ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

مشکل در کجاست....؟!!
زمان کنونی: 07-05-2024, 10:12 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mallarme
آخرین ارسال: mallarme
پاسخ: 7
بازدید: 1191

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات : 3.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در کجاست....؟!!
01-16-2013, 08:24 PM
ارسال: #1
مشکل در کجاست....؟!!
سلام
از اونجایی که سعادت مطالعه برخی مطالب آموزنده رو از سوی دوستانی که بعضا ناشناس هستند را دارم، امروز مطلبی را خواندم که بسیار تکان دهنده بود و البته که نظرات ارزشمند و خیلی جالب سایر دوستان را هم به موازات ارائه گزارش را هم مطالعه کردم.....

همه ما به نوعی در حال تکامل خود هستیم....
ایران و مردمانش الان دارند مسائلی را تجربه میکنند که کشورهای اروپایی سالهای گذشته از مرحله تجربه آن عبور کرده اند...(این یک حقیقت است که چاره جز پذیرشش نداریم)

به عنوان مثال، انجمن های بسیاری میرم....و ملاکم مطالب، احترام، میزان مشارکت و هدف آن انجمن است.
تا چند روز پیش همه تصورم این بود این فروم تنها فرومی است که در آن همدلی بسیاری وجود دارد به گونه ای که دوستان به مسافرت با هم میروند.

اما دو روز پیش به دعوت دوستی عزیز وارد فرومی شدم که قریب یک ربعی خشکم زد!

میخواستم جو را زیرنظر بگیرم تا تصمیم بگیرم، اما اولین تاپیکی که به چشمم خورد تاپیک کمک به خواهر بیمار یک کاربر عادی عضو فروم مربوطه بود که حدود 150 نفر به حساب وی پول واریز کرده بودن جهت درمان بیماریش!
واقعا شوکه شدم.

ما تازه داریم به حس همدلی و مشارکت مجازی میرسیم....
ما تازه داریم اعتماد کردن را میآموزیم....
اما ما خیلی راه داریم ....

ما داریم همه تلاشمون رو میکنیم خودمون رو بسازیم....
احیانا اگر کمبودهایی را تجربه کردیم، با کمک خود رفع و برای بهتر شدنمان بیشتر تلاش کنیم و سپس فریاد بزینم این منم!

اما آیا همان اندازه که نگران رشد خودمون هستیم حواسمون به اطراف هم هست؟؟

خیلی از افراد اینجا متأهل هستند و فرزند دارند و اگر هم مجرد باشیم کودکانی را در نزدیکی خود داریم....

چه خوب است مایی که داریم تلاش میکنیم فردی متفاوت از خود بسازیم مراقب کودکانی که اطرافمان هستند هم باشیم.....

این گزارش خانم فاطمه وثوق است.....
حداقل برای من بسیار تأسف بار بود ....

===============================================

قاب اول:
در ميزنه و مي گه ميشه بيام تو؟!...ميگم بفرماييد! (مراجعه كننده كوچولو نداشتم تا بحال...) مي شينه...غمگينه و نگاه چرخانش و حركات مداومش اضطراب و سردرگمي شو نشون ميده شالشو با وسواس خاصي روي سرش گذاشته و موهاشو به شيوه امروزي ها بيرون ريخته!... مي گم ما در خدمتيم خانوم كوچولو...مي گه يعني اين قدر كوچولوئم؟!!

-نه...شوخي كردم حالا چند سالته؟ -كلاس چهارمم!

-پس خانومي و كوچولو هم نيستي...مي خنده... حس مي كنم كلي حرف داره براي گفتن اما نميدونه بايد چيكار كنه...

-چه خبر؟!! -هيچي!...(آه مي كشه) -عجب آه سوزناكي...دلم آتيش گرفت! ...(مي خنده)

-به نظر شما من چه جور دختري هستم؟! -اوممم....بذار فكر كنم...يه دختر خيلي احساساتي!

-از كجا فهميدين؟! -از صورتت از نگاهت از حرف زدنت -ديگه چي؟بازم بهم بگين!

-يه دختر خيلي حساس كه دوست داره خوشگل باشه همه بهش نگاه كنند و دوستش داشته باشند. هنري نكردم تو بيان اين جملات اما با هيجان ميگه دقيقا!...)
-خب بقيه شو خودت بگو... (سرشو ميندازه پايين):اين بده كه آدم كسي رو دوست داشته باشه؟!!

-اصلا...خيلي هم خوبه...اين كه بتوني كسي رو دوست داشته باشي يعني هنرمندي!
-واقعا؟!! حتي اگه پسر باشه؟!!...

(خشكم مي زنه...قدو قواره شو نگاه مي كنم هنوز خيلي بچه است اما نگاهش حركات صورتش و چرخش بدنش به وقت حرف زدن اون قدر جلوه گرانه است كه دلم براش مي سوزه!)...

-ميشه ماجرارو برام بگي؟!

(شروع مي كنه از عشقش به يه آقا پسر...از اين كه نميتونه بدون اون زندگي كنه از اين كه حالش اصلا خوب نيست!...وقت حرف زدن اشكاش مي ريزه!!...خداي من...اين بچه فقط ده سالشه... بايد سرشار از دنيايي كودكانه باشه ...اين همه بحران براي يه بچه...يه بغض ناخواسته اومده سراغم... ديگه نميتونم بهش بخندم،دلم ميخواد براي دنياي كودكانه اي كه نداره گريه كنم!

بهش ميگم حالا چي تو گوشته؟!!...هدفونو در مياره و ميگه يه آهنگ كه خيلي دوستش دارم... ميگم ميتونم گوش كنم؟...ميذاره دم گوشم...يه موسيقي عاشقانه ي خيلي غم انگيز! اين بچه هيچ چيزش شبيه بچه ها نيست)

قاب دوم:

همه شون با هم ميان تو اتاق...قدو نيم قد!...ميگم چه خبر شده دخترا؟! ميگن سوال داريم! ياد دخترك روز قبل مي افتم!...بفرماييد... هي به هم نگاه مي كنند و مي خندند...درگوشي حرف ميزنند و باز ريز ريز مي خندند!

-خب خنده ها كه تموم شد بگين...منتظرم! -ببخشيد ميشه از پسرا برامون بگين!
(آمادگي اين سوالو نداشتم) مثلا چي بگم؟!
-مثلا از رابطه ما با اونا!
(سعي مي كنم بحثو عوض كنم) خب اسماتونو بگين چند سالتونه؟ چيكارا ميكنين؟!

(يكي يكي ميگن...ماكزيمم سنشون اول راهنماييه!...غالبشون چهارم دبستانند)
-بگين ديگه...از پسرا برامون بگين اشكالي داره باهاشون دوست باشيم اشكالي داره باهاشون بيرون بريم اشكالي داره عاشقشون بشيم؟!
(حال خوبي ندارم...اون قدر زيركند كه كوچكترين عكس العملمو ثبت و ضبط مي كنند)
-اول بايد به سوالاي من جواب بدين تا من به سوالاتتون جواب بدم...
(شروع مي كنم...از خواستن هاشون داشته هاشون نداشته هاشون كمبودهاشون علاقه هاشون و ...)
-ببخشيد خانوم پسرا خيلي بي تربيتند...(شروع ميكنه به بيان اونچه كه نبايد بگه)

-خب اگه بي تربيتند پس تكليفشون روشنه ديگه...چرا مي خواين باهاشون دوست بشين؟!
-آخه مارو خوب درك مي كنند!

(بهشون چندتا برگه ميدم وچندتا سوال...برين اينارو جواب بدين و بيارين...مي خوام بحثو از جاي ديگه اي براشون شروع كنم ميگم برين خوب فكر كنين و جوابارو برام بيارين ،هنوزيك ساعت نشده با جوابا برمي گردند!)

قاب سوم:
دارم گزارش يه برنامه رو مي نويسم كه چندنفري وارد ميشن!
فرصتم خيلي كمه بايد گزارشو تحويل بدم بهشون ميگم برين سركلاستون بعدا...ميگن ما كلاس نداريم بيكاريم!
ميگم اما من كار دارم باشه براي بعد...ميگن فقط يه سوال...ميشه بگين عاقبت ارتباط با پسرا چيه؟!!

ميگم نظر خودتون چيه؟ يكيشون ميگه بدبختي و بيچارگي(اين يكي كلاس سوم دبستانه!)

ميگم چرا بدبختي؟!! يكي ديگه ميگه آخه اونا با احساسات ما بازي مي كنند!...

براشون پنج دقيقه حرف مي زنم...بهشون وعده ميدم براشون جلسات بحث آزاد بذارم تا با هم حرف بزنيم!
ميرن...

قاب چهارم:
تو جمع برنامه سازان گروه كودكم...بي تعارف بهشون ميگم برين مخاطب شناسيتونو تقويت كنين،
شمارو به خدايي كه مي پرستيد براي بچه هاي امروز برنامه اي نسازيد كه بهشون ياد بده چطوري مسواك بزنند!!...... برين به داد اين نسلي برسين كه اون قدر رها شده كه بلوغ هاي زود رس داره از پا درش مياره!

=======================================

به امیدی که هر کدام از ما برای ساختن یک جامعه سالم تر، حواسمون به همه چی باشه....
و تنها خودمون رو ملاک قرار ندهیم.....

تعریف موفقیت تنها در کسب درآمد و شادمانی شغلی نیست.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: mjdehghani , venus2 , goldmen , zoofanoon , حامد , P@RSA , maxsoulfly , Haavin , jahanagahi , کامیار کاظمی , sir-mahyar , mir abbas , vahid61 , بهداد , safari-cht
01-16-2013, 08:55 PM
ارسال: #2
RE: مشکل در کجاست....؟!!
چند وقت پیش هم یک سخنرانی از یک روحانی در مشهد شنیدم این مسایل رو
ولی ما خودمان رو گول میزنیم

بچه های ما فهمیده اند وسراغ کار ناجور نمیرن
بچه های مردم پدر ومادر ندارند وسراغ اینطور کارها میرند
من هواسم به بچه ام هست
و....

ولی نمیداند که همه یکروز هم بچه بودن
ویکروز هم باید با بچه ها برخورد کرد
بچه ها آینه رفتار بزرگترها هستند

واقعا متاثر شدم
مرسی از ترویجش ملیک خانم

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: mallarme , حامد , maxsoulfly , Haavin , jahanagahi , کامیار کاظمی , venus2 , sir-mahyar , mir abbas , safari-cht
01-16-2013, 09:02 PM
ارسال: #3
قاب پنجم
ظهر، خیلی خسته داری از دانشگاه برمیگردی، تو ایستگاه اتوبوس یا BRT منتظری. الان بچه مدرسه ای هام (دختر و پسر) تعطیل شدند. ایستگاه شلوغه. چند تا BRT میاد میره. ما بزرگترها واسه سوار شدن ورفتن عجله داریم .
اما اون بچه ها نه، بزار ... با بعدی میریم.
دلت میخواد حرف بزنی اما نمیدونی باید، به کی چی بگی؟
انگار معنی نگاه بد را نمی فهمند!
روحت داغون میشه. با سکوت عبور میکنی...
 تشکر شده توسط: mallarme , goldmen , حامد , P@RSA , maxsoulfly , Haavin , jahanagahi , sir-mahyar , mir abbas , vahid61 , safari-cht
01-16-2013, 11:08 PM
ارسال: #4
بلي با وجود م/ا/ه/و/ا/ر/ه-موبايل-اينترنت و رسانه هاي مختلف وقوع اين پديده حتمي بود.
بلوغ زود رس كه به نظر من خوب نيست. اما جاي نگراني هم نيست فقط بايد بدانيم و مطلع باشيم و درست برخورد كنيم.
به اميد سلامت و عاقبت بخيري براي همه، بخصوص نوجوانان سرزمينم.

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mallarme , jahanagahi , M3HDI , venus2 , mir abbas , safari-cht
01-16-2013, 11:17 PM
ارسال: #5
واقعا یه فاجه است دوستی دارم که دخترش کلاس اول دبستان هست و چند ماهه بلوغ شده
واقعا ناراحت شدم
مادر ها و پدر هایی که حالتهای بلوغ رو تو بچه های کوچیکتون می بینید سریعا به دکتر غدد مراجعه کنید تا به تعویق بندازید بلوغ رو

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
 تشکر شده توسط: mallarme , jahanagahi , کامیار کاظمی , sir-mahyar , mir abbas
01-16-2013, 11:24 PM
ارسال: #6
ضمن تشکر از مطلب بسیار زیبای شما.
1- این انجمن در دوسالگی تاسیس خودش است.
2- در این انجمن بجای ماهی دادن ماهیگیری ترویج می شود.
3- عزیزانی که در این انجمن ثبت نام کرده اند بحدی خود مشکل دارند که میخواهند اول مشکل خود را حل کنند . شما یک انجمن را به این صورت دیده اید ولی انجمنهای زیادی وجود دارد که در رابطه با موضوعی که فرمودید کار میکنند و بنحو احسن هم کار میکنند و در آن انجمنها بالای هزاران پست زده و پیگیریهائی هم داشته ام.
4- تمام عزیزان انجمن در نوشتن اهدافشان ذکر کرد اند که اگر موفق شوند در موفقیت دیگران هم حتما سهیم خواهند شد.
5- هر انجمنی در رابطه با موضوعی کار میکند. انجمنی را می شناسم که کلا کارش حمایت و کمک است و مسول آن هم خانمی است فوق العاده خوشنام که در سایت و صفحه ف/ی/س/ب/و/کش هم دهها نفر اعلام آمادگی برای واریز پول و فرستادن اجناس برای جهیزیه میکنند.
6- انشالله در این انجمن هم عزیزان بتوانند اول موفقیت خود را ببینند و بعد برنامه ریزی کارهای خیر را هم داشته باشند.
مجددا از مطلب خوب شما سپاسگزارم.

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: mallarme , Haavin , کامیار کاظمی , venus2 , sir-mahyar , mir abbas , vahid61 , safari-cht
01-16-2013, 11:30 PM
ارسال: #7
(01-16-2013 11:24 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  ضمن تشکر از مطلب بسیار زیبای شما.
1- این انجمن در دوسالگی تاسیس خودش است.
2- در این انجمن بجای ماهی دادن ماهیگیری ترویج می شود.
3

[b]متن ابتدایی من موکد این دو جمله بود:
- به نوبه خودش شگرف است در دو سالگی میران همفکری و اعتماد افراد این انجمن در سطح بالاست....10_004
- مطلب مت در جهت آموزش ماهیگیری بود.

...

تمام سپاسم از آن کسی است ...

که به من نیازی نداشت ...

اما فراموشم نکرد

...

[تصویر: e4651_734827_4182999215734.jpg]
 تشکر شده توسط: goldmen , jahanagahi , کامیار کاظمی , venus2 , sir-mahyar , mir abbas , safari-cht
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قدرت کلمات در موفقیت (حتما بخوانید) سید محسن سبزواری 2 687 01-10-2018 10:27 AM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  روحیه تفاهم در افراد موفق/ مقاله ای کوتاه و جذاب !! سید محسن سبزواری 0 484 12-11-2016 01:33 PM
آخرین ارسال: سید محسن سبزواری
  قوانینی که در حین دادن انرژی باید رعایت کنید barbie 18 4,009 04-19-2014 12:21 PM
آخرین ارسال: saba01
  خودشناسي در 10 دقيقه:اين آزمون شخصيت شما را مشخص مي‌كند صدفی 14 2,515 02-16-2014 11:31 AM
آخرین ارسال: dvdghe
  به من در زندگی آینده ام کمک کنید pooria026 13 2,508 08-29-2013 07:35 PM
آخرین ارسال: goldmen
  نقش حمایت زنان در موفقیت مردان iranboy 0 879 08-06-2013 01:00 PM
آخرین ارسال: iranboy
  مثبت اندیشی در بارداری و زایمان بيلا بالا 0 488 07-08-2013 02:30 PM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  چگونه میتوان رویای خود را در زمان مشخص شده تبدیل به واقعیت کرد babaei 4 1,357 05-16-2013 03:23 PM
آخرین ارسال: soshiant
  عادت های غلط افراد موفق در محیط کار mallarme 3 965 04-02-2013 08:46 PM
آخرین ارسال: goldmen
  چرا انسان‌های موفق، در همه‌چیز موفق هستند؟! صدفی 0 744 02-15-2013 02:47 PM
آخرین ارسال: صدفی
  در عرض 7 دقیقه نظر دیگران را نسبت به خود تغییر دهید ... m-jalalvand 0 657 01-15-2013 10:25 AM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  چطور در ذهن همکاران و مشتریانمان بمانیم بيلا بالا 5 887 01-07-2013 12:47 AM
آخرین ارسال: amirE5Ey
  در شاد بودن به خود نمره چند می دهید؟! صدفی 11 1,569 12-22-2012 08:17 PM
  چرا ارسطو درخواست دوستی مرا در ف/ی/س/ب/و/ک نمی پذیرد؟ mallarme 0 629 12-07-2012 07:47 PM
آخرین ارسال: mallarme
  10راه ساده برای ایجاد تغییر در برنامه‌ زندگی صدفی 7 2,702 12-01-2012 08:07 PM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  در ۵ دقیقه از هیچ‌کس به همه‌کس تبدیل شوید mallarme 3 1,151 11-13-2012 02:02 AM
آخرین ارسال: بهداد
  هدف در زندگي afsharj 10 2,052 11-11-2012 10:52 AM
آخرین ارسال: بيلا بالا
  ما انسانها در هر موقعیتی معمولا آن چیزی را می بینیم که دوست داریم ببینیم jahanagahi 1 913 10-03-2012 01:53 AM
آخرین ارسال: mohammadshamosi
  راه حل 20 مشکل رایج در زندگی صدفی 0 829 09-07-2012 10:54 PM
  کلمه چه تاثیری در روان ما دارد؟ صدفی 0 766 07-10-2012 01:10 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS