ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

یه سوال در باره شخصی که اهل ریسک و تغییر نیست
زمان کنونی: 04-20-2024, 05:21 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mortaza_max
آخرین ارسال: نیما روشنگر1
پاسخ: 14
بازدید: 3138

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
04-07-2014, 04:47 PM
ارسال: #1
با سلام.
دوستان پدر بنده هیچ وقت خاستار تغییر نبوده و همیشه از تغییر و روی آوردن به شغلی که بهتر از شغل خودش ینی مسافرکشی با تاکسیه بوده میترسه و به این اعتقاد داره که نمیتونه کار دیگه ای انجام بده و بهونه اش اینه که سرمایه ندارم و کار بلد نیستم و کلی از این چیزا که به خودش تلقین کرده و من بدبخت که خواستار تغییر و شروع یک کار جدید هستم با مخالفتها و گاهی هم با سرزنشهای او مواجه میشم.. ایده های زیادی دارم که مطمئنم سود آور هم هستند ولی همیشه با مخالفت روبرو شده ام. البته فعلا خود بنده بدلیل خدمت سربازی توانایی انجام کاری رو ندارم و ایده هام رو میخوام پدرم انجام بده ولی.... بنظرتون برای ایجاد انگیزه و رغبت برای تغییر در چنین آدمی باید چیکار کنم؟اینم بگم که هیچوقت از شغل کنونی خودش راضی نبوده و قابل ذکر هم هست که حدودا 10 سال پیش در کار خرید و فروش فرش دستبافت بوده ولی بخاطر ورشکستگی به مسافرکشی روی اورده....
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: یوسف خادم پیر , tarfand , blacknight19 , mardin-b , seemorgh , ناصر صادقی , iranboy , نیما روشنگر1
04-07-2014, 08:24 PM
ارسال: #2
RE: یه سوال در باره شخصی که اهل ریسک و تغییر نیست
از هرکسی هر کاری بر میاد
تا می تونی تحقیق کن
تو همین انجمن مطالب خیلی مفید و البته مهمی هست که می تونی واسه پیاده سازی ایده هات کلی اطلاعات بدست بیاری
دوست من فقط وقت بذار و عجله نکن
 تشکر شده توسط: mortaza_max , ناصر صادقی
04-07-2014, 08:55 PM
ارسال: #3
ممنون از پاسخت عزیز
منم فعلا دارم همین کارو میکنم. انقدر ایده دارم که اگه یه روزی بخوام یکیشو عملی کنم دچار سردرگمی میشم ولی حیف که فعلا شرایطش نیست... ولی میخوام تلاشمو بکنم تا پدرمو راضی بکنم تا یکی از ایده هامو عملی کنه ولی اونم زیر بار نمیره... مشکل من دقیقااینه!!! میخوام با کمکش ایدمو عملی کنم ولی حیف که اهل ریسک و تغییر نیست....
 تشکر شده توسط: mardin-b , iranboy , tarfand , ناصر صادقی
04-08-2014, 07:27 PM
ارسال: #4
نگو شرایطش نیست دوست من
شرایطشو خودت کم کم ایجاد کن
اگه بخاطر مشکل مالی می خوای از بابات کمک بگیری بری کارگری بکنی تا سرمایه جور کنی خیلی بهتره و زودتر به نتیجه میرسی
منم مثل بابات تجربه زمین خوردنو دارم آدم حاضره کارگری بکنه خلفت بکشه ولی دیگه ریسک نکنه
واقعا ادم می خوره زمین تا مدتها دردشو احساس می کنه
 تشکر شده توسط: mortaza_max , uniquemind , ناصر صادقی
04-08-2014, 08:39 PM
ارسال: #5
برای اینکه تغییرات ایجاد کنی خودت دست به کار بشو

دستت رو بزار رو زانو خودت یک یا علی بگو و شروع کن

توقع نداشته باش کسی که 10 سال از عمر خودش رو در یک راهی صرف کرده یک شب ه تغییر پیدا بکند

برای تغییر نیاز به زمان داری و تلاش خودت

در صورتی موفق میشی پدرت رو با خودت همراه کنی که خودت در مورد یکی از ایده هایت تجربه بدست بیاری و بتونی ازش درامد داشته باشی ( نمیگم درامد میلیونی ) همین که بتونی در ابتدا از پس مخارج خودت بر بیای کفایت میکنه

با شریک کردن پدرت در کارهات میتونی بهش ثابت کنی راه دیگه ای هم وجود داره
 تشکر شده توسط: mortaza_max , sinap , uniquemind , tarfand
04-08-2014, 09:30 PM
ارسال: #6
(04-08-2014 07:27 PM)tarfand نوشته شده توسط:  نگو شرایطش نیست دوست من
شرایطشو خودت کم کم ایجاد کن
اگه بخاطر مشکل مالی می خوای از بابات کمک بگیری بری کارگری بکنی تا سرمایه جور کنی خیلی بهتره و زودتر به نتیجه میرسی
منم مثل بابات تجربه زمین خوردنو دارم آدم حاضره کارگری بکنه خلفت بکشه ولی دیگه ریسک نکنه
واقعا ادم می خوره زمین تا مدتها دردشو احساس می کنه

واقعا ممنون از حرفای خوبتون. امید بخشن. شرایطش فعلا نیست چون تو خدمت سربازی ام. بلافاصله بعد از تموم کردن میخوام بزنم تو کار... اتفاقا الان هم که مرخصی ام برا اینکه بتونم تو بورس سرمایه گذاری کنم البته با میلغ کم (فعلا برای کسب تجربه) کارگری میکنم. منتها میخوام بابامم طوری راضی به یک کار دیگه بکنم تااز این اوضاع در بیاد. ولی خیلی رو حرف خودش استواره...

(04-08-2014 08:39 PM)break نوشته شده توسط:  برای اینکه تغییرات ایجاد کنی خودت دست به کار بشو

دستت رو بزار رو زانو خودت یک یا علی بگو و شروع کن

توقع نداشته باش کسی که 10 سال از عمر خودش رو در یک راهی صرف کرده یک شب ه تغییر پیدا بکند

برای تغییر نیاز به زمان داری و تلاش خودت

در صورتی موفق میشی پدرت رو با خودت همراه کنی که خودت در مورد یکی از ایده هایت تجربه بدست بیاری و بتونی ازش درامد داشته باشی ( نمیگم درامد میلیونی ) همین که بتونی در ابتدا از پس مخارج خودت بر بیای کفایت میکنه

با شریک کردن پدرت در کارهات میتونی بهش ثابت کنی راه دیگه ای هم وجود داره
ممنون از راهنماییاتون. خودم تو زمینه طراحی وب و کارهای تبلیغاتی تجربه دارم و قبل از سربازی کار کردم. البته طراحی وب رو بصورت خصوصی و کارهای تبلیغاتی رو تو یک شرکت انجام میدادم. منتها برا شروع همچین کاری پدرم سواد درست حسابی نداره. حتی روشن و خاموش کردن کامپیوتر رو هم بلد نیست. برا ایده های دیگه که بخوام واردش بشم و تجربه کسب کنم وقت کافی تا یک سال دیگه نیست. و بنظرم هرچی که دیرتر بخوایم کاری رو شروع کنیم دیرتر هم به نتیجه میرسیم.
04-08-2014, 11:39 PM
ارسال: #7
سلام دوست من
توضیحاتی که دادی دقیقا اخلاق پدرمو توی ذهنم آورد.

متاسفانه باید بگم این چیزیه که زندگی بهشون یاد داده و اجازه نمیدن من و شما چیزی توی ذهنشون فرو کنیم
فکر همکاری کردن باهاش رو از سرت بیرون بیار فعلا

باید شروع کنی و به جایی برسی که مطمئن بشه واقعا چیزی بلدی و داری در میاری
اون موقع بری ازش همکاری بخوای
این کاریه که من کردم. راستش همه مدل روشی تست کردم. این و اونو فرستادم حرف زدن باهاش. خودم زدم و ...
البته من پول اینا نمیخواستم ازشا
فقط میخواستم کارمو به رسمیت بشناسه. چون نمیتونست قبول کنه من کارم توی اینترنته هرکی میپرسید ازش محمد کجاست میگفت طبق معمول الاف پشت کامپیوتر تا نشونش دادم این چیه و ماجرا چیه

10_004 ...::: یک دقیقه با قرآن :::... 10_004

حتی اگر در مسير درست باشی، اگر آنجا بنشینی از رویت رد می شوند!

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود …
 تشکر شده توسط: mortaza_max
04-09-2014, 12:22 AM
ارسال: #8
(04-08-2014 11:39 PM)MohamadMJ نوشته شده توسط:  سلام دوست من

متاسفانه باید بگم این چیزیه که زندگی بهشون یاد داده و اجازه نمیدن من و شما چیزی توی ذهنشون فرو کنیم

این کاریه که من کردم. راستش همه مدل روشی تست کردم. این و اونو فرستادم حرف زدن باهاش. خودم زدم و ...
فقط میخواستم کارمو به رسمیت بشناسه. چون نمیتونست قبول کنه من کارم توی اینترنته هرکی میپرسید ازش محمد کجاست میگفت طبق معمول الاف پشت کامپیوتر تا نشونش دادم این چیه و ماجرا چیه

ممنون از زاهنماییت.آره دوست عزیز باید خودم یه کاری بکنم بعد اونو بکشونم سمت خودم. انگار چاره ای جز این نیست. منم زیاد به کمکش نیاز ندارم از لحاظ مالی، ولی دوست دارم از کاری که میکنه و از درآمدی که داره راضی باشه.. میخوام شغل شرافتمندانه ای داشته باشه ...
 تشکر شده توسط: MohamadMJ , tarfand
04-09-2014, 12:33 AM
ارسال: #9
(04-09-2014 12:22 AM)mortaza_max نوشته شده توسط:  
(04-08-2014 11:39 PM)MohamadMJ نوشته شده توسط:  سلام دوست من

ممنون از زاهنماییت.آره دوست عزیز باید خودم یه کاری بکنم بعد اونو بکشونم سمت خودم. انگار چاره ای جز این نیست. منم زیاد به کمکش نیاز ندارم از لحاظ مالی، ولی دوست دارم از کاری که میکنه و از درآمدی که داره راضی باشه.. میخوام شغل شرافتمندانه ای داشته باشه ...

خواهش میکنم دوست عزیز
البته نمیشه گفت شرافتمندانه چون هرکاری که برای بقیه مفید باشه شرافتمندانه هستش و کار فعلی پدر شما هم همه شرایط یک شغل شرافتمندانه رو داره ولی خب سخته واقعا کار سختیه و خیلی زود اعصاب رو درگیر میکنه.
منم دقیقا هدفم همین بود. بازنشسته هست پدرم ولی دوست داشتم یه حالتی باشه بدونه هنوزم کار میکنه و مفیده چون مرد یه حالتی داره بازنشسته که بشه اگر بیکار بشینه خیلی زود پیر میشه و مریض. دوست داشتم احساس نکنه پیر شده.

ولی خب تا زمانی که از نظر اون موفق نبودم بهم اطمینان نداشت نه به خودم نه به کارم و همه سعیم رو کردم تا این اعتماد به وجود اومد و الان شده بهترین مشوقم که میگه برو خدمت و زود بیا تا شرکت بتونی بزنی و منم دم دست هرکاری ازم بر اومد میکنم.

10_004 ...::: یک دقیقه با قرآن :::... 10_004

حتی اگر در مسير درست باشی، اگر آنجا بنشینی از رویت رد می شوند!

پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود …
 تشکر شده توسط: uniquemind , mortaza_max
04-09-2014, 08:41 AM
ارسال: #10
(04-07-2014 08:55 PM)mortaza_max نوشته شده توسط:  ممنون از پاسخت عزیز
منم فعلا دارم همین کارو میکنم. انقدر ایده دارم که اگه یه روزی بخوام یکیشو عملی کنم دچار سردرگمی میشم ولی حیف که فعلا شرایطش نیست... ولی میخوام تلاشمو بکنم تا پدرمو راضی بکنم تا یکی از ایده هامو عملی کنه ولی اونم زیر بار نمیره... مشکل من دقیقااینه!!! میخوام با کمکش ایدمو عملی کنم ولی حیف که اهل ریسک و تغییر نیست....

بهتره برای پخته شدن ایده هات چند تا از اونها رو رو کنی تا بچه های انجمن ایده هاتون رو ارزیابی کنن و ببینین کدومشون بدرد بخوره...

هر چه دانایی، پرسان باش
 تشکر شده توسط: mortaza_max
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش علی بابا در بازار جهانی و واردات از چین greenworld 0 126 05-27-2023 05:02 PM
آخرین ارسال: greenworld
  مخترعین و نخبگان ایرانی در راه مذاکره با شرکت رنو فرانسه سینا عدنانی 1 396 09-09-2018 01:19 PM
آخرین ارسال: mahdir938
  نظرسنجی برای راه اندازی یه کسب و کار اینترنتی uhanna 4 813 08-22-2018 06:08 PM
آخرین ارسال: majid3960
  در محل شما چه چیزی فراوان است؟ cooch 31 4,287 06-01-2018 03:04 AM
آخرین ارسال: amir_sky
  ایده ای دارم که نیاز به سرمایه معمولی داره hadi-rahbord 2 949 04-19-2018 03:49 PM
آخرین ارسال: naserm123
  راه اندازی بستر تولید پودر میوه در منزل uhanna 0 555 02-04-2018 03:17 AM
آخرین ارسال: uhanna
  سبک شخصی خودت را داشته باش و موفق شو mahyarpa 0 388 11-24-2017 12:33 PM
آخرین ارسال: mahyarpa
  چطور تو ایران سرمایه مونو در عرض یک سال ده برابر کنیم؟ shokrgozar 7 1,293 09-01-2017 09:53 AM
آخرین ارسال: sh44
  دوستانی که در زمنیه بازاریابی تجربه دارن لطفا" راهنمایی بفرمایند . javadse 2 947 07-08-2017 04:00 PM
آخرین ارسال: شایان21
  اولین سودهائی که در فعالیتهامون داشتیم jahanagahi 115 32,732 05-18-2017 01:21 AM
آخرین ارسال: مهندس نرم افزار
  چجوری میتونم درامدمو به 5 میلیون در ماه برسونم؟ shokrgozar 0 473 02-20-2017 04:14 PM
آخرین ارسال: shokrgozar
  راهنمایی برای راه اندازی مغازه ای که ماله خودمه alefghaf 1 993 01-12-2017 04:01 AM
آخرین ارسال: alefghaf
  چطور از امکان خم کردن چوب و MDF و PVC پول در بیارم؟ Benhour 1 1,317 10-23-2016 12:43 AM
آخرین ارسال: Benhour
  يك سوال جالب از دوستان اقاي ايـــده 25 5,411 10-20-2016 01:04 PM
آخرین ارسال: Benhour
  مشورت و راهنمایی در مورد کار کانون تبلیغاتی و بسته بندی؟ sepehrplus 2 767 09-28-2016 03:02 PM
آخرین ارسال: habib tousi
  اونایی که توی کار تولید یا پخش عمده هستن بیان تو amir_sky 6 1,530 09-02-2016 02:44 PM
آخرین ارسال: davoddinani
  راهنمایی برای ادامه یا تغییر le__o 12 2,278 08-24-2016 07:44 AM
آخرین ارسال: le__o
Star اگه میدونستی در رسیدن به هدفت(ثروت)هیچ شکستی وجودنداره اولین قدم که برمیداشتی چی بود SAMIRA 71 15,556 05-23-2016 02:08 AM
آخرین ارسال: poldar
  عکس شخصی عزیزان انجمن jahanagahi 80 26,642 04-15-2016 08:05 PM
آخرین ارسال: masood313
  پردرآمدترین مردم کشور اهل کجا هستند؟ ebrahim.ev 7 1,485 02-16-2016 02:02 PM
آخرین ارسال: adel28

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS