ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
زمان کنونی: 05-09-2024, 02:09 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: mahanteymouri
آخرین ارسال: کامران طاها
پاسخ:
بازدید: 9523

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
07-20-2017, 06:39 PM
ارسال: #13
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار)
بنیانگذار صنایع غذایی بهروز

در این مقاله شما چالشهای آقای فروتن ( بنیانگذار صنایع غذایی بهروز )، سن شروع به کار و عوامل موفقیت وی را مطالعه می کنید.

آقای بهروز فروتن ( بنیانگذار صنایع غذایی بهروز )بهار سال ۱۳۲۴ در تهران به دنیا آمد. پدر او نظامی و مادرش فرهنگی بود. خانواده ی هفت نفره ی او تشکیل شده بود از پدر و مادر به همراه دو خواهر و دو برادر که همه از بهروز بزرگتر بودند. در آن سالها ، کار کردن برای فرزندان، یک روال طبیعی را سپری می کرد.

کودکی و علاقه به کار

کودکان از همان سنین اغلب تابستان ها را با بساط دستفروشی کسب و کار و کاسبی را فرا می گرفتند. بهروز فروتن نیز از این قاعده مستثنی نبود و او هم مانند بچه های آن دوران، کسب و کار را از همان کودکی تجربه کرد. وی فقط ده سال داشت که سایه ی پدر را از بالای سرش، از دست داد و این اتفاق برای کودکی چون او رنج بزرگی به حساب می آمد. شاید یکی از مهمترین دلایلش برای زود مستقل شدنش همین باشد.
شروع به کسب و کار

به اعتقاد آقای فروتن، خداوند به تمام موجوداتی که قدم در راه بزرگ شدن و خدایی بر می دارند همواره یاری می رساند تا به اهدافشان برسند. شاید یک اتفاق بد در لحظه معنایی جز رنج و بدی نداشته باشد، اما این همان تقدیر الهی است و یک شخص را بزرگ می کند به همین دلیل هست که انسان باید در زندگی هدف داشته باشد.

زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز
تلاش و پشتکار

همان سال تابستان، شروع به کار کرد و مجبور بود برای رسیدن به محل کارش چند خط اتوبوس عوض کند. فاصله ی خانه تا محل کار زیاد بود به همین دلیل صبح ها قبل از طلوع خورشید خانه را ترک می کرد. تنها زمانی که می توانست کمی استراحت کند، در اتوبوس بود، آن هم بصورت ایستاده! در آن زمان که بچه های هم سن و سالش مشغول بازی بودند او به جدیت مشغول کسب و کار و حساب و کتاب بود چرا که به این واقعیت پی برده بود که باید به خودش متکی باشد.

دانشگاه

بعد از گذراندن دوران دبیرستان، در رشته ی مدیریت دانشگاه تهران پذیرفته شد. به اعتقاد او ” بیشتر از هر چیزی در دانشگاه داشتن ارتباط موثر انسان ها با هم اهمیت دارد. دانشگاه بیشتر از اینکه محلی برای درس باشد، جایگاهی برای تجربه اندوزی است”.

آقای فروتن ( بنیانگذار صنایع غذایی بهروز)همزمان با درس و دانشگاه، تجربه ی کار کردن در جاهای مختلف را نیز داشت. او در کارخانه ی تانکر سازی، قالب سازی و همچنین مقطعی از زمان را در فنی و حرفه ای کرج گذراند. اما تدریس برای او از جایگاه بالاتری برخوردار بود و این کار تنها کاری بود که به آن علاقه داشت. به همین دلیل کار در آموزش و پرورش را آغاز کرد. درآمدی که از این راه بدست می آمد آنقدر کم بود که تصمیم گرفت تلاش بیشتری بکند.

روزها قبل از مدرسه برگه های تبلیغاتی تدریس خصوصی خود را به دیوار های محل، می چسباند. همچنین کارهایی مانند پیمانکاری و تأسیسات نیز در کنار معلمی داشت. تمام وقتش را پر کرده بود، او از همان کودکی یاد گرفته بود که کار کردن عار نیست!
زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتنزندگینامه ی آقای بهروز فروتن
شروعی دوباره

قبل از انقلاب بود که فهمید باید دوباره شروع کند، یعنی از صفر و با اعتماد به نفس ! تمام شرکا و پیمانکارانی که با آن ها کار می کرد، او را تنها گذاشتند و این بار او دوباره تنها شد. خانه را فروخت و با سرمایه ی بدست آمده در زیرزمین منزلش که د رآنجا مستأجر بود، شروع به کار کرد. آقای فروتن از آن دوران این چنین می گوید:

“آن روز همسرم با اشک حلقه ی ازدواجش را از انگشتش درآورد و در اختیار من گذاشت و گفت: این را هم بگیر و دوباره شروع کن! من مطمئن هستم که تو روزی موفق خواهی شد. از همان جا بود که برکت فراوانی وارد زندگی من شد.”

چالش ها و تولد صنایع غذایی بهروز

سال ۱۳۵۶ شروع به کار کردند. در همان زیر زمین کوچک خانه. سالاد اولویه، مربا، کشک بادمجان و از این دست مواد غذایی را تهیه می کردند و در مغازه ها توزیع می کردند. آقای فروتن می گوید:

“خیلی وقت ها مغازه دار ها بعد از ده روز خبر می دادند که آقا جنس هایت خراب شده و بیایید و ببرید! آن هایی هم که جنس را می فروختند در پرداخت پولش اذیت می کردند”

برای سامان دادن به این وضعیت باید کاری می کرد. پیگیر شد تا قانونی به کار ادامه دهد اما طبق معمول با مسائلی روبرو شد که از آن دوران این چنین یاد می کند:

“کلی در این وزارت خانه ها رفتم و آمدم. به آن ها می گفتم سابقه ی کار دارم، آن ها می گفتند اگر سابقه ی کار داری، ارائه بده. بهانه می آوردند و یا می گفتند امکانات نداریم و یا اینکه طرحت توجیه علمی ندارد. حتی بعضی وقت ها از من تعهد می گرفتند که دیگر به آن جا نروم و به نگهبان هم سپرده بودند که دیگر اجازه ی ورود به من ندهد. “

او یاد گرفته بود که نا امید نشود و برای بدست آوردن هر آنچه می خواهد تلاش کند و کم نیاورد. سال ها تلاش و پیگیری مداوم موجب شد که یک روز بازرسان برای بازرسی کارگاه او اقدام کنند. در نهایت موفق شد به طور قانونی به کار خود ادامه دهد.
زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن زندگینامه ی آقای بهروز فروتن
ورود به تولید صنعتی

سال ۱۳۶۷ بود که تصمیم گرفت کارش را وسعت دهد. رقبای قدرتمندی داشت، با این حال با توجه به تجربه های پیشین خود و با به دست آوردن راه و چاه بازار تصمیم گرفت و خود را برای موفقیت های بزرگتر آماده کرد.

کارخانه ی جدید را در کرج راه اندازی کرد. مدیران و کارشناسان بیشتری استخدام کرد و برای هر یک وظایف مشخصی در نظر گرفت. یکی از ویژگی های آقای فروتن، رفتار صمیمانه ی او با تمام همکارانش بود. این صمیمیت موجب یک همفکری صادقانه برای پیشرفت مجموعه شده بود، به طوری که برای کوچکترین تغییرات، همه ی افراد مجموعه نظر می دادند.

مهمترین ویژگی یک مدیر می تواند روحیه ی عالی و خستگی ناپذیر آن باشد و این ویژگی در این مرد بزرگ دیده می شد. واژه ی خستگی برای او بی معنا بود و همیشه ایمان، تلاش و پشتکار را سرلوحه ی کار خود قرار داده است.

بحران مالی غیر منتظره

سال ۱۳۷۶ بود که به دلیل اعتماد بیش از حد به یکی از همکارانش با بحران مالی بزرگی روبه رو شد. در آن زمان فقط باید به پرداخت چک هایی که در دست مردم داشت فکر می کرد. او می گوید:

“هیچکس در آن اشتباه مقصر نبود. من نباید بیش از حد اعتماد می کردم. حالا خودم باید تاوانش را پس می دادم.”

با وجود تلاش و همراهی باقی همکارانش نتوانست جوابگوی مردم باشد و تصمیم گرفت چاره ای بیاندیشد. تنها گرفتن وام به ذهنش رسید و با سابقه ی خوبی که داشت توانست وام بگیرد و مشکلش را حل کند. فقط یک بانک در آن زمان برای یاری او اقدام کرد و او هم تصمیم گرفت برای جبران این همکاری با تبلیغات و همچنین ارائه ی طرح هایی، مردم و دیگر مجموعه های غذایی را جذب این بانک کند. به هر حال این بحران, مالی بزرگ را نیز پشت سر گذاشتند و قدرتمند تر از گذشته به فعالیت خود ادامه دادند.

پیش به سوی پیشرفت

بعد از گذر از بحران، ایده ای به ذهنش رسید. او برای توزیع محصولاتش به یک سازمان پخش حرفه ای نیاز داشت. برای این کار به همه جا رفت؛ از وزارت خانه ها گرفته تا فرمانداری و بانک ها. پس از کلی تلاش و رفت و آمد توانست مجوز راه اندازی سازمان بین المللی پخش بهروز را کسب کند.
مدیریت جدید

روش نوین مدیریتی، نیاز به نیروی جوان داشت که هم علم آن را داشتند و هم انرژی آن را. بنابراین تیم جوانی را استخدام کرد و برای هر بخش مدیری را تعیین کرد. خودش هم ناظر بر آن ها بود. به این ترتیب توانست نمایندگی هایی را در سراسر کشور بگیرد و زیر نظر تیم کیفی، محصولات بهروز را به بازار عرضه کند. امروزه تیم تحقیقاتی صنایع غذایی بهروز، نخستین مرکز تحقیقات غذایی غیر دولتی در کشور است و امید دارد آینده ای روشن در زمینه ی غذایی کشور بسازد.

آقای بهروز فروتن(بنیانگذار صنایع غذایی بهروز )، به عنوان یک کارآفرین پر تلاش، خدمتگذار و موفق تمام عمر خود را وقف این راه کرده است و هیچگاه روزهای تلخ و شیرین گذشته را فراموش نمی کند و بی شک چیزی جز ایمان، عشق، تلاش و پشتکار او را به این جایگاه نرسانده است.

سخنان گرانبهای آقای بهروز فروتن

اولین رمز موفقیت، جادوی مثبت اندیشی است.

واژه ی شکست، هیچ معنی برای من ندارد.

بزرگترین راز موفقیت، کار گروهی است.

برای داشتن یک زندگی پر ثمر، باید خطر کرد.

تجلی عشق را در کار کردن می بینم.

نتیجه گیری

آقای فروتن با تمام سختی ها و پالشهایی که در زندگی اش داشت خود را مسئول زندگی خود می دانست و با اعتماد به نفس با چاش های زندگی مقابله کرد و آنها را شکست داد آقای فروتن تمرکز ذهن خود را بر کار گذاشت و این سوال ک چه کار باید بکنم همیشه در ذهن او بود او با مدیریت کسب و کار و هوش مالی اش بر مسائل به وجود آمده در کار را رفع کرد و در حال حاظر وی جزو ثروتمند ترین افراد جهان می باشد.

در هر کاری ایده دهید تا مسایل را حل کنید و آن را تبدیل به ثروت کنید .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام های داخل این موضوع
RE: ماهان تیموری (مقالات کسب و کار) - mahanteymouri - 07-20-2017 06:39 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کسب درآمد از طریق وردپرس saeed74 0 207 05-24-2022 10:38 AM
آخرین ارسال: saeed74
  آموزش کسب درآمد از بازی لم lem-game 18 18,632 01-11-2021 04:28 PM
آخرین ارسال: Mehdi_danesh2
  دانلود رایگان کتاب های الکترونیکی کسب و کار hidi 25 8,387 10-10-2018 02:26 PM
آخرین ارسال: sasannikoo
  اهمیت ساخت سایت شرکتی در کسب و کار شما amir2244 1 481 07-27-2017 11:27 AM
آخرین ارسال: hamedmoez
  تکنیک های ساده برای پس انداز و کسب امنیت مالی mrghafoory 1 1,226 10-28-2016 11:31 PM
آخرین ارسال: حسین پورمتین
  سئو سایت و کسب و کار اینترنتی aliadd 0 598 09-14-2016 01:03 PM
آخرین ارسال: aliadd
Exclamation دانلود کتاب راه اندازی کسب و کار موفق از صفر تا صد(با لینک مستقیم ) saeid3030 0 1,318 06-08-2016 10:44 AM
آخرین ارسال: saeid3030
  اموزش ساخت صابون های طرح دار | کار در خانه mrghafoory 7 12,477 04-07-2016 11:31 AM
آخرین ارسال: avicenna
  شش دلیل کم بودن میزان فروش کسب و کار اینترنتی fekreabi 2 1,063 12-02-2015 02:36 PM
آخرین ارسال: fekreabi
  دانلود کتاب های آموزش کسب و کار اینترنتی fekreabi 6 1,923 11-29-2015 09:03 PM
آخرین ارسال: fekreabi
  RE:کلاس شروع کسب و کار کوچک ( تخصصی ) ahmad rezaee 20 5,344 10-09-2015 10:30 AM
آخرین ارسال: mardin-b
  در زمینه کسب درامد از طریق وبلاگ یا وب سایت کمک کنید farham92 10 1,858 09-11-2015 01:09 PM
آخرین ارسال: reza.rs2
  آموزش کسب درامد ارزی در منزل با روش Mining مهدی 1 145 50,556 07-04-2015 07:00 AM
آخرین ارسال: mosafer bedar
  چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید؟ karafarin 0 787 08-26-2014 06:43 PM
آخرین ارسال: karafarin
  دانلود رایگان کتاب کسب و کار موفق hidi 2 1,094 08-22-2014 01:21 PM
آخرین ارسال: hidi
  کلاس آموزش کسب و کار ویژه ( تخصصی ) ahmad rezaee 29 9,898 06-09-2014 12:05 AM
آخرین ارسال: MARYAR
  سوالات من راجع به کلاس آموزش کسب و کار ahmad rezaee 54 9,598 10-20-2013 10:19 PM
آخرین ارسال: bashla
  7 روش کاهش فشار عصبی در محیط کار mrghafoory 0 483 07-02-2013 11:26 PM
آخرین ارسال: mrghafoory
  شراکت در کسب و کار mir abbas 19 4,193 05-06-2013 10:19 AM
آخرین ارسال: mir abbas
  راهنمای سریع و آسان برای درک امور مالی کسب و کارها karafarin 2 1,038 03-15-2013 07:51 PM
آخرین ارسال: Mrs.Seyedi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS