ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید)
زمان کنونی: 05-03-2024, 05:22 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: rezaranjbaran
آخرین ارسال: binam
پاسخ: 12
بازدید: 4076

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امیتازات : 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-31-2013, 03:12 PM
ارسال: #1
من تابستان امسال با کلي تحقيق و تفحص بالاخره به اين نتيجه رسيدم که تنها راه پولدار شدن و ميليونر شدن , "يادگيري تراش سنگهاي قيمتيه" و از اونجاييکه سنگ راف يا خام عقيق يا جاسپر يا زمرد يا ياقوت ارزونه و بعد از تراش خوردن ارزش افزودش خيلي زياد ميشه ,ديگه رفتم دنبال يادگيري تراش سنگ هاي قيمتي.

خلاصه توي اصفهان خيلي سريع يه کارگاه تراش سنگهاي قيمتي را پيدا کردم و با پرداخت مبلغ 700 هزار تومن (که ايشالا حرامشون باشه) وارد کلاسشون شدم.
قبل از ثبت نام اصلا بهم ضعف ها و مشکلات بيزينس سنگ هاي قيمتي را نگفتن و منو با چرب زبوني اغفال کردن تا پولو بهشون بپردازم و برم تراش سنگهاي قيمتي را ياد بگيرم.

در حين دوره ي تراش سنگهاي قيمتي (و يادگيري تراش هاي مختلفي مثل تراش دامله و يمني) , مربي اون کلاس تازه بعد از ثبت نام و واریز پول , شروع کرد به باز کردن سر صحبت با من و اينکه سنگهاي تراش خورده را مغازه دار ها با همون قيمتي که ميفروشن ,نميخرن و پولي که به توليد کننده ي سنگ قيمتي ميپردازن "تنها کسري (مثل يک چهارم يا يک پنجم يا حتي يک بيستم و غيره) از مبلغيه که پشت ويترين مغازشون ميزنن".و این مسئله نه تنها در مورد تراش سنگهای قیمتی صدق میکنه ,بلکه حتی در مورد طلا و جواهر سازی هم به همین منواله.یعنی مثلا مغازه دار هر گرم نقره را از تولید کننده میخره 2000 تومن به ازائ هر گرم ,ولی همون توی مغازش به ازائ هر گرم میفروشه 8000 هزار تومن.
يعني در اصطلاح "بز خر" ميکنن جنسو از تولید کننده.

به عنوان مثال اگر فرد توليد کننده بياد يک کيلوگرم سنگ عقيق راف و غير تراش خورده بخره به قيمت 500 هزار تومن و بعد از تراش دادن اين سنگ و تبديل اون به مثلا 100 تا نگين عقيق ,اونو بخواد به مغازه دار بفروشه,مغازه دار تمام اون 100 تا نگينو ميخره 1 ميليون تومن و بعد مياد با سوار کردن اون نگين هاي ارزان خريده شده از اون توليد کننده ي نگين نگون بخت! روي رکاب نقره , هر انگشترو مثلا ميفروشه 100 هزار تومن.(در حاليکه شايد براي خودش 10 هزار تومن در اومده باشه).

ميپرسين چطوري؟
بهتون ميگم.
اينکه مغازه دار نگينا رو خيلي خيلي ارزون ميخره دليل داره :
1. انگشترها ممکنه تا ساليان سال توي اون مغازه به فروش نرسه و بشه ضرر فروشنده.
2.مغازه دار طلا و جواهر بايد 2 ميليون تومن ماهيانه اجاره مغازشو بده.
3.مغازه داري کردن در مغازه ي طلا و جواهر بدليل امکان سرقت و دزدي ,شغل بسيار خطرناکيه و با جان صاحب مغازه سر و کار داره .
و.............

حالا توليد کننده چقدر از اون توليد خودش سود کرده ؟
اينم بهتون ميگم:

توليد کننده ي نگون بخت اومده 500 هزار تومن سنگ راف يا خام عقيق را خريده و در اثر تراش 20 درصد سنگ هم پرت شده و از اون 1 ميليون تومني که در آورده اگه 500 هزار را کم کنيم بابت خرید سنگ خام ,ميمونه 500 هزار تومن. و اگر هم از اون 500 هزار تومن سود, 20 درصدش ضایعات و پرتی ها بشه ,ميمونه 400 هزار تومن و از همين 400 هزار تومن هم توليد کننده بايد هزينه ي استهلاک دستگاه تراش و خريد سمباده و ... را بپردازه که من اونجحوريکه حساب کردم فقط بين 150-200 هزار تومن سود نصيب توليد کننده ه اي ميشه که 100 عدد نگين درست کرده ظرف حدود 2 هفته!
-------------

من خودم توي زندگي تجارب زيادي داشتم و کارهاي مختلفي را امتحان کردم ولي ميخوام اينو بهتون بگم که واقعا نمیشه آدم به راحتی پول در بیاره.
برای پول باید آدم خیلی زحمت بکشه.
اینو دیگه خودم با پوست و گوشت استخوانم درک کردم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: tondar12 , successman , حمید رضا غ , سیدمهدی هاشمی , alma , jujushow , مهدی 1 , مصطفي , odise , شرکت پارسیان , mjdehghani , یوسف خادم پیر , mrhm , iran , koruosh , sashasasha
12-31-2013, 04:09 PM
ارسال: #2
RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید)
دوست عزیز شما هنر بسیار ارزشمندی رو کسب کردین و جای تبریک فراوان داره چیزی که مهمه بهتره نگاه سنتی رو به بازار این سنگها کنار بذارید و با انجام سبکی خلاقانه ضمن فروش بالا به سود عالی هم برسید.کلا تلفیق سبکهای مختلف هنری خوب جواب میده .

موفق باشید
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , mailforpts , شرکت پارسیان , amirE5Ey , مهدی 1
12-31-2013, 05:03 PM
ارسال: #3
میتونید روی فروش اینترنتی حساب باز کنید . نه هزینه اجاره مغازه داره نه چیزی . یه سری عکس پیدا میکنید میزارید توی سایت بعد هر وقت سفارش گرفتید اونو میسازید تا نخوایید از اول سرمایه زیادی صرفش کنید .

البته ممکنه خود سنگ تراش خورده رو افراد عادی زیاد نخرند ولی خوب واسه اونم میشه یه کارایی کرد ...
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , mailforpts , شرکت پارسیان , alma , amirE5Ey , مهدی 1
01-01-2014, 05:34 PM
ارسال: #4
من خیلی دنبال محاسبه این کار برای شروع بودم و فکر میکردم سود بالایی داره ممنون که راهنمایی کردین

تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
که رحم اگر نکند مدعی خدا بکند
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: alma , amirE5Ey
01-01-2014, 07:07 PM
ارسال: #5
خوب شما سه دلیل رو برای مغازه دار آوردین که واقعاً هزینه بره
شما 30تا 40درصد ارزش افزوده دارید که خوب بدک نیست .
شما نقره کاری رو هم یاد بگیررکاب و سنگ رو با هم بساز و انگشتر کامل بفروش. این یه نمونه . همیشه باید برای سود آوری بیشتر یه ایده نو به کار بست

حتماً می شود
باید بخواهی
دهقانی 09132648046
 تشکر شده توسط: amirE5Ey , مهدی 1 , اقاي ايـــده , alma
01-01-2014, 11:28 PM
ارسال: #6
داداش من هم مخراجکاره ( سنگ هایی مثل باگ ، برلیان ، زمرد ، یاقوت و ... را روی پایه یا همون طلا سوار می کنه ) سودش بدک نیست. فقط برای این کار ها اولا چشم و دوما حوصله و سوما خلاقیت می خواد. چند بار بهش گفتم برو پایه سازیم یاد بگیر جواهرات شیک و تک درست کن و بفروش. بخدا اگه من مخراجکاری و پایه سازی رو بلد بودم نه تنها بازار ایران تو دستم می گرفتم بلکه کاری می کردم توی دنیا اسم جواهر بیاد جواهر با برند من بشناسن. حیف. بهترین صنعت برای کار کردنه فقط باید خلاقیت داشته باشی همین و بس.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , alma
01-02-2014, 12:04 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-02-2014 12:28 AM، توسط مهدی 1.)
ارسال: #7
رضا جون

از قدیم گفتن صدای دهل شنیدن از دور خوشه
هر کاری را از دور نگاه کنی ، عالیه و با یک دودوتا چهارتای ساده به این نتیجه می رسی که صاحبانش دارن پول پارو می کنند
اما وقتی در بطن کار وارد می شی می بینی که انگار نه ، هزینه های دیگه ای هم هست ، خواب بازار ، سود سرمایه ، اجاره ها ، عوارض ها و مالیات ، هزینه های شخصی و خانوادگی و هزارجو خرده خرج دیگه آخرش به این نتیجه می رسی که اینم یک کاریه مثل همه کارها ، یعنی شغل عوام مردم ، حالا یک شغل یکم بهتره ، یک شغل یکم بدتر ولی معمولا همه در یک سطح هست.

اگر دنبال پرش و میلیاردر شدن یک شبه و کارنکردن و پول دراوردن و از این قبیل مسائل هستید ، تو این فازها نباید وارد بشید

اما این صحبت ها را برای چی گفتم ، برای اینکه بدونی سراغ هر کاری بری آش همینه و کاسه همین
ولی این را بدون همه کارها ، دقت کن همه کارها پتانسیل ترقی و پیشرفت و به قولی بلند کردن آدم را دارن ، باید توی اون کار میانبر ها را پیدا کنی ، ایده نو ، کار نو ، صنعتی کردن ، جذب کارگر و کارمند و ... به راحتی ، راحت تر از اونی که قابل تصور باشه می شه درامد را چند ده برابر کرد. این شاخه و اون شاخه پریدن فایده نداره ، کار تخصصی هم همیشه بهتر جواب می ده . اگه به این کاری که شروع کردی علاقه داری ، بچسب بهش ، با پشتکار ادامش بده ، و گوشه ذهنت دنبال میانبره باش ، کافی اون را پیدا کنی ، اون زمانه که می شه ره میلیاردر شدن را جهشی طی کنی !

یک توصیه برادرانه هم می کنم به دوستانی که تا اسم افزایش درامد میاد ، سریع پیشنهاد اضافه کردن کار جدید می دهند ، مثلا تو کار شما ، شما باید زمانی کار ساخت رکاب را هم به برنامه کارت اضافه کنی ، که تو این کار فعلی فول فول شده باشی و کارگرهات دارن کار می کنند و نگین می تراشند. مشتری ها سفارشاتشون توی صف باشه و به قولی شما شناخته شده باشید . اون زمان تازه زمان فکر کردن به توسعه کار در جها عرضی هست

یکبار دیگه می گم کار تخصصی همیشه و همیشه سودش بالاتره ، دردسرش کمتر ، معرفیتش بیشتر و ...

برات آرزوی موفقیت می کنم

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: اقاي ايـــده , alma , rasoul.es1989 , tondar12 , iran , sashasasha
01-02-2014, 03:12 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-02-2014 03:15 PM، توسط rezaranjbaran.)
ارسال: #8
(12-31-2013 04:09 PM)alma نوشته شده توسط:  دوست عزیز شما هنر بسیار ارزشمندی رو کسب کردین و جای تبریک فراوان داره چیزی که مهمه بهتره نگاه سنتی رو به بازار این سنگها کنار بذارید و با انجام سبکی خلاقانه ضمن فروش بالا به سود عالی هم برسید.کلا تلفیق سبکهای مختلف هنری خوب جواب میده .

موفق باشید

من آدمایی را هم در این وادی باهاشون آشنا شدم که "میخواستن خلاقیت به خرج بدن" ولی با سر زمین خوردن.
بیشتر از "هنر" ,این "باند بازی" هست که در مملکت ما به درد میخوره.
(12-31-2013 05:03 PM)jujushow نوشته شده توسط:  میتونید روی فروش اینترنتی حساب باز کنید . نه هزینه اجاره مغازه داره نه چیزی . یه سری عکس پیدا میکنید میزارید توی سایت بعد هر وقت سفارش گرفتید اونو میسازید تا نخوایید از اول سرمایه زیادی صرفش کنید .

البته ممکنه خود سنگ تراش خورده رو افراد عادی زیاد نخرند ولی خوب واسه اونم میشه یه کارایی کرد ...

از قضا همون آقای که بهمون درس میداد ,خودش فروشگاه اینترنتی داشت و دقیقا این جمله ی خودشه :

"من الان 3 ساله این سایتو دارم و اگه درآمد خوب برام میداشت ,100 سال نمیومدم این آموزشگاه تدریس سنگ تراشی کنم برای ساعتی 8 هزار تومن"
 تشکر شده توسط: iran
01-02-2014, 03:24 PM
ارسال: #9
(01-01-2014 07:07 PM)mjdehghani نوشته شده توسط:  خوب شما سه دلیل رو برای مغازه دار آوردین که واقعاً هزینه بره
شما 30تا 40درصد ارزش افزوده دارید که خوب بدک نیست .
شما نقره کاری رو هم یاد بگیررکاب و سنگ رو با هم بساز و انگشتر کامل بفروش. این یه نمونه . همیشه باید برای سود آوری بیشتر یه ایده نو به کار بست

اتفاقا من قبل از یادگیری تراش سنگ های قیمتی , خودم تحقیقات کامل کامل کاملی را راجع به طلا و نقره کاری انجام دادم.

فرض میکنیم قیمت نقره گرمی 2000 تومان باشه و شما با ریخته گری کردن (یا فرم دادن بهش با قالب آماده) ی 7 گرم نقره, اونو میکنی یه نقره ی شکل و فرم دار و مثلا ازش رکاب انگشتر میسازی.خب؟.حالا نکته شیرین ماجرا اینه که مغازه دار که همون رکابو که تو درست کردی با اجرت 2300 تومن به ازائ هر گرم ازت میخره ,اما وقتی بعدها یه مشتری ای بیاد توی مغازش ,از قرار گرمی 5000 هزار تومان اون رکابو حساب میکنه با مشتری.(به همون دلایلی که در پست اول گفتم و اشاره کردم بهشون.)

فقط یه راه داره که کسی که خودش طلا و نقره کاره بتونه سود در بیاره از کارش و اونم اینه که خودش اصلا مغازه داشته باشه و مجبور نشه که به دلیل بی مغازگی ! بره اون محصول خودشو به یه مغازه دار با قیمت بسیار ناچیز بفروشه.
مغازه هم اگه آدم بخواد بزنه باید:
20 میلیون پول رهن بدی+حداقل 1 میلیون تومن اجاره+خرید اقلا 100 میلیون تومن طلا و منسوجات طلا برای گذاشتن پشت ویترین مغازه.
01-02-2014, 09:40 PM
ارسال: #10
(12-31-2013 03:12 PM)rezaranjbaran نوشته شده توسط:  من تابستان امسال با کلي تحقيق و تفحص بالاخره به اين نتيجه رسيدم که تنها راه پولدار شدن و ميليونر شدن , "يادگيري تراش سنگهاي قيمتيه" و از اونجاييکه سنگ راف يا خام عقيق يا جاسپر يا زمرد يا ياقوت ارزونه و بعد از تراش خوردن ارزش افزودش خيلي زياد ميشه ,ديگه رفتم دنبال يادگيري تراش سنگ هاي قيمتي.

خلاصه توي اصفهان خيلي سريع يه کارگاه تراش سنگهاي قيمتي را پيدا کردم و با پرداخت مبلغ 700 هزار تومن (که ايشالا حرامشون باشه) وارد کلاسشون شدم.
قبل از ثبت نام اصلا بهم ضعف ها و مشکلات بيزينس سنگ هاي قيمتي را نگفتن و منو با چرب زبوني اغفال کردن تا پولو بهشون بپردازم و برم تراش سنگهاي قيمتي را ياد بگيرم.

در حين دوره ي تراش سنگهاي قيمتي (و يادگيري تراش هاي مختلفي مثل تراش دامله و يمني) , مربي اون کلاس تازه بعد از ثبت نام و واریز پول , شروع کرد به باز کردن سر صحبت با من و اينکه سنگهاي تراش خورده را مغازه دار ها با همون قيمتي که ميفروشن ,نميخرن و پولي که به توليد کننده ي سنگ قيمتي ميپردازن "تنها کسري (مثل يک چهارم يا يک پنجم يا حتي يک بيستم و غيره) از مبلغيه که پشت ويترين مغازشون ميزنن".و این مسئله نه تنها در مورد تراش سنگهای قیمتی صدق میکنه ,بلکه حتی در مورد طلا و جواهر سازی هم به همین منواله.یعنی مثلا مغازه دار هر گرم نقره را از تولید کننده میخره 2000 تومن به ازائ هر گرم ,ولی همون توی مغازش به ازائ هر گرم میفروشه 8000 هزار تومن.
يعني در اصطلاح "بز خر" ميکنن جنسو از تولید کننده.

به عنوان مثال اگر فرد توليد کننده بياد يک کيلوگرم سنگ عقيق راف و غير تراش خورده بخره به قيمت 500 هزار تومن و بعد از تراش دادن اين سنگ و تبديل اون به مثلا 100 تا نگين عقيق ,اونو بخواد به مغازه دار بفروشه,مغازه دار تمام اون 100 تا نگينو ميخره 1 ميليون تومن و بعد مياد با سوار کردن اون نگين هاي ارزان خريده شده از اون توليد کننده ي نگين نگون بخت! روي رکاب نقره , هر انگشترو مثلا ميفروشه 100 هزار تومن.(در حاليکه شايد براي خودش 10 هزار تومن در اومده باشه).

ميپرسين چطوري؟
بهتون ميگم.
اينکه مغازه دار نگينا رو خيلي خيلي ارزون ميخره دليل داره :
1. انگشترها ممکنه تا ساليان سال توي اون مغازه به فروش نرسه و بشه ضرر فروشنده.
2.مغازه دار طلا و جواهر بايد 2 ميليون تومن ماهيانه اجاره مغازشو بده.
3.مغازه داري کردن در مغازه ي طلا و جواهر بدليل امکان سرقت و دزدي ,شغل بسيار خطرناکيه و با جان صاحب مغازه سر و کار داره .
و.............

حالا توليد کننده چقدر از اون توليد خودش سود کرده ؟
اينم بهتون ميگم:

توليد کننده ي نگون بخت اومده 500 هزار تومن سنگ راف يا خام عقيق را خريده و در اثر تراش 20 درصد سنگ هم پرت شده و از اون 1 ميليون تومني که در آورده اگه 500 هزار را کم کنيم بابت خرید سنگ خام ,ميمونه 500 هزار تومن. و اگر هم از اون 500 هزار تومن سود, 20 درصدش ضایعات و پرتی ها بشه ,ميمونه 400 هزار تومن و از همين 400 هزار تومن هم توليد کننده بايد هزينه ي استهلاک دستگاه تراش و خريد سمباده و ... را بپردازه که من اونجحوريکه حساب کردم فقط بين 150-200 هزار تومن سود نصيب توليد کننده ه اي ميشه که 100 عدد نگين درست کرده ظرف حدود 2 هفته!
-------------

من خودم توي زندگي تجارب زيادي داشتم و کارهاي مختلفي را امتحان کردم ولي ميخوام اينو بهتون بگم که واقعا نمیشه آدم به راحتی پول در بیاره.
برای پول باید آدم خیلی زحمت بکشه.
اینو دیگه خودم با پوست و گوشت استخوانم درک کردم.

سلام.
شما هیچ تحقیقی درمورد صادراتشون به کشورهای اروپایی وامریکایی کردین؟
میگن سودخوبی داره.
میگم شما سنگ خام رو بخرتراششون بده صادرشون کن.
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نيازمند سرمايه براي ايده اي با سود بالا ghghafoori 0 562 12-08-2016 02:05 PM
آخرین ارسال: ghghafoori
  نظرسنجی:شما کدام شغل را میپسندید؟حتما شرکت کنید.مهم است m_grate29 52 10,352 08-16-2015 12:45 AM
آخرین ارسال: zy13
  طرح بزرگ ب.... کنسرت موسیقی - سود بالا در مدت اندک Skp 35 4,898 08-23-2014 02:53 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  نوشته بسیار زیبا درمورد دوستی از سروش صحت goldmen 13 2,630 11-08-2013 08:02 PM
  داشته هاتونو دست کم نگیرید ... m-jalalvand 0 486 09-14-2013 03:25 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  سود بالای 20% موسسات اعتباری را باور نکنید ! pars_gostar 1 682 09-03-2013 09:01 AM
آخرین ارسال: hotdvd
  می خواهید میلیونر باشید، این گزارش را بخوانید m-jalalvand 0 694 07-20-2013 04:00 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  چه ازدواج کرده باشید،چه ازدواج نکرده باشید.باید حتما بخوانید مهدی گل محمدی 19 3,994 04-24-2013 03:38 PM
آخرین ارسال: habib tousi
  بیا صادقانه تعریف کن تا حالا سر چند نفر کلاه گذاشتی یا کم کاری کردی؟ سعید یوسفی 20 4,307 02-27-2013 09:06 PM
آخرین ارسال: سعید یوسفی
  بگذارید بگندد!! (حتما بخوانید.) کامیار کاظمی 14 2,773 10-07-2012 01:16 PM
آخرین ارسال: mir abbas
  حتما مطالعه کنید mohammadshamosi 24 3,557 07-30-2012 07:44 PM
آخرین ارسال: vahid61
  شما چه نوع ملکی میخرید که سود آور باشد؟ ahmad rezaee 12 2,424 06-13-2012 10:56 PM
آخرین ارسال: miliyarder javan
  هیچگاه داشته های خود را دست کم نگیرید مهتاب 1 669 05-30-2012 11:49 PM
آخرین ارسال: بهنام ذوالفقارزاده
  نظرسنجی:شما کدام شغل را میپسندید؟حتما شرکت کنید.مهم است m_grate29 0 1,036 04-20-2012 11:14 PM
آخرین ارسال: m_grate29
  ایده ای برای افزایش سود تاکسیران ها مهدی گل محمدی 11 2,446 02-09-2012 11:17 AM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  ویلایی بسیار شیک جهت برگزاری سمینار SHAHROKH 1 790 01-18-2012 01:14 AM
  این یادداشت را بخوانید تا حیرت کنید! مهدی گل محمدی 3 1,052 01-13-2012 11:04 PM
آخرین ارسال: shahram......32
  سود يك شبه در صف خريد سكه MARYAR 14 2,935 12-24-2011 07:23 PM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS