ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

من چطور شروع کردم؟ - Peanut
زمان کنونی: 05-19-2024, 02:02 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Peanut
آخرین ارسال: mehdi62
پاسخ: 12
بازدید: 3822

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-27-2012, 06:13 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-27-2012 10:54 AM، توسط مهدی گل محمدی.)
ارسال: #1
با سلام، یاد گرفتن از تجربیاتِ دیگران سودمند هست به دلیل زیاد چند تا شون اینا هستن:

۱- چون می‌تونیم با عبرت گیری از اشتباهات اونها خودمون اون اشتباهات را نکنیم

۲) با کپی‌ کردن از کار موفقیت آمیز اونها خودمون را تو کاری که میایم بکنیم جلو بندازیم

داستانِ اینکه زندگی‌ من چطور از این رو به اون رو شد از تقریباً ۶ سال پیش شروع می‌شه. یکی‌ از دوستانم برام یه ایمیل فرستاده بود توش لینک فیلمِ "راز" بود. گفت بود اینو حتما ببین.

یه شب که خوابم نمی‌برد و همه ایمیل‌های جوکم را خونده بودم و هیچ کاری دیگه ای‌ به مغزم نمی‌رسید که بکنم شروع کردم به نگاه کردن ایمیل‌های قدیمی‌ که مال ایشون را دیدم، به خودم گفتم جهنم اینو باز می‌کنم ببینم چیه؟
فیلم را با بی میلی تموم نگاه کردم، بعد از نیم ساعت کمی‌ خوشم اومد خلاصه تا ساعتِ ۳ صبح تموم فیلم را دیدم.
به هر حال چند بار دیگه شاید ۱۰ بار این فیلمو دیدم و نت برداری کردم عکسِ یه خونه شیک را بریدم و عکسِ دوتا ماشینِ آخرین مدل را هم بریدم زدم چسبوندم جلوی خونه همه رو یه مقوا زدم به دیوار آفیس خونه‌ام. با چند تا چیز دیگه که یادم نمیاد الان.

به چند نفر تو اداره هم پیشنهادش کردم که بهم خندیدن.

به هر حال سعی‌ کردم کارایی که میگه انجام بدم بعدِ چند ماه از تو خطش اومدم بیرون و دیگه بهش فکر نکردم.

پارسال تو پائیز یک دفعه همین جوری یاد فیلمِ راز افتادم و اونو چندین بار دیدم، به اینکه در عرض اون ۵ سال چقدر زندگیم به سوی بهتر شدن رفته فکر کردم. متوجه شدم که خیلی‌ از چیزهایی که عکس‌شو را زده بودم رو دیوار الان دارم. 12_002
سعی‌ کردم زندگیمو عوض کنم یه تحول بزرگ، پارسال روزِ تولدم را تولدی دیگه برا خودم دیدم تولد انسان جدیدِ من.

مدت ۴-۵ سال یکی‌ هی‌ به من میگفت کتاب "علمِ ثروتمند شدن" را بخون، کتاب "بیندیشیید و پولدار بشید" را بخوان و کتابهایی دیگه ولی‌ من اصلا اهل مطالعه نیستم (متأسفانه) سر صفحه دوم خوابم میبره.

حدود ۷ ماه پیش با همون کسی که آنها را مگیفت یه جا کار می‌کردم که نزدیکِ ۱۸ ساعت در روز، اون طرف آدیو (صوتی) کتاب اول را هی‌ می‌ذاشت یعنی‌ بگم درست ۱۰ ساعت در روز. من بخاطر اینکه میدیدم طرف چقدر تو نخ این چیزاست چیزی نمیگفتم، نوبتی من موسیقی گوش میدادم اون طرف این کتاب هارا گوش میداد. خلاصه ناخواسته مجبور شدم که به محتویاتِ این کتاب گوش بدم. تا اینکه بعد از یک هفته چیزی خودم هم علاقمند شدم. بعد به صورتِ وسواس در اومد برام. هی‌ گوش میدادم و هی‌ به دستوراتِ اون کتاب عمل می‌کردم...و هی‌ چیزهای مثبت برام اتفاق می‌افتاد و می‌افته.

من سه‌ تا کار دارم الان که یکیشون کارمندی هستش، هدف من اینه که در آمد یکسال اون کار کارمندیم را تو یک ماه در بیارم و اینو بکنم درآمد ماهیانه‌ام هر ماه. می‌خوام بعد از تعطیلاتِ سال نو از اون کار کارمندیم بیام بیرون با اینکه همه میگن خری اینکارو نکن. کار من با سابقه که درش دارم و بازنشستگی که داره و بیمه‌ و سایر مزایای خوبش واسه همه کس یه کارِ رویأییه ولی‌ من می‌خوام واسه خودم کار کنم، می‌خوام وقتی‌ سه‌ ماه بصورت یکنواخت ماهانه حقوقی معادل اون کار کارمندیم در آوردم این کار و استعفا بدم. حتی فکرش ترسناکه و یه عالمه علامتِ سوال جلو رومه. ولی‌ این چیزه که من می‌خوام ، و وقتی‌ که من چیزی را می‌خوام باید بدست بیارم.

من روزی حدود ۱۲ ساعت کار می‌کنم و هر شب حدود ۴-۵ ساعت را صرف گوش دادن به دو کتاب بالا می‌کنم، رویا هام رو دوره می‌کنم، عبادت می‌کنم

سعی‌ می‌کنم که هر روز دستور های کتاب اولی را انجام بدم و هر روز بهتر از روز گذشته بشم،
هر روز و هر فرصتی که بهم دست بده این کتابو به دیگران توصیه می‌کنم، چون وظیفه خودم میدونم که به همه بگم اینو، اگه اونا کردن یا نکردن با خودشونه، من کارم و کردم.

۴ روزِ دیگه روز خیلی‌ خیلی‌ بزرگیه تو زندگیم، چیزی قراره اتفاق بیفته که میدونم می‌افته چون اون چیزیه که می‌خوام.
ببخشید طولانی‌ شد، امیدوارم که داستانِ بالا براتون مفید بوده باشه، گاهی میام یه آپدیت از کارم میگم تا موجب دلگرمی دوستان بشه

موفق باشید و التماس دعا دارم از همه

-----------------------------------------------------------------------------------------
خدایا شکرت‌ هر چی‌ ازت خواستم بم دادی

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , mosafer bedar , goldmen , m_grate29 , کامیار کاظمی , سعید محمدی , مهدی گل محمدی , c4t3r , madar , MohamadMJ , YashaR1989 , GreatNavid , mir abbas , vahid61 , Delta.H , m.1805 , dara , ahmad rezaee , فرهاد قربانی , حامد , 3ObHaN , mohsen k1 , Mind , Haavin , کیمیاگر , من میلیاردرم , saeidt55 , kafi , maryambanoo , daryush1980 , mahan92 , alireza091111 , SM_HOSSEINI , arezu , reza bikas , مریم28
11-27-2012, 08:54 AM
ارسال: #2
RE: من چطور شروع کردم؟ - Peanut
سلام دوست عزیز
براتون آرزوی موفقیت های بیشتر دارم
کاش در مورد اصل موضوع که عنوان تاپیک هست، هم صحبت میکردید که چه کارهایی را شروع کردید و از دانش و تخصصی که دارید هم کمی میگفتید.
مرسی

.

[تصویر: emza01.png]
[تصویر: emza02.png]
 تشکر شده توسط: m_grate29 , Peanut , مهدی گل محمدی , mir abbas , dara , jahanagahi , M3HDI , حامد , Haavin , alireza091111
11-27-2012, 09:51 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-27-2012 10:55 AM، توسط مهدی گل محمدی.)
ارسال: #3
(11-27-2012 08:54 AM)Delta.H نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
براتون آرزوی موفقیت های بیشتر دارم
کاش در مورد اصل موضوع که عنوان تاپیک هست، هم صحبت میکردید که چه کارهایی را شروع کردید و از دانش و تخصصی که دارید هم کمی میگفتید.
مرسی

با سلام مرسی‌ که متنِ منو خوندید. من این متن را تو تاپیکِ "ما شروع کردیم! شما چطور؟"زده بودم نمیدونم، چطور به تاپیکِ "نظر شما چیست؟" منتقل شده. حتما مدیرانِ محترم ساله دیدن که اینجا باشه بیشتر به موضوع می‌خوره یا مفید تا واقع می‌شه.

من لیسانس کامپیوتر ساینس و ریاضیات دارم و به عنوان برا یه اداره نیمه دولتی کار می‌کنم تمام وقت. بصورتِ نیمه وقت هم مشاور املاک هستم و مشاور وامِ خونه.

کارایی را که الان می‌کنم در پاراگراف ۴ تا مونده به آخر متن بالا نوشتم، می‌خوام از تو اداره بیام بیرون و بصورت تمام وقت به دو کار دیگه‌ام بپردزم. چون راستش پولی‌ که در اون دوتا اگه هم و غم‌ام را ردیف کنم روشون هست صد سال هم تو کار اداری نیست. با اینکه کار اداریم را خیلی‌ دوست دارم و افتخار می‌کنم به صورت هرچند غیرِ مستقیم برا جامعه مفییده. من کارم بررسیِ آمار و دیتاِ سرطانی هستش. البته فقط با آمار و استتیستیک کار می‌کنم نه مستقیماً با خود ملتی که سرطان دارن.

موفق باشید

-----------------------------------------------------------------------------------------

تشکر شده توسط: m_grate29 , مهدی گل محمدی , madar , mir abbas , Delta.H , dara , ali mohammady , ahmad rezaee , jahanagahi , M3HDI , فرهاد قربانی , حامد , Mind , Haavin , من میلیاردرم , saeidt55 , alireza091111 , مریم28
11-27-2012, 11:47 AM
ارسال: #4
آفرین
موفق باشی
این مهمه که از کاری که الان مشغولی بطور نسبی راضی هستی ولی جسارت داری به کارهای دیگه فکر کنی و قدم برداری

اینکه جهان به کجا می رود نباید زیاد برایتان اهمیت داشته باشد بلکه آنچه مهم است این است که شما چه می خواهید و کجا می روید.
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , Delta.H , Peanut , jahanagahi , M3HDI , Haavin , من میلیاردرم , mir abbas , مریم28
11-27-2012, 12:25 PM
ارسال: #5
موفق باشید و به نظر بنده حتما اینکار را بکنید چون مهم اینه که تو کاری که به ان علاقه دارید مشغول باشید مطمئنا موفقیت روبروی شماست.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: Delta.H , Peanut , jahanagahi , M3HDI , حامد , Haavin , من میلیاردرم , مریم28
11-27-2012, 01:16 PM
ارسال: #6
آفرین به پشتکار و اعتماد شما و اینکه مطمئن هستید که چیزهای که میخواهید به اون می رسید .ای کاش همه جوانهای ما هم اینقدر خودشون رو دست کم نمیگرفتند و احساس ناامیدی نداشتند و این جمله که خدا هر جوربخواهد میشه را از سرشون در کنند انسان اشرف مخلوقات هست و باید خودش زندگیشو بسازد نه سپردن به دست خدا.....

مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Delta.H , Peanut , jahanagahi , Haavin , mir abbas , alireza091111 , مریم28
11-28-2012, 09:44 AM
ارسال: #7
(11-27-2012 01:16 PM)soltan_sal نوشته شده توسط:  آفرین به پشتکار و اعتماد شما و اینکه مطمئن هستید که چیزهای که میخواهید به اون می رسید .ای کاش همه جوانهای ما هم اینقدر خودشون رو دست کم نمیگرفتند و احساس ناامیدی نداشتند و این جمله که خدا هر جوربخواهد میشه را از سرشون در کنند انسان اشرف مخلوقات هست و باید خودش زندگیشو بسازد نه سپردن به دست خدا.....
----------------------------------------------------------

با حرف شما اصلا موافق نیستم، صد البته که هرچه خداوندِ بزرگ بخواد دقیقا و مو به مو همون می‌شه. تا خدا نخواد برگی از درختی نمیفته. انسان اشرفِ مخلوقات است (صحیح) ولی‌ خدای بزرگ اونو اینجوری آفریده و رتبه اشرف مخلوقات را بش داده، کسی‌ که خدا را نداره هرگز نمی‌تونه اشرف مخلوقات باشه. گفتید "انسان باید خودش زندگی‌ خودشو بسازه‌" این حرفتون را قبول دارم. این آزادی که انسان داره که بتونه آیندشو هر جور که می‌خواد به تصویر بکشه خودش یکی‌ از بزرگترین عنایات و نعمت‌های خدای بزرگ، اگه نه خوب می‌تونست همه را یک قیافه با یک زبون یک نژاد یک رنگ با یک هیکل یک قد (درست مثل اشیأ تولید شده از یک کارخونه) بسازه‌ و به همه هم یه سرنوشت و یک طولِ عمرِ مشخص و فیکس بده بدم خدا نگهدار بای بای ...

دیگه اینقد هم جنگ و دعوا واسه اینکه ما کجائی هستیم و زبونمون چیه تاریخمون چیه نژادمون به کی‌ بر می‌گرده رنگ پوستمون از شما بهتره هم نبود. همه یکی‌ بودند.

حکمت خدا که مارو هر کدوم یه جور با یه استعداد منحصر به فرد با یه رنگ چشم متفاوت از نژاد‌های جور و جور در شهر‌ها و دیارِ مختلف آفریده و بمون توانایی اینکه بتوونیم سرنوشتمون را اون جوری که می‌خوایم رنگ بزنیم داده بخاطر اینه که می‌خواسته دنیا گلستانی باشه با همه نوع گٔلِ مختلف از همه رنگی‌ با همه قدی و با بوهای متفاوت. تصور کنید یک گلستانی که همه گلهاش یک رنگ یک اندازه یک بو و یکی جورن چقد یک نواخت و کسل کنند میشد؟

بارانِ رحمت خداوند همیشه رو بنده هاش باریده و میباره ...رو همه میباره،،به دور و ورتون نگاه کنید نعمت ها را همه جا میبینیند. خدا نمیگه من بارانِ نعمتم را میبارم تو کشورِ ایران، همین که به مرزِ افغانستان رسیدم (درست رو خطِ مرزی) بارون را قطع می‌کنم، می‌خوام که رو چین و ژاپن بباره ولی‌ به هندوستان که رسید قطع شه.... نه نعمت خدا همه جا میبره چون در نظرش همه انسانها یکی‌ هستن

همه جا میباره بارونِ نعمتِ الهی ولی‌ جور هایی مختلف، چشمِ بصیرت می‌خواد دیدنش، که از بحث این تاپیک خارجه.

به شما توصیه می‌کنم که بخشِ "شکر گذاری " را در صفحه ۲۷ِ کتابِ علمِ ثروتمند شدن بخوانید یک بارم که شده.

شکر گذاریِ مداوم واسه همه چیز که داریم و همه چیز که می‌خوایم یکی‌ از ارکانِ زندگی‌ هستش و بدونِ اون ما ظاهرا ممکنه شانسی به بعضی‌ چیزا برسیم حتا پولدارِ پولدار باشی،،،ولی‌ قلبا و در بطن همیشه اضطراب و نگرانی و ناا رضایتی از وضع موجود بد بینی‌ به هم نوع آن، درویی، کم فروشی ، مال مردم خوردن (یه آبم روش) و صادق نبودن در بیزینس، خیانت در امانت، ریا، حرص خوردن از اینکه کی‌ بیشتر از ما داره، ماشینِ کی‌ از مال ما بهتره، خونه کی‌ از مال ما بزرگتره، حسادت در مورد مبلایه طلائی و سرویس خواب طلائی یکی‌ از بچه‌های فامیل، این چیز میزأیی که گفتم به علاوه هزار صفتِ بدِ دیگه ...همگی‌ یا چند تأیش مارو تا آخرین ثانیه عمرمون دنبال میکنه. فکری که به حقیقه شکر گذر نیست هرگز آرامش نداره حتا با وجود میلیلون‌ها میلیارد تومن پول ده‌ها خونه ماشینه لوکس و هر چیز دیگه که بش میرسه. به دور و ورتون نگاه کنید چنتا پولدارِ میلیونر می‌بینید که با وجود داشتن اینهمه پول از زندگیش نرازیه؟

اگه همون جور که می‌خوایم پولدار باشی و به هدفهای مادیمون برسیم فقط و فقط رو اونها تمرکز کنیم ولی‌ درونِ واقعیمون را، سبک روندن بیزینسمون را ، طریقه سرویس رسوندن به همه خلق خدارا درجه یک نکنیم به خوشبختی‌ واقعی‌ نخواهیم رسید. امیدوارم که موفق و مؤیّد باشید همگی‌

تشکر شده توسط: ahmad rezaee , jahanagahi , M3HDI , حامد , dara , mosafer bedar , Mind , Haavin , Delta.H , mir abbas
11-28-2012, 10:21 AM
ارسال: #8
(11-28-2012 09:44 AM)Peanut نوشته شده توسط:  شکر گذاریِ مداوم واسه همه چیز که داریم و همه چیز که می‌خوایم یکی‌ از ارکانِ زندگی‌ هستش و بدونِ اون ما ظاهرا ممکنه شانسی به بعضی‌ چیزا برسیم حتا پولدارِ پولدار باشی،،،ولی‌ قلبا و در بطن همیشه اضطراب و نگرانی.........

----------------------------------------------------------------
لازمه اینو اضافه کنم:

جمله آبیِ بالا رو به خیلی‌ میگم و جواب میشنوم

"چی‌ میگی‌ بابا ما که چیزی نداریم.."

"خدا مارو یادش رفته..."

و جملات دیگه که معنیشون همون بالائیی هاست.

من همیشه در جواب میگم

" عزیزم سرتو بنداز پایین.. چی‌ میبینی‌؟ دوتا دستاتو"

"سرتو بکن بالا چی‌ میبینی‌ ؟ خدا تو"

اگه این دستارو نداشتی‌ چقد پول حاضر بودی بدی که واسه یک روز دوتا دست داشته باشی‌؟

می‌خوام رو این موضوع عمیقا فکر کنید‌؟

هرگز بجز خدا امیدتون به هیچ کس نباشه. به هیچی‌ و هیچکس

با دستتون آیندهتون را بسازید.

دور و بر ما پره پره پره (سه‌ بار نوشتم که تاکید بشه، اشتباهی‌ تایپ نشده)از نعمت‌های خداست ولی‌ متاسفانه بیشتر مردم اونارو نمی‌بینن میشینن واسه زندگی‌ِ خودشون زاری می‌کنن و ورر میزنن (کلمه بهتر پیدا نکردم )

تشکر شده توسط: حامد , P@RSA , dara , mosafer bedar , Delta.H , jahanagahi , maxsoulfly , Haavin , mir abbas
11-28-2012, 05:51 PM
ارسال: #9
دوست عزیز اگر ممکنه کتاب صوتی علم ثروتمند شدن رو برامون بزارید.چون توی اینترنت صوتی ش نیست.
 تشکر شده توسط: vahid61 , Peanut , sokoot , Mind , jahanagahi , maxsoulfly , Haavin , Delta.H , من میلیاردرم , mir abbas
11-28-2012, 10:14 PM
ارسال: #10
دوست عزیزم موفق تر باشی

کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار هرچه به زبان جاری کنی متجلی میشه خواه مثبت خواه منفی
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: Peanut , sokoot , jahanagahi , maxsoulfly , Haavin , من میلیاردرم , mir abbas
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک کنید چجوری و چه کاری رو شروع کنم Magic Man73 5 2,864 08-11-2023 07:13 AM
آخرین ارسال: Abbas Davoodi
  من هم شروع کردم : تایپ در منزل 369369 26 10,460 10-19-2019 05:11 PM
آخرین ارسال: Shadi.t
  شروع طوفانی 19 کالا rdelavari 2 3,253 09-03-2019 12:37 AM
آخرین ارسال: Mohsen058
  شروع کار با یک باب مغازه mounessi 1 1,266 08-24-2019 09:45 AM
آخرین ارسال: rezaya2938
  ما هم شروع کردیم...تولید و پخش میوه خشک mohsenspring 117 51,495 08-19-2019 12:30 PM
آخرین ارسال: رسول نوری
  کار , کار - چگونه شروع کنم؟ jahanagahi 232 91,106 06-19-2019 02:56 PM
آخرین ارسال: yasinlizad
  من شروع کردم و طی 6 ماه بیش از صد میلیون گردش مالی داشتم mortaza_max 18 15,273 10-22-2018 06:17 PM
آخرین ارسال: Y.s1980
  راهنمایی در خصوص شروع یک کار... start-job 3 1,523 07-25-2018 05:45 PM
آخرین ارسال: 0946725616
  ما هم شروع کردیم... پخش عمده چای sir-mahyar 30 7,789 07-16-2018 06:28 AM
آخرین ارسال: یاسمین اکبری
  شروع کردیم mohsenatu92 0 809 05-05-2018 07:37 AM
آخرین ارسال: mohsenatu92
  منم شروع کردم، بازسازی و نوسازی ساختمان حمید رضا غ 91 19,037 04-17-2018 12:50 PM
آخرین ارسال: marjan.raad
  میخوام پخش مواد غذایی رو شروع کنم راهنمایی کنید aas 18 57,327 02-15-2018 08:38 AM
آخرین ارسال: farda20032020
  منم شروع کردم-ساخت و ساز در تهران mohamad021 98 22,049 02-04-2018 04:54 PM
آخرین ارسال: Sana5252
  هر روز شروع دوباره 214 0 682 12-23-2017 01:05 PM
آخرین ارسال: 214
  منم شروع کردم saeedhasanzadeh 0 825 11-27-2017 11:17 AM
آخرین ارسال: saeedhasanzadeh
  میخوام شروع کنم(تولید زغال) anzan65 14 33,482 11-20-2017 01:35 PM
آخرین ارسال: Saeidre
  من هم شروع کردم- کارم حمل و نقل باره از دوبی جنس میارم برا مردم با لنج باری حسین کردوانی 44 14,281 11-03-2017 07:24 PM
آخرین ارسال: jafarimohammad
  ما هم شروع کردیم،پر از انرژی،پرورش زالو ainstein 91 42,310 09-17-2017 12:49 AM
آخرین ارسال: nehzat
  چند قدم تا اولین یک میلیارد من! حسین حیاتی 38 24,006 08-31-2017 05:42 PM
آخرین ارسال: arash.alirezaei
  شروع کسب و کار بدون سرمایه r2013.samadi 0 2,221 07-31-2017 04:34 PM
آخرین ارسال: r2013.samadi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS