ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

5درسی که یک میلیونر به من داد
زمان کنونی: 05-02-2024, 12:06 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: jahanagahi
آخرین ارسال: بابایی
پاسخ: 14
بازدید: 3587

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امیتازات : 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-22-2011, 10:03 PM
ارسال: #1
کتاب "5درسی که یک میلیونر به من داد "
نویسنده : شهروز فرهنگ,ریچاردپل اوانس
زندگی شما را تغییر می دهد. اگر خواستید کتابش را تهیه و مطالعه فرمائید. البته فقط درصد کمی هستند که کتاب (کلا هر کتابی منظور من است . راهنما)را تا به آخر می خوانند و بعد از خواندن چند صفحه یا دچار هیجان شده و پیش پیش نتیجه کتاب را پیش بینی میکنند و کتاب را رها میکنند و یا وسط خواندن صفحه آخر را نگاه میکنند تا ببینند چند صفحه مانده است و در نهایت خسته شده و به کناری می اندازند.یک کتاب بنظرم باید حداقل تا چند ماه خوانده شود. بارها و بارها خوانده شود تا اثر گذار باشد. یک کتاب را به دقت خواندن ارزشش بیشتر از صدها کتابی است که معمولی خوانده و در کتابخانه قرار گیرد.
به هر حال آن 5 درس فهرستهایش نوشته شده. با توجه به مطالعاتی که تک تک عزیزان دارید می خواستم پیشنهادی بدهم: هر عزیزی در رابطه با 5 درس مطلبی را که حاصل مطالعاتش است توضیح دهد.
هم سرگرمی است و هم تمرین نویسندگی و هم آگاه تر به این 5 درس .

درس اول) تصمیم بگیرید که ثروتمند باشید
درس دوم)مسئولیت پول خود را در دست بگیرید
درس سوم)بخشی از آنچه که بدست آورده اید برای خودتان نگه دارید
درس چهارم)در مرز برنده باشید
درس پنجم)پس بدهید (کمک کنید)

خدایا با همه بزرگیت در قلب کوچک من جای داری
اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: YashaR1989 , مهدی گل محمدی , mehdi098 , مصطفي , Suma , madar , mech0001 , kimyya , mjdehghani , amiryazdani138 , c4t3r , بهداد , m_grate29 , فرهاد قربانی , sokoot , حامد , کامیار کاظمی , نماينده استان گیلان , mallarme , mir abbas , dara , moltimilioner , ستاره خوشحال , papuon , habib tousi , دهدار , Andisheh , mohammadshamosi , bitumen , mohsen k1 , Fela.Want , محسن قلي زاده , mardin-b , نرگس فیاض , mfatemi64
09-25-2011, 10:29 AM
ارسال: #2
RE: 5درسی که یک میلیونر به من داد
کاش کتاب را در فروشگاه قرار میدادید تا آنرا خریداری می کردیم

اینکه جهان به کجا می رود نباید زیاد برایتان اهمیت داشته باشد بلکه آنچه مهم است این است که شما چه می خواهید و کجا می روید.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: mosafer bedar , MARYAR , jahanagahi , mjdehghani , amiryazdani138 , فرهاد قربانی , نماينده استان گیلان , habib tousi
10-03-2011, 10:40 AM
ارسال: #3
با سلام خدمت همه دوستان.من این کتاب را مطالعه نکردم ولی مطالبی را که به ذهنم دراین باره می رسد :
1- تصمیم بگیرید که ثروتمند باشید: در واقع به اعتقاد من تصمیم گیری همان تعیین هدف است و اگر ندانی به کجا می خواهی بروی مطمئنا به هیچ جا نخواهی رفت.و این اولین و سخت ترین قدم است .مثل هول دادن ماشینی که ایستاده ،اولین هول ها سخت و انرژی گیر است ولی با به حرکت در آمدن ماشین با یک دست یا یک انگشت می توانیم ماشین را جابجا کنیم.
2- مسئولیت پول خود را در دست بگیرید:مسئولیت پذیری در هر زمینه ای باعث پیشرفت خود انسان می شود یا به قول دوستی باید کنترل و فرمان زندگی( ماشین یا مشکلات یا پول و درآمد یا ...) را در دست بگیریم نه اینکه بخواهیم فرار کنیم و یا مسئولیت آنرا به شخص دیگری بسپاریم.
3- بخشی از آن چه بدست آورده اید را برای خودتان نگه دارید:به عقیده من می بایست همیشه بخشی از درآمد را برای خودمان پس انداز کنیم (جدای از میزانی را که برای خود خرج می کنیم و در نظر می گیریم)و این آینده نگری به ما کمک می کند تا با مشکلات و مسائل غیر قابل پیش بینی براحتی کنار بیاییم.
4- در مرز برنده باشید: همیشه این نکته قابل رویت است که زمانیکه در مرز برنده( موقعیت گل ) قرارمی گیریم خواسته یا نا خواسته به سمت برنده شدن و برنده بودن پیش می رویم و اگر کار ساده تر ( قرارگرفتن در این موقعیت) را انجام دهیم وبه این کار عادت کنیم هم سریعتر برنده می شویم و هم اینکه دیگران هم ما را با این مشخصه می شناسند و برایمان انرژِی مثبت می فرستند.
5- پس بدهید(کمک کنید):آمال و هدف ویژه اکثر انسانها اینست که به دیگران کمک کنند و ببخشند ولی واقعیت اینست که بعضا فراموش می کنند که در ابتدای راه اول خداوند بخشنده و بعد وسایل او ( بندگان و جهان هستی )به او بخشیده اند تا او به این نقطه رسیده است و تا اوهم این کار را در حق دیگران نکند نفرات بعدی به این مکان نخواهند رسید ( هر چند که می رسند زیرا به غیر از حق تعالی هیچ کس قائم به ذات نیست و او آنها را نیز اگر بخواهد توفیق می دهد)و فقط از برکت آن دور می مانند.
پس بدهید و ببخشید تا نتیجه ی چندین برابرش را در زندگیتان ببینید.
***نکته اینکه جدای از بحث مالی در بحث رفتاری (که نتایج آن در بحث مالی تاثیر بسیار دارد)اگر سعی به بخشیدن کنیدو از اشتباهات دیگران بگذرید ، دیگران نیز راحتتر شما را می بخشند و در نهایت این مهم که خدا از حق همه چیز می گذرد الا حق الناس ، پس اول کاری نکنید که دچار حق النایس شوید و دوم اینکه اگر حقی بر گردن کسی دارید ببخشید تا بعد از مرگ هم روحتان درگیر بخشیدن یا نبخشیدن افراد دیگر نباشد.
با بهترین آرزوها برای شما عزیزان که بهترینید.
شماره تماس بنده 09121349276 شهراسبی

09121349276
Angelتلاش+صبر=موفقیتAngel
 تشکر شده توسط: MARYAR , 3ObHaN , mjdehghani , rezani , amiryazdani138 , jahanagahi , c4t3r , بهداد , بابایی , habib tousi , mir abbas , mohammadshamosi , نرگس فیاض , iranboy
10-03-2011, 01:37 PM
ارسال: #4
ممنونم از توضیح خوب شما.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: MARYAR , mjdehghani , shahrasebi , amiryazdani138 , habib tousi , mir abbas , نرگس فیاض
10-24-2012, 09:22 AM
ارسال: #5
بحث بسیار خوبی است لطفا ادامه دهید.

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: مــجــیــנ , c4t3r , amiryazdani138 , Delta.H , habib tousi , mir abbas , نرگس فیاض
10-25-2012, 07:25 PM
ارسال: #6
5 درسی که یک میلیونر به من داد
درس سوم)بخشی از آنچه که بدست آورده اید برای خودتان نگه دارید

اینستاگرام من :
hoshangghorbanian
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , Delta.H , مــجــیــנ , habib tousi , mir abbas , نرگس فیاض
10-25-2012, 10:19 PM
ارسال: #7
با سلام خدمت همه دوستان بنده گفته های جناب قربانیان رادر مورد نحوه خواندن کتاب تایید میکنم
من خودم بشخصه عاشق کتاب خواندن هستم واز وقتی که این علاقه در وجودم نمایان شد هر ماه یک
کتاب میخوانم و جوری با شور واشتیاق به مطالعه کتابهای مورد علاقه ام میپردازم که بعضی مواقع
تنها سرگرمی من میشود واین راهم به گفته هایم اضافه کنم که نقاط ضعف خود رابشناسید و همچنین
عواملی که در رسیدن به موفقیت به انها نیازمندید وانوقت برای رفع نقاط ضعف و ارتقا دانسته هایتان
کتاب موردنظرتون رو انتخاب کنید تا مطالعه ای هدفمند داشته باشید و این خود باعث ایجاد شور واشتیاق
در خواندن کتاب میشود.
توضیحاتی کوتاه نیز در مورد بحث شماره 2یعنی کنترول بر پول خود :
من بعلت اینکه کارمندم و وقت کافی برای اینکه تمام وقت نمیتوانم بر کسب وکار وسرمایه گذاری هایم
نظارت داشته باشم مجبور شدم که سرمایه وپول خود در اختیار دوستانم بذارم تا اونها اهدافم رو پیاده کنند
وبهمین خاطر تاوان سختی رو هم با از دست دادن سرمایه ام پرداخت کرده ام ولی همیشه به دید یک درس
و تجربه گرانبها به ان نگاه کرده ام با اینکه از طرف خانواده ام بارها مورد شماتت واقع شده ام .
مخلص کلام اینکه همیشه کنترل پول خود را خودتون بدست بگیرید با مطالعه وتحقیق ریسک سرمایه گذاریتون
رو کاهش دهید حساب شده قدم بردارید بی گدار به اب نزنید از افراد موفق مشاوره بگیرید از کارهای کوچیک
برای کسب تجربه شروع کنیدو کم کم وارد میدانهای بزرگتر شوید وقتی خودمون کنترول پول رو بدست بگیریم
باید از مشکلات و موانع پیشرومون نترسیم وفرار هم نکنیم و باید برای انها راه حل پیدا کنیم پیدا کردن راه حل
خودش یه جور پیروزیه وباعث میشه ما به مشکلات بعنوان یک سد بزرگ یا بدشانسی ننگریم بلکه از اونها بعنوان
راههایی برای کسب تجربه و موفقیت یاد کنیم .
موفقیت یک هنر اموختنی است .بزرگ بیاندیشیم و بروی خود و قابلیت هامون سرمایه گذاری کنیم

دکتر شریعتی
ساعتها را بگذارید بخوابند
بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست.
 تشکر شده توسط: jahanagahi , amiryazdani138 , بيلا بالا , حامد , habib tousi , mir abbas , Andisheh , mohammadshamosi , mohsen k1 , مرتضی الهی , نرگس فیاض
04-08-2013, 06:58 AM
ارسال: #8
(10-25-2012 07:25 PM)jahanagahi نوشته شده توسط:  5 درسی که یک میلیونر به من داد
[b][b]درس سوم)بخشی از آنچه که بدست آورده اید برای خودتان نگه دارید[/b][/b]

با تشکر از جناب قربانیان بخاطر معرفی کتاب :

من هم راجع به درس سوم مطلب تکمیلی تری را عرض می کنم .

این جمله را کیوساکی به نوع دیگری عنوان می کند . او می گوید :

همیشه اول به خودتان پرداخت کنبد !!

همیشه در اولین چک صورتحساب دستمزد و یا حقوق اول سهم خود را کنار بگذارید ، حتی وقتی مقروض هستید . ولی چرا ؟

چون معمولاً ما هیچوقت طلبکار خودمان نیستیم و اگر پرداختی که برای خودمان در نظر می گیریم به تعویق بیافتد و یا پرداخت نشود ، به دنبال باز پی گیری از خودمان نیستیم .

من که تا کنون هیچ گاه چنین موردی را رعایت نکرده ام ، همیشه هزینه ها و طلبکاران بوده و در انتها اگر چیزی باقی می ماند خودم !

اگر ابتدا مبلغ پس اندار به خودمان را برداریم و ذخیره کنیم ، فشار پرداختی های بعدی و طلبکاران دیگر از جمله قبوض - وام ها - چک ها ما را وادار به این می کند تا تلاش مضاعفی برای کار بیشتر و ایده های جدید درآمد زایی بکنیم و همیشه یک نقطه قوت داریم ، اینکه پشتوانه مالی ذخیره شده داریم .

اما باید چه میزان به خودمان پرداخت کنیم . این مبلغ را می توان بنا به اصل پارتو 80/20 حساب کرد و اینکه میزان تقریباً 20درصد سود حاصله می تواند به اندازه 80 درصد خرجکردهایتان برای پس انداز در نظر گرفته شود .

شما این میزان را حتی می توانید از محل صرفه جویی هایتان پس انداز کنید .
در تمام هزینه کارها 20 درصد از 100 درصد قابل صرفه جویی هستند .

یک نفر آدم حسابگر و سمج می خواهد که با کنترل هزینه ها و انتقال این 20 درصد به محل سرمایه گذاری ، آینده خود را تضمین کند .

هر روز فرصت های بیشتری برای ثروتمند شدن ایجاد می شود
برای تماس و مشاوره با من می توانید پیام دهید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 تشکر شده توسط: habib tousi , بابایی , mercede , jahanagahi , mir abbas , سیدمهدی هاشمی , Andisheh , mohammadshamosi , مرتضی الهی , mardin-b , نرگس فیاض
07-07-2013, 03:23 PM
ارسال: #9
بگذارید من هم تجربه ام را در این زمینه به عرضتون برسونم
همسر من کارمند است و من فعلا جویای کار فرزندمان هم حدودا 1ساله
هرکس بچه کوچک دارد حتما میداند که خرید پوشک- خرید لباس- دکتر- داروها- غذای تازه و مقوی.. برای تهیه همه اینها حدودا چه هزینه هایی را به خانواده تحمیل میکند !! (شکر گله ای ندارم)
خوب دریافتی همسرم با کسر وام سالهای گذشته تا 2 ماه پیش چیزی حدود 450-550 تومان میشد با یارانه دریافتی 130 تومن میشه ...Confused
خوب حالا میریم سر برنامه ریزی من حساب کردم که اگر
1-هزینه های متغیر خود را به هفته ای 50 هزار تومن محدود کنیم
و2- همیشه پول نقد همراه خود ببریم نه کارت بانکی
با احتساب هزینه های ثابت مثلا پوشک که هر 3 روز 10 هزار تومن است
شاید بتوان در ماه 50 هزار تومن پس انداز کرد Blush
این کار را کردم و در 6 ماه گذشته توانستم در 2 ماه پس انداز کنم 10_003
خیلی زحمت کشیدیم 18چون ما هر سری که از خانه خارج میشدیم 50 هزار تومن خرج میکردیم 10_003ولی الان با پول کم (حدود 30هزار تومن) و بدون کارت بانکی از خانه خارج میشویم در هزینه ها دقت میکنیم و جنس غیر ضروری نمیخریم
با همه این احوال هر ماهی که کم میاوریم میریم سر پس انداز25r30wi
خدا بده برکت اوضاع خوب میشود
 تشکر شده توسط: karafarin , mohammadshamosi , سعید محمدی , مرتضی الهی , jahanagahi , نرگس فیاض
07-07-2013, 04:10 PM
ارسال: #10
(07-07-2013 03:23 PM)رز سفید نوشته شده توسط:  بگذارید من هم تجربه ام را در این زمینه به عرضتون برسونم
همسر من کارمند است و من .......
خدا بده برکت اوضاع خوب میشود
فراموش کردم بگم که حالا چه ربطی داشت؟
منظورم این بود که اگه بخواهیم خودمون رو بالا بکشیم سخته و باید کمی به خودمون زحمت بدیم من روی این مقدارهایی که گفتم هیچ تمرکز نمیکنم با اینکه خیلی سخته چون همسرم خیلی احساس مسئولیت میکنه و بنده خدا در عذابه
ولی من هدفم مشخصه و میدونم که میخوام به چی و کجا برسم توی زندگیم همیشه به اون هدفم فکر میکنم و در راه اون قدم بر میدارم در واقع بگم که من بلند پروازم و همسرم واقع گرا زوج فوق العاده ای رو برای میلیاردر شدن جور کردیم

و تا آخرش ایستادیم حرکت از من ، حمایت و پشتیبانی همسر دلبندم و این برکت هاست که نازل میشوند12_00212_00212_002
 تشکر شده توسط: habib tousi , jahanagahi , نرگس فیاض
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین کتابهایی که خوانده اید farzin1 100 16,276 06-01-2017 01:28 PM
آخرین ارسال: karimireza079
  چرا مصرف‌کنندگان امروزی به نسبت محتاط تر از هر زمان دیگر شده‌اند؟ Amiraliamirali 1 369 09-18-2015 10:57 PM
آخرین ارسال: soshiant
  مرتکب کدام یک از اشتباهات زیر در شبکه‌های اجتماعی می‌شوید؟ Amiraliamirali 0 599 09-18-2015 05:39 PM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  با ۵ تکنیک ساده اعتماد به نفس خود را افزایش دهید Amiraliamirali 0 287 09-16-2015 10:58 AM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  اتصال به روح های بزرگ رها7 68 8,174 09-12-2015 01:06 PM
آخرین ارسال: رها7
  5 دقيقه به من فرصت بدهيد تا پيشگويي كنم كه شما ثروتمند مي شويد يا فقير؟!! pgs 3 2,721 04-08-2015 02:02 PM
آخرین ارسال: golro
  کتاب آموزش کسب درامد به روش CN3 mr.seo 4 2,189 01-08-2015 04:32 PM
آخرین ارسال: مهدی میرزائی
Video کتاب من omid.movafaghiat 4 1,465 12-08-2014 03:05 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  به سوی کامیابی 1 نرگس فیاض 12 1,663 12-07-2013 01:17 PM
آخرین ارسال: نرگس فیاض
  از کوتهی توست که دیوار بلند است! نرگس فیاض 100 13,286 11-12-2013 12:28 PM
آخرین ارسال: نرگس فیاض
  یاد داشت های یک دوست!! minoo 30 3,800 11-06-2013 01:13 PM
آخرین ارسال: minoo
  معرفی یک کتاب مفید برای تقویت روابط عمومی ( بسیار کاربردی) odise 8 23,945 09-18-2013 12:43 PM
آخرین ارسال: odise
  تادم مرگ به در دانشگاهها دخیل بسته ای نرگس فیاض 1 683 06-04-2013 10:51 PM
آخرین ارسال: ahmad rezaee
  هل من محیص ؟؟؟ m-jalalvand 0 543 05-28-2013 11:02 AM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  کتاب زندگی به روش 80/20 MARYAR 0 3,649 05-04-2013 09:48 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  به آنها بگوئید که من یک انسانم... mallarme 0 354 11-26-2012 01:52 PM
آخرین ارسال: mallarme
  یک هدیه، ماهنامه کارآفرین ناب کامیار کاظمی 6 3,795 11-26-2012 11:28 AM
آخرین ارسال: soltan_sal
  شماره 6 مجله کارخانه تبدیل فکر به ثروت - شهریور91 pesar368 0 864 11-04-2012 12:17 AM
آخرین ارسال: pesar368
  شماره 5 مجله کارخانه تبدیل فکر به ثروت - مرداد 91 pesar368 1 1,064 09-04-2012 11:44 PM
آخرین ارسال: ناصر صادقی
  قدم به قدم با کتاب شاهکار از کنت بلانچارد kafshduzak 17 8,508 07-18-2012 11:02 AM
آخرین ارسال: motafaker77

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS