ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

بررسی کتاب معجزه ( راندابرن )
زمان کنونی: 05-06-2024, 03:34 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: بهداد
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ: 36
بازدید: 25802

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی کتاب معجزه ( راندابرن )
01-07-2013, 08:43 PM
ارسال: #11
RE: بررسی کتاب معجزه ( راندابرن )
سلام ملیکم5_004

مواد معجزه آسا

خب ساده ترین مورد برای توضیح، شکرگزاری برای رفع ساده ترین و در عین حال پیچیده ترین نیاز انسان است....

همه ما تشنگی و گرسنگی رو تجربه کردیم....پس خیلی خوب میتوانیم احساس ضعف جسم و ضعف عصبی که از این بابت دچارش میشویم رو تجسم کنیم...

در شرایطی زندگی میکنیم که همه چیز برای ما مهیاست از آب آشامیدنی سالم تا مواد غذایی و کافیست لحظه ای درنگ کنیم به کودکانی که استخوان های قفسه سینه شان بیرون زده از شدت گرسنگی...

خصلت انسان این است که تا در تنگنا قرار نگیرد متوجه نعمات اطرافش نمیشود

پس چه خوب بی نیاز به تنگنا قرار گرفتن ، برای لحظه لحظه نعمتی که در اختیارمان قرار میگیرد شاکر باشیم.
نه برای مواد غذایی که در اختیار داریم برای هر آن چیزی که نیازهای ما را رفع میکند از قبیل پوشاک و دیگر مایحتاج مصرفی.

شاکر بودن میتواند نه در زندگی هر فرد که در مجموعه یک جهان موثر باشد.

هر لحظه که از خوردن آشامیدن و گرم شدن و رفع نیازهایت احساس لذت میکنی نوعی سپاسگزاریست و با گفتن "خدایا شکرت" آن را تکمیل میکنید.....

انسانی که شاکر باشد هم نعمت را بیشتر به سوی خود جذب میکند و هم بیشتر متوجه افراد نیازمندی خواهد شد که فرصتی برای جذب نعمات بیشتر فراهم میشود.
بنابراین در هر لحظه خوردن و آشامیدن...در هرلحظه استفاده از مایحتاجی که به انسان احساس آرامش و لذت میدهد تنها باید گفت:
خدایا شکرت....

نتیجه:
هرچیزی که به دست میآوریم که باعث رفاه ماست، نعمت خداوند است....از آن ما نیست .... پس با شکرگزاری و بخشش هر بخشی از آن ، دریافت (جذب) را بیشتر تجربه خواهیم کرد...
پاینده باشید

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: P@RSA , jahanagahi , کیمیاگر , mosafer bedar , mohajer.my , بهداد , maxsoulfly , goldmen , درناز , dara , madar , ahmad rezaee , Delta.H , حامد , کامیار کاظمی , successman , mahdi5e , خانم میلیاردر , makok , koruosh
01-08-2013, 12:28 PM
ارسال: #12
روز نهم: جذب کننده پول
فقط با شکرگزاری است که زندگی غنی می شود. "دتریش بن هوفرا"

شکرگزاری یعنی ثروت. آه و ناله یعنی تهیدستی. این قانون طلایی کل زندگیست.
خواه در زمینه سلامت باشد، خواه شغل، روابط یا پول.
هرچه بیشتر برای پولی که الان داری خدا را شکر کنی، هر قدر هم پول کمی داشته باشی، پول بیشتری به دست می آوری و هرچه بیشتر در مورد پول آه و ناله کنی، فقیرتر می شوی. تمرین معجزه آسای امروزیکی از مهمترین انگیزه های مردمی را که در مورد پول آه و ناله میکنند به عمل شکرگزاری تبدیل می کند.
شکرگزاری، قدرت خارق العاده ای در متحول کردن شرایط مالی تو دارد.
تو با جایگزین کردن شکر گزاری به جای آه و ناله که تو را فقیرتر میکند، به گونه ای معجزه آسا ثروت را به سوی خود جذب می کنی.
هر نوع فکر یا کلام گله آمیز، منفی و نگران کننده در مورد پول به راستی تهیدستی به بار می آورد. وقتی دستت خالی باشد به هیچ وجه در قبال هزینه هایت حال و هوای شکرگزاری نداری. اما تو برای دریافت پول بیشتر در زندگی ات باید دقیقآ همین کار را بکنی. برای برخورداری از زندگی غنی تو باید برای هرچیزی که به پول ربط دارد خدا را شکر کنی. برای کالاها و خدماتی که در قبال هزینه ها دریافت می کنی شاکر باشی. این کار تأثیری جاودانه در پول موجود در زندگی ات خواهد داشت و در واقع تو جاذب پول می شوی.
به منظور شاکر بودن بابت هزینه ها در نظر بگیراز کالاها و خدماتی که هزینه بر بوده چقدر منفعت به تو رسیده. اگر بابت اجاره یا قسط خانه است، خدا را شکر کن که سرپناه داری. وقتی می خواهی پول قبض گاز، آب ، برق یا تلفن را بپردازی به آسایشی که بابت داشتن همه اینها داری فکر کن و خدارا بابت آن شکر کن. تصور کن اگر جایی زندگی میکردی که هرکدام از اینها را نداشت، چقدر زندگی دشوار بود.
از امروز هر قبض پرداخت نشده ای که داری بردار و با نوشتن "خدایا از بابت پول متشکرم" روی آن از قدرت معجزه آسای شکرگزاری بهره ببر و حال و هوای شکرگزاری را احساس کن. خواه پول داشته باشی خواه نداشته باشی. سپس قبضهایی که پرداخت کرده ای بردار و روی هرکدام عبارت اعجازآمیز "خدایا شکرت پرداخت شد" را بنویس.
احساس شکرگزاری برای پولی که پرداخته ای دریافت بیشتر پول را تضمین میکند.
شکرگزاری مثل یک نخ طلایی مغناطیسی به تو متصل است. بنابراین وقتی پولی می دهی همیشه به خودت بر میگردد. گاهی همان اندازه گاهی ده برابر گاهی صد برابر.
وفور پولی که به تو برمیگردد به مقدار پولی که می دهی بستگی ندارد بلکه به میزان "شکرگزاری" ات بستگی دارد.

من در مورد قبضها این کارو انجام دادم چیزی که برام جالب بود این بود که دقیقآ دو روز بعد که قبض برق مغازه رو دریافت کردم با وجود تجاری بودنش فقط 3000 تومن بود. Rolleyes
قبضهای قبلی 32000 و 28000 و... بود. همسایه مون میگفت براش 129000 تومن اومده.

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن نه دستی از برون که همتی از درون لازم است.
من به اعجاز درونم اعتقادی راسخ دارم.
http://koohidar.blogfa.com
 تشکر شده توسط: mallarme , jahanagahi , mosafer bedar , بهداد , maxsoulfly , madar , dara , کیمیاگر , mohajer.my , Delta.H , حامد , successman , mahdi5e , zhazha , makok , koruosh
01-09-2013, 02:57 AM
ارسال: #13
روز دهم
گرد معجزه آسای سپاسگزاری
هیچ عملی اضطراری تر از ابراز تشکر نیست.

سنت آمبروز (397-340)
عالم الهیات و اسقف
آموزه ای معنوی اظهار می دارد که چندین برابر آنچه ما صمیمانه به فردی دیگر بدهیم ، به خودمان بر می گردد. بنابراین قدردان بودن و ابراز تشکر به فردی دیگر بابت آنچه از او دریافت می کنی، نه تنها ضروری بلکه برای بهبود زندگی ات اساسی است.
شکرگزاری دارای انرزی قدرتمندی است. اگر انرژی تشکر را مثل گرد معجزه آسای درخشنده ای در نظر بگیری، وقتی از آن فرد بابت لطفی که در حق تو کرده تشکر کنی، در اصل روی او گرد معجزه آسا می پاشی! انرژی قدرتمند و مثبت گرد معجزه آسا را به هرکس بپاشی، به او می رسد و در او تاثیر می کند.
افرادی را در نظر بیاور که در طول روزی معمولی با آنان مواجه می شوی و به نوعی به تو خدمت می کنند، مثل کسانی که در فروشگاه یا رستوران کار می کنند، رانندگان اتوبوس یا تاکسی، کارمندان مؤسسات خدماتی، متصدی خشکشویی ها یا کارکنان محل کار خودت.اگر در ازای خدمتشان از آنها قدردانی نکنی، با این حساب تو قدردان نیستی و جاری شدن موارد خوب را به زندگی ات متوقف می کنی.
در هر شرایطی شکر کزاری را انتخاب کن!
« با همه مهربان باش چون برخورد و جرو بحث با هر کسی، کشمکشی دشوار است.»
اگر تلفنی از کسی، بابت کمکش به تو تشکر می کنی، فقط یک متشکرم خشک و خالی نگو و در عوض برای سپاسگزاری ات دلیل بیاور. به عنوان مثال، بگو: «بابت کمکت از تو متشکرم»،«متشکرم که برای من ایثار کردی»،«متشکرم که این همه برایم وقت صرف کردی»،«متشکرم که این وضعیت را برایم رفع کردی، حسابی قدردان تو هستم.» وقتی این عمل ساده را انجام بدهی خودت هم از واکنش آن فرد مات و مبهوت می شوی چون او صداقت تو را حس می کند.
وقتی از کسی تشکر می کنی، به صورتش نگاه کن. همیشه هر عملی، عکس العملی دارد. اگر واقعاً گفتن عبارت متشکرم از ته دل باشد، طرف مقابل آن را احساس می کند و تو نه تنها باعث می شوی به فردی دیگر واقعاً حس خوبی دست بدهد، بلکه سپاسگزاری ات تو را سرشار از شادی و شعفی غیر قابل توصیف می کند.
امروز گرد معجزه آسای سپاسگزاری را برای افرادی که به تو خدمت می کنند، همراه داشته باش و دنبال فرصتی بمان که یا با گفتن عبارت متشکرم، آن گرد درخشان را روی آنها بپاشی. امروز دست کم از ده نفری که هر کدام به نوعی به تو خدمت می کنند، تشکر کن.تو می توانی به طور ذهنی از افرادی که از خدمات آنها بهره مند می شوی، سپاسگزاری کنی. به هرحال گرد معجزه آسای سپاسگزاری به آنها می رسد.این تصویر ذهنی به تو کمک می کند بر این باور باشی و بدانی که گرد سپاسگزاری واقعاً به مردم می رسد و برای کمک به بهبود زندگی شان قابل دسترس خواهد بود، و هر بار گرد سپاسگزاری را روی فرد دیگری بپاشی، همان به خودت در زندگی ات هم برمی گردد.
نتیجه گیری :
من کاملاً قدرت سپاسگزاری رو درک کردم و میدونم که چه قدرتی داره، این رو در حیطه ی کاریم حس کردم با هر مشتری که برخوردم سپاسگزارانه بوده سفارش بعدی که داده بیشتر بوده و راضی تر. و این تنها یک چشمه از گرد معجزه آسای سپاسگزاری هستش و من ازین به بعد از گرد معجزه آسای سپاسگزاری جهت پیشبرد اهداف بزرگتری استفاده می کنم

سپاسگزارم از اینکه مطالب نوشته شده توسط من رو مطالعه می کنید
سپاسگزارم که نسبت به تاپیک من دکمه سپاس رو میفشارید
سپاسگزارم که به من اعتبار + هدیه می کنید
سپاسگزارم که شماها دوست من هستید و من رو قبول کردید
سپاسگزارم از خدا که من رو با این سایت آشنا کرد
سپاسگزارم از مدیریت سایت که همچین سایت معجزه آسایی رو راه اندازی کردن
سپاسگزارم از بهداد عزیز که مارو همراهی می کنند که افکار - رو بی خیال شیم و افکار + رو جایگذین کنیم
سپاسگزارم از همه شما دوستان بزرگوار
سپاسگزارم سپاسگزارم سپاسگزارم

یزدان نصرتی از کرمانشاه
تماس با من:09197224599
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: maxsoulfly , manali , mosafer bedar , ahmad rezaee , dara , mallarme , کیمیاگر , بهداد , madar , درناز , Delta.H , حامد , sajjad , mahdi5e , zhazha , خانم میلیاردر , کیمیا شریفی , makok , mehrdad062 , koruosh
01-09-2013, 08:32 PM
ارسال: #14
به نام خدای عشق

روز 11 : صبح جادویی

آسان ترین راه کسب اطمینان ار این که روز پیش روی تو از جادوی سپاس و امتنان سرشار خواهد بود آن است که صبح خود را با شکر و سپاس گره بزنی. و پیامدهای این کار را سراسر روز خویش مشاهده کن.
سپاس گذاری وقت تو را نمی گیرد . تو می توانی کارهای روزانه خود را انجام دهی و در عین حال سپاسگذار نیز باشی.
روزی که با شکر و سپاس آغاز شده است از تمامی گرایش های منفی پاک خواهد بود . شکر و سپاس ما را بیمه می کند.

امروز هنگامی که چشم به روی روزی تازه باز کنی ، پیش از آنکه برخیزی ، پیش از آنکه کاری انجام بدهی ، عبارت جادویی سپاسگذارم را بر زبان جاری کن. شکر کن از اینکه زنده ای و از موهبت روزی دیگر برخوردار شده ای.

به خاطر خواب خوش شب گذشته خدا را شکر کن.
آیا بخت آن را داشته ای که در بستری راحت و تمیز بخوابی؟............خدا را شکر !
آیا کف پاهایت زمین را لمس می کند؟..............خدا را شکر!
آیا در خانه خویش حمام داری؟................ خدا را شکر!
آیا امکان آن را داری که شیر آب را بچرخانی و آب تازه از دوش جاری شود؟....خداراشکر!
مسواک، خمیر دندان ،حوله، آینه، و هر آنچه مورد استفاده ی توست ، همه چیز جای شکر و سپاس دارد.

درباره این نکته فکر کن که به لطف خدا آنقدر لباس داری که از میان آنها دست به انتخاب بزنی.
آیا کفشی برای پا کردن داری ؟..........خدا را شکر!
سر سفره صبحانه سپاسگذار باش. شاکر آن باش که در آشپزخانه ی خود یخچال داری ،اجاق داری، قوری و سماور داری، بشقاب و استکان داری و.......... .

از زمانی که چشمان خود را باز می کنی تا زمانی که آماده می شوی تا سر کار روزانه ی خود بروی،هرچه را لمس می کنی ،در ذهن یا بر زبان ،عبارت جادویی سپاسگزارم را جاری کن. الان مطمئنی که روزی که در پیش داری روزی جادویی خواهد بود. روزی که مدام خوب می آید.

رودها در جاری شدن
و علف ها در سبز شدن معنی پیدا می کنند
کوه ها با قله ها
و دریاها با موجها زندگی پیدا می کنند
وانسان ها
همه ی انسان ها
با عشق، فقط با عشق
پس بار خدایا بر من رحم کن
بر من که می دانم ناتوانم رحم کن
باشد که خانه ای نداشته باشم
باشد که لباس فاخری بر تن نداشته باشم
اما نباشد، هرگز نباشد
که در قلبم عشق نباشد، هرگز نباشد. . .!
 تشکر شده توسط: mosafer bedar , soltan_sal , mallarme , mohajer.my , بهداد , jahanagahi , Delta.H , maxsoulfly , درناز , mir abbas , حامد , madar , dara , successman , mahdi5e , خانم میلیاردر , makok , mehrdad062 , koruosh
01-10-2013, 02:19 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-10-2013 02:21 AM، توسط Delta.H.)
ارسال: #15
بنام دوست که هرچه هست از اوست

روز دوازدهم: افراد خارق العاده ای که باعث دگرگونی شدند

همۀ ما در اوقاتی بخصوص از زندگی مان در وضعیتی قرار گرفته ایم که بسیار به حمایت و راهنمایی نیاز داشته ایم، و آن را از دیگران دریافت کرده ایم. ممکن است انگیزه افرادی که به ما کمک کرده اند متفاوت باشد و یا اصلاً ممکن است شخصی به طور ناخودآگاه با حضورش در زمان و مکان مناسب باعث ایجاد نقطه عطفی در زندگی مان شده باشد. چه بسا این شخص معلم، مربی، پدر یا مادر و یا یکی از اقوام و شاید هم همکلاسی یا دوست قدیمی یا جدیدی بوده باشد.
امروز قرار است تو در مورد افراد شگفت انگیزی که در زندگی ات تأثیر گذاشته اند فکر کنی. سه نفر از کسانی که معتقدی در زندگیت تأثیرگذار بوده اند را انتخاب کن و یکایک آنها را یکی پس از دیگری با ضمیر دوم شخص(مخاطب) خطاب کن و از آنها بابت تأثیر بزرگی که بر زندگیت گذاشته اند تشکر کن به شکلی که انگار آن فرد روبرویت نشسته است.
وقتی از فرد تشکر میکنی خیلی مهم است که دلیل تشکرت را هم ذکر کنی و از هر سه نفر در یک جلسه و بطور متوالی سپاسگذاری کن.
مثلاً:
"
...(نام شخص)دلم میخواهد بابت زمانی که مرا تشویق کردی تا دنبال شم و شهودم بروم، از تو تشکر میکنم. آن روزها حسابی سردرگم بودم. کلام تو بر من تأثیر گذاشت و روحیه ام را بالا برد. حرفی که زدی باعث شد دل و جرأت پیدا کنم تا دنبال آرزوهایم بروم و... هم اکنون به آرزویم رسیده ام و از این بابت بسیار خوشحالم . همه اش بر اثر حرفی بود که آن به من زدی. ...(نام شخص) ازت متشکرم!"

این مؤثرترین تمرین از میان همه تمرینات است که میتوانی انجام دهی و وقتی آن را کامل کردی در حال و هوای تو تحول زیادی ایجاد می شود و هرقدر بیشتر تشکر کنی بیشتر احساس قدردانی میکنی و نتیجه شگفت انگیزتر می شود خودت متوجه میشوی که با انجام این تمرین، اعجاز زندگی ات را سرشار میکند.
اگر نمیتوانی با صدای بلند حرف بزنی می توانی حرفت را به طرف مربوط بنویسی و درست مثل نامه نوشتن، او را مخاطب قرار دهی.

نتیجه گیری: قدردانی و تشکر از کسانی که در مقطعی از زندگی مرشد و راهنمای ما بوده اند(به هر شکل و دلیلی)، باعث احساس رضایت وشعف وصف ناپذیری میشود که تجربه ای فراموش نشدنی است و شاید با وجود اهمیت بسیار توسط کمتر کسی انجام میشود.
ما اکثراً از والدین خود در موقع حضور یا عدم حضورشان تشکر میکنیم و شاید متوجه احساس بسیار عالی آن لحظات شده باشیم اما افراد دیگری نیز در زندگی ما بوده اند که ممکن است با اهدای یک کتاب، یاد دادن یک مهارت، معرفی یک محیط جدید و... باعث ایجاد تغییرات مثبت در زندگی مان شده باشند. قدردانی و تشکر از این اشخاص باعث جذب افراد شگفت انگیزتری به زندگی می شود.

خدایا شکرت
خدایا شکرت
خدایا شکرت

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: soltan_sal , بهداد , maxsoulfly , mohajer.my , mallarme , jahanagahi , کیمیاگر , درناز , صابری , mir abbas , حامد , mosafer bedar , madar , dara , successman , mahdi5e , خانم میلیاردر , makok , koruosh
01-10-2013, 01:21 PM
ارسال: #16
سلام ملیکم....5_004

بیشترین مبحثی که در این فروم به آن پرداخته شده است، بحث چگونگی تحقق رویاهاست....

و دست کم همه ما حتی اگر با این فروم اشنایی کامل نداشته باشیم یک مطلب را به خوبی میدانیم، برای داشتن هر رویا یا خواسته باید تجسمش کنیم!

اما این تجسم قواعد مختص به خود را دارد تا تحقق کامل گردد.

همه ما آرزوهایی در زندگی داریم که رسیدن به آن ها به ما اعتبار، شخصیت و حس خوشبختی میدهد.
بنابراین خود را به آب و آتش میزنیم تا به آن ها برسیم و احساس پیروزی کنیم.

کافیست برای هر آرزویی که در دل دارید ، خدا را بابتش شکرگزار باشید به گونه ای که اکنون در اختیار دارید بی کم و کاست....

شما وظیفه ندارید بدانید چگونه به خواسته تان میرسید تنها باید اعتماد کنید که به خواسته تان رسیده اید.

اکنون از خود بپرسید بزرگترین خواسته تان چیست؟!

در دفترچه تان خدا را بابت رسیدن به آرزویتان شکر کنید....
و بهتر است سه مرتبه عبارت شکرگذاری را بنویسید....(خاصیت اعداد و تمرکزبیشتر)

مثال:

خدایا شکرت، خدایا شکرت، خدایا شکرت از بابت موفقیتم در مقطع تحصیل عالی.

دومین مرحله :
به خواسته نوشته شده ات برگرد و با استفاده از قوه تخیلت به این سئوالات مهم پاسخ بده:

1- چه احساسی داشتی وقتی به خواسته ات رسیدی؟
2- وقتی به خواسته ات رسیدی، اولین کسی که به او گفتی چه کسی بوده است؟
3- اولین کاری مهمی که با خواسته ات انجام دادی چه بود؟

(شما با پاسخگویی به این پرسش ها و و تخیل دقیق با تمام جزئیات، در حقیقت به خود ثابت نموده اید، واقعا به آرزویتان رسیده اید و اعتماد کرده اید)

شما تا ده آرزو را میتوانید بنویسید شکرگزاری کنید و گونه ای تخیل نمایید که گوییا اکنون در شرایط تحقق آن آرزو به سر میبرید.

نتیجه که شخصا گرفتم:

شما چیزی را به دست می آورید که برای داشتنش اعتماد کرده اید....و اعتماد شما شکرگزاری حقیقی را به دنبال خواهد داشت....

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
 تشکر شده توسط: goldmen , P@RSA , jahanagahi , maxsoulfly , mohajer.my , soltan_sal , کیمیاگر , درناز , صابری , mir abbas , بهداد , کامیار کاظمی , حامد , Delta.H , mosafer bedar , dara , madar , successman , mahdi5e , خانم میلیاردر , koruosh
01-14-2013, 01:04 AM
ارسال: #17

به نام خدای عشق

شماره ی تمرین : روز 14
خلاصه ی تمرین روز : برای اینکه یکی از اعجازانگیزترین روزهای زندگی ات را به چشم ببینی و آن را از سر بگذرانی،میتوانی قبل از اینکه روزت را شروع کنی بابت تمام روز خداا را شاکر باشی![...] برای داشتن روزی معجزه آسا،لازم است احساس و حال و هوایی خوب داشته باشی. من بغیر از شکرگذاری که در واقع فوری حال و هوای تو را خوب میکند رویکرد دیگری سراغ ندارم.هر برنامه ای که داری - مسافرت ، جلسه ، طرح کاری ،ناهار،ورزش،رفتن به خشک شویی ، مسابقه ورزشی، رفتن تئاتر،دیدن یک دوست ،نظافت خانه، رفتن به مدرسه،یا خرید مواد غذایی – قبل از شروع کار با بزبان آوردن عبارت معجزه آسای خدایا شکرت برای اینکه کارهایت خوب پیش برود، روز خود را به روزی شگفت انگیز تبدیل کن.[…] صبح برنامه خودت را برای روز و شب خودت تا موقغ خواب مرور کن ،،با هربرنامه و رویداد،عبارت معجزه آسای خدایا شکرت را بگو تا آن کار بخوبی انجام شود .مجسم کن که در پایان روز عبارت خدایاشکرت را میگویی و بینهایت خدا را شاکر هستی چون اوضاع بر وفق مرادت پیش رفته ست.

نتیجه عملی از این تمرین : امروز صبح که بلند شدم دو هدف داشتم رفتن به بانک گرفتن پول و خریدن مقداری کالای مورد نیاز .که قبلش صبح سعی کردم خودم رو توی بانک ببینم و اینکه کارم بخوبی پیش میره و خدایاشکرت گفتم و بعد کالای مورد نظر که براحتی و با قیمتی مناسب میخوام بخرم .نتیجه جالب بود بانک که همیشه پول خرد میداد اینبار همه پولم رو چک پول داد خداروشکر از ته دل که با یه حجم بیشتر راهی بازار نشدم.و کالای مورد نظر هم براحتی خرید شد بدون مشکل .واقعا روز راحتی بود .خداروشکر .بعدظهر هم عالی بود به نظرم این تمرین هم مثل تمرین های دیگه کتاب معجزه آساست
 تشکر شده توسط: بهداد , maxsoulfly , jahanagahi , mohajer.my , حامد , کامیار کاظمی , madar , Delta.H , کیمیاگر , mir abbas , dara , درناز , ahmad rezaee , successman , خانم میلیاردر , makok , mahdi5e , koruosh
01-15-2013, 02:27 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-15-2013 03:05 PM، توسط Delta.H.)
ارسال: #18
به نام حق

از استاد بهداد عزیز و بقیه دوستان بابت تأخیر در ارائه تمرین عذرخواهی میکنم ضمن اینکه به دلیل اهمیت زیادی که این تمرین دارد سعی کردم قسمتهای کمتری حذف کنم به همین خاطر قدری طولانی شده است.

روز پانزدهم: به گونه ای شگفت انگیز روابطت را التیام بده!

اگر در روابطت مشکل داری، اگر روابط از متلاشی و از هم پاشیده ای داری، از دلشکستگی رنج می بری، از دیگران دلخور و آزرده خاطری یا به هر دلیل نمی توانی روابطی متعادل با اطرافیانت داشته باشی. شکر گزاری، به گونه ای معجزه آسا هر نوع رابطه دشواری را با همسر، خواهر و برادر، شریک، رئیس، همکار، دوست یا همسایه و آشنای دور و نزدیک بهبود می بخشد.
وقتی ما با رابطه ای بغرنج یا وضعیتی چالش آور در روابطمان مواجه هستیم، ممکن است حتی یک ذره هم در برابر طرف مقابل قدردان نباشیم! در عوض درگیر نکوهش آن فرد با مشکلاتی هستیم که با او داشته ایم، و این یعنی ما نقشی در شکرگزاری نداریم.
سرزنش هرگز رابطه ای را بهبود نمیبخشد و هرگز زندگی ات را بهتر نمیکند!
در واقع هر قدر بیشتر ملامت کنی، رابطه ات خراب تر و زندگی ات بدتر می شود.

چه در روابط فعلی و چه در روابط گذشته، اگر تو نسبت به طرف مقابلت احساس بد داری، تمرین شکرگزاری این احساس بد را از بین میبرد.
حال سئوال اینجاست:
که چر دلت می خواهد احساس ناخوشایندت را در مورد کسی دیگر محو کنی؟
دلیل:در دل نگه داشتن عصبانیت مانند در دست گرفتن ذغالی گداخته است با این قصد که آن را به سمت دیگری پرتاب کنی، این تو هستی که دچار سوختگی میشوی!

احساس بد در مورد فردی دیگر، زندگی ات را می سوزاند، ولی شکرگزاری آن احساس را نابود می کند!
برای مثال اگر از دلشکستگی یا غم و اندوه بابت تمام شدن رابطه ای رنج میبری، میتوانی با استفاده از قدرت معجزه آسای شکرگزاری درد و غم خود را از این رو به آن رو کنی.

برای تمرین امروز باید دنبال ذغال گداخته ای بگردی که زندگی ات را میسوزاند، و آن را با شکرگزاری به موردی ارزشمند تبدیل کنی!
رابطه ای دشوار یا از هم پاشیده را که دلت میخواهد(یا میخواست) بهتر شود، انتخاب کن. فرقی نمیکند که آن فرد فعلاً در زندگی ات هست، یا رابطه مربوط به گذشته بوده است و دیگر آن فرد در زندگیت نیست.
فهرستی از 10 ویژگی را که در آن شخص می پسندیدی، بنویس. به گذشته برگرد و درباره سابقه رابطه ات فکر کن و فهرستی از موارد خوب آن فرد یا فوایدی که از آن رابطه عایدت شده را بنویس.
این تمرین معجزه آسا در مورد مناسب یا نامناسب بودن کسی نیست. مهم نیست که تو احساس میکنی کسی چه بلایی سرت آورد، به تو چه گفت و چه کار برایت نکرد در هر حال می توانی به گونه ای معجزه آسا ارتباط را بهبود بخشی و برای بهبود به طرف مقابل نیاز نداری!
حالا که فهرست شکرگزاری بابت ده مورد را تمام کرده ای، حتماً حال و هوایت در مورد فرد و روابطتان بهتر شده است مرحله که دلت می خواهد به آن برسی این است که هیچ نوع احساس ناخوشایندی نسبت به آن فرد نداشته باشی، چون زندگی خودت است که از این احساسات لطمه دیده است.

نتیجه گیری: از اینکه ارائه این تمرین به من واگذار شده واقعا در حیرتم! دلیلش هم این است که من سالها پیش این تمرین را انجام دادم و بعدها به اشکال مختلف تکرارش کردم!
البته شاید دقیقاً در قالب شکرگزاری محض نبوده اما صورتی از همین روش بود.
در برهه ای از زندگی دچار بحران در روابط، از خانواده گرفته تا فامیل و دوست و آشنا بودم اکثر اوقات تحت فشار روحی بودم و کمتر مواقعی بود که احساس رضایت و آسایش کنم و در این بین هم خودم را ملامت میکردم هم دیگرانی که احساس میکردم در حقم نامردمی میکنند!
یک روز بر اساس تعالیم یک انسان بزرگ نشستم و ابتدا نام افرادی که با آنها مشکل داشتم را نوشتم حتی والدینم!
بعد مواردی که باعث کدورت، تنش، درگیری لفظی، خشم و یا نفرتم از طرف میشد را برای هر نفر نوشتم و بعد به خاطر خودم و به خاطر دلم همه آنها را مورد به مورد بخشیدم و از آنها تشکر کردم که درسهای زیادی با رفتارشان به من یاد داده بودند. حتی در تجسم خود، با آنها با مهربانی و لبخند حرف زدم و آنها را در آغوش گرفتم!
و نتیجه حیرت انگیز بود...
باورم نمیشد! از روز بعد نه تنها رفتار و نگاه من به همه مردم تغییر کرده بود و همه را با دید مثبت نگاه میکردم، افرادی که قبلاً با من مشکل داشتند نیز به شکل عجیبی در برخورد با من رفتارشان تغییر کرده بود!
و این تغییر در بسیاری موارد ماندگار شد و باعث آرامش خاطر و افزایش اعتماد به نفس در من شد از جمله یک از افراد فامیل که تا آن موقع به خاطر مسائل زیادی با هم درگیر بودیم و من حقیقتاً از وی متنفر بودم! اما از آن روز تا الان دوستان خوبی برای هم هستیم و واقعاً دوستش دارم.
من این تمرین را در سالهای بعد هم تکرار کردم اما هیچگاه تأثیر آن تمرین اول را نداشت و حالا که فکر میکنم بهتر متوجه میشوم که مهمترین دلیلش عدم توجه به شکرگزاری از افراد مورد نظر است.

خدایا شکرت
خدایا شکرت
خدایا شکرت

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: jahanagahi , mallarme , mosafer bedar , maxsoulfly , dara , soltan_sal , بهداد , حامد , کیمیاگر , درناز , mohajer.my , manali , madar , mir abbas , ahmad rezaee , successman , saeide al , mahdi5e , خانم میلیاردر , makok , koruosh
01-17-2013, 01:48 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-17-2013 06:57 PM، توسط mohajer.my.)
ارسال: #19
درود بر دوستان عزیزم
بخاطر اینکه سلامت و تندرستی یکی از موهبت های بزرگ هستش که خدا به ما عطا کرده من تمرین روز شانزدهم رو تا اونجا که شد خلاصه نکردم و اکثر قسمت های تمرین رو منعکس کردم

سپاس از اینکه همراه هستید

روز شانزدهم
شگفتی و اعجاز در تندرستی

(( اعجاز برخلاف طبیعت نیست، اما صرفاً با آنچه در مورد طبیعت می دانیم، تناقض دارد.))
سنت آگوستین ( 430-354 )
عالم الهیات و اسقف

ما باید بیشتر وقت ها احساس کنیم که سالم، پر انرژی و سرشار از شادی هستیم، چون همه ی اینها حق طبیعی ما از بدو تولد است.حقیقت امر این است که عده ی زیادی از مردم غالباً چنین احساسی ندارند.
شکرگزاری یکی از سریع ترین روش هایی است که برای برخورداری معجزه آسا از سلامت کامل جسمانی و روانی سراغ دارم.اگر معتقدی که شکرگزاری در سلامت و جسم تو اعجاز نمی آفریند، پس هزاران داستان رخداد معجزه را در وب سایت [b]راز
بخوان.
تحقیقات بی شماری نشان داده است که قدرت معجزه آسای شکرگزاری جریان طبیعی سلامت جسمانی و روانی را افزایش می دهد و به جسم کمک می کند که سریع تر تندرست شود.در ضمن، قدرت شگفت انگیز شکرگزاری توأم با مراقبت جسمانی و تغذیه ی خوب و هر نوع امداد پزشکی که دنبال کردنش را انتخاب کنی، کارایی دارد.
وقتی دچار بیماری هستی، قابل درک است که در مورد آن احساسی منفی داشته باشی، مانند نگرانی، درماندگی یا ترس. اما احساس منفی در مورد بیماری، سلامتت را به تو برنمی گرداند. در واقع تأثیر متضاد دارد و حتی سلامت را کمتر می کند.[/b]
(( هرکس شکرگزاری نکند، نعمت هایی که دارد از او پس گرفته می شود.))

(( هر کس خدارا شکر کند، نعمات بیشتری به او داده می شود و از وفور نعمت برخوردار خواهد شد.))

احتمال دارد هم اکنون بیمار یا ناخوش باشی یا کلی درد بکشی، اما حالا که این جملات را می خوانی، در حال دریافت موهبت سلامت هستی. شکرگزاری در زمان بیماری یا درد، خیلی دشوار است؛ اما حتی ذره ای شکرگزاری کمک می کند که جریان معجزه آسای سلامت جسمانی زیاد شود.
تمرین امروز، شگفتی و اعجاز در تندرستی، طوری تنظیم شده است که میزان سلامت و شادی تو به گونه ای چشمگیر افزایش یابد. قرار است با اقدامی سه جانبه، نتایج بهبود سلامت را تسریع کنیم.
مرحله اول: سلامتی که در گذشته از آن بهره مند بودی
در مورد سلامت کامل دوران کودکی، نوجوانی و بزرگسالی ات فکر کن. دورانی را در نظر بیاور که احساس می کردی پر از انرژی هستی و شاد بودی. سه دوره ی جداگانه را زمانی که احساس می کردی کاملاً بر همه چیز مسلط هستی، به یاد بیاور و عبارت اعجاز آفرین [b]خدایا شکرت را بگو و شکرگزاری صادقانه را برای آن ایام احساس کن. اگر به عقب برگردی و به لحظات مهم زندگی ات نگاه کنی، می توانی به راحتی سه دوره ی متفاوت را به خاطر بیاوری.[/b]
مرحله ی دوم: سلامتی که هم اکنون از آن بهره مندی

راجع به سلامتی که همین امروز از آن بهره مندی فکر کن و برای تک تک اندام ها، دستگاه ها و حواس جسمانی ات که فعلاً در بدنت عالی کار می کنند، حال و هوای شکرگزاری را احساس کن. به دست ها، پاها، چشم ها، گوش ها، کبد، کلیه، مغز، یا قلبت توجه کن. پنج عملکرد بدنت را که عالی هستند، انتخاب کن و برای هر کدامشان تک به تک، عبارت اعجاز آفرین [b]خدایا شکرت را بگو.[/b]
مرحله سوم: سلامتی که دلت می خواهد به دست بیاوری

برای تمرین معجزه آسای امروز، یک مورد را که دلت می خواهد در جسمت بهتر شود، انتخاب کن. اما باید از قدرت معجزه آسای شکرگزاری برای آن استفاده کنی. در مورد وضعیت مطلوب قسمتی که دلت می خواهد بهبود یابد، فکر کن. وقتی برای وضعیت مطلوب آنچه می خواهی شکرگزاری کنی، آن حالت دلخواه را به دست می آوری.

یک دقیقه وقت صرف کن و خودت را در حالت مطلوب جسمانی که دلت می خواهد، در نظر بیاور. در حالی که جسم خودت را آن طور که دلت می خواهد در ذهنت می بینی، خدارا طوری شکر کن که انگار آنچه را می خواستی به دست آورده ای.
هرچه را می خواهی بهتر کنی، اول خودت را در آن حالت مطلوب مجسم کن و خدا را بابت آن وضعیت مطلوب، طوری که انگار آن را هم اکنون به دست آورده ای، شکر کن.
(( نیروهای طبیعی موجود در درون ما، شفادهندگان واقعی بیماری ها هستند. ))
بقراط ( 370-460 ق.م )
حکیم یونانی ملقب به پدر علم پزشکی
موثرترین روش برای تضمین تندرستی، به غیر از توجه و مراقبت جسمانی، ادامه دادن به شکرگزاری برای تندرستی است.
نتیجه :
خدایا شکرت که از زمانی که خودم را شناختم هیچگونه بیماری و یا حادثه ای برایم اتفاق پیش نیامده است، ولی قسمتی از گفته های کتاب برایم خیلی جالب بود و آن اینکه اگر کسی بیمار شود،نه تنها راجع به بیماری اش خیلی حرف می زند،بلکه در مورد آن تحقیق هم می کند تا اطلاعاتی در مورد آن جمع آوری کند.به عبارتی دیگر، او تمام توجه خود را بر بیماری اش متمرکز می کند.به هرحال، قانون جذب بیان می کند که ما نمی توانیم صرفاً با تمرکز بر مشکلی ،آن را برطرف کنیم چون تمرکز بر مشکل آن را بدتر می کند.در عوض، باید عکس این کار را انجام دهیم و حواسمان را بر وضعیتی مطلوب برای آن قسمتی از بدنمان که ناسالم است، متمرکز کنیم.دقیقاً زمانی که من گهگاهی دچار سرماخوردگی می شوم برای خلاصی از این بیماری خودم رو مشغول کاری می کنم و اصلاً به بیماری توجهی نمی کنم و بعد از چند ساعت آثاری از بیماری در خودم نمی بینم و این مسئله تا امروز برایم نامفهوم بود که چرا با بی توجهی به بیماری، سلامتی را می توان به دست آورد؟!
اما حالا با مطالعه این کتاب به عمق قدرت شکرگزاری رسیدم که با بی توجهی به بیماری و استفاده از قدرت شکر گزاری می شود طوری زندگی کرد که کوچک ترین بیماری و حادثه ای برای انسان شکرگزار به وجود نیاید.برای سلامت روح و جسم خود از خدای بزرگ شکرگزارم و از این که هیچوقت بیماری به سختی دچار نشده ام شکرگزارم

یزدان نصرتی از کرمانشاه
تماس با من:09197224599
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , حامد , manali , mallarme , maxsoulfly , mir abbas , بهداد , Delta.H , درناز , dara , madar , successman , خانم میلیاردر , makok , mahdi5e , koruosh
01-18-2013, 04:34 PM
ارسال: #20
بنام خدای عشق

خلاصه تمرین روز هفدهم

[...] تمرین معجزه آسای امروز برای پولی که دلت میخواهد بدست بیاوری،
نتایجی مبهوت کننده برای عده زیادی از مردم به بار آورده است.
در انتهای این تمرین،تصویر چک سفید معجزه آسایی را میبینی که از
بانک شکرگذاری کائنات است و تو این چک را در وجه خودن صادر میکنی.

[تصویر: di-LTMH.jpg]

مبلغ معینی پول برای کاری که دلت میخواهد انجام بدهی انتخاب کن
چون وقتی بدانی که پول را در چه راهی خرج میکنی بیشتر احساس
شکرگذاری خواهی داشت.[...] اگر دلت بخواهد میتوانی از مبلغ کمتری
روی اولین چک خارق العاده ات شروع کنی و بعد از اینکه مبلغ جزئی را
دریافت کردی مبلغ بیشتری روی چک های بعدیت بنویسی.[...] به محض اینکه
چک را نوشتی آن را در دست بگیر و در مورد کاری که میخواهی با آن پول انجام
دهی فکر کن.تصویرش را به ذهنت بیاور و مجسم کن که واقعا از این پول
برای کاری که دلت میخواهد انجام دهی استفاده میکنی و تا جایی که
میتوانی ذوق و شوق نشان بده و شکرگذاری کن.[...]
بعد ار اینکه مراحل را تکمیل کردی امروز چک را بهمراه داشته باش[...] دست کم در دو موقعیت در طول روز چک را در دست بگیر و خودت را مجسم کن که
در واقع پول را برای کاری که دلت میخواهد خرج میکنی و تا میتوانی حال و هوای شکرگزاری و ذوق و شوق را احساس کن [...]

-------------------------------------

( با توجه به قانون تایپ 14 خطی کتاب هرچی سعی کردم خلاصه کنم تمرین بطور ناقص هست و دوستانی که علاقه مند هستند پیشنهاد میکنم کتاب رو بخرند)

------------------------------------

نتیجه عملی :
چک رو اسکن کردم و نوشتم و طبق خواست نویسنده مبلغ کم 20 هزار تومان رو برای شروع نوشتم و هدف رو هم خریدن یک ادکلن ساده و سبک انتخاب کردم.و مراحل رو انجام دادم روز اول چیزی حدود 25 درصد ش حل شد رفتم پیش دوستم و گفتند قرض گرفتم الان میخوام پس بدم منم گفتم ممنون
البته قصد دارم بعد یکی دو بار رسیدن به مبلغ مورد نیاز ، مبلغ 6 میلیون تومان رو بنویسم که هدفم برای عید امسال هست و این 5 میلیون این مبلغ هم برای شروع کار بسته بندی و پخش حبوبات در نظر گرفتم و یک میلیون تومانش هم کمک به یک بچه بیمار کم بضاعت .خدا هر چیزی رو از ته دل خواستم بهم داده و شکرگزار هستم همیشه.
 تشکر شده توسط: mallarme , maxsoulfly , حامد , بهداد , jahanagahi , کامیار کاظمی , mohajer.my , درناز , dara , mir abbas , فرهاد قربانی , Delta.H , soltan_sal , successman , saeide al , خانم میلیاردر , makok , mahdi5e , mehrdad062 , koruosh
موضوع بسته شده است 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی 8 فروشگاه کتاب زبان buplisher123 0 242 03-16-2022 01:05 PM
آخرین ارسال: buplisher123
  خلاصه کتاب تجسم خلاق. شاکتی گواین jahanagahi 3 11,136 12-11-2016 12:56 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  راهنمایی در خصوص ترجمه کتاب abdolhossein 4 1,508 12-09-2016 10:49 AM
  کتاب علم ثروتمند شدن jahanagahi 103 37,423 12-07-2016 09:33 PM
  کتاب "مقدمه ای بر نگارش خلاق" choshop 2 1,020 03-19-2015 08:21 PM
آخرین ارسال: choshop
  خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید keshavarz 0 1,806 03-18-2015 09:18 AM
آخرین ارسال: keshavarz
  کتاب آموزش کسب درامد به روش CN3 mr.seo 4 2,203 01-08-2015 04:32 PM
آخرین ارسال: مهدی میرزائی
Video کتاب من omid.movafaghiat 4 1,474 12-08-2014 03:05 PM
Photo Pdf کتاب سرگذشت مشهور ترین میلیاردر های جهان omid.movafaghiat 0 3,196 11-29-2014 11:04 PM
آخرین ارسال: omid.movafaghiat
  خلاصه کتاب تسلی بخشی های فلسفه اثر الن دو باتن karafarin 2 5,737 06-24-2014 11:09 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  چه کسی کتاب حکایت دولت و فرزانگی رو خونده؟نظرش در مورد این کتاب چیه؟ ملیاردرسی ساله 5 2,098 05-04-2014 05:31 PM
آخرین ارسال: amir137580
  دانلود کتاب صوتی :لطفا گوسفند نباشید jahanagahi 5 6,572 01-26-2014 01:25 PM
آخرین ارسال: iren
  معرفی یک کتاب مفید برای تقویت روابط عمومی ( بسیار کاربردی) odise 8 23,980 09-18-2013 12:43 PM
آخرین ارسال: odise
  دانلود مجموعه کتاب های روانشناسی و موفقیت با فرمت PDF alicpu 12 7,206 08-06-2013 05:14 AM
آخرین ارسال: REZA HAJISALIMI
  چکیده از کتاب این کارو نکن این کارو بکن mallarme 9 6,151 07-22-2013 05:53 AM
آخرین ارسال: Elixir
  کتاب زندگی به روش 80/20 MARYAR 0 3,649 05-04-2013 09:48 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  خلاصه ای از کتاب راز موفقیت در کسب و کار..... mallarme 3 3,170 04-16-2013 06:38 PM
آخرین ارسال: habib1400
  دانلود کتاب منازل الاخره مخصوص میلیارد های اینده ایران alicpu 5 2,294 01-22-2013 12:15 AM
آخرین ارسال: soltan_sal
  دانلودِ کتاب - آنتونی رابینز - PDF فایل Peanut 4 8,030 12-26-2012 04:48 AM
آخرین ارسال: Peanut
  کتاب جادوی موفقیت بيلا بالا 1 1,186 12-10-2012 10:16 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS