ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

خلاقیت در عمل
زمان کنونی: 05-18-2024, 02:58 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: saraa.h1982
آخرین ارسال: saraa.h1982
پاسخ: 16
بازدید: 3563

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خلاقیت در عمل
12-13-2013, 03:50 PM
ارسال: #1
خلاقیت در عمل
با سلام خدمت همه دوستان میلیاردرم
"دو صد گفته چون نیم من کردار نیست"
به خاطر همین حس کردم تاپیکی را واسه خلاقیت عملی ایجاد کنم و هر بار یکی از روشهار و تمرین کنیم
اولین تکنیک: یکی از مشکلات خودتون یا جامعه را پیدا کنید و جای خالی رو با ایده آلتون پر کنید
چه میشود اگر....................................................؟
اینجا هرچی که به ذهنتون رسید بنویسید بدون ترس از انتقاد و قالب های ذهنی و محدودیت های جامعه
دوستان عزیز لطفا ایده ها را نقد نکنید
مثلا: چه میشود اگر در دستگیره نداشته باشد؟
سپردن این سوال به ذهن انبوهی از جوابها را تولید و از بین اونها نوآوری صورت میگیرد و نوآوری= مشتری= پول
پس بیاید این دیوار بی عملی رو بشکنیم
چه می شود اگر............................................................................؟

شرایط کدام است، من خود شرایط هستم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Elixir , هومان هرمزدی محمد آبادی , mardin-b , hamid.h , mfatemi64 , alma , shamsa
12-13-2013, 04:19 PM
ارسال: #2
RE: خلاقیت در عمل
چه مي شود اگر صبح ها خود به خود پتو روي تختمون صاف و مرتب شود؟!

من اشرف مخلوقات هستم، خداوند قدرت احاطه بر هر موجود، علم و شئی را در وجود من قرار داده است.

من شروع کننده خوبی هستم و ادامه دهنده ای بسیار توانا.من هرکاری را که شروع میکنم تا نهایت رسیدن به موفقیت آن را ادامه میدهم.
 تشکر شده توسط: saraa.h1982 , هومان هرمزدی محمد آبادی , mardin-b , hamid.h , alma
12-13-2013, 04:36 PM
ارسال: #3
ایده خیلی زیاده اما موقع عملی شدن متاسفانه تکنولوژی و دانش لازم رو ندارم.در چین با کپی کردن و سرمایه گذاری در ورود تکنولوژی اول این خلا رو پر کردن تا اینکه الان میتونن هم گوشی اپل رو در کشورشون تولید کنند و هم مشابهش رو با قیمت 10% مدل اصلی وارد بازار کنند.
الان من به عنوان مهندس برق یه پیشنهاد عملی در مورد ژنراتور توربین های بادی دارم اما نهایتش اینکه مقالش میکنم و در سایت ieee ثبتش میکنم نه بیشتر.آیا میتونم در ایران عملیش کنم؟
یا همین ایده در بدون دستگیره آیا در ایران عملی هستش؟ نیاز به ادوات الکترونیکی داره و شناساگرهای الکترونیکی. آیا در ایران میتونیم یه مقاومت ساده بسازیم؟
عمل نیاز به دانش داره(البته نه عمل در دلالی و تولید دستبندی که موادش از چین میاد و در ایران سر هم میکنن و تویه برنامه تلویزیونی کلی ذوق میکنن)
فردی مثل من با سرمایه اندک نمیتونه دانش رو بومی کنه.یا باید دولت و دانشگاه بهش اعتماد کنه و وام و آزمایش بدن و یا باید اون فرد محترمی که میره از چین دسته بیل وارد میکنه بره تجهیزات وارد کنه و رویه دانشمندان و محققان ایرانی سرمایه گذاری کنه.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mardin-b , Elixir , hamid.h , alma , saraa.h1982 , MohamadMJ
12-13-2013, 06:01 PM
ارسال: #4
(12-13-2013 04:19 PM)Elixir نوشته شده توسط:  چه مي شود اگر صبح ها خود به خود پتو روي تختمون صاف و مرتب شود؟!

دوست عزیز تبریک میگم این ایده در خارج از کشور اجرا شده بصورت خیلی شیک و تمیز !36

باران باش و ببار؛
مپرس کاسه های خالی از آن کیست؟
 تشکر شده توسط: هومان هرمزدی محمد آبادی , Elixir , alma , saraa.h1982
12-13-2013, 06:08 PM
ارسال: #5
(12-13-2013 06:01 PM)hamid.h نوشته شده توسط:  دوست عزیز تبریک میگم این ایده در خارج از کشور اجرا شده بصورت خیلی شیک و تمیز !36

پس به افتخار خارجی ها که همیشه پرچمشون بالاست.12_00236
 تشکر شده توسط: Elixir , alma , hamid.h
12-13-2013, 06:25 PM
ارسال: #6
اي بابا اينم ساختن؟؟!
پس
چه ميشود اگر يک ربات ربات ساز وجود داشت.
يعني مثلا يه ايده بهش ميدادي رباتشو برات ميساخت.
مثلا بهش برنامه ميدادي ه ربات ميخوام بندکفشامو ببنده!

من اشرف مخلوقات هستم، خداوند قدرت احاطه بر هر موجود، علم و شئی را در وجود من قرار داده است.

من شروع کننده خوبی هستم و ادامه دهنده ای بسیار توانا.من هرکاری را که شروع میکنم تا نهایت رسیدن به موفقیت آن را ادامه میدهم.
 تشکر شده توسط: saraa.h1982 , hamid.h
12-13-2013, 08:18 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-13-2013 08:22 PM، توسط saraa.h1982.)
ارسال: #7
(12-13-2013 04:36 PM)هومان هرمزدی محمد آبادی نوشته شده توسط:  ایده خیلی زیاده اما موقع عملی شدن متاسفانه تکنولوژی و دانش لازم رو ندارم.در چین با کپی کردن و سرمایه گذاری در ورود تکنولوژی اول این خلا رو پر کردن تا اینکه الان میتونن هم گوشی اپل رو در کشورشون تولید کنند و هم مشابهش رو با قیمت 10% مدل اصلی وارد بازار کنند.
الان من به عنوان مهندس برق یه پیشنهاد عملی در مورد ژنراتور توربین های بادی دارم اما نهایتش اینکه مقالش میکنم و در سایت ieee ثبتش میکنم نه بیشتر.آیا میتونم در ایران عملیش کنم؟
یا همین ایده در بدون دستگیره آیا در ایران عملی هستش؟ نیاز به ادوات الکترونیکی داره و شناساگرهای الکترونیکی. آیا در ایران میتونیم یه مقاومت ساده بسازیم؟
عمل نیاز به دانش داره(البته نه عمل در دلالی و تولید دستبندی که موادش از چین میاد و در ایران سر هم میکنن و تویه برنامه تلویزیونی کلی ذوق میکنن)
فردی مثل من با سرمایه اندک نمیتونه دانش رو بومی کنه.یا باید دولت و دانشگاه بهش اعتماد کنه و وام و آزمایش بدن و یا باید اون فرد محترمی که میره از چین دسته بیل وارد میکنه بره تجهیزات وارد کنه و رویه دانشمندان و محققان ایرانی سرمایه گذاری کنه.
دوست خوبم همیشه مشکل وجود داره در هر زمان و مکان به نوعی، اگر قرار بود در همون اولین فرصت پیروزی نصیب ما میشد سعی و تلاش معنایی نداشت و پروسه تولید یک محصول یا خدمت به این صورته
1- پیدا کردن فرصتها( تفاوت وضع موجود و مطلوب را فرصت مینامیم اگر کسی این وضع موجود را به مطلوب تبدیل کنه مشتریان به سمتش هجوم میبرن)
2- در دل هر فرصت ایده های زیادی هست که باید انبوهی از ایده ها تولید بشه
3- مرحله بعد تجاری سازی یعنی تولید با استفاده از روشها و ابزارهای موجود
که نظرات شما در این قسمت کاملا صحیح است و به خاطر این است که باید انبوهی از ایده ها تولید شود تا یک روش عملی تجاری گردد
هر جایی مشکل بیشتر، فرصت بیشتر( ایران پر از مشکل است = ایران پر از فرصتهاست)
این تاپیک واسه تولید خلاقیت و ایده ست ایشا... بعد از تمرین این قسمت وارد مرحله تجاری سازی و عملی میشیم

دوستان عزیزم
لطفا سعی کنید حتما عمل کنید
حتما یه جمله بنویسید تا مغز را وادار به فعالیت کنید
ایده ها رو نقد نکنید
تمرین، تمرین، تمرین
فقط جایی خالی را پر کنید
چه میشود اگر .....................................................................؟

تشکر شده توسط: هومان هرمزدی محمد آبادی , Elixir , hamid.h
12-13-2013, 08:23 PM
ارسال: #8
(12-13-2013 06:25 PM)Elixir نوشته شده توسط:  اي بابا اينم ساختن؟؟!
پس
چه ميشود اگر يک ربات ربات ساز وجود داشت.
يعني مثلا يه ايده بهش ميدادي رباتشو برات ميساخت.
مثلا بهش برنامه ميدادي ه ربات ميخوام بندکفشامو ببنده!

چیز خوبیه اما عملی شدنش؟
باید روش بحث بشه.
البته اگه میخوای وارد این بحث بشی باید بگم ربوت های هوشمندی ساختن که میتونن کسب تجربه کنن و به هم یاد بدن مانند زنبورها.
فعلا دارن رویه روشی کار میکنن که یکیشون مجبور نباشه همه چیز رو بدونه بلکه از منطق دانش جمعی استفاده کنند و هر کی با مشکلی برخورد به صورت گروهی با کمک دیگران رفعش کنه و راه حل فقط در دایرکتوری یکیشون ذخیره بشه و...
 تشکر شده توسط: Elixir , saraa.h1982
12-13-2013, 09:24 PM
ارسال: #9
(12-13-2013 08:18 PM)saraa.h1982 نوشته شده توسط:  این تاپیک واسه تولید خلاقیت و ایده ست ایشا... بعد از تمرین این قسمت وارد مرحله تجاری سازی و عملی میشیم

این همه ایده که قبلا کشورهای خارجی عملی کردن و فقط کافیه ما کپیشون کنیم.بهتر نیست وارد مرحله عملی سازی بشیم؟
اگه تخته گاز بریم بیش از 200 سال از اروپایی ها عقب هستیم.هنوز یاد نگرفتیم نباید حفظ کنیم.
این یه ایده برای معلمین که به بچه ها یاد بدن حفظ نکنن.
هنوز یادنگرفتیم حل مسئله کنیم، این ایده ای برای اساتید دانشگاه.
هنوز یاد نگرفتیم دلال بودن اصلا افتخار نیست، این ایده ای برای اقتصاد دانان و تحلیلگران جامعه.
هنوز نمیتونیم مقاومت بسازیم، این ایده ای برای مهندسین الکترونیک.
هنوز نمیدونیم هر چی زیمنس میگه درست نیست، این ایده ای برای مهندس قدرت مخصوصا شاغلین ایران ترانسفو.
هنوز نمیدونیم باید بذر اصلاح شده رو در مزارع استفاده کنیم، این ایده ای برای مهندسین کشاورزی.
هنوز نمیدنیم گاز روزی تموم میشه و باید رویه تکنولوژی ساخت سلول خورشیدی تمرکز کنیم چون ایران یه کشور خورشیدی هستش و به اندازه کافی گرم و کثیف هست دیگه جای سوخت فسیلی نداریم.
هنوز نمیدونیم جای بنزین در ماشین ها باید از تکنولوژی پیل سوختی استفاده کنیم چون ایران بحران آب داره و تهران دیگه جای آلودگی نداره.
و ....

باز هم نیاز به ایده دارید تا وارد بخش عملی شدن بشید؟
 تشکر شده توسط: saraa.h1982 , hamid.h , Elixir
12-13-2013, 10:14 PM
ارسال: #10
(12-13-2013 09:24 PM)هومان هرمزدی محمد آبادی نوشته شده توسط:  
(12-13-2013 08:18 PM)saraa.h1982 نوشته شده توسط:  این تاپیک واسه تولید خلاقیت و ایده ست ایشا... بعد از تمرین این قسمت وارد مرحله تجاری سازی و عملی میشیم

این همه ایده که قبلا کشورهای خارجی عملی کردن و فقط کافیه ما کپیشون کنیم.بهتر نیست وارد مرحله عملی سازی بشیم؟
اگه تخته گاز بریم بیش از 200 سال از اروپایی ها عقب هستیم.هنوز یاد نگرفتیم نباید حفظ کنیم.
این یه ایده برای معلمین که به بچه ها یاد بدن حفظ نکنن.
هنوز یادنگرفتیم حل مسئله کنیم، این ایده ای برای اساتید دانشگاه.
هنوز یاد نگرفتیم دلال بودن اصلا افتخار نیست، این ایده ای برای اقتصاد دانان و تحلیلگران جامعه.
هنوز نمیتونیم مقاومت بسازیم، این ایده ای برای مهندسین الکترونیک.
هنوز نمیدونیم هر چی زیمنس میگه درست نیست، این ایده ای برای مهندس قدرت مخصوصا شاغلین ایران ترانسفو.
هنوز نمیدونیم باید بذر اصلاح شده رو در مزارع استفاده کنیم، این ایده ای برای مهندسین کشاورزی.
هنوز نمیدنیم گاز روزی تموم میشه و باید رویه تکنولوژی ساخت سلول خورشیدی تمرکز کنیم چون ایران یه کشور خورشیدی هستش و به اندازه کافی گرم و کثیف هست دیگه جای سوخت فسیلی نداریم.
هنوز نمیدونیم جای بنزین در ماشین ها باید از تکنولوژی پیل سوختی استفاده کنیم چون ایران بحران آب داره و تهران دیگه جای آلودگی نداره.
و ....

باز هم نیاز به ایده دارید تا وارد بخش عملی شدن بشید؟

دوست عزیز بجای تمرکز بر بایدها باید سعی بر حل مساله داشته باشیم نه درست کردن مسائل تودر تو، تاپیکی که من ایجاد کردم واسه تمرین عملی خلاقیته، نه عملی کردن و تجاری کردن خلاقیت
و یکی از قواعد تمرین عملی در این مرحله جلوگیری از نقده در مرحله بعده که باید نقدها بیان جلو
1001 دلیل واسه نقد هرچیزی وجود داره مهم اینه که روی حل مساله کار کنیم
تاپیک من واسه تمرین خلاقیته
اگه خیلی اصرار دارین پیشنهاد میکنم تاپیکی با عنوان عملی کردن خلاقیت ها بزنید

تشکر شده توسط: Elixir
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پنج ویژگی کلیدی افراد فوق العاده در محل کار iranbano 0 703 02-01-2014 07:35 PM
آخرین ارسال: iranbano
  بحث و تبادل نظر در مورد تجسم خلاق 3ObHaN 6 1,410 12-10-2013 02:29 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  روان‌شناسی خلاقیت minoo 1 949 11-28-2013 04:20 PM
آخرین ارسال: Elixir
  خلاقیت، مبانی و موانع koroshparsi 0 916 02-05-2012 04:46 PM
آخرین ارسال: koroshparsi
  دفاع شخصی در برابر نابودکننده های خلاقیت totia 1 1,139 12-29-2011 03:49 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  تکنیک های خلاقیت ( 1 ) koroshparsi 1 1,727 12-27-2011 07:53 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  بدون خلاقیت هرگز koroshparsi 0 741 12-27-2011 03:29 PM
  تکنیک های خلاقیت ( 3 ) koroshparsi 0 1,017 12-27-2011 03:26 PM
  تکنیک های خلاقیت ( 2 ) koroshparsi 0 964 12-27-2011 03:23 PM
  خلاقیت، ضرورت و اهمیت koroshparsi 0 906 12-27-2011 03:14 PM
  نکات اساسی و مهم برای افزایش خلاقیت koroshparsi 0 975 12-25-2011 02:44 PM
  آموزش تکنیک های خلاقیت مهدی گل محمدی 12 3,614 08-07-2011 05:32 PM
آخرین ارسال: faramarz

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS