ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

رازهای موفقیت گداها در ایران
زمان کنونی: 05-15-2024, 03:36 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: بهنام ذوالفقارزاده
آخرین ارسال: M3HDI
پاسخ: 7
بازدید: 1856

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
05-28-2012, 02:24 PM
ارسال: #1
تاریخچه گداها معلوم نیست به چه زمانی بر‌می‌گردد. به گمانم از همان زمانی که اختلاف طبقانی بین قشرهای مختلف مردم به وجود آمد و یک سری فقیر شدند، رشته تکدی گری ظهور کرد. این روزها و در سال ۱۳۹۱ نیز به لطف تکدی‌گران حرفه‌ای، این حرفه به قوت خود باقی مانده است و در سرتاسر شهر می‌توانیم گداهای فعال را ببینیم. لغت گدا هم طبق لغتنامه دهخدا به شخصی اطلاق می‌شود که چیزی را مُفت طلب کند. اگر در شهرهای بزرگی همانند تهران زندگی کنید، می‌توانید شاهد انواع مختلف گداها باشید. از نوع ایرانی و وطنی گرفته تا پاکستانی‌ها و گداهای فرنگی. ما در این پست قصد داریم شما را با ویژگی‌های یک تکدی‌گر حرفه‌ای آشنا کنیم.

تکدی‌گری
عکس از: خبرگزاری مهر

- بردن نام امامان با بغض ته گلو

دیگر همه ما به خوبی می‌دانیم، این گداها موثرترین شیوه‌ها را در پیش می‌گیرند تا زودتر به پول خود برسند. در این بین نام بردن از امامان محبوب ایرانی‌ها، بهترین راه ممکن برای این گداها است. به طوری که به حالت سوزناک و چهره درهم به شما نگاهی کرده و نام ائمه را می‌بردند. جالب است بدانید که خیلی از افراد با این شیوه دلشان می‌سوزد و سرکیسه را شُل می‌کنند.

- همراه داشتن بچه زیر یکسال

از آنجا که بار احساسی کودکان بسیار بالا است، خیلی از گداهای حرفه‌ای، یک بچه چند ماهه را اجاره می‌کنند و به کولِ خود می‌بندند تا بتوانند تکدی گری کنند. این بچه‌ها را که بیشتر در دست تکدی‌گران خانم می‌بینید، ابزاری است برای گرفتن پول بیشتر. چه بچه سالم باشد و چه نباشد، آن را بهانه می‌کنند و می‌گویند که “من به دَرک، به این بچه معصوم کمک کنید، خرج بیمارستان‌ش را ندارم”. اما انصافا در این زمینه حرفه‌ای عمل می‌کنند. گاهی اوقات طوری لباس تن بچه بیچاره می‌پوشانند و گریه‌اش را در میاورند که آدم دلش می‌سوزد. در این کالبد استخوانی و چربی، یک چیزی وجود دارد به نامِ دل؛ دلِ آدم می‌گیرد به خدا.

- قطع کردن جوارح مختلف بدن

این روش کاملا وارداتی است و به هیچ وجه ایرانی نیست. به نظر می‌رسد این تکنولوژی در ۲ سال اخیر وارد کشور شده است. در این شیوه، گداهای محترم که همگی هم مرد هستند، قسمت‌های مختلف بدن را قطع می‌کنند. از دست راست گرفته تا جفت پاها. باور کنید اگر بدانند که با این روش پولِ بیشتری در می‌آوردند، همه جا را قطع می‌کنند و یک کله و تنه خود را نگه می‌دارند (گرچه آدم اگر بدون تنه و کله زنده می‌ماند، اینها را هم قطع می‌کردند). در این روش، گداها خود را به زمین می‌کشند و همه موانع را پشت سر می‌گذارند. یک نکته‌ای که چند وقتی است ذهن من را مشغول کرده، این است که اینها چطوری به بالای پل هوایی می‌رسند؟! چند روز پیش یک گدایی را دیدم که جُفت پای خود را قطع کرده بود و پله‌ها نیز معمولی بود اما ایشان دقیقا در وسطِ پل هوایی نشسته بود. اینکه دقیقا چه کسی ایشان را تا بالای پُل حمل می‌کند نیز جالب است. به گمانم سرویسِ مخصوص خود را دارند که سر صبح آنها را در محل پیاده می‌کنند و آخر شب آنها را جمع می‌کنند.

- گداهای با کلاس

همه گداها که لباس کثیف و دستان بریده ندارند! یک عده نایابی از گداها وجود دارند که کاملا شیک‌پوش هستند و محترمانه جلو می‌آیند. مثلا نمونه‌ای که با آن برخورد داشتم: “آقا یه ۱۰۰۰ تومن داری؟ عابربانک کار نمی‌کنه، من مهندس شرکتِ فولان هستم” و بعد از دو هفته که دوباره مسیرم به آنجا می‌خورد، همان آقا را می‌بینم که اینبار می‌گویند: “آقا یه ۲۰۰۰ تومن داری؟ (احتمالا به خاطر تورم این دو هفته، رقم خود را افزایش داده است)، من پرستارِ شیفت هستم، کیف پولم رو زدند”. بار دوم خواستم فحشی چیزی بدم که دیدم من اهلِ فحش دادن نیستم، پس نیش‌خندی زدم و “گفتم مهندس، پیاده برو، پاهات وا شه”. اگر آدم ساده‌ای باشید که به این ... ( فرد نادرست )ها پول می‌دهید، وگرنه اصلا نباید پولی به اینها داد.

- تکدی گری خانوادگی

یک عده‌ جالبی از خانواده‌ها هستند که دسته جمعی به سراغ اینکار می‌روند. شما یک پدر، مادر و دو فرزند را می‌توانید در کنار خیابان ببینید که آه و ناله می‌کنند و مشکلاتی نظیر بیماری، پرتاب شدن از خانه توسط صاحب‌خانه، نداشتن پول برگشت به شهرستان و مواردی از این قبیل را بیان می‌کنند.

- گداهای صاف و ساده

و اما، در کنار ... ( فرد نادرست )ین بالا، گداهای صاف و ساده‌ای هم وجود دارند که صادقانه کار می‌کنند. این‌ها شیله پیله‌ای ندارند (احتمالا کم تجربه هستند و تازه این کار را شروع کرده‌اند) و با ظاهری ساده به جلوی شما می‌یاند و یا کنار خیابان می‌شینند و دستان خود را دراز می‌کنند. به نظر می‌رسد کمترین درآمد را بین گداها همین افراد داشته باشند. این‌ها هم تازه کار هستند و بعد از مدتی، حساب کار دستشان می‌آید.

در مورد نرخ درآمد گداها هنوز آمار رسمی در دسترس نیست. شایعاتی مطرح است که گداها در شمال تهران درآمد بیشتری دارند اما گداها در جنوبِ تهران این موضوع را تکذیب می‌کنند و هنوز درگیری‌ها در این مورد ادامه دارد. در آخرین گزارش فوربس نیز، صنف گداهای تهران در رده ۹۸ ثروتمند‌ترین‌ها قرار گرفت.

در پایان هم باید گفت که مطمئنا هیچ کدام از ما نمی‌توانیم فرق بین آدم نیازمند و گدا را تشخیص دهیم. آن مادربزرگی که برای خریدن داروی نوه‌اش مجبور می‌شود دست خود را دراز کند و یا آن گدای سی و چند ساله‌ای که میلیون میلیون پول انباشته کرده است و همیشه قیافه مظلوم به خود می‌گرفت. واقعا تشخیص سخت است اما آن چیز مشخص این است که گدا زیاد است و آدم دلسوز زیادتر! به جای اینکه به این گداها حتی ۱۰۰ تومن پول بدهید، بهتر است همین پول را ندهید تا کاسه کوزه خود را جمع کنند و به فکر کارهای مفیدتری بیفتند. مُفت خوری در زندگی خوب نیست.
آرمان حسینی

خدایا بخاطر همه داشته ها و نداشته هایم ممنونم
تلفن:4969-611-0937
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Alireza_Kh , m_grate29 , mehdi098 , mteam , مهدی گل محمدی , حامد , مهدی 1 , فرهاد قربانی
05-28-2012, 06:20 PM
ارسال: #2
RE: رازهای موفقیت گداها در ایران
اکثر این جور گداها یه باند هستن

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , REZA HAJISALIMI , فرهاد قربانی
05-29-2012, 01:54 PM
ارسال: #3
اتفاقا یکی بود بد چلاقی بود چنان میشلید که دل آدم کباب میشد یه روز جای دیگه دیدمش ک حتی از منم قشنگتر راه میرفت گفتم جلل خالق بنده خدا حتما یه شبه شفا گرفته

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , REZA HAJISALIMI , فرهاد قربانی
05-29-2012, 02:05 PM
ارسال: #4
ازاين مدل گداها باكلاس تادلت بخواد ديدم

يكي با لباس زيبايي گدايش سوار سانتافه عزيزش شد فكم افتاد

يايكي ازگداها گرامي درگذشت درشهرما
پليس ازخانه اش نزديك به 100 ميليون پول درآورد

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: REZA HAJISALIMI , فرهاد قربانی
09-24-2012, 10:41 PM
ارسال: #5
سلام و خدا قوت
اين جور آدم ها به نظر من وجدان ندارن كه اين كار رو ميكنند
همه ما از صبح تا شب كار ميكنيم كه نون حلال ببريم خانه ولي اينها.................
چي بكم ................
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی
09-25-2012, 12:16 AM
ارسال: #6
یه بار به یه گدا که اتفاقا معتاد بود ازم پول خواست من بهش ندادم . خیلی ناراحت شدم بعدش هنوز احساس میکنم یارو واقعا نیاز داشت و صادق بود و من اشتباه کردم . Sad

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: فرهاد قربانی
09-25-2012, 12:36 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-25-2012 12:39 AM، توسط M3HDI.)
ارسال: #7
شنیدیدن میگن بعضی ها کتک خورشون ملسه !

حکایت ماست ، ما هم گویا قیافمون برای گدا ها همچین ملسه ، آقا اگه یه خیابون باشه که توش 300 نفر هم آدم باشه

اونی که داره گدایی میکنه یک راست میاد این طرف

---------------
آره سبحان جان منم همین مشکل رو داشتم

منتهی اگر اشتباه نکنم یه حدیث از امیرالمومنین هست که می فرمایند اگر کسی ازتون پول خواست ( گدا بود ) و شما مردد شدی که بنده خدا واقعا نیازمنده یا گدایه به دلتون رجوع کنید اگر رحمی در دلتون احساس کردید که کمکش کنید و الا که هیچ

من راستش سعی میکنم به این حدیث عمل کنم

-------------

اینم انواع و اقسام گداهای مدرن

http://www.pixnaz.ir/news_detail_294.html

مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو

http://s4.picofile.com/file/7806722254/emza01.png
 تشکر شده توسط: 3ObHaN , مــجــیــנ , بهنام ذوالفقارزاده , فرهاد قربانی
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش علی بابا در بازار جهانی و واردات از چین greenworld 0 154 05-27-2023 05:02 PM
آخرین ارسال: greenworld
  مخترعین و نخبگان ایرانی در راه مذاکره با شرکت رنو فرانسه سینا عدنانی 1 421 09-09-2018 01:19 PM
آخرین ارسال: mahdir938
  در محل شما چه چیزی فراوان است؟ cooch 31 4,456 06-01-2018 03:04 AM
آخرین ارسال: amir_sky
  راه اندازی بستر تولید پودر میوه در منزل uhanna 0 570 02-04-2018 03:17 AM
آخرین ارسال: uhanna
  چطور تو ایران سرمایه مونو در عرض یک سال ده برابر کنیم؟ shokrgozar 7 1,357 09-01-2017 09:53 AM
آخرین ارسال: sh44
  دوستانی که در زمنیه بازاریابی تجربه دارن لطفا" راهنمایی بفرمایند . javadse 2 977 07-08-2017 04:00 PM
آخرین ارسال: شایان21
  اولین سودهائی که در فعالیتهامون داشتیم jahanagahi 115 33,369 05-18-2017 01:21 AM
آخرین ارسال: مهندس نرم افزار
  لیست مربیان انگیزشی و موفقیت ایرانی s.ahmadi 7 5,148 04-10-2017 12:33 PM
آخرین ارسال: rezajavadi
  چجوری میتونم درامدمو به 5 میلیون در ماه برسونم؟ shokrgozar 0 494 02-20-2017 04:14 PM
آخرین ارسال: shokrgozar
  چطور از امکان خم کردن چوب و MDF و PVC پول در بیارم؟ Benhour 1 1,349 10-23-2016 12:43 AM
آخرین ارسال: Benhour
  مشورت و راهنمایی در مورد کار کانون تبلیغاتی و بسته بندی؟ sepehrplus 2 801 09-28-2016 03:02 PM
آخرین ارسال: habib tousi
Star اگه میدونستی در رسیدن به هدفت(ثروت)هیچ شکستی وجودنداره اولین قدم که برمیداشتی چی بود SAMIRA 71 15,742 05-23-2016 02:08 AM
آخرین ارسال: poldar
  یه سوال در باره شخصی که اهل ریسک و تغییر نیست mortaza_max 13 3,194 02-15-2016 02:59 PM
آخرین ارسال: نیما روشنگر1
  شروع یه کار گروهی/ کار در وب mohammad.b 17 3,525 11-20-2015 08:49 PM
آخرین ارسال: فاطیما14
Exclamation جذب همکاری در آموزشگاه جدید انجمن MARYAR 33 9,995 09-25-2015 10:31 PM
آخرین ارسال: vlvl
  بیان خاطرات ضرر و زیانهایی که در فعالیتهامون داشتیم (برای عبرت دیگران ) hasan-f 26 7,668 09-22-2015 11:23 AM
آخرین ارسال: سلطان ایده
  تایپ در منزل صدفی 1 536 09-08-2015 11:16 PM
آخرین ارسال: hs6467
  توافق ایران و 5+1 مبارکککک MARYAR 7 966 07-14-2015 04:50 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  به دنبال ایده در زمینه کامپیوتر rezakakaei 4 1,489 06-07-2015 09:36 AM
آخرین ارسال: rezakakaei
Shocked میزبانی از یکدیگر در شهرمان cooch 3 481 05-09-2015 03:26 PM
آخرین ارسال: cooch

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS