ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

صندوق مالی فامیلی در انجمن
زمان کنونی: 05-17-2024, 02:11 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohammad.b
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 8
بازدید: 2112

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-28-2012, 10:50 AM
ارسال: #1
سلام به دوستان عزیز
من تو انجمن که میگشتم دیدم که در مورد صندوق های فامیلی و خوبی اونا صحبت میشه همه ازش راضی بودن
خوب من امروز به این فکر افتادم که ایا میشه چنین چیزی رو هم در انجمن پیاده کرد میدونم یکم سخته با توجه به اینکه اینترنت مشکلات خودش رو داره و اینکه شاید یه نفر بپرازه شاید یه نفر نه
خیلی چیزا هست اما اینا رو همه میدونند هدف من از زدن تایپیک اینه که هر کی ایده ای داره در مورد زدن اینکار که چیکار کنیم بهتره چی کار نکنیم بهتره میتونه بگه تا با هم فکری همدیگه یه چنین چیزی راه اندازی کنیم
مثلا من میگم تو هر استان انجام بشه بصورت حضوری یا اینکه تو هر استان یکی بشه مصول گروه و اقای کاظمی یا قربانیا یا دیگر دوستان بشن مسول اصلی اونا هر ماه پول رو دریافت میکنند قرعه کشی میکنند و به حساب برنده میریزن
برای اعتماد هم میشه سفته گرفت یا چک کارمندی یا خیلی چیزای دیگه
در کل میگم که همه بیان نظر بدن لطف کنید و نظرات رو در مورد اجرای این طرح بدین نه از مشکلات بگین چون خودم تمامی مشکلات رو میدونم
با تشکر
راستی میدونید با این کار میشه چقدر سرمایه جور کرد
فکر کنید 500 نفر شرکت کنند و هر کدوم 10000 تومن بریزن تو حساب هر مای یه نفر بنده میشه و میتونه یه کار رو شروع کنه میدونید مبلغش چقدر میشه
5000000
پنج میلیون تومن که خیلی راحت میشه یه کار کوچیک راه انداخت
تازه پرداخت ماهیانه 10000 تومن هم چیز زیادی نیست
اگه تعداد بالا بود هم میتونیم قرعه کشی رو 15 روزه یا 10 روزه انجام بدیم
منتظر نظراتتون هستیم
با تشکر
محمد

موقعیتی که هرگز در آن نبوده اید را قضاوت نکنید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , مهدی 1 , Delta.H , jahanagahi , ناصر صادقی , حامد , REZA HAJISALIMI , somayeee
09-28-2012, 11:15 AM
ارسال: #2
RE: صندوق مالی فامیلی در انجمن
خیلی عالی هست به نظر من.
من موافقم.

خدایا بخاطر همه داشته ها و نداشته هایم ممنونم
تلفن:4969-611-0937
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , jahanagahi , ناصر صادقی , REZA HAJISALIMI , نرگس فیاض
09-28-2012, 11:30 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-28-2012 11:57 AM، توسط اقاي ايـــده.)
ارسال: #3
خوب داداش همه موافقن اما مشکلاتی هم هست من نمیخوام به کسی اهانت کنم اما این مشکلات هستن
مثلا یه نفر میاد پول میپردازه مثلا تا 10 ماه اما وقتی قرعه به اسمش افتاد میره دیگه نمیاد خوب اینا مشکلات هستن
که میخوایم از طریق نظرات شما حلشون کنیم
با تشکر

موقعیتی که هرگز در آن نبوده اید را قضاوت نکنید
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , jahanagahi , ناصر صادقی , REZA HAJISALIMI , somayeee , نرگس فیاض
09-28-2012, 11:33 AM
ارسال: #4
شرط اصلی که در صندوق های فامیلی وجود داره اعتماد چشم بسته است
و این اعتماد خیلی سخت در محیط های غیر فامیلی به وجود می یاد.

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , Delta.H , mohammadshamosi , amiryazdani138 , jahanagahi , ناصر صادقی , mahdi77 , REZA HAJISALIMI , somayeee , نرگس فیاض
09-28-2012, 11:46 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-28-2012 11:58 AM، توسط اقاي ايـــده.)
ارسال: #5
خب بله درسته.ولی به نظر من میشه این مشکل رو حل کرد دیگه.با یه جلسه حضوری می توان قراردادی در این باره نوشت و هر گونه سفته یا چک هم نیاز بود اخذ شود.

تشکر شده توسط: amiryazdani138 , jahanagahi , ناصر صادقی , REZA HAJISALIMI , somayeee , نرگس فیاض
09-28-2012, 01:36 PM
ارسال: #6
ببینید صندوقهای قرض الحسنه فامیلی به این خاطر به این اسم خوانده می شوند که چارچوب اصلی آنها را روابط خانوادگی اعتماد بین آنها تشکیل میدهد.
دو نوع صندوق فامیلی داریم: یکی اینکه چند نفر فامیل یا همکار در یک سازمان ماهیانه بطور مساوی مبلغی وسط میگذارند و قرعه کشی میکنند و تمام پولها را به فرد برنده میدهند و به این شکل اگر مثلاً 20 نفر باشند بعد از 20 ماه همگی وام گرفته اند و همگی هم به همان میزان وام دریافتی قسط پرداخته اند.
این یک شکل ساده و رایجی است که نه اساسنامه و نه حساب و کتاب خاصی نیاز دارد و میتوان گفت در واقع نوعی پس انداز است و فقط نام آن مشابه صندوق قرض الحسنه میباشد.
در نوع دوم و شکل واقعی صندوق قرض الحسنه که قدری پیچیده است چند خانواده طی جلساتی پیش نویس یک اساسنامه را تدوین میکنند و 3 تا 5 نفر را بعنوان هیئت امنا انتخاب میکنند بعد هیئت امنا بندهای اساسنامه را تکمیل و یک نفر حسابدار صندوق انتخاب میکنند و اساسنامه را به رؤیت و امضای تمامی اعضا میرسانند.
اساسنامه ها تقریباً مشابه هم است به جز در مقادیر دریافتی از اعضا، سقف وام، مبلغ جریمه ها و مسائل از این قبیل.
بعد برای شروع از هر عضو مبلغی به عنوان سرمایه اولیه(طبق اساسنامه) اخذ میشود مثلاً 200هزار تومان
و نیز مبلغی به عنوان حق عضویت ماهانه آنهم طبق اساسنامه باید توسط اعضا پرداخت شود.
معمولاً مدتی از شش ماه تا یکسال به عنوان دوره جمع آوری سرمایه تعیین میشود که در این دوره هیچ وامی به کسی داده نمیشود.
بعد از پایان دوره جمع آوری، قرعه کشی صورت میگیرد و به اعضا وام پرداخت میشود.
بازپرداخت وام هم به این شکل تضمین میشود که هر عضوی که درخواست وام میکند باید دو نفر از اعضای صندوق ضامن او شوند و هر وقت قسط وامش دیر شد از سرمایه ضامنین در صندوق کسر میشود.
در این صندوقها چیزی به نام سود پول وجود ندارد اما مبلغی در حد 2تا 3 درصد به عنوان کارمزد از وام گیرنده دریافت میشود که این مبلغ برای تأمین هزینه های جاری صندوق و در بعضی موارد دیده ام که بین اعضا قرعه کشی شده و در قالب جوایزی اهدا میشود.
البته این مسائل میتواند در صنوقهای مختلف تفاوت داشته باشد بنده با چند نفر از متصدیان این صندوقها صحبت کردم همین موارد یادم می آید.

اما در باره پیشنهاد آقا محمد به نظر من با توجه به بافت اجتماعی کشورمان همه ما میتوانیم این سیستم را در میان فامیل یا همکاران خود اجرا کنیم و نیازی به اجرای آن در سطح انجمن که طبیعتاً هم نیاز به مجوز قانونی و ثبت دارد و هم خدای نکرده ممکن است باعث بروز مشکلات و ایجاد کدورت شود و به دلیل پراکندگی جغرافیایی حل چنین مشکلاتی کار سختی خواهد بود.
من فقط یک مثال عملی می آورم یکی از همکارانم که برادرش مسئول صندوق فامیلی آنهاست میگوید "از سال 87 40نفر با نفری 150هزار تومان و ماهانه 20هزار تومان شروع کردیم و امسال حق عضویت به 50 هزار تومان رسیده، تعداد اعضا بیشتر شده و وامهای 10 و 20 میلیونی داده میشود."
جالب است که میگفت الان برای گرفتن وام نیاز به قرعه کشی نیست چون هم سرمایه صندوق زیاد است و هم اعضا بعد از یک یا دو دوره دریافت وام یا در حال پرداخت اقساط هستند یا تمایلی به دریافت وام ندارند چون در حال سرمایه گزاری برای آینده خود هستند!
همچنین از سرمایه مازاد صندوق در یک سوپرمارکت و یکدستگاه لودر سرمایه گذاری شده و در حال سوددهی میباشد.

موفق باشید.

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی 1 , P@RSA , jahanagahi , ناصر صادقی , حامد , mohammad62 , REZA HAJISALIMI , نرگس فیاض
09-28-2012, 03:33 PM
ارسال: #7
توضیح خیلی کاملی بود و مثال جالبی هم زده شد.بسیار عالیست.
دوستان اگر کسی اساسنامه های مربوط به اینگونه فعالیتها رو داره بذاره تا بقیه با کلیات آن آشنا شوند.
ممنون.

تشکر شده توسط: jahanagahi , ناصر صادقی , REZA HAJISALIMI , نرگس فیاض
09-28-2012, 09:55 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-28-2012 10:06 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #8
هدف انجمن کارآفرینی است (یاد دادن ماهیگیری)نه وام دادن (دادن ماهی).
کمی صبر کنید انشالله از راه منطقی این مشکلات حل می شود.عزیزان گیلانی امشب یا فردا نتیجه جلسه امروز را که من هم از طرف ادمین عزیز درآن جلسه شرکت داشتم می نویسند و در نهایت نتیجه گیری بسیار عالی و قابل قبول در جهت اعتماد سازی و فعالیت کاری را همه شما عزیزان متوجه خواهید شد.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , Delta.H , حامد , mohammad.b , REZA HAJISALIMI , somayeee , نرگس فیاض , KRM.insert
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش علی بابا در بازار جهانی و واردات از چین greenworld 0 157 05-27-2023 05:02 PM
آخرین ارسال: greenworld
  مخترعین و نخبگان ایرانی در راه مذاکره با شرکت رنو فرانسه سینا عدنانی 1 424 09-09-2018 01:19 PM
آخرین ارسال: mahdir938
  در محل شما چه چیزی فراوان است؟ cooch 31 4,460 06-01-2018 03:04 AM
آخرین ارسال: amir_sky
  راه اندازی بستر تولید پودر میوه در منزل uhanna 0 571 02-04-2018 03:17 AM
آخرین ارسال: uhanna
  چطور تو ایران سرمایه مونو در عرض یک سال ده برابر کنیم؟ shokrgozar 7 1,360 09-01-2017 09:53 AM
آخرین ارسال: sh44
  دوستانی که در زمنیه بازاریابی تجربه دارن لطفا" راهنمایی بفرمایند . javadse 2 979 07-08-2017 04:00 PM
آخرین ارسال: شایان21
  اولین سودهائی که در فعالیتهامون داشتیم jahanagahi 115 33,388 05-18-2017 01:21 AM
آخرین ارسال: مهندس نرم افزار
  چجوری میتونم درامدمو به 5 میلیون در ماه برسونم؟ shokrgozar 0 500 02-20-2017 04:14 PM
آخرین ارسال: shokrgozar
  چطور از امکان خم کردن چوب و MDF و PVC پول در بیارم؟ Benhour 1 1,351 10-23-2016 12:43 AM
آخرین ارسال: Benhour
  مشورت و راهنمایی در مورد کار کانون تبلیغاتی و بسته بندی؟ sepehrplus 2 802 09-28-2016 03:02 PM
آخرین ارسال: habib tousi
  نحوه آشنایی دوستان با انجمن مهدی گل محمدی 106 25,912 09-04-2016 09:34 AM
آخرین ارسال: omid868
  تاریخ تولد بچه های انجمن! MARYAR 331 39,612 08-10-2016 02:00 PM
آخرین ارسال: mahdie.sfi
Star اگه میدونستی در رسیدن به هدفت(ثروت)هیچ شکستی وجودنداره اولین قدم که برمیداشتی چی بود SAMIRA 71 15,758 05-23-2016 02:08 AM
آخرین ارسال: poldar
  عکس شخصی عزیزان انجمن jahanagahi 80 26,808 04-15-2016 08:05 PM
آخرین ارسال: masood313
  یه سوال در باره شخصی که اهل ریسک و تغییر نیست mortaza_max 13 3,194 02-15-2016 02:59 PM
آخرین ارسال: نیما روشنگر1
  شروع یه کار گروهی/ کار در وب mohammad.b 17 3,542 11-20-2015 08:49 PM
آخرین ارسال: فاطیما14
Exclamation جذب همکاری در آموزشگاه جدید انجمن MARYAR 33 10,001 09-25-2015 10:31 PM
آخرین ارسال: vlvl
  بیان خاطرات ضرر و زیانهایی که در فعالیتهامون داشتیم (برای عبرت دیگران ) hasan-f 26 7,674 09-22-2015 11:23 AM
آخرین ارسال: سلطان ایده
  تایپ در منزل صدفی 1 539 09-08-2015 11:16 PM
آخرین ارسال: hs6467
  پروژه مشارکتی اعضای انجمن (تولید محصول مشترک ) مهدی 1 230 39,139 09-04-2015 11:11 AM
آخرین ارسال: iran

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS