ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

امان زلحظه غفلت که شاهدم هستی
زمان کنونی: 05-08-2024, 05:35 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: فرهاد قربانی
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
پاسخ: 11
بازدید: 1745

ارسال پاسخ 
11-26-2012, 11:01 PM
ارسال: #1
چند روز پیش برای خرید شیرینی به یک قنادی رفتم. پس از انتخاب
شیرینی،برای توزین و پرداخت مبلغ آن به صندوق مراجعه کردم. آقای صندوقدار
مردیحدودا ۵۰ ساله به نظر می رسید. با موهای جوگندمی، ظاهری آراسته،
...القصه…، هنگام توزین شیرینی ها، اتفاقی افتاد عجیبا غریبا!اتفاقی که
سالهاست شاهدش نبودم. حداقل در شهر گناهان کبیره (تهران) مدتها بود که
چنین چیزیرا ندیده بودم. آقای شیرینی فروش جعبه را روی ترازوی دیجیتال
قرار داد،بعد با استفاده از جدول مقابلش وزن جعبه را از وزن کل کم کرد.
یعنی در واقع وزن خالص شیرینی ها (Net Weight) را به دست آورد.

سپس وزن خالص را در قیمت شیرینی ضرب کرد و خطاب به من گفت:

«۲۸۰۰ تومان قیمت شیرینی به اضافه ۵۰ تومان پول جعبه می شود
به عبارت ۲۸۵۰ تومان»
نمی دانم مطلع هستید یا خیر! ولی سایر شیرینی فروشیهای شهرمان، جعبه را هم به
قیمت شیرینی به خلق الله می فروشند. و اصلا راستش را اگر بخواهید بیشترشان
معتقدند که بیش از نیمی از سودشان از این راه است. اما فروشنده مذکور
چنین کاری نکرد. شیرینی را به قیمت شیرینی فروخت و جعبه را به قیمت جعبه. کاری
که شاید در ذهن شمای خواننده عادی باشد ولی در این صنف و در این شهر به غایت
نامعمول و نامعقول!
رودربایستی را کنار گذاشتم و از فروشنده پرسیدم: «چرا این کار را کردید؟!!»
ابتدا لبخند زد و بعد که اصرار مرا دید، اشاره کرد که گوشم را نزدیک کنم.
سرش را جلو آورد و با لحن دلنشینی گفت: «اعوذبالله من الشیطان الرجیم.
ویل للمطففین…» و بعد اضافه کرد:

«وای بر کم فروشان! داد از کم فروشی! امان از کم فروشی!»

پرسیدم: «یعنی هیچ وقت وسوسه نمی شوید؟!! هیچ وقت هوس نمی کنید این سود
بی زحمت را…»

حرفم را قطع می کند: «چرا! خیلی وقتها هوس می کنم. ولی این را که می بینم…»

و اشاره می کند به شیشه میز زیر ترازو.
چشم می دوزم به نوشته زیر شیشه: «امان ز لحظه غفلت که شاهدم هستی!»

چیزی درونم گر می گیرد. ما کجاییم و بندگان مخلص خدا کجا! حالم از خودم
بهم می خورد.
راستی ما کم فروشی نمی کنیم؟ کم فروشی کاری، کم فروشی تحصیلی، گاهی حتی
کم فروشی عاطفی! کم فروشی مذهبی، کم فروشی در عبادت، کم فروشی انسانی ,
...

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: mir abbas , M3HDI , Peanut , مهتاب , jahanagahi , P@RSA , حامد , goldmen , mosafer bedar , مهدی گل محمدی , rad86 , مسعود کوچولو , 3ObHaN , Asef14 , mercede , yu3f , ناصر صادقی , کامیار کاظمی , nami , mahdi77 , Haavin , m_grate29 , dara , Delta.H
11-26-2012, 11:44 PM
ارسال: #2
RE: امان زلحظه غفلت که شاهدم هستی
ای کاش ما هم مثل او بودیم به یاد بیاوریم که خداوند حتی ذره ای ازکارهای ما را از قلم نمی اندازد.ذره ذره کارهای ما حساب می شود و باید جواب دهیم .ولی افسوس......

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi , فرهاد قربانی , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی , nami , mahdi77 , Haavin
11-27-2012, 12:22 AM
ارسال: #3
دوستِ عزیز اصلا از این کارِ این کاسبه با انصاف تعجب نکنین، ایشون نه خود آگاهانه (یا خود آگاهانه اگه این کتاب را خونده باشن) دارن به دستورات کتابِ "علمِ پولدار شدن" عمل می‌کنن. ایشون کاری را می‌کنن که همه انسانها باید بکنن، یعنی‌ تلاش برایه یک پول دروردنِ صادقانه. در صفحه ۲۳ از کتاب بالا این مطلب را میخونید، دقیقا کاری که این کاسب میکنه :

"... زماني كه شما از ميدان رقابت به آفرينش و خلاقيت روي ميآوريد، ميتوانيد تمامي معاملات تجاري
خود را با دقت مورد بررسي قرار دهيد. در اين صورت اگر چيزي را به كسي ميفروشيد كه در قبال آنچه از او
دريافت ميكنيد، چيزي را به زندگي او اضافه نميكند، ميتوانيد سعي كنيد كه اين كار را متوقف كنيد. شما نبايد در معاملات به ديگران ضرر برسانيد. اگر در حرفهاي هستيد كه به ديگران ضرر ميرساند، آن را رها كرده و سراغ حرفه ديگري برويد.
بيش از پولي كه از ديگران ميگيريد به آنها نفع برسانيد. در آن صورت شما با هر معامله تجاري چيزي را به زندگي دنيا اضافه ميكنيد....

"بيش از پولي كه از ديگران ميگيريد به آنها نفع برسانيد. در آن صورت شما با هر معامله تجاري چيزي را به زندگي دنيا اضافه ميكنيد."

لینک این کتاب که آقای قربانیان زحمت کشیدن گذاشتن:

http://ubuntuone.com/70DVRZVy1Nf4YZFCEbHsAI

موفق باشید

-----------------------------------------------------------------------------------------
خدایا شکرت‌ هر چی‌ ازت خواستم بم دادی

تشکر شده توسط: jahanagahi , M3HDI , فرهاد قربانی , مهدی گل محمدی , soltan_sal , ناصر صادقی , nami , mahdi77 , Haavin , m_grate29 , dara , Delta.H
11-27-2012, 07:40 PM
ارسال: #4
یه بار هم واسه من این اتفاق افتاد اشک شوق تو چشمام جمع شد وقتی دیدم هنوز هم اینطور آدمها هستن

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی , jahanagahi , ناصر صادقی , nami , Haavin , Peanut , m_grate29
11-27-2012, 08:04 PM
ارسال: #5
مطلب جالبيه
من خيلي از اين موردا ديدم
در مورد نانوايي ها كه جاي خورده پولت بيشتر از اون سهم بهت نان ميده
خدا بهشون بركت داده بيشترش كنه

اسپري كود كامل سرسبز
حاوي كليه عناصر مورد نياز گياه
قابل استفاده براي تمامي گلهاي اپارتماني

با استفاده از گياهان اپارتماني روح زندگي را در خانه هايتان جاري كنيد
10_004
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , فرهاد قربانی , jahanagahi , ناصر صادقی , nami , Haavin , m_grate29
11-27-2012, 08:50 PM
ارسال: #6
شیطان برای غافل کردن انسان ها، از طرق مختلف وارد می شود و هر کس را به تناسب جایگاه و شغل و موقعیتی که دارد، می فریبد و مشغول می سازد. آن چه می تواند ا نسان را از دام های مختلف شیطان رهایی بخشد، یاد خداست. بازار و محل تجارت و کسب و کار، یکی از مراکز فعالیت شیاطین است.
امیرمؤمنان علی(علیه السّلام) می فرماید:
اَکثِرُوا ذِکرَ اللهَ عَزَّوَجَل اِذا دَخَلتُمُ الاَسواقَ عِندَ اشتِغالِ النّاسِ فَاِنَّهُ کَفّارَةٌ لِلذٌّنُوب وَ زِیادَةٌ فِی الحَسَنات وَ لا تَکتُبُوا فِی الغافِلِینَ؛6 هرگاه به بازار می روید و مردم سرگرم کار و تجارتند، خدای بزرگ را بسیار یاد کنید؛ زیرا این کار، گناهان را پاک و برحسنات می افزاید؛ و در زمره ی غافلین نوشته نمی شوید.

تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , jahanagahi , ناصر صادقی , nami , M3HDI , Haavin , Asef14 , Peanut , m_grate29
11-27-2012, 11:28 PM
ارسال: #7
اگه میشد این متن را در ماهنامه تبلیغاتی مربوط به صنف شیرینی فروشان قرار داد تا بلکه مطالعه کرده و یه کم به خودشون بیان البته نه صنف شیرینی فروش بلکه در ابتدای همه ماهنامه درج بشه تا این خلق اله یه خورده کمتر سر هم کلاه بذارن.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , فرهاد قربانی , nami , M3HDI , Haavin , مهدی گل محمدی , m_grate29
11-27-2012, 11:36 PM
ارسال: #8
هفته پیش سوار تاکسی شدم. از ونک تا رسالت. کرایه ۱۰۰۰ تومان. راننده ۳ نفر مسافر سوار کرد و نفر چهارمی نبود!
جهان کودک (۲۰۰ متر جلوتر از ونک) یک مسافر وسط راه (سیدخندان) سوار کرد ک نهایتا کرایش ۶۰۰ هست. تازه ب شرطی ک زیر پل می برد. اول پل پیادش کرد و مسافر پرسید چقد میشه؟ راننده گفت ۱۰۰۰ !!! من تعجب کردم! بعد از پل یکمی جلوتر یک مسافر دیگه ای سوار شد تا رسالت و از اون ۶۰۰ گرفت. نکته مهم برای من جایی بود ک از نفر اول ۱۰۰۰ گرفت و گفت در پناه خدا (ی همچین جمله ای) ی لحظه داشتم فکر می کردم دیدم خدا چقد بهش محبت خواست بکنه. جای ی مسافر ۱۰۰۰ تومنی ۲ تا ۶۰۰ تومنی براش رسوند ک جمعش میشد ۱۲۰۰. ۲۰۰ تومن بیشتر. 64 اما اون اینطوری ۱۶۰۰ گرفت. یعنی ۴۰۰ تومن مال حرام!
خیلی با خودم کلنجار رفتم بهش بگم. گفتم شاید ناراحت بشه. خواستم تو کاغذ بنویسم موقع پیاده شدن بدم دستش ک نزدیک رسالت شدیم. تو این بین دودلی باعث شد تا بخوام تصمیم بگیرم برسم و پیاده بشم. از اون روز خیلی عذاب وجدان دارم ک نگفتم بهش HangheadSighSad

پ.ن: این موضوع خیلی ذهنمو درگیر کرد کل این آخر هفته. مخصوصا تو مجالس روضه Sad

تحقیق + تصمیم = اجرا بدون وقفه!
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , jahanagahi , کامیار کاظمی , nami , goldmen , M3HDI , Haavin , Asef14 , مهدی گل محمدی , m_grate29 , dara , Delta.H
11-27-2012, 11:45 PM
ارسال: #9
(11-27-2012 11:36 PM)yu3f نوشته شده توسط:  هفته پیش سوار تاکسی شدم. از ونک تا رسالت. کرایه ۱۰۰۰ تومان. راننده ۳ نفر مسافر سوار کرد و نفر چهارمی نبود!
جهان کودک (۲۰۰ متر جلوتر از ونک) یک مسافر وسط راه (سیدخندان) سوار کرد ک نهایتا کرایش ۶۰۰ هست. تازه ب شرطی ک زیر پل می برد. اول پل پیادش کرد و مسافر پرسید چقد میشه؟ راننده گفت ۱۰۰۰ !!! من تعجب کردم! بعد از پل یکمی جلوتر یک مسافر دیگه ای سوار شد تا رسالت و از اون ۶۰۰ گرفت. نکته مهم برای من جایی بود ک از نفر اول ۱۰۰۰ گرفت و گفت در پناه خدا (ی همچین جمله ای) ی لحظه داشتم فکر می کردم دیدم خدا چقد بهش محبت خواست بکنه. جای ی مسافر ۱۰۰۰ تومنی ۲ تا ۶۰۰ تومنی براش رسوند ک جمعش میشد ۱۲۰۰. ۲۰۰ تومن بیشتر. 64 اما اون اینطوری ۱۶۰۰ گرفت. یعنی ۴۰۰ تومن مال حرام!
خیلی با خودم کلنجار رفتم بهش بگم. گفتم شاید ناراحت بشه. خواستم تو کاغذ بنویسم موقع پیاده شدن بدم دستش ک نزدیک رسالت شدیم. تو این بین دودلی باعث شد تا بخوام تصمیم بگیرم برسم و پیاده بشم. از اون روز خیلی عذاب وجدان دارم ک نگفتم بهش HangheadSighSad

پ.ن: این موضوع خیلی ذهنمو درگیر کرد کل این آخر هفته. مخصوصا تو مجالس روضه Sad

جالب بود
این اتفاقات در تهران که تاکسی ها پادشاهی می کنند متداول است.
یکبار این اتفاق برای بنده افتاد امدم به راننده تذکر بدهم که چرا از همه کرایه بیشتری گرفتید اما زمانی که نگه داشته بود برای مسافر، پلیس جریمه اش کرد!
فکر کنم؛ چند برابر آنچه از صبح کرایه بیشتر گرفته بود را دو دستی تقدیم قانون کرد! Blush

[تصویر: Mrkamiar2.gif]

تشکر شده توسط: jahanagahi , yu3f , فرهاد قربانی , nami , M3HDI , Haavin , Asef14 , مهدی گل محمدی , m_grate29 , dara
11-27-2012, 11:56 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-28-2012 12:31 AM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #10
از امام حسین تا اول آیت سوار تاکسی شدم. رسیدم .گفت : هزار تومان. داشتم ولی یک ایران چک خوشگل 50تومانی درآوردم و بطرفش گرفتم .
گفت : مرد حسابی من 50تومان کار کردم که بقیه اش را بدهم؟
گفتم: بقول خودت مرد حسابی وقتی کرایه 500تومانی را 1000گفتی من اعتراضی کردم؟
غرغری کرد و گفت چقدر خرد داری؟
گفتم باندازه کزایه ای که حقت هست.500تومان.
خانمی جلو نشسته بود لبخندی زد و گفت: واقعا کیف کردم.راننده چپ چپ به آن خانم نگاه کرد و 500را گرفت.
البته از ناراحتی بی انصافی راننده به نفس نفس افتاده بودم.فکرکنم رنگم هم پریده بود.پانصد بعدی را در صندوق صدقات انداختم .

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: P@RSA , کامیار کاظمی , nami , amiryazdani138 , M3HDI , goldmen , yu3f , Haavin , soltan_sal , Asef14 , Peanut , مهدی گل محمدی , vahid61 , m_grate29 , dara , Delta.H
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حرف‌هایی که والدین باید هر روز به فرزندان‌شان بگویند samiar afshari 2 756 03-31-2015 03:03 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  یک ترفند برای آن‌هایی که زیاد از ایمیل استفاده می کنند jahanagahi 3 1,118 11-18-2013 12:34 AM
آخرین ارسال: behmod
  برای من آب نداشته باشد، برای تو که نان دارد zoofanoon 0 813 09-16-2013 01:53 PM
آخرین ارسال: zoofanoon
  ایا می دانید که................ zoofanoon 0 568 07-23-2013 10:15 PM
آخرین ارسال: zoofanoon
Music داستان رویدادی که در سال 1892در دانشگاه استنفورد اتّفاق افتاد: بهنام ذوالفقارزاده 2 1,306 06-18-2013 11:37 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  خاطرات نوجوانی که به فکر میلیاردرشدن بود alireza091111 8 1,919 05-30-2013 01:28 PM
آخرین ارسال: alireza091111
  مردی که 70 سال است آب و غذا نخورده است ahmad rezaee 0 501 05-18-2013 07:46 AM
آخرین ارسال: ahmad rezaee
  ایده هایی که می توانند دنیا را تا سال 2020 تغییر دهند bahador 0 928 05-17-2013 11:37 PM
آخرین ارسال: bahador
  کارگری که کیف ۵۰‌میلیونی را پس داد karafarin 0 517 04-30-2013 05:35 PM
آخرین ارسال: karafarin
  شرکتی که پول می‌گیرد شما را بدزدد !.... mallarme 2 616 04-12-2013 12:17 AM
آخرین ارسال: mir abbas
  مردی که تنبلی مانع ثبت اختراعش شد! mallarme 0 488 04-06-2013 11:03 AM
آخرین ارسال: mallarme
  اتفاقاتی که زمان تحویل سال در فضا می افتد....... mallarme 1 922 03-21-2013 01:14 PM
  100 نقطه‎ی ایران که قبل از مرگ باید دید ebrahim.ev 0 770 03-17-2013 08:46 PM
آخرین ارسال: ebrahim.ev
  ترسناک‌ترین چیزی که در یک غار می‌توان دید... mallarme 6 2,024 12-31-2012 06:51 PM
  اینجا کجاست که همه باکلاس هستند؟! goldmen 9 2,319 12-12-2012 07:48 PM
آخرین ارسال: صدفی
  کسی که در را برویم باز میکنـد mallarme 0 367 12-01-2012 12:02 AM
  8 خطایی که موقع مسواک زدن انجام می‌دهیم بهداد 0 610 11-16-2012 08:32 PM
آخرین ارسال: بهداد
  عادات روزمره ای که شما را پیر می‌کند ! بهداد 0 557 11-16-2012 08:25 PM
  ۱۰ واقعیت که در مورد خودتان نمی‌دانید mallarme 1 879 10-15-2012 07:30 PM
  هر کس آن چیزی را با دیگری قسمت می کند که از آن بیشتر دارد مــجــیــנ 0 674 09-05-2012 10:52 AM
آخرین ارسال: مــجــیــנ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS