ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

مطالب مختلف در مورد ازدواج و زندگی مشترک
زمان کنونی: 05-19-2024, 03:45 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: صدفی
آخرین ارسال: jahanagahi
پاسخ: 142
بازدید: 17145

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالب مختلف در مورد ازدواج و زندگی مشترک
03-12-2013, 11:44 PM
ارسال: #81
چرا از ازدواجمان احساس رضايت نمي کنيم؟
پاسخ اين مسئله بر مي گردد به پنجاه هزار سال پيش، يعني زماني که پرنسس قصۀ ما براي پوشاندن بدن خودش به جاي لباس از پوست خرس استفاده مي کرد.

يک روز که اين پرنسس تازه بالغ شده رفته بود تا مقداري سيب جنگلي بچيند متوجۀ پلنگي شد که قصد داشت به او حمله کند.
پرنسس جيغي بس رعد آسا کشيد که نزديک بود پرده ِ گوش شاهزادۀ قصه که دست بر قضا همان نزديکي مشغول شکار گوزن بود پاره شود! شاهزادۀ قصه که بسيار عصباني شده بود رفت تا عامل اين صداي ناهنجار را بکشد و از شرش راحت شود که با پلنگي بسي درنده و خطرناک روبرو شد. شاهزادۀ عصباني درنگ نکرد و با تيري پلنگ را کشت و براي رفع کامل عصبانيت لگدي به پهلوي او زد.

در همين حال پرنسس را ديد که با چشم هايي پر از تحسين و قدرداني او را مي نگرد.
شاهزاده که سراپا غرور و هيجان شده بود به سوي پرنسس رفت و او را روي دوش اش انداخت و به سوي غاري روانه شد. سپس صحنه شطرنجي شد و فيلم از طرف عزيزان دست اندر کار سانسور شد...

حاصل اتفاق مرموزي که بارها در همين غار افتاد چند دختر و پسر کوچک بود که تصوير ازدواج در ذهنشان به صورت نجات زن توسط مرد و مورد حمايت قرار دادن او حک شد.
قرن هاي بسياري اين تصوير راهگشاي جوانان بود. مردي از راه مي رسيد و زني را از چنگ پلنگ نجات مي داد. بعد او را به غار مي برد و صحنه شطرنجي مي شد.

خب بايد بگويم که در آن زمانها همه از اين وضع راضي و خشنود بودند... به زودي اشعار و داستانهاي بسياري در وصف نجات دادن زن از دست پلنگ که مردانگي ناميده مي شد و مظلوميت و قدرشناسي زن که زنانگي ناميده مي شد نوشته شد.

ديگر همۀ زنان و مردان باور کرده بودند که راه ديگري براي رسيدن به غار و انجام آن صحنه شطرنجي دلپذير وجود ندارد. حتماً بايد مرد قدرتمند تر از زن باشد و زن به او تکيه کند.

اما به مرور پلنگها تغيير شکل دادند. آنها به شکل مشکلات مالي و مشکلات فکري و روحي و حتي فلسفي در آمدند. به زودي زنان هم شيوه مقابله با اين پلنگها را ياد گرفتند. حتي گاهي بهتر از مردان با پلنگ مسائل مالي و مسائل فکري کنار مي آمدند. آنها مي توانستند به تنهايي زندگي خود را تامين کنند. از لحاظ مالي و فکري مستقل شدند اما تصوير همچنان پابرجا بود.

هنوز هم زنان براي رفتن به غار نياز به مردي داشتند که آنها را از چنگ پلنگ نجات دهد.
... اما وقتي مرد مي آمد تا آنها را نجات دهد آنها شروع به اظهار نظر مي کردند: بهتر نيست با آن يکي تير پلنگ را بکشي؟ اصلاً صبر کن من خودم تير بيهوش کننده دارم!
اينطور بود که مردان احساس سرخوردگي کردند. آنها ديگر نمي توانستند زن را نجات بدهند. زن ديگر با چشمهاي سرشار از تحسين و قدرداني به آنها نمي نگريست. حتي به نظر مي رسيد که خودش را صاحب نظر در شکار پلنگ مي داند و گويا در بعضي مواقع حتي از آنها هم بهتر عمل مي کرد.

زن و مرد هر دو غمگين و افسرده شدند.گاهي که طبق غريزه به غار مي رفتند تا ... افکار ناراحت کننده به ذهنشان هجوم مي آورد. مرد با خود مي گفت: اين زن مرا نجات دهنده خودش نمي داند. مرا قبول ندارد وعصباني مي شد. گاهي حتي به جاي انجام امور لذتبخش براي اينکه قدرت و لياقت خودش را به زن ثابت کند بر سر او فرياد مي کشيد و از همه تلاش هايش در مبارزه با پلنگ انتقاد مي کرد. زن هم با خودش مي گفت اين مرد اصلاً لياقت نجات دادن مرا ندارد. من خودم بهتر از او بلدم خودم را نجات بدهم. بايد بگردم مرد قوي تري پيدا کنم که تواناتر باشد و چون پيدا نمي کرد سرخورده و غمگين مي شد.
اما هيچيک از زن و مرد نمي دانستند که وقت آن رسيده که تصوير ذهني خود را عوض کنند.

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: سیدمهدی هاشمی , mfatemi64 , صدفی , mir abbas
03-15-2013, 01:05 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-15-2013 01:07 AM، توسط صدفی.)
ارسال: #82
RE: ازدواج
ازدواج نکردن باعث آلزایمر می‌شود

آلزایمر از بین رفتن تدریجی خصوصیات و توانایی‌های شناختی فرد مثل حافظه، تکلم، قدرت قضاوت، توانایی شناخت و تشخیص در یک فرد است.

سید مسعود نبوی در گفت‌‌وگو با فارس اظهار داشت: آلزایمر از بین رفتن تدریجی خصوصیات و توانایی‌های شناختی فرد مثل حافظه، تکلم، قدرت قضاوت، توانایی شناخت و تشخیص در یک فرد است.

عضو هیئت مدیره انجمن مغز و اعصاب ایران گفت: بر اثرابتلا به آلزایمر، فرد این توانایی‌ها را در طول زمان به تدریج از دست می‌دهد.

این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: ژنتیک نقش مهمی در ابتلای افراد به آلزایمر دارد.

نبوی گفت: دیابت و فشار خون طولانی و کنترل نشده نیز می‌تواند در ایجاد آلزایمر مؤثر باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد افزود: عوامل محیطی نیز در بروز آلزایمر مؤثرند از جمله افسردگی‌های طولانی، ضربات مکرر به سر و کشیدن سیگار نیز می‌تواند به این بیماری منجر شود.

رئیس بخش نورولوژی بیمارستان مصطفی خمینی ادامه داد: ازدواج نکردن به مدت طولانی نیز می‌تواند زمینه بروز آلزایمر را فراهم سازد.

وی سن ابتلابه آلزایمر را از 60 سالگی به بالا دانست و گفت: در سن 90 سالگی تا40 درصد افراد مبتلا به آلزایمر می‌شوند.

نبوی در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر تأثیر آلومینیوم در ابتلا به آلزایمر گفت: ارتباط آلومینیوم با آلزایمر بحث تازه‌ای نیست اما بحث آلومینیوم خیلی شایع نیست چرا که هنوز دلایل علمی در افزایش یا شدت بخشی آلومینیوم در بیماری آلزایمر مطرح یا رد نشده است اما آلومینیوم به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در آلزایمر شناخته شده است.

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: MARYAR , mir abbas , 0625 , مهدی گل محمدی
04-15-2013, 10:01 PM
ارسال: #83
RE: پسرانی با این خصوصیات بیشتر مجرد می مانند....
ممنون .جالب بود Yosef.gif

آرامش و اطمینان، بهترین موفقیت است.

تشکر شده توسط: minoo , mseyfzadeh , سیدمهدی هاشمی , 0625 , mallarme
04-15-2013, 10:07 PM
ارسال: #84
این تاپیک ارتباط با اهداف انجمن داشت؟
اگر داشت لطفا توضیح بدهید

SMET
 تشکر شده توسط: mseyfzadeh , 0625 , mallarme
04-15-2013, 10:42 PM
ارسال: #85
سلام
ممنون از مطلب جالبتون !

چون این مطلب در بخش روانشناسی واقع شده بود،فکر نمیکنم از نظر طنز مبحث ایجاد شده باشه،به همین دلیل بعنوان یک مجرد نظر خودم رو در مورد این موضوع مینویسمBlush

من یک مجرد هستم

مجرد نموندم چون عرضه نداشتم!
مجرد نموندم چون بچه مامانی هستم!!
مجرد نموندم چون اخلاق خوبی ندارم!
مجرد نموندم چون ارتباط اجتماعی ندارم!
مجرد نموندم که فساد اخلاقی داشتم!!
و .......

من مجرد هستم چون عقل و منطق رو مقدم تر از احساسات میدونم،چون آینده نگرم!
بله آینده نگر هستم

من زمانی رو تصور میکنم که نتونم احتیاجات شریک زندگیم رو فراهم کنم
من زمانی رو تصور میکنم که نتونم توی چشم فرزندم نگاه کنم وقتی درخواستی از من داره و نمیتونم انجامش بدم
(موارد بالا از نظر مالی بود)
درسته خیلی ها میگن پول خوشبختی نمیاره ولی مقدمه ای برای خوشبخت بودنه(نظر شخصی)

فکر نکنید من همه زندگی رو با پول میبینم و یا اینکه اصلا احساسات ندارم
خیر اینطور نیست،اتفاقا هیچکس به اندازه من اشتیاق برای انجام این کار نداره

بهتر بود این موضوع اصولی تر مطرح میشد،مثلا

چرا سطح توقعات خانوما و خانواده هاشون بالا رفته و .....

مثلا بزرگ خانواده ها، میگن ما خودمون از صفر شروع کردیم ولی خودشون حاظر نیستن دخترشون رو با حداقل امکانات به خانه بخت بفرستن!!
این حرفا فقط توی فیلماست!!!Dodgy

حاظرم با همه عزیزانی که با گفته های من مخالفند بحث کنم و مطمئنم متقاعد میشن که چرا افرادی مثل من هنوز مجردن!!10_004

ببخشید سرتون رو درد آوردم،درد و دلهای یه مجرد بسیار طولانیه...

در رابطه با عزیزی که گفتن این تاپیک چه ربطی به اهداف انجم داره باید عرض کنم
دوست خوبم مگه ما فقط باید در مسائل مادی میلیاردر باشیم؟!
بهتره در تمام مسائل میلیاردر باشیم که یکی از اون مسائل همین موضوع تاپیکه یعنی "خانواده" هستش

تمامی مطالب گفته شده نظر شخصی خودم بوده و اصلا قصد بی احترامی نداشتم

موفق و پیروز باشید

منم از امروز یه هدف دارم

رسیدن به یک میلیارد تا اسفند 93
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , سیدمهدی هاشمی , sabaeng , حامد , 0625 , mallarme
04-15-2013, 10:42 PM
ارسال: #86
RE: دختر با این ویژگی ها مجرد می ماند!!
ممنون mallarme عزیز . مطالب این قسمت هم مثل تاپیک مشابهش " پسرها بااین خصوصیات مجرد می مانند... " جالب بود . A00 (66)
ولی بنظرم این تاپیک بیشترموردتوجه قرار گرفته و واسش نظر دادن ... .39
بنظرمنم ویژگیهای که گفتین توی هردو قسمت هم واسه خانوما هم آقایون آزاردهنده هستن .Wink

تشکر شده توسط: mseyfzadeh , mallarme
04-15-2013, 10:56 PM
ارسال: #87
پس با توضیحات خانم مالارمه من باید ازدواج کنم.
هر چی شما بگید سمعا و طاعتا.12_002
04-15-2013, 11:14 PM
ارسال: #88
به نظر من یه مرد تا وقتی که از مجردیش لذت نبرده و سیر نشده نباید زندگی متاهلی را شروع کنه وگرنه انکان برگشت زیاده(دیدم که میگم)5_004
در ضمن از اون دسته افرادی هم که گفتین متنفرم چه مجردش چه متاهلش
خصوصیت مشترکشونم اینه که همشون از دماق زرافه افتادن
A00 (37)

از خدا هرچی بخوای بهت میده
پس چه خوبه که ازش بهترینها را بخواهیم
 تشکر شده توسط: mseyfzadeh , سیدمهدی هاشمی , 0625 , mallarme
04-15-2013, 11:23 PM
ارسال: #89
(04-15-2013 10:07 PM)محمد پارسا نوشته شده توسط:  این تاپیک ارتباط با اهداف انجمن داشت؟
اگر داشت لطفا توضیح بدهید
فکر کنم صرفا محض بالا بردن اطلاعات دوستان بوده 10_004

از خدا هرچی بخوای بهت میده
پس چه خوبه که ازش بهترینها را بخواهیم
04-15-2013, 11:32 PM
ارسال: #90
سلام.منم اون قسمت ازصحبتای آقای سیف زاده رو گفتن خانواده ها حاضرنیستن دخترشونو به کسی بدن که میخواد ازصفر شروع کنه روقبول دارم وبنظرم خیلی خواستشون غیرمنطقی نیست و واسه شروع یه زندگی جدید یه حداقلی لازمه که البته باکمک خانواده ها و منطقی ترکردن خواسته هاو انتظاراتشون مسئله راحت ترحل می شه(البته این منطقی رفتار کردن خانواده ها واسه خودش یه مسئله است ... Huh) .
منم قبول دارم آقای سیف زاده که فقط این طرز برخورد آقایون یا خانوما نیست که باعث مجرد موندنشون میشه ولی بنظرمن تاثیرشم کم نیست .

تشکر شده توسط: mseyfzadeh , سیدمهدی هاشمی , 0625 , mallarme
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Photo فیلم آموزشی و تاثیر در آموزش و یادگیری shinalife 0 661 10-28-2015 01:41 PM
آخرین ارسال: shinalife
  ۱۲ نکته‌ای که نباید در مورد مدیتیشن باور کرد samiar afshari 0 770 03-11-2015 06:12 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
Thumbs Up این عادت ها را در سال جدید کنار بگذارید! samiar afshari 0 571 03-09-2015 03:53 AM
آخرین ارسال: samiar afshari
  دانستنیهای مختلف در مورد روانشناسی شخصی صدفی 90 12,011 06-09-2014 10:21 AM
آخرین ارسال: صدفی
  حاصل عمر گابريل گارسيا مارکز در 15 جمله mehdi098 9 1,898 08-03-2013 10:17 AM
آخرین ارسال: poldar
  بهبود و ارتقای بهره وری در خانواده : jahanagahi 0 569 07-26-2013 07:43 PM
  بحث عزیزان در رابطه با تایپیک :اگر بمن اعتماد داری.... jahanagahi 133 16,415 06-14-2013 04:47 PM
  اصول فنگ شویی و جذب ثروت در دکوراسیون خانه...... mallarme 1 1,398 06-10-2013 01:53 PM
آخرین ارسال: mallarme
  راهکارهایی برای داشتن زندگی خانوادگی بهتر.... mallarme 3 1,169 05-15-2013 01:25 PM
  شنونده باید عاقل باشد، حتی در مورد اینترنت! mallarme 0 787 05-06-2013 04:49 PM
  تصمیم های مهم را در هواپیما نگیرید..... mallarme 0 545 05-02-2013 11:00 PM
  زندگی چه میگوید؟ نرگس فیاض 1 869 04-29-2013 03:20 PM
آخرین ارسال: m-jalalvand
  ده قانون زندگی........ mallarme 0 667 04-24-2013 08:42 PM
  زندگی خیلی کوتاه است. هر لحظه ان را زندگی کن. فرهاد قربانی 0 728 04-14-2013 09:18 AM
آخرین ارسال: فرهاد قربانی
  زندگی و وصیت نامه MARYAR 7 1,431 04-09-2013 08:34 AM
آخرین ارسال: Delta.H
  سلف سرویس زندگی MARYAR 6 1,243 04-08-2013 01:19 PM
آخرین ارسال: MARYAR
  دنیا را در آغوش بگیر: minoo 1 781 04-05-2013 08:31 PM
  7 راهنمایی برای خوشبختی در زناشویی با یک کاسب یا کارآفرین mallarme 0 719 03-17-2013 08:31 PM
  زندگی نامه دبی فورد از زبان خودش zoofanoon 1 2,570 03-14-2013 12:30 AM
آخرین ارسال: sokoot
  راز زندگی؟ zoofanoon 1 808 02-10-2013 05:28 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS