ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ایده میوه فروشی
زمان کنونی: 04-20-2024, 07:09 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: kafshduzak
آخرین ارسال: mrs.abbasi
پاسخ: 23
بازدید: 31684

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 51 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایده میوه فروشی
01-09-2012, 09:18 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-10-2012 10:59 PM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #1
ایده میوه فروشی
خیلی ساده سلام میلیاردرهای آینده
نام ایده : میوه موتوری ( موقته باید با یه کارشناس برند مشورت کرد که من میلاد جم کارشناس برندینگ و نویسنده مجله خلاقیت رو بهتون پیشنهاد میکنم )

نیاز جامعه : همه ما نیاز به اقلام خوراکی من جمله میوه و سبزیجات و صیفی جات داریم و روز به روز هم این نیاز داره بیشتر میشه چرا که مردم با اطلاع رسانی دارن به ارزش این دسته از مواد خوراکی بیشتر آشنا میشن.

عرضه فعلی : در محله همه ما از کلان شهر تا شهرستان و جنوب و شمال و شرق و غرب شهر همه ما به میوه فروشی مراجعه میکنیم و خودمون به خاطر یک دست نبودن مواد عرضه شده سعی میکنیم میوه های با کیفیت رو جدا کنیم و اون ها رو میخریم.طی بررسی که در استان قزوین ( در حال حاظر قزوین ساکنم) و محله ستارخان - 4 دیواری - آریاشهر بین فلکه اول و دوم ( تهران قبلا ساکن بودم ) من متاسفانه هیچ میوه فروشی رو ندیدم که ظاهرو باطن خیلی خوبی داشته باشه و همیشه با میوه های خاکی و یک مغازه تقریبا کثیف در کف و دیوار و دست های فروشنده به خاطر چینش و بررسی میوه های مغازه روبه رو شدم.حتی در قزوین وضع بسیار وخیم تر بوده.

شرح اولیه ایده : اما حالا ایده اینه ( ایده چندان شاخی نیست هرچند) میوه رو تهیه میکنیم
در مرحله اول غربالگری میکنیم و میوه های سالم و ناسالم ( چند نوع داره بعضی ها خیلی رسیدن که یه کم له شدن بعضی ها یه قسمتیشون خرابه و بعضی ها هم کلا غیر قابل استفاده هستن) از هم جدا میشن و میوه های سالم شسنه میشن و در بسته بندی های مخصوص ایده در قطعات نیم -1 کیلو و دو کیلویی بسته بندی میشن و فروخته میشن.

شرح کامل ایده : خوب حالا اون چیزایی که واسه این طرح نوشتم رو مینویسم با کلیات طرح آشنا بشین.
اول از همه نیاز به یک مغازه داریم که خداقل باید 6 متر باشه ( د این صورت نیاز به یه انبار داریم ) اگر مغازه بزرگتر بود بالای 30 متر با پارتیشن چوبی به دو قسمت انبار و عرضه تقسیم میشه.(به صورت 30 -70)
دیوار ها ی مغازه سرامیک باشن خیلی بهتره اما اگه سرامیک نبودن باید کاملا شسته بشن و اگر نیاز از مولتی رنگ ها و سایر رنگ ها ( اطلاعات چندانی ندارم ازشون) کاملا رنگ بشن.( البته بازم باید با یک نقاش در رابطه با نوع رنگ اینا مشورت بشه و کاملا رنگ بتونه حس اعتماد رو در مشتری به وجود بیاره و نشانه هایی از تازه بودن در رنگ با توجه به اینکه محصول ما میوه هستشو یکی از نکته هایی که مردم واسشون مهمه همین تازه بودن مواد هستش لحاظ بشه)
خوب مغازه رنگ آمیزی و آب و جارو شده الان.
اما مویه های رو از کجا تهیه کنیم واسه شروع باید از میدون میوه و تره بار هر استان تهیه کنیم ( کار که گسترش پیدا کرد از خود تولید کننده میخرین ) واسه میدون تره بار یه کم باید تو این میدون بچرخین و اطلاعات دستون و بیاد و دقیقا بدونید این بار کی میاد اون یکی کی چه جوری و میدون قیمت و میزارن و دلال ها رو بشناسین و اینا ( که همه اینها با فرآیند زمان و تجربه حل میشه چندان نگران نباشین))
میوه رو از میدون خریدیم.حالا باید غربالگری بشه.
در صورتیکه مغازه بزرگ و هستش و 30 درصدش رو به انبار اختصاص دادین میوه ها میرن تو انبار و اونجا غربالگری میشن و سالم و ناسلم ( یادتون هست که چند نوع بودن ؟) جدا میشن.و همونجا هم سالم ها شسته میشن و بسته بندی میشن .( دو نفر واسه این قسمت لازمه.)
حالا میوه های ناسالم رو چی کار کنیم ؟؟ اول اینکه تا اونجا که امکان داره باید میوه مرغوب و درجه یک تهیه کنید ( بعد از یه مدت میفهمین کی گوجش خوبه کی خربزش مثلا)
خوب حالا فرض میگیریم بازم یه درصدی میوه ناسالم هستش دیگه.
اونایی که غیر قابل استفاده هستن ریخته میشن دور.
اما اوناییکه کمی له شدن و قابل استفاده هستن در فصل زمستان واسه ترشی استفاده میشه و در فصل تابستان واسه مربا و شربت و این جور چیزا.پس له شده ها رو جدا میکنید و به یک کدبانو تحویل میدین و تا واستون ترشی یا شربت یا مربا درست کنه.
البته این نکته رو هم توجه داشته باشین که شیشه هایی که برای اینکار استفاده میکنید اگر یک دست و یه شکل باشه و برندتون روش ثبت شده باشه خیلی خیلی بهتر و حرفه ای تر.( راستی یادتون نره روش قید کنین ترشی خونگی ! خوب خونگی یه چیز دیگست آخه )
حالا اینارو کجا میفروشین.تو مغازه روی یکی از دیوار ها در یک فضای 1.5 در 1 متر 3 الی 4 طبقه درست میکنید و اینهارو اونجا قرار میدین.
حتی میتونید این ها رو جزو اشانتیون هاتون قرار بدین که بعدا عرض میکنم .

مویه سالم بسته بندی شده تو مغازه واسه فروش
میوه له شده تبدیل شده ترشی /مربا تو مغازه واسه فروش
میوه غیر قابل استفاده رفته تو زباله

دکور مغازه بهتره که با چوب باشه یعنی میوه در بسته بندی هاشون در دکور های چوبی قرار بگیرن.واسه اینم اون طرح میدین به یه نجار واستون میسازه.
( سعی میکنم شکل اولیه دکور و بسته بندی که کشیدم رو اسکن کنم واستون قرار بدم)

حالا نقطه تمایزهایی که باید ایجاد کنیم شروع میشه ( خسته نشدین که ؟؟ )
فروشنده مون رو حتما باید با CRM و مدییریت ارتباط با مشتری و بازاریابی و رفتار خوب و اینها آموزش بدیم حسابی ورزیدشون کنیم.

در کنار این ها بروشورهایی درباره میوه ها و خواص اونها و ارزش غذایی هر کدوم جداگانه از اینترنت و کتاب استخراج میکنیم و خیلی خوشگل با یه گرافیک خوب چاپ میکنیم و هر مشتری هر میوه ای خرید کرد بروشور اون میوه رو هم بهشون میدیم.

در فصل تابستان پینشهاد میشه که کاتالوگ های تهیه انواع دسر و سالاد و اینها هم عرضه بشه.

حتی 1 دونه میوه ناسالم نباید تو بسته بندیهامون باشه و ضمن اینکه بسته بندیهامون نوع های مختلفی داره برای گوجه و پیاز یه جوره واسه بقیه میوه ها یه جوره دیگه.و ضمن اینکه بسته بندی ما طوری هستش که همه میوه ها کاملا مشخصه.(به صورت پنهان نیست)

بعدش باید یه فرم اشتراک داشته باشین مشتری که به شما مراجعه میکنه و فروشنده ما باید بتونه ایشون رو مشترک کنه و اطلاعات پستی رو ازشون بگیره و ثبتش کنید.

بعد میاین یه خط اس ام اس از اینجا میخرین
و بعد تو یه برگه به مشتری هاتون میدین بهشون که با اسم ام اس بتونن نیازهای خودشون رو به شما اعلام کنن تا به پیک رایگان بفرستین در خونشون ( واسه پیک هم یکی از اون دو نفری که واسه غربالگری گرفتین این کارو انجام میده ) واسه پیکشم اینه که تا محدود 1 کیلومتری رو باید پوشش بدین و بهتین وسیله رو من دوچرخه برقی میدونم.

موقع تولد های مشتری میتونیم با یه پیامک یه تخفیف 10 درصدی در اولین باری که بعد از این پیامک رسیده خرید کنن قائل بشین.
و حتی میتونید یه شیشه مربا یا ترشی هم به عنوان کادو بهشون بدین

راستی این رو هم بگیم که مشتری در صورتی که عضو خبرنامه اس ام اسی ما شد هر روز صبح یه پیامک واسش میفرستیم که در حال حاظر تو مغازه چه میوه هایی رو داریم و میتونیم نیازشون رو برطرف کنیم

این بود ایده البته طرح های روی دفترم خیلی بیشتره اما هم شما خسته شدین
هم دست های خودم واسه همین تا همین جا بسه دیگه.خیلی حرف زدم
ببخشین دیگه.
میگ میگ
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , mosafer bedar , mehrdad062 , مهدی گل محمدی , saeed225 , shahram......32 , یکمیلیارد , ناصر صادقی , محمد رضا تورانی , jahanagahi , dara , 1omin.com , Delta.H , mohammad62 , everything , maral 777 , saeed200319 , mrs.abbasi , حمید رضا غ , shvn , thundrill , worldforex
01-09-2012, 09:24 PM
ارسال: #2
RE: مرجع ایده های اعضا
ممنون از توضیحات شما دوست خوبم.
"میلاد جم" یک نام مستعار است.
اما با نویسنده واقعی مطالب برندینگ خلاقیت می توانیم کانکت شویم.
از دوستان هستند.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: kafshduzak , مهدی گل محمدی , jahanagahi , Delta.H , thundrill
01-09-2012, 10:23 PM
ارسال: #3
طرح خوبی می تونه باشه
اصولا این روزها شغل های موتوری زیاد شده
چند وقت پیش تو خیابون یه موتور دیدم که پشتش یه صندوق گذاشته بود و نوشته بود کارواش موتوری...کارواش در منزل شما(البته طرف ایده خودشو ثبت کرده بود تا رو دستش بلند نشن)
از این ایده ها زیاده فقط یه خورده باید نیاز مردم تنبل رو پیدا کنی
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , jahanagahi , maryambanoo , thundrill
01-09-2012, 10:36 PM
ارسال: #4
البته درست كردن اين تاپيك ايده خوبيه اما ايده هاي اعضا در اشكال مختلف با ترفندهايشان در قسمت هاي مختلف انجمن هست.
سپاس از شما دوست گرامي

من ازدرون تو حرف میزنم
اگربخواهی تابستان هم برف می آید
اگربخواهی دست دراز میکنی ابری در آسمان میگیری
اگربخواهی به درخت خشکیده ای خیره میشوی و انجیر بر شاخه اش میروید
اگرتو بخواهی غیرممکن ها ممکن میشود
پس بخواه

دوره توانگری و جذب
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , jahanagahi , mrs.abbasi , thundrill
01-10-2012, 04:15 PM
ارسال: #5
دوستان پس اگر امکانش هست عنوان تایپیک رو عوض کنید به ایده میوه فروشی
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , jahanagahi , thundrill
01-10-2012, 11:51 PM
ارسال: #6
RE: ایده میوه فروشی
ميوه فروشي سرد خونه اي هم يكي از علائق منه//
يه مغازه كه كاملا ميوه هارو در هواي سرد نگه داري ميكنه البته با سيستم هاي سرمايشي..

همیشه اولین گام ها مهم هستند.....
تماس با من 09394099750_ _ 09125937764
 تشکر شده توسط: MARYAR , مهدی گل محمدی , kafshduzak , jahanagahi , 1omin.com , thundrill
01-13-2012, 01:21 PM
ارسال: #7
دوست عزيز
اين ايده رو من 4 سال پيش به ذهنم رسيد.همه چيزش عالي هست
ولي مهم ترين مشكلي كه وجود داره.مكان و جاي مغازه هست.اينطور ميوه فروشي بايد دي يك جاي پر رفت امد و شلوغ كه همه نوع قشري از جامعه رفت امد ميكنن باشه.كه معمولا در اينطور جاها فقط رهن مغازه حداقلش بالاي 50 ميليون در مياد.
وگرنه وقتي جاي مغازه خوب نباشه هيچ كدوم از اين كارها تاثيري چنداني ندارد.

كانال ايده يار: @ideayar
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , kafshduzak , jahanagahi , thundrill
01-25-2012, 12:35 PM
ارسال: #8
سلام دوستان عزیزم در یکی دو پست قبلی از این ایده خودم گفته بودم واستون و این رو هم گفته بودم که امکانش رو ندارم راش بندازم.اما خوشبختانه شروع به کار کردم.واسه همین اینجا از شما تقاضا دارم با نظرات و پیشنهاد های خودتون من رو یاری کنید.
ایده اینه : مویه رو تهیه میکنیم غربالگری میکنیم و بسته بندی میکنیم و از طریق سفارش تلفنی به دب منازل میرسونیم.(البته فعلا منطقه به منطقه میریم جلو در حال حاطر یک منطقه خاص رو پوشش میدیم )
شما اسم پینشهادی رو برای این برند در نظر دارین ؟؟؟
شما چه جوری بسته بندی رو مناسب برای این کار میدونید ؟؟؟
عکس های چند بسته بندی :
[تصویر: 05-02.jpg&w=300&h=303&am...;amp;ty=44]

[تصویر: 001-13880220-101615.jpg&w=415&am...;amp;ty=82]

[تصویر: 121_orig.jpg&w=600&h=418...;amp;ty=52]

البته این بسته بندی نباید هزینه تولیدش خیلی بالا بره و هم خیلی راحت برای بسته بندی باشه و هم خیلی راحت مصرف کننده بتونه اون رو استفاده کنه.

بعد از اینکه میوه ها رو بسته بندی و انبار کردیم یه کاتالوگ و بروشور تهیه میکنم و در منطقه انتخاب شده بین خونه ها پخش میکنیم که مردم سافرش های خودشون رو تلفنی به ما اعلام کنن و پیکمون میرسونه دستشون.

خوب ممنون میشم نظرات و پیشنهاداتتون رو مطرح کنید.

هفه به هفته داره آماده میشه.هر روز بیشتر از دیروز واسش ذوق دارم......تا چند هفته دیگه.....
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , jahanagahi , thundrill
01-25-2012, 12:43 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-25-2012 12:46 PM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #9
محمد جان تبریک میگویم.
لطفا آدرس تصاویر را یکبار ویرایش کنید.

بصورت اتفاقی دیدم سیستم شما را محروم کرده است.مشکل برطرف شد.
لطفا یک مطلب را فقط یکبار ارسال کنید و از آدرس های طولانی به عنوان یو آر ال استفاده نکنید.
تا سیستم این مشکل را ایجاد نکند.

با همان اکانت اول نیز میتوانید استفاده کنید و نیاز به ساختن اکانت جدید نیست.
موفق باشید.

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: kafshduzak1 , jahanagahi , thundrill
01-25-2012, 12:52 PM
ارسال: #10
آدرس تصاویر هم سالم بودا نمیدونم چرا کار نمیکنه
این هم لینک تصاویر :
[تصویر: 29299472323294456423.jpg]
[تصویر: 90918942539138832055.jpg]
[تصویر: 61201288011954192149.jpg]
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , مهدی گل محمدی , jahanagahi , arnold , thundrill
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایده شما برای تبلیغ مغازه شال و روسری بهنام ذوالفقارزاده 18 11,946 04-27-2022 10:47 PM
آخرین ارسال: esmail2020
  ایده کار خانگی کم هزینه با درآمد مناسب orgeneral 9 6,475 04-10-2020 06:55 PM
آخرین ارسال: Smn6630
  بانک ایده (شما هم شرکت کنید) sinap 27 10,175 04-10-2020 06:35 PM
  تو موفقیت هم سهیم باشیم(فعالیتت رو بگو-برای کارت ایده بگیر) طهورا 110 31,620 04-09-2020 08:26 AM
  ایده‌های دکتر علی اصغر جهانگیری برای خوداشتغالی mehrdad062 6 16,565 04-08-2020 06:35 AM
  نیاز به کمک دوستان در زمینه ایده جدیدم amirE5Ey 0 574 11-26-2018 11:54 PM
آخرین ارسال: amirE5Ey
  ایده ای جذاب و پرسود Sss22 3 2,506 11-27-2017 04:09 AM
آخرین ارسال: Sss22
  ایده های ناب (بیشتر در زمینه ساختمان سازی) alireza091111 46 14,951 08-04-2017 02:22 PM
آخرین ارسال: armankhan1
  ایده پخش نان تازه به منازل مهندس روح الله زاهد 105 22,324 07-02-2017 11:07 PM
آخرین ارسال: moele
  ایده فست فود nooshabeh 19 15,711 05-17-2017 01:27 AM
آخرین ارسال: hassanrezaie
  ایده دارم Curtis 2 1,478 04-16-2017 04:37 AM
آخرین ارسال: Curtis
  ایده کسب درآمد میلیونی با فروش آب orgeneral 8 5,143 03-22-2017 01:21 AM
آخرین ارسال: hojjat.a
Shocked ایده ای نو sadegh_sbrr 50 22,040 03-12-2017 02:42 PM
آخرین ارسال: sadegh_mp2
  ایده پخش نان در سوپر مارکت و فروشگاه hastia67 13 7,662 10-30-2016 12:18 AM
آخرین ارسال: habib tousi
  درخواست ایده برای سایت پیمانکاری پرواز 3 1,830 10-03-2016 06:34 PM
آخرین ارسال: borzoo2
  ایده با 100 میلیون a162 14 5,536 09-06-2016 01:04 PM
آخرین ارسال: masoudebrahimkhani
  دنبال ایده ندا11 12 6,139 08-28-2016 08:31 AM
آخرین ارسال: ghanavi
  درخواست پیشنهاد ایده از روی خلاء هورداد 2 1,768 06-20-2016 09:08 AM
آخرین ارسال: هورداد
  ایده ی بازی برای موبایل دارید بیاین.... hami69 1 954 06-14-2016 10:27 PM
آخرین ارسال: hami69
  ایده های اپلیکیشن موبایل amirhoseinkqz 3 1,867 06-02-2016 04:46 PM
آخرین ارسال: سزار3

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS