ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

سخنی برآمده از دل با جوانان عزیز
زمان کنونی: 04-28-2024, 08:47 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: nami
آخرین ارسال: مسعود کوچولو
پاسخ:
بازدید: 4658

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخنی برآمده از دل با جوانان عزیز
11-20-2012, 02:26 AM
ارسال: #16
RE: سخنی برآمده از دل با جوانان عزیز
خیلی تاپیک قشنگ و با ارزشی هست.2خاطره بسیار زیبا از دو بزرگوار.
نمیدانم زندگی و روزگار چه حکمتی دارد که می گویند پس از هر سختی ای ، خوشی ای است.اما فکر کنم باید اصلاحش کرد.اگر در سختی ها آدم نتواند درست و با هدف جلو برود بعید میدونم به خوشی برسد.
من هم مثل تعداد بسیار زیادی از هرم جمعیتی ایران متولد دهه 60 هستم.یک نسل عجیب که رکورد جمعیتی کشور رو دارد.از بچگی تو هر سنی بودیم همه چیز برامون سهمیه بندی شد.از شیر خشک در زمان تولد و سپس مدارس 2 و 3 شیفته و رقابت برای ورود به دبیرستان خوب و احساسات سرکش جوونی و تضاد نسل ها و ورود فرهنگ خارجی با رسانه های جدید و آمار عجیب و غریب جوانان فراری از خونه و سپس به اوج رسوندن قلم چی برای ورود به دانشگاهی که فکر میکردیم آیندمون رو میسازه و 2 سال زندگی رو با بیخوابی میگذروندیم تا رو صندلی یک دانشگاه بشینیم که خودمون هیچ نقشی در تعیین رشتش نداشتیم و طبق چشم و هم چشمی و آوردن رتبه میرفتیم توی اون رشته بدون اینکه بفهمیم چی هست و بعضیا هم سرباز شدن و حالا که سن برداشت و اشتغالمون هست با بحران بیکاری و مالی و ندونم کاری....
میفهمم که هم سن های من چی میگن ، خیلیا برای درد دل میومدن پیشم و هنوزم میان...اما برام جالبه که با تمام تضاد ها و فرق هایی که باهم دارن همه توی یک چیز مشترک هستند و آن هم در نداشتن هدف هست!همشون میگن هدفمون این هست و ... اما برای نسل ما نمیدونم چرا هدف جا نیفتاده.همگی برای ذهنمون یک چهار چوب ساختیم و با اون داریم زندگی میکنیم بدون اینکه بدونیم همین چهارچوب ذهنی داره عقبون میندازه.
ما هنوز نمیدونیم هدف یعنی چی و خیلیا داریم هنوز با کارهای دوران بچگی و کارهای بی فایده دیگر فقط خودمون رو گول میزنیم و میگیم روزی بهش میرسیم.دریغ از اینکه اگر کسی بتواند هدفش را ببیند و تجسم کند امکان نداره که بگذاره حتی یک ساعت از عمرش تلف بشه.
همگی در زندگی سختی هایی رو داشتیم و مهم این هست که چه راهی رو برا مقابله انتخاب کردیم.افراد موفق مثل دو بزرگوار این انجمن ، راه درست رو انتخاب کردند و هرگز دنبال مقصر نبودند ، در خاطرات هردو می توان دید که چقدر زیبا دنبال دلیل در خودشان بودند و با تغییر در زندگی خودشان همه چیز را تغییر دادند.
من هم در دبیرستان در اون دوران اوج غرور با دوستان مختلفی بودم،کسانی که یا با پول پدر حال میکردند و افرادی مثل من رو تمسخر میکردند و دوستانی که مثل من بودند و اما چاره ادامه راه را در سیگار دیدند.هرگز روزی را یادم نمیرود که موقع دست بالا بردن برای اجازه گرفتن از استاد پیراهنم بعلت کهنه بودن پاره شد و چه دوستانی در نیمکت های اطراف خندیدند...اما شروع کردم بدنبال هدف گشتن ، اولش هدفم فقط پول بود و همان اشتباهم بود اما خوشحالم که از سن خوبی شروع کردم و تا جایی که می توانستم این شاخه و اون شاخه پریدم.خیلی از کارها رو تست کردم و بعد از 9 سال بالاخره فهمیدم که کار مورد علاقه ام چیست و هدف نهایی زندگی ام را دیدم.در انبار آهنی که دوست دارم روزی مال خودم شود قدم زدم و فیلم گرفتم و هر وقت دلم میگیرد فیلم و عکس رو نگاه میکنم.دوستان نزدیکم می دانند که در دوران دبیرستان چه کشیدم و چطور از صفر شروع کردم ، سر و کله زدن با انواع مغازه دار و روز به رزو دنبال ایده و پول ساختن ، که خوشبختانه خیلی هاشون جواب میداد و کاملا خرجم را در می آورد و کمک خرج خانه رو هم می دادم و ماشین و موبایل و ... رو هم در همون سن 18 سالگی خودم خریدم.اون موقع سیلو ماشین باکلاسی بود و آرزوم بود و موبایل هم که جای خود داشت و یک میلیون و سیصد در اون سال خط کاملا غیر رند 912 رو تونستم بخرم...اما ماشینم رو که الان 8 ساله شده و اون خطم رو هرگز عوض نکردم ... چون بخشی از خاطرات و حس خوب رسیدن به هدف رو در من ایجاد میکنه و همیشه نگهشون خواهم داشت.دو یاوری که پا یه پام در تمام کارهای زندگیم بودن و الان به حدی در زمینه های مختلف زنگ میخوره که هرکی یک روز صبح تا ظهر باهام باشه هم کلافه میشه از تماس ها و هم از این همه کار و شاخه مختلف که بهم زنگ میخوره خندش میگیره.
روزی که هدفم رو تونستم تجسم کنم فقط یک چیز تو ذهنم بود که دیگر وقت تلف کردن ممنوع ، مثل دیوانه ها همه چیز را رها کردم و بزرگترین مانع راهم را سربازی دیدم و همون روز رفتم دفترچه گرفتم و ارسال کردم.بماند که چه مسائلی در منزل پیش آمد و چقدر برای این هدف و کاری که کردم جنگیدم.اما الان که 3 -4 سال از اون روزها میگذرد کاملا خوشحالم از تصمیمی که گرفتم و شاخه هایی که عوض کردم تا علاقمو پیدا کردم.اما در هم سن هام دارم میبینم ، همونایی که بهم میخندیدند هنوزهم نمیدونند که چی میخوان ، هنوزم میچرخند و اگر پول پدر نباشد تا آخر هفته نمی توانند دوام بیاورند ، خداروشکر میکنم که کمک خرج خانواده هستم و خدا هم میرسونه ، از طرفی بقیه هم سن ها هم که هدفی ندارند ، بارها شده آخر هفته ها باهاشون رفتم بیرون و میبینم که فقط موقع کشیدن قلیون و سیگار برنامه جامع کاری و اهداف تعیین میکنند و از شنبه غیب می شوند و تا آخر هفته هیچ خبری ازشان ندارم و از این ناراحت میشوم که همگی دارای استعداد بشیار بالا می باشند اما ....
این همه پر حرفی کردم که بگم مهمترین مشکل هم سن هایم نداشتن هدف هست ، که مقصرش را تمام مشکلات محیطی اعلام میکنند و خود را تبرئه،نمیدانم چرا تمام هم سن هام برای درس خواندن 4 سال وقت میگذارند و هزینه های دانشگاه رو میپردازند تا چند تا کتاب بخوانند اما بعدش برای کار و کسب تجربه واقعی توقع دارند از روز اول منشی ای داشته باشند و راننده ای و حقوق بالا با بیمه و مزایا و .... خیلی برام خنده دار هست که دوستانم 4 سال از دوران جوانی را صرف میکنند برای تئوری اما موقع عمل ... دوستان دلیل خودمونیم ، اینها بهانه هست ، همرنگ جماعت حرکت میکنیم اما نمیدونیم که اصلا کجا میرن جماعت ، چون همه لیسانس میگیرن ماهم باید داشته باشیم.... هروقت خواستم در دفتر و کار خودم ایرادی را که پیش آمده ، مثل کم انگیزگی بچه ها ، کم شدن فروش و ... رو بررسی کنم و کسی را توبیخ کنم ، بدون استثنا هر دفعه به خودم رسیدم و دیدم کسی که مقصر بوده خودم بودم و برای خودم توبیخ نوشتم ...
سرتون رو درد نیارم ، سنم خیلی کمتر از این حرفاست که بخوام نصیحت و .... بکنم اما چون در تمام هم سن هایم و دوستانم به جز فقط 2 نفر!!دیدم که همه یک مشکل را دارند دلم نیومد ننویسم ، مشکل اصلی خودمان هستیم و آنهم بخاطر نداشتن هدف و صبر ، خیلیا رو دیدم که هدف تعیین میکنند و با همدیگر میبریمش جلو و تا به 2 ماه نشده میبینم باهم جلسه گذاشتن که چرا نشد و من پول تلفن و رفت و آمد دادم و هنوز هیچی برنگشته...من به شخصه این افراد رو از زندگیم بیرون میندازم ، به حدی در محیط متاسفانه انرژی منفی داریم که اصلا نمیتوانم اجازه دهم در نزدیکی و در زندگی شخصی ام هم کسی با انرژی منفی وارد شود.
کسی که بتواند هدفش را ببیند ، با بدترین شرایط زندگی میکند تا به آن برسد.... و همیشه در جواب دوستانم که میپرسند اگر 5سال-10سال یا یک عمر رفتیم دنبال هدف و نرسیدیم چی؟میگم اگر به هدفت ایمان داشته باشی و دیده باشیش چنین چیزی امکان نداره و باز میگه اگه 1% درصد نرسیدم چی ، من خودم اگر چنین بشود زندگیم ، با افتخار در آخر عمرم میگم که هدفم این بود و وقت گذاشتم و حکمتی بود که هرگز بهش نرسم اما فکر میکنم اینجور از دنیا رفتن خیلی بهتر از این باشه که آدم در حالی از دنیا بره که بگه ای کاش فلان کار رو کرده بودم.
بعد از نعیین هدف و تجسم و دیدنش ، پشتکار و صبر خودمون هست که به آن میرسونتمون.امیدوارم هرکسی بتونه هدفش رو تعیین کنه و دست از مقصر دانستن دیگران و شرایط و ... بردارد و با صبر برود جلو.
آخرین حرفمم این هست که کسی که هدفش رو در کار پیدا میکند دیگر شاخه عوض نمیکند.کسی که 4 سال در یک کار حتی به ظاهر ساده بماند و پیش برود ، مطمئنا در آن زمینه کاری دارای درجه کارشناسی می باشد ، کارشناسی فقط به اون برگه کاغذی نیست که دانشگاه با پاس کردن کلی واحد بی ربط و با ربط به رشته بهمون میده.در کار و هدفتون حتما 5 سال بمانید.خواهید دید که همه بعنوان یک کارشناس در اون رشته به شما مراجعه میکنند.خیلی قانون ساده ای هست و در زندگی روزمره خودمان بارها تکرارش میکنیم و پولمون رو به افرادی در هر زمینه میدهیم که دارای تجربه کاری بیشتری در آن رمینه هستند اما یادمان میرود که برای هدف خودمان هم همین کار را بکنیم!!
شب سرد زمستانی زیبایی داشته باشید
ارادتمند همگی
بازهم عذر میخواهم از این همه پرحرفی و زیاد نوشتن ، قبلا خیلی مینوشتم و علاقه زیادی دارم به نویسندگی برا همین هربار که در این انجمن چیزی می خواهم بنویسم از دستم در رفته و زیادی شده.

طوری آواز بخوان که انگار هیچ کس نمی شنود. طوری عاشق باش که انگار هیچ وقت دلت نشکسته است ، طوری برقص که گویی هیچ کس تو را نمی بیند، طوری زندگی کن که انگار توی بهشتی.( مارک تواین )
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: حامد , jahanagahi , mosafer bedar , مــجــیــנ , yu3f , کامیار کاظمی , goldmen , amiryazdani138 , سعید محمدی , فرهاد قربانی , مهدی گل محمدی , vahid61 , m_grate29 , mir abbas , nami , GreatNavid , M3HDI , P@RSA , mohsenspring , toofan245 , tondar12 , MohamadMJ , مهتاب خانم , Mind , maxsoulfly , soso , ahmad rezaee , sir-mahyar , Haavin , Mrs.Seyedi , Zahra_2015 , alireza091111 , مسعود کوچولو , yunespc , Barran , elmvile , Fela.Want
ارسال پاسخ 

پیام های داخل این موضوع
RE: سخنی برآمده از دل با جوانان عزیز - rad86 - 11-20-2012 02:26 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انالله و اناالیه راجعون (جناب استاد قربانیان عزیز) کامیار کاظمی 7 713 12-14-2023 08:02 PM
آخرین ارسال: Delta.H
  نقش علی بابا در بازار جهانی و واردات از چین greenworld 0 135 05-27-2023 05:02 PM
آخرین ارسال: greenworld
  برای رهایی از تنبلی چی کار کنم؟ ahmaad313 14 5,788 10-24-2022 05:22 PM
آخرین ارسال: soni70
  مخترعین و نخبگان ایرانی در راه مذاکره با شرکت رنو فرانسه سینا عدنانی 1 405 09-09-2018 01:19 PM
آخرین ارسال: mahdir938
  خرید روسری و شال و جوراب با قیمت مناسب بهنام ذوالفقارزاده 14 6,974 05-06-2018 11:11 AM
آخرین ارسال: qjob
  بهترین ایده برای شروع کسب و کار و یا تولید با کمترین سرمایه shokrgozar 5 4,108 01-14-2018 03:30 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  با 100 میلیون پول چه کار مثبتی راه بندازم karshenasiy 15 3,014 01-14-2018 03:43 AM
آخرین ارسال: Mehdinice
  ایده برای تاسیس مغازه با 60 میلیون سرمایه لونا 4 2,924 01-14-2018 03:32 AM
آخرین ارسال: Mehdinice
  با 20 میلیون سرمایه چه کاری را پیشنهاد میکنید؟ shokrgozar 3 1,120 05-13-2017 09:14 PM
آخرین ارسال: rad86
  چگونه از ظریق تلگرام اینستا دیوار کسب درآمد کنیم؟ shokrgozar 1 927 03-17-2017 09:50 PM
آخرین ارسال: sadegh_mp2
  با چه میزان سرمایه ای کسب وکار خود رو شروع کردید ودر چند سالگی karafarin 15 4,255 03-15-2017 04:01 PM
آخرین ارسال: ساناز شهرکی
  چطوری میشه از طریق تلگرام اینستا و ... اجناس و به فروش رسوند؟ shokrgozar 0 726 02-20-2017 04:24 PM
آخرین ارسال: shokrgozar
  حمل بار از دبی MR683 0 280 02-04-2017 01:14 PM
آخرین ارسال: MR683
  نيازمند سرمايه براي ايده اي با سود بالا ghghafoori 0 554 12-08-2016 02:05 PM
آخرین ارسال: ghghafoori
  دعوت از دوستان همدانی dara 35 6,226 11-29-2016 12:06 AM
آخرین ارسال: vh.sa
  چه کنم کنم ، بعد از 22 سال عمر! TigNevesht 21 1,934 11-19-2016 02:18 PM
آخرین ارسال: jamalooo
  کاری سودآور با ایده ای جدید dara 6 5,894 11-02-2016 10:45 PM
آخرین ارسال: کژال
  راهنمایی برای ایجاد کار و تولید درآمد مطلوب با سرمایه اولیه 60 میلیون تومان IvIohammaD 10 6,330 10-23-2016 01:02 AM
آخرین ارسال: masoud_69
  چطور از امکان خم کردن چوب و MDF و PVC پول در بیارم؟ Benhour 1 1,328 10-23-2016 12:43 AM
آخرین ارسال: Benhour
  يك سوال جالب از دوستان اقاي ايـــده 25 5,438 10-20-2016 01:04 PM
آخرین ارسال: Benhour

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS