ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

آشنایی با سیستم پولسازی و سرمایه گذاری
زمان کنونی: 05-05-2024, 06:11 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: 3ObHaN
آخرین ارسال: maryam_f123
پاسخ: 107
بازدید: 26126

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امیتازات : 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با سیستم پولسازی و سرمایه گذاری
10-18-2013, 07:42 PM
ارسال: #11
RE: آشنایی با سیستم پولسازی و سرمایه گذاری
سلام به همه ی دوستان خوب این انجمن

همزمانی جالبی رخ داده چون بنده هم اینروزا دارم مطالب اقای رابرت کیوساکی رو مطالعه میکنم و به این نتیجه رسیدم
با وجود کلی مطالعاتی که داشتم در زمینه ی مالی صرفا یک پیش دبستانی هستم.

بنابراین تصمیم گرفتم در کلاس خودم این بحث رو به نحوی که برای دانش اموزان قابل فهم باشه در حد توان توضیح بدم
تا مثل بنده در 30وچند سالگی به این نتیجه نرسند که کل دروسی که خوندن چندان ربطی به ثروتمند شدن اونا نداره

بخصوص دلم برای دانش اموزان باهوشی میسوزه که با استرسی که از طرف خانواده بهشون وارد میشه قراره بشن یه
آقای دکتر ی که شانس بیارن با یه حقوق بخور نمیر باید جایی کار کنن و.....

چیزی که برای پیشرفت کشور لازمه کارافرینی و ایجاد مشاغل هست و اماده کردن دانش اموزان برای اینکار البته اگه منتظر بمونم تا اموزش و پرورش به این نتیجه برسه احتمالا عمر نوح لازم دارم .پس در حد توانم این کار رو انجام میدم.

از همه ی اساتید این بحث خواهش میکنم بنده رو از راهنمایی های خودشون بهره مند فرمایند.
ببخشید اگه کمی از اصل موضوع دور شدیم اما فکر میکنم همه ی ما به عنوان والدین در کنار بالا بردن مهارتهای خودمون

موظف هستیم به فرزندانمان اموزش بدیم . لطفا از منابع احتمالی که در این زمینه وجود داره بنده رو مطلع بفرمایید.
سپاس از همه ی شما خوبان و به امید سربلندی ایران عزیزمان.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: iranboy , کامیار کاظمی , Elixir , 3ObHaN , mahdi5e , sir-mahyar , نرگس فیاض , hamid.h , مهدی گل محمدی , mjdehghani , Divar , Fela.Want , مرتضی الهی , successfulman , mostafa ghobadi , Ali 59 , alireza091111 , amin2002hs , کاظم کاظمی , jahanagahi , رنسانس فکر , abdolhossein , اَسکی , Shadiii , m_farhadi
10-19-2013, 11:54 AM
ارسال: #12
.

سلام به همه دوستان پر شوق و شور و میلیاردرهای خودم .

خب گذشت روزهای تلاش در انجمن ما را به نکته هایی که چکیده دنیای موفقیت و
ثروتمندی است رسانده است . این حس مشترک در درک نقاط متمایز در همه دوستان
شکل گرفته است .و خیلی خوشحالم از اینکه بتوانیم نکته هایی را بازگو کنیم که کمک
حال همه دوستان باشد و فهم آن آسان باشد .

البته من می خواستم مطالب را در کلاس سیستم سازی کسب وکار در آینده باز گو کنم که خوشبختانه نیاز آن زودتر حس شده است .

از سبحان عزیز ممنون بخاطر شروع این تاپیک و از همه دوستان می خواهم که با تحقیق
سرنخ هایی که در مطالب همگی دوستان عنوان می شود و با جستجو در اینترنت و
کتابها ، مطالبی به روز و تازه را برای همگی ما عنوان کنند ، شاید مطلبی از قلم بیافتد
که خیلی مهم باشد .

من در بررسی دنیای موفقیت ابتدا همانطور که سبحان عزیز اشاره کردند به کتابهای در
دسترس رابرت کیوساکی بر خوردم که مطالب آنرا ساده و خودمانی در تاپیک کلاس
آموزشی کسب و کار عنوان کردم . وارن بافت هم سرگذشت زندگی او یک کلاس درس
بزرگ است .

اما برای اینکه دقیق تر مفاهیم سیستم سازی را بفهمیم من به دو نظریه پرداز بزرگ
دیگر اشاره می کنم که دوستان بعد از خواندن مطالب استادان بالا به نظریه های این دو
نفر که پایه و اساس سیستم سازی را توضیح کاملی می دهند اشاره کنم .

این دونفر : سام کارپنتر ( مهندس پروژه ) نویسنده کتاب سیستم سازی
و مایکل گربر ( اعجوبه سیستم سازی ) با سری کتابهای افسانه کارآفرینی هستند

که من سعی می کنم هم مطالب کلی را در ادامه باز گو کنم و هم خبر خوش اینکه
ترجمه کتاب نایاب افسانه کار آفرینی را که چند صفحه دیگر از ترجمه اش باقی نمانده
برای دوستان آپلود کرده ارائه کنم .

هر روز فرصت های بیشتری برای ثروتمند شدن ایجاد می شود
برای تماس و مشاوره با من می توانید پیام دهید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 تشکر شده توسط: yu3f , goldmen , seraj , Elixir , نرگس فیاض , 3ObHaN , iranboy , sir-mahyar , hamid.h , alma , مهدی گل محمدی , Divar , Delta.H , jahanagahi , مرتضی الهی , آيدين , successfulman , mostafa ghobadi , ناصر صادقی , Ali 59 , alireza091111 , کاظم کاظمی , رنسانس فکر , abdolhossein , pedram_1364 , حسین فتحی , ali.s9169 , shahid-a , اَسکی , Shadiii , m_farhadi , mardin-b
10-19-2013, 05:17 PM
ارسال: #13
۸ قانون سرمایه گذاری موفق
آنچه در گذشته اتفاق افتاده، مربوط به همان زمان است و اگر کسی در گذشته سرمایه گذاری ناموفقی را انجام داده، دلیلی ندارد که سرنوشت شما هم مثل او شود.
به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران سرمایه گذاری خوب و مطمئن هم مثل هر کار و پیشه دیگری نیازمند دانستن اصول و برنامه ریزی است و کسی می تواند ادعای انجام سرمایه گذاری موفق داشته باشد که از اصول آن پیروی کند.آنچه در این گزارش پیش روی شماست، اصولی کلی و بسیار مهم است که رعایت آنها راه را برای سرمایه گذاری خوب و مطمئن باز می کند.
۱ - تلاش نکنید آینده را حدس بزنید
یادگیری پذیرش آنچه در آینده اتفاق می افتد، بسیار مهمتر از تلاش برای حدس زدن و پیش بینی آینده ای است که هنوز نیامده است.
۲ - اهمیت پس انداز از سرمایه گذاری بیشتر است
خیلی ها هستند که دائم استرس این را دارند که آیا سرمایه گذاریِ درستی انجام داده اند یانه، این در حالی است که افراد دور اندیش بیشتر به این فکر می کنند که چگونه پس انداز کنند تا در روزهای نیاز از آن استفاده کنند.
۳ - اخبار مهم را پی بگیرید
نمی شود بخواهید جایی سرمایه گذاری کنید و خبر از چند و چون ماجرا و وضعیت بازار و مسائلی از این دست نداشته باشید. بخش های خبری گوناگون، روزنامه ها و از همه راحتتر سایت های اینترنتی همگی امکاناتی هستند که شما برای سرمایه گذاری بهتر باید از آنها استفاده کنید.
۴ - تیز هوشی ذاتی از زبل بودن سر کلاس مهمتر است
از بین دو سرمایه گذار که یکی صرفا با آموزش های کلاس و کتاب و درس پیش می رود و دیگری تلاش می کند به حس و درک و استعداد و پشتکار خود تکیه کند، اصولا دومی موفقتر است.
۵ - پیش از سرمایه گذاری با دیگران درباره اش صحبت کنید
مشورت، عنصر و المان مهم در هر کاری است که متاسفانه از سوی خیلی ها نادیده گرفته می شود. استفاده از تجربه دیگران رایگان است، آن را از دست ندهید.
۶ - بسیاری از مشکلات مالی نتیجه شک و تردید هستند
لطفا اگر تصمیم به سرمایه گذاری می گرید، اول از آن مطمئن شوید و بعد قدم در مسیر آن بگذارید. تردید، عنصر ویرانگری است که تنها می تواند سرمایه گذاری شما را خراب و آنچه دارید را از شما بگیرد.
۷ - گذشته ها گذشته، فراموششان کنید
آنچه در گذشته اتفاق افتاده، مربوط به همان زمان است و اگر کسی در گذشته سرمایه گذاری ناموفقی را انجام داده، دلیلی ندارد که سرنوشت شما هم مثل او شود.
۸ - سرمایه گذاری بی نقص وجود خارجی ندارد
فکر اینکه سرمایه گذاری را انجام دهید که هیچ مشکلی در مسیر آن پیش نیاید و از هر لحاظ کامل و بی نقص باشد، تنها وقت تلف کردن است. به جای این رویاپردازی ها تلاش کنید که بیاموزید، چالش ها را چگونه از سر راه بردارید.

http://biznews.ir/vdcc.pqsa2bq0sla82.html
 تشکر شده توسط: yu3f , Elixir , alma , 3ObHaN , jahanagahi , مرتضی الهی , آيدين , successfulman , mostafa ghobadi , ناصر صادقی , Ali 59 , alireza091111 , رنسانس فکر , abdolhossein , ali.s9169 , اَسکی , Shadiii
10-19-2013, 07:42 PM
ارسال: #14
.

دوستان عنایت کنند به بحث اصلی بپردازیم تا تاپیک به این مهمی به بیراه نرود ،
بحث در باره چگونگی ساخت سیستم کسب وکار است نه فقط روش انجام کار و فعالیت چه شغل و چه سرمایه گذاری !!
سیستمی که بدون وجود ما بتواند به حیات خویش ادامه داده و تولید سود و ثروت نماید .

اجازه بدهید بطور معمول از ابتدای شروع کسب وکار به روال و زمان ضرورت ایجاد سیستم بپردازیم .

رابرت کیوساکی همانطور که اشاره شد به ضرورت ایجاد سیستم کسب وکار در ربع سوم از چهارخانه مالی یعنی مکان کار آفرینی اشاره می کند . این قسمت ضرورت ایجاد سیستمی کارآمد که بتواند همه افراد دخیل در کسب وکار را مدیریت کرده و امور جاری را بدون دخالت فرد انجام دهد اشاره می کند .

مایکل گربر در کتاب افسانه کارافرینی نظریه جالبی را مطرح می کند:
او می گوید :
کسب و کار دارای 3 مرحله مشخص است :
1- کودکی کسب وکار
( زمانی است که یک شخص تصمیم به ایجاد کسب وکار گرفته و فعالیت خود را در شغلی شروع می کند . این نقطه ، همان خانه مشاغل در نظریات رابرت کیوساکی است . شخص به خود متکی است و گاهی تا 14 ساعت شبانه روز را باید کار کند و به امور رسیدگی نماید . این نقطه جایگاه متخصص است و متخصص کسی است که به شدت به کار و انجام امور علاقمند است .
هر کدام از ما در مرحله اول شروع فعالیت معمولاًٌ در این نقطه قرار داریم و چون همه امور را خودمان انجام می دهیم همان خصوصیات افراد این خانه را از خود بروز می دهیم و بالتبع همان نتایج را دریافت می کنیم .
زحمت زیاد - وقت کم - استرس - درامد محدود و تقریباً کم و به اندازه بازدهی یکنفره .
البته بوده اند کسانی که در این خانه به درآمد های بسیار زیادی رسیده اند ، اما کلیت سخن ما اینست که چگونه باید بدون نیاز به کار دائمی به درآمد پایدار برسیم .

2- جوانی :
حالا تصور کنید که با ازدیاد مشتریان و مراجعه کنندگان شما کشش و توانایی جوابگویی به حجم زیاد کارها را نداشته باشید . اینجا زمانی است که نیاز به افراد متخصص دیگر برای ادامه فعالیت حس می شود و شما برای اولین بار مجبور به استخدام افراد دیگر می کنید . خب چه اتفاقی می افتد ، شما فردی را استخدام می کنید و با ارجاع مسئولیتهای کاری به آنها ، کمی از حجم خستگی خود می کاهید . این نقطه ای است که نیاز به مدیریت حس می شود و ما باید در جایگاه مدیر به مدیریت امور برسید.
اما معمولاً چون مدیریت اکتسابی است و شما یکدفعه در مقام مدیر قرار گرفته اید ، با ایجاد مشکلی در بخش اجرا و یا قصور درمدیریت کارها ، شکایت مشتریان و پسرفت کاری آغاز می شود و با اخراج و یا خروج متخصص کسب وکارتان ،همه چیز به هم می ریزد و واقعاً کلافه می شوید که باید چکار کنید .

3- بلوغ :
زمانی که بتوانید از مرحله قبل عبور کنید ، نیاز به سازماندهی و ایجاد استراتژی سازمانی و همچنین دستور العمل هایی که هر مشکلی را مشخص و روال کسب وکار را مشخص کند ، احساس می شود و شرکتهایی که به این مرحله می رسند با تجربه کامل به مرز پختگی وارد می شوند و توسعه آنها رو به فزونی می گذارد.

خب اکثر مثالهایی که در شروع تاپیک سبحان جان زدند از این طبقه می باشد .
کوکاکولا- سونی - مک دونالد که باید بزرگترین کسب و کار کوچک نام برد - نستله - و انواع برندهای بزرگی که اتوماتیک وار مشغول درآمد زایی و گسترش سیستماتیک هستند .

سوال اینجاست :
آیا می توان برای شروع درآمد زایی از ابتدا سیستم کسب وکار مشخصی را بنا کرد ؟

آیا جوانی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده است می تواند چنین سیستمی را پی ریزی کندو یا اینکه باید از ابتدای خانه مشاغل شروع به فعالیت کند ؟

اساس ساختار سیستم های کسب وکار چگونه است ؟

معنی دقیق سیستم سازی چیست و ملزومات آن چیست ؟

ببخشید مطالب کمی طولانی شد ، به کمک شما سعی می کنیم ، بحث را بصورت تئوری عملی پیش ببریم .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 تشکر شده توسط: goldmen , yu3f , Elixir , sir-mahyar , مهدی گل محمدی , MARYAR , alma , mjdehghani , maral 777 , سیدمهدی هاشمی , mir abbas , 3ObHaN , hamid.h , seraj , jahanagahi , مرتضی الهی , آيدين , successfulman , tondar12 , mostafa ghobadi , Ali 59 , dvdghe , alireza091111 , رها آزاد , BEYOND , رنسانس فکر , abdolhossein , pedram_1364 , shahid-a , اَسکی , moreez , Shadiii , mardin-b
10-19-2013, 10:34 PM
ارسال: #15
نمی دانم تا چه حد مطالب قابل هضم بود .
ساده تر صحبت کنیم :

می دانید بزرگترین مشکل پیش روی اینکه کسی بتواند سیستمی را طراحی کند که بدون حضور او پولسازی کند چیست ؟

جواب اینست که اغلب افراد معنی درست کارآفرینی و برون سپاری را نمی دانند و به همین دلیل ناآگاهی همیشه می خواهند خودشان تمامی امور را انجام دهند .

یکی از بزرگترین تفاوتهای افراد کارآفرین موفق با کارآفرینان نا موفق اینست که دسته
دوم روی چگونگی انجام کارها متمرکز می شوند ، در صورتی که دسته اول روی ایجاد و
چگونگی کارکرد سیستم کسب وکار متمرکز می شوند .

مثال می زنم :
به کار آفرین و یا بهتر بگویم صاحب فروشگاهی قدیمی که بر خورد می کنی ، می بینی
، بخاطر نقص در نداشتن برنامه های حسابداری - انبارداری و همچنین سیستم های
نظارتی ، شخص باید همیشه خود هم ناظر بر اعمال کارکنان و هم انجام دهنده بسیاری
از امور باشد و با نبود او فعالیتش دچار مشکل می شود .

اما فروشگاه های سیستماتیک که بارزترین نمونه های آنها برندها هستند چگونه کار
می کنند ؟ در حقیقت نوعی از فعالیت مشابه در تمامی شعبات از طراحی دکوراسیون داخلی ، محصولات ، نوع لباس پوشیدن ، نوع طراحی تبلیغات و حتی نوع پرزنت فروشندگان وجود دارد که در همه آنها مشترک است . این ریزه کاریها روی برنامه ریزی قبلی و با استفاده از پیش نویسهایی به اجرا در می آید که به آنها porto type می گویند ( یعنی اینکه همه چیز روی حساب و کتاب و با برنامه است ).

من در آغاز فعالیتم با یکی از دوستانم شریک بودم ، ، تنها چیزی که از کار بلد بودیم ،
انجام هر چه بهتر کار بود .فقط کار می کردیم و بسیاری از نکته ها از جمله :
بازاریابی -تبلیغات هدفمند - حسابداری دقیق - سیستم ثبت اطلاعات مشتریان -
استخدام حساب شده افراد و خیلی نکته های دیگر را رعایت نمی کردیم و هر گاه بر سر
کارمندان نبودیم ، کارها به هیچ عنوان درست پیش نمی رفت .تا زمانی کارها به سامان
تر بود که ما حضور داشتم.

اما یک تفاوت عمده بین من و با جناقم بود و آن اینکه او ، گرچه به شیوه ای ابتکاری و
قدیمی ، اما سیستمی داشت که حتی اگر باهم در لب دریا مشغول آبتنی بودیم ،
کارهایش را می توانست کنترل کند .
او زیر سیستم های کارش را درست طراحی کرده بود و اگر قصوری اتفاق می افتاد ،
مسول آن قسمت باید جوابگو بود .او می توانست با استفاده از تلفن ، سفارشات ،
انتقال پول و حتی دریافت پول داشته باشد که الان هضم این نکته کمی آسان است ،
اینترنت بانک .

خب فکر می کنید برای اولین قدم سیستم سازی چه باید کرد ؟

آیا اگر از روند کاری خود آگاهی نداشته باشی می توانی سیستم درستی را طراحی
کنی ؟
دوستان به نظر من بهتر است چند کسب وکاری که بصورت
سیستمی کار می کند و آنها را می شناسید و یا در درون آن کار می کنید را مثال بزنید
تا روی آنها ، موشکافی کنیم و آنها را تجزیه تحلیل کنیم .

تا برسیم به چگونگی سیستم سازی که من چند ماهی است بد جور پیله شدم از وقتی
دیده ام یکی از فامیلها با استفاده از این روند ، 5 شعبه جدید افتتاح کرده ، و در عرض
10 روز میزان فروششان را به 3.5 میلیارد تومان رسانده اند ، ( رشد 1500 درصدی فروش )
و این یعنی همین سیستم پولسازی ................

تشکر شده توسط: sir-mahyar , مهدی گل محمدی , سیدمهدی هاشمی , mjdehghani , Divar , mir abbas , 3ObHaN , hamid.h , alma , yu3f , Elixir , seraj , jahanagahi , مرتضی الهی , maral 777 , alireza091111 , esijm , آيدين , successfulman , tondar12 , mostafa ghobadi , ناصر صادقی , Ali 59 , سعید م , dvdghe , BEYOND , رنسانس فکر , abdolhossein , pedram_1364 , vahid61 , shahid-a , اَسکی , moreez , Shadiii , m_farhadi
10-20-2013, 01:11 PM
ارسال: #16
استاد رضایی شما که مینویسید ما فقط نوت بر میداریم Yosef.gif

مثالی از سیستم سازمانی پیشرفته و یا برندهای سیستماتیک .

یه مثال معمولی که من بخوام بزنم ، شرکت های راه و ساختمون یا همون شرکت های عمرانی هستند . معمولا یه شرکت راه و ساختمون با رتبه بالا 6-7 تا پروژه در دست داره .
منابع مالی از دفتر مرکزی میاد و اگر دفتر توی تهران باشه ، ممکنه هرکدوم از پروژه ها صدها کیلومتر از دفتر دور باشند .
حالا باید اینا یه سیستم مالی درست حسابی بوجود بیارند تا بتونند پروژه ها رو کنترل کنند .

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: Elixir , yu3f , ahmad rezaee , hamid.h , seraj , مهدی گل محمدی , iranboy , goldmen , sir-mahyar , مرتضی الهی , alireza091111 , successfulman , mostafa ghobadi , ناصر صادقی , jahanagahi , رنسانس فکر , abdolhossein , اَسکی , Shadiii
10-20-2013, 01:34 PM
ارسال: #17
سبحان جان روال کاری این شرکتها چگونه است می تونی توضیح بیشتری بدی .
چه مراحلی از روند کاتری در این شرکتها صورت می گیرد و چه چارت تشکیلاتی این شرکتها دارند .
چه افرادی با چه تخصص هایی برای انجام مراحل کاری لازم است ؟
چه ابزارهایی نیاز است ؟

تشکر شده توسط: Elixir , hamid.h , 3ObHaN , مهدی گل محمدی , iranboy , goldmen , sir-mahyar , مرتضی الهی , alireza091111 , successfulman , mostafa ghobadi , jahanagahi , اَسکی , Shadiii
10-20-2013, 05:42 PM
ارسال: #18
من اول در مورد شرکت های ساختمانی یه توضیحاتی بدم بعد هم در مورد دادن سهام به کارمندان یه صحبتی بکنم .

روال کاری این شرکت ها چگونه است ؟

یه شرکت ساختمانی ، بعد از ثبت نیاز به گرفتن گرید داره . اولین گردی که میتونه بگیره گرید 5 در رشته هایی مثل آب ، راه ، ابنیه ، تاسیسات ، کشاورزی ، صنعت و معدن و غیره می باشد .
بعد اینکه گرید 5 گرفت ، میتونه همزمان 2 تا کار بگیره و تا زمانی که یک کار رو تحویل قطعی نده ، کار دوم رو نمیتونه بگیره .
در طول سال هم کلا به میزان 2 میلیارد تومان میتونه کار بگیره .
برای اینکه از گرید 5 به 4 افزایش رتبه بده نیاز به 5.5 میلیارد تومان کار تحویل قطعی شده ، برای افزایش از 4 به 3 به 11 میلیارد ، 3 به 2 به 22 میلیارد و 2 به 1، 44 میلیارد تومان پروژه تحویل قطعی شده است .

تا اینجا رو گفتم تا با بزرگی کار آشنا شید ، همونطور که می بینید جا برای پیشرفت زیاد داره .

بزارید سیستم اینجور شرکت ها رو با مثال براتون توضیح بدم ،

فرض میکنیم شرکتی با گرید یک در چهار شاخه آب ، ابنیه ، راه و تاسیسات وجود داره و تو هر شاخه هم 2 تا پروژه گرفته یعنی مجموعا 8 تا پروژه که تو سطح کشور پراکنده هستن .
هر کدوم از این پروژه ها هم حدود 300 کارگر ( شامل کارگر ، راننده،نگهبان و تکنسین ) ، 50 مهندس و 10 حسابداره .
یعنی حدود 3000 کارمند فصلی .

الان این شرکت بدون یه سیستم پولسازی رسما نمی تونه به فعالیت خودش ادامه بده . تعداد کارمند بسیار زیاده و چون کار مثل یک فروشگاه نیست و به قول معروف بیابونیه ، امکان کنترل با سیستم های پیشرفته مثل دوربین وجود نداره .

حالا شرکت ها از قدیم الایام اومدن یه سیستم مدیریتی درست کردن و شاید من بتونم بگم این سیستم قدیمی ترین سیستم پولسازی در ایران باشه .

کار این سیستم بدین شکله که در ابتدای پروژه میان یک نفر حسابدار با تجربه و باسواد رو به عنوان مدیر امور مالی استخدام میکنند . تمام پول ها به حساب این اقا واریز میشه . بسته به بزرگی پروژه از این شخص چک و سفته گرفته میشه .
چند حسابرس در دفتر مرکزی استخدام میشن و این حسابرس ها معمولا چند حسابدار زیر دست دارند و به وسیله یک مدیر امور مالی دفتر مرکزی کنترل میشن .

حسابدار توی کارگاه وقتی پولی به حسابش میاد ، باید تراز بگیره و بگه که کل این پول در چه جاهایی خرج شده . وقتی مثلا میگه این مقدار پول صرف خرید لامپ شده ، رییس کارگاه باید زیر اون سند رو امضا بزنه ، مسئول انبار باید زیر اون سند رو امضا بزنه ، مسئول تدارکات هم باید زیر اون سند رو امضا بزنه .
بعد کل این سند ها میرن دفتر مرکزی و اون حسابرس ها یه استعلام قیمت میگیرن دوباره یه تراز میگیرن میبنن دخل به خرج خونده یا نه دوباره اگر درست بود یه امضا زیرش میزن و میره زیر دست رییس امور مالی . ایشون هم یه بار چک میکنه و اگر باز هم مشکلی نداشت یه گزارش میده به مدیر پروژه و مدیر عامل شرکت .

از یه طرف معمولا یه مسئول انبار استخدام میشه . هرچیزی که داخل انبار وارد یا خارج میشه این اقا باید یادداشت کنه . مثلا یه لامپ میاد داخل این اقا سند میزنه که یه لامپ وارد انبار شد و یا یه متر میلگرد توی پروژه مصرف میشه این اقا سند میزنه که اینقدر میلگرد مصرف شد .
این سند ها هم میره دفتر مرکزی و از زیر دست اون حسابرس ها عبور میکنه .

هرچند وقت یکبار ، مثلا هر یک ماه از دفتر مرکزی تعدادی حسابرس میان تو کارگاه ها و سند ها رو چک میکنند ، استعلام قیمت میگیرن ، انبار گردانی میکنند ، صورت وضعیت ها رو چک میکنند تا درستی همه چیز رو ثابت کنند .

پول میاد داخل حساب مدیر امور مالی ، رییس کارگاه لیست درخواستی هاش رو میده ، مسئول امور مالی تدارکات رو میفرسته خرید میکنه میاره . علاوه بر اون به رییس کارگاه تنخواه میده تا هرچیزی خواست واسه پروژه بگیره .
بعد از اون دفتر فنی ، صورت وضعیت انجام شده رو مینویسه که میدن دست مدیر پروژه و اون میره از دولت بر مبنای میزان کار انجام شده پول میگیره .

چه مراحلی از روند کاتری در این شرکتها صورت می گیرد و چه چارت تشکیلاتی این شرکتها دارند؟

[تصویر: chart.jpg]

چه افرادی با چه تخصص هایی برای انجام مراحل کاری لازم است ؟

مدیر عامل که باید مدیر باشه و دانش مالی و هوش مالی بالایی داشته باشه .
مهندسین باید مهندس عمران حداقل لیسانس باشن .
به حسابدار با مدرک حداقل لیسانس و حسابرس با مدرک فوق لیسانس نیازه .

چه ابزارهایی نیاز است ؟

بسته به نوع پروژه متفاوته .

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: ahmad rezaee , hamid.h , seraj , goldmen , Elixir , sir-mahyar , مهدی گل محمدی , yu3f , مرتضی الهی , alireza091111 , alma , successfulman , mostafa ghobadi , Ali 59 , jahanagahi , abdolhossein , gandalf , حسین فتحی , اَسکی , moreez
10-20-2013, 08:06 PM
ارسال: #19
بدلیل دوشغله بودن
سعی وتلاشم بر این بود که نیرو مورد اطمینان وماهر برای دفتر بیمه به خدمن بگیرم
نزدیک 15 ماه همکارم بود

تو تمام این مدت نقش من در دفتر بیمه شاید نزدیک به15% بیشتر نمی شد
می شد با جذب بازاریاب فعالیت ودرآمد رو بیشتر کرد(( تاکنون موفق به این کار نشدم))

این یکی از روش های پول درآوردن به اذای خوابیدن است
ولی بسیار ساده وکوچک

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: ahmad rezaee , hamid.h , 3ObHaN , sir-mahyar , yu3f , seraj , alma , jahanagahi , Elixir , مرتضی الهی , esijm , successfulman , mostafa ghobadi , Ali 59 , alireza091111 , Shadiii
10-20-2013, 08:54 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-20-2013 09:01 PM، توسط ahmad rezaee.)
ارسال: #20
(10-20-2013 05:42 PM)3ObHaN نوشته شده توسط:  

الان این شرکت بدون یه سیستم پولسازی رسما نمی تونه به فعالیت خودش ادامه بده . تعداد کارمند بسیار زیاده و چون کار مثل یک فروشگاه نیست و به قول معروف بیابونیه ، امکان کنترل با سیستم های پیشرفته مثل دوربین وجود نداره .

حالا شرکت ها از قدیم الایام اومدن یه سیستم مدیریتی درست کردن و شاید من بتونم بگم این سیستم قدیمی ترین سیستم پولسازی در ایران باشه .

[b]عالی بود سبحان جان من که خیلی چیزها از این سیستم یاد گرفتم .
می دونی من از چه زاویه ای به این سیستم نگاه می کنم ، فرض می کنم که فرد توانایی هستم ولی از لحاظ مالی صفر صفر و یا حتی با کلی بدهی !!
خب می خوام بیام و روی توانائیها و ایده هایم سیستمی طراحی کنم و آنرا از کمترین منابع مالی شروع کنم و تازه یک قدم جلوتر ، می خوام این سیستمم رو بعداً و یا به سرعت به افراد دیگر بصورت حق امتیاز واگذار کنم .
خب آیا چه مدت زمانی طول می کشد که من چنین سیستمی را درست کنم و آیا امکان این حالت در مثالی که گفتی وجود دارد .

مایکل گربر مهمترین خصوصیت سیستم های موفق را قابلیت جایگزینی افرادی با کمترین مهارت در بخش های مختلف آن می داند که با آموزش کوتاهی به فعالیت وارد شوند .
خب با توجه به جوابهایی که داده ای در این سیستم باید افراد با تواناییهای بالا و تخصصی وارد شوند .

منظور من که مهمترین هدف از ایجاد این تاپیک است ، این سوال است: که باید چه نوع سیستمی را ایجاد کنیم که هم اجرای آن راحت و آسان ، با کمترین منابع و هم گسترش آن بسریع باشد و بتوان به راحتی آنرا تکثیر کرد .

اگر به مفهوم بالا برسیم ، راز ساخت سیستم های پولسازی که بدون وجود شما می توانند ، براحتی تولید ثروت کنند مشخص می شود که مهمترین دستاورد کارآفرینی بر مبنای کسب وکارهای کوچک است [/b]

تشکر شده توسط: Divar , 3ObHaN , mardin-b , hamid.h , sir-mahyar , مهدی گل محمدی , goldmen , yu3f , seraj , alma , iranboy , jahanagahi , Elixir , مرتضی الهی , maral 777 , alireza091111 , آيدين , successfulman , mostafa ghobadi , Ali 59 , dvdghe , abdolhossein , moreez , Shadiii , m_farhadi
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  :: آیا حاضرید با 500 هزار تومان زندگی تازه ای آغاز کنید ؟ shirazi021 14 7,751 08-14-2015 12:39 PM
آخرین ارسال: هلاله
  داستان نابودی سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ایرانی karafarin 0 953 08-04-2014 10:17 AM
آخرین ارسال: karafarin
  سوال و جواب های تاپیک سیستم سازی 3ObHaN 50 7,283 06-11-2014 03:48 PM
آخرین ارسال: ahmad rezaee
  رقابت پست با پیک‌موتوری‌ها جدی شد/ از شمال تا جنوب تهران ۶ هزار تومان karafarin 4 1,331 11-16-2013 11:57 PM
آخرین ارسال: حمید رضا غ
  این خرید یک سرمایه است یا هزینه؟ کامیار کاظمی 15 3,115 10-28-2013 09:18 PM
آخرین ارسال: soshiant
  رابطه شغل با کار as98749874 3 657 07-18-2013 05:31 PM
آخرین ارسال: Elixir
  تجمیع سرمایه بین میلیاردر های آینده ایران ninos 6 1,499 05-28-2013 10:27 PM
آخرین ارسال: ebrahim.ev
  هفت نکته برای شروع یک سرمایه گذاری موفق karafarin 0 973 03-17-2013 08:08 PM
  چگونه با حل مشکلات خودمان ثروتمند شویم ؟ ahmad rezaee 24 5,407 03-16-2013 11:40 PM
آخرین ارسال: ehsan21
  توقف کسب‌و‌کار شما با این هفت اشتباه karafarin 0 505 01-27-2013 06:42 PM
  قدرت کدام بیشتر است؟ سرمایه اولیه 10 میلیون تومانی یا قدرت اراده سخنگوی دولت 112 19,549 12-01-2011 01:57 PM
آخرین ارسال: MARYAR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS