ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

مصاحبه با نورا شهبازیان : گروه صنعتی آلیاژکار
زمان کنونی: 05-01-2024, 01:05 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کوروش بزرگ
آخرین ارسال: کوروش بزرگ
پاسخ: 1
بازدید: 1057

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات : 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01-22-2013, 01:05 AM
ارسال: #1
نام و نام خانوادگی: نورا شهبازیان

نام محصول: انواع دستگاههای ریخته گری و انواع محصولات فلزی

شرکت: گروه صنعتی آلیاژکار

تحصیلات: دیپلم

اینجانب نورا شهبازیان در سال 1317 در چهارمحال بختیاری به دنیا آمدم که بعدها به دلیل ناامنی جنگ جهانی دوم با وضعیتی بسیار بد به تهران کوچ کردیم و ساکن تهران شدیم. پدرم فرهنگی بود ایشان همیشه ما را تشویق می کردند که در زندگی نظم داشته باشیم و به طور کلی وقت شناسی، وظیفه شناسی، احساس مسئولیت و حرف شنوی کوچکتر از بزرگتر کاملاًدر خانه رعایت می شد چون پدرم مدیر مدرسه بود.

در دوره ی دبیرستان، تابستانها مشغول به کار بودم و در ریخته گری عمویم کار می کردم و در اثر دیدن عملیاتی که روی فلزات انجام می شد و به دلیل اینکه کارگاه به خانه ی ما نزدیک بود به صنعت علاقه مند شدم.

البته پدرم نیز در این امر مؤثر بودند و به اعضای خانواده تأکید داشتند که کاری یاد بگیریم که به روز باشد و از طریق آن توانایی هایمان را گسترش دهیم و بیشتر پیشنهاد کارهای مکانیکی، تراشکاری و ماشین سازی را می دادند.

هنگامی که دیپلم گرفتم در کارگاهی که ریخته گری پیستونی موتور اتومبیل بود، مشغول به کار شدم و بعدها در کارهای مختلف در زمینه ی قالب سازی، ماشین سازی با ریخته گری، ریخته گری با تراشکاری و ماشینکاری کار کردم که در مجموع مشاغلی بودند که مکمل هم بودند و باعث شد من در صنعت باحرفه هایی که مکمل هستند و 50 سال پیش جزء حرفه های پیشرفته محسوب می شدند مهارت پیدا کنم. بعدها این مسئله در عمیق تر شدن تخصص و همه جانبه در صنایع فلزی کمک زیادی به من کرد. البته در جوانی با استفاده از اجزایی که در اوراقی ها فروخته می شد، به روش ساخت قطعه ها و کاربرد و مقاومت آنها پی بردم. من روی کمپرسورهای آمریکایی و انگلیسی که پیشرو بودند مطالعه کردم که اینها باعث شکوفایی فکر در من شد. حتی مطالعه در مورد چدن ها نیز در تصمیم گیری های مهم در صنعت به من جرأت داد به طوری که در سال 1343 اولین ماشین ریخته گری را در قالب فنری در ایران ساختم. در سال 1345 اولین ماشین ریخته گری تحت فشار را طراحی کردم که در حال حاضر نیز در حال بهره بردای و کار کردن است. سه سال بعد ماشین دورانی را طراحی کردم و به دلیل طراحی درست آن، 35 سال است که کار می کند. این طراحی ها به دلیل وجود کارگاه عمویم و ایخته گری آلومینیوم بود که مرا علاقه مند و کنجکاو به قالب گیری و ذوب نمود و زمانی که حاصل تبدیل مذاب را به شکل های با ارزش می دیدم، مرا بیشتر کنجکاو می کرد. بعد از آن در کارخانه ماشین سازی اوشین، کارخانه ریخته گری ذوب و ... به کار مشغول بودم و در یک شرکت آمرکایی نیز مکانیک و تعمیر کار بودم و سه سال نیز در نیروگاه کرج مشغول به بودم علت انتخاب کارهای مکمل این بود که من با توجه به علاقه ای که به درس داشتم و برای اینکه بتوانم در امتحانات خرداد شرکت کنم، همیشه در حین کار، خرداد ماه را تعطیل می کردم.

در سن 20 سالگی یک دستگاه تراشکاری کوچک و در سن 21 سالگی سه دستگاه تراشکاری بزرگ ساختم که از این چهار دستگاه، سه دستگاه هنوز کار می کند.

سپس در سن 27 سالگی کارگاهی را به نام جلا را افتتاح کردم و دو سال بعد در خیابان قزوین کارگاه ریخته گری به نام ذوب فلزات آلیاژ، دایر کردم سپس شرکت آلیاژ کار را تأسیس نمودم.

در حال حاضر تولیدات ما به دوهزار تن رسیده است و 200 نفر هم مشغول به کار می باشند. در مورد صادرات می توان گفت که صادرات ما جزئی است و گسترده نمی باشد.

من در جامعه ریخته گران ایران، در تأسیس سندیکا و صنعت ریخته گران و شورای عالی آلومینیوم، شورای عالی صنعت آبکاران و تعاونی آبکاران حضور مستمر داشتم و در تأسیس آنها نقش مهمی ایفا کردم و به فعالیت با مرکز پژوهشها نیز مشغول می باشم. به طوری کلی کارهایی که هم علمی و هم تحقیقی باشد را به انجام رسانده ایم و در حال حاضر در طراحی و ساخت ماشین هستیم.

یکی از عوامل موفقیت من این است که کار را به مانند مثلثی می دانم که یک گوشه آن درآمد برای کار و زندگی است و یک گوشه ی ان وجهه ی اجتماعی و گوشه ی دیگر ارضاء شدن شخص می باشد و یکی دیگر از عوامل موفقیت من، مطالعه ی کاتالوگها و به طور کلی مطالعه فکر دهها هزار انسان متفکر و با هوش بود که می توان راه آنها را دنبال کرد و به انسان خودکفایی می دهد که برای طراحی و ساخت درنگ ننماید. .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Haavin
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه من با بهروز فروتن - برند بهروز کامیار کاظمی 11 7,344 08-12-2017 04:06 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi
  مصاحبه با دو برادری که با (دیجی کالا) میلیاردر شدند ، می‌خواهیم آمازون ایران باشیم Amiraliamirali 0 864 09-09-2015 11:51 AM
آخرین ارسال: Amiraliamirali
  با کمک هم همه ثروتمند شویم حمیدراد 0 501 11-27-2014 01:10 AM
آخرین ارسال: حمیدراد
  یک مرد روستایی ایرانی با درآمد میلیون دلاری MARYAR 7 2,192 11-18-2014 01:10 PM
آخرین ارسال: melisa8
  یک مرد روستایی با درآمد میلیون دلاری+عکس aminrafael3 3 1,113 09-08-2014 09:52 PM
آخرین ارسال: yagub62
  گفت‌وگو با بابك بختياري بنیانگذار بستنی آیس پک mahan92 1 965 09-04-2014 06:08 PM
آخرین ارسال: tan-graphic
  ورود یک میلیارد تازه وارد ایرانی به لیست فوربس با ملیت تازانیایی forbes 1 1,154 07-24-2014 05:57 PM
آخرین ارسال: YashaR1989
  گفت و گو با آقای ماهی صفت! yu3f 4 1,763 01-25-2014 10:23 PM
آخرین ارسال: ebrahim.ev
  مصاحبه من با ثابت قدم- قدیمی ترین شیرینی فروشی تهران کامیار کاظمی 2 4,816 01-23-2014 11:31 PM
آخرین ارسال: 630
  اشنایی با زندگی انوشه انصاری اولین زن فضا نورد ایرانی الاصل - انوشه انصاری نمونه یک ز omid.monibi 0 1,003 01-12-2014 02:32 PM
آخرین ارسال: omid.monibi
  شیخ علیشاهی:با صنایع دستی،می شه پولدار شد hotdvd 1 1,343 08-28-2013 02:18 PM
آخرین ارسال: بهنام ذوالفقارزاده
  گفتگو با دكتر مرتاض:وقتی اتکا به نفس داری می توانی پول در بیاوری hotdvd 0 7,281 08-28-2013 01:58 PM
آخرین ارسال: hotdvd
  آشنایی با میلیاردرهای ایران REZA HAJISALIMI 0 981 07-14-2013 04:33 AM
آخرین ارسال: REZA HAJISALIMI
  از بیکاری تا کارآفرینی با پشتکارآهنین karafarin 0 787 03-18-2013 04:27 PM
آخرین ارسال: karafarin
  گفت‌وگو با فاطمه‌ دانشور، کارآفرین موفق عرصه معدن، ورشکسته ای که میلیاردر شد ! mhe 6 4,123 02-23-2013 05:21 PM
آخرین ارسال: habib tousi
  مصاحبه با آقای سلسله : شرکت سهاطب کوروش بزرگ 0 1,158 01-22-2013 01:06 AM
  مصاحبه با علی اکبر اصفهانی: شرکت کمجا کوروش بزرگ 0 873 01-22-2013 01:03 AM
  آشنایی با بنیان گذار برند سیر و سفر کوروش بزرگ 1 1,082 01-22-2013 12:56 AM
آخرین ارسال: jahanagahi
  گفت وگوی من با خسرو سلجوقی - پرورش دهنده کرم زباله خوار کامیار کاظمی 11 7,427 01-03-2013 12:17 AM
آخرین ارسال: jahanagahi
  گفتگو با برنده های دو پورشه 200 میلیونی کامیار کاظمی 15 3,367 11-07-2012 07:59 PM
آخرین ارسال: safri

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS