظ شدن شالوده ی فعلی شکرگذاری در وجودتان می شود .
ب - ادامه تمرینها در چهار روز از هفته ، موجب حفظ شکرگذاری و تسریع اعجاز می شود .
ج - ادامه تمرینها در پنج روز از هفته ، باعث تجربه کردن شادمانی به گونه ای مبهوت کنند و ازدیاد اعجاز می شود .
د - ادامه تمرینها در شش یا هفت روز از هفته از شما یک کیمیاگر خواهد ساخت که می توانید هر چیزی را به طلا تبدیل کنید و معجزه را با حضورتان در هر مکان به عینیت تبدیل کنید .

این خلاصه ای از مقدمه این کتاب بود که به تحریر در آوردم تا وارد تمارین کاربردی شکرگذاری شویم . اینکه برخی عزیزان در این مسیر یاری می کنند و کتاب را خلاصه می نویسند دلیل بر گروهک بازی یا باند بازی در انجمن نیست بلکه از این جهت که شخص خودم با این عزیزان در ارتباط هستم از ایشان درخواست کردم تا در این تاپیک کاری گروهی را انجام دهند و بر من منت بزارند که کنار تمامی افراد انجمن باشند و برای خدمتگذاری بی چشمداشت اقدام کنند . تمامی افرادی که قصد شروع به تغییر و اقدام کردن دارند می توانند در این تاپیک با هماهنگی و تغییر برنامه ریزی کلی استارت بزنند . ابتدا این کتاب را تهیه کنند و با انجام تمارینش بصورت کاربردی به این جمع ملحق شوند .
زمان تغییر همین حالاست نه فردا و باید دیواره و تنبلی ذهنی که جامعه ی ما را فرا گرفته بشکنند . کل روند خلق با یک اقدام ساده آغاز می شود و شما نیاز ندارید در اطلاعات اشباع باشید .
پس اقدام و استارت اولیه با شما ، ماندن در مسیر با ما . ترس را رها کنیم هیچ چیز مبهمی وجود ندارد همه چیز از قبل به شما داده شده است حتی موفقیت . منتظر حضور سبزتان هستم

طبق برنامه نفر بعد خانم کیمیاگر است که مطلب مربوطه با تمرین روز اول را بطور خلاصه ( 15 خط ) منتشر کند و سایر عزیزان به نوبت برنامه ی خودشان مطالب را منتشر کنند .
با سپاس – ارادتمند شما بهداد
 تشکر شده توسط: کیمیاگر , soltan_sal , jahanagahi , حامد , mohajer.my , درناز , madar , maxsoulfly , amiryazdani138 , mir abbas , dara , تینوش , کامیار کاظمی , صابری , successman , mahdi5e , توانا , zhazha , خانم میلیاردر , مرتضی الهی , farnaz1990 , makok , koruosh
12-31-2012, 09:32 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-31-2012 09:37 PM، توسط کیمیاگر.)
ارسال: #4
به نام خدای عشق

به نام خدای عشق

روز 1 نعمت های خود را بشمار

((هنگامی که من آغاز به شمارش نعمت های زندگیم کردم ،زندگیم به کل دگرگون شد.))
ویلی نلسون .خواننده و ترانه سرا
ممکن است این نکته را ندانی که شمارش نعمت های الهی یکی از موثرترین تمرینهایی ست که می توانی انجام بدهی ،و همین تمرین است که زندگیت را به کل دگرگون می کند!
هنگامی که شاکر داشته های خود هستی ،و به کم و زیاد آن فکر نمی کنی ،ناگهان مشاهده می کنی که داشته هایت فزونی میابند.
آن روی دیگر سکه ،آن است که نعمت های زندگیت را یاد نکنی و داشته های خود را نشماری. به این ترتیب یاد شمارش جننبه های منفی زندگی خویش می افتی.
هنگامی که روی جنبه های منفی زندگی متمرکز شویم ،آن ها غلیظ تر و پررنگ تر می شوند. به علاوه با تمرکز روی جنبه های منفی ،مانع رسیدن نعمتی می شویم که در راه بوده است تا خود را به ما برساند.
هنگامی که به این فکر می کنی که چرا باید برای داشتن چیزی سپاسگذار باشی احساس سپاس تو عمق و ژرفا پیدا می کند.
بنابراین هنگامی که یکی از نعمت های زندگیت را نام می بری، به این نیز بیاندیش که چرا باید خدا را به واسطه ی داشتن آن نعمت شکر کنی.
برای آنکه احساسی سرشارتر داشته باشی ، از خدا ،جهان ،زندگی ،و خویشتن برین خویش سپاسگذاری کن. هنگامی که شکر تو جهت می گیرد و متوجه چیزی یا کسی می شود، قدرت احساس تو افزون می شود و جادویی بیشتر می آفریند.
نگاهی دقیق به زندگیت بینداز :هر روز از خدا چیزهایی گرفته ای و هنوز می گیری. اگر خوب نگاه کنی ،چیزهای بسیاری در زندگیت می یابی که جای شکر و سپاس دارند!
موضوعات قدرت جادویی شکر و سپاس:
 سلامتی و بدن
 کار و موفقیت
 ثروت
 روابط
 شور و هیجان
 احساس خوشبختی
 عشق
 زندگی
 طبیعت
 و........

1- صبح که از خواب بیدار شدی فهرستی تهیه کن از ده موهبت زندگی خویش
2- دلیل احساس سپاس خود را برای هر موهبت بنویس
3- برگرد و فهرست را با صدای بلند و یا در ذهن بخوان
4- پایان هر یک بگو سپاسگذارم ،سپاسگذارم ، سپاسگذارم.

به یاد داشته باش که قدرت جادویی سپاس و امتنان به وسعت و ژرفای احساس تو بستگی دارد!

نتیجه تمرین: روزهای اول فکر می کردم اونقدر چیزی توی زندگیم ندارم که بتونم 27 روز این تمرین رو انجام بدم. تازه زمان انجام این تمرین رو هم نداشتم.
الان می دونم بیشتر از چیزی که فکر می کردم موهبت دارم برای سپاسگذاری. هرروز حواسم رو بیشتر از روز قبل جمع می کنم تا دنبال داشته هام بگردم و بتونم بابتشون شکرگذاری کنم. دیگه حتی وقت ندارم به فکر نداشته هام بیفتم!!!! خوشحالی و شادی ژرفی توی وجود آدم پیدا می شه که حقیقتا منبعش ناشناخته است.
به لطف این تمرین صبحها زودتر از خواب بیدار می شم و دیگه مشکل دیر رسیدن به محل کارم رو هم ندارم.

رودها در جاری شدن
و علف ها در سبز شدن معنی پیدا می کنند
کوه ها با قله ها
و دریاها با موجها زندگی پیدا می کنند
وانسان ها
همه ی انسان ها
با عشق، فقط با عشق
پس بار خدایا بر من رحم کن
بر من که می دانم ناتوانم رحم کن
باشد که خانه ای نداشته باشم
باشد که لباس فاخری بر تن نداشته باشم
اما نباشد، هرگز نباشد
که در قلبم عشق نباشد، هرگز نباشد. . .!
 تشکر شده توسط: jahanagahi , soltan_sal , maxsoulfly , حامد , بهداد , Delta.H , mosafer bedar , mohajer.my , amiryazdani138 , درناز , mir abbas , dara , کامیار کاظمی , successman , venus2 , توانا , zhazha , خانم میلیاردر , farnaz1990 , makok , mahdi5e , koruosh
01-01-2013, 01:51 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-01-2013 01:57 PM، توسط mosafer bedar.)
ارسال: #5
به نام خداوند
روز دوم : یاداشت شکر گزاری
]<< شکرگزاری را عادت خودت کن >>
شکرگزاری یعنی : همسو شدن
یعنی : یکی شدن ، ذوب شدن با کل هستی با کائنات
یعنی : از جزء به کل تبدیل شدن
اصلا خود هستی شدن ..........
وقتی شاکر هستید، هم زبان ، هم زمان می شوی با کل هستی.
وقتی شاکر هستید دیگر آن قطره کوچک نیستید، وجودی می شوید در دریای بیکران .......
راحت تر بگویم آنوقت خود دریا می شوی ، دریایی با عظمت
لحظه ای درنگ کن ... خوب توجه کن .... وقتی شکر گزار هستید احساس می کنی و می بینی که تمامی هستی در حال شکرگزاری هستند. بدون استثناء . از ریزترین تا درشت ترین از نزدیک ترین تا دورترین ........
« شکر گزاری زبان مشترک در کل هستی است »
وقتی با تمام وجود شاکر می شوید از جنس کل می شوید . کلی که در حال شکر گزاری هستند . خوب وقتی وجودت یکپارچه شکر گزار باشد ، شما به گونه ای اجابت کرده اید هستی را و هستی نیز شما را می فهمد و در مواقع لزوم خواسته ات را اجابت می کند. بدان عزیر دل این خواستن مستلزم آن است که با تمامی وجودت بخواهی آنی را که خواسته خودت است . دقت کن «خواسته خودت » تا در زمان ، مکان ، موقعیت و شرایط مناسب به بهترین شکل ممکن بر آورده می شود.انشاء الله
مخلص کلام ؛
« جهان هستی همه شاکرند ، توهم وقتی شاکر هستی بلا اجبار هم عنصر می شود با هستی . می شوی عینه هستی.می شوی خود هستی با تمام خصوصیات ؛ توانایی ها ، قدرت ها ، منابع ، ثروت ها ، خیال تون را راحت کنم هم چیز... »
عزیز دل حالا که به ارزش شکر گزاری پی بردیم می خواهیم شروع کنیم تا شکر گزاری عادت بشود . تا این همه خوبی نهادینه شود. وقتی در ضمیر ناخودآگاه نهادینه شد اتوماتیک وار شاکر می شویم همانگونه که تمامی جزء تا کل هستی اتوماتیک وار شکر گزار هستند.
خوب حالا چکار کنیم تا عادتمان شود؟ خیلی آسان است همراه با این تیم باشید و تمرین زیر را انجام دهید.
- یاداشتی برای یاد آوری شکر گزاری بنویسید و آن را در کنارتون برای همیشه داشته باشید و در معرض دیدگان قشنگ خودتون قرارش دهید : صفحه کامپیوتر شخصی و یا محل کار ، نزدیک آئینه اتاقتون ، کنار تخت خوابتون ، روی میز کارتون و ........
مثل این یکی که برای خودم می باشد:
خدایا از صمیم قلب تو را بابت تمامی نعمت هایی که به سمت خانواده و من سرازیر می شود سپاسگزارم ، شکر گزارم ، شکر گزارم.
- هر شب قبل از اینکه بخوابید یاداشت شکر گزاری را در دست خود بگیرید نگاهی به آن بیاندازید و در مورد بهترین اتفاقی که امروز برایتان افتاده فکر کنید و شکر گزار باشید.
- در تمام بیست و شش روز بعدی تمرین یاداشت شکرگزاری را تکرار کنید.
[/size]
نتیجه تمرین خودم :
وقتی شروع کردم پر می شدم از انرژی شبیه زمانیکه یک باطری داره شارژ میشه............
با آرزوی موفقیت روز افزون
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Delta.H , حامد , کیمیاگر , maxsoulfly , madar , بهداد , درناز , mir abbas , dara , کامیار کاظمی , venus2 , farnaz1990 , makok , mahdi5e , koruosh
01-02-2013, 09:05 PM
ارسال: #6
سلام....5_004

قبل از اینکه از بخش محول شده به من، بگویم یک خاطره کوچک اما موثر را بازگو میکنم.

وقتی 16 ساله بودم، دوست داشتم سازی در زمینه موسیقی یاد بگیرم مثل تار یا سنتور
اما فقط دوست داشتم و نمیدونستم چرا دوست دارم! 17 سالم که شد دختری تو کلاسمون بود به اسم "لوا" ...
یک روز دبیر ادبیات که درسش تمام شد رو به لوا کرد و گفت برامون بخون!
اونجا بود که فهمیدم لوا کلاس خصوصی خوانندگی میره و چه زیبا هم بود صداش....

با خودم فکر کردم چقدر خوبه انسان دنبال علائقش باشه!!
چند روز بعد به پدرم گفتم میخوام برم کلاس خصوصی تار...

پدرم پرسید: هدفت چیه؟
گفتم هدف؟ برای دل خودم.... و تنها برای خودم دوست دارم یاد بگیرم.

پدرم گفت: فرض کن مجبور بودی در یک جزیره تنهای تنها زندگی کنی! بازم حاضری بری کلاس تار و در اون جزیره تنها باشی و تار بزنی؟؟

کمی فکر کردم و گفتم: لبخند زدم و تصور کردم....تنها بودن چه انگیزه ای به من میدهد تا تار بزنم!!
بنابراین، گفتم: خیر!
پدرم گفت : پس هدفت اشتباه هست و باید برای هر چیزی که به دنبالش میروی هدفی والاتر بجویی....
ایشون ادامه دادند:
هیچ انسانی برای خودش به تنهایی زندگی نمیکند. بلکه به خاطر روابط و به خاطر دیگران و به خاطر دیده شدن ، تلاش میکند میجنگد و میخواهد بهترین باشد....
هر کسی در زندگیش افرادی وجود دارند که به خاطر آنها سعی میکند، در کارش و در زندگیش موفق شود و به خاطر رقابتی که بین انسان ها وجود دارد، تلاش و ایده سازی معنا میگیرد....مشروط بر آنکه رقابت سالم باشد و سالم بماند.

خب مسئولیت فصلی در اختیار من قرار داده شده که پدرم بارها راجعش برایم سخن گفته است.
فصل سوم کتاب معجزه در رابطه با روابط خارق العاده هست.

ارتباط انسان با دیگران به زندگی او معنا میبخشد و انسان در حضور با دیگران لذت می برد.
قدردانی به خاطر حضور کسانی که در زندگی شما نقش مهم و موثری دارند ولو اینکه از آنها رنجشی داشته باشید، باعث تحول در شما و روابط شما خواهد شد و از شما یک انسان فهمیده تر ، صبورتر ، دلسوزتر و با محبت تر می سازد.

همه افرادی که در کنار ما مفهوم یک زندگی را تشکیل میدهند حاوی خصوصیاتی هستند که باعث رشد ما شده اند ....شاید در ظاهر اینگونه نباشد و تاکنون متوجه هم نشده باشیم....
و از همه مهم تر همه انسان ها مجموعه ای از خصوصیات بد و خوب هستند اما شما این خصوصیات را اینگونه تعبیر کنید:
"همه انسان ها مجموعه ای از خصوصیاتی هستند که مطابق سلیقه شما هست و نیست"

از آن ها به خاطر صفات نیک و یا همان خصوصیاتی که شما میپسندید، باید قدردان بود.

اشخاص مهم و موثری در زندگی من بوده اند که از هرکدام آنها بیش از ده خصوصیت خوب می یابم که در رشد و بالندگی من موثر بوده است...حتی همانی که به تصور همه، تشنه به خون من بود با صبر و قدردانی من چه در خفا و چه در پیش رویش، اکنون بهترین دوست من است و در سخت ترین موقعیتی که گرفتار شده بود سراغ من آمد تا کمکش کنم.
من قدر دانم از همه کسانی که مرا دوست دارند و بیشتر قدر دانم از کسانی که از من متنفرند....

من قدردانم به خاطر کسی که اکنون در زندگی من است و آنقدر خصیصه خوب دارد که باید هزاران بار شاکر باشم.
نتیجه:
شما فقط به خاطر خودتان زندگی نمیکنید....شما میتوانید به خاطر خودتان انتخاب داشته باشید اما پیشرفت شما در گرو حضور و قدر دانی از اطرافیانتان است

پس برای هر فردی که در زندگی شما وارد شده و یا وارد خواهد شد، شاکر باشید و سپاسگزار....

انسانها را دوست بدارید و ازشون سپاسگزار باشید و از همه مهمتر
از مسبب (خداوند) که بهتر میداند چه افرادی در سر راه شما قر ار دهد، که به شما قدرت دهند ....

پاینده باشید.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
 تشکر شده توسط: P@RSA , M3HDI , jahanagahi , mosafer bedar , amiryazdani138 , goldmen , maxsoulfly , درناز , حامد , Delta.H , mir abbas , بهداد , soltan_sal , mohajer.my , dara , madar , successman , venus2 , خانم میلیاردر , makok , mahdi5e , koruosh
01-03-2013, 03:55 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-08-2013 11:24 PM، توسط درناز.)
ارسال: #7
روز چهارم: تندرستی خارق العاده

تندرستی نفیس ترین نعمت و موهبت زندگیست. نعمتی که تو دریافت می کنی و این دریافت هرروز خدا ادامه دارد.

علاوه بر اینکه ما هر کاری را برای تندرستیمان انجام می دهیم، باید خدا را از بابت آن شکر کنیم تا دریافت تندرستی ادامه دار باشد.
وقتی بابت سلامتی ات شاکر باشی نه تنها سلامتی فعلی تو محفوظ می ماند بلکه اعجاز شکرگزاری هم دست به کار می شود و جریان سلامتی را به سمت تو افزایش می دهد وتو متوجه میشوی که انرِژی،نشاط و شادی و سلامتی ات بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.
با تمرین روزانه شکرگزاری برای سلامتی میتوانی به وضعیت بینایی، شنوایی و تمام حواس و کلآ تمام عملکردهای سرتاسر بدنت بهبود ببخشی و همه اینها همچون معجزه رخ می دهد!
شکرگزاری برای تندرستی تضمینی است برای تداوم دریافت سلامت بیشتر. تو هرروز باید حال و هوایی شگفت انگیز داشته باشی. همه چیز در تو تغییر میکند چون تو برای سلامت جسمانی ات از قدرت معجزه آسای شکرگزاری استفاده خواهی کرد.
تمرین معجزه آسای تندرستی:
به پاهایت توجه کن. آنها اصلیترین وسیله حمل تو در زندگی هستند. در مورد تمام کارهایی فکر کن که با استفاده از پاهایت انجام می دهی. مانند حفظ تعادل، ایستادن، نشستن، راه رفتن، ورزش کردن و... توانایی راه رفتن به تو آزادی می دهد تا از زندگی ات لذت ببری. وقتی به دلیل شاکر بودنت فکر کنی عمیقتر حال و هوای شکرگزاری را حس میکنی. پس همین حالا با تمام وجودت بگو: خدایا تورا شکر میکنم که پا دارم.
به دستهایت فکر کن و همه کارهایی که با آنها انجام می دهی. دستهایت ابزار عمده زندگی ات هستند. بگو: خدایا شکرت که دست دارم.
در مورد حواس شگفت انگیزت، بینایی ، چشایی ، بویایی ، شنوایی و لامسه در مورد مفز خارق العاده و ذهن زیبایت، در مورد اندامهای بی نقصت، قلب قوی و سالمت و نقش هرکدام در زندگی ات فکر کن و بابت داشتن آن خدارا با تمام وجود شکر کن.
یک ورق کاغذ بردار و روی آن با حروف درشت و خوانا بنویس:

موهبت تندرستی مرا زنده نگه داشته است.

ورق را جایی بگذار که می دانی اغلب آنرا می بینی. جلوی آینه، جلوی ماشین، کامپیوتر، میزکار... دست کم در چهار فرصت وقتی چشمت به کلمات افتاد آنرا بخوان و از بابت موهبت ارزشمند تندرستی تا جایی که می توانی حال و هوای شکرگزاری رو احساس کن.

روز اول که می خواستم ده موهبت الهی رو که بابتش شکرگزارم بنویسم 10 تا رو به زور کامل کردم. امروز اینقد زیاده که دستم خسته میشه بس مینویسم اما دلم میخواد بنویسم وبابت تک تکشون خدا رو شکر کنم. از روزی که شکرگزاری رو وارد زندگیم کردم به طرز باور نکردنی زندگیم عوض شده. احساس فوق العاده ای دارم. درون من شادی عظیمی در حال جوشیدنه. از این بابت با تمام وجودم خدا رو شکر میکنم.

خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن نه دستی از برون که همتی از درون لازم است.
من به اعجاز درونم اعتقادی راسخ دارم.
http://koohidar.blogfa.com
 تشکر شده توسط: Delta.H , mir abbas , mallarme , maxsoulfly , حامد , بهداد , mosafer bedar , mohajer.my , dara , madar , successman , afra49 , venus2 , خانم میلیاردر , makok , mahdi5e , koruosh
01-04-2013, 10:14 PM
ارسال: #8
روز پنجم
« پول خارق العاده »
« شکرگزاری یعنی ثروت، آه و ناله یعنی فقر»
از کتاب سرودهای مذهبی
اگر در زندگی ات فقدان پول وجود دارد، توجه کن که احساس نگرانی، حسادت، رشک، دلسردی، ناامیدی، تردید یا ترس در مورد پول، هرگز نمی تواند پول بیشتری برای تو فراهم کند، چون این احساسات از ناشکری بابت پولی که داری ناشی می شود. آه و ناله در مورد پول، جروبحث در مورد پول، درمانده شدن برای پول،انتقاد از بهای اجناس یا اینکه باعث شوی کسی حال و هوای بدی در مورد پول پیدا کند، همه ی اینها ناشکری است و تازه وضع مالی ات هرگز بهتر نمی شود که هیچ، بدتر هم می شود.
بدون توجه به وضعیت کنونی ات، هر فکری درباره ی اینکه به حد کافی نداری، در قبال آن پولی که داری ناشکری است. تو باید وضعیت فعلی ات را از ذهنت بیرون برانی و در عوض بابت پولی که داری، خدارا شکر کنی. در این صورت پول در زندگی ات به گونه ای معجزه آسا زیاد می شود.
« هر کسی شاکر باشد به او مقدار بیشتری داده می شود و او به
وفور نعمت می رسد. هر کس شکر گزاری نکند حتی آنچه هم
دارد، از او پس گرفته می شود.
»
احساس شکرگزاری برای پول وقتی مقدار آن ناچیز باشد، برای هر کسی چالش برانگیز است. اما وقتی که متوجه شوی که هیچ تغییری ایجاد نمی شود مگر شکرگذار باشی، در تو این انگیزه ایجاد می شود که این کار را بکنی.
مهم است که تمام تمرین پول خارق العاده را در آغاز روز بخوانی چون در طول روز به تمرین پول ادامه می دهی.
بنشین و چند دقیقه ای درباره ی کودکی ات، زمانی که پول نداشتی یا خیلی کم داشتی، فکر کن. هر خاطره ای به ذهنت آمد که در کجا پول به دستت رسید، عبارت اعجاز آفرین خدایا شکرت را از صمیم قلب برای هر موردی بگو و آن را احساس کن.
 آیا همیشه غذا برای خوردن داشتی؟
 آیا سقفی بالای سرت بود؟
 آیا به تحصیلات خود ادامه دادی؟
 آیا دوچرخه یا اسباب بازی داشتی؟
 آیا به سینما و ورزشگاه می رفتی، نواختن نوعی آلت موسیقی را یاد می گرفتی یا یک سرگرمی را دنبال می کردی؟
 با خودرو مسافرت می کردی؟
 ...
وقتی به سیر و سفر در خاطرات دوران کودکی و نوجوانی ات بپردازی، متوجه می شوی چه چیزهایی دریافت کردی که پولش با جان کندن به دست می آمد. از بابت تک تک خاطرات و نمونه های آن خدا را شاکر باش، چون وقتی شکرگذاری خالصانه را برای پولی که در گذشته دریافت کردی احساس کنی، در آینده پول تو به شکلی معجزه آسا زیاد می شود! این را قانون کائنات تضمین کرده است.

به منظور ادامه ی تمرین پول خارق العاده، یک اسکناس بردار و برچسبی با این مضمون روی آن بزن :
« خدایا، تورا بابت تمام پول هایی که در سراسر زندگی ام دریافت کردم، شکر می کنم. »
امروز آن اسکناس را در کیف یا جیبت بگذار. دست کم یک بار در صبح و یک بار در بعد از ظهر یا هر چند بار که دلت می خواهد، آن اسکناس را در بیاور و در دست بگیر، جمله ی روی آن را بخوان و بابت پول فراوانی که در زندگی ات به تو داده شده است، خدا را شکر کن. هر قدر احساس تو خالصانه تر باشد، بیشتر آن را احساس می کنی و سریعتر ناظر تحول معجزه آسای مالی ات خواهی بود.
تو هرگز خبردار نمی شوی که چطور پولت زیاد می شود، اما به احتمال زیاد شاهد تحول جدید موقعیت های فراوانی برای دریافت پول بیشتر خواهی بود.
بعد از امروز، اسکناس خارق العاده ات را در جایی دم دست بگذار که هر روز بتوانی آن را ببینی و یادآوری برایت باشد تا از بابت پول فراوانی که به تو اعطا شده است، خدا را شکر کنی.هرگز فراموش نکن که هرچه بیشتر به اسکناس خارق العاده ات نگاه کنی و در حال و هوای شکرگزاری بابت پولی که به تو داده شده است فرو بروی ، اعجاز بیشتری به زندگی ات می آوری. فراوانی شکرگزاری بابت پول ، با فراوانی پول برابر است .
از امروز به بعد به خودت قول بده که هر موقع پولی گیرت آمد ، فرقی نمی کند به چه شکل ، تو باید واقعاً در مورد آن خدارا شاکر باشی تا با استفاده از قدرت اعجاز آمیز شکر گزاری بابت پولی که هم اکنون دریافت کرده ای ، پول خودت را چند برابر کنی !
نتیجه :
احترام گذاشتن به پول باعث زیاد شدن پول و دارایی های ما میشود، قبل از اینکه وارد این بحث های قانون جذب شوم پولهایی که به صورت عیدی به من داده می شد در کیفم نگهداری میکردم و این خود باعث می شد که هیچ وقت کیف پولم خالی نماند پس شکرگزاری نسبت به پول خارق العاده باعث فزونی پول و دارایی می شود.

یزدان نصرتی از کرمانشاه
تماس با من:09197224599
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: بهداد , jahanagahi , حامد , Delta.H , mir abbas , درناز , mosafer bedar , mallarme , maxsoulfly , dara , successman , خانم میلیاردر , makok , mahdi5e , koruosh , mehrdad062
01-05-2013, 11:17 PM
ارسال: #9
خیلی خوشحالم که این بخش به من افتاده چون من از این بخش یک معجزه دیدم.4yajuyo
و بیشتر خوشحالم چون این بخش فوق العاده به درد اعضای انجمن می خوره چون راجع به تجارته!!!!
به نام خدای عشق

روز 6: کارهایی مثل جادو( کتاب من ترجمه آقای برزگر هستش و در بعضی از کلمات با شما تفاوت داره)

چگونه است که دو نفر از یک نقطه شروع می کنند، اما یکی از آنها بسیار ثروتند می شود و دیگری بسیار فقیر؟
حلقه مفقودی موفقیت ،احساس سپاس و امتنان است. بر اساس قانون جذب، باید نسبت به داشته های خود شاکر باشی تا بتوانی موفق شوی.
برای آنکه موفق شوی یا بر چیزهای خوب کار و حرفه ی اضافه کنی، فرصت هایی تازه ایجاد کنی، ارتقا پیدا کنی، ایده های تازه کشف کنی، الهام بگیری، و قدر و قیمتی پیدا کنی ، باید بابت کار و حرفه ی خود سپاسگذار باشی.
هنگامی که شاکر کار و حرفه ی خود هستی، به طور خودکار، کار تو رونقی بیشتر می گیرد. کار پر رونق = موفقیت بیشتر= پولی بیشتر
اگر سپاسگذار کار و حرفه ی خود نباشی و ناسپاسی پیشه کنی، با کساد و بی رونقی کار و حرفه خود روبرو خواهی شد و احساس شکست خواهی کرد.
اگر سپاسگذار کاری که داری نباش، هنگام کارکردن ناشاد هستی. به دلیل ناشادی برای کار خویش مایه نمی گذاری، تحرک خود را از دست می دهی و سرانـــــــجام تنزل می یابی. اگر صاحب تجارتی هستی، تجارت تو براساس احساس سپاس و امتنان تو رونق می یابد یا کساد می شود.
باید شورمندانه کار کنی تا احساس شوربختی نکنی.
رسیدن به شغل رویایی و مطلوب خویش، مستلزم احساس سپاس و امتنان نسبت به شغلی است که هم اکنون داری.
از امروز فرض کن که مدیری نامرئی با یک قلم و کاغذ دنبال توست. کار تو این است که تا می توانی جنبه های مثبت کار و حرفه ی خویش را در نظر بگیری.
در آغاز به این نکته مهم فکر کن که تو اساسا شغلی داری! چیزی که خیلی ها آرزوی آن را دارند.
تلفن داری، اینترنت داری، همکارایی داری که دوستان خوبی محسوب می شوند. حقوق داری، مزایا داری، کسی بی منت تجربه هاشو در اختیارت می گذاره،(این از تجربیات خودم بود) و ...............
بگذار آن مدیر نامرئی از شکرها و سپاس های تو فهرستی تهیه کند.
تحولات اساسی زندگی تصادفی رخ نمی دهند. آنها نتیجه به کار افتادن قدرت سپاس هستند.

1-احساس کن مدیری نامرئی به دنبال توست
2-دنبال چیزهای بگرد که می توانند باعث شوند که تو از خدا سپاسگذاری کنی
3-بابت هر چیز بگو: من بابت ِ......................... بسیار سپاس گذارم.
[/align]

نتیجه ای که من گرفتم:
من معمار هستم و 4 سالی هست که به طور حرفه ای کار می کنم. به دلیل کارشکنی های !!!! بعضی از همکاران در این اواخر تنش هایی در محل کارمون به وجود اومده بود که روی اعصاب همه بخصوص من اثر بدی گذاشته بود. هر چی هم که سعی می کردیم با صحبت به این مسائل خاتمه بدیم گویا همه چیز بدتر می شد. من این تمرین رو به صورت جدی تر به کار گرفتم و تازه یادم اومد که من کاری دارم که خیلی از دوستام هنوز نتونستن اون رو پیدا کنن و به چه راحتی این شغل رو به دست آوردم. چه قدر ناشکر بودم که نمی دیدم که چه موقعیتی دارم برای طراحی های بزرگ دارم. ( من یک برج در شهر دوشنبه طراحی کردم در حالی که خیلی از همکلاسام فقط در حال نقشه کشی هستند)!! و ادامه ی شکرگذاری.
تنش ها در محل کار رفع شده. کسانی که همیشه سعی در خراب کردن بقیه داشتند به لاک خودشون فرو رفتند انگار که هیچ قدرتی ندارند!!! نظر مدیر نسبت به من عوض شده و مثل روزای اول شده . حداقل فهمیده مشکل از من نبوده. من ساعتهایی رو که توی دفترم با آرامش طی می کنم و دروناً بسیار بسیار خوشحالم..............

معجزه رو توی پست بعد می نویسم طولانی نشه.

رودها در جاری شدن
و علف ها در سبز شدن معنی پیدا می کنند
کوه ها با قله ها
و دریاها با موجها زندگی پیدا می کنند
وانسان ها
همه ی انسان ها
با عشق، فقط با عشق
پس بار خدایا بر من رحم کن
بر من که می دانم ناتوانم رحم کن
باشد که خانه ای نداشته باشم
باشد که لباس فاخری بر تن نداشته باشم
اما نباشد، هرگز نباشد
که در قلبم عشق نباشد، هرگز نباشد. . .!
 تشکر شده توسط: mallarme , jahanagahi , حامد , درناز , maxsoulfly , dara , Delta.H , mohajer.my , mir abbas , madar , successman , 255255 , s_a , خانم میلیاردر , makok , mahdi5e , koruosh
01-06-2013, 11:51 PM
ارسال: #10
بنام خدا
روز هفتم : روش اعجاز آفرین
سلام ،

شروع سخن با یک سوال :
چرا در تنگ های زندگی ، با هجوم افکار منفی روبرو می شویم؟
چه چیزی عامل عمده منفی گرایی می شود؟
چه عاملی هجوم افکار منفی را سبب می شود؟
« فقط یک کلمه فقدان شکر گزاری در دوره ای طولانی »
وقتی از نعمت های پیرامون اطرافمان غافل می شویم ، یا اهمیت آنها برایمان کم رنگ می شود ، اهمیت و ارزش آنها در ضمیر ناخودآگاه کم رنگ شده در نتیجه شکر گزاری از نعمت ها به بوته فراموشی سپرده می شود و در آخر افکار منفی اتوماتیک وار شروع به خزیدن نموده و بر وجود یورش می آورد.
خوب وقتی که کفه ترازوی وجود از افکار منفی پر شد بر اساس قانون جذب که مشابه خود را جذب می کند افکار مشابه از اطراف و اکناف جذب شده و تمام جسم و جان تان پر می شود از افکار منفی « به همین سادگی »
اصولا چه زمانی شکر گزاری می کنیم؟
زمانیکه غرق یک نعمت هستیم ؟ یا زمانیکه نعمتی را از دست می دهیم ؟ یا که اصولا در هیچ موقعیت به مقوله شکر گزاری نمیاندیشیم و چیزی به نام شکر گزاری برایمان اهمیت ندارد؟
بطور مثال : آیا بخاطر سلامتی که همیشه با ما هم قرین می باشد شکر گزار هستیم ؟ یا زمانی که بیماری به سراغمان می آید آنوقت تازه می فهمیم که سلامتی یعنی چه.......؟
اجازه بدهید یک مثال عینی برای شما بزنم تا با پوست و گوشت آن چیزی که مد نظرم هست را شما نیز درک کنید ، در ک موقعیتی که داریم ولی هیچ وقت ارزش آن را ندانسته مگر در آن موقعیت قرار بگیریم . پس با من همراه باشید
« دوست دارم چشم خود برای مدتی ببندید ....و... تصور کنید که خیلی گرسنه هستید و جلوی شما چلو قورمه سبزی گذاشته اند خوشمزه ، خوش بو ، خوش طعم ، پر ملات با برنج خوش بوی ایرانی ولی به هر دلیل نمی توانی از دستان خوش ترکیب و زیبای خود استفاده کنید پس نمی توانید قاشق به دست بگیرید وچیزی را میل بفرمایید در نتیجه کسی پیدا شده و غذا با قاشق به دهان مبارک شما می گذارد. تا شما میل کنید ...... یقین داشته باشید که هیچ وقت از خوردن آن لذت نخواهید برد. چرا؟ برای اینکه کسی که به شما غذا را می دهد نمی داند به چه میزان به شما غذا بدهد گاهی خورشت زیاد می شود، گاهی برنج ، گاهی کم می دهد گاهی قاشق را پر می کند ..... سرتان را درد نیاورم آن کسی که به شما کمک می کند تا غذایتان را میل کنید هیچوقت با شما هماهنگ نیست. تو دوست داری که غذا را مزه مزه بکنی لذت ببری می بینی که قاشق دیگر آمد و تو مجبور به بلیعدن . تو دوست داری که خورشت زیاد باشد یا بلعکس می بینی که لقمه ای که به دهان می رسد همگن نیست و........ آنوقت می فهمی که لذت خوردن یعنی چه ؟ آنوقت می فهمی که لذت ........ یعنی چه ؟»

« خداوندا شکرت بابت نعمت هایی که به من عنایت کردی خدایا شکرت ، خدایا شکرت ، خدایا شکرت »

یک فرمول کلی وجود دارد و آن این است که وقتی قدردانی و شکران نعمت نسبت به امورات زندگی از دست بدهیم و نسبت به آنها بی اعتنا باشیم پشت سر آن اتوماتیک وار گله و شکایت به همراه داشته و معمولا بعد از گله و شکایت ،افکار و احساسات و رفتار منفی بوجود می آید.

عزیز دل حالا که فهمیدیم ، چه کار کنیم:
1- هیچوقت و هیچوقت شکر گزاری را از یاد نبریم.
2- در شرایطی که با هجوم افکار منفی روبرو می شویم استراتژی از حال بد به حال خوب اجرا را کنیم با چند مورد شکر گزاری .

نتیجه شکرگزاری = رسیدن به حال خوب و روحیه بالا

تمرین عملی ؛

یک مشکل و وضعیتی منفی را در زندگی ات که می خواهی حل و فصل شود ، مد نظر قرار بده و دنبال ده مورد قابل قبول شکر گزاری درآن بگرد .من باب نمونه: زمانی را که از کار بیکار شدی ؛
به شکل زیر شکر گزاری می کنید تا از حال بد به حال خوب تبدیل شوید
خدایا شکر می کنم که در طی این ایام زمان بیشتری را صرف خانواده ام کردم.
خدایا شکر می کنم که به دلیل اوقات فراغتی که داشتم ، زندگی ام نظم و ترتیبی بهتر یافت.
خدایا شکر می کنم که بیشتر عمرم شاغل بودم و تجربه کسب کردم.
خدایا شکر می کنم مشاغلی وجود دارد و هر روز مشاغل جدید بیشتری ظهور پیدا می کند.
خدایا شکر می کنم که در مورد در خواست شغل و مصاحبه ها ی شغلی ، چیز های زیادی یاد گرفتم.
خدایا شکر می کنم که از سلامت بهره مند هستم و می توانم کار کنم.
خدایا شکر بابت تشویق و حمایت خانواده ام.
خدایا شکر بابت استراحتی که نصیبم شد و به آن نیاز داشتم.
خدایا شکرت بابت اینکه با بیکار شدن فهمیدم چقدر شغل خوب می تواند در سلامت جسم و جان مفید باشد.
بعد از هر شکر گزاری یادت نرود سه بار جمله خدایا شکرت را بلند بگو خجالت نکش بلند بگو تا ضمیر ناخود آگاهت باورش شود.

فقط یک امروز را ببین آیا می توانی بدون ادای هر گونه حرف منفی سپری کنی؟ اگر متوجه شدی که فکر یا کلامت منفی شده است ، از روش معجزه آسا استفاده کن . فوری از این کار دست بکش وبگو : اما من باید بگویم :
بابت .......... خدا را شکر

امشب قبل از رفتن به رختخواب ، یاداشت شکر گزاری ات را در دست بگیر و عبارت اعجاز آفرین خدایا شکرت را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برایت افتاده بر زبان بیاور.[/size]
همیشه شاد و سپاسگزار باشید
 تشکر شده توسط: maxsoulfly , mohajer.my , حامد , Delta.H , کیمیاگر , mir abbas , بهداد , dara , mallarme , ahmad rezaee , درناز , jahanagahi , madar , successman , s_a , خانم میلیاردر , barooni10 , makok , mahdi5e , koruosh
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی 8 فروشگاه کتاب زبان buplisher123 0 234 03-16-2022 01:05 PM
آخرین ارسال: buplisher123
  خلاصه کتاب تجسم خلاق. شاکتی گواین jahanagahi 3 11,123 12-11-2016 12:56 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  راهنمایی در خصوص ترجمه کتاب abdolhossein 4 1,500 12-09-2016 10:49 AM
  کتاب علم ثروتمند شدن jahanagahi 103 37,340 12-07-2016 09:33 PM
  کتاب "مقدمه ای بر نگارش خلاق" choshop 2 1,010 03-19-2015 08:21 PM
آخرین ارسال: choshop
  خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید keshavarz 0 1,800 03-18-2015 09:18 AM
آخرین ارسال: keshavarz
  کتاب آموزش کسب درامد به روش CN3 mr.seo 4 2,189 01-08-2015 04:32 PM
آخرین ارسال: مهدی میرزائی
Video کتاب من omid.movafaghiat 4 1,464 12-08-2014 03:05 PM
Photo Pdf کتاب سرگذشت مشهور ترین میلیاردر های جهان omid.movafaghiat 0 3,193 11-29-2014 11:04 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  خلاصه کتاب تسلی بخشی های فلسفه اثر الن دو باتن karafarin 2 5,725 06-24-2014 11:09 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  چه کسی کتاب حکایت دولت و فرزانگی رو خونده؟نظرش در مورد این کتاب چیه؟ ملیاردرسی ساله 5 2,091 05-04-2014 05:31 PM
آخرین ارسال: amir137580
  دانلود کتاب صوتی :لطفا گوسفند نباشید jahanagahi 5 6,557 01-26-2014 01:25 PM
آخرین ارسال: iren
  معرفی یک کتاب مفید برای تقویت روابط عمومی ( بسیار کاربردی) odise 8 23,929 09-18-2013 12:43 PM
آخرین ارسال: odise
  دانلود مجموعه کتاب های روانشناسی و موفقیت با فرمت PDF alicpu 12 7,176 08-06-2013 05:14 AM
آخرین ارسال: REZA HAJISALIMI
  چکیده از کتاب این کارو نکن این کارو بکن mallarme 9 6,135 07-22-2013 05:53 AM
آخرین ارسال: Elixir
  کتاب زندگی به روش 80/20 MARYAR 0 3,642 05-04-2013 09:48 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  خلاصه ای از کتاب راز موفقیت در کسب و کار..... mallarme 3 3,159 04-16-2013 06:38 PM
آخرین ارسال: habib1400
  دانلود کتاب منازل الاخره مخصوص میلیارد های اینده ایران alicpu 5 2,287 01-22-2013 12:15 AM
آخرین ارسال: soltan_sal
  دانلودِ کتاب - آنتونی رابینز - PDF فایل Peanut 4 8,024 12-26-2012 04:48 AM
آخرین ارسال: Peanut
  کتاب جادوی موفقیت بيلا بالا 1 1,178 12-10-2012 10:16 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS