ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

پرورش میگو
زمان کنونی: 05-11-2024, 11:57 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ناصر صادقی
آخرین ارسال: 3ObHaN
پاسخ: 10
بازدید: 2473

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرورش میگو
09-29-2011, 06:47 PM
ارسال: #1
پرورش میگو
با سلام

دوستان اگه در زمینه پرورش میگو طرحی دارن و یا ایده نو در زمینه شیلات دارن در این تاپیک مطرح کنن ایده من اینه که با گذشت زمان و کمبود فعالیت های جسمی انسان ها به سمت غذاهای سالم که من جمله این غذاها غذاهای دریائی میباشد گرایش پیدا میکنن یکی از غذاهای پرطرفدار و پرکالری که برای سلامتی جسم و جان انسان مفیده میگو میباشد که داره جایگاه خودشو در کشور ما پیدا میکنه و با مراجعه به فروشگاههای زنجیره های و گرفتن یک نظر سنجی میشه به اهمیت این مسئله پی برد در کل غذاهای دریائی داره جای خودشو تو کشورمون پیدا میکنه دوستان نظراتشونو در این باره بیان کنن.

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن!تعظیم آنان همانند خم شدن دو سر کمان است که هر چه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: مهتاب , jahanagahi , MARYAR , toranj63 , دلشاد حسین پور , hamid.h
09-29-2011, 07:24 PM
ارسال: #2
RE: پرورش میگو
غذاهای دریایی بخاطر تبلیغات گسترده اداره شیلات خوب تونستن جا باز کنن

اما یک مشکل عظیم اینجا هست و اونم گرونیه

بخاطر گرونی بیش از حد قدرت خرید مردم بسیار پایین امده و این شامل ماهی و میگو هم بشدت میشه

اول باید یک راه حلی برا این مشکل پیدا بشه به نظر من

اشکی که هنگام شکست میریزیم عرقیست که هنگام تلاش نریختیم !!!
 تشکر شده توسط: مهتاب , jahanagahi , MARYAR , جوان
09-29-2011, 08:32 PM
ارسال: #3
نظر آقاي محمد درست هست البته شما بايد اين را هم در نظر بگيريد كه هزينه مكاني كه براي پرورش ماهي در نظر گرفته مي شه خيلي بالاست و همچنين تلفات هم ميزانش كم نيست پس بنابراين قيمت بالاي ميگو و يا ماهي قزل الا غير منطقي نيست.
از هر طرحي كه استفاده كنيم بايد اين دو موضوع را در نظر داشته باشيم. و همچنين بايد با يك خبره در اين كار حتما مشورت بشه.
 تشکر شده توسط: Suma , دلشاد حسین پور , جوان , jahanagahi , hamid.h
09-30-2011, 03:21 PM
ارسال: #4
دقیقا

منم بیشتر منظورم روی همین موضوع است که چطور میشه با توجه به هزینه های زیاد مکان پرورش + تلفات

هزینه نهایی رو پایین اورد

که قدرت خرید مردم بالا بره

تشکر شده توسط: جوان , jahanagahi
09-30-2011, 04:06 PM
ارسال: #5
ببینید الان میگو خوب کیلویی13000تومنه و 10000و9000تومنی هم هست که یکم کوچولوتر از 13000هزارتومنیه(به نظر شما گرونه؟؟؟؟)
من نمیدونم قیمت میگو پرورشی چنده؟اگه دوستان اطلاع دارن بگن
من یه ایده دارم
اگه کسی میگو یا ماهی تازه و درجه 1 خواست بگه تا با هم صحبت کنیم ببینیم تا به چه نتیجه ایی میرسیم؟
من میگم مثلا هر کی تو استان خودش بیاد بازاریابی کنه من از اینجا براش میفرستم و تو استان خودش عرضه کنه و یه درصدی هم برای خودش بگیره؟
نمیدونم خوبه یا نه؟دوستان فعلا راهنمایی کنن و نظر بدن؟؟؟؟؟
موفق باشین
 تشکر شده توسط: جوان , jahanagahi , kimyya
09-30-2011, 06:22 PM
ارسال: #6
والا الان محله ما شاه میگو کیلویی 18 تومنه (میبینید اختلافو ؟؟؟ )

من نمیگم گرونه ...میگم با توجه به مشکلات اقتصادی و کم شدن قدرت خرید مردم میگو و ماهی رفتن توی اولویت های چندم مردم

حالا فرض کنید مثلا الان من بیام میگو رو عرضه کنم کیلویی 13 تومن که شما میفرمایید خب معلومه فروشم 10 برابر میشه

مخصوصا اگر شرکتی بیاد میگوی پاک کرده در بسته بندی شیک رو درب منازل تحویل بده یا پخش مویرگی کنه توی سوپریها

100 درصد میتونه قیمتو تعدیل کنه و فروش ملیونی نه و ملیاردی داشته باشه

خب حالا شما بفرمایید

مثلا چطوری میتونید به دست دوستان برسونید

ایا با هزینه های حمل ونقل و هزینه های ماشینهای یخچالدار میتونید به قیمت مناسب و مویرگی در ایران پخش کنید ؟؟؟
شما چه امکانات دیگری رو برا نمایندتون در نظر میگیرید ؟؟؟
مثلا حاضرید مغازه در هر شهر ایران با یخچال و تشکیلات برا نمایندتون راه بندازین ؟؟؟ که هم فروش حضوری داشته باشن و هم مدلی که من گفتم ؟؟؟

شما کارتون همینه ؟؟؟ چون مهمه

مطمن باشید قیمتتون عالی باشه و رقابتی و درصد هاتون با نماینده معقول باشه

چرا نگیره ؟؟؟

100 درصد میگیره

این داستان برا مرغ - شترمرغ و گوشت قرمز هم صادقه

کافیه نظرتون روی یک مکان و یک شهر نباشه و فکرتون باز باشه و به توسعه فکر کنین

اون موقعست که فروش بالا میره

منظور من دقیقا از کم کردن قیمتها و بالا بردن قدرت خرید مردم این بودش

مثال میزنم باز

الان در منطقه ما یک مرغ فروشیه که در اصل کارش عمده فروشیه اما اینجا هم یک مغازه زده

با اینکه این قسمت شهر قدرت خرید مردم بالاست و چندین مرغ فروشی شیک هم هستن اما ایشون فروشش سرسام اوره هم در مورد مرغ و هم تخم مرغ (فکر کنید الان سوپریها تخم مرغ دارن . در محله ما بالای 30 تا سوپریه )

میدونین چرا ؟؟؟

قیمتش رقابتیه هم در مورد مرغ هم تخم مرغ

واسه همین فروشش بالاست

تازه تحویل در محل و اینا هم نداره که اگر اینکارو کنه که خرجش 2 تا موتوره و 2 تا کارگر اضاف فروشش 10 برابر میشه (تازه اگر فقط همین منطقه رو پوشش بده )

تشکر شده توسط: دلشاد حسین پور , saeed200319 , جوان , kimyya , مسعود کوچولو
10-03-2011, 03:29 PM
ارسال: #7
ما باید سعیمون بر این باشه که میگو ها رو مستقیم به مصرف کننده ارائه بدیم در غیر اینصورت اگه به دست فروشنده ها برسه اونا به خاطر طمع بیش از حدشون به سود کم قانع نشده و در کل بازارو خراب میکنن و قیمت هارو سرسام آور بالا میبرن.

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن!تعظیم آنان همانند خم شدن دو سر کمان است که هر چه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
 تشکر شده توسط: جوان , saeed200319 , مسعود کوچولو
10-03-2011, 04:00 PM
ارسال: #8
سلام خدمت دوستان.
کشاورزی در ایران خیلی مشکل دارد.
بسته به مکان فعالیت شما میزان هزینه ها و تلفات متفاوت است.اگر سمت جنوب کشور خصوصا بوشهر در پی احداث چنین مرکزی هستید باید یادآور شم در سال های گذشته بیماری لکه سفید همای پرورش دهندگان میگو منطقه را از پای درآورد.متاسفانه عدم حمایت دولتی نیز بر این فاجعه دامن زد و علنا پرورش میگو را برای مدتی از صنعت کشاورزی خارج کرد.فقط چند مرکز فعالیت خود را ادامه دادند.
اما در شرایط آب و هوایی دیگر شاید شرایط مساعد تر باشد(نمیدانم، بررسی نکرده ام).البته لازم به ذکر است که تخصص من در مورد پرورش میگو نیست و فقط آنچه سالیان پیش اتفاق افتاده است را نقل کردمSmile
هر چند که راه های مقابله با این مشکلات وجود دارد.
در مورد پرورش شاه میگو نیز لازم به ذکر است که اخذ مجوز پرورش این آبزی برای مدتی به تعلیق درآمد که البته اکنون خبر ندارم به کجا رسیده است.
به دور از تمامی حرف های بد این را حتما میگویم،کار بسیار زیبایی ست.و واقعا لذت بخش و پر سود است.خصوصا اینکه با رفع لکه سفید و بیماریهای دیگر مشکل خاصی بر سر راه تولید کنندگان عزیز وجود ندارد.و میتوان با فرهنگ سازی موجب افزایش سرانه مصرف در کشور خودمان شویم و با افزایش تولید شرایط را برای صادرات این آبزی با ارزش مهیا کنیم.و در نهایت پول خوبی به جیب بزنیمSmile

ببار ای بارون ببار ...

[تصویر: u8g8845rk0x3wgn414np.jpg]
 تشکر شده توسط: Suma , kimyya , saeed200319 , MARYAR , مسعود کوچولو
10-03-2011, 07:54 PM
ارسال: #9
من در چاه بهار مزرعه پرورش میگو را از نزدیک دیدم. کنار دریا بود و مزرعه پرورش میگو به ردیف در کنار دریا بودند و با پمپ های قوی آب را می ریختند. هزینه زیادی دارد و در توان فردی است که ساکن آن مکان باشه و سرمایه خوبی هم داشته باشد.(جای پرورش میگو را مزرعه میگو میگویند)

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: kimyya , جوان , saeed200319 , MARYAR , مسعود کوچولو
10-04-2011, 03:37 AM
ارسال: #10
الان شیلات قزل الا تو شهرکرد از 90 میلیون شروع میشه و به 10 میلیارد میرسه .
ولی خوبیش اینه که میشه چند برابر ظرفیت ماهی ریخت .
یه نکته هم بگم ، هرکاری اوستا کار میخواد . یکی رو میشناسم تو دوره های جهاد کشاورزی مدرک گرفته . شیلات درب و داغون بهش بدید ، تبدیلش میکنه به قطب صنعتی Big Grin اما همچین فردی در بین هر 1000 شیلات دار 1 به 1000 است .
پس ، با دقت وارد کار ماهی بشید . ماهی و میگو ضعیف هستن و زود به خطر می افتن .
به هر حال یه مثال هست میگه هرکی رنج برد گنج برد . سعی کنید پرورش سنگ هم موفق میشه چه برسه به چیزی که کیلویی 18 تومن قیمتشه .

[تصویر: start.gif]

تشکر شده توسط: jahanagahi , جوان , مسعود کوچولو
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پرورش و کشت قارچ کامیار کاظمی 19 6,263 03-03-2017 10:19 PM
آخرین ارسال: sadegh_mp2
  موفقیت پرورش ماهي خاويار در كوير mehdi098 1 3,697 06-03-2015 01:38 PM
آخرین ارسال: ندا11
  پرورش ماهی قزل آلا jahanagahi 10 3,164 03-31-2015 08:24 AM
آخرین ارسال: alma
  پرورش ماهیان تزئینی nbpa 3 1,288 08-08-2013 12:30 PM
آخرین ارسال: BEYOND
  درخواست اموزش پرورش بلدر چین mrhm 2 1,815 11-26-2011 03:56 PM
آخرین ارسال: کامیار کاظمی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS