ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

تست های روانشناسی - خودشناسی
زمان کنونی: 04-27-2024, 04:36 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان
نویسنده: بهداد
آخرین ارسال: soltan_sal
پاسخ: 28
بازدید: 5150

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تست های روانشناسی - خودشناسی
10-20-2012, 06:57 PM
ارسال: #11
RE: تست های روانشناسی - خودشناسی
روانشناسی ابرو

در بررسی هایی که بر روی شکل ابروها و رابطه آنها با شخصیت انسان انجام گرفته است، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هر شکلی از ابرو با شخصیت صاحب آن رابطه دارد.

در اینجا به چند شکل از ابروها و رابطه آنها با شخصیت افراد اشاره می شود:
۱- -ابروهای نرم و کم پشت نشانه ناپختگی و بی تجربگی است.
۲- -ابروهای پرپشت نشانه تحرک زیاد و پرانرژی بودن است.
۳- -ابروهای بلند نشانه ثبات شخصیت و تلاش و کوشش فراوان است.
۴- -ابروهای کوتاه نشانه عدم استواری و خیالاتی بودن است.
۵- -ابروهای پیوسته نشانه حساس بودن است.
۶- -ابروهای دور از هم نشانه ضعف و انزوا طلبی و ناپختگی است.
۷- -ابروهای نزدیک به چشمها نشانه اراده قوی و تمرکز ذهن است.
۸- -ابروهای صاف نشانه شخصیت محکم و لجباز است.
۹- -ابروهای کمانی نشانه نیرو و نشاط و گرمی است.
۱۰- -ابروهایی که انتهای آنها به سمت بالاست نشانه جرأت و نشاط و شادمانی است.
۱۱- -ابروهایی که انتهای آن افتاده است نشانه پیچیدگی شخصیت و اضطراب است.
به طور کلی می توان گفت:
ابروهای پرپشت: نشانه فعالیت، ابروهای بلند: نشانه اراده، ابروهای بالا : نشانه جرأت و ابروهای کمانی: نشانه گرمی و اشتیاق است

با سپاس
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , mallarme , madar , mosafer bedar , jahanagahi , sherafati , درناز , venus2
10-21-2012, 09:51 AM
ارسال: #12
تست جالب احساسي هستيد يا منطقي؟

[تصویر: 59789854556558762041.jpg]

با يک آزمايش ساده مي توانيد تشخيص دهيد که احساسي هستيد يا منطقي؟اين آزمايش ساده به اينگونه است که مطابق تصوير (1) دستانتان را در حاليکه انگشتان از هم فاصله دارند بلافاصله و بدون هيچ فکري مانند تصاوير (2) و (3) در هم گره کنيد. اگر انگشت شست چپ مانند تصوير (2) روي انگشت شست راست قرار گرفت شما فرد احساسي هستيد و اگر بر عکس انگشت شست راست شما مانند تصوير (3)روي انگشت شست دست چپ قرار گرفت شما فردي منطقي هستيد. اگر کمي دقت کنيد در خواهيد يافت که شما تنها يک حالت انگشتان را مي توانيد براحتي داشته باشيد و اگر بخواهيد حالت عکس آنرا با انگشتان اجرا کنيد قدري مشکل خواهد بود و حالتي که براحتي بر شما مقدور مي باشد گويای نوع شخصيت شماست.....

حالا به توضیحات کلی زیر توجه کنید :
افراد احساسي افرادي هستند که بر پايه احساسات و عواطف خود ، تصميمات مختلف زندگي شان را مي گيرند.اما افراد منطقي افرادي هستند که براساس عقل و منطق و استدلال خود تصميم گيري مي کنند. افراد احساسي نيمکره راست مغزشان فعال تر است در صورتي که افراد منطقي نيم کره چپ مغزشان فعال تر است. افراد احساسي داراي خصوصياتي همچون خلاقيت، احساسي بودن، کلي نگر بودن، بلند پروازي و رؤيايي بودن و دل رحم بودن و ... مي باشند و نيز افراد منطقي خصوصياتي همچون: نظم، منطقي بودن، پرداختن به جزئيات، واقع گرا بودن، تحليل و استنتاج را دارا مي باشند. افراد منطقي يا احساسي هر کدام به نوبه خود عالي هستند و هيچ کدام بر ديگري برتري ندارد در واقع اين دو گروه مکمل يکديگر در روابط اجتماعي سالم هستند.

من یک چیزی رو دقت کردم اکثر اون دوستایی که اطراف من هستند و در روند خلق فعالند 90% احساسی هستند . شاید دلیلش این باشد که باید در تمارین روی احساساتشان کار کنند یا شاید دلیل دیگری داشته باشد ؟ البته این دلیل بر برتری نمی باشد یک بررسی ساده بود که انجام دادم .
با تشکر
 تشکر شده توسط: mosafer bedar , madar , mallarme , M3HDI , jahanagahi , sherafati , درناز , venus2
10-21-2012, 12:04 PM
ارسال: #13
نمره اعتماد به نفس: 66
گل مورد علاقه: نرگس
راجع به ابرو نمیدانم چرا با این متن ارتباط برقرار نمی کنم مثلا خیلی افراد ابرو نرم و کم پشت دارند ولی بسیار پخته و با تجربه اند!!!!!!!!!!!!!!!

آقا بهداد ممنون از مطالب خوبتون

اینکه جهان به کجا می رود نباید زیاد برایتان اهمیت داشته باشد بلکه آنچه مهم است این است که شما چه می خواهید و کجا می روید.
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , بهداد , jahanagahi , درناز
10-21-2012, 09:34 PM
ارسال: #14
روان شناسی انگشتان دست

حركت انگشت
ضربه آهسته، مضراب زدن و یا ریتم یكنواختی را با انگشتان نواختن، دلالت بر بی تابی و ناشكیبایی دارد. یك حركت نمادین گریز می باشد. انگشتان عمل راه رفتن را گرچه بدن بی حركت است انجام میدهند.

دست های پنهان
این ژست مرموز و آب زیر كاهانه است. فرد می گوید: مایل به گفتگو با شما نمی باشم. خصوصا در مورد دست هایی كه عمیقاً در جیب ها فرو شده باشد جایی كه برای تماس و گرفتن دست و یا هر گونه رابطه صمیمانه وجود نخواهد داشت.

دست ها به روی زانو
وقتی كف دست ها به طرف بالا باشد، شخص گشاده رو و پذیرا می باشد. وقتی كف دست ها پایین باشد ممكن است پای فریبكاری و تعرض در میان باشد.

مناره كردن انگشتان
هنگامی كه فردی انگشتان خود را به هم فشرده و چانه و دهان را روی سر انگشتان قرار می دهد نشانگر تفكر عمیق است. مانند زمانی كه شخص به امید شنیدن جواب می باشد. همچنین حایلی است برای محافظت كردن از قفسه سینه، پایین صورت و دهان.

مشت پوشیده شده با دست باز
فرد در این حالت خشمگین است اما می كوشد كه آرام بماند. به اصطلاح خود را كنترل كند.اما مراقب این فرد باشید چون امكان دارد هر موضوع كوچكی منجر به آن گردد كه كنترلش را از دست بدهد.

پرتاب دست
شخصی كه می خواهد عقایدش را به اجبار تحمیل كند ممكن است دستش را به طرف شنونده و جلو پرتاب كند. درحالت پرخاشگرانه خفیف تر تنها از انگشتان استفاده میگردد.

قلاب كردن دست ها پشت سر
این یك ژست متكبرانه می باشد. خصوصا زمانی كه فرد به عقب تكیه داده باشد. او می گوید: من آنقدر بر شما سلطه دارم كه نیاز به دفاع كردن از خودم ندارم.

بازی كردن با حلقه ازدواج
این علامت عصبی بودن و نشانگر آن است كه مشكلی در ارتباط وجود دارد. خصوصا زمانی كه فرد همزمان در مورد همسرش در حال صحبت كردن است.

تكان بیقرار دست ها
این تلاش بدن برای رهایی است. هورمون آدرنالین در حال ترشح شدن است اما فرد نمی داند چگونه رهایی یابد. كلنجار رفتن با سر آستین پیراهن و یا جواهر آلات روی مچ به دیگران می گوید كه: شما احتیاج به توجه دارید. در كافه این عمل جایز و مناسب است اما در جلسات كاری منحرف كننده و موجب حواس پرتی می گردد.

دست كشیدن در میان موها
وقتی افراد نمی دانند چه چیز باید بگویند اغلب اوقات دستشان را میان موها می كشند. ناظری كه قادر است زبان بدن را متوجه شود آگاه است كه فرد در مورد كاری كه می خواهد انجام دهد و یا چیزی كه میخواهد بگوید تردید دارد.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
 تشکر شده توسط: jahanagahi , بهداد , درناز , venus2
10-22-2012, 12:07 AM
ارسال: #15
روانشناسی جالب انگشتان دست

شما با انتخاب يكي از انگشت‌هاي خود مي‌توانيد با ويژگي‌هاي تان آشنا شويد و با توصيه‌هاي كارشناسان مجله تپش روزهاي موفقي را پيش‌رو داشته باشيد

آیا تا به حال به‌طور دقیق به انگشتان دستان خود نگاه كرده‌اید؟ آيا تا به حال فكر كرده‌اید به كدام یك علاقه بیشتری نسبت به بقیه دارید؟ با دقت نگاه كنید؛ همان انگشتي كه دوستش داريد، به سمت موفقيت اشاره مي‌كند! اين تست شخصيت‌شناسي شما را شگفت‌زده خواهد كرد وقتي با انتخاب يكي از انگشت‌ها، شخصيت خودتان را بشناسيد. پس از مطالعه شخصيت خود، شما مي‌توانيد در ادامه متن، راهكارهايي براي رسيدن به موفقيت در روزهاي پيش‌رو را بخوانيد.

انگشت شست

این انگشت نماد مسائل مادی و ثروت است و كسانی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، اقتصاد‌دانان خوبی هستند و معمولا از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند. توصيه كارشناس ما براي گروهي كه انگشت شست خود را دوست دارند، اين است كه به مسائلي مثل طلا و دلار كه ذهن عموم را اشغال كرده است توجهي نكنند. شما مي‌توانيد به ايده‌اي تازه فكر كنيد؛ درست مثل عكاسي كه دور ايستاده است و از تجمع هزاران عكاس در اطراف يك تيم ورزشي عكسي براي بردن تمام جوايز عكاسي برمي‌دارد!

انگشت اشاره

این انگشت نماد كار است و اشخاصی كه به این انگشت اهمیت بیشتری می‌دهند، انسان‌های كاری‌ای هستند و به‌طور كلی وجدان كاری‌ خوب و موفقیت زیادی در كارهای‌شان دارند. كارشناس ما به اين گروه از افراد توصيه مي‌كند چند هفته‌اي روي اين موضوع مهم تمركز كنند: آيا ما درست در جاي خودمان قرار گرفته‌ايم؟! پاسخ به اين پرسش – البته به شرطي كه صادقانه باشد! – رمز موفقيت تمام مردم جهان است!

انگشت وسط

این انگشت میزان اهمیت به‌خود فرد را نشان می‌دهد؛ افرادی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، در مورد همه چیز اول به‌خود اهمیت داده و تا‌حدودی خود‌پرست و خود‌خواه هستند! افراد اين گروه معمولا افراد موفقي هستند. در واقع نكته مهم اين است كه اين افراد حتي اگر در نگاه عموم چهره‌اي موفق نباشند اما در ذهن خودشان هستند و اين رضايت از خود به نوعي بزرگ‌ترين موفقيت است؛ موفق باشيد.

انگشت انگشتری

این انگشت نماد محبت و عشق است و كسانی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، انسان‌هایی احساساتی و عاطفی هستند و همواره به‌دنبال محبت و خوشحال كردن دیگران هستند. توصيه كارشناس ما براي اين گروه از افراد اين است كه واقع‌بين باشند. شما از محبت كردن به ديگران لذت مي‌بريد، اين الزاما دليلي براي مهربان بودن ديگران با شما نيست. شما بارها از اين رفتار ديگران دل‌تان شكسته است اما بايد به جاي غصه خوردن خودتان را خوشبخت احساس كنيد كه در اين دنيا هنوز مي‌توانيد با آدم‌ها مهربان باشيد!

انگشت كوچك

این انگشت نماد خانواده و فرزند است و كسانی كه به این انگشت علاقه‌مندند، افرادی هستند كه به خانواده پایبند بوده و به زندگی مشترك و به‌طور كلی روابط بین افراد اهمیت می‌دهند. اين گروه از افراد آدم‌هايي خلاق اما بسيار بي‌اراده هستند. مشكل اين افراد نداشتن قدرت ريسك در زندگي است. توصيه كارشناس ما به اين گروه از افراد يك‌بار براي هميشه پا را درون آب گذاشتن است! بگذاريد ترس‌تان بريزيد؛ شما آنقدر خلاق هستيد كه از ترس جان‌تان شنا كردن را به سرعت بياموزيد!

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: m_grate29 , بهداد , sherafati , درناز
10-29-2012, 12:06 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-29-2012 12:10 AM، توسط sherafati.)
ارسال: #16
(10-19-2012 11:41 AM)بهداد نوشته شده توسط:  
تست روانشناسی اعتماد به نفس
نمره اعصاب شما چند است؟

سوالات تست روانشناسی اول

1. فرض کنید کارفرمایتان از شما می خواهد به دفتر او بروید و هنگامی که شما را در دفترش می بیند، با لحن تندی با شما برخورد می کند. شما در این حالت، کدامیک از کارهای زیر را انجام می دهید؟

الف. احساس شکست و تحقیر می کنید و هنگامی که به محل کارتان برمی گردید، ماجرا را برای بقیه همکاران تان هم تعریف می کنید.
ب. به محل کارتان برمی گردید و سعی می کنید همه چیز را فراموش کنید.
ج. موضوع را با یکی از صمیمی ترین دوستان تان در میان می گذارید و سعی می کنید با کمک او راه حلی برای مشکل تان پیدا کنید.
.................................................................................................................
2 - فرض کنید که یک هفته است وارد محل کار جدیدی شده اید اما هر چه تلاش می کنید، نمی توانید با هیچ کدام از همکاران جدیدتان دوست شوید. چه کار می کنید؟

الف. حوصله تان از این کار جدید سر می رود. دیر سر کار می روید و زود برمی گردید.
ب. کارتان را به درستی انجام می دهید اما هم زمان به دنبال کار مناسب تری هم می گردید.
ج. سعی می کنید بفهمید که مشکل از شماست یا همکاران تان. سعی می کنید علت این نوع رابطه را کشف کنید و راه حلی برایش پیدا کنید.
.................................................................................................................
3 - فرض کنید چند ساعت روی یک پروژه وقت گذاشته اید اما کامپیوترتان دچار مشکلی می شود و تمام اطلاعاتی که روی سیستم ذخیره کرده بودید، از دست می رود. آن وقت شما ...

الف. دل تان می خواهد با مشت به صفحه مونیتور بکوبید و آن را خرد کنید.
ب. با عصبانیت از محل کارتان بیرون می آیید و از صحنه دور می شوید.
ج. ناراحت می شوید اما به این فکر می کنید که از چه راهی می شود دوباره این اطلاعات را به دست آورد و ذخیره کرد.
4 - فرض کنید که یک هفته برای پروژه تان زحمت کشیده اید و فقط چند ساعت دیگر تا موعد تحویل پروژه، وقت دارید اما هنوز قسمت هایی از کارتان مانده است که باید کامل شود. چه کار می کنید؟

الف. می خواهید کارتان را تمام کنید ولی آن قدر هیجان زده و عصبی هستید که نمی توانید روی کارتان تمرکز کنید.
ب. با خودتان می گویید: شاید بد نباشد اگر کمی هم استراحت کنم.
ج. با خودتان می گویید: من که تا اینجا آمده ام، این چند ساعت را هم کار می کنم و بعدش هم تصمیم می گیرید کارتان را به اتمام برسانید.
5 - فرض کنید کارفرمایتان شما را از سر کارتان اخراج می کند. چه کار می کنید؟

الف. آنقدر نگران و پریشان می شوید که شب خواب تان نمی برد.
ب. تصمیم می گیرید که چند روزی از کار به دور باشید (مثلا بروید مسافرت) و بعدش برگردید و به یک شغل جدید فکر کنید.
ج. نیازمندی های روزنامه را باز می کنید و به دنبال کار می گردید و از طریق دوستان و آشنایان تان هم جویای کار می شوید.
6 - فرض کنید در ارتباط با صمیمی ترین دوست تان دچار شک و تردید شده اید. چه کار می کنید؟

الف. مدام به این فکر می کنید که دوست تان قصد دارد شما را فریب بدهد و به شما خیانت کند.
ب. ارتباطتان را با او قطع می کنید.
ج. تصمیم می گیرید با او حرف بزنید و بفهمید که مشکل کجاست.
7 - فرض کنید رابطه تان با صمیمی ترین دوست تان به هم خورده است. آن وقت شما ...

الف. خودتان را به بی خیالی می زنید و می گویید تقصیر خودش بود .
ب. سعی می کنید با دوست دیگری، یک ارتباط صمیمانه برقرار کنید.
ج. سعی می کنید بفهمید مشکل تان کجای کار بوده و اگر رفع شدنی است، مشکل را رفع کنید؛ وگرنه، در ارتباط های بعدی، بیشتر دقت کنید.
8 - شب است و شما دارید در بزرگراه رانندگی می کنید که ناگهان اتومبیل تان دچار مشکل می شود و در تاریکی تنها می مانید. آن وقت شما ...

الف. وحشت می کنید که مبادا به شما حمله کنند یا ماشین تان را بدزدند.
ب. ماشین را قفل می کنید و برای کمک گرفتن به نزدیک ترین محل می روید.
ج. سعی می کنید از ماشین های دیگر کمک بگیرید.
9 - دارید درست رانندگی می کنید اما ماشین پشت سرتان دستش را گذاشته است روی بوق و می خواهد از شما سبقت بگیرد. چه کار می کنید؟

الف. می گذارید رد شود ولی به او ناسزا می گویید.
ب. اهمیت نمی دهید چون هنوز فاصله اش با شما زیاد است.
ج. کنار می کشید تا از شما سبقت بگیرد و رد شود.
10 - پلیس دارد به اشتباه شما را جریمه می کند در حالی که شما اطمینان دارید هیچ خلافی مرتکب نشده اید. چه کار می کنید؟

الف. با پلیس جر و بحث می کنید و به او می گویید به هیچ عنوان این جریمه را قبول نخواهید کرد.
ب. می دانید که بحث کردن با او هیچ فایده ای ندارد و به همین خاطر جریمه را سریع قبول می کنید.
ج. سعی تان را می کنید که در کمال آرامش او را متقاعد کنید اما وقتی می بینید که او به هیچ وجه، قبول نمی کند جریمه را قبول می کنید.

.
.
.
.
.
.
.
امتیازهای هر پاسخ :
الف ............... 2 نمره
ب -------------- 5 نمره
ج ................... 7 نمره

جوابیه تست روانشناسی :
به کسانی که در این آزمون، بیشتر از 65 امتیاز آورده اند باید تبریک گفت که در مقابله با مسائل زندگی بهترین تصمیم را میگیرند . افرادی با درایت هستند .
آنهایی هم که امتیازشان بین 30 تا 65 شده است، باید بدانند که در مواجهه با استرس های زندگی شان کمی مشکل دارند و بهتر است درباره راه های مقابله با استرس بیشتر مطالعه و تمرین کنند.

با سپاس

66.................................................

نباید ببینی تا باور کنی...
باید باور کنی تا ببینی...Heart
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: بهداد , درناز
10-30-2012, 01:50 PM
ارسال: #17
تست خودشناسی قوه تصور و خیال

اگر تا کنون قوه تخیل خود را آزمایش نکرده اید ویا اگر کرده اید وباز هم می خواهید این کار را انجام دهید پرسشنامه زیر را تکمیل کنید .این پرسشنامه براساس چندین آزمون درباره تصور تهیه شده است ؛که یکی از آنها آزمون دانشگاه یل است.

۱-بدون اینکه سرخ شوم می توانم دروغی مصلحت آمیز بگویم.

الف:به ندرت
ب :گاهی اوقات
پ :اغلب

۲-گاهی در سینما گریه میکنم

۳-میتوانم در ابرها؛کوه ها وکاغذهای دیواری طرح ها و نگاره هایی پیدا کنم.

۴-طرح های خوبی دارم که فکر میکنم بتوان از آنها فیلم تهیه کرد.

۵-وقتی داستانی را بازگو میکنم ؛ در آن تغییراتی میدهم که جالب تر به نظر برسد.

۶-میتوانم موقعیت های زندگی را به طور زنده در ذهنم تصور کنم.مثلآ خودم را در جزیره ای متروک ببینم یا ببینم در قرعه کشی بلیت های بخت آزمایی برنده شده ام.

ج :اغلب

۷-وقتی کسی که معمولآ سر وقت میاید دیر میکند ؛ من نگران احتمال تصادف کردنش می شوم.

۸-از هنرهای انتزاعی لذت می برم.

۹-دوست دارم درباره ماوراء الطبیعه کتاب بخوانم یا فیلم ببینم.

۱۰-وقتی از خوابی که میبینم بیدار می شوم چند ثانیه ای طول میکشد تا خودم را در دنیای واقعی احساس کنم.

محاسبه امتیازات:

جواب های الف:۱امتیاز
جواب های ب :۲امتیاز
جواب های پ :۳امتیاز

امتیاز ۱۰-۱۵:
شما با توجه به واقعیت ها فکر میکنید.درحالی که غیر ممکن نیست که به موقعیت های تخیلی توجه داشته باشید؛بیشتر برخورد عملی و منطقی با زندگی را می پسندید.اگر بتوانید قوه تصور و تخیل خود را تقویت کنید؛به نفع خود کار کرده اید.

امتیاز۱۶-۲۳:
در زمینه تصور و تخیل در سطح متوسط هستید.تعادل میان عملی بودن و خلاقیت داشتن؛به شما امکان می دهد کهنقطه نظرهایتان را عینیت ببخشیدو به خیالات و تصورات خود هم اعتبار بدهید.

امتیاز۲۴-۳۰:
شما از قوه تخیل و تصور فراوان بهره دارید . این نیرویی قدرتمند در درون شماست؛اما مراقب باشید تبدیل به موجودی با باورهای غیر عملی نشوید.سعی کنید اگر لازم میدانید ذهن خلاق خود را تا حدودی مهار کنیدتا در کار تصمیم گیری به ملاحظه کاری بیشتر برسید.

برای خودم عدد 25 شد انگار زیاد در تخیلاتم غرق هستم باید کمی مراقب خودم باشم 10_00412_002
با سپاس
 تشکر شده توسط: mosafer bedar , mallarme , درناز
10-30-2012, 01:55 PM
ارسال: #18
چطور با یک خانم صحبت کنیم؟ >>>>> روانشناسی زناشویی

هنگامی که به زوج های خوشبخت نگاه می کنیم، این احساس در ما به جود می آید که آنان بنا به دلایلی خاص خوشبخت و سعادتمندند و این ذهنیت فکرمان را به خود مشغول و ما را به نوعی وسوسه یا کنجکاو می کند.
هنگامی که به زوج های خوشبخت نگاه می کنیم، این احساس در ما به وجود می آید که آنان بنا به دلایلی خاص خوشبخت و سعادتمندند و این ذهنیت فکرمان را به خود مشغول و ما را به نوعی وسوسه یا کنجکاو می کند. با چنین افکاری سعی داریم خود را به این گونه توجیه کنیم که آنان یا همسر مناسب و دلخواهشان را یافته اند، یا انتخابشان درست بوده است، یا این شانس را در زندگی داشته اند که مشکلات جدی و حادی برای شان پیش نیاید یا با مسایل رنج آور و روزهای سخت مواجه نشده اند و یا اینکه به نوعی تقدیرشان چنین رقم خورده و در زندگی شانس با آنها یار بوده است.
.برقراری ارتباط و تعامل با همسر یک امر بسیار ساده خواهد بود به شرط انکه از مهارت های گوش دادن و اختصاص دادن یک زمان برای شرکت در بحث و تبادل نظر با او استفاده کنید. اینکه چه مساله ای را در حال حاضر می خواهید با همسرتان در میان بگذارید، بخشی از آن مستلزم یادگرفتن مهارت صحبت کردن با یک خانم است. بیشتر اوقات این تعامل بر اساس گوش دادن یا شنیدن موثر و حرف زدن مثبت گونه است. بحث و گفتگوی صریح و چهره به چهره همیشه بهتر از ارتباطات دیجیتال مانند ای میل و اینترنت یا پیامک است برای مثال گاه مشاهده می شود که زوجین به خاطر مشغله های زیاد در زندگی کاری خود، امکان و فرصت کافی برای تعامل رو در رو و گفتگوی چهره به چهره را ندارند و لذا استفاده از روشهای دیجیتال را جایگزین ارتباطات واقعی می کنند که در این شرایط توصیه جدی ما این است که صرف کردن حداقل زمان برای گفتگوی چهره به چهره خیلی تاثیر گذارتر و موثرتر از ارتباطات مجازی مثل پیامک و ایمیل زدن ... است. همچنین یادگرفتن چگونگی شرح و توضیح دادن عقاید خود برای همسر و گوش دادن به صحبتهای آنها می تواند کلید ایجاد یک ارتباط مناسب با زن باشد ضمن اینکه توجه به این نکات هم خالی از لطف نیست.
اگر با همسرتان قصد برقراری رابطه کلامی دارید باید بدانید که:
زمان مناسبی را برای حرف زدن انتخاب کنید: چه با همسرتان و چه با نامزدتان قصد صحبت دارید، انتخاب درست زمان مناسب برای حرف زدن با یک زن بسیار حایز اهمیت است. این زمان باید الزاما مواقعی باشد که هر دوی شما از کار و دیگر مسئولیتهای روزانه فارغ شده باشید. اگر قصد شما کسب شناخت بیشتر از نامزدتان است بهتر است برای صرف یک چای و یا یک خوراکی مختصر برنامه ریزی کنید تا ضمن گفتگو بیشتر با هم آشنا شوید. با انتخاب درست این زمان و فراغت از سایر دل مشغولی ها می توانید مطمئن باشید که تمام توجه ایشان به حرفهای شماست.

انتخاب درست زمان مناسب برای حرف زدن با یک زن بسیار حایز اهمیت است

گفتگوی خود را با توصیف نظرتان و با پرسیدن یک سوال از طرف مقابل شروع کنید: روراست بودن با اهمیت است اگر می خواهید درباره ازدواج صحبت کنید یا می خواهید به حل یک مشکل زناشویی بپردازید صریح و شفاف بودن صحبت شما درباره احساساتی که دارید و جویای عقیده و نظر او شدن یک اصل مهم و حایز اهمیت است. پرسیدن یک سوال احتمالا به او این احساس را می دهد که شما به نظر و عقیده ایشان علاقمند هستید و خواهان تعامل بیشتری هستید و این خود می تواند کلید گشایش یک گفتگوی طولانی تر شود. اعتماد کردن به روشهای ارتباطی دیجیتال و نوین راحت است اما این روشها اغلب فاقد کیفیت مد نظر هستند. گفتگوی مداوم و چهره به چهره نشان می دهد که شما به نظرات ایشان علاقمند هستید و دوست دارید زمانی را به شنیدن حرفهای او اختصاص دهید .
از مهارتهای گوش دادن فعال استفاده کنید: کلید یک تعامل و گفتگوی خوب با خانمها خوب گوش دادن و پرهیز از گفتن عقاید و نظرات خود در لابلای صحبتهای اوست. به نظرات و تفکرات او با ذهنی باز و رویی گشاده گوش دهید. اگر در حال گفتگو درباره یک ایده یا یک سوال هستید باید تلاش کنید که خوب حرفهایش را بشنوید و به آنچه می گوید مستقیما پاسخ و واکنش نشان دهید. اگر مرتب سعی کنید خود را از این گفتگو خلاص کنید و یا به نوعی حس احترام به دیدگاهش را به او منتقل نکنید یقینا این تعامل و گفتگو تداوم نمی یابد.
به طور حضوری و رودر رو صحبت کنید. به گفتگو های حضوری ادامه دهید: همانطور که مشغول تعامل و ارتباط بیشتر هستید داشتن بحث و گفتگوی رو در رو بسیار مهم است. اعتماد کردن به روشهای ارتباطی دیجیتال و نوین راحت است اما این روشها اغلب فاقد کیفیت مد نظر هستند. گفتگوی مداوم و چهره به چهره نشان می دهد که شما به نظرات ایشان علاقمند هستید و دوست دارید زمانی را به شنیدن حرفهای او اختصاص دهید.

منبع:تبیان
 تشکر شده توسط: yu3f , mosafer bedar , mallarme , درناز
10-30-2012, 01:58 PM
ارسال: #19
منم شدم ۲۰ Yosef.gif

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
 تشکر شده توسط: mosafer bedar , بهداد , درناز
10-30-2012, 02:01 PM
ارسال: #20
12_002سلام و درود
برای من 23 امیدوارم شدم
 تشکر شده توسط: بهداد , درناز
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ظرفیت های‌مان را بشناسیم و تقویت کنیم؟/ یادداشتی از دکتر احمد روستا samiar afshari 0 812 03-14-2015 06:38 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  راهی برای استوارساختن عادت‌های مثبت و متحول‌کننده/ یادداشت محمود معظمی samiar afshari 0 704 03-06-2015 04:08 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  دانستنیهای مختلف در مورد روانشناسی شخصی صدفی 90 11,855 06-09-2014 10:21 AM
آخرین ارسال: صدفی
  تصمیم های مهم را در هواپیما نگیرید..... mallarme 0 525 05-02-2013 11:00 PM
آخرین ارسال: mallarme
  خصوصیات انسان های برنده وبازنده sabaeng 2 742 03-07-2013 04:24 PM
آخرین ارسال: sabaeng
  تفاوت زن و مرد از نظر روانشناسی صدفی 0 608 01-23-2013 10:52 PM
  تست روانشناسی عشق مثلثی اشترنبرگ .... mallarme 4 1,107 01-20-2013 08:29 PM
آخرین ارسال: mallarme
  نشانه‌های مردان افسرده چیست؟ صدفی 0 531 12-31-2012 11:21 PM
  تست شخصیت (روانشناسی) yu3f 8 1,764 11-18-2012 10:39 AM
آخرین ارسال: dehkadeh ali
  ۳ راز مهم آدم های شاد! goldmen 0 534 11-11-2012 09:09 AM
آخرین ارسال: goldmen
  کلیه ی عبارت تاکیدی های کتاب چشم دل بگشا – کاترین پاندر بهداد 0 12,034 11-02-2012 10:38 PM
آخرین ارسال: بهداد
  چگونه مهارت های یادگیری خود را تقوت کنیم ؟ صدفی 0 881 05-06-2012 07:08 PM
  روبرو شدن با دشمن های درونی reza_egbali 0 714 04-15-2012 12:38 AM
آخرین ارسال: reza_egbali
Rainbow آدم های موفق چه خصوصیاتی دارند؟ صدفی 0 824 04-08-2012 11:51 PM
  صحنه‌های آرامش‌بخش را تجسم کنید/آرام و عمیق نفس بکشید مهدی گل محمدی 0 798 01-04-2012 01:33 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
  سمبل های جذب ثروت مهتاب 0 2,884 12-27-2011 04:25 PM
آخرین ارسال: مهتاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS