ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

و حالا یه ایده جاه طلبانه(تشکیل تعاونی مصرف)
زمان کنونی: 05-05-2024, 10:16 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: سعید یوسفی
آخرین ارسال: سعید یوسفی
پاسخ: 13
بازدید: 2410

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01-18-2013, 04:45 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-18-2013 05:16 PM، توسط سعید یوسفی.)
ارسال: #1
من کلا به ایده های مجتمع سازی علاقه خاصی دارم، چون هم تو کشور ما کمتر انجام شده و هم اینکه تو هزینه ها می شه صرفه جویی قابل توجهی کرد، منظورم مجتمع سازی در اصناف یا تولید کنندگان یا توزیع کنندگان هست.
یه ایده ای دارم در مورد مجتمع سازی سوپرمارکتها، به نظر خودم جالبه و می تونه در صورت موفقیت به سود آوری خوبی منجر بشه، از دوستان خوبم بخصوص افرادی که سوپر مارکت دارند یا تو پخش فعال هستند،خواهش می کنم نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودشون رو راجع به این ایده بیان کنن. ایده اینه
تشکیل تعاونی مصرفی که اعضای اون سوپر مارکت دارها هستند.
البته این ایده رو می شه به هر صنفی بسط داد، ولی اینجا روی سوپر مارکتها متمرکز می شیم
توصیف ایده:به زبان ساده اگه بخوام بگم، شما برای شروع از حداقل پنجاه، شصت مغازه دار(هر چه بیشتر بهتر) می خواید که عضو تعاونی شما بشن، تا خرید مواد مصرفی اونها از طریق این تعاونی انجام بشه، چرا؟ برای اینکه با خرید عمده بشه با هزینه کمتری برای مغازه ها خریداری کرد، شاید فکر کنید این می شه همون شرکت پخش، ولی اشتباه نکنید، اینطور نیست، در این روش خود مغازه ها عضو تعاونی می شن و در جریان خرید قرار می گیرن.
سوالی که ممکنه پیش بیاد اینه که چطور این خرید عمده انجام می شه، پول مواد مصرفی باید قبلا از مغازه دارها گرفته بشه تا خرید انجام بشه، در حالیکه مغازه دارها ترجیج میدن با چک مدت دار خرید کنن. تا اینکه بخوان پول رو پیش پیش هم بدن، تازه اگرم پولو بخوان بدن با چه اطمینانی؟
جواب همه اینها در تشکیل تعاونی بصورت قانونی نهفته است، با تشکیل این تعاونی و عضوگیری از چند ده مغازه ، تعاونی شما تبدیل به یه امپراطوری مصرف می شه، و این یعنی کسب اعتبار، همه چیز باید قانونی و تحت قوانین اساسنامه باشه و اعضا به راحتی بتونن از ریز مسائل اون خبر دار بشن. تعاونی باید از یه حسابدار خبره بهرمند باشه و حتی الامکان سایت اینترنتی اعضا هم راه اندازی بشه.
خدمات تعاونی مصرف به اعضا یا همون سوپرمارکتها
1-گرفتن سفارش کالا
2-خرید کالا با حداقل قیمت
3-حمل و توزیع کالا به سوپرمارکتها
4-بیمه تامین اجتماعی برای مغازه دارها
5-راه اندازی فروش تلفنی برای اعضا به همراه امکانات پیک موتوری
6-تبلیغات برای محصولات اعضای خود
7-خرید بصورت چک مدت دار با توجه به اعتبار بالای تعاونی برای اعضا
8-تبدیل سوپرمارکتهای عضو به فروشگاههای زنجیره ای تحت یک برند برای فروش بیشتر
9-راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای اعضا و فروش اینترنتی از نزدیکترین شعبه به مصرف کننده
10-معرفی کالاهای تولید شده جدید و پرفروش به مجموعه اعضا
11-تامین کالاها در حداقل زمان
بطور کلی تعاونی برای اعضاش باید خدماتی رو بده که خیال مغازه دار از بابت خرید و تامین کالا راحت باشه و فقط به فروشش فکر کنه.
تشکیل تعاونی به حداقل سه نفر بعنوان هیئت مدیره نیاز داره و هفت نفر برای عضویت، شما می تونید با دو تا از دوستاتون بعنوان هیئت مدیره شرروع کنید اگه اعضای هیئت مدیره خودشون تو کار پخش یا خرید عمده باشند که خیلی بهتره، برای شروع هم می شه فعلا با هفت تا سوپرمارکت صحبت کرده و بعد از جلب نظر شون دنبال ثبت تعاونی باشین.
سوالی که از اساتید داشتم اینه که آیا تشکیل چنین تعاونی از نظر قانونی امکان پذیر هست یا اینکه اصناف اجازه چنین کاری رو نمیده؟

همین که سلامتی، یعنی ثروتمندترین انسان روی زمینی. پس خدا را با همه وجودت شکر کن.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: arsho , successman , toofan245 , مهدی گل محمدی , امیر مرادی فر , من میلیاردرم , jahanagahi , sir-mahyar , ناصر صادقی , maxsoulfly , goldmen , m_grate29 , hadi1987 , mir abbas , yu3f , hamidtaha , 1omin.com , vahid61 , zoofanoon
01-18-2013, 04:49 PM
ارسال: #2
RE: و حالا یه ایده جاه طلبانه(تشکیل تعاونی مصرف)
(01-18-2013 04:45 PM)434343 نوشته شده توسط:  من کلا به ایده های مجتمع سازی علاقه خاصی دارم، چون هم تو کشور ما کمتر انجام شده و هم اینکه تو هزینه ها می شه صرفه جویی قابل توجهی کرد، منظورم مجتمع سازی در اصناف یا تولید کنندگان یا توزیع کنندگان هست.
یه ایده ای دارم در مورد مجتمع سازی سوپرمارکتها، به نظر خودم جالبه و می تونه در صورت موفقیت به سود آوری خوبی منجر بشه، از دوستان خوبم بخصوص افرادی که سوپر مارکت دارند یا تو پخش فعال هستند،خواهش می کنم نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودشون رو راجع به این ایده بیان کنن. ایده اینه
تشکیل تعاونی مصرفی که اعضای اون سوپر مارکت دارها هستند.
البته این ایده رو می شه به هر صنفی بسط داد، ولی اینجا رو سوپر مارکتها متمرکز می شیم
توصیف ایده:به زبان ساده اگه بخوام بگم، شما برای شروع از حداقل پنجاه، شصت مغازه دار(هر چه بیشتر بهتر) می خواید که عضو تعاونی شما بشن، تا خرید مواد مصرفی اونها از طریق این تعاونی انجام بشه، چرا؟ برای اینکه با خرید عمده بشه با هزینه کمتری برای مغازه ها خریداری کرد، شاید فکر کنید این می شه همون شرکت پخش، ولی اشتباه نکنید، اینطور نیست، در این روش خود مغازه ها عضو تعاونی می شن و در جریان خرید قرار می گیرن.
سوالی که ممکنه پیش بیاد اینه که چطور این خرید عمده انجام می شه، پول مواد مصرفی باید قبلا از مغازه دارها گرفته بشه تا خرید انجام بشه، در حالیکه مغازه دارها ترجیج میدن با چک مدت دار خرید کنن. تا اینکه بخوان پول رو پیش پیش هم بدن، تازه اگرم پولو بخوان بدن با چه اطمینانی؟
جواب همه اینها در تشکیل تعاونی بصورت قانونی نهفته است، با تشکیل این تعاونی و عضوگیری از چند ده مغازه ، تعاونی شما تبدیل به یه امپراطوری مصرف می شه، و این یعنی کسب اعتبار، همه چیز باید قانونی و تحت قوانین اساسنامه باشه و اعضا به راحتی بتونن از ریز مسائل اون خبر دار بشن. تعاونی باید از یه حسابدار خبره بهرمند باشه و حتی المکان سایت اینترنتی اعضا هم راه اندازی بشه.
خدمات تعاونی مصرف به اعضا یا همون سوپرمارکتها
1-گرفتن سفارش کالا
2-خرید کالا با حداقل قیمت
3-حمل و توزیع کالا به سوپرمارکتها
4-راه اندازی فروش تلفنی برای اعضا به همراه امکانات پیک موتوری
5-تبلیغات برای محصولات اعضای خود
6-خرید بصورت چک مدت دار با توجه به اعتبار بالای تعاونی برای اعضا
7-تبدیل سوپرمارکتهای عضو به فروشگاههای زنجیره ای تحت یک برند برای فروش بیشتر
8-راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای اعضا و فروش اینترنتی از نزدیکترین شعبه به مصرف کننده

ایده خوبی است
کم هزینه ترین ایده برای اجرا است البته با عضویت تولید کنندگان
فقط اعتماد کسبه و فروشگاه ها لازم است
خود اعضاء منبع خوبی برای تبلیغات هستند

موفق و شادباشیم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: successman , M3HDI , من میلیاردرم , jahanagahi , ناصر صادقی , maxsoulfly , mir abbas , سعید یوسفی , zoofanoon
01-18-2013, 04:55 PM
ارسال: #3
منم کلا با ایده های شما موافقم.
تقریبا هر ایده ای می دهید به نظرم با کمی تلاش به نتایج خیلی خوبی میرسه
البته من سوپرمارکت ندارم ها

خرید مانتو اداری
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , من میلیاردرم , arsho , jahanagahi , ناصر صادقی , maxsoulfly , mir abbas , سعید یوسفی
01-18-2013, 05:59 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-21-2013 07:26 PM، توسط سعید یوسفی.)
ارسال: #4
(01-18-2013 04:49 PM)arsho نوشته شده توسط:  
(01-18-2013 04:45 PM)434343 نوشته شده توسط:  

ایده خوبی است
کم هزینه ترین ایده برای اجرا است البته با عضویت تولید کنندگان
فقط اعتماد کسبه و فروشگاه ها لازم است
خود اعضاء منبع خوبی برای تبلیغات هستند

موفق و شادباشیم
به مطالب خوبی اشاره کردین، بخصوص منبع تبلیغ، که از مغازه دارها برای برند شدن می شه استفاده کرد، اگه بشه تولید کنندگان رو عضو کرد که عالی می شه.

(01-18-2013 04:55 PM)toofan245 نوشته شده توسط:  منم کلا با ایده های شما موافقم.
تقریبا هر ایده ای می دهید به نظرم با کمی تلاش به نتایج خیلی خوبی میرسه
البته من سوپرمارکت ندارم ها
ممنون از لطف شما

همین که سلامتی، یعنی ثروتمندترین انسان روی زمینی. پس خدا را با همه وجودت شکر کن.
 تشکر شده توسط: arsho , jahanagahi , ناصر صادقی , maxsoulfly , mir abbas , zoofanoon
01-18-2013, 07:11 PM
ارسال: #5
ایده خوبی است. باید کاملا بررسی کرد و نقاط ضعف و قوتش را پیدا کرد. با اظهار نظر عزیزان می توان ایده را پخته کرد.ممنون جناب یوسفی عزیز.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: ناصر صادقی , maxsoulfly , mir abbas , arsho , سعید یوسفی , yu3f , zoofanoon
01-18-2013, 07:25 PM
ارسال: #6
خیلی عالیه ولی فکر میکنید اکثر سوپر مارکتی ها تا چه اندازه میتونن به این طرح اعتماد کنن مشکل اینجاست شما پیش هر کسی بری و این طرحو مطرح کنی تا صحبت هات تموم نشده از مغازه میندازن بیرون و حتی بعضی هاشون اجازه صحبت نمیدن مهم مطرح کردنش نیست مهم اینکه بعد از نظرات دوستان به صورت آزمایشی این طرحو به انجام برسونی و نتیجه شو در حین آزمایش بسنجی و ببینی واقعا این طرح قابل اجراء هست یا نه.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , maxsoulfly , mir abbas , arsho , سعید یوسفی , yu3f , zoofanoon
01-18-2013, 07:29 PM
ارسال: #7
یکی از نقاط ضعفی که به ذهن خودم رسیده گستردگی کالاهای یه سوپرمارکت هست. اگه تعاونی بخواد همه کالاها رو برای سوپرمارکت تهیه کنه به سرمایه بسیار بزرگ و حجم کاری وحشتناکی روبرو می شه. واضحه که در اویل کار چنین چیزی غیر ممکنه.
برای حل این مشکل باید از جنسهای محدودی شروع کنیم، مثلا فقط توزیع روغن، و یکی یکی کالاها رو زیاد کنیم. و کم کم نمایندگی بگیریم.

تشکر شده توسط: jahanagahi , goldmen , mir abbas , arsho , yu3f , maxsoulfly
01-18-2013, 07:42 PM
ارسال: #8
(01-18-2013 07:25 PM)ناصر صادقی نوشته شده توسط:  خیلی عالیه ولی فکر میکنید اکثر سوپر مارکتی ها تا چه اندازه میتونن به این طرح اعتماد کنن مشکل اینجاست شما پیش هر کسی بری و این طرحو مطرح کنی تا صحبت هات تموم نشده از مغازه میندازن بیرون و حتی بعضی هاشون اجازه صحبت نمیدن مهم مطرح کردنش نیست مهم اینکه بعد از نظرات دوستان به صورت آزمایشی این طرحو به انجام برسونی و نتیجه شو در حین آزمایش بسنجی و ببینی واقعا این طرح قابل اجراء هست یا نه.
سوپر مارکتی ها یا هر خریدار دیگه ای به دنبال خرید ارزونتر کالاست، تعاونی باید بتونه این خواسته رو برآروده کنه. اگه به مغازه دار چنین مطلبی رو بگین و در کنار اون سایر مزایا مانند بیمه تامین اجتماعی و سایر خدماتی که تو پست اول گفتم، چرا باید مارو بندازن بیرون؟

تشکر شده توسط: jahanagahi , arsho , mir abbas , maxsoulfly
01-18-2013, 07:53 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-18-2013 07:57 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #9
جناب یوسفی از مطرح کردن ایده هاتون و به اشتراک گذاشتن اون خیلی متشکرم.
این ایده ای که مطرح کردید مستلزم داشتن مدیریتی قوی و روابط خوب در سیستم و در شروع نیازمند پشتوانه مالی قوی میباشد و اگر بشود جواز فعالیت از اصناف را هم کسب کرد و در کل حمایت انها را داشت میشود روی سوپر مارکت دارها تاثیر خوبی گذاشت چون حرف اول را در این مورد اعتماد سوپر مارکت دارها میزند و جذب اونها به این طرح.
در کل فقط باید به شروع هر ایده ای فکر کرد ولو با فعالیت محدود و نباید به مشکلات بعدی ان (بعد از بزرگ شدن)فکر کرد چون خود بخود به مرور تمام مسائل حل میشود و راه پیشرفتتون هموار میشود.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: سعید یوسفی , jahanagahi , arsho , yu3f , maxsoulfly , zoofanoon
01-18-2013, 07:58 PM
ارسال: #10
(01-18-2013 07:53 PM)mir abas نوشته شده توسط:  جناب یوسفی از مطرح کردن ایده هاتون و به اشتراک گذاشتن اون خیلی متشکرم.
این ایده ای که مطرح کردید مستلزم داشتن مدیریتی قوی و روابط خوب در سیستم و در شروع نیازمند پشتوانه مالی قوی میباشد و اگر بشود جواز فعالیت از اصناف را هم کسب کرد و در کل همایت انها را داشت میشود روی سوپر مارکت دارها تاثیر خوبی گذاشت چون حرف اول را در این مورد اعتماد سوپر مارکت دارها میزند و جذب اونها به این طرح.
در کل فقط باید به شروع هر ایده ای فکر کرد ولو با فعالیت محدود و نباید به مشکلات بعدی ان (بعد از بزرگ شدن)فکر کرد چون خود بخود به مرور تمام مسائل حل میشود و راه پیشرفتتون هموار میشود.
کاملا با نظرتون موافقم، فکر کردن به موقعیتها و مشکلاتی که هنوز پیش نیومدن باعث می شه هیچوقت کاری رو شروع نکنیم، بهتره یه نقشه کلی تو ذهن داشته باشیم و بقیشو به این فکر کنیم که از کجا و چطوری شروع کنیم.

تشکر شده توسط: arsho , mir abbas , مهدی گل محمدی , jahanagahi , maxsoulfly , zoofanoon
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایده شما برای تبلیغ مغازه شال و روسری بهنام ذوالفقارزاده 18 11,989 04-27-2022 10:47 PM
آخرین ارسال: esmail2020
  ایده کار خانگی کم هزینه با درآمد مناسب orgeneral 9 6,508 04-10-2020 06:55 PM
آخرین ارسال: Smn6630
  بانک ایده (شما هم شرکت کنید) sinap 27 10,266 04-10-2020 06:35 PM
  تو موفقیت هم سهیم باشیم(فعالیتت رو بگو-برای کارت ایده بگیر) طهورا 110 31,783 04-09-2020 08:26 AM
  ایده‌های دکتر علی اصغر جهانگیری برای خوداشتغالی mehrdad062 6 16,593 04-08-2020 06:35 AM
  ضایعات لامپ کم مصرف arg74 0 331 11-29-2018 05:40 AM
آخرین ارسال: arg74
  نیاز به کمک دوستان در زمینه ایده جدیدم amirE5Ey 0 592 11-26-2018 11:54 PM
آخرین ارسال: amirE5Ey
  ایده ای جذاب و پرسود Sss22 3 2,533 11-27-2017 04:09 AM
آخرین ارسال: Sss22
  ایده های ناب (بیشتر در زمینه ساختمان سازی) alireza091111 46 15,033 08-04-2017 02:22 PM
آخرین ارسال: armankhan1
  ایده پخش نان تازه به منازل مهندس روح الله زاهد 105 22,510 07-02-2017 11:07 PM
آخرین ارسال: moele
  ایده فست فود nooshabeh 19 15,755 05-17-2017 01:27 AM
آخرین ارسال: hassanrezaie
  ایده دارم Curtis 2 1,498 04-16-2017 04:37 AM
آخرین ارسال: Curtis
  ایده کسب درآمد میلیونی با فروش آب orgeneral 8 5,171 03-22-2017 01:21 AM
آخرین ارسال: hojjat.a
Shocked ایده ای نو sadegh_sbrr 50 22,119 03-12-2017 02:42 PM
آخرین ارسال: sadegh_mp2
  ایده پخش نان در سوپر مارکت و فروشگاه hastia67 13 7,736 10-30-2016 12:18 AM
آخرین ارسال: habib tousi
  درخواست ایده برای سایت پیمانکاری پرواز 3 1,840 10-03-2016 06:34 PM
آخرین ارسال: borzoo2
  ایده با 100 میلیون a162 14 5,624 09-06-2016 01:04 PM
آخرین ارسال: masoudebrahimkhani
  دنبال ایده ندا11 12 6,207 08-28-2016 08:31 AM
آخرین ارسال: ghanavi
  درخواست پیشنهاد ایده از روی خلاء هورداد 2 1,777 06-20-2016 09:08 AM
آخرین ارسال: هورداد
  ایده ی بازی برای موبایل دارید بیاین.... hami69 1 967 06-14-2016 10:27 PM
آخرین ارسال: hami69

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS