ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پنج پشیمانی بزرگ در پايان زندگی
زمان کنونی: 04-25-2024, 06:30 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mohammadshamosi
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ: 14
بازدید: 2946

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
07-30-2012, 11:06 AM
ارسال: #1

سلام به همه

یه مطلبی اومده واسم قشنگ بود گفتم بذارم همه استفاده کنن

پرستاری در يکی از بيمارستان های استراليا که ويژه نگهداری از بيماران در شرف مرگ بوده، بر اساس گفته های بيماران در آخرين لحظات عمر عمده ترين موارد پشيمانی و حسرت آنان را جمع آوری و دسته بندی کرده است.

به گفته وی متداول ترين مورد پشيمانی افراد اين بوده « ای کاش آنقدر سخت و طولانی کار نکرده بودم.»

اين پرستار به نام «برونی وير» آخرين گفته ها، آرزوهای بربادرفته و حسرت های اين افراد را ابتدا در وبلاگ خود منتشر کرد. مطالب اين وبلاگ چنان مورد توجه قرار گرفت که وی براساس آن کتابی نوشته است به نام «پنج پشيمانی عمده در لحظه مرگ».

«برونی وير» در کتاب خود اشاره می کند که اکثر افراد در لحظاتی که در انتظار مرگ هستند، ديد بسيار دقيق و روشنی راجع به زندگی خود و زندگی به طور کلی پيدا می کنند و کسانی که هنوز عمری برای آنها باقی مانده با توجه به اين مطالب شايد بتوانند از تجارب ديگران بياموزند.

۱- ای کاش من شهامت آن را داشتم که زندگی خود را به شکلی سپری می کردم که حقيقتا تمايل من بود و نه به شيوه ای که ديگران از من انتظار داشتند.

اين موضوع يکی از عمده ترين موارد پشيمانی درميان اکثر افراد بوده است . وقتی که لحظات پايانی زندگی فرا می رسد بسياری از افراد به خوبی درمی يابند که بخش عمده ای از آمال و آرزوهای خود را عملی نکرده اند. آنها در می يابند که دليل مرگ آنها تا حد زيادی به تصميم هايی که در طول زندگی گرفته اند بستگی داشته است. سلامت شايد بزرگترين منبع آزادی و آزادی انتخاب است و معمولا افراد تا زمانيکه زندگی آنها به خطر نيافتاده قدر اين نعمت را نمی دانند.

۲- ای کاش من اينقدر سخت و طولانی کار نکرده بودم.

معمولا بيماران مرد از اين نکته شکايت داشتند. آنها دوران کودکی فرزندان و همدهمی با همسر خود را به خاطر ساعات کار طولانی از دست داده بودند. ولی در مورد نسل قديم که درصد کمتری از زنان شاغل بوده اند اين موضوع کمتر در ميان بيماران زن رايج بود. تمام مردانی که در بستر مرگ با آنها صحبت شده از سپری کردن ساعات و روزهای طولانی در محيط کار پشيمان بودند.

۳- ای کاش من شهامت بيان احساسات خود را داشتم.

بسياری از افراد درمقاطع مختلف زندگی و يا در شرايط گوناگون برای حفظ مناسبات مسالمت آميز با ديگران از بيان صريح احساسات خود طفره می روند. به همين خاطر زندگی آنها از آن چيزی که واقعا بايد باشد فاصله می گيرد و يا آنها هيچگاه آن کسی نخواهند شد که آرزو و يا توانايی آن را داشته اند. بسياری از افراد تحت تاثير تلخکامی و يا ناکامی های ناشی از مماشات با ديگران و محيط ، به بيماری های جدی مبتلا می شوند.

۴- ای کاش تماس با دوستان را حفظ کرده بودم.

خيلی از افراد تا لحظات پايانی عمر قدر دوستان خوب و يا حفظ تماس با دوستان قديمی را نمی دانند و معمولا در فرصت کوتاه قبل از مرگ امکان جستجو و پيدا کردن اين دوستان قديمی فراهم نيست. بسياری از افراد چنان در زندگی خود غرق می شوند که به سادگی تماس با دوستان را فراموش کرده و يا کلا حذف می کنند. بسياری در لحظات پايان عمر خود از اينکه برای دوستی و روابط خود ارزش کافی قايل نبوده اند دچار پشيمانی می شوند.

۵- ای کاش به خودم اجازه می دادم که شادتر باشم.

اين مورد از پشيمانی در کمال تعجب بسيار عموميت دارد. بسياری از افراد تا لحظات پايانی عمر خود متوجه نشده بودند که شاد بودن در حقيقت يک انتخاب است. بسياری ساليان عمر خود را با تکرار عادات و الگوهای هميشگی زندگی خود طی کرده بودند. بسياری به اصطلاح « آرامش» ناشی از تکرار الگو و عادات هميشگی را بر تغيير ترجيح داده بودند. و اين هراس از تغيير هم جنبه های فيزيکی و هم جنبه های احساسی و عاطفی زندگی را شامل می شود.

روزنامه «گاردين» در پايان اين فهرست خلاصه از پنج مورد پشيمانی بزرگ در لحظات پايانی زندگی، از خوانندگان خود می خواهد تا عمده ترين مورد پشيمانی خود را بازگو کرده و بگويند برای تغيير روند زندگی و پرهيز از پشيمانی های بزرگ در آخر راه، چه تدبير و چه تغييری را در نظر خواهند گرفت.

این قسمت 5 واقعا جای فکر داره به نظر من

10_004

در دنیا یک نفر فقط وجود دارد که باید سعی کنیم

همیشه از او بهتر باشیم

و آن کسی نیست جز گذشته خودمان!
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , mosafer bedar , سعید محمدی , سعید.کرمی , حامد , aaftaab24 , goldmen , کامیار کاظمی , sherafati , vahid61 , madar , jahanagahi , mallarme , amiryazdani138 , ahmad rezaee , فرهاد قربانی , venus2 , mir abbas , ناصر صادقی , mohammad62 , بهداد
07-30-2012, 03:53 PM
ارسال: #2
RE: پنج پشیمانی بزرگ در پايان زندگی
ممكنه بخاطر يك اتفاق ساده نفر بعدي ما باشيم! مطمئنا اگر زندگي انسان در اين دنيا با احساس حسرت، نااميدي و پشيماني خاتمه پيدا كنه روح او هم از رسيدن به تكامل باز مي مونه و پيامدهاي اون در اون دنيا بازهم دامن گير انسان خواهد بود.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: M3HDI , sherafati , mohammadshamosi , jahanagahi , amiryazdani138 , ahmad rezaee , ناصر صادقی , بهداد
07-30-2012, 07:32 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-30-2012 07:33 PM، توسط goldmen.)
ارسال: #3
(07-30-2012 11:06 AM)mohammadshamosi نوشته شده توسط:  

بسياری از افراد درمقاطع مختلف زندگی و يا در شرايط گوناگون برای حفظ مناسبات مسالمت آميز با ديگران از بيان صريح احساسات خود طفره می روند. به همين خاطر زندگی آنها از آن چيزی که واقعا بايد باشد فاصله می گيرد و يا آنها هيچگاه آن کسی نخواهند شد که آرزو و يا توانايی آن را داشته اند. بسياری از افراد تحت تاثير تلخکامی و يا ناکامی های ناشی از مماشات با ديگران و محيط ، به بيماری های جدی مبتلا می شوند.
و روابط خود ارزش کافی قايل نبوده اند دچار پشيمانی می شوند.
10_004

این یکی رو چند بار تجربه کردم وبسیار داره اذیتم میکنه
خیلی فکر کردم که بتونم فراموش کنم گذشته رو دراین زمینه ولی بسیار سخت بوده تاکنون
امیدوارم کسی دیگه تجربه نکنه

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: sherafati , mohammadshamosi , jahanagahi , amiryazdani138 , ahmad rezaee , venus2 , ناصر صادقی , بهداد
07-31-2012, 05:29 AM
ارسال: #4
اینکه میگه شاد بودن یه انتخابه .....
یه کتاب گرفتم از کتابخونه...کل کتاب میگه شاد بودن یک انتخابه

نباید ببینی تا باور کنی...
باید باور کنی تا ببینی...Heart
 تشکر شده توسط: mohammadshamosi , jahanagahi , amiryazdani138 , ahmad rezaee , ناصر صادقی , بهداد
10-17-2012, 07:58 PM
ارسال: #5

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: mohammadshamosi , amiryazdani138 , ahmad rezaee , Delta.H , ناصر صادقی , sherafati , بهداد
10-18-2012, 02:29 PM
ارسال: #6
۱- ای کاش من شهامت آن را داشتم که زندگی خود را به شکلی سپری می کردم که حقيقتا تمايل من بود و نه به شيوه ای که ديگران از من انتظار داشتند.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , amiryazdani138 , mohammadshamosi , ناصر صادقی , sherafati
10-18-2012, 02:50 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-18-2012 07:49 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #7
این ایکاش ها مربوط به زمانی است که فرد فرصتی برای جبران ندارد.اکنون همه شما عزیزان جوان هستید و اول راه.
شما به راحتی می توانید ایکاشها را از اول جملات حذف کنید و عمل نمائید.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , mohammadshamosi , venus2 , ناصر صادقی , sherafati , بهداد
10-18-2012, 06:53 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-18-2012 06:55 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #8

۱- من شهامت آن را دارم که زندگی خود را به شکلی سپری کنم که حقيقتا تمايل من است و نه به شيوه ای که ديگران از من انتظار دارند.
۲- من سعی میکنم اينقدر سخت و طولانی کار نکنم .
۳- من شهامت بيان احساسات خود را دارم.
۴- تماس با دوستان را حفظ میکنم.
۵- به خودم اجازه می دهم که شادتر باشم.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , ناصر صادقی , sherafati , بهداد
10-18-2012, 06:58 PM
ارسال: #9
درسته. تمام این موارد را رعایت کردن باعث میشه زندگی لذتبخش تر بشه ولی در کنار این موارد به نظر من حتما حتما از افراد منفی باف که دائم به شما انرژی منفی میدهند دوری کنید چون به مرور روی شما تاثیر میکذارند وچه بسا شما را هم مثل خودشان تغییر بدهند.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , ناصر صادقی , sherafati , jahanagahi , بهداد
10-18-2012, 07:07 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-18-2012 07:08 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #10
(10-18-2012 06:58 PM)mir abas نوشته شده توسط:  درسته. تمام این موارد را رعایت کردن باعث میشه زندگی لذتبخش تر بشه ولی در کنار این موارد به نظر من حتما حتما از افراد منفی باف که دائم به شما انرژی منفی میدهند دوری کنید چون به مرور روی شما تاثیر میکذارند وچه بسا شما را هم مثل خودشان تغییر بدهند.

انجام دادن اینکارها باتمرین عادت می شود.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , ناصر صادقی , sherafati
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش علی بابا در بازار جهانی و واردات از چین greenworld 0 135 05-27-2023 05:02 PM
آخرین ارسال: greenworld
  مخترعین و نخبگان ایرانی در راه مذاکره با شرکت رنو فرانسه سینا عدنانی 1 404 09-09-2018 01:19 PM
آخرین ارسال: mahdir938
  در محل شما چه چیزی فراوان است؟ cooch 31 4,315 06-01-2018 03:04 AM
آخرین ارسال: amir_sky
  راه اندازی بستر تولید پودر میوه در منزل uhanna 0 563 02-04-2018 03:17 AM
آخرین ارسال: uhanna
  چطور تو ایران سرمایه مونو در عرض یک سال ده برابر کنیم؟ shokrgozar 7 1,312 09-01-2017 09:53 AM
آخرین ارسال: sh44
  دوستانی که در زمنیه بازاریابی تجربه دارن لطفا" راهنمایی بفرمایند . javadse 2 955 07-08-2017 04:00 PM
آخرین ارسال: شایان21
  اولین سودهائی که در فعالیتهامون داشتیم jahanagahi 115 32,912 05-18-2017 01:21 AM
آخرین ارسال: مهندس نرم افزار
  چجوری میتونم درامدمو به 5 میلیون در ماه برسونم؟ shokrgozar 0 478 02-20-2017 04:14 PM
آخرین ارسال: shokrgozar
  چطور از امکان خم کردن چوب و MDF و PVC پول در بیارم؟ Benhour 1 1,326 10-23-2016 12:43 AM
آخرین ارسال: Benhour
  مشورت و راهنمایی در مورد کار کانون تبلیغاتی و بسته بندی؟ sepehrplus 2 781 09-28-2016 03:02 PM
آخرین ارسال: habib tousi
Star اگه میدونستی در رسیدن به هدفت(ثروت)هیچ شکستی وجودنداره اولین قدم که برمیداشتی چی بود SAMIRA 71 15,572 05-23-2016 02:08 AM
آخرین ارسال: poldar
  یه سوال در باره شخصی که اهل ریسک و تغییر نیست mortaza_max 13 3,145 02-15-2016 02:59 PM
آخرین ارسال: نیما روشنگر1
  شروع یه کار گروهی/ کار در وب mohammad.b 17 3,405 11-20-2015 08:49 PM
آخرین ارسال: فاطیما14
Exclamation جذب همکاری در آموزشگاه جدید انجمن MARYAR 33 9,918 09-25-2015 10:31 PM
آخرین ارسال: vlvl
  بیان خاطرات ضرر و زیانهایی که در فعالیتهامون داشتیم (برای عبرت دیگران ) hasan-f 26 7,600 09-22-2015 11:23 AM
آخرین ارسال: سلطان ایده
  تایپ در منزل صدفی 1 527 09-08-2015 11:16 PM
آخرین ارسال: hs6467
  به دنبال ایده در زمینه کامپیوتر rezakakaei 4 1,476 06-07-2015 09:36 AM
آخرین ارسال: rezakakaei
Shocked میزبانی از یکدیگر در شهرمان cooch 3 463 05-09-2015 03:26 PM
آخرین ارسال: cooch
  حداقل یک‌بار در زندگی این کارها را انجام دهید بيلا بالا 4 936 03-06-2015 02:45 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  فعالیت در زمینه دکوراسیون zf1988 15 2,990 02-23-2015 06:15 PM
آخرین ارسال: مهدی صفایی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS