ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

گامهای یک فروشنده
زمان کنونی: 07-06-2024, 11:23 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: aminwork
آخرین ارسال: aminwork
پاسخ: 18
بازدید: 2335

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گامهای یک فروشنده
06-19-2013, 04:10 PM
ارسال: #11
از روی ظاهر درباره مشتری قضاوت نکنید
قیمت دستگاههای ارائه شده در محیط کار ما نسبتا بالا هستند و معمولا افراد طبقه متوسط و بالاتر توان خرید آنها را دارند ، یکی از سرگرمیهای همکاران من این است که موقع پارک اتومبیل مشتری روبروی فروشگاه از نوع اتومبیل وی حدس بزنند که چه دستگاهی خواهد خرید ( البته همانطور که اشاره کردم این مورد فقط جنبه شوخی و سرگرمی دارد ) در عین حال حقیقت مهمی در دل آن وجود دارد که نشان می دهد فروشندگان معمولا از روی ظاهر مشتری راجع به او و خریدش قضاوت می کنند و این مسئله باعث می شود با افرادی که از دیدگاه آنها ظاهر مناسبی ندارند برخورد مناسبی نداشته باشند.
در طول دوره کاریم در رشته های مختلف بهترین فروشها را به افرادی داشته ام که در نظر اول ظاهرشان اصلا مرتب نبود ولی با اندکی گفتگو با آنها متوجه شدم توان مالی مناسبی دارند .
همانطور که در مقاله های قبلی هم اشاره کردم فروش زمانی قطعی می شود که یک ارتباط درست مبنی بر اعتماد مشتری به فروشنده برقرار شود و یکی از مهمترین عوامل ایجاد این اعتماد نحوه برخورد فروشنده با خریدار است .
چنانچه فروشنده در ارتباط با خریدار دچار پیش داوری شود مطمئنا انرژی لازم برای ارائه مناسب کالای خود صرف نکرده و در نتیجه مشتری مجاب به خرید از وی نخواهد شد
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: alireza091111 , saeed.abdollahi , ahmad rezaee , jahanagahi , mir abbas , bitumen , parsa_star
06-19-2013, 07:10 PM
ارسال: #12
RE: از روی ظاهر درباره مشتری قضاوت نکنید
(06-19-2013 04:10 PM)aminwork نوشته شده توسط:  
قیمت دستگاههای ارائه شده در محیط کار ما نسبتا بالا هستند و معمولا افراد طبقه متوسط و بالاتر توان خرید آنها را دارند ، یکی از سرگرمیهای همکاران من این است که موقع پارک اتومبیل مشتری روبروی فروشگاه از نوع اتومبیل وی حدس بزنند که چه دستگاهی خواهد خرید ( البته همانطور که اشاره کردم این مورد فقط جنبه شوخی و سرگرمی دارد ) در عین حال حقیقت مهمی در دل آن وجود دارد که نشان می دهد فروشندگان معمولا از روی ظاهر مشتری راجع به او و خریدش قضاوت می کنند و این مسئله باعث می شود با افرادی که از دیدگاه آنها ظاهر مناسبی ندارند برخورد مناسبی نداشته باشند.
در طول دوره کاریم در رشته های مختلف بهترین فروشها را به افرادی داشته ام که در نظر اول ظاهرشان اصلا مرتب نبود ولی با اندکی گفتگو با آنها متوجه شدم توان مالی مناسبی دارند .
همانطور که در مقاله های قبلی هم اشاره کردم فروش زمانی قطعی می شود که یک ارتباط درست مبنی بر اعتماد مشتری به فروشنده برقرار شود و یکی از مهمترین عوامل ایجاد این اعتماد نحوه برخورد فروشنده با خریدار است .
چنانچه فروشنده در ارتباط با خریدار دچار پیش داوری شود مطمئنا انرژی لازم برای ارائه مناسب کالای خود صرف نکرده و در نتیجه مشتری مجاب به خرید از وی نخواهد شد

فوق العاده بود
بنده نیز تجربیات زیادی نسبت به این موضوع دارم
شاید جالب باشد که مشتریانی محصولاتی را می خرند که توی ذهن ما اصلا این جنس یا خدمات بهشون نمیاد
اما شاید بیشتر و بیشتر وبیشتر از کسانی می خرند که به ظاهرشون همچین محDodgyصولی میاد.
 تشکر شده توسط: ahmad rezaee , فرهاد قربانی , jahanagahi , sir-mahyar , mir abbas , bitumen , parsa_star
06-19-2013, 10:25 PM
ارسال: #13
RE: گامهای یک فروشنده

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: sir-mahyar , bitumen , mir abbas
06-19-2013, 11:15 PM
ارسال: #14
مواردی که می تواند ما را در فروش موفقتر کند:
1- ظاهر مرتب و آراسته.
2- اعتماد بنفس زیاد.
3- روابط عمومی بالا.
4- سماجت و پافشاری.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: bitumen
06-19-2013, 11:22 PM
ارسال: #15
(06-19-2013 11:15 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:   مواردی که می تواند ما را در فروش موفقتر کند:
1- ظاهر مرتب و آراسته.
2- اعتماد بنفس زیاد.
3- روابط عمومی بالا.
4- سماجت و پافشاری.

استاد سماجت و پافشاری باعث نمیشه خریدار فکر کنه محصول رو دستمون مونده و ایرادی داره؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: jahanagahi
06-19-2013, 11:29 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-19-2013 11:30 PM، توسط jahanagahi.)
ارسال: #16
(06-19-2013 11:22 PM)bitumen نوشته شده توسط:  
(06-19-2013 11:15 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:   مواردی که می تواند ما را در فروش موفقتر کند:
1- ظاهر مرتب و آراسته.
2- اعتماد بنفس زیاد.
3- روابط عمومی بالا.
4- سماجت و پافشاری.

استاد سماجت و پافشاری باعث نمیشه خریدار فکر کنه محصول رو دستمون مونده و ایرادی داره؟

منظور از سماجت و پافشاری اینست که با روابط عمومی بالا و لبخند و ایجاد صمیمیت و دوستی جنس را به خریدار بفروشیم. (کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید - ناپلئون هیل را حتما مطالعه فرمائید.)

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: bitumen , بهنام ذوالفقارزاده
06-20-2013, 01:52 PM
ارسال: #17
(06-19-2013 11:29 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  
(06-19-2013 11:22 PM)bitumen نوشته شده توسط:  
1- ظاهر مرتب و آراسته.
2- اعتماد بنفس زیاد.
3- روابط عمومی بالا.
4- سماجت و پافشاری.

منظور از سماجت و پافشاری اینست که با روابط عمومی بالا و لبخند و ایجاد صمیمیت و دوستی جنس را به خریدار بفروشیم. (کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید - ناپلئون هیل را حتما مطالعه فرمائید.)

شاید بتوان سماجت و پافشاری در این قسمت را ، مطرح کردن سئوالات خوب و بجا و درگیرکردن ذهن مشتری در اینکه خرید آن کالا چه مزایایی می تواند برایش داشته باشد معنی کرد.
چونکه گفتن اطلاعات کالا به مشتری شبیه به یک منشی تلفنی بی حس و روح هیچ نفعی برای فروشنده نخواهد داشت
.
06-20-2013, 05:53 PM
ارسال: #18
اژدهایی خاموش به نام تلقین
در شرایط اقتصادی ناسازگار با کار و کسب یکی از بدترین اعمالی که میتوان انجام داد گوش دادن به صحبتها و اخبار نا امید کننده است زیرا این قبیل امور مانند دامی سمی است که تمامی قوه خلاقه انسان را فلج کرده و از انجام هرگونه کار مثبت جلوگیری می کند.
به همین ترتیب افرادی هم که دائما غرغر می کنند و اخبار بد را نقل می کنند میتوانند مشکل آفرین باشند ، پس اگر می خواهید در شرایط سخت هم بتوانید کار و کسب خود را رونق دهید از موارد ذکر شده دوری کنید.
اخبار بد و تکرار آنها باعث ورود آنها به ضمیر ناخودآگاه شما شده و تلقین این خبرها جلوی فعالیتهای مفید را می گیرد.
در ادامه یک حکایت برای شما آورده می شود تا تاثیر تلقین در کسب و کار را بهتر دریابید.
مردی در کنار جاده، دکه ای درست کرد و در آن ساندویچ می فروخت. چون گوشش سنگین بود، رادیو نداشت. چشمش هم ضعیف بود، بنابراین روزنامه هم نمی خواند. او تابلویی بالای سر خود گذاشته بود و محاسن ساندویچ های خود را شرح داده بود. خودش هم کنار دکه اش می ایستاد و مردم را به خریدن ساندویچ تشویق می کرد و مردم هم می خریدند.

کارش بالا گرفت لذا او ابزار کارش را زیادتر کرد. وقتی پسرش از مدرسه نزد او آمد به کمک او پرداخت. سپس کم کم وضع عوض شد. پسرش گفت: پدر جان، مگر به اخبار رادیو گوش نداده ای؟ اگر وضع پولی کشور به همین منوال ادامه پیدا کند کار همه خراب خواهد شد و شاید یک کسادی عمومی به وجود بیاید. باید خودت را برای این کسادی آماده کنی. پدر با خود فکر کرد هر چه باشد پسرش به مدرسه رفته به اخبار رادیو گوش می دهد و روزنامه هم می خواند پس حتماً آنچه می گوید صحیح است. بنابراین کمتر از گذشته نان و گوشت سفارش داده و تابلوی خود را هم پایین آورد و دیگر در کنار دکه خود نمی ایستاد و مردم را به خرید ساندویچ دعوت نمی کرد. فروش او ناگهان شدیداً کاهش یافت. او سپس رو به فرزند خود کرد و گفت: پسرجان حق با توست. کسادی عمومی شروع شده است.

افغانی ها ضرب المثلی دارند بدین مضمون که اگر کسی به تو گفت اسب، به او اعتماد نکن... اگر دو نفر پیدا شدند و به تو گفتند، کمی درباره خودت فکر کن. اما اگر سه نفر پیدا شدند و به تو گفتند که اسبی حتماً یک زین برای خودت سفارش بده. این ضرب المثل به خوبی اثر القائات منفی دیگران را بر ما نشان می دهد.

آنتونی رابینز یک حرف بسیار خوب در این باره زده که جالبه بدونید: اندیشه های خود را شکل ببخشید در غیر این صورت دیگران اندیشه های شما را شکل می دهند. خواسته های خود را عملی سازید وگرنه دیگران برای شما برنامه ریزی می کنند.

در واقع اون پدر داشت بهترین راه برای کاسبی رو انجام می داد اما به خاطر افکار پسرش، تصمیمش رو عوض کرد و افکار پسر اونقدر روی اون تأثیر گذاشت که فراموش کرد که خودش داره باعث ورشکستگی می شه و تلقین بحران مالی کشور، باعث شد که زندگی اون آدم عوض بشه.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , alireza091111
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کفسابی یک هنر است mehdisalimi 0 419 06-08-2020 07:41 PM
آخرین ارسال: mehdisalimi
  یک ایده برای همه alicg_nesari 14 4,460 06-19-2019 05:54 PM
آخرین ارسال: محمد امینی
  یک کمک کوچک ! sw106 1 321 05-13-2018 09:59 AM
آخرین ارسال: mojtaba007
  چطور تو ایران سرمایه مونو در عرض یک سال ده برابر کنیم؟ shokrgozar 7 1,438 09-01-2017 09:53 AM
آخرین ارسال: sh44
  چطوری میشه روزانه یک میلیون تومان درامد داشت؟ shokrgozar 3 1,437 02-23-2017 11:16 PM
آخرین ارسال: حسن قجر
  چگونه از یک جمع چندصد نفری بهره ببریم cooch 0 709 05-09-2015 03:31 PM
آخرین ارسال: cooch
  چگونه یک اتومبیل گرانقمیت را بدون هیچ پول نقدی بخریم؟ m-jalalvand 18 10,841 04-17-2015 04:55 PM
آخرین ارسال: هادیان
  پول خرج کردن یک نوجوان ، چگونه باید باشد؟... tehran1400 1 954 04-06-2015 06:04 PM
آخرین ارسال: faridfarhood
  خبرمهم ، مرگ یک آشنا کامیار کاظمی 57 12,202 03-16-2015 03:25 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  حداقل یک‌بار در زندگی این کارها را انجام دهید بيلا بالا 4 982 03-06-2015 02:45 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  چرا؟ آیا مملکت ما نیازی به یک طراح گرافیک دارد؟ mohammadshamosi 4 1,160 05-20-2014 02:52 PM
آخرین ارسال: اقاي ايـــده
  فقط یک دقیقه به این مطلب توجه کنید ... tehran1400 1 1,030 03-12-2014 12:32 PM
آخرین ارسال: amir-hosain
  چگونگی ایجاد یک طرح سرمایه گذاری جدید .... tehran1400 0 1,067 03-08-2014 10:30 AM
آخرین ارسال: tehran1400
Lightbulb ...::: یک دقیقه با قرآن :::... MohamadMJ 15 6,830 01-12-2014 04:58 AM
آخرین ارسال: MohamadMJ
  تولد یک مدیر توانا MARYAR 27 3,022 12-16-2013 10:31 PM
آخرین ارسال: alma
  بازگشت دوباره و انشالله همیشگی یک عضو کوچک Suma 24 5,301 12-02-2013 07:26 PM
آخرین ارسال: Suma
  10نکته برای آغاز یک هفته کاری موفق m-jalalvand 0 936 10-27-2013 03:33 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  خاطرات یک دست فروش سعید.کرمی 43 7,543 10-15-2013 09:04 AM
آخرین ارسال: سعید.کرمی
  یک سئوال خنده دار - چطور میشه از بطری خالیهای نوشابه پول درآورد؟ aminwork 10 3,145 06-02-2013 04:15 PM
آخرین ارسال: aminwork
  شروع یک کار جدید و یا شغل دوم aminwork 1 1,155 06-01-2013 12:04 AM
آخرین ارسال: ebrahim.ev

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS