سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: اعضای سایت ، اهداف و بحث های شخصی (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) (/showthread.php?tid=10418)

صفحه ها: 1 2

سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - rezaranjbaran - 12-31-2013 03:12 PM

من تابستان امسال با کلي تحقيق و تفحص بالاخره به اين نتيجه رسيدم که تنها راه پولدار شدن و ميليونر شدن , "يادگيري تراش سنگهاي قيمتيه" و از اونجاييکه سنگ راف يا خام عقيق يا جاسپر يا زمرد يا ياقوت ارزونه و بعد از تراش خوردن ارزش افزودش خيلي زياد ميشه ,ديگه رفتم دنبال يادگيري تراش سنگ هاي قيمتي.

خلاصه توي اصفهان خيلي سريع يه کارگاه تراش سنگهاي قيمتي را پيدا کردم و با پرداخت مبلغ 700 هزار تومن (که ايشالا حرامشون باشه) وارد کلاسشون شدم.
قبل از ثبت نام اصلا بهم ضعف ها و مشکلات بيزينس سنگ هاي قيمتي را نگفتن و منو با چرب زبوني اغفال کردن تا پولو بهشون بپردازم و برم تراش سنگهاي قيمتي را ياد بگيرم.

در حين دوره ي تراش سنگهاي قيمتي (و يادگيري تراش هاي مختلفي مثل تراش دامله و يمني) , مربي اون کلاس تازه بعد از ثبت نام و واریز پول , شروع کرد به باز کردن سر صحبت با من و اينکه سنگهاي تراش خورده را مغازه دار ها با همون قيمتي که ميفروشن ,نميخرن و پولي که به توليد کننده ي سنگ قيمتي ميپردازن "تنها کسري (مثل يک چهارم يا يک پنجم يا حتي يک بيستم و غيره) از مبلغيه که پشت ويترين مغازشون ميزنن".و این مسئله نه تنها در مورد تراش سنگهای قیمتی صدق میکنه ,بلکه حتی در مورد طلا و جواهر سازی هم به همین منواله.یعنی مثلا مغازه دار هر گرم نقره را از تولید کننده میخره 2000 تومن به ازائ هر گرم ,ولی همون توی مغازش به ازائ هر گرم میفروشه 8000 هزار تومن.
يعني در اصطلاح "بز خر" ميکنن جنسو از تولید کننده.

به عنوان مثال اگر فرد توليد کننده بياد يک کيلوگرم سنگ عقيق راف و غير تراش خورده بخره به قيمت 500 هزار تومن و بعد از تراش دادن اين سنگ و تبديل اون به مثلا 100 تا نگين عقيق ,اونو بخواد به مغازه دار بفروشه,مغازه دار تمام اون 100 تا نگينو ميخره 1 ميليون تومن و بعد مياد با سوار کردن اون نگين هاي ارزان خريده شده از اون توليد کننده ي نگين نگون بخت! روي رکاب نقره , هر انگشترو مثلا ميفروشه 100 هزار تومن.(در حاليکه شايد براي خودش 10 هزار تومن در اومده باشه).

ميپرسين چطوري؟
بهتون ميگم.
اينکه مغازه دار نگينا رو خيلي خيلي ارزون ميخره دليل داره :
1. انگشترها ممکنه تا ساليان سال توي اون مغازه به فروش نرسه و بشه ضرر فروشنده.
2.مغازه دار طلا و جواهر بايد 2 ميليون تومن ماهيانه اجاره مغازشو بده.
3.مغازه داري کردن در مغازه ي طلا و جواهر بدليل امکان سرقت و دزدي ,شغل بسيار خطرناکيه و با جان صاحب مغازه سر و کار داره .
و.............

حالا توليد کننده چقدر از اون توليد خودش سود کرده ؟
اينم بهتون ميگم:

توليد کننده ي نگون بخت اومده 500 هزار تومن سنگ راف يا خام عقيق را خريده و در اثر تراش 20 درصد سنگ هم پرت شده و از اون 1 ميليون تومني که در آورده اگه 500 هزار را کم کنيم بابت خرید سنگ خام ,ميمونه 500 هزار تومن. و اگر هم از اون 500 هزار تومن سود, 20 درصدش ضایعات و پرتی ها بشه ,ميمونه 400 هزار تومن و از همين 400 هزار تومن هم توليد کننده بايد هزينه ي استهلاک دستگاه تراش و خريد سمباده و ... را بپردازه که من اونجحوريکه حساب کردم فقط بين 150-200 هزار تومن سود نصيب توليد کننده ه اي ميشه که 100 عدد نگين درست کرده ظرف حدود 2 هفته!
-------------

من خودم توي زندگي تجارب زيادي داشتم و کارهاي مختلفي را امتحان کردم ولي ميخوام اينو بهتون بگم که واقعا نمیشه آدم به راحتی پول در بیاره.
برای پول باید آدم خیلی زحمت بکشه.
اینو دیگه خودم با پوست و گوشت استخوانم درک کردم.

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - alma - 12-31-2013 04:09 PM

دوست عزیز شما هنر بسیار ارزشمندی رو کسب کردین و جای تبریک فراوان داره چیزی که مهمه بهتره نگاه سنتی رو به بازار این سنگها کنار بذارید و با انجام سبکی خلاقانه ضمن فروش بالا به سود عالی هم برسید.کلا تلفیق سبکهای مختلف هنری خوب جواب میده .

موفق باشید

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - jujushow - 12-31-2013 05:03 PM

میتونید روی فروش اینترنتی حساب باز کنید . نه هزینه اجاره مغازه داره نه چیزی . یه سری عکس پیدا میکنید میزارید توی سایت بعد هر وقت سفارش گرفتید اونو میسازید تا نخوایید از اول سرمایه زیادی صرفش کنید .

البته ممکنه خود سنگ تراش خورده رو افراد عادی زیاد نخرند ولی خوب واسه اونم میشه یه کارایی کرد ...

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - مینو. - 01-01-2014 05:34 PM

من خیلی دنبال محاسبه این کار برای شروع بودم و فکر میکردم سود بالایی داره ممنون که راهنمایی کردین

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - mjdehghani - 01-01-2014 07:07 PM

خوب شما سه دلیل رو برای مغازه دار آوردین که واقعاً هزینه بره
شما 30تا 40درصد ارزش افزوده دارید که خوب بدک نیست .
شما نقره کاری رو هم یاد بگیررکاب و سنگ رو با هم بساز و انگشتر کامل بفروش. این یه نمونه . همیشه باید برای سود آوری بیشتر یه ایده نو به کار بست

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - amirE5Ey - 01-01-2014 11:28 PM

داداش من هم مخراجکاره ( سنگ هایی مثل باگ ، برلیان ، زمرد ، یاقوت و ... را روی پایه یا همون طلا سوار می کنه ) سودش بدک نیست. فقط برای این کار ها اولا چشم و دوما حوصله و سوما خلاقیت می خواد. چند بار بهش گفتم برو پایه سازیم یاد بگیر جواهرات شیک و تک درست کن و بفروش. بخدا اگه من مخراجکاری و پایه سازی رو بلد بودم نه تنها بازار ایران تو دستم می گرفتم بلکه کاری می کردم توی دنیا اسم جواهر بیاد جواهر با برند من بشناسن. حیف. بهترین صنعت برای کار کردنه فقط باید خلاقیت داشته باشی همین و بس.

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - مهدی 1 - 01-02-2014 12:04 AM

رضا جون

از قدیم گفتن صدای دهل شنیدن از دور خوشه
هر کاری را از دور نگاه کنی ، عالیه و با یک دودوتا چهارتای ساده به این نتیجه می رسی که صاحبانش دارن پول پارو می کنند
اما وقتی در بطن کار وارد می شی می بینی که انگار نه ، هزینه های دیگه ای هم هست ، خواب بازار ، سود سرمایه ، اجاره ها ، عوارض ها و مالیات ، هزینه های شخصی و خانوادگی و هزارجو خرده خرج دیگه آخرش به این نتیجه می رسی که اینم یک کاریه مثل همه کارها ، یعنی شغل عوام مردم ، حالا یک شغل یکم بهتره ، یک شغل یکم بدتر ولی معمولا همه در یک سطح هست.

اگر دنبال پرش و میلیاردر شدن یک شبه و کارنکردن و پول دراوردن و از این قبیل مسائل هستید ، تو این فازها نباید وارد بشید

اما این صحبت ها را برای چی گفتم ، برای اینکه بدونی سراغ هر کاری بری آش همینه و کاسه همین
ولی این را بدون همه کارها ، دقت کن همه کارها پتانسیل ترقی و پیشرفت و به قولی بلند کردن آدم را دارن ، باید توی اون کار میانبر ها را پیدا کنی ، ایده نو ، کار نو ، صنعتی کردن ، جذب کارگر و کارمند و ... به راحتی ، راحت تر از اونی که قابل تصور باشه می شه درامد را چند ده برابر کرد. این شاخه و اون شاخه پریدن فایده نداره ، کار تخصصی هم همیشه بهتر جواب می ده . اگه به این کاری که شروع کردی علاقه داری ، بچسب بهش ، با پشتکار ادامش بده ، و گوشه ذهنت دنبال میانبره باش ، کافی اون را پیدا کنی ، اون زمانه که می شه ره میلیاردر شدن را جهشی طی کنی !

یک توصیه برادرانه هم می کنم به دوستانی که تا اسم افزایش درامد میاد ، سریع پیشنهاد اضافه کردن کار جدید می دهند ، مثلا تو کار شما ، شما باید زمانی کار ساخت رکاب را هم به برنامه کارت اضافه کنی ، که تو این کار فعلی فول فول شده باشی و کارگرهات دارن کار می کنند و نگین می تراشند. مشتری ها سفارشاتشون توی صف باشه و به قولی شما شناخته شده باشید . اون زمان تازه زمان فکر کردن به توسعه کار در جها عرضی هست

یکبار دیگه می گم کار تخصصی همیشه و همیشه سودش بالاتره ، دردسرش کمتر ، معرفیتش بیشتر و ...

برات آرزوی موفقیت می کنم

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - rezaranjbaran - 01-02-2014 03:12 PM

(12-31-2013 04:09 PM)alma نوشته شده توسط:  دوست عزیز شما هنر بسیار ارزشمندی رو کسب کردین و جای تبریک فراوان داره چیزی که مهمه بهتره نگاه سنتی رو به بازار این سنگها کنار بذارید و با انجام سبکی خلاقانه ضمن فروش بالا به سود عالی هم برسید.کلا تلفیق سبکهای مختلف هنری خوب جواب میده .

موفق باشید

من آدمایی را هم در این وادی باهاشون آشنا شدم که "میخواستن خلاقیت به خرج بدن" ولی با سر زمین خوردن.
بیشتر از "هنر" ,این "باند بازی" هست که در مملکت ما به درد میخوره.
(12-31-2013 05:03 PM)jujushow نوشته شده توسط:  میتونید روی فروش اینترنتی حساب باز کنید . نه هزینه اجاره مغازه داره نه چیزی . یه سری عکس پیدا میکنید میزارید توی سایت بعد هر وقت سفارش گرفتید اونو میسازید تا نخوایید از اول سرمایه زیادی صرفش کنید .

البته ممکنه خود سنگ تراش خورده رو افراد عادی زیاد نخرند ولی خوب واسه اونم میشه یه کارایی کرد ...

از قضا همون آقای که بهمون درس میداد ,خودش فروشگاه اینترنتی داشت و دقیقا این جمله ی خودشه :

"من الان 3 ساله این سایتو دارم و اگه درآمد خوب برام میداشت ,100 سال نمیومدم این آموزشگاه تدریس سنگ تراشی کنم برای ساعتی 8 هزار تومن"

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - rezaranjbaran - 01-02-2014 03:24 PM

(01-01-2014 07:07 PM)mjdehghani نوشته شده توسط:  خوب شما سه دلیل رو برای مغازه دار آوردین که واقعاً هزینه بره
شما 30تا 40درصد ارزش افزوده دارید که خوب بدک نیست .
شما نقره کاری رو هم یاد بگیررکاب و سنگ رو با هم بساز و انگشتر کامل بفروش. این یه نمونه . همیشه باید برای سود آوری بیشتر یه ایده نو به کار بست

اتفاقا من قبل از یادگیری تراش سنگ های قیمتی , خودم تحقیقات کامل کامل کاملی را راجع به طلا و نقره کاری انجام دادم.

فرض میکنیم قیمت نقره گرمی 2000 تومان باشه و شما با ریخته گری کردن (یا فرم دادن بهش با قالب آماده) ی 7 گرم نقره, اونو میکنی یه نقره ی شکل و فرم دار و مثلا ازش رکاب انگشتر میسازی.خب؟.حالا نکته شیرین ماجرا اینه که مغازه دار که همون رکابو که تو درست کردی با اجرت 2300 تومن به ازائ هر گرم ازت میخره ,اما وقتی بعدها یه مشتری ای بیاد توی مغازش ,از قرار گرمی 5000 هزار تومان اون رکابو حساب میکنه با مشتری.(به همون دلایلی که در پست اول گفتم و اشاره کردم بهشون.)

فقط یه راه داره که کسی که خودش طلا و نقره کاره بتونه سود در بیاره از کارش و اونم اینه که خودش اصلا مغازه داشته باشه و مجبور نشه که به دلیل بی مغازگی ! بره اون محصول خودشو به یه مغازه دار با قیمت بسیار ناچیز بفروشه.
مغازه هم اگه آدم بخواد بزنه باید:
20 میلیون پول رهن بدی+حداقل 1 میلیون تومن اجاره+خرید اقلا 100 میلیون تومن طلا و منسوجات طلا برای گذاشتن پشت ویترین مغازه.

RE: سود بسیار کم تراشکار سنگ قیمتی (حتما بخوانید) - یوسف خادم پیر - 01-02-2014 09:40 PM

(12-31-2013 03:12 PM)rezaranjbaran نوشته شده توسط:  من تابستان امسال با کلي تحقيق و تفحص بالاخره به اين نتيجه رسيدم که تنها راه پولدار شدن و ميليونر شدن , "يادگيري تراش سنگهاي قيمتيه" و از اونجاييکه سنگ راف يا خام عقيق يا جاسپر يا زمرد يا ياقوت ارزونه و بعد از تراش خوردن ارزش افزودش خيلي زياد ميشه ,ديگه رفتم دنبال يادگيري تراش سنگ هاي قيمتي.

خلاصه توي اصفهان خيلي سريع يه کارگاه تراش سنگهاي قيمتي را پيدا کردم و با پرداخت مبلغ 700 هزار تومن (که ايشالا حرامشون باشه) وارد کلاسشون شدم.
قبل از ثبت نام اصلا بهم ضعف ها و مشکلات بيزينس سنگ هاي قيمتي را نگفتن و منو با چرب زبوني اغفال کردن تا پولو بهشون بپردازم و برم تراش سنگهاي قيمتي را ياد بگيرم.

در حين دوره ي تراش سنگهاي قيمتي (و يادگيري تراش هاي مختلفي مثل تراش دامله و يمني) , مربي اون کلاس تازه بعد از ثبت نام و واریز پول , شروع کرد به باز کردن سر صحبت با من و اينکه سنگهاي تراش خورده را مغازه دار ها با همون قيمتي که ميفروشن ,نميخرن و پولي که به توليد کننده ي سنگ قيمتي ميپردازن "تنها کسري (مثل يک چهارم يا يک پنجم يا حتي يک بيستم و غيره) از مبلغيه که پشت ويترين مغازشون ميزنن".و این مسئله نه تنها در مورد تراش سنگهای قیمتی صدق میکنه ,بلکه حتی در مورد طلا و جواهر سازی هم به همین منواله.یعنی مثلا مغازه دار هر گرم نقره را از تولید کننده میخره 2000 تومن به ازائ هر گرم ,ولی همون توی مغازش به ازائ هر گرم میفروشه 8000 هزار تومن.
يعني در اصطلاح "بز خر" ميکنن جنسو از تولید کننده.

به عنوان مثال اگر فرد توليد کننده بياد يک کيلوگرم سنگ عقيق راف و غير تراش خورده بخره به قيمت 500 هزار تومن و بعد از تراش دادن اين سنگ و تبديل اون به مثلا 100 تا نگين عقيق ,اونو بخواد به مغازه دار بفروشه,مغازه دار تمام اون 100 تا نگينو ميخره 1 ميليون تومن و بعد مياد با سوار کردن اون نگين هاي ارزان خريده شده از اون توليد کننده ي نگين نگون بخت! روي رکاب نقره , هر انگشترو مثلا ميفروشه 100 هزار تومن.(در حاليکه شايد براي خودش 10 هزار تومن در اومده باشه).

ميپرسين چطوري؟
بهتون ميگم.
اينکه مغازه دار نگينا رو خيلي خيلي ارزون ميخره دليل داره :
1. انگشترها ممکنه تا ساليان سال توي اون مغازه به فروش نرسه و بشه ضرر فروشنده.
2.مغازه دار طلا و جواهر بايد 2 ميليون تومن ماهيانه اجاره مغازشو بده.
3.مغازه داري کردن در مغازه ي طلا و جواهر بدليل امکان سرقت و دزدي ,شغل بسيار خطرناکيه و با جان صاحب مغازه سر و کار داره .
و.............

حالا توليد کننده چقدر از اون توليد خودش سود کرده ؟
اينم بهتون ميگم:

توليد کننده ي نگون بخت اومده 500 هزار تومن سنگ راف يا خام عقيق را خريده و در اثر تراش 20 درصد سنگ هم پرت شده و از اون 1 ميليون تومني که در آورده اگه 500 هزار را کم کنيم بابت خرید سنگ خام ,ميمونه 500 هزار تومن. و اگر هم از اون 500 هزار تومن سود, 20 درصدش ضایعات و پرتی ها بشه ,ميمونه 400 هزار تومن و از همين 400 هزار تومن هم توليد کننده بايد هزينه ي استهلاک دستگاه تراش و خريد سمباده و ... را بپردازه که من اونجحوريکه حساب کردم فقط بين 150-200 هزار تومن سود نصيب توليد کننده ه اي ميشه که 100 عدد نگين درست کرده ظرف حدود 2 هفته!
-------------

من خودم توي زندگي تجارب زيادي داشتم و کارهاي مختلفي را امتحان کردم ولي ميخوام اينو بهتون بگم که واقعا نمیشه آدم به راحتی پول در بیاره.
برای پول باید آدم خیلی زحمت بکشه.
اینو دیگه خودم با پوست و گوشت استخوانم درک کردم.

سلام.
شما هیچ تحقیقی درمورد صادراتشون به کشورهای اروپایی وامریکایی کردین؟
میگن سودخوبی داره.
میگم شما سنگ خام رو بخرتراششون بده صادرشون کن.