سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مشکلات و راهکارهای ایجاد فروشگاه انجمن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
وقتی علاقمندی عزیزان را دیدم پیش قدم شدم چه از نظر مالی و چه از نظر کاری وبیشتر نظر این بود که این فروشگاه زیر نظر انجمن باشد با مدیریت عزیزانی که در این کار تبحر دارند. ما از دنیای مجازی هیچ توقعی نداریم مگر اینکه جلسه رودر رو داشته باشیم. وقتی از طرف خود و ادمین عزیز سایت اعلام آمادگی کردم لینک تایپیک را در امضای خود بجای سایتی که مدتها برایش زحمت کشیده بودم گذاشتم .خودم را برای هر نوع کار و فعالیتی که بمن واگذار شود و حتی مسافرت به اقصی نقاط ایران با هزینه شخصی آماده کردم.اینک هیچ گلایه ای نیست. توانستند انجام می دهند نتوانستند از این پستها تجربه ای گرفته اند برای کار احتمالی خودشان.
انجمن در این حرکت هیچ کوتاهی نکرده و نخواهد کرد. هر زمان عزیزان اعلام آمادگی کردند ما را هم از نظر مالی و کاری در نظر بگیرند.
من در خدمتم.
(12-13-2012 01:36 AM)SAEED65 نوشته شده توسط: [ -> ]متاسفانه هماهنگی بین دوستان دیده نمیشه و از این شاخه به اون شاخه میپرن ولی اگه کار اوکی شد می تونم دفتر تو گرگان در اختیارتون بذارم
تو این فروشگاه شما بیشتر دنبال فروش آرد و گندم و آهن هستید که مشکلات فراوانی داره و از فروشگاهی که من و چند نفر دیگه داریم روش کار میکنیم یکم حیطه کاریش فرق میکنه ولی اگه تا زمان راه اندازی سایت خودمون به نتیجه نرسیدین به عنوان عضوی از این انجمن اگه خواستید یه بخشی به امور این انجمن اختصاص میدیم
تو این تاپیک یکم توضیح دادم http://forum.unc-co.ir/showthread.php?tid=5894&page=1

دوست عزیز ظاهراً شما پستها را با دقت کافی نخوانده اید آرد را بنده مثال زدم و آهن را یکی از عزیزان در مورد استاد نامی مثال آوردند که منظورشان عدم امکان عرضه چنین محصولی در این فروشگاه بود.
فکر نمکنم کسی با مطالعه کامل و دقیق این تاپیک به این نتیجه برسد که این بحث در مورد فروشگاهی برای معامله آرد و آهن و گندم بوده باشد.
موفق باشید.
(12-11-2012 07:27 PM)toofan245 نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان با اجازه از دوستان محترم آقا محمد و آقا سجاد عزیز و بقیه عزیزان من این تاپیک رو ایجاد کردم.
در تاپیک قبلی کلی بحث کردیم و قرار شد این تاپیک ایجاد شه تا تمام دوستان در آن شرکت کنند.
خب میریم سر اصل مطلب دوستان یه سری مشکلات رو اعلام کردن که در اینجا میخوایم راهکارهای حل اونها رو بررسی کنیم.
یه سری از مشکلات رو به صورت خلاصه می نویسم تا اگه مشکل جدیدی بود بهش اضافه کنیم و یا مشکلات رو حل کنیم:

1- داشتن نماد الکترونیکی برای فروشگاه
2- هزینه راه اندازی فروشگاه و تبلیغات اون
3- کم کاری برخی فروشندگان احتمالی بعد از شروع فروشگاه
4- نحوه محاسبه هزینه پست اگر یک مشتری چندتا جنس از چند فروشنده بخره
5- اعتماد فروشندگان به یکدیگر
6- معین کردن کالاهایی که قابل فروش در فروشگاه هست
7- فروش جزئی یا کلی؟

فعلا همین ها بود اگه عزیزان نظری دارن بسم ا...

(12-11-2012 11:51 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]مهمترین مسئله قبل از شروع :
1- اساسنامه نوشته شود.
2- هزینه های اولیه مشخص شده و به نسبت افراد مسئول پخش شود.(سهم هر عزیزی مشخص و به حساب واریز می شود.)
3- افراد مورد نظر انتخاب شوند.
4- یک نفر مدیر به انتخاب عزیزان شرکت کننده .
5- 3 نفر به عنوان مسئول مالی انتخاب شده و حسابی را در یکی از بانکها افتتاح نمایند.با دو امضا از سه امضا قابل پرداخت باشد.
6- یک نفر بعنوان بازرس مشخص شده تا هر زمانی که نیاز بود بر روی حسابها نظارت داشته باشد.
7- پرسنل بعدی اعلام خواهد شد.
در رابطه با اعتماد سازی بعدا توضیح خواهم داد.
لطفا عزیزان نظرات خود را مرقوم فرمایند.

(12-12-2012 01:00 AM)434343 نوشته شده توسط: [ -> ]ریسکهای و مسائل موجود
1) اعتماد فروشندگان و خریداران به یکدیگر
-این چیزی که آقا مهدی در مورد روش کار گفتند، یعنی چیزی شبیه مدل ebay ، به نظر من، با یه سری تغییرات می تونه تمام مشکلات رو پوشش بده، همین مسدود شدن پول در حساب تا اطمینان از دریافت کالا، مساله اعتماد رو تا حد زیادی حل می کنه، غیر از این روشهای زیادی که ebay استفاده می کنه راهگشاست، ضمن اینکه انجمنی با 13 هزار عضو خودش یه حس اطمینانی رو برای خریدارایی که از بیرون میان ایجاد می کنه.
2-کم کاری برخی فروشندگان احتمالی بعد از شروع فروشگاه
-عضوی که قوانین فروشگاه رو (مثلا ارسال به موقع کالا) رو رعایت نکنه اخطار می گیره، و مثلا پس از سه اخطار از فروشگاه حذف می شه، این هم یک روش برای ایجاد اطمینان و اعتبار سایت
3-هزینه راه اندازی فروشگاه و تبلیغات اون
اگه کار برای سرمایه گذار سود آور باشه، مشتری هم پاش خوابیده باشه(اعضا)،یه بیزینس مدل خوبم براش تعریف بشه، چیزی که زیاده سرمایه گذاره. یادمه یکی از اعضا دفترش رو برای شراکت پیشنهاد داده بود، از همین دفتر برای این کار بزرگ می شه استفاده کرد و ایشون یکی از سرمایه گذارا باشن(درصدی به ازای دادن دفتر کار به ایشون تعلق بگیره)
4-معین کردن کالاهایی که قابل فروش در فروشگاه هست
من پیشنهاد می کنم یه تاپیک جداگانه باز بشه و از اعضا درخواست بشه کالاهای مورد فروششون رو برای فروشگاه معرفی کنن تا هم تعداد علاقمندا معلوم بشه و هم نوع کالاها
5-فروش جزئی یا کلی؟
هر دو روش بصورت همزمان مگه مشکلی داره؟

سلام

من چند تا از نوشته های دوستان رو هم درج کردم تا بهتر توضیح بدم

اول اینکه به نظر من این انجمن یک انجمنه خاصه ( بدون تعارف ) ، پس اینکه بخوایم از یک فروشگاه ساز استفاده کنیم به نظر من جوابگو نخواهد بود

امکاناتی هم که جناب راد عزیز فرمودن بسیار عالیست ، ولی برای شروع با این همه امکانات کمی کار سخت و پیچیده می شود

به نظر من ابتدا یک تایپیک با عنوان نیازمندی ها در انجمن ایجاد شود ، دقیقا مانند نیازمندی های روزنامه ها

من فلان جنس را دارم ، یا فلان جنس را احتیاج دارم

با این تفاوت که فقط یک نفر بتواند محصولی را ثبت کند

فروشگاه هم در اصل بشود بخش بازارچه انجمن ،برای اول کار هم اصلا قرار نیست که خیلی دور فکر کنیم ، همین مقدار که همین مقدار اعضای انجمن هم خرید داشته باشند

مطمئنا بازارچه کم کم جای خودش را پیدا می کند

- اگر در این مرحله همه چیز بر وفق مراد بود ، بنا به صلاحدید ، دامنه مناسب نیز اختصاص یابد
- اینکه بخواهیم از الان اکثر نکات را پیش بینی کنیم بسیار عالیست ، ولی اینکه خواسته باشیم با 100 درصد توان استارت بزنیم کمی خطرناک است
با سلام.جناب قربانیان عزیز.من زیاد متوجه نشدم.که برنامه شما چی هست.فقط تا حدودی فهمیدم که شما در حال زدن یک فروشگاه برای انجمن هستید.دوستان تا حدودی مشکلات رو فرمودند.از محاسنش هم چیزی گفته شد؟ جهت احداث فروشگاه چه چیزهایی لازم داریم. غیر از مکان.نیاز به جنس جهت فروشگاه و مشتری جهت خرید از ما، ونحوه حساب و کتاب و پرداخت و دریافت،این کار باید از یک جا شروع شود .1-یک نفر نماینده.(شما از همه بهتر)جهت برقراری ارتباط با خریدار و مشتری(شاید تو انجمن هم خریدار و هم فروشنده باشه)2- تهیه اجناس(فعلا از بچه های انجمن). من چای خشک دارم و میدم وممکنه تو اینده محصولات دیگری هم اضافه کنم..اگه محصول خوبی هم داشته باشیدو شرایطش خوب باشه ،خریدار هم هستم.و خیلی دیگه از عزیزان هستند که میشه از وجودشون استفاده کرد. بازم مسائلی هست که توضیح میدم. ولی دوست دارم هر چه سریعتر شروع کنید.میدونم مشکلات هست ،ولی باید شروع کرد ،اعتماد سازی بشه.امکان سو استفاده باشه،نمیشه ما کاری انجام بدیم که توش ریسک نباشه.شما حریف این کار هستین و من مطمئنم که میتونید.موفق بودید و موفق هستید و موفق خواهید بود.
این مطلب که می نویسم شصت و پنجمین پاسخ تو این تاپیکه
به نظرم اگه تاپیک رو بخونین 80 درصد بحث ها از ناامیدی و همکاری نکردن بوده
به نظر من مشکل اصلی اینه که الان دقیقا معلوم نیست فروشگاه قراره چه طوری شروع بشه و چه طوری ادامه پیدا کنه من خودم هم هنوز نفهمیدم مثلا یکی میگه دفتر میخواد یکی میگه انبار میخواد یکی میگه فروشگاه باشه یکی میگه ساب دامین کافیه و هنوز هم سر منزل خویش مانده ایم.
واقعا شروع کار به صورت تیمی خیلی خیلی سخته
به نظرم بهتر هست جناب قربانيان با مديران و چند تن ديگر كه ميتوانند به صورت حظوري همديگر رو ببيند جلسه اي داشته باشند تا بشود اين بحث رو پيش برد. و در اون جلسه مسائل مختلف اهم از نوع فروشگاه همكاري-فرد مسئول پيگير- مشخص شود

تا كه حداقل شاهد حركتي باشم.

حتما نميخواد فرد پيگير شخص طراح و غيره باشد.اگر به فرض خود جناب قربانيان كه هيچ چيزي در مورد طراحي و كدنويسي نميداند(البته شايدم بدانند-بنده رو عف كنيد مثال زدم) فرد مسئول باشند.

خوب مشخص شده كه از فروشگاه ساز استفاده شود.خوب ميان ميگن ميخوايم از فروشگاه ساز استفاده شود.افرادي كه طراح هستند بيان-حال چه به صورت رايگان و چه هزينه اي

همينطور باقي مسائل.

وگرنه اين نا هماهنگي و نظرات مختلف بخاطر اينكه به تفاوهم و يك نتيجه نميرسيم سرانجامي از طريق نت ندارد.
از این 13 هزار عضوی که دارید اول یه نظر سنجی بذارید ببینید چند نفر اصلا مشارکت میکنن اگه مشارکت نباشه همین تعدادی میشیم که دارن تو بحث مشارکت میکنن و این خیلی کمه

کالا ها رو هر کس خودش میتونه بذاره تو سایت یا باید به مدیر اعلام بشه؟در حالت اول هزینه سایت میره بالای 2 میلیون و حالت دوم 200000 تومن

یه رای گیری برای انتخاب 3 نفر صاحب حساب و ثبت شرکت کنید و سهام و بین بچه ها تقسیم کنید

دفتر هم خواستید گفتم که میتونم در اختیار قرار بدم
به نظرسنجی نیازی نیست فکر کنم معلوم شد حداکثر کسایی که تو این بحث شرکت کنند واسه کار پایه باشن
به نظر من مشکل اصلی و اصلی و اصلی هزینه هایی است که معلوم نیست مثلا شما که میگی دفتر در اختیار فروشگاه قرار میدی من میگم خب فردا نگن نفری یک میلیون بدین خب من الان ندارم این پول رو!!!
(12-13-2012 01:45 PM)sajad1441 نوشته شده توسط: [ -> ]به نظرم بهتر هست جناب قربانيان با مديران و چند تن ديگر كه ميتوانند به صورت حظوري همديگر رو ببيند جلسه اي داشته باشند تا بشود اين بحث رو پيش برد. و در اون جلسه مسائل مختلف اهم از نوع فروشگاه همكاري-فرد مسئول پيگير- مشخص شود
تا كه حداقل شاهد حركتي باشم.
حتما نميخواد فرد پيگير شخص طراح و غيره باشد.اگر به فرض خود جناب قربانيان كه هيچ چيزي در مورد طراحي و كدنويسي نميداند(البته شايدم بدانند-بنده رو عف كنيد مثال زدم) فرد مسئول باشند.
خوب مشخص شده كه از فروشگاه ساز استفاده شود.خوب ميان ميگن ميخوايم از فروشگاه ساز استفاده شود.افرادي كه طراح هستند بيان-حال چه به صورت رايگان و چه هزينه اي
همينطور باقي مسائل.
وگرنه اين نا هماهنگي و نظرات مختلف بخاطر اينكه به تفاوهم و يك نتيجه نميرسيم سرانجامي از طريق نت ندارد.

برای اینکه به نتیجه دلخواه برسیم , من آمادگی کامل دارم پیگیر این مسئله باشم. البته نه بعنوان مسئول (برای مسئولیت عزیزی را در نظر میگیریم که تجربه درکار داشته باشد.) برای اینکه سریعتر کار انجام شود دوشنبه با ادمین عزیز جلسه ای خواهیم داشت. در این دو روزه عزیزانی که تمایل دارند مسئولیت بعهده بگیرند وبرای جلسه هماهنگی (روز اعلام خواهد شد)اعلام فرمایند.
ببینید دوستان اینجا دوتا بحث هست که باید از هم جدا بشه

یکی اینکه چه کسانی علاقمند به مشارکت در راه اندازی و احیاناً سرمایه گذاری در فروشگاه انجمن هستند.
و دیگر اینکه چه کسانی ممکن است برای عرضه کالا یا خرید از فروشگاه اقدام کنند.

گروه اول که ضرورتاً نباید تمام 13هزار و ششصد نفر عضو انجمن باشند و معقول هم نیست که با تمام این تعداد نفر برای این امر مشورت صورت گیرد و اصولاً کسان زیادی هستند که علاقه ای به این مباحث ندارند اما در نهایت از ماحصل چنین مباحثی که مثلاً یک فروشگاه الکترونیک است بهره می برند پس تعداد شرکت کنندگان در این تاپیک نباید مبنای محاسبات اعضاء، مشتریان یا عرضه کنندگان کالا در فروشگاه باشد.

گروه دوم کسانی هستند که به محض شروع بکار فروشگاه و مناسب دیدن شرایط، برای قرار دادن کالاهایشان اظهار آمادگی میکنند. یا به خرید یا تبلیغ مبادرت میورزند.
یا حتی ممکن است کسانی اکنون هیچ ایده ای برای این فروشگاه نداشته باشند اما بعد از راه اندازی، شروع به بازاریابی و برای کالایی خاص کنند و از این راه کسب درآمد کنند.
من ضمن تشکر از آقاسجاد، رسول عزیز و تمام دوستانی که در این کار تتخصص و تجربه دارند از آقاسعید یوسفی انتظار مشارکت و فعالیت بیشتری داشتم چون ایشان قبلاً هم در این باره اقدام کرده و از تخصص و تجربیات خوبی برخوردارند.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع