ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

چگونه پولدار شویم و پولدار بمانيم؟
زمان کنونی: 04-20-2024, 10:32 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مهرشاد میردائمی
آخرین ارسال: مهرشاد میردائمی
پاسخ: 1
بازدید: 926

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امیتازات : 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه پولدار شویم و پولدار بمانيم؟
09-05-2013, 12:46 AM
ارسال: #1
Heart چگونه پولدار شویم و پولدار بمانيم؟
12_002

چگونه پولدار شویم؟ اگر شما علاقه‌منديد و دوست داريد پولدار شويد حتما مطلب زير را بخوانيد:

البته شما میتوانيد از ساير منابع نیز در اين خصوص بهره‌مند گرديد ليكن حقير، نتايج تجربيات خود را در اين زمينه در قالب چند اصل در اختيار شما قرار مي‌دهم که غیر از اصل اول در بقیه اصول تقدم و تاخر وجود ندارد و ترتیب آنها بر اساس اولویت و اهمیت یا عدم اهمیت نیست.

مطمئنم چنانچه هدفتان واقعا، پولدار شدن باشد و در اين راه گام برداريد پس از مدتي كسب تجربيات، خودتان نيز به اصول بيشتري دست خواهيد يافت كه به اصول ذكر شده‌ي ذيل بيافزائيد.

در نظر داشته باشيم كه مهمتر از پول درآوردن حفظ پول است. براي پولدار شدن شما بايد از مبالغ كوچك شروع كنيد و در نظر داشته باشيد كه حفظ همان مبالغ كوچك و تبديل آنها به سرمايه‌ي اوليه، اولين اصلي است كه بايد در نظر داشته باشيد و اين مهمترين اصل است كه بايد به خاطر بسپاريد و به آن عمل كنيد، در اين خصوص مثالي ميزنم كه بيانگر موضوع مي‌باشد:

ما در میان افراد فامیل کسی را داشتیم که چند سال پیش عضو صندوقهای قرض‌الحسنه‌ي فاميلي بود(منظور از اين صندوقها صندوقهايي است كه چند نفر از افراد فاميل كه خوش‌حساب هستند و به هم اعتماد دارند دور هم جمع مي‌شوند و هر ماه پول جزئي و مساوي را به صندوق مي دهند و قرعه كشي ميشود و كل پول در هر ماه به يك نفر تعلق ميگيرد و اين كار تكرار مي‌شود تا يك دوره كامل كه همه براي يكبار برنده اين مبلغِ كل گردند.) خلاصه اين بنده خدا خوش شانس بود و در همان اوايل دوره برنده سه ميليون تومان شد، حال اگر شما بوديد با اين مبلغ كه در آن زمان هم مبلغ خوبي بود چه ميكرديد؟ اين بنده‌ خدا به محض اينكه برنده اين مبلغ شد بلافاصله وسايل مصرفي خريداري كرد مثلا ضبط و باند و دي وي دي و تلويزيونِ جديد پيشرفته، براي خانه پدرش ( كه تلويزيون هم داشتند) خريد و كل پول به مصرف رسيد و تا دو سال بعد هم كه اقساط صندوق را پرداخت ميكرد و اين يعني بزرگترين اشتباه و كل سه ميليون تباه شد و رفت. الان كه از اون موقع حدود ۱۲ سال ميگذره اين بنده خدا هنوز نتونسته از نظر مالي سر و ساماني به زندگيش بده.

شما اگر جاي اين شخص بوديد چه ميكرديد؟

اين شخص ميتوانست با اين پول يك شغل را پيشه كند يا سرمايه اوليه يا حداقل مي‌تونست در آن زمان كه بانكها سپرده قبول ميكردند، اين پول را در بانكها سپرده‌گذاري نموده و وام خودروي هفت ميليوني گرفته سپس با فروش خودرو ، مبلغ حاصله را در بانك مسكن سپرده گذاري مي‌نمود و وام مسكن مي‌گرفت و با آن پول و قرض و فروش اجناس غير ضروري مثل طلا و... خانه‌اي ميخريد و رهن كامل مي‌داد و با اين تورمي كه در جامعه است الان صاحب يك خانه با ارزش شده بود. به همين راحتي و با همين فرمول ساده.

پس اصل اوليه و مهمترين اصل اين است كه اگر چنين پولهايي بدست ما رسيد آن را به عنوان سرمايه اوليه و مثلا جهت كسب و كار، استفاده نموده و به مصرف نرسانيم و ميتوانيم بعدها از سود اين سرمايه‌گذاری ، كالاهاي مصرفي خريد و استفاده نمود.

اصل دوم بايد در زندگي تا حدودي ريسك‌پذير باشيم، همه در اطراف خود كساني را ميشناسيم كه مثلا در ده سال پيش يك مبلغ پول مثلا صد ميليون داشتند و الان هم همان صد ميليون را دارند اينها توانسته‌اند اصل پول خود را حفظ كنند ولي به نظر شما آيا اينها موفق بوده اند؟ من به شما مي‌گويم خير. چون با تورمي كه ما در جامعه داشتيم اين مبلغ صد ميليون ايشان بعد از ده سال ديگر ارزش ده سال پيش را ندارد و خيلي كمتر ارزش دارد مثلا شايد ده سال پيش ايشان ميتوانست با اين صد ميليون يك آپارتمان ۸۰ متري بخرد ولي الان با اين مبلغ پول، يه آپارتمان ۳۰ متري هم نمي‌تواند بخرد. پس ايشان نه تنها ميبايست ارزش پول خود را حفظ ميكرد بلكه بايد به آن مي‌افزود و حداقل ارزش افزوده‌اي ايجاد مي‌نمود كه تورم را پوشش ميداد و و الان ايشان فقط مراقب بوده كه پولش خرج نشود و مبلغ اسمي پول كم نشود كه اين خود اشتباه است.

اصل سوم رصد بازارهاي سرمايه‌گذاري و استفاده از فرصتها و موقعيتهاست.البته خيلي از افراد با اعتقادات شخصي خود وارد دلال‌بازي،سفته بازي امور واسطه‌گري نمي‌شوند و از سود اين حوزه مي‌گذرند كه خوب نظر و اعتقاد اينگونه افراد محترم است. ليكن بايد با جمع‌آوري اطلاعات و در نظر گرفتن وضعيت داخلي و خارجي كشور بتوانيم موقعيتها را براي ورود به يك بازار يا خروج از يك بازار بشناسيم. در اينگونه موارد بايد از شانس و شير يا خط كردن حذر كنيم و واقع‌بينانه و با اطلاعات كامل وارد اينگونه بازارها شويم يا به موقع از آن خارج شويم. البته بازارهاي سرمايه‌گذاري را حتما ميشناسيد مانند بازار مسكن و زمين، طلا و ارز، بورس بعضا خودرو و... كه خود اينها نيز شامل گزينه‌هاي مختلف است كه بايد در نظر گرفته شود مثلا در خصوص مسكن مي‌تواند آپارتمان، خانه كلنگي و قديمي، زمين، ويلا و... باشد و يا مثلا در خصوص ارز‌، انواع ارز مانند دلار، يورو،‌ درهم و... ميشود. در نظر داشته باشيم كه گاهي توقف و سكون در يك بازار مي تواند سود ما را كاهش دهد، پس با رصد بازارها و جمع‌آوري اطلاعات مفيد بايد در بازارها در حركت باشيم.

اصل ديگر اين است كه اگر زماني به نتيجه نرسيديد نا‌اميد نشويد و راههاي ديگر را امتحان كنيد و مانند اديسون پشتكار داشته باشيد و صبور باشيد و شما حتما قضيه اديسون را شنيده ايد زماني كه به ايشان خرده گرفتند كه تو نمي‌تواني برق را اختراع كني و شكست خورده‌اي. درجواب گفت:"من شکست نخورده ام، تنها هزار راه حل پیدا کرده ام که به کار نمی آیند" به عبارتي ديگر گفت كه من تازه فهميدم كه از اين هزار راه نميشود به برق رسيد پس بايد راه ديگري را امتحان كنم .همچنين سخن ديگري منتسب به او كه گفته:"من هفتصد بار اشتباه نکردم. من یک بار اشتباه نکردم من زمانی موفق شدم که هفتصد راهی را که موفقیت آمیز نبود اصلاح کردم. هر گاه راهی را که عمل نمی کرد حذف کردم راهی را پیدا کردم که کار می کرد." بله وقتي هدفي را براي خود مشخص كرديد با اعتماد به نفس، ايمان داشته باشيد كه شما مي‌توانيد در دراز مدت و با پشتكار و پيشه كردن صبر و نااميد نشدن به نتيجه مطلوب و دلخواه خود برسيد.

اصل بعدي كه در هر كاري ضروري است اصل انعطاف است يعني شما بايد به روز باشيد و با حركت رو به جلوي علم و فناوري، همسو شويد واز قافله پيشرفت فناوري عقب نمانيد و با تغييرسلايق و ذائقه‌ها و ديگر تغييرات آپ‌ديت شويد و مثلا اگر زماني كه همه از ماشين حساب استفاده ميكنند اگر شما چرتكه توليد كنيد با شكست مواجه مي‌شويد.

اصل مهم ديگري كه بايد در نظر داشته باشيم اينست كه در شرايط تورمي تا مي‌توانيد وام بگيريد و تبديل به غير منقول يا سرمايه‌گذاري با بازده بالا نمائيد. صد البته مراقب توان پرداخت اقساط آن هم باشيد كه خيلي شما را در عسر و حرج قرار ندهد و بد حساب ننمايد واعتبار شما را از بين نبرد.

اصل ديگري كه بايد در نظر داشت كسب دانش يا مهارت يا هردو مي‌باشد. دانش ميتواند شامل همين تحصيلاتي كه همگي با آن سرو كار داريم و به قول معروف آكادميك باشد و خوب بسته به نياز روز جامعه و نيز علم روز و فناوريهاي جديد مي‌توان دانش مورد نظر را آموخت و رشته ذيربط را انتخاب كرد ليكن عده‌اي اعتقاد دارند كه ادامه تحصيل و طي مدارج عالي و رفتن تا مدارج بالاتر و مثلا دكترا، راه پول‌دار شدن نيست ولي به اعتقاد بنده راهي طولاني هست ولي آينده دارد وآينده مالي خوبي هم مي‌تواند داشته باشد. همچنين كسب مهارتهاي روز مثلا سخت‌افزار و نرم‌افزار رايانه و طلا سازي و و آي تي و ... و با توجه به رصد جامعه و نياز جامعه ميتوان مهارتهاي لازم و فنهاي متناسب را ياد گرفت و بايد در نظر داشته‌ باشيم انتخاب شغل مناسب يكي از مهمترين تصميمات زندگي ما است كه ميتواند آينده مالي ما و خانواده و اطرافيانمان را تحت الشعاع قرار دهد. در اين خصوص ما مي‌توانيم كساني كه از نظر ثروت انسانهاي موفقي بوده‌اند را به عنوان الگو انتخاب نمائيم به عبارت ديگر اگر خواستيم يك شغل را انتخاب كنيم بررسی کنیم و ببینیم كساني كه سالهاست در اين شغل هستند وضعيت مالي‌ آنها چگونه است و سپس شغل مورد نظر را انتخاب نمائيم.

اصل بعدي كه بايد در نظر داشته باشيم، پرهيز از ولخرجي است، حتي زماني كه شما پولدار شديد بايد مراقب باشيد كه خروجي پول شما مشخص باشد و با برنامه باشد اگر شما پولدار شديد و خرجتان بيشتر از دخلتان باشد به زودي ثروت شما كاهش يافته و مسائلي از جمله تورم يا ركود مانند كاتاليزور عمل كرده و ممكن است ورشكسته و فقير شده و مال و اموالتان از دست برود البته طوري رفتار نكنيد كه بگويند خسيس هستيد و بريز و بپاش و اسراف نيز نداشته باشيد و در حد معقول خرج كنيد و به قول استادي كه ميگفت بعضي ها هستند كه پول ندارند ولي اگر يك روز احساس كنند كه توي جيبشان پول است تا از در خانه بيايند بيرون سريع به اولين ماشين مي‌گويند دربست و به قول معروف ولخرج هستند و شروع مي‌كنند به خريد اجناس لوكس مصرفي و ... البته كمك به نيازمندان، فقرا و امور خيريه در حد اعتدال( نه افراط، نه تفريط) فراموش نشود.

اصل ديگري كه توصيه موكد من است اين است كه به دنبال يك شبه پولدار شدن نباشيد بلكه برنامه‌ريزي دراز مدت كنيد و از راه درست و حلال پولدار شويد و به قول معروف به خاطر اين دنيا آن دنيا را فنا نكنيد و به قول معلمي كه سالها پيش مي‌گفت: من بروم گناه كنم و دزدي كنم و بدم زن و بچم بخورن؟ اونوقت اون دنيا من جوابگو باشم و عذابشو بكشم؟

اصل دیگر، به جاي اينكه چند شغله شويد و چند شيفت كار كنيد، سعي كنيد حداكثر بازده و درآمد را از همان يك شغل بدست بياوريد.

در مرحله بعدي، توسعه كسب و كار ، مهاجرت به شهر‌ها يا كشورهاي پيشرفته‌تر و توسعه توليدات و خدمات در سطح بين المللي و كشف بازارهاي جديد هدف براي كالاها يا خدمات و تنوع بخشي به محصولات، شركت در مناقصات بين‌المللي و جوين شدن و تشكيل شركتهاي چند مليتي و... مي‌تواند در اين خصوص راهگشا باشد

« حق الناس را دست نزن. مصمم باش. عاشق تصمیمت باش. آن وقت است که محال پا به فرار میگذارد »
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: yu3f , mah114 , مرضیه عباسی , iranboy
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پولدار شدن سریع از راه بازار یابی شبکه ای،توهم با واقعیت؟!! ali mohammady 38 8,850 08-11-2016 01:01 PM
آخرین ارسال: samran.raman
  چگونه میتوانم ماهانه 500 هزار درامد داشته باشم mr.seo 18 10,483 08-01-2016 10:27 PM
آخرین ارسال: ghozom
  چگونه بدون سرمایه درآمد کسب کنم؟ toofan245 28 12,518 04-07-2016 12:21 PM
آخرین ارسال: business_nuts
  چگونه نمایندگی قطعات صنعتی رو بگیرم؟ هورداد 0 1,234 07-07-2015 12:10 AM
آخرین ارسال: هورداد
  چگونه به سرعت پولدار شویم؟ karafarin 0 1,206 08-06-2014 03:38 PM
آخرین ارسال: karafarin
Rainbow چگونه پولدار شويم؟ مهرشاد میردائمی 0 1,645 09-05-2013 02:59 PM
آخرین ارسال: مهرشاد میردائمی
  چطور یک هتلدار موفق و پولدار شویم؟ mallarme 2 1,086 05-16-2013 10:39 PM
آخرین ارسال: alireza091111
  چگونه با ارز گران به تولید داخلی برسیم M3HDI 13 2,851 04-29-2013 08:17 PM
آخرین ارسال: mjdehghani
Star یک روش برای زود پولدار شدن rohande90 2 2,600 01-31-2013 11:19 AM
آخرین ارسال: مهدی گل محمدی
  پس انداز، راهی به سوی پولدار شدن mehdi098 0 845 08-10-2012 01:13 AM
آخرین ارسال: mehdi098
  پس انداز، راهی به سوی پولدار شدن mehdi098 0 735 08-10-2012 01:13 AM
آخرین ارسال: mehdi098

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS