سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران

نسخه کامل: مشکلات و راهکارهای ایجاد فروشگاه انجمن
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
ببینید در فروشگاه های آنلاین هر حساب کاربری که در معامله ایی شرکت میکند , شما می توانید ببینید و از روی آن نسبت از بین افراد انتخاب کنید.
مثلا در کنار اسم بنده مینویسد 45/52

این یعنی اینکه از 52 معامله , 45 معامله را به درستی انجام داده ام. و بدیهی است که هر چه این نسبت به عدد یک نزدیکتر باشد فرد مورد نظر سابقه پاک تری دارد.

و اما در مورد فرمایش آقا سجاد عزیز.

خریدار حتما باید مبلغ را به حساب فروشگاه بریزد. و وقتی به شما اعلام می شود که 10 میلیون تومان برای جنس شما در حساب فروشگاه قرار داده شده است , شما با خیال راحت می توانید از کارخانه خرید کنید.

فروش هم می تواند جزیی باشد و هم کلی. مثلا بنده دو عدد فلان کالا را موجود دارم و همان دو عدد را برای فروش می گذارم و آقا سجاد عمده فروشی می کنند و 1000 عدد هم بخواهید به شما می فروشند

فعلا همین موارد به ذهنم رسید.
دوست عزیز به نظرم منظور آقا سجاد اعتماد مشتریه نه فروشنده
سوالشون اینه : مشتری باید چه طوری اعتماد کنه بیاد چند میلیون بریزه به حساب کسی که تا به حال ندیده و نمیشناسه؟
دوستان در مواردي من كه مانند يك بازار ياب بايد عمل كنم به نظر شما اين مبلغ رو بايد خودم از كجا تهيه كنم؟؟
با اين نظر شما كه خودم هم بهش فكر بودم يعني من خودم ابتدا اقدام كنم به خريد و سپس از فروشگاه هزينه رو بگيريم.

خوب اين هزينه رو من بايد از كجا تهيه كنم ؟؟؟

مورد كه رسول عزيز گفتند اينجا بيشتر اعتماد مشتري ملاك هست البته هركدام 50 درصد نقش دارند در اعتماد و بايد كاملا دوطرفه باشه.
(12-11-2012 11:51 PM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]مهمترین مسئله قبل از شروع :
1- اساسنامه نوشته شود.
2- هزینه های اولیه مشخص شده و به نسبت افراد مسئول پخش شود.(سهم هر عزیزی مشخص و به حساب واریز می شود.)
3- افراد مورد نظر انتخاب شوند.
4- یک نفر مدیر به انتخاب عزیزان شرکت کننده .
5- 3 نفر به عنوان مسئول مالی انتخاب شده و حسابی را در یکی از بانکها افتتاح نمایند.با دو امضا از سه امضا قابل پرداخت باشد.
6- یک نفر بعنوان بازرس مشخص شده تا هر زمانی که نیاز بود بر روی حسابها نظارت داشته باشد.
7- پرسنل بعدی اعلام خواهد شد.
در رابطه با اعتماد سازی بعدا توضیح خواهم داد.
لطفا عزیزان نظرات خود را مرقوم فرمایند.

خوب مطالب ارائه شده خوب هستند.

اما همانطور كه گفتم اين اولويت بندي ها چطور هست

من خيلي در اين زمينه اساس نامه اطلاعي ندارم.يعني ابتدا ميشود ان را تهيه كرد يا بايد ابتدا در مورد مشكلات و راه حل هاي ان به نتيجه رسيد و سپس اقدام كرد.

در مورد افراد

خوب بايد افرادي كه واقعا ميتواند خودشان كانديد بشوند. اينطور نباشد كه بگيم مدير انجمن يا كاربر ديگر-شايد اين افراد بخاطر مشغله كاري نتواند كار كند و اين وسط يك حالت تعارف پيش بياد.

پس اين عزيزان هم اگر ميخواهند باشند خودشان اعلام كنند تا فردا مشكلي پيش نياد.

در اخر اگر راي گيري ميكنيم.

مورد ديگري كه هست اين افراد بايد داراي توانايي هاي لازمه باشند كه بتواند از پس مسئوليت ها بر بيان.
ریسکهای و مسائل موجود
1) اعتماد فروشندگان و خریداران به یکدیگر
-این چیزی که آقا مهدی در مورد روش کار گفتند، یعنی چیزی شبیه مدل ebay ، به نظر من، با یه سری تغییرات می تونه تمام مشکلات رو پوشش بده، همین مسدود شدن پول در حساب تا اطمینان از دریافت کالا، مساله اعتماد رو تا حد زیادی حل می کنه، غیر از این روشهای زیادی که ebay استفاده می کنه راهگشاست، ضمن اینکه انجمنی با 13 هزار عضو خودش یه حس اطمینانی رو برای خریدارایی که از بیرون میان ایجاد می کنه.
2-کم کاری برخی فروشندگان احتمالی بعد از شروع فروشگاه
-عضوی که قوانین فروشگاه رو (مثلا ارسال به موقع کالا) رو رعایت نکنه اخطار می گیره، و مثلا پس از سه اخطار از فروشگاه حذف می شه، این هم یک روش برای ایجاد اطمینان و اعتبار سایت
3-هزینه راه اندازی فروشگاه و تبلیغات اون
اگه کار برای سرمایه گذار سود آور باشه، مشتری هم پاش خوابیده باشه(اعضا)،یه بیزینس مدل خوبم براش تعریف بشه، چیزی که زیاده سرمایه گذاره. یادمه یکی از اعضا دفترش رو برای شراکت پیشنهاد داده بود، از همین دفتر برای این کار بزرگ می شه استفاده کرد و ایشون یکی از سرمایه گذارا باشن(درصدی به ازای دادن دفتر کار به ایشون تعلق بگیره)
4-معین کردن کالاهایی که قابل فروش در فروشگاه هست
من پیشنهاد می کنم یه تاپیک جداگانه باز بشه و از اعضا درخواست بشه کالاهای مورد فروششون رو برای فروشگاه معرفی کنن تا هم تعداد علاقمندا معلوم بشه و هم نوع کالاها
5-فروش جزئی یا کلی؟
هر دو روش بصورت همزمان مگه مشکلی داره؟
1- اساسنامه نوشته شود.
2- هزینه های اولیه مشخص شده و به نسبت افراد مسئول پخش شود.(سهم هر عزیزی مشخص و به حساب واریز می شود.)
5- 3 نفر به عنوان مسئول مالی انتخاب شده و حسابی را در یکی از بانکها افتتاح نمایند.با دو امضا از سه امضا قابل پرداخت باشد.
6- یک نفر بعنوان بازرس مشخص شده تا هر زمانی که نیاز بود بر روی حسابها نظارت داشته باشد.
----------
1- اساسنامه - 434343 آقای یوسفی و قربانیان
2- برآورد هزینه آقا سجاد و آقا طوفان و آقا مهدی
3- افراد داوطلب شوند:
- من هستم.
4- مدیر با انتخاب عزیزان عضو
5- انتخاب عزیزان
6- انتخاب عزیزان
با اجازه دوستان من اینجا از مدیر عزیز انجمن، آقای کاظمی یه گله ای بکنم، که چرا تو این بحث فروشگاه انجمن، که یه سرش به ایشون برمی گرده، اصلا شرکت نمی کنند، به هر حال تا ایشون دوست نداشته باشن این بحثها بی فایده هست.
باور بفرمائید شما پیشقدم شوید بقیه موارد بسیار راحت است. انتخاب و اعتمادسازی و ... هیچ مشکلی ندارد.با کمک هم حل میکنیم. اگر میشد وارد چت باکس انجمن می شدیم می توانستیم زمانی را در نظر بگیریم که همه حضور داشته باشند و بحثهای کلی را در آن مطرح کنیم.من متاسفانه چت یاهو بلد نیستم چون تا کنون نرفته ام.

(12-12-2012 01:05 AM)434343 نوشته شده توسط: [ -> ]با اجازه دوستان من اینجا از مدیر عزیز انجمن، آقای کاظمی یه گله ای بکنم، که چرا تو این بحث فروشگاه انجمن، که یه سرش به ایشون برمی گرده، اصلا شرکت نمی کنند، به هر حال تا ایشون دوست نداشته باشن این بحثها بی فایده هست.

ادمین عزیز اگر لطف کنند شرکت کنند , باعث خوشحالی است.
(12-12-2012 01:00 AM)jahanagahi نوشته شده توسط: [ -> ]1- اساسنامه نوشته شود.
----------
1- اساسنامه - 434343 آقای یوسفی و قربانیان
2- برآورد هزینه آقا سجاد و آقا طوفان و آقا مهدی
3- افراد داوطلب شوند:
- من هستم.
4- مدیر با انتخاب عزیزان عضو
5- انتخاب عزیزان
6- انتخاب عزیزان
استاد قربانیان، فکر می کنم بهتره، قبل از نوشتن اساسنامه همه مسائل یا حد اقل مسائل اصلی ،بحث و حل بشن، چون تو محتویات اساسنامه دقیقا باید ذکر بشه که روش کار چه مدلی هست و نقاط کور کار کجاهاست. تو همین بحثا هزینه کار هم مشخص میشه و نیز افراد علاقمند،
آقای کاظمی هم حتما باید در جریان کار باشن تا مشکل قبلی پیش نیاد.
در مورد هزينه يابي بايد از افرادي مانند جناب محمد ام جي كه در اين كار تجربه دارند استفاده شود.
البته ابتدا بايد نوع فروشگاه مشخص شود .اگر از يك فروشگاه ساز استفاده شود بين 50 الي 100 تا 200 هزار تومان هزينه هاست و دامنه ميشود(هاست انواع مختلف دارد از نظر پشتيباني ووو)

اما اگر قرار هست فروشگاه كدنويسي شود و از پايه شروع شود بايد از طراحان و افرادي كه توانايي دارند به صورت دقيق ابتدا نيازها و موارد مشخص شود سپس هزينه يابي شود.

هزينه هاي جانبي هم مانند تبليغات كه متغيير هست
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع