ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

نظرسنجی: سطح اطلاع رسانی تاپیک از دیدگاه شما ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
سپاسگذاری 38.46% 5 38.46%
عالی 30.77% 4 30.77%
خوب 23.08% 3 23.08%
متوسط 7.69% 1 7.69%
بد 0% 0 0%
در کل 13 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

تاپیک اطلاعات عمومی موفقیت
زمان کنونی: 05-07-2024, 11:24 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: بهداد
آخرین ارسال: بهداد
پاسخ:
بازدید: 4990

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک اطلاعات عمومی موفقیت
10-17-2012, 09:45 AM
ارسال: #9
RE: تاپیک اطلاعات عمومی
نمیدونم منظور از نواری چیه ؟ اما هر 10 مطلب که منتشر شد آن ده مطلب را بصورت PDF یا ورد خدمت عزیزان ارائه خواهم داد تا یکجا همه رو مطالعه کنند .

موضوع : NLP - قسمت دوم

عناصر شش گانه در تقلید خلاق :

هم اکنون به شش عنصر مهم در تقلید خلاق و ویژگی های آن اشاره می شود .

1- کلامی
2- غیر کلامی
3- تنفس
4- شیوه تفکر
5- باورها و ارزشها
6- تجربه فرد

تکنیک همراهی و بعد تکنیک هدایت
تکنیک همراهی یعنی بارفتار ، کلام ،رفتار غیر کلامی (زبان بدن ) و افکار افراد یا نوع حرکت یک جریان همراهی نشان دهیم و تکنیک هدایت : یعنی بعد از ابراز همراهی ، فرد یا جریان را بوسیله انتقال پیام های تدریجی و مرحله به مرحله به سوی نتیجه مطلوب یا هدف تعیین شده هدایت نمائیم.

تفاهم و درک متقابل :

در ارتباط موثر و موفق ، ایجاد تفاهم و درک متقابل بسیار مهم است . موضوع اولیه در درک متقابل ، توجه به هماهنگی رفتاری (تقلید ) و زبان بدن طرف مقابل است . بطور مثال من سال ها با مراجعین خود که گاها به زبان محلی صحبت می کردند ، همواره با زبان رسمی کشور صحبت می کردم . روزی که با راهکارهای موفقیت و تکنیک همراهی آشنا شدم ، متوجه اشتباه فاحش خود گشتم . زیرا متوجه شدم اغلب فردی که می خواست با لهجه محلی با من صحبت کند ، در شروع صحبت عذر خواهی می کرد و یا از من می پرسید ، شما اهل کجا هستید و من می توانم با همین لهجه صحبت کنم. در حالیکه من هم می توانستم با همان لهجه محلی با شخص صحبت کنم ، اما برداشتم این بود ، چنین کاری درست نیست و باید با همه با لهجه رسمی صحبت کرد.
در تکنیک همراهی متوجه می شوید چنین تفاوتی و بدین شکل ارتباط را تخریب می کند . وقتی رفتار و ظاهر هماهنگ شد ، مغز هم هماهنگی پیدا می کند ، تفکرات به هم نزدیک می شود ، تفاهم افزایش می یابد و درک طرفین افزون می گردد.
قابل توجه اینکه ، گاهی هماهنگی و تقلید رفتارباعث می شود شما تا حدودی به افکار و احساسات درونی و پنهان فرد مقابل پی ببرید. افراد با کسانی که در جنبه های مختلف با آنها شباهت دارند احساس هم حسی و تفاهم می کنند.

توجه :

کسانی که با شما تفاهم ندارند اگر دقت کنید وضعیت بدنی و رفتار غیر کلامی شان با شما کاملا متفاوت است. آنها از خود حرکات متفاوت نشان می دهند . بطور مثال ، سعی می کنند روبروی شما ننشینند ، و اگر در مقابل شما هستند به شما نگاه نکنند و چشم های خود را به نقطه دیگری معطوف نمایند و حالت نشستن یا دست و سر خود را متفاوت تکان دهند.
بلعکس کسانی که با شما تفاهم پیدا می کنند ، وضعیت بدنی و حتی کلامی شان با شما مشابه می شود. مثلا در حین صحبت به شما نگاه می کنند ، در مقابل شما یا در کنارتان شبیه شما می نشینند ، کلام شان مشابه شما می شود و با تکان های سر گفته های شما را تصدیق می کنند.

آیین ارتباط صحیح و نفوذ:

1- درک متقابل
2- سازگار شدن و همدلی
3- تیز هوشی ( شایستگی ناهشیار )
4- ایجاد عادت مفید جدید
5- انعطاف پذیری
6- احترام
7- همراهی و تقلید :

الف – از آنچه شخص دوست دارد و می اندیشد صحبت کنید .
ب- با رفتار ظاهری فرد هماهنگ شوید .
پ – باورها و اعتقاد فرد را مورد توجه قرار دهید.

NLP اعتقاد دارد ما از چهار طریق یا سیستم تصویری عمده ، اطلاعات را دریافت و رمز پردازی می کنیم .

1- دیداری ( بصری)
2- شنیداری (صوتی )
3- حسی ( لمس ، احساسی و جنبشی )
4 – شنیداری – منطقی ( گفتگوی درون ).

چگونه اولویت حسی را در افراد تشخیص دهیم؟

ویژیگی افراد دیداری:

1- سرو بدنی راست
2- چشم ها کمی متوجه بالا
3- تنفس سطحی ولی از ناحیه بالای ریه ها
4- سرعت در کلام
5- سرعت در پردازش افکار
6- جلوی صندلی می نشینند .
7- منظم و مرتب هستند
8- چون به کمک تصاویر موضوعات را به یاد می آورند بنابر این اصوات مزاحم ، حواس آنها را پرت نمی کنند
9- استفاده از جملات بصری مثل من می بینم که خوب غذا می خوری
10- به ظاهر چیزها اهمیت می دهند.

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: درناز , mallarme , فرهاد قربانی , jahanagahi , Delta.H , M3HDI , sherafati , madar , ahmad rezaee , soltan_sal
موضوع بسته شده است 

پیام های داخل این موضوع
RE: تاپیک اطلاعات عمومی - بهداد - 10-17-2012 09:45 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه از موفقیت دیگران از ته دل خوشحال شویم؟ MARYAR 2 1,171 05-03-2013 01:31 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  ده فرمان برای دستیابی به موفقیت: minoo 5 1,088 04-11-2013 07:24 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  نقش روابط عمومی jahanagahi 13 1,977 02-14-2013 11:43 PM
آخرین ارسال: 3ObHaN
  ۷عادتیکه برای موفقیت باید کنار بگذارید zoofanoon 6 1,789 01-18-2013 11:40 AM
آخرین ارسال: mir abbas
  رموز موفقیت parsifox 1 911 07-17-2012 03:10 PM
آخرین ارسال: صدفی
  تکنیکهای موفقیت ( امروز روزی است که باید کاری ‌بزرگ را آغاز کنیم) koroshparsi 0 998 12-24-2011 08:15 PM
آخرین ارسال: koroshparsi
  تکنیکهای موفقیت (چگونه وقت کافی برای انجام کارهای مورد علاقه پیدا کنیم ) koroshparsi 0 940 12-24-2011 08:09 PM
آخرین ارسال: koroshparsi
  موفقیت mehdi098 2 838 08-23-2011 08:32 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS