ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

رسیدن به همه خواسته ها با امواج آلفا ...
زمان کنونی: 05-18-2024, 06:42 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کامیار کاظمی
آخرین ارسال: مهران 313
پاسخ: 12
بازدید: 21480

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 80 رأی - میانگین امیتازات : 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10-19-2011, 10:08 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-19-2011 10:51 AM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #1
در این بخش سعی میکنم یکی از موضوعات مورد علاقه ام و موضوعی بسیار بسیار جالب و حساس را قرار دهم...."امواج آلفا"...
دوستان با کنترل و استفاده از این امواج میتوان به نتایج شگفت انگیزی رسید.

امواج الفا (به انگلیسی: Alpha Wave) سطحی از امواج مغزی است که فرکانس آن نصف فرکانس امواج مغز، در حالت بیداری کامل است. فرکانس امواج مغزی، در حالت بیداری کامل از ۱۴ تا ۲۱ سیکل در ثانیه متغیر است. که آن را سطح امواج بتا می گوییم. زمانی که به خواب می رویم، فرکانس این امواج کاهش می یابد. فرکانس امواج مغزی در خواب به ۷ تا ۱۴ سیکل در ثانیه کاهش می یابد که این همان سطح آلفاست. درواقع حالتی از یک خواب سبک. وقتی که به تدریج خوابمان عمیقتر می گردد، نزول امواج مغزی از این هم بیشتر می شود که این حالت تتا نامیده می شود و فرکانسی بین ۴ تا ۷ سیکل در ثانیه دارد. در عمیق ترین حالت خواب، فرکانس امواج مغزی ۴ سیکل در ثانیه و پایینتر است که آن را دلتا می گویند. در حالتی که امواج مغزی آلفا فعال هستند، احساسات طبیعی راحتی، صلح، صفا و آرامش سراسر وجود ما را فرا می گیرد.
[تصویر: 400px-Eeg_alpha.svg.png]

امواج اصلی مغز
آلفا یکی از چهار موج اصلی مغز (دلتا، تتا، آلفا و بتا) است که در دستگاه ثبت امواج مغز به چشم می خورد. این امواج، ولتاژ های الکتریکی را در مغز به نوسان درمی آورند اما ولتاژ آنها بسیار پایین است. (چند میلیونیم ولت)، نوسان امواج آلفا حدود ده بار در ثانیه و محدوده آن 8 تا 13 دور در ثانیه است.

اموج آلفا به خلاقیت فرد کمک می کند
دانشمندان نشان داده اند که امواج مغزی افراد خلاق با افراد عادی و غیرخلاق تفاوت دارد. مغز انسان برای داشتن الهامات خلاق باید قادر به ایجاد مقدار زیادی امواج آلفا، عمدتاً در ناحیه چپ مغز باشد. این افراد می توانند برای حل مسائلی که با آن برخورد می کنند، امواج آلفای تولید شده را به کار گیرند. مردم عاری از خلاقیت، وقتی با مسئله ای مواجه می شوند، نمی توانند امواج آلفای بیشتری تولید کنند و به این ترتیب نمی توانند ایده های خلاق داشته و از پس حل مسائل برآیند. بنابراین هرگاه کسی بینش یا الهامی داشته باشد، می توان حدس زد که مغز او در آن زمان بیش از حد معمول امواج آلفا تولید کرده است.
یکی از تفاوت های عمده بین قهرمانان ورزشی و ورزشکاران مبتدی، تفاوت در امواج مغزی آنان است. درست پیش از اینکه یک قهرمان تیراندازی بهترین شلیک خود را بکند، یک سری موج آلفا در قسمت چپ مغز او تولید شده است. چند هفته مطالعه بر روی افرادی که مشغول آموزش تیراندازی بودند نشان داد که با پیشرفت شان در تمرینات، به تدریج میزان اموج آلفا در سمت چپ مغز آنها بیشتر می شود و این میزان از امواج در نوآموزان تیراندازی وجود ندارد بلکه میزان آن به تدریج افزایش می یابد.
[تصویر: eegdefault.gif]
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهتاب , masoud_m , مهدی گل محمدی , madar , MARYAR , aaftaab24 , REZA HAJISALIMI , yu3f , بهداد , Delta.H , فرهاد قربانی , Haavin , خانم میلیاردر , سهیلا , Mrs.Seyedi , mahdi5e , bitumen , maha.h , keihancpu
10-19-2011, 10:26 AM
ارسال: #2
RE: امواج آلفا
مطلب بسیار جالبی بود.
اضافه می کنم: در حالت مدیتیشن یا مراقبه فرد با کنترل امواج مغزی به وسیله روشهای گوناگون تنفسی وارد فاز امواج آلفا می شود در این فاز بدن فیزیکی کاملا استراحت کرده و مغز و ذهن انسان به آرامش و شعف باور ناپذیری می رسد. در فلسفه یوگا این اعتقاد وجود دارد که شما برای رسیدن به اهداف ورویاهایتان فرکانس هایی از خود منتشر می کنید هر چه این رویاها در شما عمیق تر و خواستنی تر باشد این فرکانس ها دارای طول موج بیشتری خواهند بود حال اگر شما در وضعیت آلفا به خواسته هایتان بیندیشید این طول موج ها به بالاترین حد خود رسیده و با کائنات هم فاز می شوند و در این صورت دیگر راهی جز به هستی تبدیل شدن ندارند.(یکی از دلایلی که در علوم موفقیت تاکید به تجسم خلاق قبل از خواب و در حالت استراحت می شود نزدیکی به امواج آلفا در این زمان است)

از امروز فیلمنامه زندگیم را تغییر میدهم.
کائنات در حال سرازیر کردن عشق و ثروت به زندگی من است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , MARYAR , REZA HAJISALIMI , بهداد , مهدی گل محمدی , Delta.H , سهیلا , Mrs.Seyedi , mahdi5e , maha.h
10-19-2011, 10:29 AM
ارسال: #3
امواج آلفا واثرات شگرف آن در زندگی
امواج آلفا واثرات شگرف آن در زندگی

خوزه سیلوا، ۱۱ آگوست ۱۹۱۴ در شهر لاریدو در ایالت تکزاس آمریکا دیده به جهان گشود. چهارسال بیشتر نداشت که پدرش چشم از جهان فروبست. خوزه از همان اوان جوانی با فروش روزنامه، واکس زدن کفش و خرده کاری‌هایی از این دست نان‌آور خانواده‌اش شد.
«خوزه هیچگاه به مدرسه نرفت مگر برای تعلیم»
خلاصی خوزه از شر فقر در یکی از روزهای بهاری و هنگامی‌آغاز شد که او در یک آرایشگاه نشسته بود تا نوبتش برسد. برای پرکردن وقت، مجله‌ای برداشت و مشغول مطالعه شد. چیزی که او برای مطالعه انتخاب کرده بود، آگهی شرکت در یک دوره مکاتبه‌ای تعمیر رادیو بود.
آرایشگر تنها در صورتی آگهی را به سیلوا قرض داد که در عوض پرداخت شهریه دوره، دیپلم آن را تحویل بگیرد. طولی نکشید که دیپلم تعمیر رادیو به دیوار آرایشگاه نصب شد. خوزه ۱۵ ساله کار تعمیر رادیو را شروع کرد و از این راه تجارت موفقی را پایه گذاری کرد.
در طی جنگ جهانی دوم به یکان بی‌سیم چی‌ها پیوست. درهمین دوران بود که توسط روان‌پزشکی به نام «پاول سیلوا» معاینه شد.
سوالات عجیب و غریب پاول انگیزه‌ای برای مطالعه علم روانشناسی در خوزه شد. خوزه توانست با مطالعه و تحقیق گسترده در مورد مسائل روانشناسی و ارتباط و شباهت سیستم مغز با سیستم‌های الکترونیکی تکنیک‌هایی را کشف و پایه‌گذاری کند که موجب بهبود و تقویت حافظه در کنار درک عمیق از فعالیت‌های مغز و در نهایت افزایش ضریب هوشی فرد شود.
کتاب‌های او عبارت‌اند از:
کنترل ذهن، مدیر روشن بین، گفتگوی درونی، تصمیم گیری و هدف گذاری موفق با استفاده ازمتد سیلوا، تناسب اندام با استفاده از متد سیلوا، ادراک فراحسی روزمره با استفاده از متد سیلوا، مشاهده و تأثیرگذاری از راه دور، دستان شفابخش و....

▪ روش سیلوا چیست؟
متد سیلوا شیوه‌ای است برای ریلاکس و آرام ساختن ذهن و بدن و سپس استفاده از فرکانس‌های کم بسامد مغز و توان‌های نهایی نیمکره راست برای ایجاد نتایج و موقعیت‌های مثبت و مطلوب.
در متد سیلوا، نیمکره راست مغز کلید اصلی است چرا که نیمکره راست در تماس با شعور حاکم بر عالم(منبع خلق و پدید آورندگی) قرار دارد و بنابراین خلاق و پدیدآورنده است.
هرجا که مشکلی وجود داشته باشد، نیمکره راست راه حل خلق می‌کند.
هرجا عیب و نقصی وجود داشته باشد، نیمکره راست سلامتی و بی‌عیبی می‌آفریند.
هرجا که تضاد و ناهماهنگی وجود داشته باشد، نیمکره راست هماهنگی و توازن پدید می‌آورد.
در واقع در این متد با فرو بردن مغز شما در حالت آلفا میزان استفاده ازنیمکره راست مغز به حداکثر می‌رسد.
امواج مغزی فردی که بیدار است در حالت معمول ۲۰ سیکل در ثانیه است. امواج بالای ۱۴ سیکل در ثانیه امواج بتا نامیده می‌شود که برای ارتباط با دنیای فیزیکی خارج و برای ارتباط‌گیری با زمان و مکان و یا استفاده از حواس معمولی است.اما مغز امواج دیگری نیز دارد که سیکل‌های پایینتری نسبت به امواج بتا دارد که به ترتیب آلفا، تتا و دلتا هستند. البته امواج تتا و دلتا برای ارتباط با دنیای فیزیکی نیستند و هنگامی‌از آنها استفاده می‌کنیم که آگاه به زمان ومکان نیستیم. و از این امواج برای دیدن رویا و ارتباط روحی و شهود استفاده می‌شود که با آگاهی درونی ما مرتبط است.
از حدود یک و نیم سالگی امواج آلفا نیز کم و بیش پیدا می‌شوند که با تکامل این امواج قدرت فراگیری مغز بیشتر می‌شود و نیمکره راست مغز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. امواج آلفا در ۶ و۷ سالگی بیشترین امواج مغزی هستند و اگر در همین سنین به کودک بیاموزیم که از هر دو نیمکره مغز برای فکر کردن استفاده کند، این قدرت برای تمامی‌عمر نزد او باقی خواهد ماند. ولی معمولاً کودک چنین شانسی ندارد و استفاده او از نیمکره راست به تدریج کم می‌شود، به نحوی که ۹۰ درصد انسان‌ها در سنین بلوغ و پس از آن فقط از نیمکره چپ مغز برای فکر کردن استفاده می‌کنند. در حالت آرامش فرکانس امواج مغز ما بیشتر شامل امواج آلفا یعنی ۷ تا ۱۴ سیکل در ثانیه است. در این حالت هردو نیمکره مغز فعالیت دارند و دارای بهره‌هوشی بالاتری هستیم و مشکلات را راحت‌تر می‌توانیم حل کنیم.

خوزه سیلوا ثابت کرده است که با به کارگیری روش او مغز وارد مرحله آلفا می‌شود و سمت راست مغز که غریزی و شهودی و خلاق است به کار می‌افتد. «خوزه سیلوا به این نتیجه رسیده است که جهان هستی بوسیله یک نیروی متفکر و آگاه ساخته شده است به همین دلیل کسانی که در دانش متافیزیک کار می‌کنند، در می‌یابند که روز به روز فاصله بین علم و مذهب کوتاهتر می‌شود. او معتقد است که قدرت عیسی مسیح(ع) در استفاده از نوعی انرژی (که به منبع الهی وصل) بوده است که با آن می‌توانسته دردها و بیماری‌ها را از بین ببرد.
آنچه که در متد سیلوا پس از کشیدن سه نفس عمیق اتفاق می‌افتد همان حالت بی‌ذهنی که معمولاً در مراقبه معمولی روی می‌دهد نیست بلکه بیشتر، حالت ذهن سرشار می‌باشد.
به عبارت بهتر می‌توان گفت زمانی که افراد متد سیلوا را مورد استفاده قرار می‌دهند هر کسی ذهن خودش ر‌ا برای برانگیختن انرژی‌های خلاق خود و آلایش تحت کنترل قرار می‌دهد.
در واقع، زمانی که ما متد سیلوا را به کار می‌گیریم ذهنمان را تحت کنترل قرار می‌دهیم و «کنترل ذهن» اصطلاح مناسبی است برای توصیف آنچه که ما در متد سیلوا انجام می‌دهیم.
متد کنترل ذهن سیلوا چیزی فراتر از مراقبه معمولی است. این متد شیوه‌ای است برای استفاده از ذهن به منظور دسترسی به نهایت شعور و آگاهی.
او می‌گوید: «آنچه مهم است، آن است که هرگز نمی‌توان از این انرژی برای مقاصد منفی استفاده کرد، زیرا چنین کاری برخلاف قوانین حاکم بر طبیعت است.»
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

تشکر شده توسط: مهتاب , MARYAR , REZA HAJISALIMI , بهداد , Delta.H , jahanagahi , yu3f , Haavin , خانم میلیاردر , سهیلا , Mrs.Seyedi , mahdi5e , maha.h
10-19-2011, 10:32 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-19-2011 10:36 AM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #4
مراحل قرار گرفتن در سطح امواج آلفا
مراحل قرار گرفتن در سطح امواج آلفا ( تمرينات ريلاكس كردن ):

[تصویر: brainparts.jpg]
صبح كه از خواب بيدار مي شويد، نخست به حمام برويد و بعد از استحمام، دوباره در بسترتان دراز بكشيد، سپس ساعت شماطه دار را طوري تنظيم كنيد كه پس از 15 دقيقه زنگ بزند
تا چنانچه اگر در طول تمرينات به خواب رفتيد، با زنگ ساعت از خواب بيدار شويد.
بعد چشمانتان را ببنديد و به آرامي به سوي بالا به طرف ابروهايتان ( به سمت پرده نمايشي ذهن )حركت دهيد و آنها را در همانجا ثابت نگه داريد. سپس آهسته شروع به
شمارش معكوس كنيد.

1. به مدت ده روز از 100 تا 1 به صورت معكوس بشماريد.

2. به مدت ده روز از 50 تا 1 به صورت معكوس بشماريد.

3. به مدت ده روز از 25 تا 1 به صورت معكوس بشماريد.

4. به مدت ده روز از 10 تا 1 به صورت معكوس بشماريد.

5. هنگام شمارش،خودتان را در جائيكه باصفا و آرامش بخش است تصور كنيد( كنار دريا، جنگل يا هرجاي لذت آفرين ديگر)

6. در ذهنتان به خود بگوييد: «‌جسم و روان من هميشه كاملاً سالم خواهد بود»

7. بعد از اتمام شمارش معكوس، شروع به شمارش از شماره 1 تا 5 كنيد.

8.در ذهنتان به خود يادآوري كنيد كه وقتي شما به شماره 5 رسيديد و چشمانتان را
باز كرديد، احساس هشياري و نشاط كاملي خواهيد كرد. در شماره 3 اين يادآوري را
تكرار كنيد. هنگامي كه به شماره 5 رسيديد چشمانتان را باز مي كنيد، ذهناً‌ تأكيد كنيد :
« من كاملاً هشيار و با نشاط هستم ».

در طي چهل روز تمرين، زمان، مكان و مراحل تمرينات شما، ثابت و بدون تغيير خواهد بود و تنها چيزي كه تغيير پيدا خواهد كرد، كاهش شمارش معكوس است. بعد از چهل روز
شما مي توانيد در هرزمان و مكاني با بستن چشمهايتان و شمارش معكوس از 5 تا 1
در سطح آلفا قرار بگيريد.

منبع : سایت نیک صالحی

تشکر شده توسط: مهتاب , MARYAR , REZA HAJISALIMI , پرواز , بهداد , مهدی گل محمدی , Delta.H , jahanagahi , yu3f , Haavin , سهیلا , Mrs.Seyedi , mahdi5e , maha.h
10-19-2011, 10:49 AM
ارسال: #5
شفا به روش سیلوا
آقای T.P اهل فلوریدا ماجرای خود را چنین بیان می کند: ((به بیماری سرطان استخوان مبتلا شدم . در این بیماری سلولهای استخوان به تریج از بین می روند و در مورد من این فرسودگی در ناحیه زانویم بود به وقوع پیوست. پزشکان سعی کردند پس از نفوذ به لایه های درونی عضلات زانویم،بافتهای عفونی را از روی استخوان تراش دهند. با این وضعیت حدود دو سال بهتر بودم . ولی پس از ان لازم بود دوباره عمل شوم.بعد از آن روشهای تاباندن اشعه پی گرفته شود ولی متاسفانه مثمر ثتر واقع نشد. پس از این که تمام روشهای درمانی انجام گرفت و نتیجه نداد.سعی کردم از متد سیلوا استفاد کنم.

حدود شش ماه پس از پایان تمرینات متد سیلوا یک روز زانویم به شدت ورم کرد به طوری که اندازه آن به بزرگی یک بادکنک رسید و من ناچار به استفاده از چوب زیربغل شدم.پزشکان به عنوان آخرین راه حل گفتند مفصل زانویم را با عمل جراحی بردارند و پس از جوشاندن آن و منجمد کردنش به مدت سی روز دوباره سر جایش بگذارند.که شاید بهبود یابد. نمی توانستم بگذارم چنین عملی روی پایم بشود.پس از بازگشت به خانه از انجا که دیگر قادر به حرکت نبودم در بسترم دراز کشیدم. همان شب با خودم گفتم اگر من واقعا به متد سیلوا اعتقاد دارم پس دوباره آن را امتحان می کنم.بنابراین با شمارش معکوس در سطح آلفا قرار گرفتمو تصور کردم که گلبولهای سفید خون قادر از بین بردن سلولهای عفونی هستند. پس آنها را از تمام نقاط بدنم فرا خواندم،از گلبولهای سفید خواستم که به سمت زانوی آسیب دیده ام حرکت کنند . آنها را مانند لشکری از گلبولهای سفید به میدان جنگ هجوم می آوردند.در ذهنم سلولهای ناسالم را در خیالم ضعیف و لاغر تجسم کردم. فکر کردم پزشکان سلولهای نا سالم را خراش می دهند و از بین می برند. بنا براین یک دستگاه اشعه لیزر را وارد صحنه کارزار کردم و تلاش نمودم سلولهای ناسالم را مورد هدف قرار دهم.احساسی از گرکا در زانویم ایجاد شد.بعد دستگاه لیزر را خاموش کردم در ذهنم. احساسی از درد و خستگی تمام وجودم را فرا گرفته بود .لذا فورا خواب مرا ربود.فردا صبح پس از بیداری متوجه شدم که ورم پایم به اندازه پینگ پنگ شده. در حدود ظهر دیگر اثری از جراحت نبود در تابستان همان سال من برای اولین بار در زندگیم والیبال بازی کردم.کل این روش نیم ساعت بیشتر طول نکشید و حالا می توان کوهنوردی هم بروم)).

مغز عضوی شفا دهنده است که بر بدن حکومت می کند.هر کسی با وارد شدن به سطح آلفا به روش سیلوا یا دیگر روشها مثل مراقبه قادر به شفای خود یا دیگران می باشد. البته همیشه در این حال کمی دعا را فراموش نکنید.

خوزه سیلوا، 11 آگوست 1914 در شهر لاریدو در ایالت تگزاس آمریکا دیده به جهان گشود. خوزه توانست با مطالعه و تحقیق گسترده در مورد مسائل روانشناسی و ارتباط و شباهت سیستم مغز با سیستم های الکترونیکی تکنیک هایی را کشف و پایه گذاری کند که موجب بهبود و تقویت حافظه در کنار درک عمیق از فعالیت های مغز و در نهایت افزایش ضریب هوشی فرد شود. بهترین کتاب او دستهای شفا بخش است. و بعد کنترل ذهن و کتاب انسان شفا بخش.

روش اصلی سیلوا بدین صورت است.برای قرار گرفتن در سطح آلفا

دراز بکشید با چشمان بسته و راحت با شمارش معکوس از 100 تا 1 بعد به شماره یک که رسیدید خود را سالم و بدون از هر مریضی ببینید و تا پنج بشمارید و بیدار شوید. این خلاصه روش است تمرینهات سیلوا برای مبتدیان تا چهل روز باید انجام گیرد و هر چند روز می توان شمارش را کم کرد چنانچه حرفه ای ها با پنج شماره به سطح آلفا می روند .در آن هنگام بیمار، مریضی خود را تجسم می کند و شروع به بهبود آن می کند با سه تصویر ذهنی و در هر تصویر خود را سالمتر می بیند. جزئیات دیگر هم دارد که در کتاب دستان شفا بخش وجود دارد.

در روش شفا داد دیگران از راه دور تنها سه دقیقه در زمانهای خوب مثل اول صبح یا آخر شب کافیست تا دیگری را بدون اینکه اطلاعی داشته باشد شفا داد.کافیست بیماری او را به تصویر کشید و او را سالم تجسم کنید.به روش سه تصویری خوزه سیلوا.موارد متعدد وجود دارد که شفا دهندگان از راه دور چنین کرده اند.یکی از فارغ التحصیلان متد سیلوا یک نفر را در فاصله 9 هزار کیلومتری از سرطان شفا داد.

منبع : وبلگ اکسیرعشق

تشکر شده توسط: MARYAR , gdid , REZA HAJISALIMI , بهداد , مهدی گل محمدی , Delta.H , jahanagahi , yu3f , Haavin , خانم میلیاردر , Mrs.Seyedi , mahdi5e , ratanaz , maha.h
10-24-2011, 12:14 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-24-2011 12:14 AM، توسط کامیار کاظمی.)
ارسال: #6
RE: رسیدن به همه خواسته ها با امواج آلفا ...
نوش داروی اکثر بیماریهای دنیای مدرن، امواج مغزی آلفا است که بدن و ذهن را در وضعیتی آرام و آزاد قرار می‎دهد و با واکنش‎های ناهنجاری که از ابتدای خلقت انسان در جسم او رخ داده مقابله می‎کند. در دنیای مدرن زندگی انسان دیگر توسط حیوانات وحشی یا قبایل آدم خوار تهدید نمی‎شود، اما سیستم قدیمی ترشح کننده‌ی آدرنالین که بدن انسـان را در برابر چنان تهدیدهایی محافظت می‎کرده است، در برابر تهدیـدهای مـدرن نیز به همان روش قـدیمی واکنش نشان می‎دهد. امروزه تهدید‎های زندگی انسان معمولاً به صورت ترس از بحران مالی یا از دست دادن موقعیت شغلی و یا مشکلات خانوادگی و امثال آن جلوه‎گر می‎شود. اگرچه این قبیل تنش‌های جامعه‌ی مدرن خطرات غیر واقعی هستند، ذهنِ نگران و مضطرب آنها را واقعی تلقی می‎کند. از آنجا که بحران‎های دنیای مدرن حد و مرزی ندارد و هرگز پایان نمی‎پذیرد، بدن بسیاری از مردم به‌طور مداوم نسبت به آنها واکنش نشان می‎دهد. این حالت تنش و اتلاف مداوم انرژی، منجر به بیماری‎های جسمی و روحی می‎شود. علاوه بر این بزرگ‌ترین مکانیسم دفاعی بدن انسان به دلیل استفاده‌ی بیش از حد فرسوده می‌شود و به این ترتیب بسیاری از مردم خود را در مقابل خطرهای واقعی ناتوان می‎بینند. افزایش روزافزون تعداد قربانیان شوک ناشی از مواجهه‌ی ناگهانی با موقعیت‎های خطرناک واقعی تأیید کننده‌ی این مطلب است. پزشکان و دانشمندان معتقدند که مراقبه یکی از بهترین شیوه‌ها برای درمان این عارضه است. مراقبه باعث آرامش ذهن می‎شود و همواره با کاوش در زوایای روح انسان همراه است.

منبع

تشکر شده توسط: gdid , REZA HAJISALIMI , iranboy , yu3f , بهداد , مهدی گل محمدی , Delta.H , jahanagahi , Haavin , Mrs.Seyedi , mahdi5e , maha.h
11-19-2012, 03:34 PM
ارسال: #7
میدونم این تاپیک خیلی قدیمیه ولی دو تا سوال در مورد امواج آلفا دارم:
1- فرو رفتن در امواج آلفا برای داشتن یه تجسم خلاق ایده آله. درسته؟ یعنی مقدمه ی تجسم خلاقه؟
2- این شمارش معکوس ها رو که انجام دادیم بعد از اینکه به 1 رسیدیم شروع به تجسم خلاق کنیم؟ یعنی در طول مدت شمارش به چیزی فکر نکنیم؟ نهایتا از 1 تا 5 و خروج از حالت آلفا؟
در واقع این ترتیب؟ شمارش معکوس-تجسم خلاق-شمارش از 1 تا5 - خروج از آلفا

گر در طلب لقمه نانی، نانی ----------- گر در طلب گوهر کانی، کانی
این نکته رمز اگر بدانی،دانی ----------- هر چیز که اندر پی آنی، آنی
"مولانا"
 تشکر شده توسط: yu3f , بهداد , مهدی گل محمدی , Delta.H , jahanagahi , Mrs.Seyedi
11-19-2012, 03:44 PM
ارسال: #8
(11-19-2012 03:34 PM)پرواز نوشته شده توسط:  میدونم این تاپیک خیلی قدیمیه ولی دو تا سوال در مورد امواج آلفا دارم:
1- فرو رفتن در امواج آلفا برای داشتن یه تجسم خلاق ایده آله. درسته؟ یعنی مقدمه ی تجسم خلاقه؟
2- این شمارش معکوس ها رو که انجام دادیم بعد از اینکه به 1 رسیدیم شروع به تجسم خلاق کنیم؟ یعنی در طول مدت شمارش به چیزی فکر نکنیم؟ نهایتا از 1 تا 5 و خروج از حالت آلفا؟
در واقع این ترتیب؟ شمارش معکوس-تجسم خلاق-شمارش از 1 تا5 - خروج از آلفا

کاملا درست نوشتید . حالت الفا را هر فردی تجربه کنه اوایل شاید به خواب نمیه عمیقی ( چرت ) فرو بره اما ناراحت نباشید نم نم با تکرار تمارین همه چی زدرست میشه . تلفیق مراقبه ( مدیتیشن ) با تجسم خلاق مخصوص افرادی است که در روند خلق به تمرین موفقیت - خواسته مشغولند که غوغا میکنه
با سپاس
 تشکر شده توسط: پرواز , مهدی گل محمدی , Delta.H , Mrs.Seyedi , bitumen , maha.h
11-19-2012, 03:49 PM
ارسال: #9
بی نهایت ممنونم. اگر بخوام همزمان با این شمارش معکوس و سپس تجسم خلاق، موسیقی های آرامشبخش هم گوش بدم از همون ابتدا موسیقی رو اجرا کنم درسته؟

گر در طلب لقمه نانی، نانی ----------- گر در طلب گوهر کانی، کانی
این نکته رمز اگر بدانی،دانی ----------- هر چیز که اندر پی آنی، آنی
"مولانا"
 تشکر شده توسط: بهداد , مهدی گل محمدی , Mrs.Seyedi
11-19-2012, 03:56 PM
ارسال: #10
(11-19-2012 03:49 PM)پرواز نوشته شده توسط:  بی نهایت ممنونم. اگر بخوام همزمان با این شمارش معکوس و سپس تجسم خلاق، موسیقی های آرامشبخش هم گوش بدم از همون ابتدا موسیقی رو اجرا کنم درسته؟

بله حتما باید موسیقی های آرامبخش New Age که مختص مراقبه طراحی شدند بشنوید تا زودتر آروم بگیرید . سبکهای Ambient و خصوصا New Age بر مبنای پیدایش خلقت و آفرینش ساخته میشوند . اگر وقت بشه یک البوم برای انجمن اپلود میکنم که همه دانلود کنند
با سپاس
 تشکر شده توسط: پرواز , Haavin , Mrs.Seyedi , mahdi5e
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  یه نامه به دستم رسیده خودتون قضاوت کنید afshin67 10 2,032 07-08-2013 10:04 AM
آخرین ارسال: محسن قلي زاده
  لحظه های آرام و رمانتیک با شمع‌های مناسب.......... mallarme 0 606 05-11-2013 02:38 PM
آخرین ارسال: mallarme
  21 گام برای رسیدن به آرامش minoo 0 949 04-09-2013 08:12 PM
آخرین ارسال: minoo
  10 روش تبدیل استرس به آرامش صدفی 0 886 02-14-2013 01:03 AM
آخرین ارسال: صدفی
  چطور با دکوراسیون انرژی مثبت جذب کنیم؟ بهداد 7 1,522 11-04-2012 04:12 PM
آخرین ارسال: بهداد
  به او اعتماد کن... کامیار کاظمی 0 566 10-16-2012 12:12 AM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی
  کاهش استرس با رنگ‌ها صدفی 0 607 10-06-2012 09:11 PM
  امروزم را با این جمله شروع می کنم. کامیار کاظمی 32 5,315 08-21-2012 12:22 AM
آخرین ارسال: درناز
  هر اتفاقی حتما به صلاح شماست! کامیار کاظمی 4 1,009 05-27-2012 01:39 AM
آخرین ارسال: MARYAR
  به دست آوردن آرامش ظرف 5 دقیقه صدفی 0 734 05-17-2012 08:56 PM
  به دنیا آمده اید تا.... مهدی گل محمدی 4 965 11-14-2011 02:59 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
  بیایید با هم رو راست باشیم ! دلشاد حسین پور 32 5,958 09-06-2011 01:27 AM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست مهدی گل محمدی 2 1,583 07-02-2011 09:48 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  آرزوهاي گفته‌نشده پسري كوچك با آرزوهاي بزرگ jahanagahi 0 743 06-01-2011 08:30 AM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS